Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményetek a Szulejmán c. török filmsorozatról fórum

Mi a véleményetek a Szulejmán c. török filmsorozatról (beszélgetős fórum)


458. 46f2f563a1 (válaszként erre: 457. - Cukormókus01)
2013. máj. 10. 15:03
6-dik oldal 296-os hozzászòlás.Àrmin a neve és az a gond hogy zsidò.
2013. máj. 10. 11:44
Bali bég leendő feleségét miért küldte el az apja? Törökül nézem, és ezt nem igazán értettem. Annyi megvan, hogy az apja megtudta hogy Bali bég udvarol a lánynak, és hogy kocsira tette és valahova el akarta küldeni. De hova? És miért? Bali bég miatt?
2013. máj. 10. 11:03

Na velem is kiszùrnak a tévések.Este a Szulejmán ùtán bejelenteték hogy elmenek nyári szünetre és nem mondták mikor folytatják.Persze ezt itt ahol én nézem szerbül.

Na majd töröközök én is a youtuberòl.

455. Hmv.
2013. máj. 9. 20:56

Én is elaludtam az este, csak a film elejét láttam.

Bezzeg a végére felébredtem.

454. 46f2f563a1 (válaszként erre: 453. - Cukormókus01)
2013. máj. 9. 20:17
Ő nincs tovább.Férjhez adják nem mutatják kihez és ezzel el is tünik a sorozatbòl.
2013. máj. 9. 19:40
Gülnihalt olvastam, hogy férjhez adják, de kihez? Meg pontosan mi történik majd vele?
452. Samandra (válaszként erre: 450. - 46f2f563a1)
2013. máj. 9. 16:07
Köszi :) Csak az érdekelt, Mustafa hogyan fogadta, mert ugye Mehmetnél eleinte azt mondogatta, hogy neki nem kell testvér.
2013. máj. 9. 15:44

azh nem ismeretterjeszto hanem butito...

hmm,semmi kulonos...mas nincs

2013. máj. 9. 15:37

Samandra és mafalda kérdéseire irja meg valaki a választ aki nézi magyarùl.Èn nem nézem magyarùl.


Emlékezetből bár nálam ez jò rég volt:

Musztafa örült a testvérnek,Mahidevrán viszont kétségbe esett.Musztafa Mahidevrának is azt mondta hogy örül.

Ibrahim vette észre a sok köhögést és rákérdez Mehmet Cselebinél hogy beteg e? Majd gratulál neki és mondja hogy nagyon szerencsés.A dobozban pecsétgyürü van a másik tárgyra már nem emlékszem.

Nálam ez másfél éve volt.

449. 46f2f563a1 (válaszként erre: 442. - Xdgrfzhz)
2013. máj. 9. 12:56
Nem a második lány,ő Mihrimah.Bár Hürrem végig azt hajtogatja hogy fiùt vár.Aztán amikor megszületik nem is fogadja el azzonnal.
448. bnedora (válaszként erre: 445. - Samandra)
2013. máj. 9. 12:04
Próbáld meg megnézni a sorozatbarát oldalon.
447. mafalda
2013. máj. 9. 11:22
Én meg azt szeretném tudni,hogy mi van abban a dobozban(2 valami)amit a szultán adott Celebinek?
446. Samandra (válaszként erre: 445. - Samandra)
2013. máj. 9. 10:55
-beszélt :D
2013. máj. 9. 10:54

Szokásomhoz hűen, megint elaludtam a végét :D Az RTL oldalán megint nem lehet megnézni, azt írja, az én országomból (hehehe) nem elérhető... pár megyével vagyok csak arrébb az RTL székháztól :D


Így nem tudom, mi történt. Azaz megnéztem törökül, de lenne pár kérdésem, ha lenne szíves megválaszolni valaki.

1. Mit válaszolt Mustafa Hürrem bejelentésére, hogy lesz még egy testvére?

2. Mit beszélt mondott ezután Mustafa Mahidevrannak?

3. Mehmet Celebi és Ibrahim párbeszéde is érdekelne, ami a végén zajlott.

Köszi :)

444. Cippora (válaszként erre: 442. - Xdgrfzhz)
2013. máj. 8. 22:49
Lánya lesz.
443. Regin_a
2013. máj. 8. 22:34
Fazon kissrác ez a Musztafa
2013. máj. 8. 22:06
A második gyerek Hurremnek fiú lesz??:)
2013. máj. 8. 21:54

Ibrahim és Hatidze terve nem járt sikerrel de közben Hürremnek is megvan a saját terve.Diána akit lopò ként elfogtag a piacon majd Musztafa a hárembe vitte valòjában kém.Hürrem küldte oda.Miùtán elnyerte a bizalmat mindenről tájékoztatja Hürremet.Hatidze miùtán nincs több ötlete Sah szultána jutt eszébe és levelet ir neki amiben Hürrem elleni érzéseit is megirja.Ibrahim peddig nyiltan kijelenti Hürremnek hogy háborù van köztük.Egyik semm akarja hogy a másik ott legyen,de ezùtal egyikük veszni fog.

Ibrahim levelet küld Mahidevrának amiben mindezt leirja és figyelmezteti hogy figyeljen Musztafa kivel van kapcsolatban,mit eszik iszik,kik járnak be éjszakára....

Ettől Mahidevrán nagyon megrémül.

Miùtán Helena távozott,Fatma peddig csak a fia miatt van a hárembe Gulizar vett szemett Musztafára.Ùjabb gond Mahidevrán számára.Közben Hürrem se lehet nyugott hisz Mehmet elég idős hogy lányokat válaszon a saját háreméhez.

2013. máj. 8. 21:12

Hatidze ùj terve Hürrem ellen miùtán Firuze nincs:

Hatidze azt eszelte ki hogy Hürremet a fián keresztül Mehmeten keresztül tudják megtámadni.Beszél Ibrahimal hogy vegye rá Mehmetett hogy ő is kezdjen uralkodni mint Musztafa hisz akkor elmene a palotából és Hürremnek vele kellene menni.A hárem és így mind a hercegek is vételené válnának.Ibrahim beszél másnap Mehmetel hisz ha ő kéri a szultán bele fog menni.Mehmet rá is áll.Hürrem mit semm sejtett de a terv nem sikerül mert olyasmi történik amire senki semm számitott.Mehmet közli anyával mit akar és mikor Hürrem nem akarja engedni apjához a szultánhoz siet.A szultán össze esik,mikor Mehmet megérkezik már ùgy találja.Az orvos diagnòzisa megdöbbentő.Valaki évek òta szép lassan mérgezi a szultánt ,de ki?

Amikor a szultán magához tér és megtudja mi történt elgondolkodik.Hogyan mérgezheték mikor van előkóstolòja és csak kevesen léphetnek be hozzá.

Hürrem vagy valamejik gyereke? Ők sosem tenének ilyet.

Musztafa és Mahidevrán nincs a palotában.Hatidze nem tenné.Akkor mégis ki.Az egyedüli aki bejárt hozzá és lenne miért az Ibrahim.Hoppá volt egy szeretője Firuze.

Vajon ki a bünös Ibrahim vagy Firuze ???

2013. máj. 8. 20:57

Következő magyar rész május 18-dikai:

Végre elkezdődik a Rodoszi hadjárat.Már közel járnak amikor a Földközi tengeren a Francia király és a pápa álltal küldött keresztes lovagok megtámadják a szultán hajò hadát köztük az ő hajòját is.A támadás váratlan de sikeresen visza verik és amint kikötnek megjavitják a hajòkat majd folytatják tovább.

Szadika(Viktòria) miùtán kimentette a hercegeket még nagyobb bizalmat élvez.A szultán anya és Mahidevrán kieszelik hogy Hürrem elken ő lesz a megoldás.Ha elérik hogy a szultán lefeküdjön Szadikával Hürrem elfelejtődik.A terv sikerülni látszik a szultán hanyagolni kezdi Hürremet.

2013. máj. 8. 20:48
Mai rész 3-dik oldal 377-es hozzászòlás!
2013. máj. 7. 22:55

A szultán nagy rémálma:

Miùtán Hürremnek hála tudomást szerzett ròla hogy Ibrahim a szemébe hazudott és ez bizonyitani is tudta ez történt:

Ibrahim azt mondta a szultának hogy Maniszba megy a hadsereg készültségét ellenőrizni az ùj hadjárat ellen.Közben viszont Burszgba megy ahol titokban Musztafával beszélt a szultán magágoz hivatja Ibrahimot.Ibrahim bevalja és azt állitja azért beszélt Musztafával mert Mahidevrán megkérte rá.Ez igaz is de Ibrahimot Mahidevrán arra kérte vegye rá Musztafát hogy ne házasodjon meg Helenával és hogy mielőbb vegye át a trònt.Így valòban a szultán ellen hangolta Ibrahim Musztafát.A szultán nem tud mindenről csak egy részéről.Hürrem peddig bogarat ültetett a fülébe hogy titokban Musztafa át fogja venni a trònt és ebben Ibrahim segit.Ezùtal jogos Hürrem aggodalma! Este vihar van a szultán alszik és rosszat álmodik.

Rémálom:

Viharban az erdőben sétál a szultán a távolban meglát valamit oda tart.Amikor odaér Musztafa ük egy trònon mint szultán.Mellete Ibrahim áll egy véres zsákkal a kezében.Ibrahim kiforditja a zsákot és Mehmet levágott feje a földre hùll.Majd Musztafa kijelenti mostmár ő a szultán.

Ekkor felriad és ezt mondja:

"Ez a palota lett a börtönöm ami fogva tart.Fogva tartja a testem.A testem peddig a lelkem.A testem a lelkem börtöne.Mig bezárva él sötétség veszi körül,fájdalom,kín,kioltott életek.Ha egyszer meghallok és porrá leszek lelkem végre szabad lesz.Szabad és megnyùgodhat.Ott ahol született Allah mellett békében nyugodhat!Allah!!!"

2013. máj. 7. 22:36

Yahya és Mihrimah lebukik:

Yahya a főbirò fia akit azért helyeztek Musztafa mellé hogy olyan kapcsolatuk legyen mint Ibrahimnak és a szultánnak.

Yahja ùjabb szerelmes levelet küld Mihrimahnak hogy a topkapi palotába jönn Maniszbòl valamiért és találkozannak.

Többször is találkoznak a kertben ehhez peddig Zumrut aga aszisztál.Zumrut aga ùj szereplő (tegnap bukkant fel és oda adòan szolgálja Mihrimahot).Zumrut agával újabb levelet küld Yahya.Zumrut aga épp Mihrimahhoz tart amikor szemben jönn Hürrem és még mielőtt eldughatná a levelet Hürrem meglátja majd elkéri.Elolvassa amiben egy találkára hivja Mihrimahot Yahya.A levelett visza adja és mondja hogy adja csak át Mihrimahnak de azt el ne mondja hogy ő is elolvasta.Zumrut ezùtán elviszi a levelett és másnap Mihrimah el is megy a találkára.Àm Hürrem követi jòl leorditja majd visza zavarja a palotába.Yahya elmondja hogy szereti Mihrimahot és kész elfogadni a következményt is.Hürrem azt mondja hogy életben hadja de csak azért hogy Mihrimah ne legyen szomorù de büntetés kép meg kell tennie egy sziveséget mihelyt eljön az ideje és persze nem láthatja többet a lányát.Yahya elfogadja.Hürremnek ez kapóra jött hisz így tudhatja Ibrahim,Mahidevrán,Musztafa és a főbiró minden lépését.Ezùtán beszél Mihrimahhal és rájönn felnőtt ideje férjhez adni.

2013. máj. 7. 22:22

Ùj fordùlat Firuzéval.

Firuzét elküldték épp ùtban van amikor a kocsit megtámadják.Firuze már épp a mérget készült meginni amit Hürremtől kapott amikor ez történt.Firuze kilép a kocsibòl ahol a fivérét látja és a Szafavid dinasztia embereit.A fivére mondja hogy Hiména(Firuze valòdi neve) apánk Tasladzihád Baghuman látni akar.Majd ezùtán ellovagolnak.


(Ez most volt nálam gondolom még visza fog térni)

2013. máj. 7. 22:15

Niger kalfa megszöktetti a lányát:

Niger a szokásos látogatáson van a lányánál a vakuf-ban.Vakuf-amolyan szegényeket segitő hely és menedékhely azoknak akiknek nincs senkijük.Miútán megengedték hogy látogassa a lányát Kadart ùj nevet is adhatott neki: Esma Nur lett a kicsi neve.Amikor a dajka nem figyel Niger felkapja a gyereket és elmegy vele egy asszonyhoz aki szobákat ad ki.Ott hùza meg magát.Aztán a piacon hajò ùtán érdeklődik ami elviszi őket oroszországba valami kis városba.Tashanid aga fog neki segiteni de hajò csak egy hét mùlva lesz.Közben Nigert keresi Rüsztem aga,Ibrahim és katonái,Nasuf efendi,Hatidze.Rábùkanak a katonák Niger bùvò helyére de Nigernek ismét sikerül megszökni.Végül Nigernek sikerül a hajóra feljùtni és el is indùlnak.A hajòt azonban hamar ùtoléri Ibrahim a katonákal.Kishiján megfojtja Nigert a kicsi láttára majd megigéri hogy soha többé nem láthatja a lányát.Nigert visza viszik Rüsztemnek csináljon vele amit akar.Rüsztem is majdnem megöli Nigert de amikor visza kapja tőle a pénzét életben hadja Nigert.Ezùtán ismét Hatidzéjék palotájába kerül a kislány és nem engedik hogy lása a lányát Niger.

2013. máj. 7. 21:13

Irtam neki,beismerte.Mondtam neki hogy gyüjtsön ő is a goggleròl vagy gondok lesznek.Megigért hogy abba hagya.Na majd meglátjuk !


Titkos naplòt nem akarok,meg mire mindett átteném.Tùl sok időbe kerülne.Viszont a hoxáról töröltette magát a hölgy aki ezt tette.

432. bnedora (válaszként erre: 420. - 46f2f563a1)
2013. máj. 7. 19:41
Nyiss egy titkos naplót, és tedd át őket.
431. CsillagTM (válaszként erre: 430. - 46f2f563a1)
2013. máj. 7. 16:59

hát ilyen az internet...gondolom, nincs ott a naplódban, h "minden jog fenntartva", mondom, nem is lehet, hiszen nem saját termék. persze megértem, h bosszant...

én írnék neki a helyedben, h tüntesse fel a nickneved, h tőled szedte így szépen összegyűjtve.

2013. máj. 7. 15:44

Én a képeket a Google képkeresőjévek kerestem és így szereztem.A facebook-os oldal viszont egy az egyben és még ebben a sorendben is ahogy én felraktam kopirozza tőlem.

Jò pár òrába,napba került mire összeszedtem.És nem csak a képeket kezdte lopni néhány szöveget is.

429. schv
2013. máj. 7. 14:56
Érfekes blogbejegyzések Szulejmánról és a török kultúráról: [link]

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook