Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményed az egyre gyakoribb sztrájkokról? fórum

Mi a véleményed az egyre gyakoribb sztrájkokról? (beszélgetős fórum)

2007. nov. 22. 05:44
Nem utazok,nem érdekel.
100. LoLiNa
2007. nov. 22. 04:57
egyszer kéne az egész országnak sztrájkolnia.. lebénulna minden.. igy részletekben semmit nem fognak elérni..
2007. nov. 22. 01:34
bizony ezek nem lennének ha minden rendben menne,,..nálunk"csak ez egyszerre kéne,mindenkinek benne kellene lennie,akkor mennénk valamire nem széthúzni---aztán meg panaszkodni a szomszédnak meg a közértben!!!!annak hiában siránkozunk.
2007. nov. 21. 23:39
sot, a foiskolasok-egyetemistak, tanitok, orvosok, mint ahogy teszik is
2007. nov. 21. 23:37
Soknak tartom. Barmi bajuk van mindig ezt a megoldast valasztjak! Szinte minden evre jut egy vasutas sztrajk. Ilyen alapon szrajkolhatnanak a mentosok, a tuzoltok, a rendorok is...
96. 0260f21e84 (válaszként erre: 95. - 80ASIQ)
2007. nov. 21. 23:22

latom :D

Ez mà Nyugat

Csak, hogy a Csinibababol idezzek

95. 80ASIQ (válaszként erre: 94. - 0260f21e84)
2007. nov. 21. 21:54

Látod, látod...

:D

2007. nov. 21. 21:52
latszik, hogy itt van Europa
93. 80ASIQ (válaszként erre: 91. - 4b2f94d8ef)
2007. nov. 21. 21:46
Igen, és hosszabb ideig! :)
92. 80ASIQ (válaszként erre: 90. - 7934d1ac97)
2007. nov. 21. 21:45

A taxisblokád volt 1990(?)-ben. Most írtam le a történetét és félrekattintottam, elveszett! :(

Nincs kedvem újraírni, ne haragudj!

Bármi is a mai nap eredménye, nekem tetszett az összefogás. Mindenesetre a mellékvonalak egyelőre maradtak, tehát, nem mondanám azt, hogy nem volt értelme.

2007. nov. 21. 21:33
Az kellene, hogy mindenki 1szerre sztrájkoljon,akkor tele lehetne a gatya kormányéknál.D.
90. 7934d1ac97 (válaszként erre: 89. - 80ASIQ)
2007. nov. 21. 21:29
Sztem mióta meg volt a rendszer váltás nem volt ekkora országos sztrájk Magyarországon. Csak lestem mikor néztem este a híradót.
89. 80ASIQ (válaszként erre: 87. - 7934d1ac97)
2007. nov. 21. 19:24

Sokan voltak, azt hiszem ez rekord!

Jó, volt a taxisblokád talán 90-ben, de azt nem akarom ehhez hasonlítani.

88. 80ASIQ (válaszként erre: 87. - 7934d1ac97)
2007. nov. 21. 19:21

gyf nagyon elszánt, kemény ember, neki semmi sem számít! Nem hiszek azoknak akik őrültnek tartják, de azoknak maximálisan, akik rosszindulatúnak!

(Jujj, de finoman fogalmaztam!)

Az ötleted jó, sok célt lehetne megfogalmazni, csak egy példa: egy nagybefogadóképességű hajléktalanszállót biztosan lehetne építeni, ahova akár kényszerrel is bevinném szegényeket!

87. 7934d1ac97 (válaszként erre: 84. - 80ASIQ)
2007. nov. 21. 19:05

Én a képviselőkenk, nem csak a számát, de a fizetését is minimum a felére csökkenteném. Azt a rengeteg pénzt amit ezen meg lehetne spórolni máris egy csomó másra lehetne fordítani. Sztem.


Amúgy meg hihetetlen hogy mennyien sztrájkoltak ma!!!! Sztem Gyurcsányék nagyon a fejükhöz kaphatnának már, nem hiszem el hogy nem veszik észre hogy szenved az ország!!!!!

86. 80ASIQ
2007. nov. 21. 11:07
Ki kellene próbálni!
85. Nikice (válaszként erre: 84. - 80ASIQ)
2007. nov. 21. 10:52
Kíváncsi lennék, úgy is büszkén betöltenék-e pozíciókat, csak úgy mert annyira lokálpatrioták, vagy mert olyan nemes feladat a nép érdekeit képvisleni!
84. 80ASIQ (válaszként erre: 82. - Nikice)
2007. nov. 21. 10:42
Bizony, hogy meg kellene ritkítani a képviselőket! Mennyi pénzt felvettek költségtérítés címén! Az összes! Oldaltól függetlenül. A vizitdíjról (300 Ft ugye.) meg népszavazás van. Most becsülöm Tóth Károly(?) békéscsabai képviselő indítványát a vizit és kórházi napidíj eltörlése érdekében! Akkor már csak a tandíj maradna meg népszavazási kérdésnek amit szintén nem helyeslek, illetve adóból fedezném. Mindamellett annak nem vagyok ellenére hogy legyen tandíjhozzájárulás, de emberszabású mértékben. A képviselők tisztséghalmozását abban az esetben elfogadnám, ha az illető be tudja bizonyítani, hogy mindet el tudja látni 100 %-osan, de ez esetben megállapítanék egy összeget, aminél többet nem kaphat egy képviselő, ha 5 féle tisztsége van akkor sem.
83. Nikice
2007. nov. 21. 10:14
az utsó sorban de helyett SE :)
82. Nikice (válaszként erre: 81. - 80ASIQ)
2007. nov. 21. 10:13
Az adózói magatartással van gond, akinek több van, még többet akar. Sok dologgal egyetértek, pl az eü-s potyautasok kiszűrésével, de nem lehet elvárni, hogy a "kisemberek" önként dalolva fizessenek, hogy na jó, majd ettől rendbejövünk, ha ennyire a szemünk előtt zajlik az összes undorító közbeszerzés, pályázat, amik előre meg vannak bundázva. Nem lehet behajtani, ha úg yérzik az emberek,hogy másik oldalon két kézzel szórják. Mondjuk abból a 386 képviselőből ( a világon élvonalban járunk az egy főre jutó képviselők számában), le kéne faragni!!! Közterheikkel együtt, vagy ok, maradjanak, de akkor 100%.on csak képviselőként, se polg. mesterség, de ügyvezetés, cégek, nyerészkedés stb!
81. 80ASIQ (válaszként erre: 79. - Nikice)
2007. nov. 21. 10:08

Nagyon jó, hogy írtad ezt a példát! Biztos vagyok abban, hogy rengeteg hasonló eset lehet, amiről fogalmunk sincs! Vajon mi az oka annak, hogy nyugaton a fizetések többszörösek a miénkhez képest? Valószínúleg ott kisebb a kizsákmányolás, bár ne legyünk naívak, az ottani politikusokat sem kell félteni!

Magyarországon vonnak le a legtöbb adót az emberek fizetéséből! (Mástól meg egy fillért sem tudnak beszedni, pedig palotában él!)

80. 80ASIQ (válaszként erre: 77. - Szimba)
2007. nov. 21. 10:00

Megtiszteltél szép hosszú válaszoddal! Köszönöm!

Éppen a birkajelenség helyett lenne jó a sztrájk, ha már másképpen nem megy. Persze sajnálatos, hoga így egyik ember akadályozza az életében a másikat. A mai csak 6 órahossza, kb 24 órás utóhatással. (A francia sztrájk már nem is tudom, mióta tart és Sarközy ott sem enged. Na most ki lesz az eősebb. Ha a sztrájkolók meghátrálnak, akkor kár volt az eddigiekért. Tehát, ha rajtam múlna akkor a sztrájk folytatására biztatnám őket.) Itt ennek a 6 órás sztrájknak is mekkora visszhangja van és mint írtam az előbbi hsz-ben, van eredménye is! :)

Olvasom itt-ott, hogy mirefel hőbörögnek a tabarak, hiszen annyi szünetük van! De kérem, ők nevelik (nevelnék!!) a jövő generációt, mindenféle fegyelmezési lehetőség nélkül! Egyik legnemesebb feladat! És kínlódás, szélmalomharc! Én nem tudnám csinálni, még a szünetekkel együtt sem!

79. Nikice
2007. nov. 21. 09:35
Kicsit elkanyarodva, de mégiscsak közvetve a témához kapcsolódva mesélném el az alábbi dolgot: az új 6-os ról lenne szó, mindösszesen egy 8 km-es szakaszról. Az előzetes becslések szerint ez a szakasz 100 milliárd ft lett volna, mert ez a "hülye" Mecsek pont ott van, viadukt, meg alagút meg minden kellene. Aztán nemrég felröppent, hogy talán, ha egy kicsit alrébb tólnánk az útvonalat, az imént felsorolt dolgok nem is kellenének. Háttérinformáció: valaki-akinek igen fontos lett volna, hogy az út arra menjen, hiszen akkor az állam jópénzen tőle vásárolja ki azt a földet- felmondott, vagy lemondott én nem is tudom, de most úgy tűnik, jó lesz a 40!!! milliárddal olcsóbb útvonal is. 8 km-en 40 milliárdot lehetett megfogni azzal, hogy egy undorító lézrejátszást megszűntettek. Ha ezek a pénzek bennmaradnának, talán jobb lenne a vasúti és egyéb közlekedési helyzet is.
78. 7934d1ac97 (válaszként erre: 77. - Szimba)
2007. nov. 21. 08:45
:O(((((((
77. szimba (válaszként erre: 74. - 80ASIQ)
2007. nov. 21. 08:36

Igen, én pedagógus! :)

Teljesen jól látod a dolgot. Nálunk például annyira minimalizálva van már most a pedagóguslétszám, hogy az összes harmadik osztály a törvényben még megengedett legmagasabb számú gyerekkel működik. Az összes. Ha valaki a másodikos gyerekével a városunkba költözne, az iskola nem tudná felvenni. Pedig lehetett volna eggyel több osztályt indítani, 5-6 gyerekkel kevesebbel. Rengeteget számítana, de mint tudjuk, erre nincs pénz. (Ja, és évvégén már így is két alsós tanító elbocsátását rebesgetik, azt nem tudom mondjuk, még honnan. Én valószínűleg BP-re költözöm, de esélyem sincs tanítói állást szerezni.)

A másik téma, hogy ki mellé áll a szülő: én az osztályommal még szerencsés vagyok, nagyon normálisak a szüleink. De: tavaly helyettesítettem egy első osztályban, a kölyköt meg mertem fogni a könyökénél és a helyére vezetni, miután óra közepén egyszer csak az ablakban lógott, és se a szép, se az erélyesebb szó nem használt. Reakció? Behívom az apámat, úgyis feljelenti magát, hogy hozzám mert érni. (Persze csak duma volt, nem történt semmi. De sajnos megtehetné.) És ez a legszomorúbb, hogy már a hétéves gyerek is erre van betanítva.

Mi már évek óta zárjuk az iskolakaput, kétszer fordult elő tanító és szülő között tettlegességig fajuló vita. Pontosabban apuka bejött, és felkente a falra a tanító bácsit... Ilyen világban élünk, és egyszerűen gondolkodni sem akarok rajta, mert borzasztóan elkeserítő az egész...

Abban is egyetértek veled, hogy nagyon nagy a baj és kizsákmányolás és a többi. Éppen tegnap írtam le egy másik fórumban, hogy a nettóm 20ezer forinttal kevesebb, mit 2005-ben (és akkor is 100e alatt volt...). Érdekes lenne az áremelkedések tükrében kiszámolni, hogy ez mennyi reálbércsökkenést is jelent... éS MINDEZT TŰRJÜK, MINT A BIRKÁK, DOLGOZUNK, ÉLÜNK EGYIK NAPRÓL A MÁSIKRA, OTT FENT MEG JÓT RÖHÖGNEK A MARKUKBA RAJTUNK!!! Véletlen lett Caps Lock, de nem is baj.

76. 80ASIQ
2007. nov. 20. 23:07

A békési Jobbik az ellenállás eredményéről

2007-11-20. 23:02:45


A Jobbik Magyarországért Mozgalom Békés megyei szervezete üdvözli a vasúti szárnyvonalak felszámolásának elhalasztásáról szóló döntést, mely azt mutatja, hogy van értelme az ellenállásnak, és annak, hogy megvédjük saját érdekeinket - áll Samu Tamás Gergő, a Jobbik Békés megyei szervezőjének szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleményében.


Szervezetünk a megyében elsőként jelentette be tiltakozási akciósorozatát a vasúti szárnyvonalak megmentéséért. Több száz főt megmozgató vasúti tüntetést szerveztünk három érintett településen, amelyhez polgármesterek és más szervezetek is csatlakoztak. November elején indítottuk el

aláírásgyűjtő akciónkat, melynek segítségével több ezer ember nyilvánította ki, hogy akarja a vasutat. Az utolsó pillanatra tartogatott polgár engedetlenségi mozgalmat, úgy tűnik, nem kell meghirdetnünk - áll az ifjú jobbikos politikus nyilatkozatában.


Köszönjük a tiltakozási akciósorozathoz csatlakozó szervezeteknek, polgármestereknek, tüntetőknek és aláíróknak, hogy kiálltak saját érdekeik mellett. Ugyanakkor üzenjük a kormánynak, hogy bármikor hajlandók vagyunk újabb tiltakozási akciót szervezni, bármelyik megyei szárnyvonal megszüntetését tervezik is - zárja sorait Samu.


(Kuruc.info)

75. 80ASIQ (válaszként erre: 73. - Szimba)
2007. nov. 20. 20:32
Most olvasom mégegyszer. A kolléganőd bízik a vasutasok viszontsegítségében, Te meg nem. Értem. Azt hiszem, sőt több mint hiszem, hogy Neked van igazad! Mondom, sajnos!
74. 80ASIQ (válaszként erre: 73. - Szimba)
2007. nov. 20. 20:28

Te pedagógus?

Az 52-es hsz-ben írtam a pedagógusokról is, konkrét tudás nélkül az ösztöneimre hallgatva. Kíváncsi lennék a véleményedre. Nagy hülyeséget írtam?

A kolléganődnek nagy valószínűséggel igaza van. Sajnos. Ha nem is a vasutasok, de mások igazán szolidárhatnának a tanárokkal, ha nem is a vasutasok, de sokan mások. Sajnálatos, hogy úgy általában az emberek többsége haragszik a sztrájkolókra, ahelyett, hogy segítenék egymást. Higyjétek el, nagy bajban vagyunk! Kizsákmányolnak bennünket! Ez a módszer az, ami törvényes, kellő kitartással, sok résztvevővel, hittel, eredményes lehet. Persze, mint minden harc, ez is áldozatot, kellemetlenséget jelent, tudom.

Lám a szárnyvonalak maradnak! Egyelőre.

73. szimba (válaszként erre: 71. - 80ASIQ)
2007. nov. 20. 18:17
Na, mi aztán nem önmagunkban és nem önmagunkért, hanem "szolidaritás" címszóval a vasutasok mellé állva sztrájkolunk. Hogy ha majd nekünk kell segítség (pedagógusoknak), ők majd mellénk állnak. Ez kolléganőm véleménye. Szerintem meg az év vicce.
72. 80ASIQ (válaszként erre: 71. - 80ASIQ)
2007. nov. 20. 15:06
Nem hajnali 2-től reggel 6-ig! Hanem 2-6 óra időtartamig. Ebből a vasutasoké a leghosszabb a 6 órahosszával. Ők tudnak a legnagyobbat "ütni".

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook