Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » MBT - Az anti cipő fórum

MBT - Az anti cipő (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯
2009. jún. 6. 21:44

Sziasztok!

Még új vagyok itt, az lenne a kérdésem, hogy tapasztaltatok-e eltérést a régi és az új típusú mbt között?

Nekem van egy zárt voi black-em, amit imádok, nemrég viszont vettem egy habari birch szandit, ami ugye az "újfajta" talpú. Használat során úgy vettem észre, hogy puhább a szenzor, úgy érzem pihepuha szivacson járok, és nem lehet annyira "sarkazni" benne, ami tipikus rosszul megtanult járás.. Viszont, nem érzem annyira hatékonynak sem! :( Nem mozgat annyira meg és a lábam is kicsit fájós marad.

Nektek milyen tapasztalatotok van? Arra is gondoltam, hogy esetleg másképp kell benne járni mint a régiben?

1118. MrtonA (válaszként erre: 1110. - Enrosadira)
2009. jún. 6. 19:21
Köszike! -de szerintem ez sem segített igaz nem 3 napot volt zacsiban, de már nincs türelmem sem hozzá...talán egy pszichológus segítene 50 ezer..
1117. MrtonA (válaszként erre: 1109. - Emagdi)
2009. jún. 6. 19:17
Hali! Szerintem bőr, - a cipőm az nem büdös azt is 2008-ban vettem. A szandi is csak 1-2 hete miután vizzel leöblítettem a talpát mert rácsöppent valami ragacs. Most formalinos csomagolásban volt de olyan erős szaga lett a szertól/ablakban szellőzik/ , de szerintem alaphangon a régi büdi is ott van. Kész vagyok.... köszi a hozzá szólást!
2009. jún. 6. 16:20

Edri, köszi a felvilágosítást! Te aztán téyleg nagyon fel vagy világosítva!!! Egyébként én azt vettem észre, hogy a hideg is rossz hatással van a derekamra. emiatt általában egy kardigán van mindíg a derekamra kötve. (már lassan ez az ismertetőjelem.. szinte már "hozzámnőtt".)

MrtonA:ha ennyi mindent kipróbáltál, vegyi dolgokat is, szóval az nem tette tönkre a szenzort a talpban? én attól tartok, arra gondolok, csak az tönkre ne menjen... és ahol vásároltad, ott nem tudod megkérdezni, hátha tudnak valamit ajánlani...

1115. szimba (válaszként erre: 1114. - Tutuzoli)
2009. jún. 6. 14:28
a nyelvébe bele van írva, hogy hol gyártották
1114. tutuzoli (válaszként erre: 1113. - 1366d1807f)
2009. jún. 6. 14:05

Sziasztok!

Tudnátok segiteni abban, hogy honnan tudom, hogy egy MBT cipő régi vagy új széria?( csak a cipőtalpproblémák miatt érdekelne)

1113. 1366d1807f (válaszként erre: 1112. - Csillag85)
2009. jún. 6. 09:43
Ne törődj azzal, hogy furán néznek az emberek, a lényeg, hogy neked jó legyen!!! A többi messze nem érdekes.
1112. csillag85 (válaszként erre: 1099. - Mancinéni)
2009. jún. 6. 09:34
Tegnap kb. másfél órát volt rajtam. Először nagyon jó volt, de a végén már kezdett fájni a lábam, de nem alul, hanem a combom meg a vádlim. :) Úgyhogy hétfőn ebben megyek dolgozni is. :) Tök jó, annyira szeretem!! De azt vettem észre, hogy ha "hintázok" benne amikor állok, furán néznek az emberek. :D:D
1111. 1366d1807f (válaszként erre: 1108. - Emagdi)
2009. jún. 5. 17:57
Köszi, vigyázok is magamra, mert nem egy leányálom napokig (hetekig) feküdni fájó derékkal.
1110. enrosadira (válaszként erre: 1105. - MrtonA)
2009. jún. 5. 17:50
Szerintem tedd 1 nejlonzacsiba,szórj rá formalint és jól kösd be a zacsi száját,majd hagyd pihenni 3 napot.
1109. emagdi (válaszként erre: 1105. - MrtonA)
2009. jún. 5. 15:21

szia!

nem tudom, de miből van a szandál bélése?


nekem cipőm van (zárt), de nekem egyáltalán nem büdos (most direkt megnéztem), sőt egész jól szellőzhet, mert amikor ezek a meleg idők voltak pár hete, akkor sem éreztem hogy izzadna a lábam benne.

1108. emagdi (válaszként erre: 1104. - 1366d1807f)
2009. jún. 5. 15:20
hát... annyit tudok csak mondani, hogy vigyázz magadra!!!
1107. Zsocka (válaszként erre: 1097. - 1366d1807f)
2009. jún. 5. 13:18

Nem, sajnos nem mondák. De azóta nem is mertem felvenni mert akkor nagyon fájt:(

hát majd próbálkozom :) köszi

2009. jún. 5. 10:39

[link]


Na, mit találtam nektek (már akit érdekel a gerincsérv), indítsátok el a videót:


[link]

1105. MrtonA (válaszként erre: 1099. - Mancinéni)
2009. jún. 5. 10:36
Üdvözlet az olvasóknak! - problémám az MBT-szandival van, még nem használom 3 hónapja, de olyan büdös a talpa hogy használhatatlan //és lábgombám sincsen//. Nem tudom szagtalanítani próbáltam Neomagnolos vízben áztatni, wenis szappannal, ecettel, szagtalanító sprayvel, de most is ott van a talpbőrben az elviselhetetlen szag. Jótállás már nincs mert 2008 nyarán vettem...És nem egy agyonhasznált szandi!! teljesen hibátlan, de ez a penetrás büdös szag eképesztő. Várom az ötleteket mert nekem már nincs több. Köszönettel...
1104. 1366d1807f (válaszként erre: 1103. - Emagdi)
2009. jún. 5. 10:27

Hááát, például nálam attól volt, hogy le akartam mosni az autót (kint voltunk anyáméknál, kertes ház) én marha, januárban! Vittem egy 20 l-es vödörben vizet. Hát, ez éppen elég volt. És ráadásul 3 nap után már nem is fájt a derekam, csak a lábam. Az orvos meg azt mondta, hogy isiász. A MARHA!!! Ha akkor azt mondja, hogy szigorú fekvés mondjuk 2 hétig, akkor megúsztam volna a műtétet. DE NEM!!! Ő fizikoterápiás kezelésekre küldött naponta. Menni nem tudtam, ezért kocsival mentem. Mivel a jobb lábam fájt, a bal lábammal kellett fékezni. Gondolj bele!


De előtte is volt már többször un. "lumbágóm". Egyszer például csak lehajoltam és úgy maradtam. Nem bírtam kiegyenesedni.


Ezért mondom mindenkinek, vagyis akinek csak lehet, hogy SZIGORÚ fekvés, amíg vissza nem húzódik!


Mostmár nálam elég lenne egy rossz hirtelen mozdulat is. Ezért én már régen megszoktam, hogy ha valami le akar esni, akkor nem kapok utána. Essen le. Aztán például nem lehajolni érte, hanem leguggolva felemelni.


És ha valamit fel akarsz emelni, azt szintén guggolva kell. Hogy a gerinc egyenes maradjon. Hát ez már nálam nem megy a térdeim miatt. Na, de mire van akkor az embernek egy párja? Emelje fel ő! :-)))


Megelőzni csak úgy lehet az ilyet, hogy gyógytornával erősíteni kell a hátizmokat. Nagyon jó az úszás is.


A műtét után kértem a dokit, hogy magyarázza el nekem, hogy mit csinált. Na, hát innen van a "tudásom". Le is rajzolta szemléletesen. Ő úgy csinálta, hogy az egész kocsonyás részt kitakarította a két csigolya közül, ezért ennél a kettőnél nem lesz mégegyszer sérvem.


Viszont van, aki csak levágja azt, ami belóg és nyomja az ideget. Itt aztán kijöhet akárhányszor.


Húúú, remélem érthetően írtam az előzőeket is. Különben tényleg nagyon durva dolog a gerincsérv. Másnéven porckorongsérvnek mondják.

1103. emagdi (válaszként erre: 1101. - 1366d1807f)
2009. jún. 5. 09:21

hű, nagyon durván hangzik.

és azt lehet tudni, mitől alakul ki egy ilyen sérv? fizikai megerőltetéstől, vagy rossz tartástól? vagy ki tudja?

2009. jún. 5. 08:57

Ja, és olyankor, amikor fáj a derekad, akkor az a legjobb, ha lefekszel és izomlazítót szedsz. Ettől kilazulnak a hátizmok és vissza tud menni az a kis kocsonyás frinc-franc. De ha nem fekszel le, akkor előbb-utóbb jobban kicsúszik, esetleg ki is záródik és akkor magától már nem tud visszamenni. Nekem ez történt az első esetnél.


Tehát lefeküdni, hogy ne terhelődjön a gerinced, izomlazítót szedni (Mydeton 150-es), esetleg fájdalomcsillapítót is szedhetsz. Addig feküdni, míg vissza nem mászik. Ez lehet pár naptól pár hétig.

1101. 1366d1807f (válaszként erre: 1098. - Mancinéni)
2009. jún. 5. 08:53

Hát ez az! Amikor azt érzed, hogy "beakad", és nem bírsz megmozdulni. Akkor van kint a sérved és nyomja az idegeket. A háton hosszában lévő izmok ilyenkor görcsbe rándulnak, mintegy védekezően, hogy ne tudjon jobban kijönni.


Jaaaj, hogyan is írjam le neked. Láttál már ugye disznó gerincet? Na, a gerincdarabok két végén van a porckorong. És a gerinc melletti csőben hosszában futnak az idegek. Két gerinccsigolyák között pedig olyan kocsonyás anyag van. Na, ha rosszul mozdulsz, akkor ez a kocsonyás anyag be tud csúszni abba a csőbe, ahol az idegek futnak, és nyomja őket. Attól függően, hogy melyik két csigolya között történt, más és más tünetek vannak. Az alsó gerinceknél a lábakba sugárzik ki a fájdalom. A felső (nyaki) gerinceknél a karokba sugárzik ki a fájdalom és akkor zsibban valamelyik karod.


Nekem az LV-S1 között volt a sérvem, akivel műtöttek, a jobb lábam zsibbadt, a jobb lábamban az Achilles in nem is működik már.


Ami ki szokott jönni (de már régen nem jött ki, mert tudok vigyázni már magamra), az a felette lévő csigolyáknál van, az LIV-LV között.


Ne félj, észreveszed, mert elég fájdalmas.


Ha van még kérdésed szívesen válaszolok, ha tudok.

1100. emagdi (válaszként erre: 1098. - Mancinéni)
2009. jún. 5. 07:05
gondolom onnan tudja, hogy a sérv is fáj (gondolom:)))
1099. mancinéni (válaszként erre: 1092. - Csillag85)
2009. jún. 4. 23:23
gratula a cipődhöz! szerintem is indulj el benne, csak vigyél váltócipőt. az a saját tapasztalatom, hogy nekem az emelkedős vagy lejtős úton annyira nem jön be az mbt. bár a lejtős még mindíg jobb. lényeg, hogy mindíg állítsd a megfelelő méretre a pántokat. ja, neked nem is szandálod van? na mindegy.
1098. mancinéni (válaszként erre: 1097. - 1366d1807f)
2009. jún. 4. 23:20
Na de honnan tudod, hogy éppen mikor jön ki? Nem akarok nagyon hülyének tünni, de tényleg nem tudom... Nekem a derekam fáj, ha sokat (persze ez relatív, kinek mi a sok..) hajolgatok "beakad" , aztán úgy maradok, mozdulni sem bírok.. és akkor az rettentően fáj. orvoshoz nem megyek, nem bírom őket.
1097. 1366d1807f (válaszként erre: 1096. - Zsocka)
2009. jún. 4. 22:06

Neked nem mondták a boltban, hogy aktív gerincsérv esetén nem szabad hordani? Mert nekem mondták. Ugyanis engem műtöttek is már gerincsérvvel, és a felette lévővel is akartak, de azt nem hagytam már. Időnként ki szokott jönni a sérvem. Na,akkor majd nem szabad hordani a cipőt. Szerencsére már évek óta nem jött elő.


Gyógyulj meg minél előbb, hogy hordhasd a cipődet!

1096. Zsocka
2009. jún. 4. 21:15

Sziasztok.

én még soha nem írtam, de talán most hasznos lehet:) nekem gerincsérvem van a derekamnál. Vettem 1 mbt-t, nem használtam sokszor mert nagyon zsibbadt benne a lábam, sokkal jobban fájt esténként, mikor rajtam volt.:(

Úgyhogy most a drága cipő ott áll a szekrényben...

azért remélem sokaknak segít, de az biztos, hogy nem minden betegségre jó.

Amúgy lehet benne járni, (meg kell tanulni helyesen) és nagyon kényelmes.

Sok sikert hozzá:)

1095. csillag85 (válaszként erre: 1093. - Emagdi)
2009. jún. 4. 20:07
Ok! Köszi. :)
1094. viva70 (válaszként erre: 1091. - 1366d1807f)
2009. jún. 4. 19:20
Nekem a sima aszfalton való járás esik a legjobban benne. Puha vagy egyenetlen talajon nem szeretek menni benne. Ott jobb a sima talpú cipő. Azt a desedai köves részt majd kipróbálom alkalom adtán, mert nem lakom messze attól a helytől.
1093. emagdi (válaszként erre: 1092. - Csillag85)
2009. jún. 4. 16:25

szerintem indulj el bátran, max vigyél egy váltócipőt biztonság kedvéért.


(de nekem pl semmi gondom nem volt az mbt-ben járással, én nem szoktatgattam magam, vagy ilyesmi, csak felvettem és azóta azt hordom. de nem volt fárasztó, vagy izomlázas vagy ilyesmi. szerintem nálad sem lesz gond, látom fiatal vagy, nem hiszem hogy túlzott megerőltetésnek fogod érezni hogy mbt-ben mész dolgozni és nem sima cipőben:)

1092. csillag85
2009. jún. 4. 16:23
Szerintetek kb. mennyi idő múlva merjek mbt-ben elindulni munkába? 2,5 km, és rendes cipőben kb. fél óra. És elég meredek a terep. :)
2009. jún. 3. 18:40

Ma voltunk a lányommal Kaposváron (a munkája miatt és mindig elkísérem), és a 67-es úton mentünk. Megálltunk a Deseda tónál és sétálgattunk egy kicsit. Kőzuzalékkal van leszórva az út.


Tudjátok mit vettem észre? Először fel sem tűnt, csak később, hogy nem is érzem, hogy megyek. Isteni volt a kőzuzalékon menni ebben a cipőben. Valami fantasztikus lebegés volt. Sokkal könnyebben mentem, mint az aszfalton.

1090. emagdi (válaszként erre: 1088. - Csillag85)
2009. jún. 3. 17:10
egyébként szerintem a fehérrel talán jobban is jártál, azt minden színű ruhához fel tudod venni, a piros kicsit kötöttebb szín lett volna (bár jól néz ki, vitathatatlan:))
❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook