Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Dühöngő antipaleosok részére fórum

Dühöngő antipaleosok részére (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
272. megi04 (válaszként erre: 262. - Michelle.r)
2012. szept. 19. 18:01
Megnéztem,de az a helyzet,hogy mi soha nem veszünk pelyhet,nem ugrál senki érte...Csoki,ropi,rágcsát sem...A tej,tehénből jön a konyhára,a kenyér saját sütésű,teljes kiőrlésű...Viszont szeretik a hasukat:)) Egyik sem kövér,sem túlsúlyos,(csak én) mert rendszeresen mozognak...:)
271. megi04 (válaszként erre: 264. - Kohanoor)
2012. szept. 19. 17:54
Én,a te elveiddel maximálisan egyetértek,csak annyiban különbözünk,hogy úgy döntöttem,én,kipróbálom.Mert ártani biztosan nem árt,és mi van,ha használ is? Ha nem,még mindig visszatérhetek más étrendre.De hogy véleményem legyen,ki kell próbálnom.:)
270. Kohanoor (válaszként erre: 269. - Shilladora)
2012. szept. 19. 17:52

Tisztába vagyok vele, hogy nem kötelező, gondolom nem is eszik mindenki. De olvastam néhány hajmeresztő táplálkozási szokást a paleos topicba, az egészséges kaja jelszavával. Most csak azokat a példákat ragadtam ki. Csak mellékesbe: a kókusznak sajnos elég sok állati kártevője van, ami ellen bizony védekezni kell. Igen, egészséges, az összes távol-keleti és déli gyümölccsel egyetembe, de sajnos ott nagyon lazán kezelik a növényvédő szereket, így azért óvatosan kell velük bánni.

Ja, és köszi. :-) Mondjuk én néha nem irigylem magam, mikor sokadik órája benne gürcölök, de aztán kiderül mindig, hogy megéri. :-D

Ja, és egy nem provokatívnak szánt kérdés( van aki úgyis annak veszi..): honnan tudják a paleosok, hogy melyik étel féleség kiiktatása segített rajtuk? Mivel egyszerre elég sok féléról mondnak le. Lehet, hogy csak a tejtermékekre allergiás valaki, vagy a gluténra. Akkor persze elmúlnak a tünetek a paleo hatására, de sok olyan dologba is korlátozódnak, amibe talán nem is kellene. Pl a paradicsom meg a krumpli a mumusba nem nagyon tudok hinni. Ott is emberek élnek, ahonnan ezek jöttek.

269. shilladora (válaszként erre: 264. - Kohanoor)
2012. szept. 19. 15:23

ott van az eltérés, hogy a banán nem tilos, de nem is kötelező! A távolkeleti kaják sem kötelező elemei a paleonak. én pl. 1 év alatt sem ettem meg 1 kg banánt :D

a kókusz szerintem nincs agyonkezelve minden vegyszerrel. És élettanilag nagyon kedvező, ami mellett jól hasznosítható, sok ételbe használható.

nagyon klassz, hogy van kerted, és saját termelésű finomságokat ehetsz :D irigyellek érte :D

268. bd55e3f068 (válaszként erre: 267. - Githaj)
2012. szept. 19. 15:12

Csak a tisztánlátás kedvéért: aki a fórumot indította, az nem zárt ki senkit, a kétkedőket sem, nem is egészen volt paleos, csak bizonyos irányelveket elemeket át (amíg látogatta a portált). A fórumoknak az a lényege, hogy bárki hozzászólhat a témával kapcsolatban, ami nincs korlátozva szorosan az utolsó pár oldalra. Mivel igény volt rá, a portál üzemeltetői létrehozták a klub lehetőségét. Mindenki eldöntheti, hogy miként szeretne csevegni, és nem dől össze a világ, ha ellenérvvel szólnak hozzá egy fórumhoz. Lásd: itt is jöttek a paleosok, pedig ez "antipaleosok részére" indított klub, és megmondták a frankót.


Én nem irigylek a paleosoktól semmit, sőt örülök és büszke vagyok rá, hogy én ekkora mértékű változtatást nem tudnék megtenni, mint legtöbbjük, mert soha nem is volt olyan pocsék a táplálkozásom, hogy gyökeres étrend változtatásra lenne szükségem. Vagy pl. nem plusz 20-40-50 kiló és több évtized után vakarom a fejem, hogy valami nincs rendben.

Ha te irigy vagy rájuk, lelked rajta, de ezt ne vetítsd ki másokra!

267. githaj (válaszként erre: 266. - Bd55e3f068)
2012. szept. 19. 14:28
Szerintem ha az a fórum paleós, akkor azt tiszteletben is kéne tartani és nem betolakodni ellenérvekkel, mert arra johet bármilyen reakció. Hosszabb ideje ha van idom olvasgatom tobbek kozt a paleós fórumot is, sokat tanultam toluk, tobbszor hozzá akartam szólni egyes dolgokhoz amik szerintem már a fanatikusság határát súrolják,de nem tettem tiszteletben tartom mások véleményét . A paleós lányok tudtak változtatni és ezt nem kell toluk irigyelni.
2012. szept. 19. 14:11

Milyen kedves kis fórum! Bár ahogy elnézem, itt (is) inkább csak paleosok dühöngenek :D

Ha annyira zavarnak a paleolit topikban a betolakodók, akkor jó megoldás a klub nyitása.

265. THM-01 (válaszként erre: 264. - Kohanoor)
2012. szept. 19. 13:56
Mintha pont erről írtam volna neked reggel :-)
264. Kohanoor (válaszként erre: 260. - Megi04)
2012. szept. 19. 13:31
Én pl a saját kiskertemből gyűjtöm be a hozzávalókat, és a baromfik se dísznek vannak. Igyekszem idény jellegűen étkezni, és hazai, sőt ha lehet a helyi termékeket választom. Ha a konyhakert enm is mindenki számára megvalósítható, akkor is rengeteg kezdeményezés van már, összefognak, és bio termelőktől vesznek, stb. Banánt évek óta tuti nem ettem. Én csak azt nem értem, ha egyes termékek kikerülésével ennyit fáradoztok, akkor miért visztek be másfajta méreganyagokat a szervezetbe? Mikor lehet változatosan, hazait is enni, paleo szerint is. Mondjuk vannak dolgok, amik miatt ezt az életformát valószínű soha nem választanám, azzal egyet értek, hogy sokkal egészségesebb, mint az átlag élelmiszerek. Főleg ha kihagyják a távolról hozott, és gyakorlatilag ellenőrizhetetlen cuccokat.
263. spinneli (válaszként erre: 260. - Megi04)
2012. szept. 19. 12:57

"Én azt hallottam a paleoról, hogy életmód, nem pedig azt, hogy biblia! "


Azt hiszem pont ennyi a lényeges.

:)

262. michelle.r (válaszként erre: 260. - Megi04)
2012. szept. 19. 12:36

Nézd csak ezt meg(i) :)))


[link]

261. Mariann63 (válaszként erre: 260. - Megi04)
2012. szept. 19. 11:43
Ehetsz nyugodtan paradicsomot,ilyenkor, amikor szezonja van.Csak az üvegházban készült, téli, tavaszi nem javasolt.
260. megi04 (válaszként erre: 256. - Kohanoor)
2012. szept. 19. 10:42

Hát...őőő...így akkor semmit nem kellene enni,mert pár éve pl. bemondták a hírekben,hogy XY.megye ZX. piacáról ne vegyünk répát,burgonyát,mert kiderült,hogy sugár fertőzött a föld,amibe termett...Mindezt persze akkor,amikor már el is felejtették az emberek azt az ebédet,vacsorát,ami az onnan vásárolt piacról szereztek be...Húst,semmilyent nem kellene,mert ugye,az állatok antibiotikumot kapnak...A gyümölcs,zöldség permetezett,műtrágyás..A víz,fertőzött...Akkor mégis MIT lehet enni???

Paéelo ide,vagy oda,én enni fogok paradicsomot,az ziher.

Én azt hallottam a paleoról,hogy életmód,nem pedig azt,hogy biblia!

A nem paleo azt mondja,egyél olajat,margarint...Hát tényleg,az baromi egészséges!:( És a nem paleos is megeszi azt a bizonyos (esetleg)DDT-vel szennyezett banánt...Nem?

2012. szept. 19. 10:27

Na viszlát!

Elköszönök ettől a témától.


Utoljára még adnék valami kéretlent paleosoknak és nem paleosoknak egyaránt:


"Gondolkozni Béláim, az kemény férfimunka! Én is bele szoktam fáradni rendesen."

258. tuksy
2012. szept. 19. 09:17
Lillus, köszi ezt a fórumot. Néha átnézek egy vidámságért.
257. THM-01 (válaszként erre: 256. - Kohanoor)
2012. szept. 19. 05:46

Hidd el, lehet paleózni magyar termelők termékeiből is. Az egy év alatt egyszer sem vettem kókusztejet - lehet, hogy csak lustaságból, merthogy nem jött velem szembe....

Viszont olyan krémleveseket főztem, amik addig eszembe sem jutottak: hiszen a pirított kenyérkocka helyett a hajszálvékony sonkaszeletek vagy a pirított húsos szalonna is finom a tetejére. Ez eddig is itt volt - csak a berögzött szokások miatt eszembe sem jutott. Fiatal házas koromban azt mondtam, hogy amikor külön konyhám lesz, biztos soha többet nem eszem tojásos levest. 25 év után jöttem rá, hogy nem feltétlenül kell lisztes rántással indítani - és finom, laktató. Sok minden átrendeződött a fejemben, pedig én sem voltam kezdő a konyhában. Soha nem csináltam előtte omlettet, csak rántottát. Rá kellett jönnöm, hogy az teljesen más ízhatás. Szerencsém van, mert apósomnak hatalmas kertje van, sok mindent megtermel. A testvérem gazdálkodik - onnan is tiszta élelmiszerekhez jutok. De azt is tudom, hogy a piacon ki a termelő és ki az "álőstermelő".

Lehet, hogy könnyebb helyzetben vagyok, mint egy nagyvárosi ember - bár olyan piacokon sosem járhatok, mint egy budapesti.....

Mivel ez dühöngőnek lett létrehozva, így el is sunnyogok és csendben élem tovább az életemet :-)

256. Kohanoor (válaszként erre: 251. - Szabolts)
2012. szept. 18. 23:07
Igen, a paleo felsorol vagy 100 féle, szerintük mérgező ételt, de DDT-vel szennyezett banánt, azt bizony egy kg-ot is lehet enni naponta. Isten ments, hogy nyáron együnk egy kis paradicsomsalátát, de a ki tudja honnan hozott, milyen termesztési és feldolgozási körülmények közül kikerülő kókusztej, az meg nyami. Érdemes megnézni pár dok filmet a távol-keletről, lehet nem sok mindent ennétek onnan... Hogy a nagy tudatosságba a környezetvédelmi okokat ne is említsük.
255. shilladora (válaszként erre: 253. - Megi04)
2012. szept. 18. 21:01
:D:D:D
254. michelle.r (válaszként erre: 253. - Megi04)
2012. szept. 18. 20:28

Csak ;) Elég meggyőző érv?

:DDDD


Engem is behívott az iskolaigazgató elbeszélgetésre, mert nem engedtem a csajomnak oltást adni. És láss csodát, ő sem kapott el utána minden vackot. Végig toltam bele a vitaminokat és ennyi volt a haditerv :)

253. megi04 (válaszként erre: 249. - Szabolts)
2012. szept. 18. 10:38

Most a paleotól kissé függetlenül kérdeznék valamit..Komolyan érdekel,nem gúnyból írom!

Tehát:ORVOSOK....BIZONYÍTÉKOK...

Egyfolytában azt hallottam a médiából,a csapból is ez folyt:Na most aztán itt a H1N1!! Oltassuk magunkat,mert itt a dögvész,a halál!!

Nem oltattam be magam..A suliban úgy néztek rám,mint a véres rongyra! Micsoda anya!Utálja a gyerekét!Merthogy a gyereket sem engedtem...

A vége az lett,hogy a suliban mindenki fetrengett a VÍRUSTÓL,ROTÁ-tól,KALICI-től,az én fiam pedig nyugiban járt suliba,és egy napot hiányzott egész évben,mert elkértem,hogy elmehessünk rokonlátogatóba..

Holott orvosok hada bizonyította,hogy na most aztán...

Vagy menjünk a középkorba,ahol szintén orvosok bizonygatták,hogy a pestis azzal fertőz,hogy ránézünk az emberre...

Pár embert,ha jól tudom,kissé meg is pirítottak azért,mert olyasmit állított,ami szöges ellentétben volt az OKOS orvosok tudományával...

Esetleg Semmelweis doki,akinek halni kellett az elveiért,mert olyan "bolondságokat" állított,hogy boncolás után fertőtleníteni kellene...

Szóval...Miért higgyek az orvosoknak,és miért NE,Szendinek,mikor még az is kiderülhet 100 év múlva,hogy mégis neki lett igaza??? (NEM olvastam Szendit!!!!!!!!!!)Csak hallottam róla.NEM vagyok bigott paleos,most próbálgatom.Lehet,hogy nem jön be.De akkor,és csakis akkor lesznek ellene érveim!

252. spinneli (válaszként erre: 245. - Shilladora)
2012. szept. 18. 08:46
Egyenlőre nincsenek jó tapasztalataim, de kevés ideje csinálom.
251. Szabolts (válaszként erre: 244. - Shilladora)
2012. szept. 18. 07:54

Olvastam :D

Csak az a baj, hogy ez hülyeség.

Meg az a baj, hogy ha BudSpencer diétát tartok, és mégsem fáj a fejem, mégsincsenek pattanásaim, ekcémáim, nincsenek bennem gyulladások, nem vérzik az ínyem, nem korpásodik a hajam, akkor az nem számít, mert én vagyok a kivétel. Ha van valami bajom, és kizárom a hüvelyeseket, és még mindig van valami bajom, akkor hülye vagyok, mert biztosan fogyasztok tejet, ha azt is kizárom, akkor biztosan fogyasztok glutént, ha azt is kizárom, akkor még lehet más is (ha jól emlékszem, akkor a paradicsom is tilos valamiért)...


És van még valami, amitől ki szokott nyílni a bicska a zsebemben:

Jönnek a paleosok a szélsőséges nézeteikkel, hogy ez is méreg, az is méreg, egy gondolatnyit se szabad belőle fogyasztani. És ha én azt mondom, hogy de, én fogyasztom azokat a dolgokat, akkor megpróbálnak úgy beállítani, mintha én csak azt fogyasztanám... mert ők látják, hogy a kosaram tele van ezzel, meg tele van azzal... és ha én mondom, hogy ha valaki túlzásba viszi a pékáru fogyasztást, akkor szerintem sem egészséges, vagy ha valaki bármilyen ételfélét egyoldalúan fogyaszt, ha szegényes az étrendje, akkor az nem jó, akkor rögtön kapom az ívet, hogy legyek paleos, mert az változatos, és nincs benne annyi szarszemét, mint amit én eszek.


Hát nem!

Ehetek én úgy, hogy tojok a paleora, és mégis változatos, és mégis egészséges.

Azt pedig különös kegyetlen tökönrúgásként szoktam megélni, amikor valaki támad, hogy ha nem vagyok paleos, akkor én biztosan csak pörköltet, fasírtot, rántotthúst eszek tésztával, rizzsel, krumplival, kenyérrel, és nokedlival, és zabálom reggelire a fánkot, meg uzsonnára a mekis szart, és bla-bla-bla

Tiltakozok ezerrel, és akkor egyszercsak kibújik a szög a zsákból: "Sosem étkeztem olyan változatosan előtte, de mióta áttértem paleora, azóta olyan finomakat eszek, és olyan változatos dolgokat."


Ilyenkor szokott belőlem kiszakadni valami ilyesmi:

"Hát áldjon vagy verjen téged a szent Turul, előlről meg hátturul! Attól, hogy te egyoldalúan táplálkoztál, és a paleot változatosnak éled meg, attól én még étkezhetek változatosan, és a paleo számomra egy rakás ostoba korlátozás!"

250. Szabolts (válaszként erre: 248. - Shilladora)
2012. szept. 18. 07:33

Amit mondasz, az szöges ellentétben áll a paleos könyvek hangulatával, és általában a paleos emberek hozzáállásával.


A paleos hozzáállás ugyanis általában az, hogy a paleo a valóság, az összes többi ember rosszul tudja, roszul csinálja. Nem arról beszélnek általában, hogy mindenki úgy él, ahogy neki jó, és hogy dönthet ahogy akar, hanem arról, hogy csak egyetlen értelmes döntés van:PALEO FOREVER! Ja, persze, ők toleránsak, dönthet valaki máshogy, de csak akkor, ha hülye... vagy ha félrevezette a gonosz csúnya mainstream science, és innentől már érthető is a küldetéstudatuk: ha valakit értelmesnek gondolnak, akkor nehezen viselik el, hogy az étkezési szokásai ennek ellentmondank. megpróbálják neki elmagyarázni a világot, hiszen értelmes ember... biztosan csak információhiányban szenved, vagy benyalta a konzumidióta zombiknak osztogatott maszlagot...

249. Szabolts (válaszként erre: 246. - Shilladora)
2012. szept. 18. 07:25

Na, akkor nekifutok mégegyszer, mert félreérthető lettem:


Amikor azt írtam, hogy tudjuk róla, hogy genetikai hiba okozza, akkor a valóságról beszéltem, nem a paleos írók lázálmairól.


Van a normális, átlagos emberi génkészlet, ha ebben két kis pöcök (ezzel foglalkozó emberek pontosan meg tudják mutatni, hogy ott az a két konkrét pöcök) nincs a helyén, akkor a páciensnek van rá esélye, hogy gluténérzékeny legyen. ez a génhiba önmagában nem elegendő ahhoz, hogy valaki beteg legyen, de szükséges. Akinél az a két pöcök a helyén van, az sosem lesz gluténérzékeny, ehet bármit. És aki gluténérzékeny, az ha kihagyja a glutént az életéből, akkor nem lesz beteg. Illetve beteg, csak tünetmentes.

Ha besétálsz egy cöliákia-rendelésre, akkor ugyanezt fogják neked mondani, csak részletesebben.


Ez az orvostudomány álláspontja.


Szendi előbb tudományos dolgokkal dobálózik, majd levezeti, hogy a rossz étkezéstől bárki gluténérzékeny lehet. Ezért javasol minden embernek, aki egészségesen akar élni egy olyan diétát, ami arra jó, hogy beteg embereket segítsen hozzá a tünetmentes élethez.


Persze ha egy világméretű összeesküvés van a háttérben, és csak ők tudják a tutit, az orvosok úgy általában rosszul tudják, akkor más a helyzet.

248. shilladora (válaszként erre: 247. - Kamillka)
2012. szept. 18. 00:58

mert jó.

igen.

hamis információkkal lehet, hogy hamis válasz fog jóónak látszani - ezért beszélgetünk.

mert hihetetlen.

kérdezz valamit

ha eleve bukott nálad, akkor miről beszélünk?

miért?

vannak másképp gondolkodók. addig jó :D

a küldetéstudatra te magad is megadod a választ: "mindenki ugy el meg abban hisz amiben akar. Koszonjuk, de azt is el tudja minden felnott donteni, hogy neki mi a jo." - ők is felnőttek, és döntöttek. nem biztos, hogy jó, de ők így döntöttek.

én is időmilliomos akarok lenni, de jöhet rengetek lové is :D:D:D

247. Kamillka (válaszként erre: 239. - Shilladora)
2012. szept. 18. 00:03
En mar azt sem ertem, hogy minek ennyire megszallotan vedeni egy taplalkozasi format- mindenki ugy el meg abban hisz amiben akar. Koszonjuk, de azt is el tudja minden felnott donteni, hogy neki mi a jo. Miert kell ennyire bizonygatni valamirol, hogy jo es egeszseges? Viszont, ha mar valaki ugy erzi, hogy ez szukseges, akkor szamomra sokkal szimpatikusabb es hitelesebb, ha fals vagdalkozas helyett epkezlab ervekkel rukkol elo, mert ezt az utobbit hianyoltam a pro "ervek" tartalmabol ugy altalaban. Sot, reszemrol mar eleve minden dolog megbukik ott, amit ennyire kell "ajnarozni" es ennyire uberf*sza mar elnezest. Miert nem lehet elfogadni szepen csendben, hogy vannak, akik maskepp gondolkoznak es pont? (kerdezem ezt annak fenyeben, h le lettem ugatva, mert reagalni mertem egy hsz-re anelkul, hogy negativ kritikaval illettem volna magat a paleo cummot) Ez nem csak erre a temara vonatkozik- ugy altalanossagban megfigyeltem mar ezen a portalon, hogy nemelyek micsoda kuldetestudattal vannak megaldva. En is idomilliomos akarok lenni, de telleg:)
246. shilladora (válaszként erre: 240. - Szabolts)
2012. szept. 17. 23:06
pont fordítva gondolja: nem genetikai hiba egy jó kajára adott rossz válasz, hanem fordítva, egy rossz kajára adott helyes, elutasító válasz :D
245. shilladora (válaszként erre: 243. - Spinneli)
2012. szept. 17. 23:04

de annál többet nyerhetsz :D

lásd alább :D:D:D

244. shilladora (válaszként erre: 240. - Szabolts)
2012. szept. 17. 23:04

próbálok röviden válaszolni, hisz a könyvben bőven kifejtette.

a borsó héjában lévő anyag kitágítja az egészséges beleken lévő pici lukakat, és ezért sokkal nagyobb ételdarabkák is kiférnek rajta, ezek még nincsenek kellő képpen megemésztve, és az immunrendszer betolakodóknak érzékeli őket, akik ellen fehérvérsejtekkel védekezik, és mivel nem tudnak beépülni, az egész testbe eljutva testszerte gyulladásokat, gócokat hoznak létre: izületi gyulladások, fejfájások, pattanások, ekcéma stb formájában.

ha nem eszünk hüvelyeseket, pár hónap alatt regenerálódik a bél, nem jut át több nagy kaja, megszűnnek a gyulladások, nincs több migrén, nem fáj a menzesz, elmúlik az ínyvérzés, korpásodás.

243. spinneli (válaszként erre: 240. - Szabolts)
2012. szept. 17. 22:12
Az enyém már tönkrement, sok vesztenivalóm nincsen.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook