Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kihasználós család fórum

Kihasználós család (beszélgetős fórum)

76. túrógombócka (válaszként erre: 74. - Kicsimanóci)
2016. nov. 3. 18:03
22 évesen még boldog szerelemről kellene, hogy szóljon és nem erről...
75. túrógombócka (válaszként erre: 74. - Kicsimanóci)
2016. nov. 3. 18:02
házasságban is veheti a saját nevére, szerintem. szerződés kérdése.
74. kicsimanóci (válaszként erre: 60. - Túrógombócka)
2016. nov. 3. 18:01

De pont az van, hogy a fiú is lakást akar venni. Közös jövőről beszél neki az első perctől fogva. És házasságban hogy gondolod, a lány fizeti, és kettőjük nevén lesz? Ez nevetséges.


Én a magam részéről annak örülnék amúgy, ha külön mennének. 22 évesen még fiatal, akár egyedül is összehozza majd. És ő is tudja magáról, hogy képtelen kompromisszumot kötni, ez a kor még nem a kompromisszumkötések kora, főleg az ő helyzetében.

Terelgettem errefelé is, de azt mondja, szereti nagyon, és lát benne esélyt.

De azért kérdezzem meg itt.

Hát azt tettem...

73. csikil4ny (válaszként erre: 68. - Papírzacskó1)
2016. nov. 3. 18:01

Igen, ez lenne a jó megoldás. A jelen helyzetben nincs is más: vagy ez, vagy a szétválás.


Másképp közös jövőt tervezni nem lehet.

72. Channa* (válaszként erre: 58. - Kicsimanóci)
2016. nov. 3. 18:00
Miért? A másik 200 ezer nem elég semmire?
71. túrógombócka (válaszként erre: 68. - Papírzacskó1)
2016. nov. 3. 17:58

de úgy nem lesz lakás...

lakás csak úgy lesz, ha mindkét fél belead minden pénzt...

70. csikil4ny (válaszként erre: 66. - Kicsimanóci)
2016. nov. 3. 17:58
A lány, de a fiú?
69. Channa* (válaszként erre: 46. - Kicsimanóci)
2016. nov. 3. 17:57

Egyre inkább azt érzem, hogy ez a majdan piacképes szakmával rendelkező lány egy pióca. Épp, hogy összekerültek és máris azon töri a fejét, hogy tudná rátenni a fiú összes pénzére a kezét....

Remélem a srác köt majd házassági szerződést....


Ha ilyen nagyon jó ez a lány, akkor miért nem keres már ő is ennyit? Miért nem teszi el ő a pénzét, vesz lakást, hogy független maradjon és nem más pénzére építkezne?


Ha a fiamnak egy ilyen barátnője lenne, akkor én (egyébként nem szoktam beleszólni) biztos ellenezném a kapcsolatot.


Attól, hogy nem szalagon fog három műszakban dolgozni, még nem kell másokat lenyúlnia.

Ha a srác úgy érzi jónak, hogy támogatja a családját, akkor tegye, ehhez senkinek semmi köze, majd magától abba hagyja, ha gondolja.


Más meg szórakozik a gimiben?

Hát...elég érdekesen álltok a dolgokhoz!


Egyébként, hiába a piacképes szakma, ha nem tud majd elhelyezkedni, mert nincs tapasztalata....

2016. nov. 3. 17:57
Köthetnek házassági szerződést is.Vagy tegyenek le mindketten be ugyanannyi összeget a kiadásokra,szórakozásra.A lánynak a maradék pénze megmaradna saját számlán,a fiú pedig odaadná a családjának.Így a srác a szüleit,rokonait is támogathatja,lehet kevesebbel,de mégsem bántaná a annyira a dolog . Ezt teljesen úgysem fogja tudni beszüntetni,akár mennyire is szerelmes később konfliktusokhoz fog vezetni .
67. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 59. - Csikil4ny)
2016. nov. 3. 17:56
Nem mondtam, hogy szüljön, csak arra utaltam, hogy egy gyerek talán megváltoztatná a fiú életszemléletét. De még ez sem száz százalék...
66. kicsimanóci (válaszként erre: 54. - Csikil4ny)
2016. nov. 3. 17:56
Azt mondta a lány, hogy közös kasszát akarnak, közös rálátással. Különben értelme sincs, mert azért egy bp-i lakást bevállalni nem semmi dolog, hiába a jó fizetés(ek), észnél kell lenni.
65. unom
2016. nov. 3. 17:56

Szerintem ennyi, másodkézből származó információból nehéz véleményt mondani. Mit gondol a fiú? Miért teszi, amit tesz?

Beszéltek erről? Kerestek megoldást? Beszélt a fiú a családdal?

64. csikil4ny (válaszként erre: 62. - Túrógombócka)
2016. nov. 3. 17:54
Ebben az egyben egyetértek veled. Sőt még egyben: ha így gondolkodnak, akkor egyáltalán nincs közös jövőkép.
63. túrógombócka (válaszként erre: 61. - Kicsimanóci)
2016. nov. 3. 17:53
nem értünk egyet. szalag melletti állást nem nehéz találni, onnan nincs hova nagyon zúgni...
62. túrógombócka (válaszként erre: 58. - Kicsimanóci)
2016. nov. 3. 17:52
nem egy dolgot szeretnének, ez a probléma. a fiú nem akarja a keresete felét a saját lakásba tenni, hanem a családnak akarja adni.
61. kicsimanóci (válaszként erre: 49. - Túrógombócka)
2016. nov. 3. 17:51

Nem a diplomák száma, hanem a piacképes végzettség a lényeg. De abban ugye egyet értünk, hogy szalagnál a nettó 80-ért dolgozva előbb kerülhet padlóra.

(Nem mellesleg erre is kell tartalékolni, kettőjüknek, hogy átmeneti esetleges állástalanságot megoldjanak.)

60. túrógombócka (válaszként erre: 58. - Kicsimanóci)
2016. nov. 3. 17:51
ha a lány akar lakást, a fiú meg nem, akkor vegyen a lány, igen.
59. csikil4ny (válaszként erre: 57. - Pengő Gyöngyi)
2016. nov. 3. 17:50
Ez lenne aztán a legnagyobb marhaság: szüljön a lány egy gyermeket, hátha....
58. kicsimanóci (válaszként erre: 40. - Túrógombócka)
2016. nov. 3. 17:49
De a Te logikád mentén, így nem jutnak szarra sem a jövőben. Akkor majd a lány törleszti a hitelt, ha vesznek fel? (ilyen jövedelem mellett kifutna 8 év alatt kb. és úgy, hogy élni is tudnának mellette, ha a lány is lediplomázik, már most is a leendő helyén dolgozik, de akkor átteszik máshova). Szóval akkor mindent vegyen a lány majd, ez arról szólna, hogy lényegében magukat és a gyereküket a nő tartja el, a pasi pedig adakozik.
2016. nov. 3. 17:49
Talán ha közös gyerek lesz, akkor változhat a dolog majd.
56. túrógombócka (válaszként erre: 53. - Kicsimanóci)
2016. nov. 3. 17:48

biztos nagyon rendes fiú, nem is mondtam mást.

de a pereputty dolog jön vele, nincs mit tenni.

55. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 52. - Kicsimanóci)
2016. nov. 3. 17:47
Ezért mondom, hogy nehéz lesz lebeszélni arról, hogy adjon. Túl erős az érzelmi függés a szülei felé.
54. csikil4ny (válaszként erre: 51. - Túrógombócka)
2016. nov. 3. 17:47

Igen, ebben a helyzetben jó lenne megkérdezni a srácot is.


Nálunk közös volt a kassza, közösek voltak a céljaink, vannak olyanok akik meg a külön kasszára esküsznek. Ebben lehet, hogy nem egyezik a véleményük...

53. kicsimanóci (válaszként erre: 51. - Túrógombócka)
2016. nov. 3. 17:47

A srác forszírozta az eljegyzést, még az egyetem alatt elvenné, csak a lány ki szeretné várni a diplomát (van ám ilyen is.)

Nem egy kötődésre képtelen alfahím, ő a "szemüveges fiú a szomszédból" kategóriás fiú.

52. kicsimanóci (válaszként erre: 39. - Csikil4ny)
2016. nov. 3. 17:45

A kérdés nagyon jó.

Ő az aki úgy szocializálódott, hogy legyen kib...szottul hálás, amiért felnevelték.

51. túrógombócka (válaszként erre: 47. - Csikil4ny)
2016. nov. 3. 17:45

még az is lehet, h a srác nem is akar annyira nősülni...

tervezni pedig azzal lehet, amit mi magunk teremtünk meg, más pénzével nem.

50. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 44. - Kicsimanóci)
2016. nov. 3. 17:45
Nem tudom... ha szeretnék valakit, elképzelhető, hogy adnék. De én már más fejjel gondolkodom, gyerekem van, szóval mindent csak az után, ha neki meg van mindene.
49. túrógombócka (válaszként erre: 46. - Kicsimanóci)
2016. nov. 3. 17:44
még akkor is kerülhet az ember padlóra, ha 3 diplomája van. semmi nem garancia semmire.
48. kicsimanóci (válaszként erre: 36. - Túrógombócka)
2016. nov. 3. 17:43
Ilyen logika mentén igen, pont ez az, hogy bárki kerülhet az utcára, multicégtől is. A szülők nyugdíja fix lesz, (amíg a rendszer össze nem omlik), tehát ők stabilabbak.
47. csikil4ny (válaszként erre: 45. - Túrógombócka)
2016. nov. 3. 17:42

Jobb ezt előbb letisztázni, nehogy a közös gyermekeknél is fontosabbak legyenek a szülők, testvérek. Én egy ilyen házasságba nem mennék bele.


Az is furcsa nekem, hogy amikor a közös jövő lehetősége a tét (lakásvásárlás), akkor nem arra akar gyűjteni, hanem a szülők kirándulására, másnak autóra... Itt nem az a kérdés, hogy nem tudják kifizetni a rezsit...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook