Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kihasználós család fórum

Kihasználós család (beszélgetős fórum)

106. túrógombócka (válaszként erre: 105. - Csikil4ny)
2016. nov. 3. 21:14

miért lenne számító, aki összeteszi a jövedelmét a párjával?

itt az a gond, h mást akar a 2 fél.

105. csikil4ny (válaszként erre: 104. - PöttyösPanka)
2016. nov. 3. 21:08
És mindenki számító, aki összeteszi a kicsi jövedelmét, hogy valamit meg tudjanak közösen valósítani. Ami eddig természetes volt, most szégyellnivaló lett. Én is csak nézek ki a fejemből és nem értem: az teljesen elfogadható, hogy a szülők, habár nem szorulnak segítségre igényt tartsanak a különélő fiúk fizetésének egy részére, viszont a közös házról álmodozó lány számító lett...
2016. nov. 3. 21:01
Én is végig olvastam, és elgondolkoztam, hogy akkor vajon én is számító vagyok, vagy a férjem használ ki engem. Ugyanis vettünk egy házat, aminek az önrészéhez nem lett volna elég pénzem, így amikor a közös jövőt terveztük, magának értetődőnek vettem, hogy az ő megtakarításából fizetjük. Ő viszont a hitel felvételénél autómatikusan számba vette az én fizetésemet is. A másik pénze nélkül sosem lett volna meg a saját ház. Eddig nem tudtam, hogy egy házasságban a feleknek semmi köze sincs a másik pénzéhez. Ez viszont szomorú rám nézve, mert szülni is el akartam menni, de ha nem akarok számító lenni, és nem a férjem a pénzéből, hanem saját erőből akarom megoldani, akkor gyűjtögetnem kell még pár évet.
2016. nov. 3. 20:18

Huhh, végigolvastam.

Én már nem vagyok fiatal lány, de értem a problémát.

A számok embere vagyok a munkámban is. Szóval, valahogy én is úgy érzem, hogy ne nekem kelljen azért meghúznom a nadrágszíjat, tehát a napi életnívóból leadni azért, hogy spórolni is tudjunk, és közben pénzeljük a kedvesnek a családját, hogy a nem kicsi nyugdíjjal együtt a kapott pénzt is hülyeségekre fordítsák.

Én becsülöm ezt a lányt, hogy látja a saját korlátait, és ha a helyzet nem változik, akkor nem vállalja a közös jövőt.

Egy kérdés: És ha a lány szülei nyugdíjasak lesznek (ha még nem azok), őket is megtámogatják majd havi százezerrel? (Akkor pedig tényleg megnézheti a fiatal pár, hogy mire jutnak.)

Én azt mondom, hogy a hálát ki lehet fejezni valami drágább ajándékkal is alkalmanként. Karácsonyra ne könyvet vegyenek akkor a fiú anyjának, hanem egy drágább műszaki cuccot akár. De: A család ne számoljon a srác pénzével, mert ez nem becsületes dolog. (És ami eddig volt, annak örüljenek, de nagyon.)

Szerintem.

102. alidamolnar (válaszként erre: 101. - Massalhangzo)
2016. nov. 3. 20:07

De szerintem ő nem azt írta, hogy szülőkkel él a srác és hazaad. Már teljesen külön háztartásban él a lánnyal, bérelnek valahol.

Így meg már szerintem okafogyott ez a fokú pénzelés.

Én láttam már hasonlót, kolleganőméknél, de nem volt valami fényes a dolog.

101. massalhangzo (válaszként erre: 84. - Kicsimanóci)
2016. nov. 3. 19:13

nem ertem, te miert adsz ilyen hulye tanacsot valakinek, akit allitolag szeretsz, es sziveden viseled a sorsat? egeszen mas szulokkel elni es hazaadni arra, amire kell vagy kernek, mint csaladot alapitani, egyutt elni valakivel, osszehazasodni


ketlem, hogy a srac, ha mar huszonevesen ennyire talpraesett, vegignezne ahogy ehezik a neje, gyereke, mert o inkabb hazaad, es nem a sajat csaladjanak. lehet, hogy annyit fog keresni, hogy siman belefer a csalad ennel nagyobb tamogatasa is anelkul, hogy ne lenne meg mindenuk. vagy a csaj ugy kepzeli az eletet, hogy otthon szuli a gyerekeket, a srac meg viritsa a minel tobb lovet? mert nem ilyennek irtad le, hanem szinten talpraesettnek. ne csak a mas penzevel tervezzen


talan olyan tanacs kene, hogy kozelitsenek egymashoz az elvarasok, legyen kompromisszum, elfogadhato terv az anyagiakra is, ha ez a fo szempont, ne csak ultimatum.

100. Channa* (válaszként erre: 93. - Kicsimanóci)
2016. nov. 3. 19:09

Ha így nevelitek, akkor valóban nincs az a szerelem, pedig egyébként létezik a jóban-rosszban, egészségben-betegségben, szegénységben-gazdagságban...

Csak sokan azt nevelik bele a gyerekeikbe, hogy lépjen, ne megoldja. Sokaknak fontosabb a műkörme mint a társa, vagy a kocsija... Már szinte kihalóban van a normális párkapcsolat.

Ha ne adj isten lebetegszik az egyik, akkor a másik lelép, mert ő aztán nem teszi tönkre az életét, ha véletlenül elveszti a melóját, akkor meg azért, mert ő aztán nem tart el senkit és még sorolhatnám.


Nagyon gáz! És tőled is, hogy vén róka létedre így gondolkodsz.


Te ne szólj bele inkább az ő dolgába, mert semmi közöd hozzá! Ne befolyásold, mert lehet majd a falba verheti a fejét miattad, amikor egy szalagon dolgozó 80 ezret kereső mellett tengeti majd az életét, ahelyett, hogy elég lett volna neki a 200 ezer.....

99. Bichter1 (válaszként erre: 1. - Kicsimanóci)
2016. nov. 3. 19:07
..nekem ez most hosszú :(
98. unom (válaszként erre: 94. - Kicsimanóci)
2016. nov. 3. 19:04

Nem ismerjük a másik oldalt, te is egyszer láttad a srácot.

Lehet, ő járna jobban a szakítással, találna egy érettebb lányt, aki tényleg házasságot akar, és családot. 22 évesen szerintem a csaj túl fiatal.

97. Channa* (válaszként erre: 90. - Kicsimanóci)
2016. nov. 3. 19:02

Nem, nem kötekedek, de ha én nem vagyok túl okos, akkor téged minek nevezzelek?

Nem az egyetem elvégzését mondtam, hanem azt, hogy miért nem keres már olyan jól?

Nem ismerem a multikat, sosem voltam kapcsolatban velük, de egy szóban elhangzott ígéretet nem vennék tutira, én is ígérhetek bármit, ha nem írjuk le, akkor nem is követelhetik rajtunk.


Remélem mindenki úgy dönt, ahogy jó neki. Úgy sem az számít, amit én/mi gondolunk. Ezért ne is azzal foglalkozz, hogy nekem mennyi eszem van. De azért írok róla: annyi eszem van, hogy jól keressek egy kényelmes szakmával, és ne kelljen mások pénzét számolgatnom, ahhoz, hogy elérjem a céljaimat. Amit akartam mindig elértem saját erőmből és pénzemből úgy, hogy tudtam/tudom támogatni azokat, akik számomra fontosak. Sosem állítottam a férjemet döntés elé, azaz nem kellett neki rosszul éreznie magát amiatt, hogy esetleg nem engedem, hogy segítsen azon, akin akar és én is annak segítettem/segítek, akinek akarok.

Nem harácsolunk, hanem a tőlünk telhetőt megtesszük, akkor is, ha az általunk támogatottnak épp műkörömre kell vagy kajára. Mert ha tesszük, akkor nem azt nézzük, hogy miért nem tud valaki valamit megvenni, hanem önzetlenek tegyünk.

Nem hiszem, hogy érted miről beszélek, de nem is érdekel:D


Ja, és természetesen bármikor egyedül is képes vagyok megélni, nem kell a férjem pénzét számolgatnom....

96. massalhangzo (válaszként erre: 1. - Kicsimanóci)
2016. nov. 3. 19:01

en a fiunak mondanam, hogy dobbantson, es keressen mast maganak, nem lehuzos csajt


elmondasod szerint a lany is jol keres, a srac is. a srac segiti a csaladjat, mindenkinek ad, tok mindegy, hogy mire. szerintem mutatja valakinek a jellemet, hogyan gondoskodik, viszonyul a szeretteihez. a lany biztos lehetne benne, hogy ha csaladot alapitanak, maximalisan odatenne magat anyagilag is


a csajt kukaznam a srac helyeben. egyreszt mi koze ahhoz, hogy a srac mennyit kolt a csaladjra, nem a csajtol veszi el. masreszt erre tervez, hogy a srac penze az o penze is lesz? mire fol? gondolom, a srac most is tud gondoskodni magarol, es nem problema neki a csajt szorakozni vinni vagy ajandekot venni. mi koze van ahhoz, hogy a plusz penzevel mit csinal? mar most meg akarja szabni, hogy vagy ram, rank koltod az osszes penzed, es nem adsz a csaladnak, vagy nem leszunk egyutt?


nem nagyon ertem ezt a hozzaallast. kiveve ha a srac minden penzet a csaladjanak adja, es a lanyon eloskodik

2016. nov. 3. 18:37

De mindegy is, megmutatom neki ezt az oldalt, aztán átolvassa majd.

A döntés az övé lesz.

(Szerintem rászánja a két évet, de ez csak a megérzésem).

És köszönöm a véleményeket.

94. kicsimanóci (válaszként erre: 92. - Unom)
2016. nov. 3. 18:36

De hiába szereti, mert rámegy a szerelem.

Szét tud cseszni egy kapcsolatot "hozott" gyerek is, szurkapiszka anyós is, és ne legyenek illúzióink, ez is. A szerelem nevében én azt mondom, ne vállalja be, rámegy az egészsége.

93. kicsimanóci (válaszként erre: 89. - Unom)
2016. nov. 3. 18:34
Ugyanis én, "vén róka" azt mondom neki, nincs az a szerelem, amit ez ne tudna szétcseszni. Ha a fiú mégsem tudja meglépni, akkor folytonos civakodás forrása lehet, és rámegy a legnagyobb szerelem is. Akkor pedig inkább mással majd (lehetőleg árva fiúval). Vagy egyedül.
92. unom (válaszként erre: 91. - Kicsimanóci)
2016. nov. 3. 18:33

Ez az ő döntése lesz, attól függ, szereti-e a srácot, vagy csak elvan vele.

Nem az számít, mit mond, hanem az, hogy mit tesz.

91. kicsimanóci (válaszként erre: 89. - Unom)
2016. nov. 3. 18:31

HÁt van benne valami.

Azért remélhetőleg még lesz választási lehetősége, ha most kilép ebből. Szerencsére nagyon fiatal. Kompromisszumot kötni ráér még az életben.

90. kicsimanóci (válaszként erre: 87. - Channa*)
2016. nov. 3. 18:28

Látom, nagyon szeretsz kötekedni, és logika sincs benne sok, mert eszed sincs sok.

Nekem nem fáj a harmincas szülő szipolyozó sosemlesz-diplomás-jelölt.

Midössze a kérdésedre írtam, mert azt kérdezted, hogy ha olyan okos a lány, miért nincs még meg az egyeteme. Ezért írtam, hogy mert 22 éves, tehát időarányosan teljesen jó a korához a diplomaszerzés időpontja.

És ehhez kapcsoltam a harminc egynéhány éves szülő szipolyozókat, hogy tán attól kellene megkérdezned, hogy miért nincs még meg a diplomája, nem a 22 évestől.

Ha így érthető.

89. unom (válaszként erre: 86. - Kicsimanóci)
2016. nov. 3. 18:26

Szétmaródik, ha szétmarják...

Anélkül beleszólni egy kapcsolatba, hogy az ember jól ismerné mindkét felet, felelőtlenség, mindkét oldalról.

Szerintem rájuk kellene bízni, mit és hogyan akarják a jövőben. Ha tényleg intelligens a lány, akkor rájön, hogy ha két ember együtt akar élni, akkor a kompromisszum elkerülhetetlen.

Ha nem annyira intelligens, akkor majd a saját kárán megtanulja.

88. kicsimanóci (válaszként erre: 85. - Channa*)
2016. nov. 3. 18:25

Nem állami, hanem multi, de nem írnám ki.

A srácnak most fognak emelni, mert igen, megmondják, hogy ha pl. átmegy a másik részlegre, ott pedig ennyi százalékkal több lesz, és ott jobban tudná kamatoztatni az ismereteit.

Igen, a lánynak is megmondták, hogy mennyivel lesz több, ha végez.

(Van pár korrekt multi az országban.)

87. Channa* (válaszként erre: 83. - Kicsimanóci)
2016. nov. 3. 18:22

Egyébként miért fáj neked, hogy vannak 30-as szülőt szipolyozók is?

Most akkor mi a gond? Attól függ, hogy honnan nézzük éppen? A te esetedben az a baj, hogy a gyereket szipolyozza a szülő, de egyébként meg az, hogy a szülőt szipolyozza a gyerek....

86. kicsimanóci (válaszként erre: 81. - Sirga)
2016. nov. 3. 18:19

Köszi:)

Én olyan kétpólusú vagyok: Egyrészt azt mondom a lányanak, hogy lépjen.

Másrészt pedig, azért valahol sajnálni fogom ha két ilyen aranyos, igyekvő fiatal így szétmaródik emiatt (de a másik énem megint azt mondatja velem, hogy akkor ennyit is ért).

Szerencsére fiatal a lány, más még ennyi idősen él a vakvilágba.

Csak hát túl hamar jött az eljegyzés is, a szerelem is.

"Ront" a helyzeten, hogy a lány gondolkodik is, jövőképe is van, kellőképpen intellektuális is. Ez nem divat manapság.

85. Channa* (válaszként erre: 83. - Kicsimanóci)
2016. nov. 3. 18:19

Miért számít a diploma?

Állami szféra? Ott viszont nincs ilyen magas fizetés.

Egyéb helyeken meg nem a végzettség számít, hanem a kialkudott összeg.

Leírták neki, hogy diploma után 2x többet fog keresni? Mi a garancia arra, hogy fog 400 ezret keresni? Lehet, hogy a fiú úgy gondolja, hogy egyformán dobnak a közösbe. A lény 200-at és ő is annyit.

84. kicsimanóci (válaszként erre: 79. - Fincsi5)
2016. nov. 3. 18:16

Nem tudom, mi nem kerek?

A magam részéről ott is baj, hogy 22 évesen akkor mi a jó fenéért jegyezte el? Lehetne élni a vakvilágba, mint az ő korukban sokan.

De: ha már közös jövőt terveznek, akkor azért alap dolog, hogy ne a családba legyen beletéve havi párszázezer.

Én egyébként lépnék, ha annyi idős lennék. (de több, mint kétszer annyi vagyok:)

83. kicsimanóci (válaszként erre: 69. - Channa*)
2016. nov. 3. 18:11

Tévedsz, van tapasztalata, mert dolgozik az egyetem alatt is. Azért nem keres még ennyit, mert még egy év a diploma (ha jól számolom.) 22 évesen gondolom, neked sem volt még egyetemed.

Annál a cégnél, ahol most van, tovább foglalkoztatják diplomával majd, és akkor rendezik a státuszát, addig is gyakorlatot is szerez.

Nem kell az élő fába is belekötni. (Nem egy harmicas szülő szipolyozó tíz éve egyetemen tanulóról beszélünk.)

2016. nov. 3. 18:08

A csaladomban volt hasonlo eset; ott anyuka nyulta le a legidosebb fia fizeteset, amire volt a 2 szulo es meg 5 gyerek; az volt a szerencse, hogy a munkahelyen kapott szallast meg ellatast. Az eljegyzestol kezdve nem adott haza mar.

Persze volt sertodes, meg a lakodalommal is meg utoljara jol lehuztak, de utana kenytelenek voltak megbekulni. 2 ev mulva a mar gyerekes csalad megvette a jo 70 m2-es hazat, ami akkor rettenetesen nagy szo volt.

81. Sirga (válaszként erre: 36. - Túrógombócka)
2016. nov. 3. 18:08

"amúgy meg sosem lehet tudni, mi lesz a jövőben. még bárki kerülhet az utcára."

Pont erre gondoltam. Ha a srác tovább támogatja a családot, és a hitelt emiatt hosszabb távra veszik fel, esetleg születik 2-3 gyerkőc is, és akkor csap be a villám, ki törleszt tovább? Őket ki tartja el? ki támogatja?

A saját életüket kell élniük! Örülnék, ha meg tudnák oldani együtt - így, ismeretlenül is! :)

80. kicsimanóci (válaszként erre: 70. - Csikil4ny)
2016. nov. 3. 18:07

A fiú is, igen. Kötődik, ragaszkodik, de.....

ez az egy gond van, de ez nagy gond.

79. fincsi5 (válaszként erre: 14. - Kicsimanóci)
2016. nov. 3. 18:06

Jó, ha feltankol repülősóból a csaj, mert igen érzékenyen érintik máris az anyagiak.

Ő is beosztaná a srác fizuját, ahogy a családja.

Valami nem kerek nekem ebben az egészben.

78. kicsimanóci (válaszként erre: 65. - Unom)
2016. nov. 3. 18:05
A fiú nagyon lelkis, vagy hogy mondjam. Egyszer láttam, családi ebéden.
77. kicsimanóci (válaszként erre: 63. - Túrógombócka)
2016. nov. 3. 18:03

Barátnőm lánya csinálja. Havi 80-ért, ipari parkban, vidéki városban. Lehet, hogy nem zúg nagyot, de nem is jut messzire sajnos.


Pont ez az amúgy, hogy a tanult, jól keresőnek sem szabadna elzúgni, mert olyan megtakarítási rendszert kell kiépítenie maga köré, hogy áthidalja.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook