Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kihasználós család fórum

Kihasználós család (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯
256. massalhangzo (válaszként erre: 253. - Selena78)
2016. nov. 4. 14:12

azert nem mindegy, hogy havi 150 ezres keresetbol adna a srac a csaladjanak 50 ezret, vagy 440 ezres keresetbol, aminel hamarosan tobbet is fog keresni. ugye nem gondolod komolyan ezt?


ugy is lehet ketszintes hazat, jacuzzit es minden mast akarni, hogy a parod keresse meg ra a penzt persze, de az en csaladmodellembe peldaul ez kozos tervezes es munka lenne, nemcsak az, hogy a parom ne koltson masra, hanem gyujtse ossze a hazra a manit, mikozben en minimalbert se keresek :D :D

255. plavalaguna (válaszként erre: 253. - Selena78)
2016. nov. 4. 14:10
hát szerinte ez ugyanaz a kategória, mint hrgászni járni... Hiába magyarázod. ahogy egy másik nick írta, nyílván ő a kapó oldalon van, költi más pénzét, és fel se fogja.
254. massalhangzo (válaszként erre: 252. - Plavalaguna)
2016. nov. 4. 14:09

de akkor ezek szerint te ugy gondolod, ha a srac havi 50 ezret masra koltene, peldaul a kocsijara vagy modellezesre, vagy hegymaszasra, az elfogadhato lenne. de a csaladjara nem


en pedig ugy gondolom, hogy ha a sracnak ez ennyire fontos, es anyagilag nem okoz padlot, akkor siman rabolintanek, meg akkor is, ha nem ertenek vele egyet vagy utalnam a csaladjat :D


ennyi a kulonbseg a nezetunkben. szerintem ez nem akkora problema, amit ne lehetne elfogadni, es ezert eldobni szerelmet, jovot

253. selena78 (válaszként erre: 248. - Massalhangzo)
2016. nov. 4. 14:07

"miert ne ferne bele barkinek a segitese, hozzajarulas, ha valaki megengedheti maganak?"


Egyre kevésbé értelek. Mit engedhet meg magának? Hogy a testvére hitelét fizesse olyanvalamire, amit az nem engedhet meg magának?


Normális ez szerinted? És normális az, hogy egy élettársnak, feleségnek ezt le kell nyelnie?


"vagyis ok ketten nem kerulnek nehez helyzetbe vagy anyagi problemakba"


Most azt akarod mondani, hogyha ők megélnek, és van mit enniük, akkor az ezen felüli pénzt oda kell adni a nagycsalád luxuskiadásaira? Miért?


És mi van, ha én kétszintes házat akarok, szaunát, jacuzzit, kertet, Balin nyaralást?


Mondjak le róla, mert anyám napi két csomag cigarettát szív el, apám wellnesezni viszi a barátnőjét, a testvérem meg luxus autót vesz? Az én pénzemből?

252. plavalaguna (válaszként erre: 249. - Selena78)
2016. nov. 4. 13:50

Nalunk en utalom a penzugyeket... igy egyszeruen rahagyom az egeszet a ferjre :)) de mi vagyunk a vsalad a gyerekekkel penzugyileg. Tesom, anyam, stb ok persze erzelmileg csalad. De penzugyileg nem.


Es ennyi a lenyeg.

251. massalhangzo (válaszként erre: 249. - Selena78)
2016. nov. 4. 13:48

de fairnek tartanad, ha egyszercsak azt mondanad a ferjednek, ezentul nem vehetsz cigit, azt a penzt is dobd a kozosbe, kulonben elvalok? mert kabe ennyi a szitu, mindegy, ki mire forditja a manit. a cigi sem letszukseglet, es ugye itt rogton raugrottak a nagyokosok, biztos cigire meg piara koltik :D


ahogy te osszeallitottad havonta a csomagot anyosnak, ugy ez a csaj is rabolinthatna, hogy okes, menjen a havi apanazs. csak naluk ugye nem ketszeres, hanem otszoros jelenleg a kulonbseg penzben, az sem mindegy :D

250. massalhangzo (válaszként erre: 246. - Selena78)
2016. nov. 4. 13:45

szamomra furcsa ez a hozzaallas, mert ha nekem jol fut a szeker, akkor szempont, hogy a csaladnak is legyen egy kis resze benne. nemcsak akkor segitenek vagy adnak, ha arrol van szo, hogy kulonben a hid ala keruljenek


persze az olyan csaladoknal, ahol nincsenek joban, ertheto hozzaallas, mert ott az ember csak muszajbol segitene vagy adna barmit is.


nekem nagyobb orom, ha a gyereknek, tesonak vagy szulonek adok egy tobbletet, nem szuksegre, mintha magamnak vennek egy draga dolgot vagy orvendeznek, hogy a bankszamlan X penzzel tobb van

249. selena78 (válaszként erre: 244. - Massalhangzo)
2016. nov. 4. 13:42

Nálunk mindenki beleönti a fizetését a közös kasszába, aztán én elosztom.:) A férjem baromira utált pénzügyekkel foglalkozni, azt sem tudta, hol kell egy villanyszámlát kifizetni.


Annyi pénzt tartott magánál, hogy megvehesse a cigarettáját, vagy a tulipánhagymáit. Esetleg beülhessen sörözni a haverokkal.


Miközben egy életen keresztül a duplája volt a fizetése az enyémnek.


Amikor jól ment a szekér, havonta összeállítottam egy csomagot anyósnak, tartós élelmiszerekből. El is vittem neki, meg is köszönte.


De pénzt nem fogadott volna el tőlünk. Még ha ajánlottam volna is. Meg is sértődött volna.

248. massalhangzo (válaszként erre: 247. - Plavalaguna)
2016. nov. 4. 13:41

miert ne ferne bele barkinek a segitese, hozzajarulas, ha valaki megengedheti maganak? szerintem nagyon sokan vannak, akik dolgoznak, fizetik a szamlakat, es ho vegen mar bajban vannak. es pont ok azok, akik ha sok penzhez jutnanak, hamar a vegere ernenek mindenfele esz nelkul. es vannak olyanok, akik jobban keresnek az atlagnal, jobban tudnak tervezni, es azon felul meg adnak is, vagy koltenek olyan dolgokra, amikre az atlagemberek nem tudnak


nem tartom tisztessegesnek, hogy valaki, aki meg alig keres, magat se tudna eltartani, csapjon balhet es zsaroljon olyat, aki nala sokkal jobban keres, sokkal tobbet adhat a kozosbe, a jovobe


itt sem arrol van szo, hogy a srac nem hajlando elfogadni azt, ami a csajt zavarja es ne akarna valtoztatni. ezert nem ertem, hogy miert rogton a sracot kene dobni. persze a srac jol jarna, mert rogton kevesebb kiadasa lenne, ha nem a csajjal elne :D


lehet azon vitazni, hogy a srac csaladja lehuzos-e, megerdemlik-e a segitseget, de minek? nem ez a lenyeg, ha a srac a fizetesebol, abbol a penzbol, amit o keres, adni akar nekik. es olyan jo helyzetben van, hogy attol o, vagyis ok ketten nem kerulnek nehez helyzetbe vagy anyagi problemakba, hiszem nemsokra meg tobbet fog keresni, es allitolag a lany is.

247. plavalaguna (válaszként erre: 244. - Massalhangzo)
2016. nov. 4. 13:33

Hat hosszutavon ez azert alt nem igy van hogy egyik vagy masik jobban keres. Sokszor hol igy hol ugy...


Es onmagadnak ellentmondoan definialtad a csaladalapitast. Mert ebbe nem fer bele a teso kocsija pl :)

246. selena78 (válaszként erre: 233. - 65a50256f6)
2016. nov. 4. 13:28

Értem, hogyne érteném.


Ha mamának nem jut vaj a kenyerére, megvesszük neki. De ha nem jut neki lazacra, csak tonhalra, akkor nem érzem kötelességemnek, hogy megvegyem neki a lazacot, mert ő azt szereti. Az én pénzemből. Vagy a pároméból.


Érted?

245. massalhangzo (válaszként erre: 243. - Plavalaguna)
2016. nov. 4. 13:26

a csaladalapitas szamomra azt jelenti, hogy ket ember kozos jelent, kozos jovot akar. egymassal tervez, segitik, inspiraljak egymast, ott vannak joban, rosszban


igen, fontosak az anyagiak is, mert a megelhetesi problemak sok mas bajt, feszultseget is szitanak. de ebben a tortenetben nincsenek megelhetesi problemak

244. massalhangzo (válaszként erre: 240. - Selena78)
2016. nov. 4. 13:24

miert, nalatok senki nem kolthet magara semmit, szigoruan csak a kozos kiadasokra, es el kell szamolnod azzal is, ha veszel egy koromlakkot? :D


persze konnyu ugy kozoset kialtani, ha a masik otszor annyi penzt keres, mint en :D erdekes, milyen sok embernek ez a hozzaallasa. mert elvarnam egy palitol, hogy a kozosbe, tervekbe beszalljon rendesen, keressen annyit, legyen normalis munkaja es hajlandosaga. de ha otszor annyit keresne, mint en, nem baszna a csoromet, hogy o mire kolt pluszban, ha pedig baszna, probalnek en is tobbet keresni, hogy en is kolthessek erre-arra


itt nem hallottuk se a srac, se a csaladja velemenyet. szerintem nem is szamit, mert ha a srac akarja tamogatni a csaladjat, akarmilyenek is, szive joga. leendo felesegkent ezt nem szabad elfogadni, csak azt, amit a feleseg akar?

243. plavalaguna (válaszként erre: 238. - Massalhangzo)
2016. nov. 4. 13:20

tényleg, a családalapítás szó szerinted mit jelent?


ez komolyan érdekel. ebben az általad képviselt (és gondolom szerinted nem anyagiakkal foglalkozó) értékrendedben amit itt írsz sok sok hsz óta , mit jelent a családalapítás szó?

242. massalhangzo (válaszként erre: 235. - PöttyösPanka)
2016. nov. 4. 13:17

szerintem is a legtobb hazassagban az egyik oldalrol legalabb tutira zuros a rokonsag :D ha ket ember azert nem maradna egyutt, mert anyosek gazak, keves hazassag maradna


en ebben a tortenetben nem latok megoldhatatlan problemakat, foleg igy csepegtetve az infokat, hogy srac lakaskasszat nyitott, belement abba, hogy nem onti a penzet a csaladba, de neki is van kerese, amit szeretne teljesiteni. szerintem orulhetne a csaj, hogy odafigyel arra, ami neki jo, nem vagja at a hata mogott

241. plavalaguna (válaszként erre: 217. - Alidamolnar)
2016. nov. 4. 13:17
ennyi. És a kapó felek, hogy tudnak erkölcsről, családról, stb papolni folyamatosan...
240. selena78 (válaszként erre: 220. - Massalhangzo)
2016. nov. 4. 13:15

"hogy a pasija esetleg a sajat penzebol 50 ezerrel nem szamol el"


Ezt nem igazán értem. Mi az, hogy saját pénz?


Ha már együttélünk, nincs saját pénz. Közös pénz van. Amit közösen osztunk be.


Ha anyós fázik, mert nem tudja kifizetni a fűtést, közösen megegyezünk, hogy mennyivel támogatjuk. Télen.


De anyós-após-nővér luxuskiadásait nem támogatnám. Egy fityinggel sem.


Mondom ezt úgy, hogy kisnyugdíjas vagyok, és dohányzom is. Egyre kevesebbet, mert egyre drágább a cigaretta.


A pofám leszakadna, ha az amúgy jólkereső gyerekeimtől várnám el, hogy kifizessék a gázszámlámat, miközben én elfüstölöm az árát.

239. reload
2016. nov. 4. 13:14

Olvasom az elejétől a fórumot, írtam az előbb egy jó hosszút, de elszállt... Megpróbálom még egyszer.


Szóval a javaslatom az, hogy a fiú is tegyen annyit a közösbe, mint a lány, aztán meg lehet beszélni, hogy mégis ki milyen mértékben járul hozzá a közös élethez, ha már ennyire dominál a pénz ebben a kapcsolatban.


Azt gondolom, hogy egy normális házasságban van az ÉN pénzem, a TE pénzed és a MI pénzünk. Nyilván nem kell magyarázni, hogy melyik kategória mire vonatkozik..

Azért mert az egyik fél többet keres még nem elvárható, hogy a másikra költse az összeset.

238. massalhangzo (válaszként erre: 236. - Plavalaguna)
2016. nov. 4. 13:13

attol, hogy a legtobb ember kicsinyes hulye, meg a tenyek tenyek maradnak :D de nyugi, nehogy itt agyverzeseket kapjal egy forumban :D


teljesen vilagosan le van irva a szitu. adott a csaj, aki keveset keres, adott a srac, aki sokat. szeretik egymast, egyutt elnek, ossze akarnak hazasodni. a problema, hogy a srac sok penzt kolt a csaladjara. most hogy a csalad lehuzos vagy sem, azt nem tudhatjuk, mert nyilvan a forumindito ugy allitja be, ahogy akarja. reszemrol peldaul folyamatosan koltok es adok a csaladnak penzt olyasmikre, ami nem letszukseglet, nem bajbol kell kimaszni, mondhatni parra, hogy luxus is. nem szamitom at fillerre pontosan, hogy abbol en mennyi mindent vehettem volna :D


a srac hajlando a kompromisszumra, nem is adott tobbszor a csaladnak, mikor kertek, annyit kert a csajtol, legyen neki sajat 50 ezre. amirol a lany tudja, hogy a csaladjanak adna, de mar ettol kiborul es rosszul van. mire fol? nem arrol van szo, hogy alig jonnek ki a penzukbol, es nem tudnanak felretenni sem.


az egy dolog, hogy a csaj helyteleniti, hogy a csaladjanak ad. nem szamit, hogy igaza van-e vagy sem. de az szamit, hogy legyen tekintettel a masikra, ha ez a szamara ennyire fontos, ne akadalyozza meg. nem a csaj penzet adja oda, es joval tul ad azon, hogy ez a kettejuk mindennapi megelheteset, jovoterveit zavarna


lehetne arrol is szo, hogy a srac minden hetvegen horgaszni jar, es a csajt ez zavarja, kiegyeznek havi egyben, miert nem lehet rabolintani? miert kell baszogatni es zsarolni, hogy annyit se?


akkor maradjon egyedul a csaj, hazacuccolva szulokhoz biztos jobban fog elni 80 ezerbol, mint most, ha mar az anyagia ennyire fontosak

237. spinneli (válaszként erre: 217. - Alidamolnar)
2016. nov. 4. 13:09
Ennyi-meg lehet ideologizálni, hogy ki miért önt lyukas kalapba, szerintem nem erkölcsileg magasabb szinten áll, aki szenvedélybetegek, és életképtelenek folyamatosan lenyúlnak, hanem egyszerűen egy társfüggő, nemet mondani képtelen hülye.
236. plavalaguna (válaszként erre: 234. - Massalhangzo)
2016. nov. 4. 13:06

ember te mitn álmodtál bele a fórumba?? Van valami személyes közöd az egészhez?? mert olyan szinten kiforgatsz egy alapszitut, hogy ihaj...


Hogy miről szól a házasság, tudod, senkinek se kell úgy élnie mint a szomszéd. mindenki házassága más, ez az adott két ember döntése. Nem a tied, nem az enyém, azok akik benne élnek.


Ha nektek úgy jó, akkor lehettek akár full külön kasszán is. Van ahol egyik ember kezeli a pénzt, van ahol egyik se, közösen kezelnek mindent... többféle van, és ez csak az anyagi alapja a házasságnak.


de persze, egyetértek a fórumnyitóval, te nyílván az élősködőm oldalon állsz. a másé közös, a tied csak a tied verzióban. akkor minden stimmel amit írsz. Ha neked ez jó, meg a környezeted támogatja, akkor egészségetekre.


Amúgy tényleg ez a két út van egy ilyen helyzetben, ha nagyo csontvázak kizuhannak a szekrényből egy eljegyzéssel. Vagy aztmondani, hogy hát hagyjuk. vagy együtt megküzdeni a problémákkal. És nyilván a barátaival agyal az ember az egészen. mert kivel agyaljon?? az anyósjelöltel, vagy a sógór/sógórnőjelölttel?? na az lenne szép..

2016. nov. 4. 13:02

Itt nem az a kérdés, hogy sajnálja-e a lány a (most még) "csak" havi 200-at a srác családjától, hanem az, hogy el tudja-e fogadni ezt a lenyúlós bandát a saját családjának. Ugyanis ha továbbra is ad zsebpénzt a leendő férj a szüleinek és a testvérének, akkor borítékolható, hogy egyre többet akarnak majd, és ennek sosem lesz vége. Valamint azok az emberek, akik rendelkeznek a fiú pénzével, biztos ugyan ilyen természetesnek veszik, hogy rendelkeznek más dolgával is. És nincs bosszantóbb egy mindenbe beleszóló anyósnál. Főleg, hogy ha a srác pénz dolgában sem tud ellent mondani anyucinak, minden másban is az ő pártját fogja fogni. Azt meg el tudjuk képzelni, milyen viszonyhoz vezet ez.

Ha meg nem ad többet a srác, akkor nyilván menni fog a mocskolódás ezerrel, aminek célkeresztjében első sorban a lány áll majd, hiszen ő zárta el a pénzcsapot. Aki képes lenyúlni a gyereke pénzét, az más elvetemültségekre is képes, és ezen nem változtat semmi. Megszoksz vagy megszöksz. Én tényleg azt javasolnám, hogy a fiatalok költözzenek minél messzebbre vagy még annál is távolabb.

234. massalhangzo (válaszként erre: 228. - Plavalaguna)
2016. nov. 4. 12:58

barmilyen fura a szamodra, meg itt a legtobbek szamara, a hazassag nemcsak arrol szol, hogy dobjuk kozosbe a fizut, foleg ha a masik sokkal tobbet keres :D


ugyanugy hozzatartozik az, hogy figyelembe veszem es elfogadom, amit a masik akar, ami neki fontos


most komolyan, olyan nagy aldozat lenne azt mondani, oke, havi 50-et koltsel arra, amire csak akarsz, cserebe kap a csaj egy pasit, aki szereti, gondoskodik rola. persze egyaltalan fel se kene merulnie ennek, hogy a srac nem kolthet arra a penzebol, amire akar. olyan ez, mintha o mondana a csajnak, hogy ezentul ne kolts fodraszra, manikurre, ne vegyel csak egy ruhat, ne kavezz stb., mert az kell a kozosbe


egyebkent azert ellenszenves ez az egesz forum, mert ha en segiteni akarok egy rokon lanynak, akit szeretek, akkor nem azt mondom, hogy hagyd ott a pasit, akivel ossze akartok hazasodni, eltart szinte, gondoskodik rolad, szeret, anyagiakban is hajlando a kompromisszumra, de hagyd el, mert dafke legyen neked is szar. ez ilyen kotnyeles irigyseg, hogy kibasszon veluk, masnak se legyen jo. ha valaki segiteni akar es joszandeku, akkor kompromisszumra torekszik. amit a srac el is fogadott, de ugye csak nyomjak ra a csajra, nahat, azt az 50 ezret se hagyd, mert az erre meg arra neked, nektek jo lesz majd. rohej


persze ha a csaj nem sikhulye, akkor ugysem fog szakitani, mert a szerelem azert erosebb, mint havi 50 ezer forint, ami nem is hianyzik a kasszajukbol (igy is most keresnek ketten 470 ezer penzt). ha hulye, akkor otthagyja a sracot, mert azt hiszi, konnyen talalhat jobbat, a forumindito meg boldog lesz

233. 65a50256f6 (válaszként erre: 230. - Selena78)
2016. nov. 4. 12:54
Az elsőség nem jelenthet kizarolagossagot! Ezt értettem alatta. Van egy sorrend es többszereplős az élet, érted? Ennyi.
232. plavalaguna (válaszként erre: 229. - 65a50256f6)
2016. nov. 4. 12:53

Hahahaha... forditva ulsz a lovon . Mint mindig.


Ismered oket szemelyesen hogy az erkolcsi magaslataik hasonlitgatod? ;)

Miert gyuruzes utan ? Mert vannak dolgok amik elvagyunk egyuttnel nem szamitanak viszont csaladalapitaskor kozos lesz. A gond is. Es egyaltalan nem biztos hogy mindig a pasi keres majd tobbet. Legalabbis a leirtakbol. Es azt se tudhatjuk a csaj csaladja hogy all hozza. Siman lehet hogy ok megvtamogatjak oket... es akkor az kozos a pasie meg a pasie???


Mondjuk a tesom penze a mienk csaladok nyilvan maskepl gondolkodnak.

231. ina87
2016. nov. 4. 12:52
sosem fog az a pénz csap el apadni persze a fiú ígérhet fűt fát esetleg hazudni fog a párjának ezt szerintem ketten kellene h döntés hozzanak ha a lány nem akarja h hazugság legyen belőle jobb le tisztázni esetleg lehetne egy keret összeg amit csak a szülök kapnak a tesó pedig tartsa el magát amennyi futja rá,nincs abba semmi ha néha a szülőt támogatja a gyermeke főleg ha meg bírja tenni az már más dolog h mire költi a szülő persze nem alkoholra és cigire kellene h el költse...
230. selena78 (válaszként erre: 216. - 65a50256f6)
2016. nov. 4. 12:45

"HOgy kezén a gyűrű, már rendezkedik is :D "


És mi ebben a furcsa?


Én ugyan nem rendezkedtem a gyűrű után, de miután összeköltöztünk, és közös háztartásban éltünk, már elvártam, hogy a közös életünk legyen az első. Mindkettőnknek.


Nem mintha nálunk a szülők elvártak volna akármit.

2016. nov. 4. 12:43

Átfutva a topikot, nos, nem a pletykafészek jelző volt itt a legrosszabb, csak azt pont te kaptad, ezért vehetted magadra :D

Én visszaadnám a gyűrűt és nem az 50ezer vagy akármennyiezer miatt (mert ha ez most gond akkor örökre az lesz) hanem mert egész egyszerűen a srác minden tekintetben több a lánynál, erkölcsileg, anyagilag, komolyságot tekintve, kompromisszumkészséget tekintve... ha ennek a lánynak egy kis önkritikája is van,elgondolkodik azon vajon miért gyűrűzés után mondtak el neki fontos részleteket, ne maradjon ki az a lehetőség se hogy az 5évvel idősebb srác őt elég jól kiismerte és nem kockáztatott hamarabb az őszinteségével... És még most is a srác könyörög, talán mert tényleg ezzel a lánnyal akart családot alapítani, de nézzen már tükörbe a miss és ismerje el, hogy ebben a kapcsolatban sosem lesznek egyenlőek és pont hogy a lány nem tudja elfogadni a fiút,ergo keressen mást, tényleg legyen akkor havi 160 (ez az ÁTLAG mai férfi nettó kereset) és akkor csak rá koncentrál az a másik...

228. plavalaguna (válaszként erre: 226. - Massalhangzo)
2016. nov. 4. 12:21

Aha... akkor mindig a kisebb keresetet vegyuk a tobbihez senkinek semmi koze??? Tehat ha a csaj jobban fog keresni majd mikor a ferj akkor a ferj fogja be nem ok a csalad hanem a csaj anyja apja majd?


Neked mond az a szo valamit hogy csaladalapitas???? Kozosen tolni elore egy szekeret?

227. plavalaguna (válaszként erre: 224. - Massalhangzo)
2016. nov. 4. 12:17
??? Te biztos nem a topikinfitoban emlegrtett pasi tesoja vagy? :))))
❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook