Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kihasználós család fórum

Kihasználós család (beszélgetős fórum)

166. massalhangzo (válaszként erre: 163. - Plavalaguna)
2016. nov. 3. 22:52

es te olvastad, hogy meg nem hazasok, es nincs utban a gyerek, a csaj 22 eves, a srac meg 27? :D hogy eppen kezdik a karrieruket, ami jol indul es jobb allasuk is lesz?


mondom, maskent jar az agya bizonyos tipusu embernek, hiaba magyaraznam, hogy nalunk nincs a csaladdal elszamolas, hogy most csak ennyit adok, nehogy cigire koltsd, vagy nehogy mar normal autoval jarjal, fizesd magad, baszok segiteni, pedig megtehetnem. ja nem tehetnem meg, mert lehet, 10 ev mulva gyereket vallalunk, ne adj a csaladnak most semmit :D

165. kicsimanóci (válaszként erre: 159. - Massalhangzo)
2016. nov. 3. 22:51

Azért az edzőtermet, lazac kajálást nem venném egy kalap alá a cigivel. De ha igen, ne a fia kárára, a fia pénzén szívjon napi két dobozzal.

Egyáltalán, a fiú pénzére ne épìtsenek. Anyám nyugdíja 147, ès félretesz belőle. És olvas, nem fagyoskodik, egészségesen eszik. Pia, cigi nincs, az igaz.

164. massalhangzo (válaszként erre: 161. - Kicsimanóci)
2016. nov. 3. 22:50
a leirasod szerint most is elegedett lehetne, mert mindenuk megvan, meglehet. csak bassza a csoret, hogy a srac miert segit a tesonak kocsit venni es miert ad a szuleinek penzt haza, mikor azoknak is megvan a maga nyugdija, keresete. ennyi. semmi masrol nem szol. csak hogy az az ove is lehetne
163. plavalaguna (válaszként erre: 154. - Massalhangzo)
2016. nov. 3. 22:50

te ugyanazt a sztorit olvasod???


azért havi 400 nettó, ha mondjuk vállalnak 2 gyereket, egyáltalán nem egy nagy pénz.. És a gyerekek míg kicsik, hacsak nem valami otthon végezhető melója van anyukának, és élmunkás, az kiesik. Szóval te miről írkálsz itt, hogy mit zavarja a másikat stb?? családot terveznek... Saját családot. És nem arról van szó a történetben, hogy éheznek a rokonok, vagy nyomorognak, hanem hogy az extrákat mással fizettetik.

Vagy nálatok is, a kocsid vagy a cigid pl tesód fizeti?? mi vagyunk belekok, amit ezt nem a tesótól vagy a ygerekeinktől várunk el?

162. massalhangzo (válaszként erre: 156. - Plavalaguna)
2016. nov. 3. 22:47
lasd, amit elozonek irtam, rad is ez jellemzo. az ilyen embereknek hiaba magyarazza mas, hogy o miert ad barmire, akkor is, ha nei keves van. soha nem fognatok fel agyilag, mert masra jar az agyatok, ennyi. lehuzas, luxus dolgok, nem jar neki, teremtse maganak. masnak meg csalad van, szerettei, ha tud, persze hogy ad
161. kicsimanóci (válaszként erre: 137. - Massalhangzo)
2016. nov. 3. 22:47
Ez nem erről szól, hogy ki-ki fizeti a részét. Jegyesek, közös jövő. Ha csak együtt lógnának, és a lány egy üresfejű p..a lenne, aki csak azt nézi, hogy megyünk nyaralni, megyünk színházba, moziba, akkor igen, elégedett is lehetne.
160. massalhangzo (válaszként erre: 157. - 9a095cf031)
2016. nov. 3. 22:45
latod, ez a baj, az ilyen emberek csak ezt latjak, hogy lenyulni, elvenni, nem adni olyasmire, amit nem hagysz jova. eszukbe nem jut, hogy adni elvarasok, elszamolasok nelkul, csak ugy, mert legyen konnyebb a masiknak is, vagy mert akarmire is kell
159. massalhangzo (válaszként erre: 153. - Kicsimanóci)
2016. nov. 3. 22:43
felesleges a cigin lovagolni, mindenkinel van olyan tetel, amire mas ujjal mutogathatna, hogy bezzeg, ha arra nem koltenel. a tevetol kezdve a fodraszon at a kedvenc kajakig, edzoteremig, ruhavasarlasig, allattartasig barmi
158. spinneli (válaszként erre: 19. - L.luiselotte)
2016. nov. 3. 22:43
hát én semmi iylesmit nem fogok elvárni a gyerekemtől-azt emg különösen nem, hogy a saját családja elé helyezzen.
157. 9a095cf031 (válaszként erre: 154. - Massalhangzo)
2016. nov. 3. 22:43

Nem a pénzre fókuszálok. Ha gondban lennének a párom szülei, szó nélkül adnék nekik, örökbe is. Piára/cigire/luxusra nem, már elvből sem, mert aki ilyen egészségkárosító sz*rokra akar költeni, az ossza be a saját pénzét rá, ne a miénket.


Igaz, ők normálisak, eszükbe nem jutna, hogy elvegyék a fiúk pénzét azért, hogy fussa cigire, hamarabb tennék le. Dehát, mi ilyenek vagyunk, nálunk fontos, hogy a gyerek tudjon előre haladni az életben és nem lenyúljuk a pénzét, mert nem azért vállaltuk.

156. plavalaguna (válaszként erre: 142. - Massalhangzo)
2016. nov. 3. 22:41

egy fenét ritka, hogy lehúzzák a szülők a gyerekeiket.

És bocs, de ha valaki megházasodik, akkor már ők lesznek a család. Ha gyerekük lesz, pláne..Tesó meg pláne hogy jön az egészbe, hogy támogatás, mert tesó?? Egy tesó általában extrém eseteket kivéve, nem a szülői korosztály. Ha kajára, lakhatásra stb telik. a többi luxusra teremtse meg mindenki magának...


Hallod, most akkor nekem pl tesóm utazgat, akkor pattoghatok, hogy nekem is adjon ha ilyen olyan extra utakra tellik neki, mert nekem nem??? mekkora baromság ez... agyam eláll...

155. kicsimanóci (válaszként erre: 152. - Plavalaguna)
2016. nov. 3. 22:41

Ez aranyos sztori. A fiú itt is mondt már két esetben(külön az anyjának, külön az apjának), hogy nem ad, most sem, és a jövőben sem, mert kell a közös jövőjükre. Nemrég lakáskasszát nyitott.

De vannak megingások.

154. massalhangzo (válaszként erre: 149. - 9a095cf031)
2016. nov. 3. 22:38

de te nagyon belelovalod magad abba, hogy mennyire igazad van, es nem is erdekel a sztori :D


srac jol keres, csaj is, megvan minden, allitolag lakaskassza is, miegymas. most azert, mert a tesonak besegit jo kocsi vasarlasaba, szuleinek is ad havonta az miert baj?


en is segitettem, mikor tudtam csaladnak, ok is nekem, nem csak egyszeri alkalommal, folyamatosan.


tudom, hogy sok ilyen ember van, mint te is, csaj is, hogy a penz ennyire fokusz, es ennyire banto, ha masra megy, de hidd el, sokaknal ez a normalis, hogy van, segitenek, adnak, nem a penz a kozponti tenyezo, hanem a csalad, a szerelem, a baratok

153. kicsimanóci (válaszként erre: 144. - Elbb)
2016. nov. 3. 22:36

Nincs ebben semmi, én tudom anyám nyugdíját, nénikémét is.

Tesómét, az ő férjéét. Simán mondja, amikor tervezget.

Az elcigizett összeg: ugye nem túl bonyolult napi.2 doboz árát beszorozni 30 nappal?

152. plavalaguna (válaszként erre: 1. - Kicsimanóci)
2016. nov. 3. 22:36

csak a topiknyitót olvastam.

esély van, de nem a lányon múlik. A srác kezében a döntés, hogy akar e saját családot építeni, vagy ő így lesz családfő, hogy a felmenőket, meg tesót támogatja.


persze ha tényleg a fiút a közösbe számítja a szülő tesó, akkor a lány úgy fog járni mint többünk. ő lesz az élösködő eltartott semmittevő ri...c, aki még szülni is mer gyereket a csupasz seggre, meg a fiú csak a pénzért kellett neki, meg beült a tutiba... szóval zaklatás, srác rívás, próbálkozások, azok lesznek vég nélkül még akár akkor is ha a srác elküldi a családját. Sőt minden fel lesz emlegetve, az utolsó kiskanál is amit a srác valaha kapott, amit viszont a srác tolt a családba bele, az el lesz flejtve, mert az volt a minimum, sőt több lett volna a kötelessége. Egy ismerősnél odáig jutott a dolog, hogy hitelt vett fel egyik szülő a gyerek nevére, azt is kisírta... most próbálnak kijönni belőle, és a soha viszont nemlátásra. Persze ott is már a lányt fúrják, holott már róla is lehúztak ezt azt...


De remény van, ha el bír határolódni a srác, és tudja azt mondani, bocs, nekem nem kell ez, én saját magamért vagyok felelős, meg a gyerekeimért, meg a párommal képzelem az életem.


De sok ilyen sztori van. Valahogy van egy szülői korosztály, akik erre építettek, annó őket támogatták a szüleik, aztán most meg a gyerekeiktől várják ugyanazt. egy a lényeg, ők ők ők... Én ahogy látok példákat, ez az egész nagyon nem egyedi eset sajnos. Nekem több is van a környezetemben. A durvább esetekben mindkét család lehúzós, és ország másik részébe költözés enyhített csak valamennyit. Viszont ha a kezdeti balhékat túlélik , akköor tuti tartós lesz. olyan párral is beszltem már, akik 40 éve menekültek el ilyen lehúzásból. Mostmár unokáznak mosolyogva, és természetesen az ő gyerkeik nem menekültek semmerre, máshogy csinálták.

151. massalhangzo (válaszként erre: 148. - Kicsimanóci)
2016. nov. 3. 22:34

de ez nem azt jelenti, hogy a csalad lehuzza szegeny sracot, mig nekik nem telik mindenre


a csaj kisse lehuzos es irigy, mert magana akarna, errol van szo. vagy te gondolod, hogy az mind neki jarna, es biztatod efele


szerintem nem kene, egy 200 ezres nyugdijbol (ami csak az egyik fele, mert ugye ket kereso van), siman telik cigire meg piara is. miert ne adhatna haza a srac, ha jobb, konnyebb eletet biztosit? te irtad, hogy a srac, a csaj is jol keres es meg tobbet is fognak, jobb allasban


ha mar beleszolsz, arra biztasd, hogy tervezzen konkretan anyagiakban, tegyen felre o is, a srac is. barmi megtortenhet, mi van, ha a sracnak egyszer elege lesz, es otthagyja? ne fuggjon a sractol anyagilag, es ne is akarja lehuzni


oruljon annak, hogy anyagilag nincsenek gondjaik es szepen mennek elore. ha csilivili kocsit akar, tegyen o is azert. vagy gyujtsenek ra ketten

150. kicsimanóci (válaszként erre: 145. - Massalhangzo)
2016. nov. 3. 22:32
Vannak konkrét tervek, lakás Pesten, erre kötött is lakáskasszát múlt héten.
149. 9a095cf031 (válaszként erre: 142. - Massalhangzo)
2016. nov. 3. 22:31

Igazat adnék neki. A közös élet közös felelősség, a házasság pedig - amire készül ez a pár - vagyonközösség is. Ott már nincs olyan, hogy én pénzem, te pénzed, hanem közös pénz van, függetlenül attól, hogy ki mennyit ad bele. Én senkinek nem adnék pénzt cigire/piára, a páromnak sem engedném és ő sem nekem. Mert mi sem szeretetből élünk, pénz kell a házhoz, pénz kell a gyerekneveléshez. Hosszútávon nem működik az, hogy fizu felét odaadjuk másnak piára.


És miért kellene csak X összeget félretenni? Nem tudom, hol élnek, de ha Budapesten és ott kell például lakást bérelniük és amellett próbálnak lakást venni, akkor gyűjtögethetnek életük végéig, ha a fiú a fizuja felét a szülőknek adja. Akkor adja a lány is a felét? Aztán majd gyereket miből fognak nevelni?


Mellesleg: miért lenne jó, hogy egy fiatal támogatja a szüleit? Vajon az ő szülei is támogatják/támogatták a saját szüleiket, vagy csak elvráják, hogy a saját gyerekük pénzelje őket? Miért lenne jó dolog, hogy egy fiatal, akinek még meg kell teremtenie az életét, aki még ezután akar házat venni, házasodni, gyerekeket nevelni, odaadja a pénzét a szüleinek, akiknek már megvolt a maga 30 évük a vagyonuk megteremtésére, mellesleg mondjuk se lakhatásra, se gyerekre nem kell már költeniük?


Ha nem piás/cigis szülőőkről van szó, akkor maga a kérdés is felesleges? De miért hazudna a kérdező? tényleg sok olyan szülő van, aki a gyerekét húzza le, hogy cigihez jusson.

148. kicsimanóci (válaszként erre: 129. - Massalhangzo)
2016. nov. 3. 22:29

Én örülnék, ha megoldanák, de nsm hiszek benne.

Amúgy nem akartam ennyire belemenni, de: hirtelen jött az eljegyzés, és utána csöpögtetve jöttek az infók a lánynak. Először annyit mondott a fiú, hogy depis időszakai szoktak lenni az anyjának, úgy időnként. Aztán már eljegyzés után, hogy zugba iszik. Aztán hogy lényegében alkesz. Aztán hogy ő havi rendszerességgel pénzt ad nekik.Nővérének is. Aztán lány látta a nővés csilivili kocsiját, ami hitelre van, a gyerekét a vőlegény finanszírozza. Aztán jött az infó, hogy anyuka bagózik. Ja, a drágábbikból. Ja, napi két dobozzal.

Így jöttek szivárogtatva az ismeretek.Kielégítő?

147. massalhangzo (válaszként erre: 144. - Elbb)
2016. nov. 3. 22:22
igazad van, en sem tudtam soha, most sem tudom :D azt sem tudom, ki mennyit fizet kocsira, cigire vagy piara :D :D
146. túrógombócka (válaszként erre: 144. - Elbb)
2016. nov. 3. 22:22
és még azt is, mennyit költenek cigire... :D
145. massalhangzo (válaszként erre: 141. - Kicsimanóci)
2016. nov. 3. 22:21
nekem ebbol nem az jon le, hogy gondolkodik, hanem hogy lehuzos, mert a srac penzevel szamol. ha gondolkodna, akkor miert nem beszeltek meg, mennyit tegyenek felre a celjaikhoz? mert ezek szerint csak a csaj fejeben keringenek a szamok, hogy az milyen jo sok penz lenne, de nincsenek igazi tervek, hogy erre meg arra kellene, amivel konkretan a srac is szamolhatna, es ugy osztana be
144. elbb
2016. nov. 3. 22:20
amúgy nekem az is furcsa, hogy a srác összes családtagjáról tudjátok ki menyit keres. én sosem tudtam az exem anyjának-apjának a bevételét. bár ha jobban belegondolok, a szüleimét sem igen tudom.
143. kicsimanóci (válaszként erre: 140. - Elbb)
2016. nov. 3. 22:19
Igen. Elvi kérdés, azt mondja. Neki akkor sem lenne több abszolut étrékben, de az arányokat nézi.
142. massalhangzo (válaszként erre: 136. - 9a095cf031)
2016. nov. 3. 22:19

te mit szolnal, ha a parod elkezdene baszogatni, mennyi penzt adsz haza, ami mind a tietek lehetne, mikor egyebkent mindent fizet, amit kell a kozosben is?


mert mint irtam, teljesen jogos, ha a kozos lakban, eletben nem jarul hozza normalisan mindenhez.


en nem latok ebben nagy problemat, ha felre akarnak tenni, siman ki lehet szamolni, mennyit szeretnenek, es mindenki beteszi azt a reszt, akkor lehet, hogy kevesebb jut a csaladnak


miert rogton a csalad a szemet? szerintem nagyon is jo es ritka, hogy valaki ilyen fiatalon mar tamogatja a csaladjat, sokkal gyakoribb, hogy a szulok segitik a fiatalokat


szerintem se te, se en nem vagyunk ott, hogy lassuk, azt a penzt mire koltik :D olyan ez, mikor 10 ezres gyerektartast fizeto apak kezdenek el balhezni, hogy az anyja azt fodraszra vagy bulizasra kolti :D mintha annyibol kijonne minden havi kiadas


nekem szerencsere nem piasak a szuleim, de meg tudom erteni, hogy az egy mas szitu, es akkor is szereti az ember es segiti. ebben a tortenetben, ahogy talalva van, nem vennek mergeket arra, hogy itt lehuzos, pias-cigi szulok vannak, aki nagy zsarolasokkal kikenyszeritenek egy 27 eves pasibol penzeket folyamatosan, mig az siman megel es eskuvore keszul

141. kicsimanóci (válaszként erre: 134. - Túrógombócka)
2016. nov. 3. 22:18

Tudod, muris , de azt mondta, ha kevés lenne, nem frusztrálná, mert akkor tudná, hogy ENNYI van, ezzel lehet számolni.

De ha tudja, hogy az átlagnál messze magasabb kereset fele elvándorol a fiú családjába "csak úgy", az zavarja.

Ebből is látszik, hogy gondolkozik.

140. elbb
2016. nov. 3. 22:17
Azt jobban el tudná fogadni a lány, ha a fiú szüleit azért kellene támogatni, mert semennyi jövedelmük nincs?
139. túrógombócka (válaszként erre: 135. - Kicsimanóci)
2016. nov. 3. 22:16
nem rólam van szó. de ha már személyeskedsz, az azt jelenti, hogy nincsenek érveid.
138. túrógombócka (válaszként erre: 136. - 9a095cf031)
2016. nov. 3. 22:15

ezt a lány nem tudja megoldani. még a srác sem.

amúgy tényleg nagyon egyoldali leírás ez, lehetnek a háttérben más dolgok is.

137. massalhangzo (válaszként erre: 130. - Kicsimanóci)
2016. nov. 3. 22:13

akkor mi a gond? nem fizeti a sajat reszet, nem ad bele a kozosbe, kajaba, rezsibe, programokba? mert ha igy van, az gaz, ne a csaj tartsa el, ha futna a sracnak is erre, akkor igaza van


ha nem, akkor a csaj vagy a te csorodet bassza, hogy mennyi penzt ad a csaladjanak, ami mind az "ovek" lehetne


soha nem jutna eszembe a paromat csesztetni, hogy kinek mennyi penzt ad a keresetebol, amig mi normalisan megelunk, es rendes anyagiakban is a kozoset illetoen

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook