Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kihasználós család fórum

Kihasználós család (beszélgetős fórum)

46. kicsimanóci (válaszként erre: 43. - Túrógombócka)
2016. nov. 3. 17:41

A munka része nem "csak úgy" jön, piacképes végzettséget szerez az egyetemen, (be is kellett jutni) több nyelvvizsgája van, szóval azért odatette ő magát, amíg mások szórakoztak a gimiben.

(Így nem szalagmunkát fog végezni három műszakban, de gondolom, ez nem bűn.)

45. túrógombócka (válaszként erre: 42. - Csikil4ny)
2016. nov. 3. 17:38

ezt meg a srácnak kell eldöntenie, h ő mennyit tud a "közös jövőbe" adni.

(azért feltételezem, ha már saját gyerekek lennének a képben, akkor csökkenne a családnak adott támogatás)

44. kicsimanóci (válaszként erre: 35. - Pengő Gyöngyi)
2016. nov. 3. 17:36

Jól írod, "feneketlen kútba".

De ez normális, Te adnál "feneketlen kútba"?

Mert ez nem támogatás, támogatni azt kell, aki rászorul.

2016. nov. 3. 17:35
egy huszonéves fiatal nő, szerintem örüljön, ha jó munkát talál, ha van egy rendes, szeretetreméltó párja, akivel tervezheti a jövőt. sokaknak ez nem jön ám csak úgy...
42. csikil4ny (válaszként erre: 40. - Túrógombócka)
2016. nov. 3. 17:34
Amennyiben nincsenek közös tervek....
41. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 34. - Kicsimanóci)
2016. nov. 3. 17:34
Hát nézd... úgy látszik, ezt a fiút nem csak a menyasszonyához kötik erős érzelmi szálak, hanem a családtagjaihoz is. A lány biztos, hogy nem tilthatja meg neki, hogy támogassa a szüleit, nővérét, legjobb esetben is lebeszélheti róla. De az elmondottak alapján szerintem nem lesz könnyű dolga.
40. túrógombócka (válaszként erre: 38. - Kicsimanóci)
2016. nov. 3. 17:33

a lánynak nem kell bevállalnia. ő megtarthatja amit keres, költheti, amire szeretné.

a fiú meg a családját szeretné támogatni.

2016. nov. 3. 17:32
Az a kérdés, hogy a fiú mennyire lelkizős, mert azért sokat nyom a latba az is, hogy a szüleit és nővérét kötelességének érzi támogatni (akkor is, ha a támogatásra nem lennének rászorulva, ha beosztanák a pénzüket). A történetben a fiú az áldozat, mert őt két oldalról zsarolják. S ha már zsarolás, akkor legyen teljes és egyszeri: tud és hajlandó választani a szülőkről való leválás és a szerelme között?
38. kicsimanóci (válaszként erre: 33. - Túrógombócka)
2016. nov. 3. 17:32

Ebben lehet valami, de: Itt lényegében arról van szó, hogy ő bevállal egy áldozatot (lényegében a semmiért, mert nem ismétlem, anyuci piálása, cigije, tesó gyereke és drága autójának a törlesztése, apuka kiruccanásai), szóval ez szerintem már nem a "segítem", "támogatom" kategória, hanem hülyeség.

De a lényeg, hogy srác bevállalja, és szeretné ezt letolni a lány torkán is, ha közös jövőt vállal vele.

Itt a kulcs a lány, hogy vállalja-e. Nem akarja. És a kérdés, hogy a fiú kivezeti-e a juttatási rendszert.

Nehéz...

37. fincsi5 (válaszként erre: 6. - Globus)
2016. nov. 3. 17:31
A sok uncsitesó. D
36. túrógombócka (válaszként erre: 34. - Kicsimanóci)
2016. nov. 3. 17:31

ha ennyire csak az anyagiak számítanak, akkor nem illik a lány a fiúhoz.

amúgy meg sosem lehet tudni, mi lesz a jövőben. még bárki kerülhet az utcára.

35. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 29. - Kicsimanóci)
2016. nov. 3. 17:29
Egyetértek, de szerintem akkor sem szólhat bele... maximum leülnek, és megbeszélik, de gyanítom, ha a fiú nem hülye, akkor eddig is tudta, hogy feneketlen kútba dobálja a pénzét. Ezután is megtenné, mert szereti a szüleit, és örül, hogy adhat.
34. kicsimanóci (válaszként erre: 28. - Pengő Gyöngyi)
2016. nov. 3. 17:28

Szerintem van köze. Akkor nem kell eljegyezni, közös jövőt tervezni, elég csak héderezni együtt. Ki-ki beleadja a rezsi felét, aztán élnek a vakvilágba, mint nem mellesleg sok fiatal az ő korukban még.

A lánynak pont az tetszett többek között, hogy felelősségteljes srác, aki közös jövőt tervez. Erre viszont nem lehet építeni így. Ha nekik lesz gyerek, azt ki tartja el? Majd azért ne mehessen egyetemre, mert a nővér gyerekét eltartják?

Vegyen fel 30 évre lakáshitelt, amikor kifuthatna 8 év alatt?

Szerintem ahhoz, hogy ezt egy lány így bevállalja, minimum zen budhistának kellene lennie.

Ez a én véleményem.

Én egyébként azt mondtam a lánynak, hogy ezt két esetben vállalná be egy fiatal nő:

Ha üresfejű, felszínes, és csak azt látná, hogy "megvan minden", a jövőt illetően pedig lesz ami lesz, most telik mindenre, ki nem tojja le, hogy a párjának a családjába mennyit tol be a srác.

A másik, hogy ha a lánynak az egyetlen esélye az lenne, hogy kuli munka szar pénzért, na akkor is befogná, mert ha nagyon szegény, akkor így jövőkép nélkül is hawaii a számára.

De mondtam neki, hogy ő két év múlva úgy fog keresni, mint a vőlegénye, van jövőképe, gondolkozni tudó fiatal (talán túl szerelmes) nő. Nem kell mindenáron bevállalnia.

(Egyértelmű, hogy nem is vállalja, csak a kérdés az, hogy a két évet megadja-e neki, de ő meg szeretné adni.)

33. túrógombócka (válaszként erre: 30. - Linzerkarika)
2016. nov. 3. 17:22
már bocs, de sztem ez butaság. a fiú azért segít, mert segíteni akar a szüleinek és a nővérének. gondolom, szereti őket.
32. kicsimanóci (válaszként erre: 30. - Linzerkarika)
2016. nov. 3. 17:19

Ilyen terv is van a tarsolyukban, hogy külföld. Piacképes a szakmájuk, nyelveket beszélnek. Bár én mondtam, hogy telefonon ott is elérik, emailben is.

Amit írtál, nem rossz ötlet.

31. kicsimanóci (válaszként erre: 25. - L.luiselotte)
2016. nov. 3. 17:15
Egyetemre járt, levelezőn, és DOLGOZOTT, a szülői házban rezsire és kajára hazaadott. Anyuka elpiált nyugdíját kiegészítette a fizujából már akkor is, amikor még nem volt nettó 400 neki.
30. Linzerkarika (válaszként erre: 1. - Kicsimanóci)
2016. nov. 3. 17:15

Na az írás viszi a pálmát az összes eddig itt olvasott fórumok között!

Innen, ebből a helyzetből kimenekülni csak úgy lehet, ha eltűnnek a látótérből. Elmennek valahová ketten, külföldre dolgozni és pár évig elő sem jönnek. Mobilt lecserélni, címet nem megadni(legfeljebb a lány szülei tudhatják)

Mind a kettő nagykorú, tehát még a rendőrség sem adja ki a címét senkinek.

Ez a helyzet így tarthatatlan és teljesen igaza van a lánynak. Viszont a fiú a vajszíve áldozata lesz, ha nem hallgat a lányra.

Minden felnőtt ember a saját tetteiért felelős és nem a mások tetteiért. Tehát ha a rokon nő elvált, viselje a következményét. Ha az anyja iszik és nem elég a pénze, viselje annak ódiumát. A szülei elváltak, az apja elég "nagykisfiú" éljen meg a nyugdíjából, ahogy rajta kívül millióan teszik.

A két fiatal beszélje meg ezt és lépjenek! Minél előbb!

29. kicsimanóci (válaszként erre: 28. - Pengő Gyöngyi)
2016. nov. 3. 17:12

Mivel okos, gondolkodó lány, szóba került ez is, hogy ha 200 ezret keresne a fiú. Azt mondta, akkor nem is izgatná, hogy mire juthatnának, mert ennyi van, ebből kell élni, és kész.

De úgy, hogy a mostaniból 2-3 év alatt önerőt lehetne gyűjteni több millát, és nem 30 évre felvenni hitelt, csak 8-10 évre, na ez ne azon múljon, hogy a családba van betolva havi 100-200 ezer (mikor mennyi).

Tehát a lány szerint ezt nem lehet úgy nézni, hogy "és mi lenne, ha a felét keresné", mert NEM a felét keresi.

A piára, cigire, apuci nőjének nyaraltatására adott pénz pedig nem fér bele neki, ezért is van dilemmában.

Minket sem hoztak szintre pl. apu rokonai. Mi éltünk átlagosan, ők nagyon sok munkával éltek messze átlag felett. De attól, hogy ők itt-ott amott nyaraltak, és mindkét gyereküknek házat építettek, attól még nem aput és a családját (vagyis minket) finanszíroztak.

2016. nov. 3. 16:53

Lehet, hogy én állok hülyén a dolgokhoz, de sose szóltam bele, hogy a férjem mennyi pénzt ad a szüleinek, tesójának, ide-oda. Ha mi lennénk bajban, akkor ők adnának.. tudom, ez más...

Értem én a problémát, de mi van, ha a srác eleve "csak" 200 ezret keresne? Akkor nem állna vele szóba a lány?

Szerintem ha elég érett a srác agyilag, akkor úgyis lejjebb ad ebből az adakozásból, ha családot alapít.

Én nem szólnék bele az anyagi dolgaiba, az tuti. Ő keresi meg, azt csinál a pénzével, amit akar.

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy támogatom a lejmolást, de szerintem a menyasszonynak nincs joga beleszólni ebbe.

27. kleeri
2016. nov. 3. 16:45

nehéz kérdés de,....

a szülőtartási tv csak akkor lép életbe, ha nem tudják magukat eltartani, betegek,stb.

itt nem erről van szó, ezért mindenképpen be kell fejezni a támogatást, mert ha jut cigire és piára, akkor nem szorulnak rá

én biztosan nem viselném el,.. ha a vőlegény nem hajlandó ezt belátni hogy ez jelen helyzetben nem normális, akkor én új vőlegény után néznék, mert a támogatás egyre több lesz, mert idősödnek, jönnek a betegséget, a gyógyszerek, az ápolás, stb.

26. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 25. - L.luiselotte)
2016. nov. 3. 16:41

Nem hiszem, hogy kapzsi valaki, mert szeretné, ha a leendő párjáról leválna a családja.

Ez az egészséges hozzáállás.

Nem a töpörödött csóró szülőket kell támogatni, hanem sokak által nagyon is szép nyugdíjjal rendelkező, fiatal nyugdíjasokat.

25. l.luiselotte (válaszként erre: 22. - Kicsimanóci)
2016. nov. 3. 16:37

Tudok olvasni és nem kivánok veszekedni mások ( a kisasszony ) kapzsisága miatt. Véleményemet irtam le, de ez az utolsó hozzászólásom.

Te meg feledékeny vagy, mert mintha véleményeket kértél volna, én csak leirtam a magamét.

Gondolom, hogy még a fiatalember egyetemre járt, addig is otthon lakott.No comment...

24. kicsimanóci (válaszként erre: 19. - L.luiselotte)
2016. nov. 3. 16:36
Mellesleg a szülőtartás nem erről szól, olvasd el a törvényt. Valami hetvenezer körül van meghúzva a határ, hogy köteles róla gondoskodni. Nem 160-200 ezres nyugdíj mellett biztosítani a piálást, bagózást, wellness hétvégéket.
23. kicsimanóci (válaszként erre: 16. - 9b10f3d7ff)
2016. nov. 3. 16:34
Köszi, ebbe így bele sem gondoltam, de igazad lehet.
22. kicsimanóci (válaszként erre: 19. - L.luiselotte)
2016. nov. 3. 16:33

Újfent megkérdezem, hogy tudsz olvasni?

Nem a szülő tartotta el egyetemi évei alatt, és NEM nélkülözik a szülő. Ha anyuka nem bagózna el havi 70 ezret + a pia, és apuka nem vinné wellnessezni az újabb nőit, akkor a nyudíjukból vígan kijönnének.

Nem kisnyugdíj, nem minimál nyugdíj,két tanult ember nyugdíja.

A másik, hogy 440 ezer nettó azért 27 évesen szerintem extra, úgy értem, hogy nagyon szép, és nagyon sokat le kell ehhez tenni a multinál. (Nem tudom, a tied 27 évesen mennyit keresett).

De trollkodjál csak tovább.

21. kicsimanóci (válaszként erre: 15. - 9b10f3d7ff)
2016. nov. 3. 16:29

Így van, családunkban van olyan, hogy 40 ezres nyugdíja van egyik nénikémnek. Egyértelmű, hogy a lánya havonta támogatja, nem is lehetne másképp.

De azért egy közgazdász negyven évig, és egy diszpécser negyven évig, hatvanas éveik közepén, hát igen, annyiból család él gyerekkel sok helyen.

2016. nov. 3. 16:26

Jomagam a radikalis megoldasok hive vagyok.

Mivel hazassagra keszul az ifju, ideje a penzcsapot elzarni.

Jon a karacsony, utana viszont uj eletet kezdenek anyagilag.

Persze lesz nagy palotaforradalom, a menyasszonyt nem fogja a masik csalad a keblere olelni, de az nem baj, legalabb az ingyen lesz!

Mivel mindenkinek van sajat jovedelme, parasztosan fejeznem ki magam a legtalalobban (elnezeset a megfogalmazasert, csak idezem szoszerint!) @jon mindenki a sajat s*ggen!

2016. nov. 3. 16:25

Az a szülő, aki a gyerekét - anyagi és fizikai erejét meghaladva - de extra keresethez juttatja - bár a 44o e ft annyira nem ritka és nem extra - joggal várja el,ha pld munkanélküli lesz vagy bármi okból lecsökken a jövedelme, a gyerek támogassa.

erről szól tbk a szülőtartás. A szülő nem köteles nélkülözni, életszinvonalát drasztikusan csökkenteni, és még a padlóról feláll, elvárható a jól kereső gyermek helytállása.

Különösen nem, ha a fiatalember egy nem túl régi kapcsolatban él.

18. túrógombócka (válaszként erre: 1. - Kicsimanóci)
2016. nov. 3. 16:25
nem fog megváltozni a helyzet, a srác mindig oda fogja adni a pénzét a családnak. ha a lányt ez ennyire megviseli, akkor fiatal még, keressen mást.
17. kicsimanóci (válaszként erre: 13. - L.luiselotte)
2016. nov. 3. 16:24

Nem jól olvastál. A vőlegény munka mellett végezte az egyetemet, 19 éves kora óta dolgozik.

A lány nem azt akarja, hogy rá legyen fordítva (értsd nyaralások, éttermek, bár nyilván ilyen is van benne), hanem a közös jövőre, lakástakarékra, saját majdani gyerekre. Nem mellesleg 2 év múlva a lánynak is hasonló kategóriás fizetése lesz, mint a fiúnak, de ő is dolgozik most is. Szerintem nem a feudalizmusban élünk. Azért egy 27 évesnek nem hinném, hogy a nővére gyerekét, és a diplomás nyugdíjjal rendelkező anyját-apját még szintre kéne hoznia.

Az megvan, hogy anyuka alsó hangon 70 ezret költ csak cigire havonta?????

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook