Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kaális babások ide! fórum

Kaális babások ide! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
6564. Bcicus (válaszként erre: 6563. - Szitaszivárvány)
2012. jan. 22. 12:05
Köszi jól vagyunk. Készülünk a következő lombikra ha nminden igaz. 6-án megyek Tűű dokihoz, hogy rábolintson és akkor vagy februárban vagy márciusban kezdünk.
2012. jan. 22. 08:56
Szia Bcicus! Hogy vagytok?
6562. Bcicus
2012. jan. 21. 23:02

Sziasztok!


Rég jártam erre.

2012. jan. 21. 21:49

Nem tudom hová, de nekem már nagyon elegem van belőle! Basszus, már rendesen utálok boltba menni. Vettem ma magamnak egy táskát, Abinak bugyit, kesztyűt, meg egy kis kaját és össze se merem számolni mennyit költöttem.


Már jobban vagyunk és remélem így is marad, bár Abi elvileg hétfőn már mehet oviba, de még mindig csúnyán köhög. :(


Na, igen, a szüleim nem százasok. :)

6560. smarti8
2012. jan. 20. 15:44

Nos szivikém remélem jobban vagy és már nyoma sincs senkin ez a nyavaja.

A képeslapon nevettem:))

A bevásárlás??Hát inkább ne is mond.Kb én is ennyit fizettem a jómultkor a nagy semmiért:((

Ez van és jó lesz hozzászokni,mert sajnos ez csak rosszabb lesz.Igaz hülyeséget írok,mert hozzászokni nem lehet:((Mire megszokod ráálsz a spórolásra amit eddig is megtettél,jön az újabb nadrágszíj.De már hova???

6559. smarti8
2012. jan. 20. 15:40

Szia!

Mi köszönjük megvagyunk.Nem vagyunk most betegek.Bár este és reggel csepegtetünk az orrunkba.Nyűgösek vagyunk erre a fos időre.Ma még egész nap esett.

Hétvégén pihenünk,mert folyton megyünk valahova.Ebben az időben nincs is kedvem kimozdulni.

Na,menek elolvasom a naplód:)

Aztán jövök még 1-2 sor erejéig:)

2012. jan. 18. 11:15

Sziasztok!

Köszi, smarti!

Itt vmelyik nap annyi hó leesett 10 perc alatt, de utána el is olvadt. Bár, ha nálatok esik, akkor ált. 2 nap alatt ide is ér. :)

Ti hogy vagytok? nem kaptátok el ezt a nyavaját?

6557. smarti8
2012. jan. 17. 21:34
Szivi,jobbulást!!!Remélem jobban vagytok már!!!!!!
6556. smarti8
2012. jan. 17. 21:30

Helló lányok.Szivi megy a drukk a pályázat miatt.

Itt is szakad a hó.Illetve szakadt,hogy most szakad e inkább nem nézem meg,de jó lenne,mert holnap szánkóznánk .Lilinek ez lenne az első szánkózása.Ma megépítettük az első hóembert a szomszéd kisfiúval.Úgy örült:))

Utólag is BOLDOG NÉVNAPOT Szivi.

2012. jan. 15. 15:12

Sziasztok!

Bocsi, én vagyok, csak időhiányban! Azért ne menj el! Holnap leadom a pályázatot és remélem vmivel jobb lesz a helyzet. Veletek minden rendben?

Itt szakad a hó!

6554. smarti8
2012. jan. 14. 21:59

6 napja magamban beszélgetek.Nem is olyan rossz:))

De ha ennyire nem jön senki akkor egy kis időre én is elköszönök.Majd aolvaslak benneteket egyszercsak:)Remélem lesz mit.

6553. smarti8
2012. jan. 13. 13:09

Helló lányok!

Már kezdek megijedni,hogy senki nincs:(

Magamra maradtam??Tudni akarom ,hogy mindenkivel minden a legnagyobb rendben van!!!!!!!!!!:))))

Mi megvagyunk.Várjuk a 4 szemfogunkat,és borzasztóan megvisel minket.Most is alig akartunk elaludni,enni meg végképp nem akarunk!Még nagyon a tápszer se csúszik:(

Sütöget a nap,jóidő van igazi tavaszias,de jövőhétre errefelé végig havazást mond és nappal is mínuszok lesznek.Lehet hozzánk ide Floridába (Szeged) a napfény városába csak most ér ide a tél???:DDD

6552. smarti8
2012. jan. 12. 21:55
Hahóóóó csajok.Merre vagytok??Magamban beszélgetek?Mi van veletek??Sehol senkiiiiiiiii????????????
6551. smarti8
2012. jan. 8. 22:21

Hú csajok mai nap nem volt semmi.Túléltem anyósékat de hazaértünk Lili későn aludt el,mert ha oda megyünk felborul a napirendünk.Így estére is nyűgös is volt.

Ráadásul az ebédtől fosott is szegénykém.Fasza!!

Hahóóó csajok,jön az influenza.beoltattátok magatokat?És a kicsiket?Én nem,vagy be kellene??

6550. smarti8
2012. jan. 8. 09:42

Helló lányok.Picit el vagyok veszve.

Szivikém lennék a sógorod helyében ha kiszabadul:)Vagy mégse??Lehet megkeresik páran ha nem lép le időben:)

Lya nagyon szereti Lili a konyhát.Minden nap vagy 10szer fel kell menni vele játszani a szobájába.Este lefekvés előtt is főz nekünk valamit majd alvás:)

Én egy picit taknyos vagyok.Tegnap elmentünk a Palicsi állatkertbe ingyenes a belépő februárig sétáltunk este itthon shoppingoltunk az Árkádban.Ma esik az eső,megyünk anyósékhoz ebédelni nem sok kedvem van hozzá.

Mi most kaptuk meg kedden a bárány 2.oltását,és január 31.-én hozza a dokinéni a 15 hós oltást mert elfelejtette beadni neki:(Fasza .aztán van valami 18 hósan is mi az?És 2 évesen is.Utána évente kap?Mert már nagyon unom őket.

6549. Lyana
2012. jan. 5. 08:10

Sziasztok!


ma viszem Laurát a 15 hós oltásra. Már a múlt héten meg kellett volna kapnia a két oltást.


Smartikám én is vettem Laurának normális konyhát és nagyon élvezi a játékot vele:-) Lilinek tetszik? Játszik vele,


Szivikém, Era merre jártok? Gyerekek?

2012. jan. 3. 20:04

Sziasztok!

Mindenki el van veszve???

6547. szitaszivárvány (válaszként erre: 6545. - Smarti8)
2011. dec. 31. 13:25

Szia!

Szóval, muszáj volt vádat emelni. 2 év alatt le kell zárni a nyomozást, különben ejtik a vádakat. Jani mindent tagad. Pár évet kap, amiből már leült kettőt, jó magaviseletért majd csökkentik a büntetését és ennyi. Hogy utána mi lesz, abba inkább nem akarok belegondolni. :)

2011. dec. 31. 13:23

Sziasztok!

BOLDOG ÚJ ÉVET MINDENKINEK!

smarti, most olvastam. Eltelt a két év. Muszáj volt vádat emelni, különben ki kellett volna engedniük. :)

Mi nem megyünk sehová sem. Főzök, sütök... kajálunk és jól érezzük magunkat. :)

6545. smarti8
2011. dec. 31. 12:50

Sziasztok csajok.

Először is MINDENKINEK:

NAGYON BOLDOG ÚJÉVET KÍVÁNOK!!!!!

Nekem a mai nap munkával indult.Mivel 2 hete nem voltam bent így ma bepótoltam mind a 2 hetet.

Süt a nap hónal nyoma sincs pedig mondta.

Délután átmegyünk egy kedves ismerősömékhez,mivel nem tudtunk elmenni pihenni velük,mert a csapatból van egy srác aki rákos és sajnos egyre rosszabbul van így le kellett mondani.De nem is bánom anyagiak miatt is meg semmi szilveszteri hangulatom nincs.

De a társaság így is együtt lesz csak itthon.Szóval 5 körül átmegyünk és remélem 8körül jövünk is haza.Nem sok kedvem van elmenni itthonról,de mivel sok a gyerek és Lili még nem találkozott úgy igazán egyikkel sem,hát most éppen itt az ideje.Kíváncsi vagyok hogy fogja érezni magát.

Ti merre lesztek csajok??

Szivikém olvastad a mai blikket??Bakker!!!:))priviben várom a véleményed.

Puszi csajok!!

6544. smarti8
2011. dec. 29. 14:37

Az ágy nem fér ki az ajtón csak szétszerelve azt meg nem szeretnénk:)

Az utazóágy maminál van,azt egy időben átvittük ez miatt a szobát is átpakoltuk de ezzel sem értünk el semmit:(

Marad a velünk való alvás egy ágyban.A szomszéd kisfiú is pont így kezdte 2 évesen kapott egy saját ágyat a szobájába nagyon vagány,és szoktatják az ott alvásra.Ebben a korban még nehéz neki elmagyarázni de ha annyi idős lesz mint Zétény ez fél:) akkor mi is lecseréljük az ágyát(tavasszal úgyis csajos szobát kap,festés,tapétázás,bútorok) és akkor majd próba:)

Addig meg marad a kínlódás.Tegnap este apával 1kor feküdtünk le,filmet néztünk,de a mi kislányunk akkor kelt fel:) magyarázott és akkorákat kacarászott:D apa lement vele és hajnal fél 3 ig nyomta a műsort.Majd reggel fél 10ig aludt:)apa meg fél 11-ig:))

2011. dec. 29. 11:24

Hála az égnek, Adélnak pár hónapos kora óta nem volt ilyen esti sírása.

Egyébként lehet, hogy nála most kezdődött egy szeparációs szorongás és akkor érzi magát biztonságban, ha veletek van. Próbáld meg átvinni hozzátok a kiságyat. Hátha úgy nyugodtabban aludna és ti is ki tudnátok pihenni magatokat.

6542. smarti8
2011. dec. 28. 20:25
Nálunk most megy a hiszti.Eltökéltem,hogy 8-kor megpróbálom elaltatni,és ha velem nem alszik,beteszem az ágyába és ha van hiszti ha nincs,nem megyek be hozzá.Oltári nagy üvöltés ordenáré hangon,én lentről hallgattam apa fentről.Egyszer csak csend lett,apa bement hozzá.Átvitte a hálóba és elaludt 2 perc alatt.Gondolom elfáradtmert vagy 15 percig ordított,hisztizett.Mától nem érdekel ha így alszunk el de 8kor alvás:))
2011. dec. 28. 17:36

Adél is imádja a muzsika tv-t! :) Táncol és énekel. :)

Nem tudom mi az ideális korkülönbség. Abi és Adél között 5 év van. Az talán egy kicsit sok. De sok szempontból jó. Abi megérti, felfogja a dolgokat, nem szaladgál el úgy, mint 2-3 éves korában. Nem is tudom, hogy cipeltem volna mindkettőt egyszerre. De sokan megoldják. Tesóm lányai között másfél év van. Emlékszem, hogy rengeteget kínlódott idegeskedett. De a lányok együtt nőttek fel.

Biztos mindegyiknek megvan a maga szépsége és hátulütője is.

6540. smarti8
2011. dec. 28. 15:17

Nálunk a muzsika tv a menő.Imád táncolni rá,és valamelyik este is arra aludt el a kezemben elringattam:)

De van,hogy ringatom elvan a kezemben a pelenkájával aztán gondol egyet és le akar tőlem lépni.Anyum is azt mondja,hogy 8kor fektessem le ha hisztizik akkor hagyjam rá.Este 8kor még csak nem gáz a szomszédoknak sem.Na majd ma kipróbálom.De már megőszülök esküszöm.És még én hülye már a következőn gondolkodom(egy kisfiún:))Nem vagyok normális.

Sokat beszélgetek erről a szomszédasszonyommal,hiszen Lili és Zétény között 1 év van.Nem lehet tudni mi az ideális korkülönmbség hiszen most a legnehezebb és mire kicsit fellélegeznél jöjjön a másik???:D

2011. dec. 28. 10:47
Adél már jobban van. Már csak ma estére van gyógyszere. Sertepertél, játszik, jókedvű. Érdekes, hogy a betegség előtt sose reggelizett, most viszont igen. :)
2011. dec. 28. 10:45

Sziasztok!

Igen, én is úgy gondolom/tam, hogy egy ilyen idős gyereknek kellene ennyi alvás. Aztán Adél bebizonyította, hogy a fenéket! Vannak jó alvó gyerekek és vannak rossz alvó gyerekek.

Abival 7 hónapos koráig bérházban laktunk, tehát tudom milyen az, amikor éjszaka üvölt.

Valószínű Lilike addigra túlfárasztja magát annyira, hogy nem tud magától elaludni. Adélnál is vannak ilyen napok. Pedig mindig meg van a forgatókönyv. 7 körül vacsi, aztán nagy fürdés, ami kb 1 óra és utána irány az ágy. Ha látom, hogy még bírja, akkor hagyom fetrengeni, játszani, de csak az ágyban. Ha nagyon álmos, akkor simogatom és be is ájul. Ha viszont túl van pörögve és már annyira fáradt, hogy nyűgös és nem tud elaludni, akkor ölbe veszem és elringatom, máskülönben másfél-két órás szenvedés a vége.

6537. smarti8 (válaszként erre: 6536. - Lyana)
2011. dec. 28. 09:29

Húúúúúúúúúú gyerekek.Én kivagyok.Tegnap ismét hiszti este fél 12-ig.Nem akart elaludni.Remélem nem késő még következetesnek lenni.Nekem ezzel csak az a baj,hogy társasházban lakunk,a szembe szomszéd hálója a gyerek szobája alatt van.Ő amúgy is mindíg mindent hall elege van ebből a házból stb. a lényeg,hogy este 10 után nem tudom ráhagyni a gyerekre hogy ne bőgjön.

De bele fogok olvasni a gyerekkori hisztibe,mert ez nem állapot.Tegnap 2 kor feküdt le délután aludt fél 4-ig.Ne mondja nekem senki,hogy egy ekkora gyerek nem álmos max 10-kor.

A SZEMEIT ALIG BÍRTA NYITVA TARTANI MIKOR MEG LEFEKTETTEM ÜVÖLTÖTT.NA ILYENKOR MI VAN??

Lya mi egy szép nagy Barbie konyhát kaptunk örül neki a sütőt mosogatógépnek használja:))

6536. Lyana
2011. dec. 28. 09:12

Smarti Lilinek hogy tetszik a konyha?

Végül Laurának a sógornőm vett konyhát de nagy csalódás:-( Hiper gagyi, hiper kínai és hiper kicsi. ÁÁÁÁÁÁÁÁÁá a gyerek el is törte és a földhöz vágta. Én meg jó mélyen eldugtam és majd a kukába landol. Majd húsvétra veszünk neki egy normálisat.


Szivikém mi a helyzet Adéllal? Örömmel olvasom hogy már jobban van.

Hiszti? Lauránál is tombol és borzalmas.

2011. dec. 26. 12:31

Sziasztok!

Köszi, javulgat. Néha még vannak rosszabb pillanatok, percek... de már nem olyan vészes. Reggal alig bírta kivárni, amíg elkészült a bundás kenyér. :)

Hiszti:

Abi egy hisztikirálynő! Nem is lehet vele mit kezdeni, annak ellenére, hogy semmit nem ér el vele. Mostanában beküldöm a szobájába és dünnyögje ki magát. De, ami miatt hisztizett, arról lemondhat!

Adéllal eddig ilyen téren nem volt problémám. Vagy kétszer elfeküdt a földön, hogy akkor ő most hisztizni fog, kinevettem, otthagytam, rájött, hogy hoppá, ez semmire nem vezet, felállt és már ment is játszani. Most, betegen viszont hozzám volt nőve, le se tudtam tenni. Egy igazi kis hárpia lett. :) Már jobban van, de úgy gondolja, hogy ez jó móka volt és folytatná. Az előbb letettem az ölemből, mert dolgom volt, megint elterült a földön. De úgy az ágy alatt, hgoy 3-an kerestük és ő nem szólalt meg. Mikor megunta, akkor felállt, megmutatta, hol volt, jót nevettünk és ennyi.Ő sem kapja meg azt, amit hisztivel kér. Következetesnek kell lenni.


Abi, ha nagyon belelovalta megát, akkor egy dolog segített. Egy ideig hagytam, hogy kiadja a felesleges feszültséget, majd megöleltem és nyugtattam. Nem mindig vált be, de elég sokszor ahhoz, azt mondjam, ennél jobb módszer nem volt. Ilyenkor a határokat feszegeti, megnézi meddig mehet el nálad és hogy akkor is szereted-e.

Keress rá a neten, sok jó dolgot lehet még olvasni, de a lényeg, hogy vmilyen szinten tudni kell kezelni a problémát, mert 2-3 éves korában elég nagy felfordulást tud csinálni mondjuk a boltban. És ez nem az elkényeztetésen múlik. Minden gyerek hisztis ebben a korban.


Mióta meg van Adél, azóta egy éjszakát se aludtunk végig. Én nem tudom mikor lesz ennek vége, de már én is nagyon várom! :)

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook