Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kaális babások ide! fórum

Kaális babások ide! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
2011. nov. 5. 09:34

G-VJ, írtam privit

Szia smarti! Nekünk porlasztógépünk van, 2 féle fejjel, azzal kicsit könnyebb, de így is megszenvedtük. Figyeld meg, hogy mikor kezdi az ugatva köhögést. Általában, ha este 10-kor megvizsgálják, még semmi baja, de hajnal 2-kor már nem kap levegőt. Ha ugatva köhög vagy veszi a levegőt, akkor azonnal nyiss ablakot, vidd ki az erkélyre, hideg-párás levegőre van szüksége, a meleg ilyenkor a legrosszabb. Irass fel rectodelt kúpot és mindig legyen otthon. Ha nagyon rossz a helyzet, adj be neki egyet és utána könnyebben vesz majd levegőt.

Amikor Abival elkezdődött ez az időszak, ő befulladt, ha 16 foknál magasabb volt a házban a hőmérséklet, és még így is ablakot kellett nyitni éjszaka. Majd be fagyott a seggem, de segített. Jó hír, hogy kinövik... csak baromi nehéz kivárni.

6443. smarti8
2011. nov. 5. 09:33
Nos,Szivikém olvasom a kis naplódat:)Borika nem semmi Abinak pedig a Béres csepptől van ilyen jó étvágya:)Mindenki ezt szedi ha egy kicsit is hízni szeretne egyébként meg jó is,mert nemigen lesz beteg az ember tőle.De már nem emlékszem,bizonyos időközönként le kell vele állni aztán lehet folytatni.
6442. smarti8
2011. nov. 5. 09:27

Helló lányok!

De jó neked G-VJ úgy irígyellek:) Ha visszagondolok arra az időszakra amiben most te vagy,könnyes lesz a szemem.Úgy örültem és úgy vártam:))

Szivikém,sóbarlangba viszem majd Lilit,leghamarabb hétfőn.Állítólag az jó mindenre,,neki ingyenes,nekem meg 940,-

Heti 1-2 alkalommal elviszem.Éjszaka is úgy köhögött szegénykém.Mondta a doki,hogy párásítsak.Gondolhatod,hogy nem aludtam semmit az éjszaka.Most azért tettem a kis nyakára vízes borogatást.Hátha ez segít neki.Ezt az inhalálót nem is értem miért írta fel a doki,hiszen be sem tudom neki adni,még úgy sem,hogy csináltam neki fél literes műanyag palackból maszkot.Eleinte élvezte,de mire befújok neki elkappja a fejét.Ötlet?Te mit tettél anno?Úgy sajnálom szegényt.

6441. 7d6739e46c (válaszként erre: 6438. - Szitaszivárvány)
2011. nov. 5. 09:20
Debrecenben ki volt az a 2 doki akiket írtál?A fogadott dokid,meg akinek átadott?Megírod priviben a nevüket?csak azért mert én ugye ott fogok szülni és nem akarok belefutni ilyenbe.
2011. nov. 5. 09:10
Mi is nagyon nehezen találtuk ki a mi ajándékunkat. :(
6439. 7d6739e46c (válaszként erre: 6438. - Szitaszivárvány)
2011. nov. 4. 22:01
Én is így vagyok TZ-vel.Nincs ötletem ajándékra.
2011. nov. 4. 20:36

Abigélt Miskolcon szültem, de nem vették észre a terhességi toxémiát... nem sokon múlt az élete, végül koraszülött lett 1550g születési súllyal. Adélt Debrecenbe szültem, de ez is külön kálvária volt. A fogadott orvosom szabin, akinek átadott, aznap reggel ment el ügyeletből és nem tudott visszajönni, így egy rezidensnél szültem kemény 25 perc alatt. :)

TZ-t nagyon szerettem. Legszívesebben nála szültem volna, dehát ugye nem lehet. :)

6437. 7d6739e46c (válaszként erre: 6434. - Szitaszivárvány)
2011. nov. 4. 18:48
Szia!Úgy látom,hogy neked ugyanaz volt a Kaális dokid,mint nekem/TZ/Kicsit vissza olvastam az írásaidat,hát le vagyok döbbenve a BAZ megyei kórház "munkájától"!Végül hol szültél,kinél?
2011. nov. 4. 14:56
smarti, az ugatva köhögéssel nagyon vigyázzatok, mert krupp is lehet. Mindenképp vidd orvoshoz. Amikor Abigél először köhögött így, másnap reggel felvittem a doktornőhöz, oda már mentőt hívott hozzánk, haza se engedett. Azt mondta, ezt a hangot egy életre jegyezzem meg, mert bedagad a gégefedő és ott fullad meg a kezembe. Tehát nem játék és nem szokványos megfázás. Sajnos a taknyos-ködös idő kihozza!!!!!
6435. smarti8
2011. nov. 4. 13:53
Sziasztok lányok.Látom felgyorsultak az események.Mi most betegeskedünk,apa taknyos,Lili meg ugatva köhög ha visszafelé veszi a levegőt hangosan hörög,inhalálnunk kell:(Az még szép mutatvány lesz.Ma egész nap alszik szinte de már 2 napja alszunk éjszaka:))
2011. nov. 4. 10:14

Sziasztok!

Fanni, tényleg csak meghatározott számú lombik van egy hónapban, de nem hiszem, hogy ilyen vészes. Én vetélés után augusztusban visszamentem, a szeptemberibe már nem fértünk bele, de a novemberibe igen.

G-VJ, mi az utolsó találkozón vittünk ajándékot. Egy 5 puttonyos tokaji aszut és 2 db ezüst talpas kristálypoharat. Nagyon tetszett a dokinak, csillogott a szeme és azt mondta, hogy ha ebből fog inni, akkor mindig mi jutunk majd az eszébe. Más is vitt ajándékot, de nem tudom, hogy mit. Pénzt tényleg nem fogadnak el. A nővérkéknek meg egy nagy csomagot adtunk.

6433. Lyana (válaszként erre: 6431. - 7d6739e46c)
2011. nov. 4. 07:21
Hála pénzt tényleg nem fogadnak el. Mi köszönetet mondtunk ennyi. Amikor mentünk haza a kórházból bevittem a születéséről szóló papírt. A nővérek megismertek és rögtön jöttek megnézni a lányomat. Behívtak a doktor úrhoz aki az irodájában fogadott. Megnézte, megdicsérte és gratulált nekünk. AZt mondták ez a hála nekik hogy láthatják a megszületett babát:-) Kaptak fényképet is az albumba.
6432. VFanni01 (válaszként erre: 6430. - Lyana)
2011. nov. 3. 21:44
Köszönöm, hogy ezt megírtad, nagyon jól hangzik:)
2011. nov. 3. 20:23

Sziasztok!Most azokat kérdezem,akiknek már sikerült a lombik.De bárki válaszolhat!:)

Úgy tudom hogy a Kaáliban nem fogadhatnak el hálapénzt.Mi szeretnénk valamivel meghálálni viszont a babát.Ti hogyan csináltátok?Vagy elég a köszönet?elfogadnak egyáltalán valamit?Ha igen,mit? És mikor?

6430. Lyana
2011. nov. 3. 18:03

Az igaz, hogy havonta limitálva van a tb támogatott beültetések száma. A számokat nem ismerem.


Mi szeptemberben jelentkeztünk, novemberben voltunk konzultáción. Decemberben fogamzásgátlót kellett szednem majd január 6-án indult a program. 2009-ben kezdtük szeptemberben és 2010 januárban már megvolt a beülti és szeptemberben született a lányom.

6429. VFanni01 (válaszként erre: 6428. - Lyana)
2011. nov. 3. 17:25

Köszönöm!

Csajok, hadd kérdezzem már meg, nektek az első lombikra mennyit kellett várni? Mert azt írta nekem valaki, hogy a TB-sre minimum fél évet kell várni, mert hogy olyan sokan vannak, és csak meghatározott mennyiségű tb-s lombikot lehet elvégezni havonta. Ez igaz???

6428. Lyana
2011. nov. 3. 16:44

Fanni elhiszem és tudom hogy mit érzel most. A lombiknál is adni kell tüszőrepesztő szurit. Én is féltem. Nekem azt hiszem 3 db el is durrant idő előtt:-(


Majd szorítok neked nagyon holnap.


Két és fél órát hordtuk a fát apával, addig Laura kint volt velünk. Jól elfáradt. Kaptam tápszer mintát, gondoltam fél év után rápróbálok kakaónak. Annyi vitamin van benne ha meginná még jót is tenne neki. És bakker két decit megivott és aludt egy nagyot.

6427. VFanni01
2011. nov. 3. 13:49

Sziasztok!

Remélem mindenki jól van, és Szivikém, remélem jobb a hangulatod!

Lyana, Laurának kitartás, rohadt szar lehet ez nekik:(

Én tegnap beadtam a tüszőrepesztőt, holnap 3. inszem. 4 petém érik, azt mondta az orvos, hogy igyak minden nap vörösbort, blee, de én nem szeretem.

Amúgy ma meg teljesen parában vagyok, hogy mi van, ha lecsúszunk az ovuról. Ma nagyon fájt délelőtt a hasam, és félek, hogy holnap már hiába megyek. Ez miért így lett kitalálva?? Ki garantálja, hogy nem 36 órán belül történik meg az ovuláció, és akkor miért 36 óra után van az inszemináció??

6426. Lyana
2011. nov. 3. 11:04

Smartikám boldog születésnapot a párodnak!


Nehéz dolog az ajándék vásárlás az biztos.


Nekünk nem kellett szemvizsgálatra menni.

A fogakkal Laura is küzd. Most folyamatosan jönnek a rágó fogai és eléggé szenved velük. 2 már kint van és legalább 4 van áttörés alatt.

6425. smarti8
2011. nov. 3. 10:22
Szia Szivi.Eltelt.Látom így utólag is nagy volt a csend.Mindjárt itt a következő hétvége:)Bár nekem minden nap egyforma.Ma van apa születésnapja de fogalmam sincs mit vegyek neki,mert mindene megvan PS3-at szeretne,de azt most hagy ne vegyem meg neki 80ezerért főleg karácsony előtt.Kiscsaj köhécsel,jön a fogunk éjszaka küszködünk,most volt az első éjszaka,hogy nem kelt fel,de persze velünk aludt és az a forgolódás amit levág az nem semmi:))Jó lenne már a fogakon túllenni.10.-én megyünk kötelező szemvizsgálatra.1 évesen kellett volna hogy elvigyem.Mostanra kaptam időpontot.Ti voltatok??
2011. nov. 2. 11:11
Helló csajok! hogy telt a hosszú hétvége?
6423. smarti8
2011. okt. 30. 07:01

Húúú Szivi akkor nem írigyellek:(

Mi tegnap pesten voltunk,de alig van valami.HArisnyán,fehérneműn és egy kötött ruhán kívül semmit nem vettem magamnak.IKEÁBA szerettem volna elmenni,de oda el sem jutottunk így is 8 óra volt mire hazaértünk.

Ma szülinap anyóséknál,délután temető,és benézünk az Árkádba amit nyitás óta időm és persze kedvem se sok volt megnézni.Pihizgetünk.

Mindenkinek kellemes hosszú hétvégét:D

2011. okt. 28. 15:10

Sziasztok!

Mi szeretnénk 1 nap elmenni vhová kirándulni, de ezt már tervezzük egy ideje és sose akar összejönni. Egyébként favágás, konyha folytatása lesz. :)

Kellemes hosszú hétvégét mindenkinek!

6421. smarti8
2011. okt. 28. 10:14

Helló lányok.

Itt a hosszú hétvége,bár aki nem dolgozik annak minden egyes nap hosszú:)

Ki mit fog csinálni?Gondolom hülye kérdés hiszen temetőbe mindenki megy:(

Én is megyek majd,bár ezt apum halála óta szinte minden nap megteszem,mert anyumnál minden nap ott vagyunk és onnan 2 sarok a temető:(

Szombaton egy kis laza shoppingolásra megyünk,vasárnap férjem öccsének születésnapi ebédje lesz,semmi kedv hozzá,és a maradék 2 napon séta,pihenés...temető...stb.Hogy vagytok?Babát váró anyukák eltűntetek:(

2011. okt. 27. 23:39

Sziasztok!

smarti, szerintem semmi okosat nem fogok tudni írni, mert ilyen még nem volt. De a fogára tudok tippelni. Ha éjszaka belenyilal, akkor Adél is tud ám sírni.

A fellebbezéssel kapcsolatban pedig ötletem sincs. :(

6419. smarti8
2011. okt. 27. 10:10

Helló lányok!

S.O.S.

Napok óta nem alszunk.Lili pontban 1-kor (hajnali persze)minden nap felébred és elkezd sírni de mostanra már olyan szinten,hogy rossz látni,visít,kiabál minden baja van,megmosdattam hideg vízzel majd lassan de megnyugodott a kezemben és alszik tovább.Mi lehet az oka?Már a szobájából átköltöztettük a hálóba ott altatjuk a mi ágyunkba majd áttesszük a ő ágyába.Na ott is sír:(Eddig nem volt ez.Ha a mi ágyunkban alszik ott is forgolódik,nyugtalan,nyösörög álmában.:((Pedig nem bántottam sosem,sírni nem hagytam az ágyában soha.Nem tudom mi lelte:((

Egyébként hogy vagytok??Jut eszembe fellebbeztem a temetési segély ellen,és tegnap jött egy levél,hogy másodfokon bírálják,és hiánypótlásként küldjem vissza az eredeti számlákat a temetésről.Szerintetek??Ez jó vagy rossz??

2011. okt. 26. 21:33

Sziasztok!

Lyana, szerintem igen, mert amikor Adélnak ezt ajánlotta a doktornő, akkor neki se volt vashiánya.

6417. VFanni01
2011. okt. 26. 12:40

Köszönöm!

Szép napot mindenkinek!

6416. Lyana
2011. okt. 26. 07:02

Sziasztok!


Remélem mindenki jól van. Fanni szorítok neked!!


Szivikém elolvastam a multikid papírját a neten. Mi van ha nincs vashiánya a csajosomnak? Adhatom neki akkor is?

6415. VFanni01
2011. okt. 25. 15:16
Köszönöm Smarti!!
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook