Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha a mama megkülönbözteti a vér szerinti, és nem vérszerinti unokákat... fórum

Ha a mama megkülönbözteti a vér szerinti, és nem vérszerinti unokákat... (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5
2014. aug. 15. 09:22
Nekem is van unokám, aki nem vérszerinti. De ugyanúgy szeretem, mint a többit. Sőt! Nem mondom, hogy jobban szeretem, de mindent elkövetek, hogy ha nálam van, érezze, hogy OTTHON van!!
141. gbabi50 (válaszként erre: 119. - Murva)
2013. okt. 31. 19:17
Azért jó lenne ha magadhoz tudnád venni a kislányt,jobb helye lenne mint egy olyan mostoha melett aki nem kedveli és még ott a 2 mostoha tesvér is akik melett ő senki lenne,így elkerülve lennének a családi konfliktusok,mindenki jól járna,a fiad meg támogathatna anyagilag a kislányát.Mivel agyerekek nem együtt nőtek fel,lehet hogy nem lenne most könnyű egymáshoz csíszolodni.
140. gbabi50 (válaszként erre: 130. - Birkill)
2013. okt. 31. 19:06
Sajnálom hogy ilyen szegény az érzelmi világod.Egyrészben megértem ami írsz,természetesen az ember a saját véréhez jobban húz,de azért egy érző szív arra is gondol hogy az ártatlan gyerek nem tehet semmiről és elég baj hogy egy felnöttnek nincsen annyi esze hogy ne tiporjon a kicsi lelkébe és az sem baj hogy nem szereti, de ne éreztesse vele.
2013. okt. 31. 18:41

Azt hiszem, a legtobb szulo azt szeretne, hogy a fia-lanya a sajat gyermeket nevelje, gondoskodjon rola, ne pedig maset; ahogy a nagyszulo is a sajat unokat szeretne dedelgetni, nem pedig egy idegent...

lehet, hogy az a gyermek szeretheto, aranyos, de ne varjak el egy idos embertol, hogy a keblere olelje mas gyereket azonnal!

Nalunk a csaladban az elmult 80-90 evben nem volt olyan, hogy a gyermeket idegen nevelt volna fol, pedig ateltek ket vilagegest!

A nok szenzorai az ilyen helyzetekre meg kulonosen ki vannak elezve... genetika...

Es a gyermektol sem varhato el, hogy alkalmazkodjon ismeretlenekhez.

Igy mukodnek az emberek pro es kontra.

138. Érdekes73 (válaszként erre: 130. - Birkill)
2013. okt. 29. 20:31
A szeretet és a gyűlölet között azért vannak árnyalatok...Azt gondolom egy gyereknél a gyűlöletre semmiképpen se ok az hogy nem vér szerinti unoka.
137. murva (válaszként erre: 136. - 130454e42d)
2013. okt. 29. 20:19
Igen azért írtam,hogy nem villanykapcsoló,én ezt arra írtam,hogy nem kell senkit szeretni.
136. 130454e42d (válaszként erre: 135. - Murva)
2013. okt. 29. 19:55
Jó, de nem kikényszeríthető, nem megy vezényszóra. Viszont rendesnek lenni, ennyi elvárható.
135. murva (válaszként erre: 134. - 130454e42d)
2013. okt. 29. 19:54
Szeretni és szeretve lenni jó,nekem ez a véleményem!
134. 130454e42d (válaszként erre: 130. - Birkill)
2013. okt. 29. 19:11
Senkit nem kell szeretni, rendesnek kell vele lenni. (Popper)
133. murva
2013. okt. 29. 19:09
Igen ahányan vagyunk annyi félék vagyunk,az érzéseink nem kapcsolóval működnek a szeretetnek vannak fokozatai,attól még,hogy a nem vérszerintit nem szeretjük úgy mint a vérszerintit,lehetünk hozzá ugyanolyan kedvesek és oda adóak és úgy gondolom ez nem színlelés és igen ahogy Enissa is írta van aki mind a két félét egyformán tudja szeretni,mindegy hogyan"csak" szeressük őket és ne legyünk ellenségesek ,igazságtalanok,megkülönböztetőek és sorolhatnám itt ami a gyerekeknek igenis fáj,mert ők már egy család és nehezen élik meg a megkülönböztetést.
132. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 130. - Birkill)
2013. okt. 29. 16:03
Akkor megdöbbenhetsz, a családomban a nagyi nevelte fel a fia gyermekét. Az unokája testvérét, aki a volt menye új házasságából született éppen úgy szereti, mint a sajátját. Nála nyaral és amikor összeszedi vér szerinti 3 unokáját, hogy nyaralni vigye szokásához híven akár külföldre is, viszi azt a kisfiút is akihez az égvilágon semmi köze. Csupa szív ember, szereti is mindenki. A volt menyével sem köpködik egymást.
131. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 130. - Birkill)
2013. okt. 29. 16:00
Félreértesz valamit!Nem úgy kell szeretnie,csak éppen nem kéne éreztetni a gyerekkel,hiszen ők egy család.
130. birkill
2013. okt. 29. 15:46
Úristen mennyi "okos" ember van! Nem leszek túl népszerű, de én a nagyit is megértem. Miért várjátok el tőle, hogy ugyanúgy szeresse a két gyereket? Nagyon könnyen osztjátok az észt, de lefogadom nem sokan éltek ilyen kapcsolatban! Azért ne felejtsétek már el, hogy az idősebb tulajdonképpen nem unokája, még szép, hogy azt kényezteti, aki a tulajdon vére! A páromnak van 2 gyereke az előző házasságából, akkor nekem is ugyanúgy kellene a két lányát szeretnem, kényeztetnem, mint a saját véremet?! Meg is döbbennék, ha az anyámék ugyanúgy szeretnék a számukra idegen kategóriát képviselő két gyereket, mint az enyémet.
129. murva (válaszként erre: 128. - Érdekes73)
2013. okt. 28. 22:12
Elindították a fiamék gyermek elhelyezést/a kislány ott lakott akkor már náluk/volt két tárgyalás a másodikon már az új menyem volt ,mert a fiam akkor már kint dolgozott és az új menyem azt mondta,hogy így ő nem tud felelősséget vállalni a gyerekért,hogy a fiam kint dolgozik,de nem ez volt az oka a vissza táncolásnak ,hanem amit az előzőekben leírtam.
128. Érdekes73 (válaszként erre: 127. - Murva)
2013. okt. 28. 22:03
Most elvesztettem a fonalat úgy értettem hogy most hivatalosan az apjánál van elhelyezve nem az anyjánál.
127. murva (válaszként erre: 125. - Érdekes73)
2013. okt. 28. 22:01
A volt menyem akinél most van a gyerek.
126. bd55e3f068 (válaszként erre: 123. - Murva)
2013. okt. 28. 22:00
Nyilván nem két perc egy ilyen pert lezavarni, de ha anyuka egy lakhelyet sem tud felmutatni ráadásul most már többedjére, akkor aligha maradhat "nála".
125. Érdekes73 (válaszként erre: 123. - Murva)
2013. okt. 28. 21:59
Melyik menyed nem egyezne bele ?
124. Érdekes73 (válaszként erre: 122. - Murva)
2013. okt. 28. 21:58

Lehet hogy nincs jó korba meg passzba se de vkinek csak törődni kéne azzal a lánnyal. Amúgy az új menyed vhol érthető neki a saját és jóval fiatalabb és éppen ezért gyámoltalamnabb gyerekei a fontosak.

Lehet hogy egyszerűen nem bírt ezzel a kamaszlánnyal...Némelyik 14 éves lányka eszméletlen meredek dolgokat tud produkálni.

123. murva (válaszként erre: 121. - Bd55e3f068)
2013. okt. 28. 21:57
Igen szivesen magamhoz venném,sajnos nem ilyen egyszerű a dolog,mert a menyem biztos,hogy ebbe nem egyezne bele,tehát lenne egy pár tárgyalás,a másik pedig ugye az iskola,most nyolcadikos.Megvárom a fiam egy hét múlva haza jön, a külföldi munkát befejezi és meglátom,hogy akkor magukhoz veszik e a gyereket,ha nem akkor beszélek vele,hogy hozzám költözne-e?Úgy gondolom igen és akkor megérdeklődöm az iskolát és elmegyek a bíróságra gyermek elhelyezést kérni.
122. murva (válaszként erre: 120. - Érdekes73)
2013. okt. 28. 21:48
Igen az anyja lenne a felelős,de sajnos már a sokadik albérletből dobják ki ,mert nem fizet és a gyereknek ez borzasztó állandóan költözni,ezért volt a próbálkozás,hogy a fiamékhoz költözik.
121. bd55e3f068 (válaszként erre: 119. - Murva)
2013. okt. 28. 21:37
Nem tudod magadhoz venni? Ha már így áll a helyzet, akkor a nagyszülőknek is átadják a felügyeleti jogot :(
120. Érdekes73 (válaszként erre: 119. - Murva)
2013. okt. 28. 21:22
Számomra csak az furcsa a történetbe hogy miért az új menyed a felelős a lányért miért nem a régi a saját anyja...A fiad külföldön a lányát meg a feleségére löncsölte ? Az meg vmiért nem akarja...Ezek szerint ez a lányka senkinek se fontos igazán...
119. murva (válaszként erre: 117. - Bd55e3f068)
2013. okt. 28. 18:11
Agostina,bár mennyire is rossz hallani amit mondasz igen igazad van,így kényelmes konfliktus mentes az életük,de nagyon tehetetlennek érzem magam és ez nagyon rossz érzés,viszont amíg egyedül volt a fiam akkor azért voltam lelkibeteg mert ivott és ott is tehetetlen voltam.Most egy éve amióta együtt vannak nem iszik és nagyon boldogok,ezt a potitív változást egy anyának nagyon jó látni,de ott van a gyerek és már most úgy próbálja a menyem beállítani a dolgot,hogy az unokám nem akar hozzájuk menni,hát persze ,hogy nem akar ha kiutálták őt onnan,most is a barátnőjénél lakik,mert kirakták őket a 101. albiból is a volt menyem befeküdt a kórházba időzítés szerűen,az,hogy a gyerek hol van nem érdekli őt,a fiam külföldön,az új menyemet meg persze,hogy nem érdekli hol van a gyerek.Tehát ahogy mondod a gyerek kallódik,én is egyedül neveltem a két gyermekemet,számomra ezek érthetetlen felfoghatatlan dolgok,hogy így is lehet csinálni.
118. cicakaktusz (válaszként erre: 116. - Bd55e3f068)
2013. okt. 28. 12:40
Igen. Mivel engem nem fogadnak el, mindig csak amolyan "külsős" vagyok-leszek, lehet ez az alap. De ehhez mi köze van a gyerekeimnek? Ez a két gyerek akkor is anyósom fiának az utódai. És az a döbbenet az egészben, hogy véletlenül sem nevelem ellenük a gyerekeket, szeretném nagyon, ha igazi nagyszülő-unoka kapcsolat lenne köztük. Ezért is nem állok le velük balhézni, mint ahogy sokan tanácsolták már, mert tudom, hogy azt is a gyerekeken bosszulnák meg.
117. bd55e3f068 (válaszként erre: 107. - Murva)
2013. okt. 28. 12:13

Ebben a sztoriban nekem egy valaki ellenszenves, a fiad. A saját gyerekét inkább hagyja a finoman mondva nagyon hányatott környezetben, mert neki úgy kényelmes.

Ha az új meny tehet tényleg erről, akkor meg főleg süllyedjen el, mert a gyerekét egy punci miatt hagyja kallódni.

116. bd55e3f068 (válaszként erre: 81. - Cicakaktusz)
2013. okt. 28. 12:03
Szerintem inkább ez a gyerek szeretés-nem szeretés inkább csak az amúgy is meglévő ellentétek kivetülése.
2013. okt. 28. 06:06

Van egy barátnőm, akinek a szülei elváltak, a barátnőm és a lánytestvére az apjukkal maradtak (még kicsik voltak 4-5 évesek), az apuka megnősült és az új feleségétől született 2 fia. Az apának mind a 4 gyerek a vérszerinti, de az anyának csak kettő. Az anya egy igai mostoha volt. Ha a barátnőm olyat tett, ami neki nem tetszett, akkor megrugdosta, megverte, megbüntette, és nem zavarta, hogy ott vagyok, mert előttem is megcsinálta. Aztán elváltak a szülők. Apuka elköltözött az új barátnőhöz, mind a 4 gyereket ott hagyta a feleségénél. Innentől a lányok már azért is kaptak, amit az apa elkövetett.

ki tudja Murva, hogy az új menyed milyen lenne az unokáddal? Ha ilyen? Az sem lenne jó, bár azt el kell mondanom, hogy amikor a lányok kb. 16-17 évesek lettek, a mostoha anya teljesen megváltozott. Szinte jobban szerette ekkorra a lányokat, mint a saját vér szerinti fiait. Hát, ez sem jobb, de a lányoknak igen, bár azt amit elkövetett ellenük több, mint 10 éven át...

114. murva (válaszként erre: 113. - Gbabi50)
2013. okt. 27. 21:24
Igen sajnos én is így gondolom a jellemzést illetően,de tudod a dolog jó oldalát nem tévesztem szem elől,hogy a fiam nagyon boldog vele,hogy a menyem részéről ez mennyire őszinte és mély szeretet azt az idő fogja megmutatni.
113. gbabi50 (válaszként erre: 109. - Murva)
2013. okt. 27. 21:13
Nagyon érdekes a menyed felfogása,szoval a te fiad nevelje és szeresse a két idegen gyereket de a sajátját azt dobja el magától.Tudom hogy nem könyű más gyerekére vigyázni de azért egy probát tehetne,lehet hogy nem is problémás a kislány,na meg ki mondta hogy az élet egy habos torta,szerintem egy szívtelen nő és ha igazán szeretné a fiadat akkor probálna segitteni a gyerekén.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook