Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha a mama megkülönbözteti a vér szerinti, és nem vérszerinti unokákat... fórum

Ha a mama megkülönbözteti a vér szerinti, és nem vérszerinti unokákat... (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5
112. murva (válaszként erre: 111. - 9b10f3d7ff)
2013. okt. 27. 21:07
Igen a fiam megváltozott,abba hagyta az ivást,mert volt miért,az elvált férfiak zöme az italhoz menekül,ő sem tudta feldolgozni a válást,húsz év házasság végét,tehát ez a része sikeresen változott.Azt sem róvom fel az új menyemnek,hogy nem szereti úgy mint a saját gyermekét,én sem tudom úgy szeretni az ő lányait,mint a vérszerinti unokáimat,de ezt nem közlöm velül mint ahogy ő tette,amit fel róvok és nagyon inkorrekt.nek tartok,hogy amikor oda költözött a kislány utána úgy döntött,hogy nem ez így még se jó,persze lehet mondani,hogy ezt addig nem tudhatta,de hát felnőtt emberről van szó,ha ezt felvállalta,mert szereti a fiamat akkor nem lett volna szabad vissza táncolni,mert a gyereknek a lekébe nagyon bele taposott,ragaszkodott hozzá az unokám,ez viszont az ő kislányából féltékenységet váltott ki ezért az volt a reakciója,hogy nem akar vele lakni és ezért tartom a menyemet hibásnak,mert egy két gyermekes anya ezt a helyzetet korrektül letudja rendezni,úgy ,hogy senkit ne sebezzen egyik gyermeket sem,de úgy érzem itt egoista volt és részrehajló a sajátja felé,lehet ezt az anyós mondatja belőlem,de sajnos így érzem.A fiamnak mindezeket hiába mondanám el,mert ő másképp látja tudom,mert nagyon szereti őt és fájna neki ha bántanám a párját,nekem viszont az fáj,hogy a a nem vérszerintinek mindenből több jut mint a vérszerintinek és itt nem feltétlenül az anyagiakra gondolok,attól sokkal fontosabbak a nem láthatóak.
111. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 110. - 9b10f3d7ff)
2013. okt. 27. 20:38
De részedről megértem az ellenszenvet, mert mitől is lopta volna be magát a szívedbe...bár, ha a fiad már nem iszik az egy főnyeremény.
110. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 109. - Murva)
2013. okt. 27. 20:36
Rettenetesen nehéz a helyzet, mert az új menyed is érthető, ha a férje nincs vele és az ő gyermeke nem szereti a fiad kislányát, nem akar konfliktust a gyerekek között. Viszont a kis unokádat szívből sajnálom, sehol nem jó neki, úgy érezheti Ő senkinek nem kell. Csak remélni lehet nem fog elkallódni, valami másban keresni a boldogságot.
109. murva (válaszként erre: 108. - 9b10f3d7ff)
2013. okt. 27. 20:24
Sajnos nem tudom,mert 200 km-re lakom,rettentő lelkiismeret furdalásom van ezért is,a másik vérszerintit aki most 17 éves őt neveltem,mert akkor még ott laktam,de azóta elköltöztem, ő is ott hagyta az anyját,aztán az apját is,mert a fiam akkor még egyedül élt és sajnos ivott.Nagyon szeretett velem lakni,azóta is mindig emlegeti,ő egy éve a barátjával lakik.Igen úgy érzem,hogy a fiam nem jól látja ezt a dolgot,mert olyan nagy a szerelem/aminek én nagyon örülök/,egy éve vannak együtt az új párjával és úgy érzem a párja által fókuszált szemüvegen keresztül látja a gyerek helyzetét.
108. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 107. - Murva)
2013. okt. 27. 20:01

Szia! Nem csodálkozom, hogy ellenszenvet váltott ki.

Nehéz dolog, úgy gondolom a fiadnak kellett volna a sarkára állni, ami persze nehéz, ha Ő nem tartózkodik a családdal. Te nem tudnád nevelni a kislányt esetleg?

107. murva
2013. okt. 27. 19:49
Olvasgattam a fórumot,nekem is lett nem vérszerinti unokám a fiam elvált és az élettársának van két kislánya 10 és 6 évesek.Júniusban megbeszélték,hogy a legkisseb vérszerinti kislány unokámat aki 14 éves oda veszik magukhoz,mert az anyjánál nagyon hányatott élete volt finoman fogalmazva,ezt hivatalosan is lejátszották/bíróság,gyermek elhelyezés,tárgyalás...stb/ekkor a fiam váratlanul kb.két hét múlva kiment Francia országba dolgozni.A nagyobb nem vérszerinti unokám a 10 éves kislány kijelentette,hogy ő nem szeretne a vér szerinti unokámmal lakni,mert neki ez így nem jó és erre az anyja is rá bólintott,azt mondta az unokámnak,hogy nem tudja őt úgy szeretni,mint a saját gyerekeit és a fiam is azt mondta,hogy így,hogy ő kint dolgozik nem tud a gyerekért felelősséget vállalni.A kislány vissza ment az anyjához ahol sajnos olyan élete van ami nagyon nem jó.Sajnos ellenszenvet váltott ki belőlem az új menyem,mert ezt így rendezte le,szerintetek jogtalanul érzem ellenszenvesnek ezt a viselkedést?A vér szerinti nem vér szerinti unokáim tekintetében érzéstől függetlenül úgy viselkedem,dicséretben,ajándékban,mindenben,hogy nem teszek megkülönböztetést,de hangsúlyozom ezt érzéstől függetlenül teszem,mert elpattant egy húr.
106. Érdekes73 (válaszként erre: 105. - E49241a632)
2013. okt. 27. 18:23
Igazából a probléma az ha foglalkoznak vele ahelyett hogy kerülnék...
2013. okt. 27. 09:14

Szerintem itt nem az a baj, hogy a mama a vér szerintit jobban szereti, még az se, ha csak neki vesz ajándékot, stb.

Hanem az, hogy azt javasolja, dobja el az anya a másik gyereket, meg terveket sző, hogy hogyan lehet megszabadulni tőle, hogy "ne álljon a pici útjába". Ebből látszik, hogy a mama orvosi eset. Én nem foglalkoznék vele, ha meg mégegyszer előjön a hülyeségeivel, elküldeném a búsba.

2013. okt. 27. 08:28

Az első reakcióm az volt, hogy természetes dolog, hogy a nem vérszerinti unokát nem tudja úgy szeretni a nagymama. Unokáinkban a gyermekeinket látjuk újra picinek, érezzük a bőrük illatát, végig velük vagyunk születésük óta. Pont ugyanilyen kapcsolatot nem lehet keresni egy olyan gyermekben, amelyik már nem újszülöttként kerül a családba.


Beleolvasva a fórumba azonban azt látom, hogy anyósod igencsak "problémás". A kisfiadnak rengeteg szeretetre van szüksége és gondolom hálás is, ha látja, hogy szeretik. Még azokban a családokban is megesik,hogy a kistesóval többet foglalkoznak, akik édes testvérek. Nem tudom, én biztos, hogy igyekeznék maximális segítséget és szeretet adni akkor is,ha nem vérszerinti unokám lenne!

103. a0c1361e44 (válaszként erre: 101. - Ittmost)
2013. okt. 27. 06:57

Nem, szerintem nincs középút. Az én gyerekem a legszebb a világon, merje valaki bántani, akkor anyatigris is leszek. Persze az, hogy valójába én mit gondolok az egy más kérdés. Nem vagyok egy elfogult anya, látom a gyerekem hibáit, na de ha valaki bántja, akkor az meneküljön! Legyen ronda, legyen buta, vagy bármilyen, akkor is a gyerekem, aki nekem a legtökéletesebb.

Soha nem találkoztam még ilyen helyzettel, és annak ellenére, hogy volt olyan rokonunk, aki azt mondta, hogy a húgom szebb nálam, nem jelentette azt, hogy az általa vélt nem előnyös külső adottságaim miatt nem állt volna szóba velem. És persze a szüleim, nagymamám mindig úgy beszéltek rólunk, mintha a világ legszebb gyereki lettünk volna:) pedig ez nyilván nem így van...

102. ittmost (válaszként erre: 95. - Cicakaktusz)
2013. okt. 27. 06:22
Értem..és a másik lánya,a nagydarab,az is olyan kitüntetett szereplő az anyósod szemében,mint a családos lánya?
101. ittmost (válaszként erre: 93. - A0c1361e44)
2013. okt. 27. 06:20

Gondolom,a kettő közt van az arany közép:hogy imádom a gyerekem,de látom azt is,h valószínűleg nem tökéletes.

Talán gyakoribb az "imádom a gyerekemet,senki nincs nála szebb-okosabb" hozzáállás.

Az ex-anyósom egy nagyon külsőkontrollos ember volt,legtöbbször azt nézte,h hogyan látja őt,és a családját más,külső ember.Ő se volt megelégedve sose magával,még 60évesen is a hibátlan testalkat volt számára a legfontosabb,meg a divatkövetés.Szánalmasnak tartottam,mert pl.emiatt a hozzáállása miatt sem tudott boldog lenni.Pedig nagyon jól tartotta magát,és a gyerekei egyébként nagyon remek fiúk ,és okosak is--csak pl szemüvegesek.

100. Érdekes73 (válaszként erre: 85. - Cicakaktusz)
2013. okt. 26. 21:51
Persze bánt téged a helyzet de csodák nincsenek nem fogja anyósodat megszállni a jóság így csak elfogadni tudod a hozzáállását és kerülni őt saját békéd érdekébe is. Amúgy a gyerekek azt szokják meg ami van. Ha nincs az egyik ágról nagymama nem fogják tragédiaként megélni.
99. githaj
2013. okt. 26. 20:06
Mond meg neki vagy elfogadja nagyobbat is vagy nem megy hozzá a kicsi sem. A bátyám 9 évest kapott a párjával egyutt, mi rogton elfogadtuk. Egy éven belul apunak szólította ot az anyánkat pedig mamának, pedig senki nem kényszerítette.
98. mosolyka1111 (válaszként erre: 80. - Cicakaktusz)
2013. okt. 26. 17:06
Anyósod egy igazán buta, korlátolt ember, eszem áll meg:(
97. feb96fdf3a (válaszként erre: 66. - Bd55e3f068)
2013. okt. 26. 16:37

Általánosságban írtam ,nem az itten hsz-eidre .


....de lehet ,ha mondjuk új életet kezd ,és rendbe teszi a lelkét testét ,akkor fiatalabb lehet pár év múlva ,mint amikor elkezdte,természetesen nem években ,hanem ami igazán számít ,sejtszinten fiatalodhat meg ...:)))


Szóval a soha ne mondd ,hogy soha ,azért nem hülyeség :)))

96. a0c1361e44 (válaszként erre: 94. - Cicakaktusz)
2013. okt. 26. 16:28

Én tudom:)

Nem nekem kell "bizonygatnod"!

95. cicakaktusz (válaszként erre: 92. - Ittmost)
2013. okt. 26. 16:12
Anyósom másik lánya, nem az akinek családja van, na, ő közelebb van a 200kg-hoz, mint a 100-hoz. Állandó vérnyomáscsökkentőt szed, pedig alig múlt 30. De a lányom letakart szeme, na az... Az látványos "hiányosság", vagy hogy mondjam. Másság. Mittudomén? hogy mondjam.
94. cicakaktusz (válaszként erre: 89. - A0c1361e44)
2013. okt. 26. 16:07

Azok a nevek nem vígaszok, hanem a jó példák. A fiam tud írni, még ha alig is olvasható. Az analfabéta a szememben ott kezdődik, hogy nem ismeri a betűket, nem pedig ott, hogy néha olvashatatlanul, és rengeteg hibával ír valaki. Tehát az én fiam nem volt, épp ezért nem is lesz analfabéta, még ha a rokonságból is, meg máshonnan is ezt kapja meg. És soha nem hasonlítom össze a két gyerekem. Nem is lehet. Egy közös van bennük, méghozzá a vérrokonság.

De hogy a tanulási problémája miatt a nagyszülei és nagynénjei (apai ágról) "más"-nak nézik, sőt lenézik, el nem fogadják, az már bosszant.

Einsteint és társait azért hoztam és hozom fel példának, mert szépen bizonyítja, hogy nem ez a probléma határozza meg, kiből mi lesz. De nem is Einstein a legjobb példa, hanem Christie. Diszgráfiásan a világ legelismertebb írónője volt. Ezt nem értik meg sokan. De fájjon nekik! Nekünk ez a remény!

93. a0c1361e44 (válaszként erre: 91. - Ittmost)
2013. okt. 26. 14:31

Saját szülő szégyenli a gyerekét? Jól értem? Pedig biztos nem mástól néz ki úgy a gyerek, ahogy kinéz. Mondjuk ezen a nagyszülőknek is kellene gondolkodnia, hiszen lehet, pont rájuk hasonlít az unoka és azért nem túl előnyös a külseje.

Nevetségesek az ilyen emberek!

Valahol saját magukat járatják le.

Hol van ilyenkor az én gyerekem a legszebb a világon, legyen akármilyen?

2013. okt. 26. 14:27

Azért még visszatérek a szépség témára,ami alatt inkább a külső hibátlanságot értettem.

Faluhelyen,régivágású embereknél nagyon sokat számít a jó külső.A "szép szál ember" az egy 10pontos érv ,emellé elmegy az is,ha gyakran néz a pohár fenekére,vagy nőcsábász.

Még anyukám is volt olyan kis süsü,h visszautasított egy,amúgy mindenben jó kérőt,mert szemüveges volt. Mostmár szégyelli a dolgot,de mondta,h nekik azt tanították,h olyat válaszon,akinek mindene megvan(mondjuk a háború sokmindent leszedett az emberekről )Látása,hallása,haja,végtagjai..és magas is legyen.

91. ittmost (válaszként erre: 85. - Cicakaktusz)
2013. okt. 26. 14:22

Sajnos sok embert ismerek,akik hívőnek vallják magukat,és erkölcsileg egyébként a békas.gge alól kukucskálnak.

(együtt tudok veled érezni:nálunk az öcsém volt az ilyen fekete bárány,mint neked a fiad.Az exemmel együtt neveltül őt.Az ex-anyósomék kiötlötték,h értelmi fogyatékos lehet,és semmiképpen ne menjen 6 évesen suliba-szorongós,zárkózott gyerek volt-elvittem alkalmassági vizsgálatra,ott azt mondták,h 138 az IQ-ja,és vigyem csak a suliba,mert halálra unná magát az óvodában még 1 évig)

A többedik hasonlóság a történeteink között:az exemék családjában is okosak voltak a gyerekek,mégis inkább arra volt kiélezve a téma,h nem elég tökéletes a külsejük:ők alacsonyabbak az átlagnál.Kifelé néha dicsekedtek a szülők az eszükkel,szűk körben meg a külsőbeli hiányosság volt a téma..idiotizmus.

valószínű a nagyi is nagyobbnak érzi a látható problémákat-felszínes a lelkem-:mint pl.lekötött szem,vagy írási képességzavar,mint azt,h miben jók a gyerekek egyébként belül,fejben.

90. a0c1361e44 (válaszként erre: 86. - Cicakaktusz)
2013. okt. 26. 14:21
De csak őrlődsz közben, így nem találom jó dolognak.
89. a0c1361e44 (válaszként erre: 85. - Cicakaktusz)
2013. okt. 26. 14:20

Túlliheged.

Felesleges.

Ezek csak vigasztalásra jók, mármint Einstein és társai. Sokat kell foglalkozni a gyerekkel. Nem lesz analfabéta, csak nehezebben tanul meg olvasni és írni, illetve a helyesírása csak későn fog rendeződni. És mi van akkor, ha idény munkás lesz? Ha közben jól érzi magát benne, addig nincs semmi gond. Az meg a te feladatod, hogy a gyerekedet úgy neveld, hogy ne dörgöld az orra alá a hiányosságait és erősítsd benne azt, hogy nem számít mivel keresi meg a megélhetéshez szükséges pénzt. Nem ez a lényeg.

Ja, és persze azt sem kell éreztetni a gyerekkel, hogy a lánytesó milyen okos, mert kitűnő....

88. Mazsinka (válaszként erre: 87. - Mazsinka)
2013. okt. 26. 14:20
így van ez az unokával is. Ismerek egy kisfiút, a saját, iskolázott (dr.) szülei és nagyszülei blamálják és szégyellik, mert bandzsal.
87. Mazsinka (válaszként erre: 84. - A0c1361e44)
2013. okt. 26. 14:18
Még aki nagyon akarja titkolni, akaratlanul is megkülönböztet. Pl. mi és sógoromék. Nekik jobban ég a szénájuk, ott vannak unokák stb., jobban lehet velük dicsekedni. Nyanyák összefutnak a piacon, első kérdés: van már unoka? Ki hol dolgozik? Jaj, vettek házat a gyerekek? Na, új az autó? Ha nem megy jól a szekér, vagy kevésbé megy, azzal nem lehet dicsekedni, vagy épp kicsit szégyenkezve beszélnek róla, pl. hogyhogy még nincs nálunk gyerek? És szerintem ez nekik kínos. Mert kívül esik a "normán".
86. cicakaktusz (válaszként erre: 84. - A0c1361e44)
2013. okt. 26. 14:16
Vagy csak ez a legnagyobb megoldatlan probléma az életemben, és esetleg, míg írok róla, eszembe jut valami jó ötlet.
85. cicakaktusz (válaszként erre: 82. - Ittmost)
2013. okt. 26. 14:12

Na igen..., ők hisznek Istenben, mégis az a tipikus a saját szemében a gerendát nem látja emberek ők. Pl. a fiamra kivetített jövőképük: napszámos idénymunkás. Nem vicc! Szerintük mivel a gyerek nem tud írni, ebből a munkából is meg tud élni majd. Nem számít, hogy George Washington, Einstein, Agatha Chritie szintén diszgráfiások voltak...

A lányom a negyedik osztályt fejezte be, mikor megműtötték a szemét. Már nem kancsi. Viszont elsős kora óta töretlenül kitűnő tanuló, a két legjobb egyike az osztályban. Hát szerinte ezzel is lehetne dicsekedni, meg lehetett volna akkor is, mikor az egyik szeme gyógytakaró alatt volt.

84. a0c1361e44 (válaszként erre: 80. - Cicakaktusz)
2013. okt. 26. 14:10

Szerintem nálatok is más van és nem az, hogy a gyereked "már nem olyan szép" (ez baromság is bárki részéről), illetve az, hogy a fiad diszgráfiás és ezért esetleg vannak gondjai a suliba. Már sokat írtál anyósról és a kapcsolatotokról. Itt teljesen más problémák vannak. Valószínű, hogy anyósoddal és veled is.


Nem kötelező velük sokat együtt lenned/lennetek, így csak akkor találkozz velük, ha szükséges vagy ha úgy gondolod. Valóban sokkal fontosabb a családi béke. Persze biztos érthetetlen számodra, hogy ez miért pont veled történik, de az lenne a legjobb, ha megtanulnál ezzel a problémával egyre kevesebbet foglalkozni. Sokszor úgy érzem, hogy sok időd van ilyen dolgokkal foglalkozni vagy csak nincs semmi olyan tevékenységed, amivel a szabad idődet, gondolataidat jobban lefoglalnád...

83. ittmost (válaszként erre: 81. - Cicakaktusz)
2013. okt. 26. 14:03

A szomszédban élő távolabbi rokont nagyon becsüld meg!A vele való jó kapcsolat nagyon sokat tud adni a gyerekeidnek.Nekik az annyira nem fontos,nem látványos,hogy nem a vér szerinti nagyi szeretgeti őket(az én tesóm gyerekkorát egy pótnagyi aranyozta be:egy egyszerű szomszédnéni.A nagyikorú családtagok,rokonok nem éltek már,vagy messze voltak,mikor ő született .Az egész családunknak nagyon sokat adott ez a néni lelkiekben).

Legnagyobbrészt egyetértek a férjeddel,a ti családi békétek fontosabb.

Ha eléggé eltávoldtok tőle,akkor egyáltalán nem te leszel az,akinek ápolnia kell,sezt senki nem vrhatja tőled.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook