Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha a mama megkülönbözteti a vér szerinti, és nem vérszerinti unokákat... fórum

Ha a mama megkülönbözteti a vér szerinti, és nem vérszerinti unokákat... (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5
22. nyecsus (válaszként erre: 19. - 103cacdfd2)
2013. okt. 25. 20:56
Nem tudok ebben egyet érteni. Engem ugyanis örökbe fogadtak, és merem állítani h jobban szeret az anyukám, mint sokakat a saját vérszerinti anyja. Mindenben számíthatok rá... meg tudunk besz mindent, és nagyon szeretjük egymást :)
2013. okt. 25. 20:53
Teljesen igazad van hogy az nem anya amelyik ellöki a gyerekét magátol,nem is tudom hogy mondhat ilyet egy anya.Én is pont ebben a helyzetben voltam,mi nem egy városban laktunk,anyósék a szüleimmel laktak egy városban,mi fiatalok munka miatt el költötztünk,nállunk ugy volt hogy amikor haza mentünk csak látogatóban mentünk hozzájuk,a szüleimnél laktunk,a vakációkban meg csak a vérszerinti unokájuk ment hozzájuk ott aludni,a privát gyerekem az a szüleimnél volt,de abból is sok vita volt hogy a kicsit nem akarták engedni anyuékhoz mert hogy anyuéknak ott van a másik,csak aztán megmondtam hogy a kicsi is unokája anyúéknak nem csak a nagy,aztán szépen egy hét ide egy hét oda,volt a beosztás,na de ez régi sztory,20 éve elváltunk,most meg én vagyok a jó,hivogat telefonon,most már egy városban lakunk,most én vagyok a jó menye.Nem egyszerű a dolgod,inkább a férjeddel kéne egyeztetni hogy ne engedjétek közétek férközni,én nem vinném hozzá a privát gyerekemet és kész.Nekem is van egy nem vérzserinti unokám,igaz nem lakik a vérzserinti unokáimmal egy házban mert az anyukája neveli,az apja a vejem,de én szeretem és örvendek ha tanul és ha az apja vesz neki ajándékokat,találkoztam vele párszor de sajnos nem engedett közel magához,de akkor még kicsi volt és nagyon az anyukája befolyása allatt volt,szegény gyerek két tüz között volt,de most hogy már nagyob,már tud önnálóan gondolkozni és már másként viselkedik,ennek meg nagyon örülök és várom hogy találkozzak vele ,remélem most már barátságosab lesz .Nem irigyellek,nagyon óvatosan kell kezelni a helyzetet,főleg arra kell vigyázni hogy a férjedet ne forditsa ellened.Az én volt anyósom sokat susmutyolt a hátam mögött,aztán amikor a kedves fia megvert azt mondta hogy biztosan megérdemeltem,most meg én vagyok a jó,elég nevetséges de szerencséjére nem akarom mérgezni magam a rossz emlékekkel,ritkán ha megkér valamire megteszem ahogyan egy ezer idegennek segitenék,de azt nem mondhatom hogy keresem a társaságát,így is örűljön hogy szóba állok vele azok után hogy 13 évig keseritette az életemet.
20. ittmost (válaszként erre: 16. - Macskanita)
2013. okt. 25. 20:52

Sajnos elég sok ember pont ilyen ösztönösen viselkedik:ami nem az övé vagy aki,vér szerint,azt nem tudja szeretni,sőt elmarja maga mellől.


Ex anyósom is iylen típus,és most érdekes helyzetbe került:egyik fia és a felesége örökbe fogadtak egy kisbabát..szóval lett egy nem vér szerint unokája,és ő az egyetlen unoka is.Hm..nem tudom,hogy birkózik meg ezzel a feladattal a néni.

2013. okt. 25. 20:49

Sajnos a nok joresze igy mukodik; a sajat veret vedelmezi, az idegent elutasitja;

az mas kerdes, hogy nemi intelligenciaval es az osztonos erzes felulemelkedesevel urra lehetne rajta, hiszen a masik gyermek nem tehet arrol a helyzetrol, amelybe kerult;

es az anyos sem, hogy ilyen helyzetbe hoztak;

ilyenek vagyunk :(

18. 6b006fc769 (válaszként erre: 16. - Macskanita)
2013. okt. 25. 20:41
Nyilván nem szabadna. Sok mindent nem szabadna gyerekekkel szemben.
17. Macskanita (válaszként erre: 15. - Bnedora)
2013. okt. 25. 20:40

"

Azért kíváncsi lennék rá, ha a mostani férjnek lenne egy másik nőtől gyereke, akkor ahhoz hogy viszonyulna a mostani feleség, ha már a vér szerinti megkülönböztetésről van szó. "

válaszom: soha, de soha nem éreztetném azzal a gyerekkel. hisz ő nem tehet róla.

16. Macskanita (válaszként erre: 15. - Bnedora)
2013. okt. 25. 20:39

elfogadom a véleményeket, de akkor sem szabadna éreztetni egy óvodás gyerekkel ezt szerintem...:-(

Nem várom el, hogy szeresse, nem is erről van szó, de minimális jóérzésű ember, nem mutatja ki azt, hogy ő az én unokám, a másik pedig "zabigyerek"

ezt nem szabadna ennyire nyilvánosan éreztetni.

2013. okt. 25. 20:32

Sok minden változik az idő folyamán. Szerintem ezen akár nem is lehet kiakadni, csodálkozni. A 6 éves gyerek is változott az idők folyamán, már nagyobbacska, aki már másképpen viselkedik, mint korábban kicsinek. És ott van a pici, aki ráadásul a sajátja. Mielőtt véleményt mondunk, meg kell vizsgálni az okot is.

Azért kíváncsi lennék rá, ha a mostani férjnek lenne egy másik nőtől gyereke, akkor ahhoz hogy viszonyulna a mostani feleség, ha már a vér szerinti megkülönböztetésről van szó.

Még az is lehet, hogy az idő múlásával fordul a helyzet. Sok testvért sem szeret egyformán a szülő, nagyszülő, még ha ezt is mondják sokan. Minden ember más, egyformán nem lehet szeretni.

2013. okt. 25. 20:30
Nos, ő nem tekinti unokájának a nagyobbik fiadat. A férjed így fogadott el, így szeret, így vett feleségül, hogy volt már egy gyermeked. De az anyós belecsöppent a helyzetbe. Ha nincs elég szíve, jó érzés benne, akkor sajnos nem fogja szeretni a nagyobbik gyermekedet. Neki gyakorlatilag rivális a vérével szemben, valójában a természet törvénye is ez. Tudod, az oroszlánoknál is elpusztítja az új hím a riválisok kölykeit, a méhkirálynő meg feleszi a dolgozók petéit.
2013. okt. 25. 20:27
Szerencsére nem ilyen nálunk a szitu, mert anyósom nem tesz különbséget semmilyen módon az unokái közt. És abból az inteligensebb fajtából való, akivel meg lehet mindent beszélni. Amennyiben nem ilyen lenne anyósom, bizony ritkáznám a látogatásokat.
12. kisnejulcsi (válaszként erre: 7. - Macskanita)
2013. okt. 25. 20:25

És mi az igaza?


Gyakorló nagymama vagyok egy édes másfél éves kis unokám van, de a barátnőim unokáit is imádom, - míg nekem nem volt, babusgattam ,pesztrálkodtam.........- alig várom , hogy együtt játszanak. Nem lehet különbséget tenni a "féltestvérek" között !!!


Milyen anya ő, ha egy édesanyát így megbánt és egy gyermeket ebbyire ki akar tenni a családból??? - nem értem!! Én nem mennék hozzá ezek után!!!

11. Macskanita (válaszként erre: 9. - Bd55e3f068)
2013. okt. 25. 20:23
de most nem is az ő meg én kapcsolatunk a lényeg, hanem hogy van-e valaki aki ilyen cipőben járt, és hogyan tudta kezelnia dolgokat?
10. Macskanita (válaszként erre: 9. - Bd55e3f068)
2013. okt. 25. 20:22

az rendben...de ha nekem ez a véleményem...?

gondold el...tegyük fel, hogy te is ilyen cipőben jársz, hogy 2 apától két gyerek, és új anyós elküldené a nagyobbat az apjához élni??? Te mit mondanál erre? Persze, mama, igazad van, jó a gondolat menet? de most komolyan kérdezem...

9. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - Macskanita)
2013. okt. 25. 20:19
Talán nem véletlen, ha megromlott a kapcsolat, miután mint embert és anyát minősítgetted :/
8. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 2. - De Luca)
2013. okt. 25. 20:17
Így e...
7. Macskanita (válaszként erre: 5. - Katinkaboszi)
2013. okt. 25. 20:14
elkezdtünk egyszer erről hármasban beszélni,a férjem, ő és én,,,de csak az igazát hajtja emelt hangon általában ilyenkor...
2013. okt. 25. 20:13
azt hittem én vagyok hiperérzékeny...de ezek szerint ez nem hiperérzékenység.
5. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - Macskanita)
2013. okt. 25. 20:13
Leültél már vele beszélgetni, hogy megtudja, neked mennyire rosszul esik mindez?
2013. okt. 25. 20:10
Hát már bocs, de egy ilyen nagyira a vér szerintit se bíznám rá...
2013. okt. 25. 20:09
hát..inkább nem mondok semmit..:(
2013. okt. 25. 20:08
Elég önérzetes embernek tartom magam, ezért én simán kerülném a látogatásokat, nem érdekelne, hogy ki a vérszerinti unokája. Egy családban nincs helye az ilyen megkülönböztetésnek.
2013. okt. 25. 20:06

sziasztok!

fura a szitu, bár tuti sokan vannak ebben a helyzetben, azért is kérek "tanácsot" várok véleményeket, és tapasztalatokat.

2 gyermekem van. A kisebb új apától, aki a mostani férjem, a nagyobb pedig előző kapcsolatból. Anyós magához édesgette a nagyfiam amikor még anno összejöttünk a férjemmel, de amióta megvan a Kisebb, a nagyobbikat csak szapulja, a Kicsit babusgatja, vesz neki ezt-azt, ellátja minden széppel- jóval, ha ott van, rá vigyáz is néha ha olyan dolgom van, de a nagyobbra már nem...akkor jönnek a kifogások.kiosztott már olyan tanácsot, hogy miért nem küldöm el a nagyobbat az apjához , éljen azzal, na akkor majdnem sokkot kaptam, és közöltem veel, hogy szememben az a nő, aki egyik gyerekét neveli, a másikat eldobja úgymond, nem anya, nem nő, és nem ember...Azóta megromlott köztünk a kapcsolat...

Nem tudom mi lenne a jó...talán távol tartani a hatévesemet tőle...de hogyan, amikor apicur az ő vér szerintije...ő mondjuk nem jár hozzánk, inkább mi szoktunk menni...

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook