Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha a mama megkülönbözteti a vér szerinti, és nem vérszerinti unokákat... fórum

Ha a mama megkülönbözteti a vér szerinti, és nem vérszerinti unokákat... (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5
52. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 46. - Macskanita)
2013. okt. 25. 23:08

Ó, sajnálom, valószínű nem sok jóra számíthatsz. Akkor kerüld a társaságát. Kard, ki kard!...amilyen az adjon Isten, olyan a fogadj Isten.

A békés megoldások híve vagyok, de mindig vannak kivételek, ez pedig az :(

51. 2dcbbf1f9f (válaszként erre: 44. - Macskanita)
2013. okt. 25. 23:08

Nálunk a saját gyerek érezte, amikor kistesó született.........


Sokat olvastam erről, mármint, hogy mit jelent a nagytestvérnek a kistesó születése.

Rengeteget tanultam belőle.


Pl. azt, hogy jönnek a rokonok, megnézni a kisbabát, az újszülöttet. Mindig legyen itthon egy plusz játék, lego, szép könyv, mert sokan ilyankor elfelejtik a nagyobb testvért.

Te is tégy így, ha a kicsi ajándékot kap a nagyszüleitől, te adj neki otthon ajándékot, könyvet, kirakót, bármit. És mond, ezt a mamáéktól kapta, csak akkor nem volt idejük átadni.


Nem biztos, hogy kevésbé szeretik a te gyereked, csak most a kicsi újdonság.

És tegye a szívére mindenki a kezét nem szívesen gagyog egy hat hónapos dundihoz, és felejti el mellette a hat évest.

50. Érdekes73 (válaszként erre: 49. - 9b10f3d7ff)
2013. okt. 25. 23:05
Magas lóról nagyobbat lehet esni...
49. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 40. - Bd55e3f068)
2013. okt. 25. 23:05
Amíg az ember fiatal és szülőképes sosem tudhatja, mit hoz a sors. Láttam én már karón varjút. Persze legyen úgy, ahogy gondolod...de nem mindig jön össze mindenkinek.
48. Érdekes73 (válaszként erre: 46. - Macskanita)
2013. okt. 25. 23:05
A helyedbe sose mennék az anyóshoz...
47. Érdekes73 (válaszként erre: 45. - Macskanita)
2013. okt. 25. 23:03
Ne is menjél bele ebbe a játszmába...Vszínű hogy anyósod viselkedése nem fog változni.Megoldás csak annyi hogy kerüljed amennyire lehet.Esetleg a nagyobb gyerekkel elmentek közösen vmerre amíg a férjed a kisebbikkel meglátogatja anyósodat. Így nincs súrlódás és kell is a gyerekeknek a külön programozás.
46. Macskanita (válaszként erre: 38. - 9b10f3d7ff)
2013. okt. 25. 23:00

szia!

:-)

jobb az egészségi állapota mint nekem:-) nem is sokkal idősebb nálam, csekély 14 évvel.

A megjegyzését komolyan gondolta, sőt, azóta ma este kiderült, a férjemnek azt is mondta, ő mindent el fog követni, hogy a nagyobb fiam ne álljon az utunkba...szerinted?????

A kijelentését a lehető legkomolyabban gondolta. A férjem nem akar vele összeveszni, én sem, ja, és a férjem engem állít fal elé, hogy álljak oda, és márpedig én mondjam el az anyjának ezeket...nahát abból tuti balhé lenne...:-(

45. Macskanita (válaszként erre: 43. - Bd55e3f068)
2013. okt. 25. 22:57

Egy gyerek nem hiba...

nekem az élet így hozta.....én ezért mondom hogy én is ezt mondtam, pláne miután megszívtam a nagyobb gyerek apjával.

Szerintem is érthető, nyilván nem fogom az unokahúgom ugyanannyira szeertni pl mint a saját gyerekem, de ha ott vannak mindannyian, hát ha már van a gyerekem számára egy szelet csokoládé...akkor adok annak a másiknak is, ne epekedjen szájtátva...

tehát: szerintem nem érthető ez a fajta viselkedés amit tanúsít. Hisz nem nevelnie kell a nagyobb gyerekemet, hanem csúnya kifejezés, de hadd éljek most vele: alkalmanként, ha ott vagyunk, normálisan "elviselnie..."

44. Macskanita (válaszként erre: 41. - 2dcbbf1f9f)
2013. okt. 25. 22:52

igen, ő érzi sajnos...hogy a búsba ne érezné, amikor odamegyünk, a picurnak előrántanak vmi ajándékot, ő meg le van tojva, egy csoki nem sok...nem részletezem.

egyébként erre először a férjem hívta fel a figyelmemet.

43. bd55e3f068 (válaszként erre: 42. - Macskanita)
2013. okt. 25. 22:52

Lya persze... Amiért te csak mondtad, nem mindenki fog ilyen hibába esni.


Szar ügy, de szerintem érthető.

42. Macskanita (válaszként erre: 40. - Bd55e3f068)
2013. okt. 25. 22:50

ezt mondtam anno én is...hogy soha...

itt nem arról van szó,. hogy saját gyerekének kell tekinteni valakit, hanem arról, hogy a nagymama ÉREZTETI hogy a tesók csak féltesók, hogy az egyik az ő vérszerinti unokája, a másik pedig nem.

2013. okt. 25. 22:49

Először is leszögezem, nem szép amit anyósod művel. Ha igaz, amit leírsz, mármint, hogy rá akart beszélni, hogy a nagyobb gyereket az apára bízd, hát az gáz.


De az, hogy jobban szereti a vér szerinti unokáját, mint a te első gyerekedet, az valahol érthető.


Nem ilyen módon, nem ennyire megkülönböztetve, de sokszor annyi különbséget tudnak tenni két gyerek között. Még akkor is, ha vérszerintiek.

A kissebbet jobban imádják mert annyira édes, a nagyobb már zűrösebb.


Másrészt, a saját unokáját nyilván jobban imádja, hogyne imádná jobban, a saját gyerekét látja benne. Nyilván, ha nem is akarja kimutatni, de jobban szereti, mint a kapott unokát.


Megértem, ezt nem a Te gyerekeddel kellene éreztetni, de biztos, hogy Ő ezt érzi? Vagy csak Te érzed? Mert a szíved azt látja, hogy hátrányban van?

40. bd55e3f068 (válaszként erre: 10. - Macskanita)
2013. okt. 25. 22:45
Nekem soha nem lesz 2 apától gyerekem, mert... valahogy nem. És soha nem tekintenék más gyerekére sajátomként. Szal nem is várnám el mástól, hogy így tegyen.
39. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 37. - Ittmost)
2013. okt. 25. 22:38
Nem jól értetted.
2013. okt. 25. 22:38

Úgy gondolom az lenne a legjobb, ha a párod beszélne az édesanyjával, hogy ez nem esett jól Neked. Káros a gyerekek közötti kapcsolatra is.

Én békésen próbálnám megoldani, hiszen tényleg a kicsi a sajátja, a másikat bónuszként kapta. Lehet mondani, hogy bezzeg én sosem tennék ilyet, de Isten tudja az ember, hogy viselkedik, ha esetleg éppen rossz napja van. A megjegyzése egy nagy baromság volt, de lehet nem is úgy gondolta, hogy örökre add oda, csak, hogy vigyázzon ő is rá.

Nem tudom milyen egészségi állapotban van, az is lehet, nem tud egyszerre két kicsire vigyázni, hiszen a picurkád, ha jól emlékszem pont abban a korban van, hogy teljes embert igényel, nehogy valami kárt tegyen magában.

Próbáld megbeszélni a pároddal, hogy rendezze ő ezt le. A gyerekétől biztos jobban elfogadja a kritikát. Remélem megoldódik hamarosan.

37. ittmost (válaszként erre: 31. - Cicakaktusz)
2013. okt. 25. 22:18
Dehát a te gyerekeid az ő fiának a gyerekei..már ha jól értem. Ez a párodnak nem okoz problémát,h az ő gyerekeit nem szereti az anyja?
36. Érdekes73 (válaszként erre: 35. - De Luca)
2013. okt. 25. 22:12
Már a szóhasználat is árulkodó : ha hangsúlyozzák hogy féltestvér, mostohatestvér ott már jelen van a megkülönböztetés. Fel kell nőni ezekhez a dolgokhoz. Van akinek nem megy így jobb kerülni...
2013. okt. 25. 22:00
Hát ez az, az unokája testvérével szívózik.
34. Érdekes73 (válaszként erre: 2. - De Luca)
2013. okt. 25. 21:49
A gyerekek érdekét kell nézni és ez a helyzet nem jó nekik szerintem se.A testvérek kapcsolatát is elronthatja ha emiatt irigykedés van.
33. cbe6ba1fa9 (válaszként erre: 2. - De Luca)
2013. okt. 25. 21:49
Pláne, hogy még olyan kicsik. :(
32. Macskanita (válaszként erre: 30. - 408020f45e)
2013. okt. 25. 21:42
a vér szerinti nagyi messze lakik, ritkán találkozunk sajnos.
2013. okt. 25. 21:33

Az én anyósom a két gyerekem utasítja el, pedig vér szerinti unokája mind a kettő. Na persze a lányától született unokát imádja. Meg a szomszédja unokáját újabban. De az én gyerekeim, na ők már nem kellenek.

Egyenlőre magamnak sem tudok jótanácsot adni, pedig de jó is volna!

30. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Macskanita)
2013. okt. 25. 21:30

Szomorú, hogy felnőtt érett asszony így viselkedik, de a nagyszülők gyakran a vér szerinti unokáik között is különbséget tesznek és gyakorlatilag tehetik. Ha ő nem nagyon megy hozzátok, hanem ti mentek, hát azt javaslom, hogy egy darabig ne menjetek. Aztán még csak kifogás sem kell, sem pedig magyarázkodni! Csináljatok hétvégi progikat a családdal, hogy még csak fel se merüljön a gondolat, hogy őhozzá kéne menni.

Ha látni akarja az unokáját, jöhet, de meg kell neki mondani, hogy ne hozzon semmit, mert mindent megkap, amire szüksége van! Így elkerülhető, hogy az egyik kap, a másik pedig nem. Ha pedig mégis hoz valamit az egyiknek, legyen neked is a szekrényben eltéve ilyen esetekre egy-egy szelet csoki és olyankor a másiknak is adsz, hozzátéve, hogy a mamának nem volt pénze kettőt venni, de ...

Hogy egy kicsit égjen, de el is gondolkozzon.

A nagyobbik gyerkőc vér szerinti nagyija hol van? Ő szokott jönni vagy viszed hozzá? mert akkor meg lehet magyarázni, hogy az ő nagyija ő, a kicsi nagyija pedig a másik. :)

29. 7823df1f23 (válaszként erre: 11. - Macskanita)
2013. okt. 25. 21:30

nekem az előző kapcsolatomban volt ilyen..anyám az én gyerekeimnek vett minden vackot..pl mikulásra,húsvétra csomagot...a párom gyerekének pedig ha vett is,akkor kisebbet és olcsóbbat...két lányom van...az egyik lányom a volt férjemé,a másik közös és a volt páromnak volt egy nagyobb lánykája,aki nem élt velünk,de nekem nem volt különbség közöttük..ugyan olyan volt,minta saját gyerekeim..a párom és anyám utálták egymást és ezt anyám a nagylányon vezette le...kirekesztette..nagyon sokat veszekedtem emiatt vele,de nem értette,hogy miért..egy gyerekkel nem lehet ilyet csinálni..

jól teszed,hogy megszakítod a kapcsolatod az anyósoddal..az ilyen nem érdemli meg az unokáját sem..a gyerek nem tehet semmiről..nem ő kérte az életét..

hagyj neki időt..vagy átgondolja és megérti mit veszíthet vagy ha nem,akkor nem is fontos neki ez az egész...

2013. okt. 25. 21:30
nálunk is igen csak észre lehet venni, hogy levegőnek vagyunk nézve és nem vagyunk senkik se. se névnap, se szülinap, se hogy gyertek fel ebédre vagy mi van a gyerekeiddel? semmi!! én meg úgy vagyok vele, hogy eszéhez mérem és le...m. szó szerint nem foglalkozok vele, inkább anyukámmal ő a mama, hozzá megyünk, mert ő legalább "igényt is tart ránk" :)
2013. okt. 25. 21:27
Szerintem ha egy jó érzésü inteligens nő lenne,még ha nem is szereti a kapott unokát ,nem kéne ezt mutatnia.Általában az ember a sajátját szereti a legjobban de ha van egy csöpp esze és szíve akkor tudja hogy a gyerek nem tehet arrol hogy szülei elváltak és nem lenne szabad éreztetni vele ,egy kicsit a gyerek bőrébe kéne képzelje magát és elgondolkodni,na de ha képes volt azt mondani hogy add az apjának a gyereket,hát nem sok jót várhatsz el tölle.Az ember a saját gyerekeit sem tudja egyformán szeretni mert nem egyformák,de azért nem teszünk külömbséget köztük és nem éreztetjük velük,na meg nem is lehet azt mondani hogy az egyiket jobban szereti az ember hanem inkább azt hogy másként.Nekem a két gyerekem két apától nagyon külömböznek de azért mindketöt szeretem,csak az egyik közelebb áll hozzám mert az jobban szeret engem ,mindig is készséges volt,jó szívű és nem kellett semit sem kétszer mondani neki,a másik meg magának való ,nem nagyon szeretett segitteni,stb.de attól még szeretem,és vele is törödök sőt,mindig többet kelett ugrálni körülöte mint a testvére körül.
26. d71ef05a8e (válaszként erre: 16. - Macskanita)
2013. okt. 25. 21:14
A zabigyerek egyáltalán nem áll meg itt, mint kifejezés, hiszen valahol ez a nagyobb gyermek volt az első, a mostani férjed az anyósoddal együtt később került be a ti családotokba, mint ő. legalábbis lehet ezt így is értelmezni.
25. d71ef05a8e (válaszként erre: 1. - Macskanita)
2013. okt. 25. 21:10
Nagyon szomorú helyzet. A kicsit nem szabad megfosztani a nagymamától, de gondolom, a nagynak is van apai nagyija (nem olvastam végig a fórumot, bocs, ha már volt szó róla). Szerintem az érzelmeket nem lehet befolyásolni észérvekkel, de a viselkedést igen. Attól még a nagyobb gyerek érezni fogja, hogy őt nem szereti annyira a nagyi. De aktívan sok mindent nem lehet tenni ez ellen.
24. ittmost (válaszként erre: 22. - Nyecsus)
2013. okt. 25. 21:00

Egy örökbefogadó szülő alapvetően teljesen más típus.Ő eleve tudja,hogy más valaki gyerekét fogja felnevelni,és előre eldönti,hogy ezt szeretné.

Aki úgymond belekerül az ilyen helyzetekbe,mint mondjuk egy nagymama,annak azért nehezebb lehet elfogadni.

Sokan nem lennének képesek örökbe fogadni,vagy más gyerekét nevelni,mert bennük az ösztön,a "vér szava" az erősebb.

23. a0c1361e44 (válaszként erre: 17. - Macskanita)
2013. okt. 25. 20:57
Ezt nem tudhatod.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook