Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyomor bypass lefogyásra fórum

Gyomor bypass lefogyásra (beszélgetős fórum)


5451. Gombóc66 (válaszként erre: 5449. - TBálint76)
2013. márc. 1. 21:11

Nem szívódik fel, csak indokolt esetben alkalmazzuk.

Amikor más már nem használ.

5450. 0a0348d3b9 (válaszként erre: 5449. - TBálint76)
2013. márc. 1. 21:10

:DDDDDDD

nesze nektek parafin


hat ez jo humor volt!

5449. TBálint76 (válaszként erre: 5439. - Gombóc66)
2013. márc. 1. 21:05
A parafin kőolajszármazék, az üzemanyaggyártás egyik mellékterméke. Én nem fogyasztanám. Kozmetikumokban, masszázsolajokban is használják, én ezeket sem használnám, mert eltömíti a bőr pólusait.
5448. Gombóc66 (válaszként erre: 5446. - Zzr1200)
2013. márc. 1. 21:02
Az nagyon szép! Ügyes vagy! A 22-s index még majdnem 20 kiló mínusz nekem.
5447. 0a0348d3b9 (válaszként erre: 5446. - Zzr1200)
2013. márc. 1. 21:01

Es van valami rahatasod, hogy ne fogyd le?:)

Na meg a boooor ugye... Mar meg ne haragudj, de az a negy kilo akkor mar csak bor. :D

KESZ vagy

5446. zzr1200 (válaszként erre: 5445. - 0a0348d3b9)
2013. márc. 1. 20:40

Hajrá :-)

Nekem az ideális 22-es BMI értékhez 4 kilót kellene fogynom, na az az amit nem akarok :-D

2013. márc. 1. 20:33

Maskulonben nekiallok az utolso TIZ kilomnak :)

huha huha

2013. márc. 1. 20:30
Vagy odaleszunk a keseruso miatt...
2013. márc. 1. 20:25
Van itt olyan, akit amerikaban mutottek?
5442. zzr1200 (válaszként erre: 5441. - Gombóc66)
2013. márc. 1. 20:13
Glaubersót otthon még nem láttam. Csak itt adták azt a gyógyszertárban amikor keserüsót kértem hasmars készítéshez azzal, hogy a glauber ihatóbb. Ez mondjuk jogos, egész türhetö íze van :-)
5441. Gombóc66
2013. márc. 1. 19:10

Köszönöm a tájékoztatást! :-)


A glaubersót és keserűsót tartalmaznak, de különböző arányban.

Mirával kezdjük, ha az már nem használ jöhet a Ferenc Jóska és ha már az se akar, jöhet a Hunyadi, mert az tartalmazza a legtöbbet.

A mirában kevesebb a keserűsó is, azért ihatóbb is.

Mivel ezek szolfát származékok, nem lehet örökre inni őket. A szervezet megszokja őket.

Ha emlékeim nem csalnak:

Mira 12, FJ 25, Hunyadi meg 30 grammot tartalmaz.


Itthon a patikákban kapható por alakú változat keserűsót tartalmaz glaubert nem.

5440. zzr1200 (válaszként erre: 5439. - Gombóc66)
2013. márc. 1. 15:32
A Mira meg a Józsika ugyanaz kb mint a keserüsós víz. Kb ugyanaz a sós íz és kb ugyanaz a hatóanyag. Csak a gyógyszertári keserüsó sokkal olcsóbb, mint ezek a vizek :-P
5439. Gombóc66
2013. márc. 1. 14:44

A parafin olaj is jó és nem okoz hasgörcsöt. A ricinustól sokan görcsölnek.

A Tamarin lekvár még a nyerő. Vagy marad a jól bevált Mira víz.Vagy a Ferenc Jóska.Melegen a tuti! :-)

5438. 1a44ad4b58 (válaszként erre: 5437. - Zzr1200)
2013. márc. 1. 13:08
Igaz:-( Egy újabb bizonyíték amellett, hogy csak az okoz jóérzést, ami hizlal vagy erkölcstelen:-(
5437. zzr1200 (válaszként erre: 5435. - 1a44ad4b58)
2013. márc. 1. 13:01

Semmilyen tejtermék nem tudott kiütni csak a sima tej.


"""

A ricinus viszont tényleg tuti cucc. Itt gyógyszertárakban kapni. Egy baja, hogy randa íze van.

"""

Miért, szerinted a keserüsós víz üdítöital? ;-)

5436. zzr1200 (válaszként erre: 5433. - Freddy)
2013. márc. 1. 13:00
Soha nem használt nekem.
5435. 1a44ad4b58 (válaszként erre: 5431. - Zzr1200)
2013. márc. 1. 12:54

A tej nem az igazi. Tejföl, naturjoghurt, ivójoghurt jobban "hat" annak, akinek az van.

A ricinus viszont tényleg tuti cucc. Itt gyógyszertárakban kapni. Egy baja, hogy randa íze van.

5434. gbabi50 (válaszként erre: 5432. - Zzr1200)
2013. márc. 1. 11:34
postan nem lehet kuldeni
5433. Freddy (válaszként erre: 5432. - Zzr1200)
2013. márc. 1. 11:23
Szűztea kapszulát próbáltátok már? Nekem ez jön be. Nincs hasmenés, esetleg az elején, viszont normális széklet igen. Érdekes nekem ez sokat javult a műté óta. Most már a szűztea kapszulát nemkell szednem rendszeresen.
5432. zzr1200 (válaszként erre: 5430. - Gbabi50)
2013. márc. 1. 11:17
Itt nem tudom megvenni :-( Majd ha legközelebb hazamegyek.
5431. zzr1200 (válaszként erre: 5429. - 0a0348d3b9)
2013. márc. 1. 11:17
Laktózérzékeny vagyok. Tejtöl anno olyan hasmenésem volt, hogy a fal adta a másikat. Jelenleg 2 liter tej sem csinál semmit :-(
5430. gbabi50
2013. márc. 1. 10:36
Sziasztok,ZZR,probaltad mar a ricinus olajat,azt mondjak jo.
5429. 0a0348d3b9 (válaszként erre: 5428. - Zzr1200)
2013. márc. 1. 10:31

Ami persze ez esetben azt is jelenti, hogy a felszivodas bizonyos tapanyagok eseteben kedvezo.

Hat, en is az allando hashajtasban vagyok. A rosteves nekem sem jott be. Tenyleg bekot :) Ahho hozza kell meg segiteni.

Nekem a docusate sodium segit szennaval.

A laktoz koncentratum aaaaaaaaaaaz beszaras volt. Azt nem lehet birni hosszutavon. Hatasosnak hatasos.

Aki laktozerzekeny, az valami kegyetlen lehet.

5428. zzr1200 (válaszként erre: 5427. - 0a0348d3b9)
2013. márc. 1. 10:15

Naja, pedig a doki azzal "ijesztgetett", hogy a mütét egyik 100%-os mellékhatása az állandó hasmenés. Ehhez képest annyi változott a mütét óta, hogy még attól sincs "hasmenésem" amitöl addig volt (Colonix, tej, nehezebb kaják, gyógynövényes béltisztító). Azóta leteszteltem a növényi rostokat (beton), aszalt szilvát, szilvalét, beföttet (hányinger, de semmi más), eredmény 0.


Ami még használ az Stadalax (anno 1 elég volt, most 2-3 kell) vagy keserüsós víz (na ez tökéletesen müködik :-D ), de az állandó "kényszer-hashajtás" sem éppen jó dolog :-( Ezek nélkül viszont egyáltalán nincs semmi.

5427. 0a0348d3b9 (válaszként erre: 5426. - Zzr1200)
2013. márc. 1. 08:56

:)))

sajnos ahhoz segitseg kell...

5426. zzr1200 (válaszként erre: 5425. - 0a0348d3b9)
2013. márc. 1. 08:20

"""

A zsírok elégtelen felszívása világos, puha, nagy tömegű és szokatlanul bűzös székletet eredményez (ezt szteatorrheának nevezik). A széklet lebeghet a víz tetején, vagy rátapadhat a vécécsésze oldalára; nehéz leöblíteni. Egyes cukrok felszívódásának csökkenése erőteljes hasmenést, felfúvódást és bélgázosságot eredményez.

"""


Most már legalább tudom miért érzem magam néha különösen veszélyes vegyi fegyvernek :-( Csak nálam a hasmenés nem jön össze sohasem :-(

2013. márc. 1. 04:00

Felszívódási zavar


A felszívódási zavar (malabszorpció) olyan rendellenességekre utal, amelyekben a tápanyagok a vékonybélből nem szívódnak fel kellő mértékben.

Normálisan az emésztés és a felszívódás nagyrészt a vékonybélben történik. Ha valamilyen rendellenesség a táplálék megemésztését, vagy közvetlenül a táplálék felszívódását akadályozza, felszívódási zavar lép fel.

Az emésztést befolyásolhatják olyan tényezők, amelyek akadályozzák a tápláléknak az emésztőenzimekkel és a gyomorsavval történő elkeveredését. Ez utóbbi olyan betegekben fordul elő, akik gyomrának egy részét műtéti úton eltávolították. Egyes betegségekben a táplálék lebontásához szükséges emésztőenzimek termelődése csökken. Gyakori ok például a hasnyálmirigy emésztőenzim-termelésének csökkenése, ami egyes hasnyálmirigy-betegségek következménye, valamint a vékonybél csökkent emésztőenzim-termelése, ami laktáz-hiányban fordul elő. Az epetermelés csökkenése, a gyomor túlzott savtartalma, vagy a vékonybélben a nem megfelelő baktériumtörzsek elszaporodása szintén gátolhatja az emésztést.

A tápanyagok felszívódását a véráramba a vékonybél nyálkahártyájának károsodása is befolyásolhatja. Az egészséges nyálkahártya bolyhoknak (villusoknak), és még kisebb, mikrobolyhoknak (mikrovillusoknak) nevezett apró kinövésekkel borított: ezek hozzák létre a felszíváshoz szükséges óriási felületet. A műtétileg eltávolított nagyobb vékonybél-szakasz miatt a felszívásra alkalmas felület lecsökken (rövid bél szindróma). A bélnyálkahártyát (bakteriális, vírusos vagy parazitás) fertőzések, egyes szerek, pl. neomycin és alkohol, cöliákia és Crohn-betegség károsíthatják. Olyan kórképek, melyek a bél falának egyéb rétegeit érintik - például a nyirokerek elzáródása limfóma (a nyirokrendszer daganata) következtében, illetve a vékonybél elégtelen vérellátása is rontja a felszívást.


Panaszok, tünetek

A malabszorpció tüneteit a tápcsatornában haladó, fel nem szívódott tápanyagok, és az elégtelen felszívásból adódó tápanyaghiány okozza.

A zsírok elégtelen felszívása világos, puha, nagy tömegű és szokatlanul bűzös székletet eredményez (ezt szteatorrheának nevezik). A széklet lebeghet a víz tetején, vagy rátapadhat a vécécsésze oldalára; nehéz leöblíteni. Egyes cukrok felszívódásának csökkenése erőteljes hasmenést, felfúvódást és bélgázosságot eredményez.

A felszívódási zavar az összes tápanyag, illetve bizonyos fehérjék, zsírok, cukrok, vitaminok és ásványi anyagok hiányát okozhatja. A betegek súlya általában csökken. A tünetek attól függően változnak, melyik tápanyagból van hiány. Fehérje-hiányban például a szervezet bármely részén előfordulhat duzzanat (ödéma), ezen kívül bőrszárazság és hajhullás is kialakul.


Kórisme

Felszívódási zavarra lehet gyanakodni, ha a betegnek krónikus hasmenése, tápanyaghiánya és jelentős súlycsökkenése van az egészséges étrend ellenére. A betegség idős emberekben kevésbé nyilvánvaló, és nehezebben felismerhető, mint fiatalokban.

A diagnózis laboratóriumi vizsgálatokkal erősíthető meg. A széklet zsírtartalmát 2-3 napi gyűjtött mintából közvetlenül kimutató vizsgálatok a legmegbízhatóbbak a zsírfelszívódás hiányának kimutatásában, amely szinte minden malabszorpicós betegségben jelen van. Ha a napi székletben több mint 6 gramm zsír található, az általában a malabszorpció jele. Más vizsgálatokkal más tápanyagok, például a laktóz vagy a B 12 -vitamin hiánya mutatható ki.

A széklet szabad szemmel és mikroszkóppal is megvizsgálható. Emésztetlen táplálékdarabok jelenléte arra utal, hogy az túl gyorsan haladt át a beleken. Sárgaság esetén a túl sok zsírt tartalmazó széklet az epe termelésének vagy kiválasztásának csökkenését valószínűsíti. Néha paraziták vagy azok petéi láthatók a mikroszkóp alatt, ami parazita-fertőzésből adódó malabszorpcióra utal.

Biopsziára (szövetminta vételére mikroszkópos vizsgálat céljából) lehet szükség a vékonybélnyálkahártya rendellenességeinek kimutatására. A szövetmintát szájon át bevezetett endoszkóppal (kis csipesszel és fényforrással ellátott hajlékony képalkotó eszközzel) távolítják el a vékonybélből.

Ha az orvos a hasnyálmirigy enzimtermelésének csökkenésére gyanakszik, a hasnyálmirigy működését ellenőrző vizsgálatokat végez. A vizsgálatok némelyike azonban bonyolult, időigényes és invazív. Az egyik vizsgálatban a szájon keresztül szondát vezetnek a vékonybélbe, így a belekben levő, hasnyálmirigy-váladékot tartalmazó folyadék kinyerhető és megvizsgálható. Egy másik vizsgálatban a beteg olyan anyagot nyel le, melynek megemésztéséhez a hasnyálmirigy által termelt enzimekre van szükség. Az emésztés anyagcseretermékeit ezután a vizeletből mutatják ki.


MSD Orvosi kézikönyv a családban, Főszerkesztő: Mark H. Beers, MD

5424. 0a0348d3b9 (válaszként erre: 5423. - 1a44ad4b58)
2013. febr. 28. 21:29

Bocsanat bocsanat!!!

Igazad van!

5423. 1a44ad4b58 (válaszként erre: 5422. - 0a0348d3b9)
2013. febr. 28. 21:15
Mi az, hogy senki?:-(
2013. febr. 28. 21:07

Nah, mivel senki nem ir ide, akkor megint irok en :D

Megneztem a 'Flight' cimu filmet (nezzetek meg!) es a vegen, amikor a stablista megy, hallhato Joe cocker 'Feelin' Alright' dala. Rakerestem a youtubon, hogy meghallgassam. A nagy keresgelesben aztan raakadtam (illetve ez a kereses erthetetlen modon engem ide vezetett) egy interjusorozatra: EGY KAVE SZILY NORAVAL. Abbol is a Beres Alexandra interju. Na, hat megneztem.

en Beres Alexandraban nem annyira szeretem, hogy olyan finomkodo, de ahogy hallgattam az interjut rajottem, hogy ez segithet, mint egy hianyzo UTOGONDOZAS azoknak, akik erzekenyebb lelkuek.

Hangsulyozom nem arrol van szo, hogy mutott beszel, vagy mutottekhez beszel, vagy egyaltalan a mutetrol beszel... Csak a sulykontroll programjanak a kapcsan beszel arrol, hogy hogyan lehet egyensulyt talalni magdban, hogy nem lehetetlen a rossz szokasokat levetkozni, az izles is formalhato, hogy erdemes mozogni.

Ebben az interjuban is olyan finomkodoan beszel, az elso 15 perc az, amibol esetleg erot lehet gyujteni, hogy egeszsegmegorzo lehess. Persze nem olyan direkt, mintha egy konkretan mutotteknek szolo tajekoztatas lenne vagy ilyesmi, de szerintem aki meg akarja hallani belole a ra vonatkozo dolgot (segitseget?) akkor az meghallja.


Kulonben marcius 1-e lett!

Erre a honapra: FEELIN' ALRIGHT

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook