Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyomor bypass lefogyásra fórum

Gyomor bypass lefogyásra (beszélgetős fórum)


5361. bia1
2013. febr. 20. 12:14

Sziasztok!

Április 24.én műtenek,23 évesen sikerült 125-130 kilóra felhíznom:S már nagyon várom!Az érdekelne hogy mi történik műtét előtt mikor betolnak mielőtt megkapod az altatót?

2013. febr. 19. 22:36
Orsi hogy érzed magad?
5359. 0a0348d3b9 (válaszként erre: 5358. - Zzr1200)
2013. febr. 18. 23:11
nehogy meghaljon a buli :)
5358. zzr1200 (válaszként erre: 5357. - 0a0348d3b9)
2013. febr. 18. 22:57
A 3. pont egy kifejezetten látványos indoklás :-D
5357. 0a0348d3b9 (válaszként erre: 5356. - 0a0348d3b9)
2013. febr. 18. 22:53

kozben rajottem, hogy nem teljesen vilagos amit irtam a bogrerol meg az urtartalomrol..

Szoval az urtartalom merese hosszu tavon azert erdemes, mert

1. latod, mennyi a gyomorerszenyed merete

2. kesobb latod mennyivel valtozott a gyomrod merete

3. ha elmesz a barataiddal vagy a csaladoddal egy etterembe, nem rontod el az estet a rosszulleteddel meg az asztalrahanyassal

5356. 0a0348d3b9 (válaszként erre: 5350. - Kiss.Barbie)
2013. febr. 18. 22:09

jajj, jo hogy hallok rolad. tisztara eltuntel.

Gratulalok a fogyashoz!

A folyadekbevitel nehez, mar javasoltam a kulacsot, ilyen fitness-kulacs. Eleinte jobb, mint a pohar.


Az eves meresere hasznalhatsz 2.5dl-es bogret is, amivel aztan dekaban lemered az etelt. Azzal le tudod merni az urtartalmat is.

Zzr ertekezett mar ezen a forumon ugyanis arrol, hogy salatat konnyebb enni, mint szaraz hust... Es ez igy is van. Nem beszelve a kenyerrol, tesztarol.


Kajanaplot szerintem nehezebb vezetni, mint ket liter folyadekot bevinni...


Ugyesen csinalod, neha azert jelentkezz.

5355. 0a0348d3b9 (válaszként erre: 5345. - Orsi79)
2013. febr. 18. 22:05

Orsi, itt a 10-14 nap utani etkezesi pelda neked, ebben is kerlek, csereld azokat az eteleket, amiket a doki javasol. A vegen egy kis szabalyismetlessel :)



Az uj gyomrod kb 1/4-1/2 bogrenyi etelt tud tartani.Meg kell szoknod es tanulnod ennyire keveset enni.

A puresitett etelek sokkal hamarabb telitettsegerzest fognak okozni. Ne edd tul magad.

Inni tovabbra is nagyon fontos!!! Egesz nap kortyolni kortyolni kortyolni


peldak a puresitett es puha etelekre:

joghurt, puding, gyumolcsrizs, turmixok, zsirszegeny jegkrem, friss gyumolcs mag es hej nelkul, csak ami PUHA!!!, gyumolcspure, rantotta (keves zsiradekkal) lagytojas, sokaig tejben aztatott reggeli pelyhek, agyonfozott zoldseg, krumplipure, sult tok pure, hal szosszal, de inkabb tengeri hal, nem a rantott valtozat, fasirozott (keves kenyerrel keszitett) es elkezdhetsz leveseket enni.


napi pelda etkezesre:

naponta bevenni a vitaminokat


reggeli:1/2 bogre agyonaztatott reggeli pehely vagy ugyanennyi turmix,VAGY rantotta VAGY fott tojas

tizorai: 1 darab puha gyumolcs (banan, almakompot) vagy 1 kis joghurt

ebed: 1/2 bogre etel, aminek a fele hal, daralt hus es a masik fele pl fott krumpli, krumplipure es agyonfozott zoldseg

uzsonna: ugyanaz mint tizoraira

vacsora: ugyanaz ami ebedre 9mehetnek a levesek is)

lefekves elott:keves fott gyumolcs vagy joghurt


FONTOS:

A BOGRE A KIS BOGRE AMI 250ML. ennek a felet fogod tudni megenni

NE EGYEL ES IGYAL EGY IDOBEN

HA SOK A FEL BOGRENYI ADAG AKKOR CSOKKENTSD 1/4-re!!

A PROTEINBEVITELT SZAMOLD!

2013. febr. 18. 22:02

Köszönöm zzr1200 és Gombóc66 tájékoztatását.

Mikor tudodjátok beiktatni a nap folyamán a 2liter folyadék fogyasztást?

Jó éjszakát

Üdv.2manó

5353. 0a0348d3b9 (válaszként erre: 5345. - Orsi79)
2013. febr. 18. 22:01

Orsi! Ne haromszol egyel egy nap!!!!! Te meg friss mutott vagy.

Leirom az en ajanlasomat, ha ez elter attol, amit a dokid mondott, akkor csereld ki az eteleket 9szilard etelre pl. ahogy javasolta). Tampontnak viszont a gyakorisagot illetoen betarthato. Remelem, segit.


Az elso 10-14 nap:

Meg kell innod1-1.5l folyadekot naponta.

Ezt ugy tudod kivitelezni, hogy nagyon gyakran iszol (szinte egesz nap) 2-3 kortyonkent. Csak korty-korty-korty.

NAGYON FONTOS,HOGY NE SZARADJ KI! nem leszel ehes egyaltalan, ezt tanulni kell, mert az agyadbol erezhetsz "ehseget", de akkor koncentralj. Ez az ugymond 'szemed kivanja erzes', azt le kell gyurni. Ha egyaltalan van...


Ezekbol az etelekbol valassz:

- 'tejes italok': feherjeturmixok, ihatsz tejes kavet, teat, ivojoghurtot

- levest pepesitve, ZOLDSEGBOL (paradicsom, krumpli) ne tul fuszeresen es alaposan leturmixolva! gyumolcsle, zoldsegle

- joghurtok, pudingok (lehetoleg zsirszegeny, kaloriamentes - a zsirt es a cukrot nehezebben emeszti az uj gyomor, felesleges terhelni)


Keruld a szensava italokat!!! legalabb 2 'tejes' italt igyal meg egy nap, a proteinbevitel miatt, es a kalciumbevitel miatt


PELDA AZ ETKEZESRE:

reggeli: 125-250ml 'tejes' ital

tizorai:125ml gyumolcs vagy zoldseg le

ebed:125-250ml leves (TURMIXOLVA HUS NELKUL) es 125-250ml tea, kave, dietas szorp

uzsonna:125-250ml 'tejes' ital (ahogyan reggelire is)

vacsora: 125-250ml leves (ahogy ebedre)

es yoghurt, puding


Ne feledd a vitamint, de ha iszol proteintermeket, abban is van boven.

Szoval ez az elso 10 nap


Ne eroltesd magad, ne emelj nehezet, setalj kerlek sokat!

5352. Gombóc66
2013. febr. 18. 21:30
Azért nem ajánlott evés előtt és után folyadékot inni, mert felhígul az a pici gyomorsav is, ami termelődik piciny gyomrunkban és nem tud a tápanyag összekeveredni vele és elégtelen lesz az emésztés. A bélbe emésztetlen táplálék jut és ez nagyon leterheli. A másik ok, hogy nem lesz teltségérzet, gyorsan kiürül a gyomor, mert kimosod belőle az ételt.Az agynak kell a fél óra, hogy "jóllakottságot" érezzen. És persze így sokkal többet is lehet enni, ha valaki iszik mellé.
5351. zzr1200 (válaszként erre: 5349. - 488e820d56)
2013. febr. 18. 21:08

Az elején azért lassú, mert minimum 20x kell megrágnod még a levest is és minden falat után kell várnod 1-2 percet, hogy biztosan érezd mikor van tele a gyomrod, ugyanis egyetlen falattal több már kiürítheti a gyomrodat.


Az elején azért nem szabad kaja elött és után inni mert akkor nem tudsz eleget enni, késöbb azért mert akkor túl sokat tudsz enni ;-)


Legkésöbb a 2. hónaptól már csak 15-20 perced van egy étkezésre.

5350. Kiss.Barbie (válaszként erre: 5328. - 0a0348d3b9)
2013. febr. 18. 20:50

Szia bimm!


Köszönöm szépen érdeklődésed, jól vagyok.

Igyekszem jól venni a lehetőségeket. Ma egy hónap és 3 nappal a műtét után, a mérlegelésen 101 kg voltam,lement több mint 14 kg.

Egyszeri evésnél max. 4 dkg-ot tudok enni, de a folyadék fogyasztással kicsit küzdök... A napi két liter elég nagy feladat, pedig figyelek rá, és még kajanaplót is vezetek, amiben ezt is nyomon követem. A mozgás hiányzik, a napi fél óra séta mindig megvan.

Szűken talán ennyi... :)

2013. febr. 18. 20:40

Sziasztok,mindenkitől kérdezem, és elnézést kérek ha butaságot kérdezek,de ez még nekem nem teljesen világos-miért olyan sok idő egy étkezés?

Étkezések között nem lehet inni,csak utánna?

A lassú étkezés csak az első pár hónapba lesz nehéz vagy mindíg.

Köszönöm mindenkinek.

5348. zzr1200 (válaszként erre: 5347. - Orsi79)
2013. febr. 18. 19:30

Még egy dolog. Ha elmész otthonról legyen nálad ice tea vagy gyümölcslé. Az elsö 2-3 hónapban nem árt ha tartalékban van nálad folyékony szénhidrát.


Nem tudom a súly/magasság adataidat, de én akkoriban folyamatosan szédelegtem az "éhségtöl".

5347. Orsi79 (válaszként erre: 5346. - Zzr1200)
2013. febr. 18. 19:05
Köszönöm szepen a tanácsokat! Szívesen fogadom.:))))
5346. zzr1200 (válaszként erre: 5345. - Orsi79)
2013. febr. 18. 18:39
Szerintem inkább napi 4-5 kicsi étkezést csinálj most. Túl keveset tudsz enni és nagyon kevés lesz a tápanyag. Semmi értelme ájuldozni hetekig.
5345. Orsi79 (válaszként erre: 5344. - 488e820d56)
2013. febr. 18. 18:17

Köszi szepen! Arik vagytok :))) Néha olyan gyenge vagyok mint a lepkefing. Azt érzem összeesem.

Napi háromszori étkezés , sok- sok fehérje . Nincs nasi az étkezések között , 2 l folyadékot kell inni. Reggelire ettem kb 1,5 óra alatt egy pici szelet kenyér sonkával . Délután négy körül 1,5 dl húsleves pici repaval, tesztaval es csirkemellel.Ez is kb 1,5 óra volt.

Ráálltam a mérlegre es 8,5 kg mínusz múlt szerda óta . Azt hittem rosszul látok .


2 cső volt bennem, 9 lyuk :())

Igyekszem inni sokat, ez a fő.

Szép estet !

Puszi

5344. 488e820d56 (válaszként erre: 5334. - Orsi79)
2013. febr. 18. 11:35

Kitartást,gondolj arra hogy pár hónap múlva csini leszel és nem győzöd beseperni az elismeréseket.Hány csöved volt,kaptál étrendet hogyan kell táplálkozni.

Mielőbbi gyógyulást kívánok.

Üdv

2manó

5343. gbabi50 (válaszként erre: 5334. - Orsi79)
2013. febr. 18. 10:20
Orsi,hajra,kezdodik egy uj korszak,hamar gyogyuljal es szepen fogyjal,udv,Gabi.
2013. febr. 18. 04:42

Par nap kenyszeru itthonletem eredmenye, miszerint immar 24 oraban tudok foglalkozni mostani eletem legfontosabb esemenyevel - tovabbi gyujtest vegeztem a mutet elotti LELKI felkeszulesrol. Azert hiszem, hogy ez szolgalhat segitsegul azoknak is, akik mar tul vannak a muteten, de valahogy bolyonganak a sajat utvesztojukben.

Csoppet nehezmenyezem, hogy a forumrol a 6-7 honapos mutottek teljes mertekben eltunnek. Tudom, hogy az uj belepok kerdesei mindig ugyanazok, nemikepp papagajhoz hasonlatos ismetelgetesek tortennek a valaszadasokban, de az egyetlen irasos tapasztalatokon alapulo magyar nyelvu osszegzes szolhatna -akar- nem csak a kezdetekrol is. Igy, forumkent is.

Na ennek ellenere egy vargabetuvel visszakanyarodnek arra, hogy a lelkunk FEGYELMEZETT MUTOTTE valo felvertezese utan mi lehet a kovetkezo lepes a processz elott.

A tapasztalat az, hogy az elso hat honap testi sokkja, hajkihullasa, suly- es izomvesztese, szabalyok meg vagy meg nem tanulasa utan visszarendezodni latszik az elet a normalis kerekvagasba, mar a rokonok baratok sem kerdezoskodnek egyfolytaban, mar te is belefaradsz az orvosoknal ‘nekem mutetem volt’ kampanyba es nagyjabol kialakitod a korabbi elet legfontosabb csapasvonalat, azt hogy MIT ES MENNYIT eszel. Azonban a fontossag mar (ha jol csinalod) nem a mennyisegen, hanem a minosegen van ( PROTEIN PROTEIN PROTEIN). Es ugye tudjuk, hogy jol csinalod… Nem nehez. Egyszeru tanulas az egesz.

No es mire idaig eljutottal, meg a mutet ELOTT felkeszitetted a lelked arra, hogy:kialakitasz egy UJ ELETSTILUST ! Meg fog valtozni az erdeklodesed (pl lehet, hogy leszoksz a hobbi-fozesrol), az izlesed (csak fekete csokit eszel tejcsoki helyett) az energiaszinted (gyalog jarsz a munkahelyedre) . Ne aggodj, a szeretteid a szeretteid maradnak es a moralod sem valtozik. Na de ezt meg lehetne reszletezni.

Szoval, hogy elkeruld a stresszevest, az unalomevest az erzelmi alapu evest, az eveser evest:EGYENSULYT TALALSZ AZ ELETEDBEN. Ez nem jelenti azt, hogy ez az egyensuly megvan, hanem azt jelenti, hogy elfogadassal fordulsz az eleted fele. Joban kell lenned a multaddal, a jeleneddel es a jovoddel. Abbahagyod az erzekenykedest arra nezve, hogy mi az, ami NINCS es veszettul koncentralsz arra, ami VAN. Nincs pasi? Nincs gyerek? Nincs penz? Nincs jo? Elfelejtve… Van internet, van bypass forum, van ami van.

AKTIVAN TARTOD MAGAD. Nem csak mozgasban (mert azt tudjuk, hogy mozogni KELL) hanem az erdeklodesedet is fenntartod. Olvass osszetevokrol, tartositoszerekrol, sorol. Tanulj az etelekrol, talalkozz olyanokkal, akik sorstarsak. Segitsd a kovereket, ne feledd, honnan jottel. Figyeld az uj muteti eljarasokat, tanulj a vernyomasrol, a cukorbajrol, tanuld meg az izmaid nevet.

Keszulj fel arra, hogy a KULLEMED megvaltozik. Uj smink, uj szin, sztreccsdressz! Felejtsd el a regi igenyessegedet, hiszen tudjuk, hogy annak egy resze erosen koncentralt arra, hogy ‘kenyelmes es igenyes’ illetve ‘eltakart es igenyes’ legyen. Nem a magaddal torodes idejet kell novelni, csak ujitani. Nehez elkepzelni, ugye?

Na es hat a PROBLEMAMEGOLDAS uj mederbe kell terelodjon. Nem eszunk! Meditalunk, jogazunk, sorstarsakkal talalkozunk. Faj a gyomrunk, savlekotunk, az ajandek csokit nem dugdossuk. Stresszlabdat nyomkodunk, festunk, himzunk, tanitjuk a kutyat. Vermerseklet szerint.


Es kedves szulok! Nem szol a te megvaltozasod arrol, hogy szulokent is megvaltozz. Nyilvan nem vagy tokeletes (hehe) es nem is leszel. Mert nem kell! A gyereke(i)det nem kell bevonni a te ujdonsagaidba, bizz benne: megtanulja, meglatja. A valtozas ROLAD szol.

Tovabbi kellemes LELKI felkeszulest kivanok

5341. 0a0348d3b9 (válaszként erre: 5340. - Amandalear)
2013. febr. 17. 21:01
A nulla az nem minusz! :)
5340. Amandalear (válaszként erre: 5338. - 0a0348d3b9)
2013. febr. 17. 20:53

Kedves Bimm!


Az én esélyeim konvergálnak a 0-hoz erősen a műtéttel kapcsolatban. Nemhogy javultak volna még rosszabbodtak:-(Egyéni szoc.problema. De azért köszönöm kérdésed:-) S az érdeklődésed. Én maradok megfigyelő ezen a fórumon s nagyon drukkolok mindenkinek. Meg néha kifakadok mikor ilyen tonnamarifélék befirkálnak.

5339. 1a44ad4b58 (válaszként erre: 5321. - TBálint76)
2013. febr. 17. 20:44
Rossz unicum nincs...
5338. 0a0348d3b9 (válaszként erre: 5335. - Amandalear)
2013. febr. 17. 20:28
Es a te muteti terveiddel mi a helyzet? Javultak esetleg a lehetosegeid?
2013. febr. 17. 19:05

Kedves Amandalear!

Teljesen igazad van,egyes orvosoknál azért van ez a "tudatlanság"mert nagyon kevés kórházban végzik-külföldön évek óta van ez a műtét,nálunk nagyon levan maradva az egészségügy és a technika.Az én belgyógyászom(szegedi klinika orvosa) mikor megemlítettem neki a Bypass-t,csak hideget kaptam,(ekkor döntöttem el hogy nekem nincs szükségem ilyen orvosra) azt mondta hogy Szegeden végeztek ezelőtt több évvel ilyen műtétet,de hamar abbahagyták,mert nem volt jó.Persze hogy nem, mert nem olyan technikával végezték mint Veszprémbe Mohos Főorvos Úr.Azóta lecseréltem a belgyógyászomat.Az új belgyógyászom viszont nincs ellene a műtétnek sőt..

Üdv.

5336. Amandalear (válaszként erre: 5237. - 488e820d56)
2013. febr. 17. 16:22

Kedves 2manó


az én belgyógyászom (2.tip cukorbeteg vagyok meg magasvérnyomi stb) szóval járogatok rendszeresen ilyen helyekre szóval ő konkrétan azt hitte viccelek mikor említettem neki ezt a műtétet. 30 éve tuti diabatológus s belgyógyász de életébe sose hallott erről. Azt mondta na ne vicceljek,hogy ettől elmulik a diabétes ez már megint miféle átverés s csodamódszer. Vegyem tudomásul aki cukorbeteg az is marad s nem gyógyul meg s ne higgyek a csalókba. Gyógytea,ráolvasás,természetgyógyász MÚTÉT??? mi a rossebet nem találnak még ki? Csak mert orvos még nem ért mindenhez. NE hagyd magad! HAjrá!

5335. Amandalear (válaszként erre: 5239. - 6fecf135ba)
2013. febr. 17. 16:10

Drága Kis F**om!


Te meg ugy hiányoztál ide mint meleg sz*r a zsebből. A megmondó ember! Igen igen már rég kellett volna ide egy igazi tapasztalt megmondó ember. Nem is értem,hogy működött ez a fórum eddig.Mindenkinek szabad vélemény nyilvánítási joga van:-) Köszönyjük véleményed s ,hogy jelenléteddel emeled a fórum szinvonalát! Mindenki sokat tanult magvas gondolataidból s most gondolkodik,hogy a pitlibe lett 40 es feletti BMI-je CSAK drága ezzel nem megy semmire csak azzal ha tesz valamit ami működik.S nem fogyatékosok vannak itt akik nincsenek tisztába a műtét egészségügyi kockázatával El tetszett téveszteni a fórumot. Kell nyitni egy olyat,hogy hizásra hajlamos egyének felvilágosítása arról hova jutsz ha sokat eszel. Na ottan lehet lenne értelme hozászólásaidnak itt semmi keresnivalója.

Reméljük tonnamari megkimélsz minket s vigyázol a vonalaidra bőszen! Amen....

5334. Orsi79
2013. febr. 17. 15:28

Sziasztok!

A nyeletéses röntgen szerintem undorító volt, az az íz. Brrrrr

Tegnap estém cudar volt, annyira fajt, hogy folyt a könnyem, pedig nem vagyok nyámnyila. A csövek nyomtak rettenetesen , amik a váladékozás miatt volt bent ma délig . Kivettek es új ember lettem. Reggelire babapiskóta volt, egy óra alatt ettem meg 2 db ot majd később egy Activiát. Ebédre leves es krumplipüre volt, de nem esett jól így nem ettem.

Szobatarsam hozott egy fél deci forrócsokit, azt megittam, met ügy leesett a vércukrom, hogy alig bírtam lábra állni.

Alig várom mar a holnapot, hogy hazamehessek:))

A nővérkék tündériek itt Veszprémben, de nagyon leterheltek így "luxus" elbánást ne várjatok.

Mit is írjak még?! :))

Talán most nincs más

Puszi

Orsi

5333. 0a0348d3b9 (válaszként erre: 5332. - Gombóc66)
2013. febr. 17. 13:39

Sok sikert! Menni fog!

Segit valaki etrendben? Vagy magadnak keszited?

5332. Gombóc66 (válaszként erre: 5331. - 0a0348d3b9)
2013. febr. 17. 13:36
20-22 kg jó lenne még. A felső test rendben. Comb és fenék kellene.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook