Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fundamenta, tapasztalatok? fórum

Fundamenta, tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


1409. Szilvia88
2009. nov. 12. 18:08

Ja és nem szóltatok le.

Kevesek vagytok ti ehhez!

Csak szorgoskodjatok tovább a Fundinál!

Sok szerencsét!!!))::

1408. Szilvia88
2009. nov. 12. 18:06

Hát igen!


4éve folyamatos a munkaviszonyom 112.000Ft a nettóm

A férjem 10 éve vállalkozó. tehát a keresetünk meglett volna hitelünk nincs . Szerintem hitelképasek vagyunk.

Mindenhónapban rendszeres volt a megtakarításunk. 2x kezdtünk bele az azonnali áthidaló hitelbe lakásvásárlásra és mind két esetben elutasítottak minket.

Akkor kérdezem én miért is jó ez a Fundi?????

A központban azt mondták ennek a hitelnek a lényege a havi rendszeresség akkor itt mi volt a baj semmiféle apeh tartozásunk nem volt semmi akadálya nem lett volna.Ja és ahol élünk még 4 családnak nem sikerült. Lehet h valakinek 500EFT-os jövedelemnél kiadják nekünk nem.Akkor kinek van itt esélye csupán ez az én felháborodásomnak az oka.Aki védi az védje biztos jó a keresete a Fundinál!!!

1407. nagycigi (válaszként erre: 1406. - 78826dc958)
2009. nov. 12. 17:53

Szia Vrony!


Azt gondolom, eléggé leszóltuk Szilviát..., ezért nem is mer majd idejönni... :))

Remélem, többen már nem bántják, és azt is, hogy azért visszanéz még, és válaszol...

1406. 78826dc958 (válaszként erre: 1404. - Szilvia88)
2009. nov. 12. 06:11

Ne haragudj de nem értem a felháborodásodat!!

Valami oka volt annak hogy nem kaptál áthidaló kölcsönt.az embernek nem a 2 szép szeméért adnak csak ugy pénzt!


Nem szép,hogy hazugsággal vádolsz valamit amiről fogalmad sincs!

Az "ügyintézők" akik a Személyi Bankárok,nem tőled hanem a Fundától kapják a fizetésüket és bocs hogy kapunk fizut ha dolgozunk!Te is kapsz nem???Bár tuti van olyan olyan ember aki szerint nem érdemled meg.Mint ahogy mi sem érdemeljük meg szerinted.

1405. nagycigi (válaszként erre: 1404. - Szilvia88)
2009. nov. 11. 17:45

Szilvia,kedves...!


Kire vagy dühös...?

Vagy túlzott elvárásaid voltak, és többet értettél bele a megtakarítási formába, mint amennyi benne van, vagy valaki megvezetett: olyasmit hitetett el Veled, ami nem fedi a valóságot. Azért, mert a csavarhúzóval megsérted a kezed, nem a csavarhúzó a hibás. Vagy fordítva fogtad, mert azt mondta valaki: "így kell", vagy nem csavarozásra használtad, hanem befőttesüveg nyitásra... Szóval, nem rossz sem a saját elhatározásodból elkezdett takarékosság, sem a havi megtakarításaid után járó 30 % állami támogatás...sem az ehhez felvehető fix 3,9 %-os kamatozású forintalapú hitel... Hogy ezek feltételhez kötöttek? Mondta valaki, hogy "bemondásra" jár? Hogy esetleg jelzáloggal, tulajdoni lap bemutatásával, jövedelemigazolással erősíted meg hitelképeséged, az miért a Fundamenta hibája? Más bankoktól csupán kedves mosolyodra (mert, bizonyára kedves, ha nem duzzogsz...!) adnak hitelt?


Jó döntés volt megszüntetni? minimum a számlanyitási díjat elbuktad...Ha végigcsinálod, a tízszeresét nyerted volna meg...állami támogatásban.

1404. Szilvia88
2009. nov. 11. 15:54

A Fundi egy nagy rakás SZ......!!!

Elhúzzák az ember előtt a mézes madzagot!

Majd persze egyszer lesz házad meg mindened addig fizzess a férjeddel 40E havonta.Majd ha belevágnál nem lehet áthidaló hitelt felvenni mert visszadobja a bank.Ja meg nem beszélve a szerz.díjról 55.000FT.


Hát ennyi a fundi kész átverés!!

Már mi meg szüntettük.!!!!!!!!!!!!!!!

Ja az ügyintézők meg jó kis summát felszednek na erről ennyit!!!

1403. nagycigi (válaszként erre: 1402. - Ireth)
2009. nov. 4. 18:05

Bizonyos esetekben nem kell a munkáltatói igazolás.

Pl. meghatározott hitalösszeg alatt. Ilyenkor még jelzálogbejegyzés sem kell, csak a tulajdoni lap - annak igazolására, hogy a Te tulajdonodban van az ingatlan, amire a lakáscélú állami támogatást, és a kedvezményes kamatozású hitelt fordítani szeretnéd. Ha csak lakáskölcsönről van szó (nem áthidaló!!) akkor 1,5 mFt-ig csak két jövedelemmel rendelkező személy kell, (igazolás nem!) 3 millióig már ingatlan fedezet is kell, 3 millió felett pedig kell a jövedelemigazolás is!

A tulajdoni lap mindegyik esetbne kell!!!

1402. Ireth
2009. nov. 4. 15:49

Sziasztok !

Még elég kezdő vagyok ebben a fórumozásban, de a segítségetekre lenne szükségem. Fundamenta hitelt szeretnék felvenni lakásvásárláshoz,a papírokat már ki is töltöttem, de az ügyintéző hölgy most egy hét után jelenti be nekem, hogy munkáltatói igazolásra is szükség van és addig nem fogadják be a hitelkérelmet. A call centert amikor hívtam még nem tudtak a kérelmemről és azt mondták addig nem is tudnak segíteni abban, hogy esetleg még milyen papír hiányozna amíg be nem érkezik. Elég sürgős lenne a dolog és minden nap számít nekem. Tudnátok abban segíteni, hogyan lehetne esetleg egy kicsit megsürgetni az ügymenetet vagy legalább milyen papírokra lenne szükség, amit így utólag szoktak még kérni nehogy e miatt kifussak az időből. Előre is köszi a segítséget.

1401. nagycigi (válaszként erre: 1400. - Zoldmagus)
2009. okt. 30. 18:32

A LÉNYEG: (ha csak ennyi eltérés van)

SEMMI ESETRE SEM FOG A ROVÁSODRA MÓDOSULNI AZ ÁLLAMI TÁMOGATÁS!!!


csekken fizetsz, vagy átutalással?

Általában minden hónap első felében kell (kb. 13-15-ig) kellene beérkezni a havi befizetésnek. A csoportos beszedési megbízással pl. ebben az időszakban inkasszálják a pénzt.

Első ránézésre semmi gond,(másodikra sem) hiszen nov. első felében ott az esedékes összeg a számládon.

Ami eltéréseket jelenthet:

egy megtakarítási éven belül (az első betét elhelyezéstől kezdve 6-9-12. hónapot követően az adott időszakra jutó befizetések után hívják le az állami támogatást.

Tehát pl. ha a Te számlád a hatodik hónapban van, akkor már hét részlet beérkezését észlelik, de csak hatra lehet az ÁT-t elkérni, feltéve, hogy a maximális jár. ha pl. csak havi 5.000-et fizetsz, akkor lehet, hogy 7x5.000-re kapod az ÁT-t. Havi 20.000 esetén csak 6x20.000 után jár. Ennek megfelelően, ha napi kamatozás van, akkor a befizetés és az ÁT néhány nappal többet kamatozik.

Javaslom, ha bírja a pénztárcád, november közepéig fizesd be a következőt, legfeljebb a végelszámoláskor ennyivel több lesz a saját megtakarításod...Ha nem fizeted be, akkor sem jársz rosszabbul a "normális" esetnél...

1400. Zoldmagus
2009. okt. 30. 13:16

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne,hogy ma (okt. 30) befizettem a novemberi részt a lakáskasszába!Fel sem tünt,hogy még október van.Felhívtam 2-szer a Fundamentát,hogy most ez baj-e,vagy hogy modosul e így a támogatás!Mind kétszer mást mondtak!Tudtok ezzel kapcsolatba valami!

Köszöntem

1399. nagycigi (válaszként erre: 1398. - Amigoviki)
2009. okt. 28. 18:06

Ha még az első félévben volt az a "kéthónappalezelőtt" az nagyon jó, mert akkor erre nem vonatkozik a szabadfelhasználás eltörlése. De ez most nem is lényeges. Ha jövőre lakást vennél, akkor a magad nevében nyiss egyet, de kicsivel előtte édesanyád által nyitottat módosítsátok a kedvezményezettet... pl. őrá, vagy édesapádra. A bankok többnyire elfogadják a korábban nyitott szerződéseket, legfeljebb nem a hitelfelvétel nyolcadikéve után, hanem hamarabb lesz előtörlesztés. Ha édesanyád által kötöttet szeretnéd fekhasználni, a hitelszerződés megkötése előtt érdemes kalkulálni, hogyan jártok jobban, ha marad a négyéves, vagy ha módosítjátok nyolcévesre. Én az előbbit javaslom (Te köss újat, saját nevedre, és ne a 42x módozatot, hanem a 32x-as módozatot, meret annak a betétei kamata 3 %, szemben a 42x-el, ahol csak 1 % Azonban ez is attól függ, hogy mekkora hitelt kérsz, és milyen formában, mennyi idő után akarod letudni...

lejobb, ha beszélsz egy személyi bankárral...

1398. amigoviki
2009. okt. 27. 15:19

Sziasztok

Kérdésem lenne.Édesapám jó szándékkal,2 hónappal ezelőtt kötött egy fundamenta szerződést,amin én vagyok a kedvezményezett.(49hónapra)Kicsit áthúzta a számításaimat,mert jövőre terveztünk a párommal lakást venni,és ahhoz szerettem volna én kötni egyet,8 éves futamidőre.Nem tudom,ha mégis vennénk lakást jövőre,akkor ezt beleszámítja a bank ugyanolyan feltételekkel,mintha akkor kötném frissibe?Illetve,hogy lehet-e változtatni a futamidőn,meg ilyeneken?Ha igen,akkor milyen feltételekkel?Ha lejár amit ő kötött,akkor én köthetek újat a saját nevemre?

Ha az ő nevén van a fundi,de én vagyok a kedvezményezett,akkor a kedvezményes lekáshitelre is jogosult leszek?

Bocsánat a sok kérdésért,de full káosz,nem értem.Kérlek,ha tud valaki,segítsen.

Köszönöm

1397. nagycigi (válaszként erre: 1396. - HaspókBerci)
2009. okt. 22. 16:03

jól látod...

bár most a lakások ára csökken...

és minden támogatási forma megszünt, ami lakáshoz kapcsolható. (van ugyan egy új kamattámogatási forma, de erősen korlátozott...) és négy éve még 10.000.- volt a maximum...és két éve még csak a 3 % betéti, 6 % hitelkamatos módozat volt, kb. 50-50 % megtakarítási-hitel aránnyal, most már - mint Neked 1% betéti, 3,9 % hitelkamattal,40/60 % megtak/hitel aránnyal... szóval, ez az összeg valóban változatlan legalább négy éve...de! egy családban, ha bírja a költségvetésük, akár minden tagjának nyithatnak egy-egy folyószámlát. Ha pl. a két szülő és két gyermek részére belefér a havi 80.000.-, akkor négy év múlva 12 millióval gazdálkodhatsz... igaz, a törlesztés még 5-6 évig 120.000.- körül lesz. DE EZ devizafüggetlenül, és fix kamat mellett. Ha jól olvastalak, a Te esetedben a hat éven keresztül változatlanul, 3,9 %-os kamattal...

És, ha sokkal több pénz kell a lakásvásárláshoz, a banki hiteledbe kombinálhatod az ltp-det, amellyel kb egy milliót megtakaríthatsz a banki hiteled árából

1396. HaspókBerci (válaszként erre: 1395. - Nagycigi)
2009. okt. 22. 13:21

Köszi a választ!

Még lenne kérdésem:


A befizethető összeg max. 20.000/hó, így az igénybe vehető állami támogatás max. 72e/év.

Azt jól látom, hogy ez a két összeg évek óta nem emelkedik? (holott a lakás árak meg igen)


Vagy erre van az a lehetőség, hogy pl. családtagokkal összefogva lehet végül nagyobb szerződéses összeghez jutni?

1395. nagycigi (válaszként erre: 1394. - HaspókBerci)
2009. okt. 22. 12:57

Hát... 421-es módozatnál majdnem...

Számolj úgy, hogy figyelembe veszed, mikor a hitelt "sajátzsebből" kell visszafizetned, addigra ebbe a "sajátzsebedbe" előzőleg az állam belerakott 294.000 forintot(meg, némi jóindulattal a kamtot is beszámolhatod: 27.843.-)

akkor a következőt tapasztalod:

felvettél 1.918.157.- hitelt, amit 65 hónap alatt 34.132.-/hó-val visszafizetsz, összesen 2.218.580.- Ft-t, ez a kért hitel ára, ha ebből levonod az ÁT-t, akkor Te a "sajátzsebedből" ténylegesen 1.924.580 forintot fizetsz ki. Alig hatezerrel többet, mint amennyit kértél.

Ha a számlanyitási díjat, (32.200.-) meg a számlavezetési díjat (49x150=7350.-) is beszámolod, akkor a kamatot is számold, akkor ez utóbbinál a többleted 11.707.-

Tehát: összességében kifizettél (betétekkel együtt) 3.238.130 forintot, és kaptál 3.220.000 forintot, a többlet: 18130.-

Ennyibe került Neked 1.9 mFt hitel...A mai forinthitel kamatok mellett nem rosz THM, ugye?


Ha még azt is beszámítod, hogy a 49. hónapot követően a pénz kiutalásáig (53. hnap) is fizetheted a betéteket, (3x20.000.-) amire megkapod az állami támogatást,kamatostúl, (min. 3x6.000=18.000.-) akkor "pénz az ablakban" (mondják az ultizók, ha senki nem fizet a másiknak...)nullszaldós az üzlet...

Ugyanez a 321-es módozatnál jobb, (tényleg kevesebbet fizetsz vissza, mint amekkora hitelt felvettél) mert jóval kisebb a hitalösszeg, az ÁT meg közel ugyanakkora

2009. okt. 22. 10:55

Sziasztok!


Az tényleg lehetséges, hogy összesen kevesebbet fizetek be, mint amekkora a hitel összege?


Pl számlát nyitok és 4 éven át befizetek 20.000-et,

aztán megkapom a hitelt, 3.220.000-et,

majd törlesztek 64 hónapot át 34.132-et


49*20.000= 980.000 (befizetések)

64*34.132=2.184.448 (törlesztések)


Befizetések+törlesztések összesen: számlanyitási_díj(32.200)+ 980.000 + 2.184.448 = 3.196.648


Szerződéses összeg (Hitel): 3.220.000

1393. nagycigi
2009. okt. 9. 17:52

Hosszú, és nehézkes így a válaszadás...

Az sz.ö. emelés magasabb havi befizetést jelent,

és egyszeri, 2000.- Ft-os módosítási díjat.

De van megoldásom arra, mit lehet kezdeni Anyud szerződésével. (ez a hosszú)

Ha megszüntetitek valamelyiket is, akkor a befizetett összeget, kamatostuil kapjátok vissza, (ilyen kor az állami támogatás visszamegy az Államkincstárba.

De semmiképp ne szüntessétek meg a teljes szerződést!

A kombizott szerződéseid zárolva vannak a bank nevére.(ezt tudod) Amikor lejár a megtakarítási időszak (2009. december) akkor elvileg jan-febr-márc-ban csak a banknak kell fizetned a kamat/kez.költség-et, az ltp-be már nem. (ez az ltp. kiutalási időszaka)

és a negyedik hónapban (április) utalják át a banknak a szerződéses összeget. (annyit, amennyit tegnap írtam) Ebben a három hónapban még sor kerül a Fundamentás hitel szerződésekre is, (ha eddig ilyen nem volt)

1392. Attis78 (válaszként erre: 1391. - Nagycigi)
2009. okt. 8. 22:26

Szervusz nagycigi!

köszi a választ. A 10ezres esetében gondoltál szerződéses összeg emelésre? a szerződéses összeg emelés nagyobb havi befizetést jelent vagy egy egyszeri díjú módosítás? hogyan lehetne emelni a szerződéses összeget? sajna ezzel a 10ezressel nem tudunk mit tenni csak betörleszteni 2010 áprilisban, mert anyum a kedvezményezett és igazad van, Ő nem tulajdonos a mi házunkban.

viszont ha a lányunk nevére kötött 15ezreset pedig megszüntetjük, akkor visszakapjuk a befizetett összeget és csak a nyitási díjat "bukjuk" el szerinted? annyit kérdeznék még, hogy a kiutalás a 2 20ezres esetében biztosan 3 hónap az utolsó befizetés után? 2010 április? köszi

1391. nagycigi (válaszként erre: 1390. - Attis78)
2009. okt. 8. 17:06

Szervusz Attis!

Ha kombi hiteled van, akkor a bank Tőled csak a kamatot, kezelési költséget kapja. Tkp. ez a halasztott tőketörlesztés esete, úgyis mondhatnám türelmi idő alatt a tőketörlesztés helyett az ltp-n hízik a pénzed. Ezt bizonyára Te is tudod, és ezzel így nincs is gond. A banki tőketartozásod januártól 4.920.000-el fog csökkenni. A hátralévő kb. 3.400.000.- kiegyenlíthető (lenne)a két másik ltp-vel, - kicsit esetleg módosítva - de feltételei vannak. A Gyámhatóság nem engedi, hogy kiskorú adós legyen. Viszont az állami támogatást csak a kedvezményezett tulajdonában lévő lakásra lehet fordítani. Tehét amikor igazolonod kell a lakáscélú felhasnálást, akkor a meglévő banki hitel végtörlesztése igen jó cél, de (gondolom sem édesanyád, sem gyermeked nem tulajdonos...így ezeknek az lpt-knek a felhasználása kissé kérdéses...A 323/10.000-est módosítani lehet pl. 523-ra, ahol a betét/hitel arány 40/60 % esetleg a szerződéses összeg is emelhető, akár a hátralévő banki tartozás mértékéig is. (de ezeket külön számolni kell - és igen magas az áthidaló kölcsön kamata - ha pl. elég Nektek áprilisban végtörleszteni, akkor nem is kell áthidaló)

1390. Attis78
2009. okt. 7. 22:35

sziasztok,

nagyon új vagyok itt,nem leszek rövid.van négy megtakarítási számlánk a következőképpen:

HAVI---MÓDOZAT-INDÍTÁS--LEJÁRAT--KEDVEZMÉNYEZETT

20ezer-321es---2006.jan-2010.jan-a feleségem

20ezer-321es---2006.jan-2010.jan-én

10ezer-323as---2006.jan-2010.jan-édesanyám

15ezer-323as---2008.nov-2012.nov-lányunk 2.5 éves


2007.nov-ben vettünk fel MKB funda kombi hitelt, amelybe a két 20as bele van zárolva a hitelösszegekkel együtt 2x2.460.000Ft 2010.janig.

a jelenlegi tőketartozásunk 8.300.000 Ft

szeretnénk végtörleszteni az MKB hitelünket jövőre úgy, hogy a fundától igényelnénk hitelt.

a házunkon 1.200.000 Ft értékben 2 gyerek után állami támogatás miatt elidegenítési tilalom, az MKB hitel miatt teljes jelzálog van.

két kérdésünk lenne:

1.a lányunk nevén lévő megtakarításra igényelhetünk áthidaló kölcsönt a fundamentától úgy, hogy a lányunk csak benne lakik és nem tud tulajdonjogot szerezni benne?

2.a 10ezres megtakarítást milyen módon lehetne belevonni az MKB hitel kiváltásába?

vagy a kiváltásra egyéb ötlet?

1389. 78826dc958 (válaszként erre: 1385. - Gabik)
2009. okt. 6. 06:31
Igaza van nagyciginek!Ha már eddig fizetted ne hagyd veszni!
1388. nagycigi (válaszként erre: 1385. - Gabik)
2009. okt. 5. 22:53

ne szüntesd meg!!!

Módosíts, csökkentsd a szerződéses összeget, és tartsd meg mondjuk havi 3000.- Ft-al!!! legalább az ehhez járó - meg az eddigi - állami támogatást őrizd meg!

1387. nagycigi (válaszként erre: 1383. - Serry)
2009. okt. 5. 22:52
kiegészítve az előttem szólót: nem is kell igazán módosítanod. A negyedik év végén fogsz kapni egy értesítést, és annak megfelelően járj el...
1386. 78826dc958 (válaszként erre: 1385. - Gabik)
2009. okt. 4. 09:03
Igen,megszüntetheted.Visszakapod az eddig befizetett pénzt és betéti kamatot.
1385. gabik
2009. okt. 3. 19:48

Sziasztok!


Kérdésem lenne!

egyedül maradtunk, így nem tudom fizetni. sajna

2-év után megszüntethetem???

Inkább a gyerekekre költeném a havi 20-e ft.ot!


ez van

Gabik

1384. HViki
2009. okt. 3. 08:12
Ha megemeled a megtakarítási időt, az szerződés módosítás, tehát nem új szerződés. Ezért még él a szabad felhasználás a te számládra, ha 8 évesre változtatod.
1383. Serry
2009. okt. 2. 15:30

Sziasztok!


Kérdésem lenne. 2009. júl 1 után kötött szerződések esetében megszűnt a szabad felhasználás ( 8 éves lekötésnél volt így) most már 8 évre is csak lakáscélú felhasználás van.


A kérdésem szerződés módosítás új szerződés?

2010-ben jár le egy fundamentánk ami 4 éves. Ha a lejárat előtt módosítjuk 8 évesre jár a szabad felhasználás vagy nem?

1382. Nyuszy_j
2009. szept. 30. 23:25
huhh... akkor ez kiesett.. sajnos az ujepitesu lakasok ara kozelit a csillagos eg fele, maradok egy hasznaltnal. Koszi az eddigieket!!!
1381. nagycigi (válaszként erre: 1380. - Nyuszy_j)
2009. szept. 30. 21:56

új építésű lakásokra, ahová majd 6-12 hónap múlva költözhetsz be, ha nem csúsznak.

Mert azoknál nem Te kapod a pénzt, hanem az adásvételi szerződésben ütemezve, két-háromm részben, úgy, hogy kulcsátadás előtt utalják az utolsó részt a kivitelező/eladó számlájára, főképp úgy, hogy azzal a bankkal kell szerződnöd, aki a kivitelezést egyébként is finanszírozza. És ott is jelzálog lesz a lakásra bejegyezve

1380. Nyuszy_j
2009. szept. 30. 18:02

Nemelyik bank oldalan lehet olyanokat olvasni hogy 10% onresznel mar megadjak a hitelt - ez vajon csak mese?

Koszi a segitseget, a vallalati hitelnek utananezek.

Igy mar jobban hangzik az egesz, marmint az ingatlanfedezet. Masik ingatlant bevonni biztosan nem tudok..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook