Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fundamenta, tapasztalatok? fórum

Fundamenta, tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


1469. LTP ÁKOS (válaszként erre: 1468. - Fater81)
2009. dec. 10. 15:33

Szia Fater!


Egy pár hónappal ezelőttig úgy volt, hogy nem lehet előre fizetni, mert nem jár teljes állami támogatás, de ez már nincs így, hiszen azért találták ki ezt a negyedéves bontást, hogy számítható legyen a Kincstárnál a bevétel, azzal meg nincs bajuk, ha több jön.

Magyarán akár egész évet előre be lehet fizetni, megkapod rá az állami támogatást.


FONTOS: nem naptári év után jár az álltám, hanem megtakarítási év után, a megtakarítási éved annak a hónapnak az első napjától indul, mikor az első havi teljes betét jóváírásra került. pl. ha április 24-én volt befizetve az első havi, akkor mindig április 1-től következő év március 31-ig tart a megtakarítási év, és ez időszak alatt történt befizetésekre a max állami támogatás 72.000 Ft. Ez alapján fontos tudni, mikortól van a tied és ennek alapján előre feltölteni, ne járj úgy, hogy adott megtakarítási évben több legyen, mert a többletre nem lesz álltám, csak betétkamat.


Azt se hagyd figyelmen kívül, hogy ha a kedvezményes kölcsönre is igényt tartasz lejáratkor, annak jórészt a havi rendszeresség az alapja, ronthat bírálatkor az előre egész éves fizetés. Ha csak a megtakarítási rész kell előre láthatólag, akkor befizetheted előre nyugodtan az egész éves megtakarítást figyelve a megtakarítási év dátumait.

1468. Fater81
2009. dec. 10. 14:31

Szia Ákos!


És előre lehet befizetni fél vagy akár egy egész évet? pl. 13.havi fizut kapásból átutalnám a fundás számlámra érne állami támogatás veszteség?Az egyik verzió szerint mivel az ellenőrzés időpontjában megfelelő összegű átutalás teljesült, így megkapom rá az áll.támot. Egy másik ember meg azt mondta, hogy így nem jár áll.tám mert nem rendszeres a megtakarítás.

Hogy van ez pontosan? Azt nézik hogy megvan -e a megfelelő összeg a számlán, vagy azt hogy utaltál -e az adott negyedévben és mennyit?

1467. dhfzerf
2009. dec. 10. 11:36

Szia!


Jaj,nagyon szépen köszönöm.

Kezdtem megijedni,hogy majd visszamenőleg x100 ezer Ft-t törlesztenem kell:S Egész megnyugodtam. Mindenképpen telefonálok-vagy bemegyek személyesen-az a tuti:)

1466. LTP ÁKOS (válaszként erre: 1465. - Dhfzerf)
2009. dec. 10. 09:55

Szia!


szankció nincs, senki nem kötelezhet arra, hogy takarékoskodj:)


Visszamenőleg nem túl előnyös pótolni, ugyanis a megtakarítási évenként az adott évi megtakarításra jár az állami támogatás, így az utólag pótoltakra nem fog járni.

Talán valamennyit érdemes, erről a call-centert lehet megkérdezni, ugyanis a megtakarítási évek első félévét, utána negyedévenként figyelik a befizetéseket, és arra arányosan még jár, tehát ha pl. a negyedév utolsó hónapjában vagy, akkor még az utolsó negyedévre valót érdemes pótolni.

Nahh, ez lehet, hogy bonyolultnak tűnik, egyszerűbb megkérdezni telón, mennyit érdemes pótolni, hogy a max állami támogatást kapd meg, de egész évet biztosan nem érdemes, legfeljebb 1-2 hónapot.


A megtakarítási év annak a hónapnak az első napjától indul, mikor az első havi teljes betét jóváírásra került a lakásszámlán.


Azzal számolhatsz, hogy ha a kedvezményes lakáskölcsönre is szükséged lesz, a hitelképességet rontja, ha nem rendszeres a megtakarítás, de ha innentől szépen fizeted 1-2-3 évig, komoly esélyekkel indulsz. A csúszás miatt csúszik a lejárat időpontja is, de 4 év után felmondható, módosítható a szerződés.

1465. dhfzerf
2009. dec. 9. 16:15

Szia!

Nekem anno még a szüleim gyüjtögették a megtakarítást. Kb. 1 éve,hogy nem fizettük--én most végeztem a sulival-most álltam munkába.

Milyen szankciók várhatóak? Lehet olyat,hogy visszamenőleg elkezdem apránként befizetni a tavalyi csekkeket? Köszönöm

1464. LTP ÁKOS (válaszként erre: 1461. - K.iwi)
2009. dec. 9. 11:16

Most már összeállt bennem, ez 2 külön kérdés volt...:) Azért nem értettem, miért írsz fedezetet, ha nem kell hitel, de most már világos.


Fedezetként, ha jelzálogos a Fundi kölcsön, csak lakóingatlan jó tulajdoni lap szerint is, itt nem lesz jó az önkormányzati igazolás sem. Utóbbi tanyák esetén működik.


Azt tudom javasolni, hogy úgy vegyen fel hitelt a Funditól, hogy meg lehessen oldani ingatlanfedezet nélkül, bár így kevesebb lesz a max hitelösszeg, ennek korlátai vannak.

Gondolom más hitel is kell a célingatlanhoz, azért nem jó, ha arra lenne terhelve.

1463. LTP ÁKOS (válaszként erre: 1462. - CharieX)
2009. dec. 9. 11:06

Szerintem ezt privátban, mert le lesz tiltva az egész...


Véleményem, hogy aki nem lojális a Fundához, a másikhoz sem lesz, elszívja egy "még jobb" :)

1462. CharieX (válaszként erre: 1460. - BB123)
2009. dec. 9. 10:59

Szia


Miért keresel Fundamentásokat ? S mire, milyen cég!!!

1461. k.iwi (válaszként erre: 1459. - LTP ÁKOS)
2009. dec. 9. 09:15
Szia Ákos! A gazdasági épülettel kapcsolatban a kérdésem arról szólt, hogy Fundamentás hitel felvételénél a Funda elfogadja-e fedezetnek. Ha van igazolás az önkormányzattól (amit írtál) akkor mehet a dolog? Egy ismerősöm akar indítani egy LTP-t, majd ebből összehozni egy lakást de a vásáronli kívánt ingatlan mellé csak ezt a lakásként funkcionáló gazdasági épületet tudják fedezetként bevonni. Válaszodat köszönöm!
1460. BB123
2009. dec. 9. 08:50
Sziasztok! Lakás takarékpénztár értékesítésében jártas üzletkötőket ill. vezetőket keresek. Kiemelkedően magas jutalék, hitel, ingatlan, befektetések, nyugdíjpénztárak, biztosítások témában dolgozhatnak. Ezekben a területekben is tudunk kiemelkedő lehetőségeket biztosítani. Köszi a segítséget!
1459. LTP ÁKOS (válaszként erre: 1458. - K.iwi)
2009. dec. 8. 23:28

Szia Iwi!


Ha "lejárt", megkezdődik a 3 hónap kiutalási időszak, kell kapjál avisot (megkérdező-levélcsomag) a Funditól, hogy mit szeretnél. Ebben 4 féle válaszlevél lesz, ebből a 2-es, hogy lemondasz a kölcsönről, csak a teljes megtakarítást igényled. Az aviso dátumától lehet gyűjteni a számlákat, 2 hónapon belül kell válaszolni, a 3. hó a feldolgozás, ezt a 3 hó kiutalási időszakot kormányrendelet írja elő. Ezután lesz a kifizetés, a kifizetéstől 90 napig jók a számlák, ha felújítás a cél. Magyarán kb 6 hónap lesz a számlák szerzésére.


Tulajdoni lap kell, amin tulajdonosként szerepelsz, és lakóingatlannak kell lennie, gazdasági épület nem jó sajna. Ha a földhivatalnál nem lehet átminősíteni, a Fundi azt is el szokta fogadni, hogy ha az Önkormányzattól hozol igazolást, hogy ezen a hrsz-on lévő épület lakásként funkcionál (nem tudom, ennek lesz-e akadálya, de találkoztam már ilyennel)


Ha ez sem járható, kedvezményezettet tudtok módosítani, olyan közvetlen hozzátartozó legyen, akinek van a nevén lakóingatlan, így annak a felújítására fel lehet használni, arra az ingatlanra kell kérni a számlákat...


Ha ez se működne, megmarad az a lehetőség, hogy 8 évesre hosszabbítva szabadon felhasználható lesz a teljes megtakarítás, ha 2009.06.30. előtt köttetett.


Legrosszabb esetben lemondasz az állami támogatásról, de akkor hasonló lesz a hozam, mintha párnában gyűjtötted volna, ezt nem igazán javaslom...


Hirtelen ennyi jut eszembe..

1458. k.iwi
2009. dec. 8. 22:50
Szia Ákos, akkor élek a lehetőséggel. Ha lejár egy négy éves megtakarításunk és a kölcsönt nem igényeljük meg csak az áll.támogatást, a számlákat mikortól kezdhetjük el gyűjteni? Még valami, gazdasági épületet elfogad a Funda fedezetnek? Lakásként használják, csak a Földhivatalnál akadályokba ütközik az átminősítési kérelem. Üdv.: Iwi
1457. LTP ÁKOS
2009. dec. 8. 12:43
Ha valakinek kérdése, észrevétele van Fundamentával kapcsolatban, szívesen válaszolok!
1456. LTP ÁKOS
2009. dec. 4. 10:25
Ui: aki nem tudja, vagy nem kapott felhasználói azonosítót, hívja a 411-8181-et, ahol megmondják szerződésszáma alapján +néhány személyes adat, hogy beazonosítható legyen, ő telefonál-e.
1455. LTP ÁKOS (válaszként erre: 1453. - Nagycigi)
2009. dec. 4. 09:38

Igen, nyomon lehet követni mindent. Akik az elmúlt 1-2 évben nyitottak, a postán kiküldött szerződésvisszaigazoláson van az azonosító.

A honlap kezdőlapján alul, középtől kicsit jobbra van egy "Fund@menta ONLINE" ikonszerűség melyre klikkelve lehet regisztrálni meglévő ügyfeleknek.


Ha valaki nem látja az állami támogatást a szerződésén, vagy nem annyit lát, mint vár, az azért van, mert a Kincstár a megtakarítási év végét követő hónapban írja jóvá az adott évi állami támogatást. Azért írom, mert ez gyakori ijedséggel jár:)

1454. Myrthil (válaszként erre: 1453. - Nagycigi)
2009. dec. 3. 12:12
Hogyan tudok regisztrálni?
1453. nagycigi (válaszként erre: 1445. - Myrthil)
2009. dec. 3. 12:05

Úgy tudom, ha regisztrálsz a Fundamenta honlapján, sok mindent megtudhatsz saját szerződéseddel kapcsolatban...

Igaz, Ákos?

1452. LTP ÁKOS
2009. dec. 2. 11:56
Egyébként nem látom ennek a változtatásnak sok értelmét, de sajna sokan beleszaladtak, bármilyen bankhitelről legyen is szó, hogy visszamenőleg is így kérik, elég hülyeség....
1451. LTP ÁKOS (válaszként erre: 1449. - Ireth)
2009. dec. 2. 11:53
Az adásvételi szerződés követelményeiben a változást az ügyvédnek illik tudni, a Fundamenta nem ír elő semmi extrát, a földhivatali eljárás változott, mely miatt sehol nem fogadják el a régi bevált sablonszöveget.
1450. Ireth
2009. dec. 2. 11:36
Ja, és erről se kapok tájékoztatást, ha véletlenül nem kérdezek rá más ügyben (amire persze az ügyvédem hívta fel a figyelmem, nem a fundamneta v. a személyi bankárom)
1449. Ireth
2009. dec. 2. 11:30
Köszi, de most se úszom meg adás-vételi szerződés felbontás és újraírása nélkül, ami persze megint plussz, előre nem kalkulált költségekkel jár, mert persze ezt is csak most közlik velem, hogy új földhivatali szabályozás miatt mást kell írni a szerződésembe vagy addig nem fizetnek. Az ügyvédem szerint meg már későn szólnak és nem lehet megoldani szerződés módosítással. Ha nov. 1.-től lépett életbe egy változás, akkor azért kéne ezt előre tudni, nem? kb. 1 héttel előtte köthettem az adás-vételit és direkt megkérdeztük, hogy van-e valami szerződéses feltétel, amit bele kellene írni.
1448. LTP ÁKOS (válaszként erre: 1446. - Ireth)
2009. dec. 2. 11:04
Ez gáz. Drukkolok, hogy a kifizetés már gördülékenyebb legyen!
1447. LTP ÁKOS (válaszként erre: 1445. - Myrthil)
2009. dec. 2. 11:03

Szia!

Minden naptári év elején küldenek számlakivonatot, de nem biztos, hogy szerepel rajta minden várt állami támogatás, mert az állami támogatást a Kincstár a megtakarítási évet követő hónapban írja jóvá. A megtakarítási év pedig az első havi teljes betét befizetésekor hónap elsejétől indul. Példaképp: március 23-én kötötted, és csak a számlanyitási díjat fizetted be. Az első betét április 16-án lett befizetve, akkor április 1-től következő év március 31-ig tart a megtakarítási éved, az állami támogatást mindig április végén fogják jóváírni a számládon.


A 30% állami támogatást az adott megtakarítási évben befizetett összegre fizetik, mely maximált, évi 72 ezer Ft, tehát havi 20e Ft rendszeres megtakarításnál tudod legjobban kihasználni. A jóváírt állami támogatásra is jár a betétkamat.


Lehet külön is számlakivonatot kérni, de 2000 Ft-ba kerül minden igazolás kiadásának díja. Telefonon ingyen megmondják a 411-8181-en, vagy a hozzádrendelt személyi bankárnál is érdeklődhetsz.

1446. Ireth
2009. dec. 2. 10:50
Hát persze, hogy volt, de nem igazán voltam vele megelégedve. Bár nem tudom, hogy ez az ő hibája vagy az, hogy a fundamentánál nem képzik rendesen az embereket. Sokmindenben nem kaptam megfelelő felvilágosítást. A papírjaim is 1 hónap alatt kerültek be a központba, amikor előre jeleztem, hogy sürgős lenne a pénzhez jutásom, mert köt a szerződés. (persze előtte egyeztettem a személyi bankárommal és ő 4-6 hetet ígért). Arról nem is beszélve, hogy az alatt az 1 hónap alatt nem tudtam semmit a papírjaimról, nem tudtam senkit se elérni(mivel minden nagyon titkos a fundamentánál) és a bankárom is csak annyi tájékoztatást tudott adni róla, amennyit a call-centerben megtudtam, vagyis addig semmit se amíg be nem érkeznek a papírjaim.
1445. Myrthil
2009. dec. 2. 10:31

Sziasztok!


Nekem olyan kérdésem lenne, hogy az állami támogatás mire vonatkozik?

A teljes befizetett összegre, vagy csak az aktuális év befizetéseire?

Lehet kérni részletes számlakivonatot is, amiben az elejétől minden számlamozgás szerepel?

1444. LTP ÁKOS (válaszként erre: 1443. - Ireth)
2009. dec. 2. 10:22
Nem volt személyi bankárod, aki intézte a kölcsönt?
1443. Ireth
2009. dec. 2. 09:24
Köszönöm a tájékoztatást, csak az a problémám, hogy már a szerződés aláírásnál tartok. Jó lett volna, ha valaki az elején felvilágosított volna, hogy milyen buktatókkal jár így és milyen lehetőség lenne még. Sehol máshol nem szerepelek se adóstársként, se kezesként és adóstársat már kapásból kértek tőlem. Kedves nagycigi és LTP ÁKOS, ha jól sejtem ti a fundamentánál dolgoztok, vagy nagyon profin kiképeztétek magatokat. Jó lenne, ha ilyen pozitív tapasztalatom lenne a céggel kapcsolatban is és nem csak akkor tájékoztatnának, utólag, ha véletlenül rákérdezek valamire.
1442. LTP ÁKOS (válaszként erre: 1440. - Ireth)
2009. dec. 2. 08:05
Persze, lehetséges egyszerűsíteni, a hitelösszeg is csökkenni fog a 4éves futamidőhöz tartozó szerződéses összeg szerint. Hitelfelvételnél vagy van jelzálog, és akkor 150% keretbiztosíték van, vagy nincs jelzálog. Vannak hitelintézetek, akik úgy jegyzik be a jelzálogot, hogy hitelösszeg és járulékai erejéig, ez gyakorlatilag többszöröse is lehet végrehajtáskor, és vannak hitelintézetek, akik maximálják, ez utóbbi a keretbiztosíték. Ahhoz, hogy ne legyen jelzálog, adóstárs is kell, nem csak az 1,5 milliós határ számít, és nincs más fundi hitelben szereped adóstársként vagy kezesként.
1441. nagycigi (válaszként erre: 1440. - Ireth)
2009. dec. 1. 20:37

bocs...nem engem kérdeztél...

lehet módosítani, vszeg 323 módozatod van, 321-re (48 hónap megtak.idő + 3 hónap kiutalási időszak)

keresd az üzletkötődet, vagy regisztrálj a fundamenta honlapján, és ott nézd meg, ki a Te személyi bankárod. ott a tel.száma is! Hívd fel, és segíteni fog!

1440. Ireth
2009. dec. 1. 17:39

Kedves LTP ÁKOS!


Kicsit bonyolult nekem ez az egész. Ezért szeretném egyszerűsíteni. Van-e arra lehetőség, hogy csökkentsem a futamidőt pl: 4 évre, 5 év helyett, mert ebben az esetben a 4 év már letelt. Jó lenne, ha hozzájutnék a saját erőmhöz és csak a felvett hitel szerepelne a jelzálog bejegyzésnél.(kb. 1,3 millió.) Köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook