Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fundamenta, tapasztalatok? fórum

Fundamenta, tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


1589. Ábel21
2010. jan. 26. 00:06

Szia Ákos!

Tavaly ilyenkor zaklattalak FOT-os, meg egyéb kérdésekkel. (770., 774. számon) Akkor végül is úgy döntöttünk, hogy nem állunk neki hitelt kiváltani, FOT-ot keverni. Hál istennek kicsit a devizaárfolyam is rendeződött, így átvészeltük az elmúlt évet. Szeptemberben megszületett a 2. gyermek, simán megkaptuk a 750. 000 forintunkat, nem volt probléma, hogy én közben elmúltam 35. Most lesz aktuális a LTP hitel felvétele. A két szerződésünkre 3.700.000 Ft-ot vehetünk fel. Ebből állítólag kb. 3,4- 3,5 milliót kapunk. A maradékkal mi történik, ennyi a hitelfelvétel költsége?

A jelenlegi devizaárfolyam mellett a hitel kiváltása után marad még 1,2-1,3 milliónk. Most azt találtuk ki, hogy bővitjük a házat. Mikorra kell jogerős építési engedély? A kezünkben van a hitelintézeti igazolás a CHF kölcsönünkről, mindkettőnk kereseti igazolása. A személyi bankárunk szerdán jön, ha elindítjuk az ügyet, nem lesz-e gond, ha március közepére (ez a legkorábbi időpont, lehet hogy még később) lesz csak építési engedélyünk?

A lakáshitelünk CHF-os, így nem lehet pontosan tudni mennyit kell fizetni. Ilyenkor mi történik? A LTP utal egy kb. összeget, a maradékot a bank visszautalja nekik, nekünk? Mi van ha kevesebbet utal? Mi két fundamentás szerződésből kívánjuk a teljes lakáshitelt kifizetni (ez jelenleg kb. 2.2 millió, így az egy LTP sajnos nem elég rá.) Arra gondolom nincs garancia hogy a két szerződés pénze egy napon kerül átutalásra, ha nem egy napon vajon mit csinál a bank? (A bank egyébként OTP ahol láthatóan nem szeretik a fundamantát, de ahogy a személyi bankárok; azt hiszem a harmadikat "koptatjuk"; szavaiból ktűnt, ez kölcsönös) Ő végtörlesztést vár, és először csak a pénz egy része érkezik meg?

A bővítés számlái milyen dátumúak lehetnek? A tervezés, engedélyezési eljárás költségei elszámolhatók-e?

Biztos lesz még jó néhány kérdés...

Előre is köszönve:

Ábel

1588. nagycigi (válaszként erre: 1587. - Kissracz)
2010. jan. 22. 22:49

0614118181 call center (esetleg ott a 42-est)


kérdezd meg ott, vagy - ha elérhető - kérdezd meg a személyi bankárod, akivel kötötted a szerződést.


Alaphelyzetben a beépített konyhabútort elfogadják. (Tehát nem azt, amelyiket a fal mellé tolsz)

A lapraszerelt bútorokhoz sok esetben maga az áruház ad összeszerelő szakembert...

Ezekben pl. egy pult alá van beépítve a mosogató, a sütő, a főzőlap, a mosogatógép, meg a szagelszívó... (akár ezek árát is elfogadják, de kérdezz rá!)

1587. kissracz
2010. jan. 22. 20:34

Sziasztok!

Tudna-e valaki nekem tanácsot adni?

Lakáskassza szerződésemet lakásfelújításra szeretném felhasználni, többek között konyhabútort szeretnék vásárolni. Egy nagy négybetűs:-)) bútorboltban venném, ahol azt mondták, hogy a számlára nem tudják ráírni, hogy beépített a konyhabútor, de a neve rajta van, amiből beazonosítható. Esetleg vámpapírral tudják bizonyítani a beépített voltát. Elfogadja-e a Fundi?

1586. nagycigi (válaszként erre: 1583. - Arancia79)
2010. jan. 22. 20:27

kiegészítés:

az előbbiekből talán kitűnik, hogy ha az állami támogatásra is igényt tartassz, csak a (módosított) szerződéses összeget kéredheted, áthidaló kölcsönként. Vagy pedig fel kell mondani a szerződést, visszakapod, amit eddig befizettél, 1 %-os kamattal, ÁT nélkül. Ha így döntenél, akkor is érdemes megosztani, hogy az eddig berakott pénzt megkapd, de a másikon (igaz nulláról, de) megtartod a szabadfelhasználás lehetőségét.

Az állami támogatás a havi befizetésekre jár, akkor igénylik a kincstártól, ha 6.+3.+3. hónapokban vizsgálva, beérkezett az adott időre vállalt 6x, ill 3x20.000- forintod...

1585. nagycigi (válaszként erre: 1583. - Arancia79)
2010. jan. 22. 20:20

jobbat javaslok: várj ápr. végéig, akkor indítsd, és csinálj kettőt a mostaniból (kell még egy családtag, kedvezményezettnek)

első lépés

a mostani 423/20.000.- (8 éves) ltp-ből csinálj két 423/10.000.-

második lépés:

az egyik 423/10.000-ből 421/20.0000.- re módosítsd. ennek szerz. összege: 3.220.000.- (elég?) ezt veheted fel áthidaló kölcsönként. jelzáloggal 8,5 % anélkül 13,5 % kamattal, ez max,34.900 kamat, + 20.000. havi megtakarítás, két évig, aztán 34.132.-/hó a törlesztés (3,9 % kamat mellett, kb. 2017 decemberig)

Harmadik lépésként - ha belefér a költségvetésetekbe, emeld meg a megosztással létrejött új ltp. havi betétjeit 20.000.-re, mert ennek lejárata ugyanakkor lesz, mint az eredetinek lett volna, így 2016. májustól szabadon felhasználhatod az összegyűlt pénzt.

Ha most nincs elég pénzetek, akkor addig ne emelj, maradj a 10.000.-nél, vagy ne is fizesd, csak akkor, ha már elbírja a költségvetésetek...

Így meglesz az önerőd, és megtartod a régi nyolcévessel járó előnyt: a szabadfelhasználás lehetőségét... (ide kell a másik kedvezményezett, és ide is megkapod a 30 % ÁT.t)

Az áthidaló kölcsön csak két év és a szerz.összeg 25 %-ának megléte után kérhető, előtte Azonnali Áthidaló, még magasabb kamattal...

remélem, érthetően írtam...

1584. haleo (válaszként erre: 1582. - LTP ÁKOS)
2010. jan. 22. 16:56
Hmmm.. Úgy látom azért ez nem lesz egyszerű.. Fogalmam sincs hogy jövő héten hol és milyen hitelt vegyek fel, de köszi a választ, a plusz infó mindig jó! :-)
1583. arancia79
2010. jan. 22. 15:36
sziasztok!van egy 2008 juni 15.én kötött, 8 éves ,423-as módozatu fundánk,havi rendszeres 20 ezer forintos megtakarítással.kérdésem .Érdemes -e lecsékkentenem mondjuk 4 évesre és akkor két év után pénzhez juthatok,ami juliusban lesz.persze a kiutalás után.a pénzt felhazsnálhatom e öneröként.ha nem igényeljük hozzá a hitelt csak a saját megtakarítást az mennyi pénz kb. az állami támogatás mennyi idő után jár?én külföldön ausztriában dolgozom ez nem gond-e.Bejelentve dolgozon kb 1000 euro havonta a jövedelmem.köszi
1582. LTP ÁKOS (válaszként erre: 1581. - Haleo)
2010. jan. 22. 13:53

Hogy euróban vagy forintban jobb-e, az mindig utólag derül ki:)


HUF-ban manapság 10% körül érhetők el a piaci lakáshitelek, kezdetben havi kamatra lebontva ez 29,167 Ft, és ehhez amennyi tőkét tudsz tenni...

EUR-ban 8% körül, ami havi szinten 23.333 Ft, ha nem változik az árfolyam..

Ez azt jelenti, hogy ha ÁTLAGBAN 340 Ft alatti marad a HUF/EUR, akkor jobban megéri az eurós, de még mindig nem számoltunk a kamatkockázattal, hisz 3-6-12 havonta változtatható a piacnak megfelelően. Ezt te választhatod, ebben felelősséggel senki nem tud tanácsot adni...


Ugyanakkor ha gyengül a forintunk, az árfolyam és a törlesztő emelkedik devizahitel esetén, viszont ez a gyengülés a forinthitel kamatemelkedésével is jár...


Ha nem hiszel abban, hogy erősödni fog a forintunk, és tartasz a tartós gyengüléstől, választ a kezdetben kicsit drágább, de számíthatóbb forinthitelt, a tőketartozásod így nem emelkedhet. Ha mersz kockázatot vállalni, akkor az eurósat.


"Eurónál azt hallottam, hogy "..ez a lehető legrosszabb, mert a megtakarításom meg forint..""

- igen, többen mondják ezt. Gondoljuk át: ez arra vonatkozik, ha nagyon elszáll az árfolyam, akkor a Ft-ban lévő megtakarítás kevesebbet ér devizában, mikor előtörlesztünk. Felteszem a kérdést: ha devizában törlesszük az egészet, a tőkerészt is, nem fog emelkedni a teljes törlesztő havi szinten is?

Ha elég összeg van a tőkerészben kombi hitelnél, szerintem stabiziló hatása is van, hisz az ingadozást mérsékli, mert a tőkerész fix marad.

Aztán nagy kérdés, milyen árfolyam mellett lesz előtörlesztve.

Az sem kizárt, hogy erősödni fog a forint devizahitel előtörlesztésénél, tehát ha alacsonyabb árfolyamon törleszted elő, mint felvetted, több devizát ér, további nyereséget jelent. Példaképp az euró 1999. júniusban 250 Ft volt, 2008. júniusban 230.

Nem célom befolyásolni egyik irányban sem, pusztán több infot adni erről (vagy ez már teljes elbizonytalanítás?:))


Hogy melyik bank jobb... nagy csodák nincsenek, ez függhet a Te minősítésedtől, a célingatlan helyétől és állapotától (pl kis településen sok banknál kár megpróbálni)

1581. haleo (válaszként erre: 1579. - LTP ÁKOS)
2010. jan. 22. 12:14
Igen, valóban én olyan havi 30- (max.)35 e ft-os törlesztéssel kalkuláltam, az úgy kényelmes és vállalható. Nem fontos hogy a 20 évet lefelezzem (persze összességében tudom akkor fizetnék kevesebbet..), van valami köztes megoldás? Ha mondjuk az eredeti 20 évet 18 alatt tudom le és 500000-1000000 ft-al fizetek végül kevesebbet vissza (most csak mondtam valamit..), akkor még az is jobbnak mondható a sima hitelnél. EUR vagy HuF kombinációban jobb? Eurónál azt hallottam, hogy "..ez a lehető legrosszabb, mert a megtakarításom meg forint..". Ha a Fundamentának fizetett összeg több (olyan havi 10000 ft), mint a bank felé lenne a tőketörlesztés akkor szerintem az jó. Márpedig olyan 25-75% a fizetendő összegek aránya tőketörlesztés és kamat megoszlásban. 30000ft-os törlesztésnél ez 7500ft tőketörlesztést és 22500 ft kamatot jelent. Az árfolyamkockázat a megtakarítási időszak alatt azonnal meg csak a kamatot érinti. Tudom ez itt nem a reklám helye de valahogy utalnál rá, hogy melyik bank kombinált hitele a legjobb?? :-)
1580. haleo (válaszként erre: 1578. - LTP ÁKOS)
2010. jan. 22. 11:40
Köszönöm a hozzáértő választ! Háát, igen így egyértelműen jobb, csak a havi 43000 törlesztést nem merem bevállalni...
1579. LTP ÁKOS (válaszként erre: 1578. - LTP ÁKOS)
2010. jan. 22. 08:44

Ha csak 30 körüli összeget tudsz bevállalni, nem megy a 43, akkor számottevő előnyt nem tudsz kicsikarni, mert csak kb 6000 Ft férne a tőkébe, minimális az előny, vagy erre gondolhattak más közvetítők, vagy kínai nekik a lakástakarékkal kombinált hitel, és inkább lebeszélik róla az embert...


Összegezve ha 15-20 ezres Fundit be tudsz vállalni, jelentős az előny, ha csak minimálisat, nem biztos, hogy jobban jársz....


Ha el tudsz menni havi 50 körüli összegig, még nagyobb előnyre lehet szert tenni oly módon, hogy nem kombizod, hanem normál annuitással kéred a hitelt 20 évre havi 30 körüli törlesztőre, és mellette a hiteltől függetlenül csinálsz 20 ezres Fundit, és később előtörlesztesz vele. Ez azért lesz jobb, mert a banknak tőkét is fizetsz, tehát az is fogy, kevesebbet kell előtörleszteni.

Hogy mit jelent a "jobb", azt neked kell eldöntened, belefér-e ennyi havi szinten, mert nyilván nincs miről beszélni, ha felső korlátai vannak a havi teherbírásodnak.

1578. LTP ÁKOS (válaszként erre: 1577. - Haleo)
2010. jan. 22. 08:31

Szia!


Attól függ, hogyan rakjátok össze, meg lehet csinálni nagyon előnyösen is, meg hátrányosan is.

Kombi hitel esetén amig nem jár le a Fundi, türelmi idős a hiteled, a banknak csak a kamatot fizeted, a tőkét nem a banknak, hanem a Fundinak fizeted, így rámegy minden havi betétre 30% állami támogatás. Mikor lejár a Fundi, automatikusan a banké lesz. Ha csak 2-3 ezer Ft-ot fizetsz a Fundiba, nem túl előnyös, mert alig fog csökkenni a tőketartozás, lejáratkor emelkedik a törlesztő, hosszútávon többe kerül az egész, csak az elején kevesebb, amit fizetsz.


Nagy előnyt akkor érsz el vele, ha havi 20e Ft-ot fizetsz a Fundiba, a maximumot, én úgy csinálnám, hogy 422-es 3.570.000 Ft-ra kötném.


Hogy számokkal is lássuk az előnyt 20 év alatt 8% banki kamattal számolva 3,5 millió hitelösszegre:


1.

Fundi nélkül normál annuitásos hitel havi 29.275 Ft/hó, visszafizetendő összesen 7.026.097 Ft, a duplája.


2.

Fundival kombizva banknak kamat havi 23.333 Ft + Fundi 20.000 Ft = 43.333 Ft az első 56 hónapban

A 3 hó kiutalási időszak után, tehát szűk 5 év múlva a Fundi megtakarítás + 30% állami támogatás + 1% betétkamat automatikusan előtörlesztődik, a különbözetet pedig a FIX 3,9%-os Fundi hitelből kifizeted. Így megszűnik a bankhiteled, csak a Fundinak fogsz fizetni 78 hónapig havi 31.416 Ft-ot, mely törlesztő nem változhat, törvény írja elő.

Eredményképp nem 20 év, hanem 11,5 év alatt letudtad az egészet, az össz visszafizetendő az előző 7 millióhoz képest csak 4,9 millió.


Ebben a konstrukcióban 2,1 millió zsebben marad a futamidő során, szinte fele annyi lesz a futamidő. Az első 5 évben többet fizetsz ugyan, de ez a többlet nem költség, hanem befektetés...

1577. haleo
2010. jan. 22. 07:15

Sziasztok!


Szeretnék segítséget kérni a Fundamentával kombinált lakáshitelekről. Lakás vételár 6,4-6,5 millió ft, önerő 3 millió ft. Tehát kb. 3,5 millió ft lenne a hitel. Egy ilyen konstrukció mindenképpen előnyösebb egy sima piaci kamatozású hitelnél?? (20 éves futamidőben gondolkodtam.) Személyi bankár szerint mindenképpen, más hiteltanácsadó meg lebeszélt róla! Tiszta káosz van már a fejemben, de nagyon nem szeretnék rosszul dönteni.. A munkaviszonyom rendben van, kb. 133000 ft nettó fizut tudok igazolni. Előre is köszi a válaszokat!

1576. nagycigi (válaszként erre: 1575. - Andalikiné)
2010. jan. 21. 20:11

A jelenlegi szerződéses össze 8,5 %-a, ha jelzálogfedezettel tudod felvenni...


Szervusz Andy!


Ha nincs fedezet, 13 % a kamat... és igen, utána kezded törleszteni - de nem a három milliót, hanem csak szerződéses összegből a saját befizetéseid, az állami támogatások és mindezek kamatainak összegének levonása után fennmaradó részt, a "lakáskölcsönt"

Mert a szerződéses összeg két részből áll: a lakáskölcsönből, és a befizetésed, az állami támogatás és a kamatok összegéből (ami a saját megtakarításod)

2010. jan. 21. 17:36

Szia!

Lenne a fundamentával kapcsolatosan pár kérdésem.

Kötöttem 10 ezer ft-osat, de 8 hónap után váltottam 20 ezresre, és igy 57 hónap lett a futamidő.Ugy néz ki,hogy bő 2 év után szükségem lenne az összegre / 3 millió/. Ha ezt megkapom, utána mennyit fogok fizetni, állitóleg az 57. hónap leteltéig 2o ezer + 8% -ot / de minek a 8 %-át???/

utána pedig kezdem törleszteni a 3 milliót?

Segits ha tudsz. Köszi

Andy

1574. LTP ÁKOS (válaszként erre: 1573. - E00af507a9)
2010. jan. 21. 14:04

SZia Koeman01!


Igen, ha rendszeres a 2 megtakarítás, és felveszed hozzá a lakáskölcsön részt is, 2x3.570.000 = 7.140.000 Ft-ot előtörleszthetsz, ilyenkor egy hitelintézeti igazolás kell a fennálló tőketartozásról, és hogy mindkettőtöknek van lakáshitele és tulajdonrésze az ingatlanban. A megtakarítási idő leteltével indíthattok új megtakarítást is, melyet szintén elő lehet törleszteni. A lejáró LTP-kre 78 hó x FIX 31416 Ft x 2 db-ot kell fizetni, igen. Van lehetőség többet is fizetni akár havi szinten, előtörlesztés Fundinál díjmentes, így rövidül a futamidő, bár ez a 3,9%-os kamat az infláció fele...


Ja most fogom fel: LTP megtakarítással LTP hitel kiváltás - igen, lehetséges.

2010. jan. 21. 12:43

Igen, 422-es módozat. Ezek szerint, ha lejárnak az LTP-k, akkor mindkettő után igénybe vehetem majd a lakáskölcsönt?! A törlesztés pedig 78 hónapon keresztül havi 2x31 416 Ft lesz?


Még egy kérdés: Miután felvettem a lakáskölcsönt és kötök egy újabb LTP-t, akkor teszem azt 4 év után a megtakarított összeget be tudom forgatni a meglévő lakáskölcsön összegébe? Azaz csökkenthető ezzel a korábban felvett visszafizetendő lakáskölcsön összege?

Köszönöm a választ!

Üdv!

1572. nagycigi (válaszként erre: 1571. - E00af507a9)
2010. jan. 20. 16:21

Szia *koeman!

visszakérdezek: Milyen módozat?

ha jól számolok, akkor 422 módozat, ami 56 hónap megtakarítást (56x20.000.-) és 3 hónap kiutalási idő - (amikor nem kötelező a havi betéteket fizetni, de ha nem állítod le, vonják, nem gond, mert kamat és ÁT jár hozzá!) Ismereteim szerint ha ehhez igénybe veszed a lakáskölcsönt, akkor 78 hónapig kell fizetned 31.416.- Ft-t amiben a kamat is benne van...

2010. jan. 19. 21:59

Sziasztok!


Segítséget szeretnék kérni, a kérdésem a következő:

2x20 000 Ft-ot fizetek 4 év 11 hónapos LTP-kre. Az lenne a kérdésem, hogy a lejáratkor felvett lakáskölcsönt pontosan hány évig kell fizetnem és milyen összegekben? (mindkét szerződésre igényelném a kölcsönt) A leírásban 72 hónapot találtam, de gondolom az csak a kamatokra vonatkozik...

Előre is köszönöm a választ!


Üdv!

1570. LTP ÁKOS (válaszként erre: 1568. - Solyomszem)
2010. jan. 19. 10:12
Amit megkaphattok: az eddigi befizetett megtakarítást, az arra járó 30% állami támogatást, és előzőekre évi 3% betétkamatot, ez a teljes megtakarítás. Ennek a dupláját is kérhetitek, a másik fele kedvezményes lakáscélú kölcsön fix kamatozással.
1569. LTP ÁKOS (válaszként erre: 1568. - Solyomszem)
2010. jan. 19. 10:00

Üdv Sólyomszem!


Az állami támogatás 4-8év közötti megtakarításra jár lakáscélú felhasználás igazolásával.

Mivel megvan már a 4 éved, rövidítheted, csökkentheted, vagy felmondhatod a szerződésedet állami támogatással együtt is. Ha lemondasz az állami támogatásról, akkor persze nem kell igazolás, de kár lenne bennt hagyni azt a 30%-ot.

2010. jan. 18. 23:15

Lenne egy kérdésem. 8 éves fundamentánk van, amiből letelt 4 év 9 hónap. Lakáscélra felvehetjük? Ha igen mi az amit megkapunk? Az állami támogatás az jár? Ha nem jár az állami támogatás akkor gondolom a számlák sem kellenek!

Előre is köszönöm a választ!

1567. fundy (válaszként erre: 1565. - Nagycigi)
2010. jan. 18. 23:08
nincs mese, várnom kell...
1566. nagycigi (válaszként erre: 1565. - Nagycigi)
2010. jan. 18. 21:16

és mégvalami:

"Az áthidaló kölcsön akkor igényelhetô, ha a lakás-elôtakarékoskodó a szerzôdéses összegnek legalább 25%-át már megtakarította és a megtakarítás ideje elérte a 2 évet.


tehát a számládon 1.562.500.- Ft-nak kell lenni

ennyi csak kb. másfél év múlva lesz...

affrancba... :(

1565. nagycigi (válaszként erre: 1564. - Nagycigi)
2010. jan. 18. 20:59

így jár az ember, ha válasz közben tv-t néz... :(

hülyeséget írtam... természetesen az áthidaló kölcsön kamata jelzálog-biztosítás mellett 8,5 %

(most még) így a havi terhed: 20.000.- + 44.270.-

a többi stimmel... bocs...! :)

1564. nagycigi (válaszként erre: 1562. - Fundy)
2010. jan. 18. 20:55

ez is egy megoldás:


Ha a szerződésedet módosítod 423-ra, (nyolc éves, sz.ö.: 6.250.000.-/20.000.-) ill. egy ennél kisebb, épp a neked szükséges sz.ö-re, pl. 5,8 millára, és erre kéred az áthidalót, akkor a Fundiból megveheted a lakást... persze, jelzáloggal...

majd még öt évig fizeted a havi 20.000.- Ft-ot, meg a felvett hitel kamatait, a 6,25 mFt-nak a havi kamat 68.000.- Ft(13% - az előbb tévesen írtam 11 %-ot) feltétel: adós-adóstárs, jövedelemigazolás, jelzálog-fedezet...

majd az ötödik év után a lakáskölcsön törlesztését: (a havi betéteketmár nem kell!) tíz évig 39.000.- Ft-ot Tizenöt év alatt letudtad a tartozásodat...

Hogy tetszik? :)

1563. nagycigi (válaszként erre: 1560. - Fundy)
2010. jan. 18. 20:40

mostantól 1,5 mFt-nál ha van jelzálog, akkor 8,5 % az áthidaló kamat, a nincs, akkor 11 %

de ettől még lehet ez az önerő, az a kérdés, mennyi hitelt ad a bank... az ingatlant értékének 70 %-áig lehet terhelni jelzáloggal, elsőként a bank, utána a Fundi, ezzel nincs gond... viszont 6 milliós ház hiteléhez talán kervés a 1,5 milla önerő... és sok a törlesztések havi terhe...

1562. fundy (válaszként erre: 1561. - Fundy)
2010. jan. 18. 19:32
csakhogy akkor 1,5 év múlva sem lesz megoldás, mert a szerződéses összegre is jelzálog lesz, szal a maradék összeget nem tudom rendes hitellel pótolni...de nekem 1,5 év múlva sem lesz önerőm.Ha havonta félreteszek még egy 20 ezret banki betétben mondjuk, az is kb. 400 000. Azzal meg ugye kitörölhetem a....
1561. fundy (válaszként erre: 1560. - Fundy)
2010. jan. 18. 19:29
nincs semmilyen megoldás?
1560. fundy (válaszként erre: 1558. - Nagycigi)
2010. jan. 18. 19:28

igen, teljesen egyedül.de itt azt olvastam a fórumon, hogy a 1,5 millióhoz nem kell jelzálog.ezért gondoltam ezt önerőnek, a többit meg rendes banki hitelnek, majd 1,5 év múlva mikor lejár a Fundamentám előtörlesztek a 3,9-es hitellel.

azt hittem ez kivitelezhető így, hisz az 5,8 millió nem egy nagy összeg (nekem persze az)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook