Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyjunk együtt, társakkal talán könnyebb... fórum

Fogyjunk együtt, társakkal talán könnyebb... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
2009. ápr. 16. 20:10

Szió!

Nagyjából jól.

Az én menüm :R a szokásos

T: 1 banán

E tejszínes zablisztes noki

U: norbi kenyér , kefír párizsi

Vacsorát meg nem is kéne már.Talán én is bedobok egy ilyen fehérjeport, bár nekem nem nagyon ízlik.

Mérést vasárnapra tervezek.Holnap reggel pizzát sütök a családnak, sztem nézek itt a hoxán valami light változatot, és halas feltéttel light mozzarellával elkészítem.Ma este a erikasztorna duplán, holnap reggel meg ducizok egyet.

Nálunk egyre melegebb van egyre lengébbek a ruhák, be kéne gyorsítani, de a komoly szigort nem bírom.

2009. ápr. 16. 19:44

Hahóóó! Hogy ment a mai nap?


A diéta nekem rendben ment, a torna nyolckor lesz (nálunk egy órával korábban van). A rántott karfiol mellé ettem még egy gyümijoghurtot és az edzés után jön a proteinpor.

2009. ápr. 15. 21:29

Én meg megyek tornázni. :(


Holnap foly. köv.

2009. ápr. 15. 21:28
Én a norbit és a 90 naposat kombinálom. Én is update hívő vagyok, de ha követem a protein-szénhidrát-keményító-gyümi napokat, akkor sokkal változatosabban eszek. Egyfajta rendszert ad. A gyüminap is jó méregtelenítés szempontjából. Minden este fehérjét eszek valamilyen formában. Szóval egy nap se marad ki semmi. Család mellett persze nem lenne egyszerű ennyi mindenhez tartani magam, de nekem csak a férjemet kell kicseleznem, de most már ő is fejben tudja tartani, hogy mikor mit eszek. :)
2009. ápr. 15. 21:24

Kezdek álmos lenni, sztem elköszönök, holnap 5-kor kelek nokedlizni.

Jó éjt.

2009. ápr. 15. 21:13

ja, értem.Egyszer én is csináltam a 90 napost, kész kínlódás volt. 6 tagú családra főzök,képzeld el a rántott husi sütögetését, gyümölcsnapon.

Nekem legjobban a norbi tartható.Gyakran készítem el a hagyományos ételek update változatát.

Holnap zöld nokedli lesz, sonkás tejszínes mártással, nekem zabliszttel.

2009. ápr. 15. 21:06
Szeretem a zabpelyhet. Szoktam belőle sütni sajtos sütit vagy kekszeket. Ma azért ettem több gyümit és semmi más szénhidrátot mert minden nap estig a 90 napos diétának a napjai szerint eszek és ma gyümölcsnap volt soron.
2009. ápr. 15. 20:58

A tornát ma már sikerült rendesebben, pontosabban megcsinálnom, 1,5 adagot, de ezt most érzem.

A mai menüd nagyon jó, és szerintem egy picivel több értékes szénhidrátot ehetnél, akkor nem lenne túl gyors a fogyás, és jobban bírható.

Mondjuk a karfiol pont ilyen.

Nem szereted a zabpelyhet?

2009. ápr. 15. 20:42

Hogy ment a torna?


Most jöttünk vissza a vadászatból (bevásárlás). Sikerült kizárólag diétás vadat ejteni egy tábla csoki kivételével. :)

A mai menüm:

alma

rengeteg narancs

káposztasali

1 diétás gyümijoghurt (erről le akarok szokni, mert nem tartom sokra)

még hátra van a callanetics után egy fehérjeturmix


Holnap lesz nagy dínom-dánom, rántott karfiolt készítek. Én imádom. Kicsit kalóriadús, de 11-kor akarom enni, így szerintem nem lesz gond. Egyébként most nagyon fogyok, kicsit túl gyorsan is. De majd ezekre az időkre fogok emlékezni, amikor stagnálok. :)

2009. ápr. 15. 20:02
elmegyek dupla erősítős tornára, talán mire végzik összefutunk..
2009. ápr. 15. 19:39

Megjöttem.

A mai menüm:R:tk toast, sonka

U: banán, sajtos rúd

E: paprikás krumpli saláta

U:pár szem mogyoró(maradt tegnapról)

V:2 diétás puding

A sajtos rudat nem kellett volna a többi nagyjából rendben.

Te mit ettél ma?

2009. ápr. 15. 19:19
Nálam eddig minden okés. Magam is meg vagyok lepődve. Bár általában két hét után szoktam meginogni és feladni, pedig igazából nem is szenvedek, jókat eszek. De majd most! :)
2009. ápr. 15. 14:36

én utólag bezsebelem a piros pontot.Tegnap este váratlan vendégek jöttek az internetezőidőmben.

Kipróbáltam a tornát amit beírtál, tényleg jó, csak dupláznom kell a mennyiségeket mert nem lett izomlázam.Fittebb vagyok mint gondoltam:-)

Most csak bekukk, este jövök.

2009. ápr. 14. 20:52

Senki?

Nekem jól ment a mai nap is. Szerencsére csak a kajálásra kellett figyelnem, mert mára nincs torna előírva. Nem is bánom. Reggel méredzkedtem: 86,6 kg Féltem, hogy több lesz.

2009. ápr. 14. 19:03
Szép jó estét mindenkinek! Kinek adhatok piros pontot és kinek jár fekete? :)
77. c3648d6796 (válaszként erre: 76. - 96126be7d9)
2009. ápr. 13. 20:25

ja, erre emlékszem, én is gyúrtam rá, kazettán talán még meg is van..én is kedveltem.

Most talán keresek valami light aerobicot,amit 40 évesen is lehet csinálni ágynak dőlés nélkül.

Most elköszönök, további szép estét!

76. 96126be7d9 (válaszként erre: 73. - C3648d6796)
2009. ápr. 13. 20:18

Nem hallottam róla, általában csak akkor hallok edzőkről, ha a lányok a konditeremben mesélnek valakiről.


Még 13 évesen fogytam egyszer egy nagyot, akkor Bíró Icára ugráltam otthon, na az nagyon jó volt. Annyira amatőr volt az egész, hogy az már szórakoztatott! :) Szerintem azt a videót mindenki ismeri... Röhejes aerobic bugyikban ugrál 2 méteres lobogó hajjal, kikötődik a cipőfűzője, elrontja a számolást, csaknem leesik az emelvényről...

3 hónapig ugráltam rá, de nem tudtam megunni! Ha lenne dvd lejátszóm, azt még ma is nyomnám.

Mondjuk térd gondokkal bajos lenne, de a kitöréseket nem muszáj csinálni. Nézz utána ha gondolod, nem hiszem hogy icának olyan sok dvd-je lenne.

75. c3648d6796 (válaszként erre: 74. - 2bc7365ec9)
2009. ápr. 13. 20:13
Holnap találkozunk, szép estét!
2009. ápr. 13. 20:10
Megyek tornázni, aztán készülődni holnapra. Holnap hosszú napom lesz, este jövök. Addig is mindenki tartsa magát fogyihoz, mert holnap beszámolót kérek! És aki bűnözött, annak bünti jár. :)))
73. c3648d6796 (válaszként erre: 70. - 96126be7d9)
2009. ápr. 13. 20:10

Lehet, hogy beszerzek egy ilyen térdszorítót, konditerem van a városban, de az időbeosztásom miatt nem nagyon fér bele( család, munka + heti két délután angolóra), de valami aerobic dvd-t tölthetnék a netről.Béres Alexandrát, és Rékát próbáltam, lábra sem tudtam állni utána.Meg nekem kardio edzés kell szerintem.

Mostanában többször olvastam Tartarek Dezső óráiról, róla tudsz valamit?

2009. ápr. 13. 20:08
Biztosan kor és állóképesség függő a dolog, de én 110 kilósan is mentem aerobikra. Csak meg kell találni a neked megfelelőbbet, és megy az. :)
2009. ápr. 13. 20:07
Szerintem még a könnyebb aerobik órák is gyilkolják a térdet, bár talán nem mindegyik. Én megvárom, amíg csak kb. 10 kiló lesz rajtam, akkor nézek kicsit ugrálósabb dvd után.
70. 96126be7d9 (válaszként erre: 62. - C3648d6796)
2009. ápr. 13. 20:04

Térdszorítót mindenképpen, az nekem is kell a jobb térdre. Szerintem hasznos.

Aerobikra járok, meg néha futni.

Szerintem könnyebb aerobik órákra nyugodtam bemehetsz, főleg olyanokra, amik inkább átmozgatnak, nem erúsítenek -persze minden óra az edzőtől függ. Soft ball, xco, én ezeket szeretem izzadós de nem szenvedős aerobicra.

Nem tudom felétek mi a helyzet és hogy mik a lehetőségek, de érdemes elmenni egy edzőterembe (olyanba ahol aerobikozni és 'gyúrni' is lehet). Egy okos edző fel tudja mérni a helyzetet, megmondja miből mennyit kéne, milyen típusú mozgással lehet eredményt elérni.

Habár tudom hogy sokan az otthoni dvd-ket szeretik, én azokért nem vagyok oda, egyszerűen azért mert ha nincsenek körülöttem mások, nincs motiváció.

Amúgy ha edzőhöz nem is mész el, a leges legjobb, ha eljársz úszni, hiszen köztudott hogy az a legátmozgatóbb, egészségesebb és kímélőbb sport a világon. :)

Majd én is szeretnék, de még mindig abban a méretben vagyok, amire nagyon drága fürdőruhát venni... De remélem 1-2 hónap, és megoldódik ez is.

69. 2bc7365ec9 (válaszként erre: 67. - C3648d6796)
2009. ápr. 13. 20:04
Hát, akkor mit szóljak én nadrág ügyben?! :))
68. 2bc7365ec9 (válaszként erre: 66. - C3648d6796)
2009. ápr. 13. 20:03
Több gyakorlatot szerintem a callaneticsből vett ki. De ez legalább bizotsíték, hogy müködik a dolog.
67. c3648d6796 (válaszként erre: 65. - 2bc7365ec9)
2009. ápr. 13. 20:02

Szép nagyra nőttél, én csak 175 vagyok az is elég.Ifjúkoromban mindig alacsonyabb pasik mászkáltak utánam, akkor zavart kicsit.

Meg az zavar, ha nem kapok elég hosszú nadrágot magamnak.

66. c3648d6796 (válaszként erre: 64. - 2bc7365ec9)
2009. ápr. 13. 19:59
Köszi, ez tetszik, jó lesz erősítő edzésnek, másnaponta majd megcsinálom. szerintem olyan rég csináltam ilyet, hogy megtudom,hogy vannak még izmaim.
65. 2bc7365ec9 (válaszként erre: 63. - C3648d6796)
2009. ápr. 13. 19:59
Igen, én is azt olvastam, hogy a heti 1 kilóig nem jön vissza, ha tornázik is az ember lánya. És ekkor nem az izom fogy, hanem a zsír. Bár szerintem nálam lehet egy kicsit több is, mivel magas vagyok (182 cm) és azért nem ugyanaz nekem leadni egy kilót, mint egy 160 centis lánynak.
2009. ápr. 13. 19:56

Ezt még régen ollóztam ki valahonnan.


Fenék- és combformálás fájós térddel


Lábemelés hátra

Ereszkedj négykézlábra, támaszkodj az alkarodon. Nyújtsd hátra a bal lábad, és emeld meg, ameddig tudod, miközben a derekad egyáltalán nem homorítod, inkább kissé púpos legyen. Emiatt nem tudod majd nagyon magasra emelni, de a lényeg nem is ez, hanem, hogy a farizom és a hátsó combizom megfeszüljön. Tartsd így 5-6 másodpercig, majd engedd vissza, és válts lábat. Ismételd mindkét lábbal tízszer.


Lábemelés terpeszben

Bár az alsó hasizmot is erősen megdolgoztatja, a combokra elképesztően hatékony. Ülj kényelmes terpeszbe, hátad legyen egyenes, karjaid nyújts ki előre (az egyensúly miatt). Emeld meg nyújtva az egyik lábad. Ha magasabbra tudod emelni, mint tíz centi, akkor tágítsd a terpeszt. Miután megemelted, tarts úgy, és emelgesd kis mozdulatokkal húszszor, majd cserélj lábat. Figyelj oda, hogy ne dőlj hátra, igyekezz minél egyenesebben tartani a törzsed. Ismételd mindkét lábbal háromszor.


Lábemelés z-ülésben

Igazi bomba, rendkívül hatásos gyakorlat – és rengeteg időt spórolhatsz vele. Ülj a földre, jobb lábad legyen előtted derékszögben behajlítva, bal lábad oldalt, lábszárad hátrafelé, szintén derékszögben. A bal csípőd forgasd be a jobb térded irányába, majd emeld meg a bal lábad. Ha jól csináltad, alig tudod megemelni, és a csípőd, a farizmod és a combod egyszerre feszül. Emeld meg apró, nem hirtelen mozdulatokkal húszszor, majd válts lábat. Figyelj, hogy a törzsed maradjon egyenes, amennyire csak lehet, és a csípőd végig legyen beforgatva, különben csak a combod dolgozik, az se sokat. Ismételd mindkét lábbal háromszor.


Lábtolás

Szintén z-ülésben emeld meg egy kissé a lábad, és told hátra így behajlítva, amennyire csak tudod. Innen tologasd még apró mozdulatokkal, teljesen megfeszített farizmokkal hússzor, majd válts lábat. Ismételd mindkét lábbal háromszor.


Combközelítés

Ülj egy székre vagy a fotel szélére, talpaid legyenek a padlón, a térdeid közé pedig tegyél egy kisebb gumilabdát. Nyomd össze szorosan a térdeid, és tartsd meg ezt a pozíciót 5-6 másodpercig, majd engedd vissza. Ismételd tíszer.

63. c3648d6796 (válaszként erre: 60. - 2bc7365ec9)
2009. ápr. 13. 19:54

Szerintem ez lehetséges, heti 1 kiló az még nem is túl gyors, hogy jojózni kezdj.Nagyon fontos, hogy ne fogyjunk túl gyorsan!

Fogytam én már 5 kilót egy héten, persze nagy része víz volt, és duplán jött vissza.

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook