Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyjunk együtt 2012. október 1-től fórum

Fogyjunk együtt 2012. október 1-től (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... ❯❯
640. bukovina (válaszként erre: 634. - 5427edee11)
2012. okt. 11. 07:54

Teljesen egyetértek! Inkább sütőtök, mint puding:))


Csak azért tettem fel az édességes kérdést, mert én nagyon édesszájú vagyok, ez azt jelenti hogy naponta min. 1x eszek édeset. Nagyon szeretem hála Istennek a gyümölcsöket...szóval igyekszem főleg azt. DE a puding, amit én főzök itthon (sztíviával), az is egy nagy segítség. És abban van szükségem segítségre, hogy milyen egyéb egyszerűen elkészíthető édességek vannak...

639. bukovina (válaszként erre: 624. - C6beeeb07a)
2012. okt. 11. 07:50

Jó reggelt Mindenkinek!


Light joghurt: a többségében annyit jelent, hogy a zsírtartalma csökkentett, de a cukor mennyisége azonos. Mindig nézd meg, hogy tartalmaz-e cukrot. :))

638. Hudvig
2012. okt. 11. 07:19

Tegnap megvolt az állapotfelmérésem!!!!

128 kilóval közepes eredményt értem el!!!!

Annyira büszke vagyok magamra. Megcsináltam 11 könnyített fekvőtámaszt, 25 felülést!, 3szor belenyomtam a 40 kilóba, lábbal 11szer kinyomtam 60 kilót(a térdem nem bírta tovább), 20szor lehúztam hátgéppel 40 kilót és még futottam is. Nézték a futógépen a töréspontomat és eljutottam a 6,5km/h-ig, ami nálam már kocogás. Viszont a szívtérképem pocsék lett. Na mindegy, van egy bónusz szívtérkép-vizsgálatom, valamelyik reggel kell megcsinálni, majd kiderül. Remélem nem nagy a gond.

Péntekre elvileg már lesz új edzéstervem, már alig várom, hogy mennyire izzasztanak meg.

A kaja terén kicsit eltértem a tervemtől és most kezdek visszatalálni. Teljesen felforgatta az emésztésem, úgyhogy már csak emiatt is tartanom kell magam. Viszont a gyümölcsevésre nem tudom rászánni magam. Gyerekkoromban sem ettem túl sokat, pedig kellene. Megfogadtam, hogy minden nap egy alma vagy körte. Van otthon kb. 10 kiló körte meg 2 kiló alma, és nem eszem!

637. Hudvig (válaszként erre: 636. - 5427edee11)
2012. okt. 11. 07:13

Sok sikert és kitartást a fogyáshoz! A kocogás nekemis nehezen ment eleinte. Egy ideje abbahagytam, úgyhogy majd csak tavasszal fogom újrakezdeni. Inkább a szabadban futós vagyok.

A sütőtök tényleg nagyon egészséges. És a banán is, mondjuk nem egy egész fürttel, de szerintem napi 1 darab minden diétába belefér. Én is próbálom kerülni a mesterséges dolgokat, ezért nem is használok édesítőket. A gyümölcscukrot használnám, de az meg az én pénztárcámnak méregdrága, így marad a fehércukor meg a nádcukor.

636. 5427edee11 (válaszként erre: 579. - C6beeeb07a)
2012. okt. 11. 01:11

:)))


Különösebb diétát nem követek, túl vagyok már vagy 100 próbálkozáson, eddig a kcal számolás jött be leginkább, életmódváltással.

Így aztán igyekszem nagyon, hogy napi 1400-1500 kcal-nál maradjak.

Hol sikerül, hol nem. A rossz berögződött szokásokról rettentő nehéz lemondani.


Elkezdtem futni, reggel is megyek, remélhetőleg jobban fog majd menni, mint kedden. Nagyon fárasztó és utána tuti azt mondanád, hogy nem kell több csoki, ha ennyit kell küzdeni, hogy lemenjen :DD


93 kilóról indulok és 83 kiló az elsődleges cél valamint 30 perc egyhuzamban futás, beszélgetős tempóval. :)

Mindezt dec. 23-ra! :)


Te követsz valamilyen csodamódszert? Mennyit szeretnél fogyni?

635. 5427edee11 (válaszként erre: 614. - C6beeeb07a)
2012. okt. 11. 00:55

Nem csak az a lényeg, hogy mennyi kcal, hanem hogy benne van-e ami kell a szervezetnek! NINCS!

Ch az van, de azt napi szinten viszel be. Inkább egyél gyümölcsöt, bármit. Szerintem még a banán is simán belefér. Igen, igen, azt mondják kerüljük diéta alatt, de a kálium tartalma pl. magas, a nápolyival ellentétben.

634. 5427edee11 (válaszként erre: 606. - Bukovina)
2012. okt. 11. 00:52

Csak annyit szólnék hozzá, hogy a sütőtök


1000 g 800 kcal és 165 ch.


Ez kb. egy normál méretű tök, amit én személy szerint 6 darabra vágok. Így egy darab 133 kcal és 28 ch.

Nekem 2 db elég, pedig nem vagyok kis étkű!!


Inkább ezt választanám, mint bármilyen diabet-es, édesítőszeres kitudja mi van benne pudingot!


Lehet, hogy elenyésző a kcal és ch tartalma, de valóban arra van szüksége a szervezetednek?

Abban nincs vitamin, ásványi anyag, esetleg mesterséges (amit kétlek) és ennek is csak néhány százalékát hasznosítja a szervezet!


Az vagy amit megeszel!!!! Ez nagyon igaz!

633. SziReni
2012. okt. 10. 21:59
Mondjuk én elképzelhetőnek tartom hogy megutdom szokni ha elkezdek így táplálkozni mert nekem mikor egy éve az epémmel kiderült hogy gond van elolvastam mit szabad mit nem és kiakadtam hogy úristen akkor nem tudok majd semmit enni kb 1 hónapig vásárolgattam úgy hogy mindent elolvastam mennyi a zsír százalék benne meg egyebek.Bele voltam golyózva egy kis füzettek jártam ahol le volt írva mit hogy kell.Itthon a főzést i át kellett alakítani.Ugye semmi nem lehet zsírban sütőzacskót használunk ha például húst sütünk akkor a csirkéről leszedjük a bőrét mert abban van a legtöbb zsír, és zacskóban sütöm ki zöldségekkel tehát a hús saját levében.Na és egy hónap után úgy beállt hogy már tudom mit vegyek le a polcról nem kell nézegetnke mi a jó mi nem.És így nincs gond.Szóval be lehetett erre is állni akkor a paleora is be lehet csak idő kell hozzá.Bár a méregtelenítés miatt jó lenne mert szépen kitisztítana és jobban lennék az tuti.
632. SziReni
2012. okt. 10. 21:51
Nálunk úgy van ha lekvárt eszek akkor mamám és én főzzük.Ha paradicsom levet akkor mi csavarjuk saját paradicsomból és úg tesszük el télére szóval azt esszük így leveshez se kell megvenni a dobozos vagy üveges paradicsom levet ebben csak só van meg a paradicsom lé.Még magába is isteni de egy pardicsom levesnek vagy töltött paprikához is jó.Igaz mondjuk a paradicsom leves az nálunk úgy van hogy a paradicsom lébe megy cukor meg egy kisebb marék rizs is.Akkor ahelyezz mit lehet? Mert a tartósítószer se jobb mint a cukor. Meg hát a rizs kell hogy legyen valami a levesbe abba például mit tegyek mert a leve okés hogy tiszta és nincs benne semmi káros?
631. ONE YEAR (válaszként erre: 630. - SziReni)
2012. okt. 10. 21:49
Egyetértek. Amellett hogy finomabb, egészségesebb is.
630. SziReni
2012. okt. 10. 21:43
Na az jó akkor még lehet belőle valami.Különben nagyon szeretném az állat tartást megoldani magunknak mert sajnos lehet pont ezért nem bírom a húsokat megenni mert a zöldségeknél hozzá vagyok szokva hogy nincs benne semmi ami nem kell nekem és amikor húst eszek nem bírom megemészteni.Tudom hülyén hangzik de ha több húst eszek olyan rosszul tudok tőle lenni.Én a saját zöldségben azért bízom mert abba tuti meg van a vitamin ami kell nem permetezünk soha hanem olyan növényeket vetünk egymás mellé ami leöli a tetveket meg egyebeket.Mamám meg papám egész életükben kertet műveltek fólia házzal mindennel a palántokat is nálunk cisnáljuk és mamámnak amúgy is kertépítő szakmája van.Szóval ebben nagyon szerencsés vagyok gyerek korom óta tanulok tőlük mit hogy kell csinálni.Régen állatot is tartottak csak már azt nem bírják a nagy terület mellett.Mi meg sajna mindennap nem tudunk kimenni hozzájuk hogy az állatokat ellásuk nálunk meg nagyon kicsi a terület.De szerencsére még ez is termel annyit nekünk hogy egész télre le van fagyasztva ami kell nekünk.Viszont a bolti zöldségekkel az abaj hogy se napot se földet nem láttak életükbe csak tápoldattak vannak növelve sok még génmanipulálva is van szóval azok vitamint nem tartalmaznak vagy max nagyonkeveset.Csak meg kell kóstolni egy bolti meg egy kerti paradicsomot az íze is más.
629. ONE YEAR (válaszként erre: 627. - SziReni)
2012. okt. 10. 21:40
Nem vagy értetlen, sőt, én se értek még mindent. Nem fogyókúra, életmód abszolút.
628. ONE YEAR (válaszként erre: 623. - SziReni)
2012. okt. 10. 21:36
Szerencsés vagy, hogy ennyi minden a rendelkezésedre áll, nagyobb értékek vannak a birtokodban, mint gondolnád! Innen a legegyszerűbb váltani.
627. SziReni
2012. okt. 10. 21:35
Én a joghurtot megeszem nekem jó.Az anyagcserémnek jót szokott tenni.És olyanokat honnan lehet előszedni ami nem ilyen zacskós fűszer amibe nem tudom mi van?De most a paloe az fogyókúra vagy egy táplálkozás mód?Mert ha csak táplálkozás mód ami arra épít hogy csak természetes dolgokat együnk meg akkor a burgonya belefér ha fogyókúrás életmód akkor oké nem szabad megenni?Amúgy csak én vagyok ilyen értetlen vagy amikor más elkezdi ezt a paleot más se szokta érteni teljesen egyből?
626. ONE YEAR (válaszként erre: 623. - SziReni)
2012. okt. 10. 21:35
Értelek. A paleó szerint nincs baj a kemény sajttal. Velem van a baj. Nem megyek már be azokba a sorokba a boltban, ahol feldolgozott cuccok vannak.
625. ONE YEAR (válaszként erre: 621. - SziReni)
2012. okt. 10. 21:32

Fűszereket? Mire gondolsz? Bármilyen fűszer használható, de ha az ízvarázsra, vagy a flekken fűszerkeverékre gondolsz, akkor az felejtős. Fűszernövényeket használunk.


A burgonya brutál szénhidrát, ezt nincs diéta, ami a barátjának tekintené.

624. c6beeeb07a (válaszként erre: 616. - SziReni)
2012. okt. 10. 21:32

Lemondtam az almáról,ittam helyette egy nagy pohár vizet...:))

A light leiratú joghurtokról mi a véleményetek?

...mert én azt elég sokat eszem,főleg tízórai környékén.

623. SziReni
2012. okt. 10. 21:32
Mondjuk én zöldséget cska és kizárólag saját temelésűt eszek amit én vetek tárgyézok locsoklok szedek le.Szóval abba tuti nincs semmi ami nem kell bele.Még a magokat is a megtermelt zöldségből tesszük el követlező évre így tuti abban sincs semmi ami nem kell.A trágyát olyan helyről szedem ahol tudom mit eszik a tehén.Szóval nálunk az rendben van.De a húsoktól pont ezért félek is mert nem hiszem hogy azok tiszták.Én nem is azt mondtam hogy ne eggyél csak arra hogy mondtad hogy a sajt nem jó mert nem tudod mi van benne de a húsban se tudjuk igazából.
2012. okt. 10. 21:30

[link]


Itt tudtok még informálódni, az egész honlap hasznos, néha kínai itt-ott, de szerintem az alapok jól összeszedhetők.

621. SziReni
2012. okt. 10. 21:28
Na most akkor oké kezdem érteni.és akkor fűszereket se használtok? mondjuk a tészta az rendben akkor nem de a krumplit miért nem az mondjuk a földbe terem ahhoz nem adnak semmi plusz cuccot.Azt a saját kertemnben is megtermelem.
620. ONE YEAR (válaszként erre: 618. - SziReni)
2012. okt. 10. 21:27

Ennyi erővel a zöldséget se ehetjük, mert nem tudjuk, milyen földből nőtt ki, illetve akkor már semmit nem ennénk. Amit veszek, piacon, leinformált termelőtől veszem, aki bár nem mondja el, miből készítette, bízom benne, hogy nem tesz bele gabonát, hogy felfújja. Hiszek neki, mert jobban érzem magam, a bőröm tisztább, a hajam csillog, és bár az élet kemény, jól veszem az akadályokat.


Ebbe a muffinba nem kell liszt.

619. ONE YEAR (válaszként erre: 616. - SziReni)
2012. okt. 10. 21:24
A lényeg, hogy tudd, hogy mit eszel. Ha beveszel egy szem szőlőt, akkor tudod, hogy az egy szem szőlő. De ha megeszel egy nápolyit, ami az összetevők közt van, mindet megennéd magában is? Vagy a májkrémben tudod, mik vannak? Vagy a virsliben? Ha megsütsz egy darab husit fél kiló brokkolival, akkor annak minden falatját be tudod azonosítani. Ha nem életízesítővel szórod le, akkor az már tökéletesen paleó. Lehet, hogy ijesztő, hogy most akkor rizs meg krumpli meg tészta nélkül hogy fogod megtölteni a gyomrod, de ez egy tartható élet, pár hét alatt kitisztul a gyomrod és az agyad is.
618. SziReni
2012. okt. 10. 21:22
tepertőt szalonnnát füstölt kolbászt?És honna tudod hogy az az állat mivel volt etetve mondjuk táppal felhízlalva az azért nem túl egészséges?A muffinba meg nem kell liszt? Mert ugye az se jó. Szerintem írj ajánlást mert abból talán én is rájövök hogyan kellene.
617. ONE YEAR (válaszként erre: 613. - Stephenie Queen)
2012. okt. 10. 21:20

Kemény sajt mehet elvileg, de tudod, mi van benne? Jó esetben ráírják. Érted, mit nyelsz le? Nem feltétlen. Állományjavító? Kémiai laborok, köszi. Néha házilag lehet készíteni sajtot, esetleg azt eszem meg.

Borsó és abonett nélkül nem élet az élet? 30 napig se bírnád ki?


Én nem akarok ajánlásokat adni, érdemes olvasni. Én tepertőt eszek, szalonnát, füstölt kolbászt zöldséggel, más tojásételeket, de nekem az korán nem csúszik le, mások muffint sütnek mákból, kókuszból, gyümölccsel.

616. SziReni
2012. okt. 10. 21:18
Igen nekem is ez volt a bajom hogy olvastam és valahogy nem ment hogy akkor most mit is ehetek szóval egy napi kaját nehezemre esett össze állítani.Na szóval jó lenne.Mondjuk ha belevágnék lehet egy idő után nem lenne vele gond. Különben aranyhal almát ehetsz ilyenkor a nagyobb gond hogy szerintrem fel fogja nyomni a savadat és éhesebb leszel.Vagyis én így szoktam járni.
2012. okt. 10. 21:15
Na jó, nem akarok itt térítő szerepet betölteni, egyszerűen a legegyértelműbb út, amit valaha találtam. Nincs több adalékkal telenyomott párizsi, helyette tepertőt ropogtatok, nem fehérkenyérrel, hanem zöldpaprikával.
2012. okt. 10. 21:14

A diétás nápolyit úgy látom el kell felejtenem,igazatok van...biztos még így is sok a kalória tartalma.


Éhes vagyok,szerintetek ilyenkor megehetek egy almát???:)))

613. Stephenie Queen (válaszként erre: 611. - ONE YEAR)
2012. okt. 10. 21:14
azt olvastam, hogy a sajt mehet, csak a többi cucc ne. de hogy a borsó és az abonett is vessszen... ez fáááj:D kérdés akkor mégis mit egyek?:D de komolyan... most csak foglalkoztat a gondolat...reggeli?
612. ONE YEAR (válaszként erre: 610. - SziReni)
2012. okt. 10. 21:13
Biztos sokat segítene. Én egészségesnek éreztem magam mindig, kivéve a sok nyűglődést, fejfájást, állandó kimerültséget. Sok betegen segített már, sikertörténeteket rengeteget találni.
611. ONE YEAR (válaszként erre: 609. - Stephenie Queen)
2012. okt. 10. 21:11
A dokid azt fogja mondani, hogy az étkezés megreformálása nem döntő hatású a te betegségednél. Mert ez az elmélet, amit ő tapasztalt Ő a gyógyszerben hisz, a kezelésekben, attól neki nem lesz vastagabb a tárcája, ha te lemondassz a gabonáról, tejről és a cukorról (és ezek minden előforduló formájáról). Olvasni kell, mert nem ez az egy mondat a lényeg. A tapasztalatok mást mutatnak, mint amiben az orvosok hisznek. Decemberig sokminden történhet, mire orvos elé mész, ha váltassz. Magad miatt, az álmaid miatt (a babára gondolok).
❮❮ ... 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook