Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Extrasystoléval együttélők klubja fórum

Extrasystoléval együttélők klubja (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
3281. TSanya (válaszként erre: 3280. - Jaguár25)
jan. 21. 09:14
Te éjszaka nem szoktál aludni? :) Az sem tesz jót a szívnek.
3280. Jaguár25 (válaszként erre: 3271. - Ludmilla8i)
jan. 21. 04:27

Na elmesélem akkor. Szóval az előző beírásomban említettem, hogy Covidkor beütött vmi. 2020 májusában kezdődött el olyasmi, h kajálás után rosszulléteim lettek, de ilyen, h vérnyomás emelkedés, mellkasszorítás, ájulás érzés, ekkor már reflux-al küzdöttem úgy 2019 őszétől, ezek a rosszullétek az elejében ritkábban jöttek, aztán kezdtek nagyon szaporodni, a vérnyomásom 160ig mászkált fel, elmentem a háziorvoshoz aki napi 3x-i mérést írt ki, meg Coverex kombit (v. csökkentő), meg bétablokkolót. Elkezdtem szedni a vérnyomáscsökkentőt és úgy a 3. napja szedtem mikor egy szombat délelőtt kaja után takarítás közben olyan sz*rul lettem, hogy mentőt hívtak hozzám, mellkasszorítás, ájulásérzés, magas pulzus, egyből itt az ágyamban rakták rám az EKG-t, aztán nitroval telefújtak a mentőben, hordágyon toltak be, majd megint EKG, vérvétel, gyomortükrözésre is felakartak küldeni, de hétvége volt, így az akkor kimaradt (azóta átestem rajt) a mentős végig azt hajtogatta, h ez tuti reflux nem infarktus.. na végül ültem még 1 órát a tolószékben és közölték, h nincs infarktusom, mondom oké én 34 éves vagyok, fura is lenne, erre közölte az orvos nő, h azért nehogy már azt higyjem, rohadtul nem vagyok fiatal már, és különben is a múlthéten hoztak be vkit 29 évesen infarktussal. Na végülis közölte, h találtak vmit, amivel ő úgy született, de nem tudja nekem mikor alakult ki, így egy alapos kardiológiai kivizsgálást ajánl, ezek után a háziorvosom ismét lecsökkentette a pajzsmirigy hormon gyógyszerem, aztán vhogy ennyiben is hagytam az egészet, a vérnyomásom ezek után beállt fixen 140 körülire, ezek után megjelentek mindenféle ízületi fájdalmak, a reflux tombolt, majd egy év múlva elütöttek, 2 kézműtét, mai napig tartó rehabilitáció, a műtétek előtt is mindig volt EKG, ott is mindig ugyanazok az ischemiás eltérések, míg tavaly nyáron eljutottam végre kardiológushoz is, akinek az akkor már 37 évemmel szemtelenül fiatal voltam 🤣 és cakk pakk kizárt minden koszorúér storyt, végül talált egy mitrális prolapsust, meg a szokásos EKG eltérések meg 117es pulzus, erre meg azt mondta én így hordom az EKG-met, a sorozat extrák a reflux művei, és kivel időközben 10 kilót fogytam, 2020-tól összesen 13-14 kilót, közben a vérnyomásom visszament 120 körülire, és a diasztolés is, régen az 90 alá sose ment, szóval a kardiológusom ezt sikertörténetnek könyvelte el, holott nem csak fogytam, hanem sportolok is, én 20-40 kilómétereket tekerek, szedek omega3-at, 100mg Q10-et, ezek is hozzájárultak. Ja a vérnyomáscsökkentőt a mentős story után abbahagytam egyből. Tehát kellett az évek során egyfajta életmódváltás, viszont még mindig borzasztóan stresstes vagyok és az izom-ízületi fájdalmak megmaradtak, és azért 100%-os egészségi állapotot nem érzek magamon, nyáron 85%-os voltam, hát mostanság 50-60-ra saccolnám, de mivel tél van a bringa pihen és tudom, h ez is baj, szóval várom a tavaszt, h minél többet mozogjak, mert az tesz a legjobbat és a kardiológusom fel is írta nekem, gyógyszer helyett :)


Az elejében iszonyat féltem, nyár volt tavaly és 30+ fokban hegymenetbe tekertünk felfelé, a pulzusunk 160 volt, ott poénkodtunk, h melyikőnk tud újraéleszteni 😂 a vízet literszámra burítottuk magunkba, és ahogy mentünk minél többször, minél többet, a pulzusom olyan szépen visszaállt, régen ha csak felálltam a fotelből, felpörögtem 100-ra, és a tekeréstől helyrejöttem.

3279. Jaguár25 (válaszként erre: 3275. - Napsugár7)
jan. 21. 03:53

Húú, pontosan nem tudom mennyitől számít túlműködésnek, de az ilyen 1-2 alatti TSH értékek már gyanúsak asszem (de ennek utánanézek), nekem akkor vmi 0 egész valahány volt, és amellett, h extráztam, 180 volt a vérnyomásom, csont ideges is voltam és olyan tüneteim voltak, mintha begolyóztam volna, aztán kiderült, h mi a gond és a gyógyszert visszább húzták.. mert nekem a túl gyógyszerezéstől csapott át túlműködésbe, eleve sose volt túl magas a TSH-m, kb 5 volt a legrosszabb eredményem, amikor 11 éve kiderült, erre az az amőba értelmiséggel rendelkező háziorvosom felírt 50-es Euthyroxot, amitől bő fél év alatt átszaladt túlműködésbe, és ennek az első tünetei az extrák voltak, nekem akkor jött elő életembe először. Aztán levették 25-ös Letroxra, de a Covid környékén nálam vmi nagyon beütött, így akkor megint csökkenteni kezdték 13-as Synthroxine-ra, amit azóta 2 éve visszaraktak 25 mikrogrammra, úgy tűnik ez most okés.


Nekem a mai napig át tud csapkodni túlműködésbe, illetve az eleje óta kizárólag túlműködéses tüneteim vannak, pl tavaly ősszel is simán ledobtam egy 10 kilót, azt se tudják mitől. Tiszta csontváz vagyok.

3278. Jaguár25 (válaszként erre: 3272. - Cocos)
jan. 21. 03:39
Én csak attól tartok nehogy rápörögjek és egész nap EKG-ket gyártsak 😅😅
3277. Jaguár25 (válaszként erre: 3270. - Ludmilla8i)
jan. 21. 03:35
Lehet éreztünk vmi frontot? Végülis brutál hideg lett tegnapra, a hidegfrontok meg a szív dolgokra ugye nem jók.
3276. Jaguár25 (válaszként erre: 3269. - Ludmilla8i)
jan. 21. 03:32

Hát ha úgy látod van túlsúlyod, akkor amúgy az hozzátud járulni igen, hogy megemelkedik a vérnyomás, de azért nem minden túlsúlyos embernek lesz magas, és azért 180-ashoz nem kevés túlsúly kéne, nem hinném, h 120 kilós vagy..

Na ebből azt akarom kihozni, h nem gondolnám, h a testsúlyod nyomja így fel.

3275. napsugár7 (válaszként erre: 3265. - Jaguár25)
jan. 20. 22:06
Mi számít alacsony értéknek?
3274. napsugár7 (válaszként erre: 3258. - Ludmilla8i)
jan. 20. 22:00
Arra gondolj, hogy a gyógyszer visszafogja majd a vérnyomás emelkedést.Ne a negatívumra gondolj, mitől félsz...mert akkor még jobban fogsz szorongani.Törd meg ezt a gondolatspirált.Rögzült már nálad, automatikusan egy irányba gondolkodsz.A mi lesz, ha...Ez simán pánikot generál.Ha a gyógyszer nem lenne jó, akkor nem kell szedni.Majd adnak mást.Van erre is megoldás.
3273. napsugár7 (válaszként erre: 3256. - Ludmilla8i)
jan. 20. 21:48
Nem léptem ki, épp egy még stresszesebb időszak előtt állok.Stressz mindig van és mindig lesz is.Betegség szintén.Ezt kell elfogadni...És mindig csak az aznapi problémával foglalkozni.Se előre, se hátra nem nézni...Csak a ma van.A problémák 90 %-át előre elképzeljük és soha nem történik meg általában.A képzeletünk szüleménye.Mi lesz, ha...Filmet gyártunk.Nem szabad...mert stresszt is gyártunk extrákkal, pánikkal, magas vérnyomással, hasi panaszokkal, refluxszal és a többi...Az élet hol jó, hol nem jó...az egészségünk szintén.A legtöbb betegség, probléma orvosolható, megoldható.Ami nem, azon meg nincs értelme stresszelni...Muszáj szembenézni a nehézségekkel és elfogadni.De úgy, hogy minden helyzetből igyekezzünk kihozni a legtöbbet...Meglátni mindig a pozitívumot is, nem csak a szorongást okozó dolgokat.Tehát szemléletmód váltás az, ami fél gyógyulást jelenthet...És örömteli dolgokra koncentrálni, ami feltölt, megnyugtat.Kell, hogy legyenek ilyen dolgok mindig ellensúlyozásként ...:) Ha néha jön a nyugtalanság, félelem, nem baj...emberek vagyunk.Csak nem szabad hagyni, hogy erősebb legyen...Hát valahogy így próbálok működni a nehézségek közepette.Nekem ez segít többek között.A megoldásra koncentrálni, bármi van.Azt látni, hogy az életben a problémák megoldhatók.És nem tart örökké a pillanatnyi rossz érzés sem.Elmúlik.Ha stresszelünk, ha nem...A magasvérnyomás pszichoszomatikus betegség.Nekem többször mondták, hogy törődjek többet magammal, szeressem jobban saját magam...
3272. Cocos (válaszként erre: 3267. - Jaguár25)
jan. 20. 15:33

A Samsung,és az Apple teljesen jó. Minden héten küldök a kadiológusomnak,és értékelhetőek. Kár,hogy nem lehet itt képet berakni.

De persze mindenki maga dönt és fogad el tippet. És persze a saját dokinak kell elsősorban hinni.

3271. Ludmilla8i (válaszként erre: 3266. - Jaguár25)
jan. 20. 14:33
Rendben. Kíváncsi vagyok neked mi a storyd. Nem akarom elkiabálni de reggel bevettem az első szem perinevát és az elején nagyon rá stresszeltem hogy mi lesz hogyam fog hatni nem e leszek rosszul tőle stb. És most mért 128 a vérnyomásom. Eltűnt a hónapok óta tartó fejzúgásom. Elég volt ha lehajtottam a fejem vagy valamiért le kellett hajolnom a földre és zúgott a fejem lüktetett meg kipirosodtam. Ez csak az első nap hogy szedtem de ma nagyon jól érzem magam végre hónapok óta. Lehet csak nem foglalkoztam vele deeddig is lehettek vérnyomás problémáim. Azt nem értettem mitől zúg a fejem lehajláskor de lehet azt is a vérnyomás okozta. Meg azt is hogyha leültem akkor kb 20 perc múlva ha keltem fel úgy zúgott a fejem hogy azt hittem elájulok.
3270. Ludmilla8i (válaszként erre: 3268. - Jaguár25)
jan. 20. 14:28
Ugyan ez volt velem reggel. Szarul éreztem magam a mellkasomnál aztán ahogy leültem 30 percen belül 3 kapcsolt extrát éreztem. Azóta meg egy dbot éreztem és ennyi. Reggel jó fosul voltam de azóta rendeződőtt a helyzet.
3269. Ludmilla8i (válaszként erre: 3265. - Jaguár25)
jan. 20. 14:26
Megnézetem ha a doki bele megy mert azt mondta nincs semmi vizsgálni való rajtam mert 1 év alatt minden félén jártam ezért most nem tartja szükségesnek. Még a túlsúlyra és a dohányzásra tudok gondolni a szorongás mellé.
3268. Jaguár25 (válaszként erre: 3262. - Cocos)
jan. 20. 13:02

Wow, na ennek akkor utána nézek. Nem tudtam, hogy ezek már tudnak ilyet, Samsungos vagyok, szóval passzolna is pont. Mondjuk nem tudom akarom e magam idegelni folytonos EKG leséssel, mert úgy is mindig rajta vannak az ST süllyedések, T hullám pozi/negi 😀


Ja ma megébredtem előbb, mint kéne, elég rosszul aludtam, és tulajdonképpen kapcsolt extrákra ébredtem, elég rossz volt amúgy a gyomrom, fel voltam puffadva, igyekeztem a levegőt kiküldeni mindenhonnan és láss csodát jobb lett.

3267. Jaguár25 (válaszként erre: 3259. - Cocos)
jan. 20. 12:58
Valószínű ezek a Huawei karpereckék nem elég megbízhatóak. Ezek amúgy is csak pulzust mérnek, EKG-t tudtommal egyik sem tud, max a wiwe, de arról is azt mondta a Barátom, aki Doki, h azok megbízhatatlanok.
3266. Jaguár25 (válaszként erre: 3258. - Ludmilla8i)
jan. 20. 12:55
Húú nekem is van 4 évvel ezelőttről egy ilyen vérnyomásos storym, velem is Coverexet akartak szedetni, majd leírom csak most rohannom kell.
3265. Jaguár25 (válaszként erre: 3257. - Ludmilla8i)
jan. 20. 12:49
Akkor nézesd meg megint, mert az alacsony TSH az túlmüködés, ráadásul nagyon sokszor a Hashimoto (nekem is van), azzal indul.. aztán átmegy alulműködésbe, az nem gyakori, h fertőzéstől túl működjön, inkább csak átmenetileg be szokott gyulladni maga a pajzsmirigy. Sajnos tudom, h megy ez, az elején ugrál, h túl működik, hol visszaáll normálba, aztán elkezd alulműködni, ez a szubklinikus állapot. Nem tudni, h neked most köze lehet e a pm-hez, de egy rutin új vérképet megérne. Fiatal vagy nagyon a 180-as vérnyomáshoz, ezt valami okozza, és biztos, h nem érrendszeri okok ennyi idősen, a stressz az már sanszosabb, de azért nem zárhatjuk ki a hormonális okokat..
3264. Cocos (válaszként erre: 3263. - TSanya)
jan. 20. 10:36
Igen.Én is ezt cseréltem samura. Hát kell egy rutin a töltésre,és megszokható lesz.
3263. TSanya (válaszként erre: 3262. - Cocos)
jan. 20. 09:37
Köszi, a Samsungot nézegettem én is (telóm is az), de gyakran kell tölteni (1-2 nap). A jelenlegi órámat hetente is elég, ezért vettem ilyet (Xiaomi MI watch).
3262. Cocos (válaszként erre: 3261. - TSanya)
jan. 20. 09:29

Nem a pulzusmérés a lényeges,hanem tudjon ekg-t készíteni. Ha tudnám felraknàm a képet ahol szépen átszanak a pitvari extráim.

Egyébként Samsung Galaxy Watch 4 az enyém,de Aple Watch is nagyon jó. Ne noname legyen és az ekg funkció legyen szabványosított.

3261. TSanya (válaszként erre: 3259. - Cocos)
jan. 20. 09:24
Esetleg az óra típusát leírhatnád! Nekem is van egy(kettő), de sokszor hülyeséget mutat, pl.:125, amit sokalltam, manuálisan megmértem és 60 körül volt a valós.
3260. Cocos
jan. 20. 08:48
Nem lehet képet beilleszteni a hozzászólásoknál?
3259. Cocos (válaszként erre: 3255. - Jaguár25)
jan. 20. 08:44
Attól függ milyen óra. Nekem a kardiológus ajánlotta. Így,akár utazás során van olyan amit megmutatnék neki,akkor elküldöm az ekg-t neki,és beszélünk róla.Tökéletes ekg csinál. Ugyan azt mint a wiwe.
3258. Ludmilla8i (válaszként erre: 3253. - Jaguár25)
jan. 20. 08:42
Mellkas szorításom mióta hidegek vannak elmúlt. Ritkán talán havonta egyszer jön elő. Illetve most mert rettentő állapotban ébredtem reggel. Idegesít ez a magas vérnyomás dolog és reggel úgy ébredtem hogy éreztem kezdek bepánikolni miatta. Most is érzem hogyha most nem terelem el valamivel a gondolataimat akkor pánikroham fog elkapni. Az a baj felkeltem vérnyomásom 134/85 volt. Bevettem a reggeli pulzuscsökkentőmet és kimentem pisilni plussz rágyújtani. De nem esett jól nagyon a cigi. Vissza jöttem a szobába leültem. Egy dbig még magas volt a pulzusom de szép lassan lejebb ment. De az elmúlt 30 percben ahogy itt ülök 3szor jött extra de mind kapcsolt volt. Ma kell bevennem az első szem vérnyomás csökkentőt és nagyon félek tőle hogy ne hogy még több extrám legyen miatta. Félek új gyógyszereket beszedni. És most itt ülök rettegve
3257. Ludmilla8i (válaszként erre: 3254. - Jaguár25)
jan. 20. 08:37
Tavaly nézték a pajzsmirigyet akkor tsh nagyon alacsony volt de kiderült csak valami lezajló betegség okozta mert 1 hónap múlva vissza állt normálba és azt mondtak minden oké azóta nem vizsgálták.
3256. Ludmilla8i (válaszként erre: 3248. - Napsugár7)
jan. 20. 08:36

És neked hogy sikerült kilépni a stresszes időszakból?

Nem csak az extrák miatt stresszelek,párkapcsolat miatt is és most már a magas vérnyomás is aggaszt de nagyon. Folyamatos erős gyomorideget érzek. Teljesen be vagyok feszülve egésznap. Nagyon ki vagyok már hogy mindig van valami probléma.

3255. Jaguár25
jan. 20. 02:40

Na jó, ritkán járok ide, de akkor teleírom a fórumot, ne haragudjatok, rossz szokás, de sosincs időm semmire.


Szóval elmesélnék valamit, január 2.-án lehet, h pf-em volt nekem is.. Készülődtem itthon, épp mentem el, elkezdtem mellkaaszorírást érezni, de most nem azt a refluxosat, amit az előbb írtam, hanem mellkas közepén, mintha behúzódna a mellkasom a hátamba, ittam egy pohár vízet. Ez után ez megszűnt és ilyen remegős érzés jött, meg olyan mintha a szegycsontomtól ici picit jobbra rángatózna egy izom, olyan extrához hasonló érzés, de sokkal gyengébb, ilyen ugrabugrálás és ugyanazon az egy ponton, ezután elindultam itthonról és útközben ugyanez ment végig, kisebb légszomjjal fűszerezve, ekkor már nem volt őszinte a mosolyom. Okos orát beizzítottam, ami össze vissza ugrált a 40-től a 120ig, ilyen percenkénti váltással, le is vettem mérgembe, szerencse nem voltam egyedül, odaadtak egy másik okosórát az is ilyeneket mutogatott. Aztán akié volt az óra visszarakta és elkezdte nézni a sajátját és neki is így váltakozott 1 percenként a pulzus, na én ezen úgy elkezdtem röhögni, h hipp hopp el is múlt minden tünetem. Na most lehetett egy pf vagy csak vmi pánikroham? Azért az én idegrendszerem hatalmas varázsló, mindent is letud utánozni. Utóbbira tippelek.


Az okosórák tényleg ennyire sz*rt se érnek? Össze vissza mutogattak mindent, és ugye nem csak nekem, két különböző óra, tiszta röhely, még jó, h rájöttünk, h hülyeségeket mutogat, mert már az infarktus kerülgetett.

3254. Jaguár25 (válaszként erre: 3238. - Ludmilla8i)
jan. 20. 02:15

Pajzsmirigy?


Csak, mert nekem egyszer volt 180 kb 27 éves voltam, túlműködött a pajzsmirigyem. Voltak egyéb kemény tüneteim vele.

3253. Jaguár25 (válaszként erre: 3215. - Ludmilla8i)
jan. 20. 02:05

Mellkasszorítással, hogy állsz? Úgy emlékszem Te írtad, h nyáron mindig előjön. Ha nem, akkor bocsi.


Nekem is néha-néha előjön ezt is a refluxra fogják. Érdekes viszont, hogy nekem az éhség, üres gyomor hozza elő, ilyenkor ha iszom vmit jobb lesz, de csak akkor múlik el, ha eszem is. És vhogy nem a mellkasom közepe szorír, hanemba bordáim, meg a gyomorszáj fele.

3252. Jaguár25 (válaszként erre: 3191. - Andrea1993)
jan. 20. 01:56

Ezt megerősítem, nekem a reflux már minden sz*rt előhozott. Nem hazudok pokoli rosszulléteket csinál néha, okozott 10 kilós fogyást, infarktushoz hasonló fájdalmakat, bal válkulcscsonti, hát felsőrészi, bal mellkas féli, bal karba sugárzó erős égő, görcsös, éles fájdalmat, olyat amivel mások magukra hívják a mentőket, csak én már nem, mert nekem ez heti x alkalommal van, és már kivizsgáltak, rosszul zár a gyomorszájam, ráadásban a bal kezem totálkáros a balesetem óta, tehát a kényszertartás-rossztartás-reflux-nyitottcardia-stressz kombó néha oda tud verni, így egyben.


Vigasztaljon mindenkit az, h senkinek sem könnyű mindenkinek meg van a maga harca.


Ja, ma zuhany közben ha ráfordítottam a zuhanyfejet a mellkasomra bedobbantam egyet, 3x megcsináltam, mindháromszor odadurrantott, pedig nekem mostmár télleg ritkán van csak.

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook