Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Extrasystoléval együttélők klubja fórum

Extrasystoléval együttélők klubja (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
3161. Andrea1993 (válaszként erre: 3156. - Erika19740123)
jan. 13. 17:02
Írj kérlek mindenképp mo volt a vizsgálaton. Ölelést küldök!
jan. 13. 14:48
Egy kérdés mindenkihez: májműködés rendben van nálatok? Ugyanis máj probléma is okozhat szívritmus problémát.Már csak a lehetséges okok kizárása miatt említettem ezt meg...A pajzsmirigyről köztudott ugyanez, de a májról eddig nem tudtam ezt.Habár minden szervre hatással van a működése, de ugye ez nem azt jelenti, hogy gondot is okoz mindenhol feltétlen...Lehet, hogy volt már korábban erről szó, nem olvastam el visszamenőleg a bejegyzéseket messzemenően.
3159. napsugár7 (válaszként erre: 3158. - Bluemoon55)
jan. 13. 14:39
Valószínű...én is többször éreztem a hidegebb idő kezdetével.
jan. 13. 13:21
Tegnap, ma nekem is sok van egész du este.... Itt ejjel - 15 nemtudom köze van e ehhez...
3157. Icuka86
jan. 13. 12:20
Sziasztok! Eddig csak olvastalak titeket. Talán megnyugtatott picit azzal szembesülni, hogy nem csak én küzdök a hétköznapokban ezzel a problémával. Leírom eddig én mit tapasztaltam. 20 évesen kezdődött néhány beütéssel. Akkoriban voltam kivizsgáláson és azt mondták mitralis prolapsusom van, illetve a stressz okozza. Az egyik orvos bétablokkolót írt és Rudotelt, a másik a futást javasolta. 20 évesen nem akartam gyógyszert szedni. Futni kezdtem, és egészen hosszú időre megszűntek a panaszaim. Fogyaszthattam alkoholt, vehettem forró fürdőt, érhetett stressz, alig vagy egyáltalán nem voltak beütéseim. Aztán 34 évesen megszültem a kisfiam, és szépen lassan évek alatt visszagyűrűzött minden. De immár újabb tünetekkel. Hideg végtagok, már ébredékor szorongás, és ha nem a nagy beütéseket érzem, akkor is vannak mikro beütések, amiktől elönt a forróság és a pánik, gyengeség. A rendes beütéstől pedig a halálfélelem. Így nem merek újra futni, pörgetni a szívem. A kardiológusom akihez eddig jártam és megbíztam benne, elérhetetlen, megszűnt a magánrendelése. Állami ellátásba nem igazán szeretnék bekerülni. Mindent próbáltam, citromfű teát, levendula teát, pozitív megerősítéseket, magnéziumot, q10 koemzimet, óvatosan bicajozást, jógát, e vitamint- a teljesség igénye nélkül. A női napok, és peteérés előtt pokol az életem. Megfigyeltem, hogy fűszeres ételektől, túlevéstől, éhségtől, melegtől, tusolás közben, vagy kádfürdőtől, nyomástól, leguggolástól, elalvás előtt amikor éppen álomba zuhannék, stressztől főleg képződnek beütések. Főiskolán tanulok, egy-egy vizsga előtt kapcsolt beütéseim is vannak. Miért is ne refluxom is van… Most egy új orvoshoz kértem időpontot, és nagyon várom, hogy hátha lelkiismeretes lesz, és megtalálja a problémám gyökerét. Lassan ott tartok a sok beütés miatt, hogy cardiophóbiám van, és már ha csak a szívről hallok is, rosszul vagyok.
3156. Erika19740123 (válaszként erre: 3155. - Andrea1993)
jan. 13. 11:03
Szia! Hát sajnos azt kell mondjam kegyetlenül..☹️ Minden nap extrázok, nem győzöm a frontint szedni, 025 ös reggel este, de már dèlben is be kell vennem egy felet. Úgy èrzem nem használ. A pulzusom viszont igen alacsony extáknál. Van hogy 40-45. Jövőhètre kaptam időpontot a háziorvoshoz ès a kardiológusomhoz is. Ez hètfő óta így megy. Leülök ès már extrázol is. ☹️
jan. 13. 09:59
Miujsag hogy voltatok a héten?
3154. napsugár7 (válaszként erre: 3152. - Ludmilla8i)
jan. 12. 13:47
Sajnos nem bátorság kérdése volt, hanem muszáj...
3153. Bluemoon55 (válaszként erre: 3146. - Ludmilla8i)
jan. 11. 18:01
Nekem nagyon
3152. Ludmilla8i (válaszként erre: 3151. - Napsugár7)
jan. 10. 20:57
Ejha. Bátor vagy az biztos. Én ha csak erre gondolok már ideges leszek. De igyekszem rá venni magam a műtétre.
3151. napsugár7 (válaszként erre: 3149. - Ludmilla8i)
jan. 10. 18:09
Ne félj...Az epekő nem játék.Engem 3-szor altattak 9 hónap alatt, 3 hasi műtét, kettő életmentő ebből...
3150. Ludmilla8i (válaszként erre: 3148. - Andrea1993)
jan. 9. 21:22
Nekem ma legalább 6-8 biztosan volt összesen. Tudom ez is nevetséges darabszám de akkor is be tud paráztatni. Nekem ha lefekszem általában jobb lesz. Olyankor megnyugszok,filmezek,olvasok,pihenek és olyankor általában nincs semmi bajom. Egy időbe stresszoldó zenét indítottam youtubeon de azok a zenék nagyon felidegesítettek😅
3149. Ludmilla8i (válaszként erre: 3147. - Éva 1981)
jan. 9. 21:19

Biztosan segíteni fog ha szeded plussz igyekszel kerülni a savat okozó ételeket.

Sajnos nekem ma nem volt szerencsém. Megnézettem az epekövemet. 2 éve nézettem akkor egy 2cmes kő volt. Mai vizsgálat alapján viszont most már sokkal több van és az epe telítődve van kövekkel. Azt mondta az orvos hogy nincs mese ezt ki kell onnan műteni. Amitől persze rettegek mert soha nem műtőttek semmivel soha nem altattak és nem tudom mi lesz. Az extrák miatt félek az altatástól.

3148. Andrea1993 (válaszként erre: 3146. - Ludmilla8i)
jan. 9. 19:21
Nem tapasztaltam többet menszeszkor. Most feküdtem le és már volt 2 extra :)
3147. Éva 1981 (válaszként erre: 3142. - Ludmilla8i)
jan. 9. 18:38

Köszi a választ 🙂

Igen rettenetes fájdalom és olyankor egy egész éjszakát nem alszok,most kezdtem el szedni savlekotot remélem hogy segíteni fog

jan. 9. 15:52
Menstruáció előtt és első napjaiban másnak is megszaporodnak az extrák? Gondolom a hormonváltozás ilyenkor be tud zavarni.
3145. Andrea1993 (válaszként erre: 3143. - Ludmilla8i)
jan. 9. 07:09
Nekem 155 pulzusom volt pánik alatt. Mellkasnyomás nehézlevegő!
3144. napsugár7 (válaszként erre: 3143. - Ludmilla8i)
jan. 8. 22:53
Nekem volt közel 160-as pulzus is pánikkal...Nyelni sem bírtam.Kegyetlen rossz dolgok ezek...Ma egyedül voltam a munkahelyen, járt az agyam, hogy ez a hideg idő nem jó a szíveseknek...ugyebár...Miért is ne ezen gondolkodtam volna...:D Extrázott is jó néhányat.De tilos megijedni...:D Másképp ez nem megy.
3143. Ludmilla8i (válaszként erre: 3140. - Napsugár7)
jan. 8. 21:12
Ha csak simán extráztam volna az nem ijesztett volna meg ennyire. Legalábbis gondolom én. Aztán kitudja mivel azon a napon is már eleve szorongva indultam el. Volt nekem is sajnos egy nagy pánikrohamom tavaly előtt nyáron amikor rohantunk az ügyeletre. Akkor telefonnal mértem 140 es pulzust és utána még ment feljebb is. Előtte sóhajtoztam, szorongtam aztán bumm a semmiből magas pulzus,remegés,ijedtség,zsibbadás a végtagokban. Mire ügyeletre értünk már lejebb ment 110re. Még ekg t sem csináltak egyből mondták ez pánik és lélegezzek zacskóba. Persze nem hittem a dokinak és elmentem sbo ra is. Ott kivizsgáltak és ők is pánikot állapítottak meg persze akkor már semmi bajom nem volt. Hihetetlen hogy akkor mennyire nem tudtam kontrollálni ezt az egészet. Mára azért ha érzem hogy olyan gondolataim vannak ami pánikot tudna okozni akkor gyorsan elterelem a figyelmem. Vannak szituációk amik most is nehezek de akkor nyugtatom magam hogy nincs semmi gond és jobb is lesz. Régen meg pont hogy egyre jobban bele lovaltam magam a negatív gondolkodással addig amíg át nem csapott pánikba. Aztán azt mondtam ebből elég. Nehéz de lassan haladok. Régen egy extra miatt is pánikrohamot kaptam. Mára meg úgy vagyok vele hogy bedobban a szívem picit megijedek aztán nem figyelek rá,így nem hagyom hogy a félelem győzzőn.
3142. Ludmilla8i (válaszként erre: 3141. - Éva 1981)
jan. 8. 21:01
Szia. Nekem is szokott lenni gyomorsavam, illetve bizonyos ételektől gyomorfájásom ami a hátamba is sugárzik. Olyankor órákig vagy egész éjjel szenvedek a fájdalomtól. Én quamatel 40 mgot szedek de csak alkalom szerűen illetve ha a hátamba is sugárzik akkor flector port veszek be hátha segít. De én epeköves is vagyok sajnos így velem sok étel ki tud cseszni. Amit egyáltalán nem tudok enni az a tej,főtt,sült tojás,kolbász,hurka,uborka saláta,krumplis tészta,bab, sűlt húsok, zsíros ételek, bolognai,és sorolhatnám. Ezeket kerülöm. Lassan mindentől fáj. Holnap megyek pont hasi uhra.
3141. Éva 1981
jan. 8. 17:12

Sziasztok segítséget szeretnék kérni

Elvileg a háziorvos szerint savtultengesem van amit viszont én a torkom a nem érzek csak a gyomrom kezd el fájni illetve a hátam mintha ketté akarna szakadni de 7gy hogy egész éjszaka nem aludtam .vettem be savlakotot apo famaitidint de semmi haszna nem volt .

3140. napsugár7 (válaszként erre: 3139. - Ludmilla8i)
jan. 8. 16:03
Szerintem rápánikoltál...Biciklivel nekem is volt, hogy beütött és fájt is.De már előtte rágondoltam, hogy biztos megint lesz...lett is.De azóta is biciklivel járok, legutóbb több, mint 6 km-t bicikliztem.Semmi probléma nem volt.De ezt mindenki maga érzi, tudja...A korán kelés önmagában nem okoz magas pulzust, esetleg ha magas vérnyomásod van a korai órákban.De ugye az sem állandó.156-os pulzussal mentem már ügyeletre...pánik volt.Tapintani sem lehetett, olyan gyors volt.Olyan is volt, hogy nem csak gyors volt, ütötte a mellkasom.Tipikus pánik volt.Bementem persze az ügyeletre és szinte rögtön csillapodott.Ha valaki szorong az extráktól, elég, ha 2-őt üt és pánikot indíthat el.Próbáld ki, hogy a pároddal biciklizel, akkor mi a helyzet...Egyébként önmagában az, hogy korán kelés, munka, időben odaérni, stb...felviheti a pulzust, persze.Előbb-utóbb túljutsz ezeken...
3139. Ludmilla8i (válaszként erre: 3138. - Napsugár7)
jan. 8. 15:15
Pont amiatt járok gyalog mert biciklivel 2szer jártam úgy hogy rosszul lette.Vagy pedig pánik vagy psvt de mivel orvosilag nem igazolt csak az én elmondásom alapján tudott az orvos diagnózist mondani így nem tudni mi lehetett 2 alkalommal is. Eleve ugye a korán kelés miatt magas pulzussal elindultam bicajjal aztán kb 100 méter után érkezett 3-4 extrasytole egymás után aztán már el is kezdett nagyon erősen, nagyon gyorsan verni a szívem. Olyan volt mintha ki akarna ugrani a szívem a helyéről és számolni sem tudtam a pulzust olyan gyors volt. Akkor leszálltam, vártam,sétáltam tovább,felhívtam páromat és vele beszéltem addig amíg jobban lettem. Azóta nem mertem biciklizni,inkább gyaloglok. Fogalmam sincs hogy pánik tud e ilyet csinálni de komolyan megnyugodnék ha valaki azt mondaná hogy ez pánik volt és nem psvt😅nagyon sok mindenen tudtam már változtatni a pozitív hozzáállással, igyekszem egyből terelni a gondolataimat ha valami negatív jut eszembe. Most ezzel a reggeli munkába járással küzdök amíg nem sikerül ezen is túl lennem.
3138. napsugár7 (válaszként erre: 3134. - Ludmilla8i)
jan. 8. 10:08
Le tudod állítani folyamatos önkontrollal.De ez munkával jár, kitartást igényel.Nem tesz csodát egyik napról a másikra.De te ezt meg tudod csinálni.Elmenni a munkahelyre gyalog sokaknak megvalósíthatatlan dolog.Van, akit kísérnek, kocsival visznek minden nap.Te sokkal erősebb vagy, küzdesz.És mindaddig, amíg elmész reggel munkába, te vagy a győztes.Akkor is, ha reggel szorongsz...De miért félsz attól, hogy el kell menni gyalog munkába? Esetleg told a kerékpárt, ha szükség lenne rá, gyorsabban oda szeretnél érni...Vagy csak úgy, támaszként.Nem fizikailag van rá szükséged, hanem pszichés támaszként szolgálhat...megnyugtat.Ha útközben szoronganál, belekapaszkodhatsz...biztos érted, mit akarok mondani.Én gyakran toltam a biciklit, akkor is, ha nem volt rá szükségem...
3137. napsugár7 (válaszként erre: 3135. - Andrea1993)
jan. 8. 09:52
Rögzült a reggeli rosszullét...Nem a korán kelés az oka, hanem az agyban rögzült a reggeli szorongás.Onnan kellene kiiktatni...Esetleg reggel tegyél fel magadnak kérdéseket: miért is kellene szoronganom? Nincs semmi probléma, minden rendben van.Munkába kell mennem? Örülök neki, jól érzem magam a munkahelyen és nem vagyok egyedül.Biztonságban vagyok és nincs mitől félnem.Bármi történne, de nem fog, a munkatársak segítenek.Nem vagyok egyedül.Valahogy így...kipróbált recept, ha nem is rögtön, de kitartással segíteni fog.Csak nem szabad feladni pár próbálkozás után, hogy én ezt nem tudom csinálni, nekem ez nem megy...Minden negatív gondolatot meg kell kérdőjelezni.Miért is gondolom így? Van reális alapja? Vagy csak az agyam akar megtéveszteni? Nem engedem, hogy legyőzzön a szorongás...
3136. Andrea1993 (válaszként erre: 3133. - Éva 1981)
jan. 7. 22:39
Én is ezt csinálom. Ha már legszomjam van szaladok nézem az oxigenszintem. Rémálmaim is voltak ez ügyben hogy nekem nem tud segíteni senki és felriadok. Nagyon borzasztó amikor azt sem tudom szóljak ne szóljak rosszul vagyok vagy csak képzelem.
3135. Andrea1993 (válaszként erre: 3134. - Ludmilla8i)
jan. 7. 22:37
Ugyan így vagyok mint te. Ha korán kelek félek a gyors szívveréstől a reggeli rosszulléttől a légszomjtól. Nem tudom miért de ne is így vagyok hogy ha korán kelek legszomjam van egészen addig míg be nem érek a munkahelyre. Ott ugye terelődik a gondolatom.
3134. Ludmilla8i (válaszként erre: 3133. - Éva 1981)
jan. 7. 20:15
Sajnos én is igazat tudok csak adni ebben. Már most gyomoridegem van a holnaptól mert 3 hét leállás után reggel munkába kell menni. Szeretem a munkámat,a munkatársakat,jó lesz menni,de félek a reggeli felkeléstől mert fogalmam sincs miért de ha hajnalban kell kelnem mindig magas a pulzusom, plussz ilyenkor félek nehogy jöjjenek az extrák és rosszul legyek. És erre rágörcsölve már most szorongok ami értelmetlen mert emberek milliói kelnek hajnalban és mennek dolgozni,de mivel ezen kattogok már most minden bajom van. Tegnap vagy 300km ert mentünk kocsival és sok helyre mentünk,6 órán keresztül és nem érdekelt. De azon idegeskedek hogy holnap 600métert el kell menni a munkahelyre reggel gyalog. Még magam is tudom mekkora egy marhaság ezen idegeskedni de mégsem tudom leállítani. 🤦
3133. Éva 1981 (válaszként erre: 3132. - Napsugár7)
jan. 7. 18:54

Nagyon igazat adok !

Ugyanezt csinálom ,sajnos amint érzek valamit már gyártok is valamit és ettől elkap egy hatalmas szorongás ami utána át megy pánikba ,onnantól meg annyira rosszul vagyok hogy már nem tudom kit hívjak hogy segítsen .

3132. napsugár7 (válaszként erre: 3127. - Bluemoon55)
jan. 6. 21:52
Próbálj lazítani, elterelni a figyelmed.Én ma reggel arra figyeltem fel, hogy kattog evés közben az állkapcsom jobb oldalt.Azonnal rákerestem, mitől lehet, mit kezdjek vele, stb...Elindult majdnem a szorongás hullám, elképzelve azt is, hogy csillapíthatatlan fájdalmat is okozhat, stb...Egyből kisebb problémává vált az extra.Na de ez sem járható út, mert így előbb-utóbb minden fzikai elváltozásra ráfigyel az ember és sosem lesz vége.A szorongást fogja erősíteni.Az meg az extrákat és végül az embernek már nincs egy nyugodt pillanata sem.Elengedtem ezt a témát is..
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook