Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Extrasystoléval együttélők klubja fórum

Extrasystoléval együttélők klubja (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
3401. Andrea1993 (válaszként erre: 3400. - Thesamoyedgirl)
febr. 10. 10:02
Nagyon át tudom érezni min mész keresztül. Nekem mikor megszületett a 2. Fiam akkor volt az 1. Fiam 2.5 éves. Eleinte minden okés volt de ahogy elkezdett nőni a kicsi egyre többet veszekedtek verekedtek ordibaltak stb. Teljesen ki vagyok ettől. Tegnap este is akartunk aludni be is kapcsoltam egy kellemes halk zenét gyerekek aludtak elfelé nekem meg jött valami kapcsolt extra azt sem tudom hányat ütött félre. Persze mellé jött a panikroham remegessel kezdődött 150/94 vernyomas. Vettem be egy negyed szem béta blokkolót és vártam. Mondom nem jöhet elő újra az amin már nagyjából túl vagyok. Vártam egy órát remegve egyedül mert a férjem ugye aludt a gyerekekkel és le is ment a vérnyomásom a szívem is helyreállt. Halistennek a szívemnel minden okés voltam 2022 Ben kardiológiai ahol mondták hogy minden rendben van. Ez a szorongás pánik hozza elő az extrákat meg persze a stressz. Nagyon kemény időszakon vagyok túl. Meghalt nagymamám nagypapám. Utána jöttek a panikrohamok és nem fogok újra visszakerülni ebbe az állapotba hogy feljek egyedül ha a férjem nincs velem. Szóval én már lesz@rom :)
febr. 10. 09:42
Sziasztok! Eddig csak olvasgattalak, titeket, már az is nagy segítség volt, sokszor megnyugtatott, hogy más is küzd hasonló problémával. Nekem az extrák 3 éve kezdődtek, amikor megszülettek az ikerbabáim, plusz van mellettük egy nagyobb lányom, aki akkor még csak 2,5 éves volt. Kardiológián nem találtak semmit, stressz, kialvatlanság, és fáradtság az oka, azt mondták. Akkor el is múltak az extrák, de 4 hónapja ismét előjött. Az a legnagyobb bajom, hogy társul hozzá, egy iszonyatos szorongás, ami eddig nem volt. Szörnyű érzés, volt, hogy egész nap szorongtam, pánikoltam. Xanaxot alkalmanként vettem be, ez segített, de semmiképp sem akartam folyamatosan szedni. Újra elmentem kardiológiára, ahol szintén nem találtak semmit, csak a stressz, fáradság. Ez megnyugtatott ismét, az extrák is csak hébe hóba jelentkeznek. De a mai reggel ismèt több extrám is volt, ami megint megijesztett, és màr jött is a szorongás. Izzadnak a végtagjaim, van ilyen “belső” remegésem, és pánikolok. Pedig tudom, hogy szervi bajom nincs, mégis hogy lehetne a szorongást legyőzni? Karácsony környékén már uralta a mindennapjaimat, és ezt nem akarom újra. Ez csak fejben dőlne el? Vagy ennek hormonális okai is lehetnek? Pánik rohamom még nem volt, szerencsére, nem is akarok odáig eljutni. Emellett sokszor érzem, hogy ilyen “ködös” a fejem. Nem dohányzom, nem iszom, régen élsportoló voltam. Sajnos a mozgást a gyerekek miatt nem tudom folytatni jelen helyzetemben. Egész nap egyedül vagyok velük, a férjem csak este ér haza a munkából, sokszor úgy érzem ki vagyok zsigerelve. Más is van így?
3399. napsugár7 (válaszként erre: 3397. - Nórika1988)
febr. 9. 21:46
Huhhh...én attól félnék jobban, hogy mi lesz, ha közben mellékhelyiségbe kellene mennem...:D
3398. napsugár7 (válaszként erre: 3394. - St315458)
febr. 9. 21:44
Szia.Front is van, hidegebb lesz, úgy tudom.Meg nagy szél volt felénk.Fejfájás, kisebb vérnyomás emelkedés nálam is volt.A szorongás felnyomhatja hirtelen a pulzust, pánikroham formájában.
3397. Nórika1988 (válaszként erre: 3368. - Andrea1993)
febr. 9. 20:55

Abláció során katétert vezetnek a szívbe, ha jól emlékszem, két "útvonalon". Ott - valamilyen módon, ne kérdezzétek, hogy - előidézik a ritmuszavart (nálam a psvt-t) és közben lekövetik a ritmusgörbét. Ahol anomália van, ott kisütik. Egy ilyen fura, taposó géppel éget, közben full mozdulatlanul kell lenni. Elég nyomasztó az elején, ráadásul - gondolom az állapot súlyosságától függően - 2-4 óra is lehet a műtét. Altatást állítólag nem lehet kérni, vagyis akkor nem lehetett. Nekem 3,5 óra volt az egész.

Nem mondom, hogy életem legcsodálatosabb emléke, de túléltem és azóta nincs psvt-m.

3396. Bluemoon55 (válaszként erre: 3395. - Liliom10)
febr. 9. 18:59
Akkor írok neked
3395. liliom10 (válaszként erre: 3390. - Bluemoon55)
febr. 9. 17:23
Igen. Nekünk nagyon jó tapasztalataink vannak.
3394. St315458 (válaszként erre: 3393. - Bluemoon55)
febr. 9. 15:38
Köszi a valaszt, most kicsit megnyugodtam, hogy masnal is elofordul ez. Epp mensi van, szoval lehet az egy kicsit megbojgatott… olyan ijeszto az egesz… a vernyomasom alacsony. Elhiszem, hogy te is megijedsz ha ennyi a vernyomasod… tenyleg ijeszto az egesz, a magas vernyomas es a magas pulzus is. Olyan erzes mintha ha nem tudnad kontrollalni a testedet.
3393. Bluemoon55 (válaszként erre: 3392. - St315458)
febr. 9. 14:57
En magam miatt a vernyomas miatt aggodok ha ennyi nem a pulzus miatt. Hídd el, nekem is volt pár napja aztan vissza ment, nem lehet hogy érzékeny vagy időjárásra vagy hormonális Változás van? Mert nálam pl sajnos az
3392. St315458
febr. 9. 14:25
Sziasztok. Velem van a baj, vagy valami van a levegoben? Ket napja szorongok, rosszul alszok, es ma a semmibol felment a pulzusom 140re, aztan ugy rapanikoltam hogy 160 lett belole. Egesz nap 90 koruli a pulzusom… rendesen halalfelelmem volt… reg volt mar ilyen. Nyugtassatok meg, hogy ez egy nagyobb panikroham volt, mert mar leforgott elottem, hogy mentot kell hivnom 😂😂 #fuckpanic
3391. Bluemoon55 (válaszként erre: 3390. - Bluemoon55)
febr. 8. 19:07
Beszelhetunk magán üzenetben is
3390. Bluemoon55 (válaszként erre: 3389. - Liliom10)
febr. 8. 19:06

Még nem, ez magán intézmény?

Koszonom

3389. liliom10 (válaszként erre: 3388. - Bluemoon55)
febr. 8. 15:59

Ide már telefonáltatok ?

[link]

3388. Bluemoon55 (válaszként erre: 3386. - Andrea1993)
febr. 8. 15:13
Köszönöm. Vagy van egy masik verzio is mint nagybátyámnak, hiába van pénze ha nem tud magán ellátásra menni onkológia vagyis hematológian.
febr. 8. 13:57
"pénzt"
3386. Andrea1993 (válaszként erre: 3385. - Bluemoon55)
febr. 8. 13:56
Az embernek "betegnek sem érdemes" lennie. Vagy vársz hónapokat egy időpontra és addig vagy kibírod vagy nem. Vagy otthagysz és csomó pont a magánba max nem eszel egész hónapban. Kitartást kívánok. Nem lesz semmi baj.
3385. Bluemoon55 (válaszként erre: 3384. - Napsugár7)
febr. 8. 12:19
Hat kimondottan a szemfenek latoidegnel látott valamit.. Majd kiderul ma megyek maszek mr aztan holnapra van eredmény. Így ez az egész 85.000 Ft....
3384. napsugár7 (válaszként erre: 3383. - Bluemoon55)
febr. 8. 11:45
Próbálj megnyugodni.Ne képzeld el előre, mi lehet, mi nem lehet... Lehet, h nincs semmi gond. Még semmi nem biztos. Most nagyon fontos, hogy eltereld a gondolataidat, még ha nehéz is. Elég akkor a problémával foglalkozni, amikor valóban beigazolódik. Egyelőre nem ez a helyzet, simán lehet, hogy nincs semmi komolyabb probléma.
febr. 8. 09:07
Hat komolyan mi jöhet még.. Tegnap elmentem a szemeszetre mert látok ilyen uszkalo fényeket egy ideje illetve fejfajas, és valami nagyon nem jo. Hozzá teszem egy eve voltam és akkor még minden rendben volt. Koponya mr is volt egy eve. Most meg közölte hogy menjek el újra, kontraszt anyagosra mert a látó idegnel lát valamit. A végén daganat lesz.. Attól félek. De mivel eddig is fejfajas voltam, nehezen lehet megkülönböztetni bár az utóbbi időben tényleg kb minden nap faj a fejem. Ráadásul azt mondta az erek se jok. Szükek.. A vernyomas miatt. Azóta nem mertem de azt mondta valszeg ez az ingadozó hogy volt ugye sokszor 140 - 150, akárki is mondta hogy az jo, hat nem. Szóval oda is vissza kéne mennem csak hat hétfőn kene utazzak vissza Ausztriaba.. Szukek az erek és ez azért. Kellett volna mégis kezelni ezt a vernyomast hiába mondta a doki is hogy nem.. Elegem van de nagyon nagyon
3382. Bluemoon55 (válaszként erre: 3381. - Napsugár7)
febr. 7. 15:50

Hat igen ha épp nagybatyamra gondolok aki leukémiás és úgy néz ki a rosszabbik fajta

. Teljesen kivagyok. Mi lesz ha... Bele sem Merek gondolni.

3381. napsugár7 (válaszként erre: 3380. - Bluemoon55)
febr. 7. 14:37
A covid által okozott stressz nyomot hagy az idegrendszerben,okozhatja utóhatásként.De még egy belgyógyászati betegség is okozhatja, vagy bármilyen szervi betegség, mivel minden hat mindenre.Még egy krónikus hörghurut is okozhat, vagy más betegség.Nehéz ügy ez, akármerről nézzük.Én pluszban itt vagyok egy súlyos betegséggel, aminek a vége bármi lehet jelen állapotom szerint.Az is lehet, azzal van nekem összefüggésben.Piszok nehéz...az is, hogy ne sírjak, pedig feszít.Ha sírok, félek, hogy bekattan durván az extra, mint nem olyan rég egy erősebb stressznél.Amikor egyidejűleg 180/100-ra ment a vérnyomásom is...Arra kell gondolni, hogy ennél sokkal súlyosabb betegségek vannak és örülni, ha bennünket nem érintenek...Reggel utálok felébredni, akkor a legrosszabb...szembesülni minden reggel azzal, hogy már semmi sem ugyanaz...
3380. Bluemoon55 (válaszként erre: 3378. - Icuka86)
febr. 7. 14:09
Nem, én speciel ezt annak tudom be mióta van ez a rohadt covid. Mivel 15- 20 évig nem volt extra. Azóta van most x éve hogy ez van. Nálam legalábbis
3379. TSanya
febr. 7. 10:23
Jó pár napja rengeteg extrám van, nem normális ez a 15-20 fok, február elején.
3378. Icuka86 (válaszként erre: 3377. - Bluemoon55)
febr. 7. 08:09
Nekem is nagyon sokszor nyugalmi állapotban, lefekvés előtt, elalvás előtt, alvás közben is vannak beütéseim. Voltak olyan periódusok amik nagyon nehezek voltak az életemben nekem is, mégsem volt az adott helyzetben olyan sok panaszom. Ez azért lehet, mert az agyunk és idegrendszerünk egy nagyon összetett rendszer. Te azt gondolod a napi stresszen túl vagy, vagy lehet fel sem fogod mi ér téged az adott pillanatban, viszont az idegrendszered a tested késve is reagál és kilöki magából a stresszt, pl. beütés formájában. Tehát lelki okok is kiválthatják illetve ezer más dolog, ha az ember ilyen típus. Aki ténylegesen az összeset megérzi, megemelem a kalapom előtte. Engem az a pár is zavar, amit érzek, és jelentősen rontja az életminőségem.
3377. Bluemoon55 (válaszként erre: 3373. - Icuka86)
febr. 6. 19:58
Regen nekem főleg nyugalomban volt vagyis akkor éreztem de sokszor érzem ugyanugy terhelésre is amikor épp rohanok stb és az még rosszabb mert mintha nem kapnék levegőt... Meg ez a foglaljam le magam... Ugyanúgy érzem akkor is. Enis megérzek minden egyes darabot, anno 100 valahánynal már nem számoltam. Gondold el aki nem érzi a 8000 ret, de ha érezné, szerintem én felkötném magam, az nagyon rossz lehet
3376. Icuka86
febr. 6. 19:47
Akinek szimpi volt a “szívem kéri a terhelést” orvosi vélemény….Voltam kardiológiai kontrollon, és gyógyszerek helyett a futásban maradtunk. Minden gondom okozója a stressz. Azt mondta az orvos, hogy akár fél év is lehet, mire érezni fogom a hatást…illetve szánjak időt jógára, meditációra, egyszóval magamra. (Külön nagyon örültem annak, hogy az orvos akinél voltam, nem akart megtömni nyugtatókkal és pulzuscsökkentőkkel.) Nehéz ügy lesz, de megpróbálom. Mindenkinek extra mentes nyugodt napokat kívánok!🥰
3375. Icuka86 (válaszként erre: 3371. - Bluemoon55)
febr. 6. 19:41
Mindenképp felkeresném a betegjogi képviselőt, véleményem szerint pontosan az ilyen ügyekben (is) illetékes.
3374. Icuka86 (válaszként erre: 3368. - Andrea1993)
febr. 6. 19:39
Én is hallottam ilyet. Illetve sok olyan személyt ismerek, akinek nem volt sikeres az abláció, ellenben van olyan ismerősöm is, akin segített.
3373. Icuka86 (válaszként erre: 3369. - Edina0821)
febr. 6. 19:37
Szia! Nem beszéltetek el egymás mellett a háziorvossal? Én bizony megérzem a legkisebb extrát is, még azt is érzem, ha nem követi nagy beütés. Rögtön elönt a forróság… Nekem is van mitralis prolapsusom. Múlt héten voltam kardiológusnál, azt mondta az edzès hiánya határozottan rosszabbítja a helyzetet, illetve a stressz. Azt is mondta, hogy vírusos-lázas állapot, reflux, megnövekedett hasi nyomás, mind-mind okozhatja a panaszokat, és a sor kb végtelen azok számára akik ezzel küzdenek. Van aki megérzi, és van aki nem. Azt is mondta még, hogy normális élettani folyamat.
3372. Bluemoon55 (válaszként erre: 3368. - Andrea1993)
febr. 6. 19:10
Igen de a psvt meg a pitvarfibrilláció ugye teljesen mas, mind kettot ablacioval is kezelik de nem értek hozza ennyire.
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook