Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Extrasystoléval együttélők klubja fórum

Extrasystoléval együttélők klubja (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
febr. 6. 19:08

Kérlek segítsetek hátha tudtok tanácsot adni.

Ahogy meséltem nagybátyám nagyon beteg most került be a kórházba, de mivel alapbol ahol mi élünk nagyon rossz híre van a kórháznak, próbáltunk mashova, hogy legalább Pestre nem e lehetne felvitetni vagy ott kezelni. Megtudta ezt az orvos akinek szintén iszonyatos rossz a híre és azt mondta innentől kezdve kezeljék ott ahol akarják ot ez a beteg nem érdekli.. És valóban ma be sem ment hozzá a doki. A többi beteg kapott vért, o nem.. Ilyet megtehetnek??? A betegjogi képviselő miben tud segíteni???nem értem miért baj az ha valaki jobb helyre szeretne menni??? Nagybatyam tehetős, ki tudja fizetni a több milliós kezelest az nem baj, de úgy tudom hematológia pont nincs maszekba. De nem ez a lényeg hanem a doki hozzá állása!!! Ilyet nem tehet meg egy rákos beteggel nem???

3370. Bluemoon55 (válaszként erre: 3365. - Jaguár25)
febr. 6. 19:04
Azert ezt a stressz dolgot sem mindig értem mért anno amikor mamam papam meghalt 5-10 éve és ráadásul ott voltam, láttam az újra elesztest stb meg úgy alapbol annyi szar dolog ért már az életben, akkor nem volt extra legalábbis nem emlékszem ilyenekre.... Szóval.. Most amit észrevettem a melegtol rosszabb sokkal
3369. Edina0821
febr. 6. 16:08

Sziasztok:) en is ma voltam haziorvosnal, kissè megfaztam. Evekkel ezelőtt mitralis prolapsust 'diagnosztizàltak' ami a dokik elmondasa szerint csak egy allapot es nem betegség. 51 kg, es 155cm vagyok. Van egy 5èves lanyom.

Regen is a pulzusom volt elèg sok, 120-130-140.. ma mèrtem reggel, megfazas köhoges, pulzus 113, vernyomas 105.. van hogy 85,90.

Betaloc 10mg szedek legalabb 8-10ève.

Azt mondta a haziorvosom mert tegnap is ereztem mellèüteseket , hogy az extrakat nem erezzuk..

Jarok evente kardiologiara, most is febr.23an kell mennem:) citromfü, magnezium, vitaminok..

3:1ben kave, nem dohanyzom 7.hónapja:)

Szerintetek? Ha nem extra, akkor mi?

3368. Andrea1993 (válaszként erre: 3367. - Bluemoon55)
febr. 6. 13:28
Én úgy hallottam hogy az ablációval csak bizonyos utat sütnek ki. Ha akarja az inger talál másik utat. De akinek volt az nyilatkozzon már róla!
3367. Bluemoon55 (válaszként erre: 3365. - Jaguár25)
febr. 5. 14:21
Most igen nagyon sok az extra. De ez a psvt jellegű ez mas. Amikor kb 160 a pulzus... Ha sokszor jön elő és sokáig tart akkor ablacio kell, nem?
3366. Bluemoon55 (válaszként erre: 3364. - Liliom10)
febr. 5. 14:20
Az a baj ez a rosszabbik...nagybátyám 20 eve nem használ se Computert se mikrot semmi ilyet.. Se telefon..
3365. Jaguár25 (válaszként erre: 3362. - Bluemoon55)
febr. 4. 23:51

Egyértelműen ettől a megrázkódtatástól jött elő újra, pszichés. Ne aggódj ezen, nekem is időnként előjön, nemrég ilyen extrák-mellkasszorítás-magaspulzus spirálba kerültem, aztán másnap már tök mással bajlódtam.


Rohadt STRESSZ.


Nagybátyádnak a legjobbakat, nagyon sokan felépülnek belőle.

3364. liliom10 (válaszként erre: 3359. - Bluemoon55)
febr. 3. 16:56

Nem mindegy, milyen leukémia, mert többféle van.

Jobbulást, gyógyulást kívánok a nagybátyádnak !

3363. Bluemoon55 (válaszként erre: 3361. - Andrea1993)
febr. 3. 15:22
Koszonom
febr. 3. 15:22

Hat tavaly óta most először volt ugyanez a psvt gyanús akarmim. Nemrég melóban. Előtte egy ket extra Elozte meg, aztán hirtelen mint a géppuska. Nem panokoltam de akartam csinálni ekg, aztan abba maradt.... Anno fel órás volt most pár perc. Melegfront is van, iszonyat kialvatlan vagyok és idegileg is kivagyok a nagybátyám miatt aki leukémias... Nagyon úgy néz ki.

Annyira nem merültem bele de akinek hasonló volt / van mennyi ilyennek kell lennie egy évben hogy csináljanak valamit? Meg hat nyilvan el kene kapni.. Egy ekg val

Pár perc az még " oké de nemtudom... Több mint egy évig nem volt...

3361. Andrea1993 (válaszként erre: 3359. - Bluemoon55)
febr. 3. 08:36
Gyógyulást kívánok a rokonodnak!
3360. Bluemoon55 (válaszként erre: 3355. - Andrea1993)
febr. 2. 18:26
A kamrai általában nagyobb dobbanas hisz a kamra eleve nagyobb terület. Nemtudom. Így mondták. Sorozat az az hogy többet érzel egyszerre. Nekem halistennek kétszer volt ilyen.. Pitvari is lehet. Nemtudom
febr. 2. 18:25
Sziasztok segítséget szeretnék kérni nagyon fontos lenne egy csaladtag miatt.. Leukémia kapcsán van esetleg akinek tapasztalata van? Vagy érintett valakit vagy ismerost? Az kérlek írjon nekem privibe.... Koszi
3358. Éva 1981 (válaszként erre: 3357. - Andrea1993)
febr. 2. 18:14
Hallod én már teljesen kivagyok ettől ,már szinte nem is eszek és minden nap elő jön. . nekem viszont nem jön fel és ezért nem tudom hogy ez a sav e ,de hogy nagyon fáj az biztos
3357. Andrea1993 (válaszként erre: 3356. - Éva 1981)
febr. 2. 17:33
A gyomor és a hátfájás az nekem is megvan. Savam miatt van tuti mert feljött.
3356. Éva 1981 (válaszként erre: 3355. - Andrea1993)
febr. 2. 17:13

Szia !

Nekem tegnap volt jó pár darab ,volt hogy egy egy ,de volt mpes szünetekkel egymás után több esze mikor lefeküdtem ,plusz küzdök ezzel a furcsa gyomor és hatfajassal..

febr. 2. 16:30

Jönnek mennek a frontok. Tegnap este volt sorozat extrám de nem éreztem annyira mint mikor egyet egyet beüt. A sorozat az a pitvari? Az egy egy beütés meg a kamrai? Vagy hogy kell ezt elképzelni?

Hogy vagytok!?

3354. Bluemoon55 (válaszként erre: 3348. - Ludmilla8i)
jan. 31. 13:50
Most egy hete nekem is újra ez a fejfajas allandoan ejjel nappal. Én már inkább ez miatt aggódok az extra stb már nem érdekel, azzal most nem foglalkozok de ez a fejfajas eléggé idegesítő mert nem migrén hanem mintha egy abroncs lenne a fejemen.. Sajnos egy csaladtag nagyon beteg és az miatt is kivagyok , ez tuti stressz alapú.. És nagyon nem jo
3353. Maya1981 (válaszként erre: 3350. - Nórika1988)
jan. 31. 09:19

Nekem is megtetszett ez a mondat, "...hogy a szívem kéri a terhelést" és lehet, van is benne némi igazság, hiszen én minden nap edzem és amikor egy nagyobb energiát igénylő tornát nyomok, kevésbé veszem észre az extrákat.

Egyik ismerősöm is javasolta, hogy próbáljam meg a kardió-edzéseket nagyobb számban beépíteni a napi ütemterveimbe.


Úgyhogy hajrá Mindenki KARDIÓZNI :D, vagy ahogy Icuka86 javasolta, valaki mondja a CSODÁT a megoldásra! :)

3352. Icuka86 (válaszként erre: 3350. - Nórika1988)
jan. 30. 22:40
Én most azt terveztem, hogy ha nincs semmi szervi eltérésem, akkor újra kezdem a futást. Amikor futottam, egy bizonyos idő elteltével, szinte tünetmentessé váltam. Teljesen igazad van, én nem fogalmaztam meg így magamnak, de az edzés és terhelés hiánya is biztosan okozhatja a beütéseket.
3351. Nórika1988 (válaszként erre: 3342. - Maya1981)
jan. 30. 22:37

Szia!

Itt mindannyian ezzel élünk, egyénenként változó minőségben és körülményekkel, de amint látod, szerencsére mind egészségesek vagyunk :)

Egyik hozzászólásodban ezt írtad: "Azt vettem észre, hogy a reggelek a rosszabbak és délután már jobb."

Állítólag reggel a legmagasabb az ember kortizolszintje, azaz a stresszhormon koncentrációja a szervezetben. Vagyis, ha reggel több az extra, jó eséllyel nálad (is) a stresszel van összefüggésben.

Nekem 2019-ben volt ablációm psvt-rohamok (katéteres "szívműtét" hirtelen jelentkező magas, 200 körüli pulzus) miatt, de én is csak azt a megerősítést kaptam minden orvostól, hogy a szívem egészséges mint a makk. Nagyon hosszú utat jártam be, mint itt mindenki. Nagyon nehéz elfogadni, hogy ezzel együtt kell élni (nem is biztos, hogy kell, de a gyógymódot még nem tudom, sajnos), viszont nem lehetetlen, sőt, megfelelő, személyre szabott kezeléssel hiszem, hogy átfordítható ez az állapot.

3350. Nórika1988 (válaszként erre: 3347. - Icuka86)
jan. 30. 22:26

De jó ez a mondat: "Egyszer azt mondta a kardiológus, hogy a szívem kéri a terhelést."

És én ezzel teljesen egyetértek. Ezen a hétvégén nagyon aktív voltam, túráztam erdőben 7 km-t, úsztam (csak picit), bowlingoztam, squasholtam és napi két kávét is ittam. Az eredmény: be-bedobogott a szívem, de egyszerűen azt éreztem, hogy kívánja a testem a mozgást. Párom mondta, hogy bármikor abbahagyhatjuk, nem kell bizonyítanom semmit, de nem akartam leállni. És jó volt. Állóképességem nulla, de tényleg, két perc squash után leültem és úgy vettem a levegőt, mint egy tüdőbeteg, de összességében nagyon jólesett. Aztán meg is fogalmaztam hangosan, hogy szerintem a szívem az edzetlenségtől is beüt, egyszerűen nincs terhelve és ez nem jó. Ha tényleg van összefüggés, akkor lehet, hogy a bedobogás egy kifejezetten hasznos élettani jelzés.

Úgyhogy elhatároztam, hogy szép fokozatosan visszaállítom a mozgást a rutinomba, csak lassan, ráérősen, elvégre a mozgás az idegrendszerre is nagyon jó hatással van.

3349. Ludmilla8i (válaszként erre: 3341. - Jaguár25)
jan. 30. 20:10
Igen. Ott tartok jelenleg hogy minden délelőttöm egy harc hogy ne legyek rosszul a gyengeség miatt. Nem fáradt vagyok,nem álmos hanem rettentő gyengének érzem magam és úgy érzem ha nem fogat össze szorítva koncentrálnék arra hogy nehogy össze essek délelőtt akkor tuti valami baj lenne. Ködösnek érzem az agyam de teljesen ilyenkor. Nagyon rossz. Aztán délután,estére meg minden helyre áll. Az a baj hiába mondom az orvosomnak. Csak azt hajtogatja hogy minden rendben fogadjam el hogy én ilyen vagyok. Hiába mondom neki hogy ez pár hónapja van így. Ma reggel kávét ittam mert gondoltam hátha segít kicsit, de csak azt értem el hogy a vérnyomásom ma nem 90 volt délelőtt hanem végre 120 de ugyan úgy kába voltam meg gyenge. Ma délután óta cigizni sem merek már. Most megint elkezdtem szedni magnézium plussz b6ot hátha ad egy kis erőt. Pénteken megyek orvoshoz remélem sikerül vele megbeszélni hogy nézzünk egy pm vizsgálatot ismét. Tavaly ilyenkor nézték utoljára akkor sem volt teljesen rendben minden.
3348. Ludmilla8i (válaszként erre: 3340. - Napsugár7)
jan. 30. 20:03
Fogalmam sincs màr mit hogyan kellene szednem hogy jobban legyek.17:30 kor vettem be fél szem vérnyomáscsökkentőt. Mértem 18:30kor szokásos vérnyomást amit be kell írnom a füzetbe. 132/90 volt. Lepihentem mert a fiam miatt korán fekszünk hétköznap. 19:00 re már 154/96 os vérnyomàsom volt. Modt 20:00 óra van. Jobban érzem magam megnéztem és 135 lett újra. Ezt nem hiszi el a doki hogy nem vagyok ideges, nem történik semmi különös és hiába szépek az adatok a füzetembe ha fél óra múlva már magasat mérek ami aztán magától lejebb is megy. Ingadozik és nagyon nem okés.
3347. Icuka86 (válaszként erre: 3346. - Maya1981)
jan. 30. 19:01
Igen, nekem is szokott lenni 1 percen belül is több beütés, sőt kapcsolt extra is. Szerencsére azért ez ritka, mert ha mindennapos lenne, akkor teljesen ki is készülnék idegileg. Mostanában az egészen pici korai ütést is megérzem, amelyet nem követ bedobbanás. Ez olyan mint egy átok. Nem akarom érezni. Ilyenkor önkéntelenül is elkezdi figyelni magát az ember.Teljesen megértem a helyzeted. Nagyon nem lehet könnyű neked, és két gyermekkel építkezni, nem egyszerű. Én is kisgyermekkel vagyok, közben dolgozom, tanulok. A férjem és a családom segítenek, de így is stresszelek minden miatt. A magnézium engem picit ellazít, érzem, hogy az idegeimnek jót tesz, de a beütések ugyanúgy jönnek. Sajnos arra sem igazán jövök rá, melyik a legmegfelelőbb magnézium készítmény. A Q10-el is így vagyok. Próbáltam a jógát, vicces volt, hogy közben is volt egy csomó beütésem, pedig direkt azért kezdtem el, hogy kevesebb legyen. Lassú bicajozás közben nem volt semmi bajom, de elvileg olyan sportot kellene végezni, ami pörgeti a szívemet. Egyszer azt mondta a kardiológus, hogy a szívem kéri a terhelést. Hát a fene sem tudja. Én alapvetően annyira nem vágyom rá.:-) A citromfű tea és a levendula tea szintén semmit sem ért. Így elfogadtam, és várom a csodát, hogy egyszer csak valaki megírja ide, vagy közzéteszi a világhálón, hogy hogyan lehet segíteni az olyan embereken mint mi.:-)
3346. Maya1981 (válaszként erre: 3345. - Icuka86)
jan. 30. 13:30

Köszönöm a válaszod és a tanácsodat.


Én sem szeretnék sem bétablokkón, sem pedig nyugtatókon élni.

Rendszeresen mozgok, a sport a napi életem része, szedem a magnéziumot. Valamikor észre sem veszem a beütéseket, de a délelőttök sokszor borzalmasak; van, hogy egymás után, fél percen belül van 3-4.

De ahogy írtad, sajnos a stressz nagyon jelen van a mindennapjainkban; lehet, magunkon észre sem vesszük, de a szervezet jelez. Valakinek ilyen formában.... :(

A doktornő azt javasolta, mikor decemberben nála voltam, hogy pihenjek, lassítsak kicsit....két gyerkőc és egy házfelújítás mellett ez megy is :D

3345. Icuka86 (válaszként erre: 3342. - Maya1981)
jan. 30. 11:59
Szia! Igen, tulajdonképpen ez az egész csoport arról szól, hogy mindannyian ugyanabban a cipőben járunk mint te. Sajnos én is azok táborát erősítem, aki szinte az összes beütését megérzi. Nekem a szülésem után lett rosszabb, szépen fokozatosan. Nincs olyan nap, hogy ne volna. Vannak dolgok, külső-belső hatások, amiket megfigyeltem, hogy fokozzák. Esetemben a mitralis prolapsus, stressz, vagy fűszeres ételek-reflux, női hormonok változása, megfázás, nagy meleg, talán még a frontok is. Sajnos az eddigi tapasztalataim alapján nincs hatékony gyógyszeres megoldás. Azt is tapasztalom, hogy nagyon sok esetben, feldolgozatlan lelki problémák, stressz, feszültség állnak a háttérben.Sokszor észre sem vesszük már, hogy a stressz mennyire az életünk része lett. Ilyenkor pl, ha tudat alatt gondolkozom kb 4-5 dolgon, nekem jön a beütés és jelez, hogy hé…nyugi. Én nem vagyok hajlandó nyugtatókon élni, és ahogy sokaknál olvasom, inkább ront a helyzeten, mint javít. Egy dolog volt eddigi életem során, ami tartósan segített, az a futás. De a szülésem óta, a felszaporodott beütések miatt, nem mertem újrakezdeni. Amit én teszek, ha jön a beütés, igyekszem tudomásul venni, hogy ez van, volt egy kis ritmus hiba, magamnak okoztam, de még mindig itt vagyok. Rossz érzés, elönt a forróság. De ilyenkor igyekszem elterelni a figyelmem, vagy megpróbálom megnyugtatni magam. Én nem akarom amúgy sem mindig figyelni magam, mert nagyon bele lehet merülni, és az határozottan nem jó. Ha bármi kérdésed van, vagy tudok segíteni, akkor írj nyugodtan. Én egyébként holnap megyek kardiológushoz. Irtózom is ezektől a dolgoktól, frusztrál ha hallom a pulzusom, meg ha vizsgálgatnak. Ennek ellenére, nem árt ha megfigyelik, van e valamilyen eltérés. 1-3 évente szoktam menni.
3344. Maya1981 (válaszként erre: 3343. - Cocos)
jan. 30. 11:51

A "hasonló cipő" alatt azt értettem, hogy ennyire sok van naponta (nekem is 20-30 db van óránként) és hogy ennyi ideig elhúzódik.

A panaszra nem kaptam semmilyen gyógyszert, de a papíromra ráírta, a doktornő, ha a tünetek nem javulnak, bétablokkoló javasolt.


Igen, ahogy írtad, kellemetlen és ijesztő :(


Nem fognak megszűnni....SŐT???

3343. Cocos (válaszként erre: 3342. - Maya1981)
jan. 30. 10:49

Milyen hasonló cipőre gondolsz?:-) Itt mindenkinek vannak extrái, változó számban,időben,helyzetben.

Van aki mindet megérzi (pl. Én a több 100-at is naponta),van aki csak néhányat.

A jó hír, az esetek nagy többségében nem veszélyes,csak kellemetlen,ijesztő.

A rossz hír,hogy nem valószínű,hogy meg fognak szűnni. Sőt.

3342. Maya1981
jan. 30. 08:19

Sziasztok, novemberben tapasztaltam először extra ütést....borzasztó volt. Akinek nincs ilyen, szerintem, nem is tudja, mennyire sz.r érzés.

Voltam decemberben kardiológián, készítettek UH-ot, mindent rendben találtak. A vérvételen sem találtak semmit, a pajzsmirigyem is rendben van. Mindezek ellenére, mind a mai napig, rendszeresen vannak extrák. Magnéziumot javasoltak szedni és Q10-et, ami persze, nem javított a komfortérzetemen.

Azt vettem észre, hogy a reggelek a rosszabbak és délután már jobb, de annak örülnék, ha végképp megszűnnének ezek a tünetek.

Valaki jár hasonló cipőben, mint én? :)

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook