Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egyedülálló anyák mindennapjai fórum

Egyedülálló anyák mindennapjai (beszélgetős fórum)


59. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 57. - Zsu77)
2007. júl. 27. 10:01

Régebben szoltam,mostanában ha ép akkor hívnak persze mondom,de azért nem hívom fel


egyszer beleverte a fejét a szélvédőbe fékezéskor,elvitték,megröggenezték stb


ez úgy derült ki hogy hazajött,kb 2 nap mulva hányt,hajlamos rá,nem is törődtem különösebben vele,csak szolt hogy anya a doktornéni azt mondta ha hányok menni kell orvoshoz...azt sem tudtam mi van,nagyjábol elmondta,de az apjáék ép nem voltak elérhetők.hívtam a gyerekorvost,de ciki volt hogy alig tudok valamit úgy érdeklődök.mondta dokinénink,hogy sok nap mult el azótta,nem attol van,megnyugodtam



mikor végre fel tudtam hívni azt mondta ki is ment a fejéböl mondani...hát ilyet csak ne felejtsen el!!!

azótta külön nem szólok neki

58. f8b9e782de (válaszként erre: 57. - Zsu77)
2007. júl. 27. 10:00

Szegényke, remélem hamarosan jobban lesz.

Ki tudja mi lenne a legjobb.Eleinte én is szóltam mindenféle kis megfázásért.Ő se izgatta magát különösebben.Ma már leszoktam róla,meg inkább a nagymama érdeklődik neki elmondom.Ha komolyabb baja lenne akkor biztosan értesíteném.

57. Zsu77
2007. júl. 27. 09:56

Sziasztok!

Most jöttem be dolgozni. A kislányom egész éjjel hányt reggel ment a hasa, valami vírust elkaphatott a barátnőm kislányától aki 1 hete ugyenilyen beteg volt. Nem aludtam egy percet sem, de legalább most már jobban van. Evett is pár falatot és benne is maradt.

Ti ilyenkor mikor beteg a kicsi szóltok az apjának? Én 2x szóltam, de nem nagyon izgatta, mert épp a csajszival volt üdülni. Utána nem szóltam, mert gondoltam minek, aztán azért cseszett le. Amikor felhív, vagy jön és esetleg rákérdez mi történt vele, vagy hogy van akkor megemlítem, de még mindig nem hívom fel azért, hogy beteg a pici.

2007. júl. 27. 09:39
Ez pontosan így van.Akéárcsak ahogyan neki lett másik párja, úgy neked is minden jogod megvan rá.Beleszólása pedig nincs.Csak a gyerekkel kapcsolatban.
55. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 54. - F8b9e782de)
2007. júl. 27. 09:35

de van ám neki kettő is:-))

foglakozik vele tényleg,nem is arrol van szó,csak fogadja el a tényeket.

Azzal hogy ő elköltözött és beadta a válópert,elválltunk...jogom lett és lehetőségem nekem is a boldogságomat keresni,és hogy megtaláltam el kellene fogadnia,mint ahogy azt is,hogy a fiának nevelőapuja és tesója lett...

2007. júl. 27. 09:25
Szerintem sem diploma kérdése.Attól, hogy valaki szakmunkás még lehet nagyon jó ember, aki meg diplomás lehet nagyon gerinctelen is.Nem az számít.Sokra ment a diplomájával ha ennyire foglalkozott a gyerekével.
2007. júl. 27. 09:12

Következő hóban miután elköltözött,házat néztek már együtt...már hogy szoltam volna bele?

Gondolom azért mert ő diplomás,a párom pedig nem fejezte be a szakmunkást sem...akkor már nem illik hozzám...

aa másik oldal hogy ő a diplomás elhagyta a fiát,és egy másik ember az,akinek kellettünk,így együtt,és aki kitart mellettünk

2007. júl. 27. 09:02

Nincs is köze hozzá.Gondolom te se szóltál bele az ő párválasztásába.

Nálunk is volt helyzetfelmérés mikor kiderült, hogy van társam.Akkor bezzeg tudott jönni a kislányért,meg megjátszani a jó apukát,igérni a gyereknek fűt-fát amit persze nem tartott be.

51. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 50. - F8b9e782de)
2007. júl. 27. 08:55

mivel nekem csak ő volt,tutira azt várta hogy majd dolizok,nevelem a fiát és utánna epekedek...meg is lepődött mikor egyszer tesójához mmnenet ott ment el,korán reggel.Felhívott,hogy egy autót látott a ház előtt,és gondolja hogy nem hajnalban érkezett:-)

és hogy ő nem ilyen embert képzelt el nekem...


nehogy már köze legyen hozzá...

egyébként alapjáraton jó köztünk a viszony.a feleségével tényleg jóban vagyunk

2007. júl. 27. 08:49

Hát igen bizonyos időnek el kell telni.A párom exének is van másik kapcsolata,és a kisfia Isti apunak hívja.Nagyon jól kijönnek és szereti a kisfiút.Iszonyú rossz volt ez eleinte a páromnak, mármint a megszólítás.De nem tette szóvá a gyerkőcnek,és belátta hogy ez így természetes.Ma már nem zavarja,mert neki az a fontos hogy a fiának jó legyen.

Hát ők ezeket nem gondolják végig.Vagyis inkább azt gondolják majd életünk végéig utánuk epekedünk, és zárdába vonulunk.

49. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 48. - F8b9e782de)
2007. júl. 27. 08:43

2 éves volt mikor megismerkedtünk a párommal,vagyis még nem töltötte be.az elején kerülte a megszólítást,majd jött a keresztneve,később vegyesen a keresztnévhez illisztve az apa szót,majd mikor a tesó megszületett akkorára csak az apa maradt.Oviban említették ha valamit mondanak apárol,megkérdezi hogy melyik?mert neki kettő van.Tudja ki a vér szerinti,ragaszkodik is hozzá,de a páromhoz nem kevésbé...

De könyörgöm,mikor elment nem gondolta ezt át,hogy az én életemben is lehet még valaki,aki majd szerepet játszik a fia életében is?????

2007. júl. 27. 08:10

Én is a nevelőapámat apának szólítottam.Soha nem erőltette rám senki,de nem is tudnám másképp szólítani.Bár igaz, hogy sok rosszat tett nekünk, de mégis ő nevelt.

Úgy vagyok vele, hogy majd a kislány eldönti, hogy hogyan is akarja szólítani a páromat.Egyenlőre a keresztnevén szólítja,de egyikünk sem bánja.Az is igaz, hogy nagy a nyomás rajta az apukája családja felől, szerintem nem is merné másképp szólítani a páromat.Ezt nem tudom megérteni, miért kell egy kisgyereket ennyire befolyásolni,feldühít hogy felnőtt értelmes embereknek ennyi eszük nincsen.

47. f8b9e782de (válaszként erre: 41. - Zsu77)
2007. júl. 27. 08:07

Hát igen ismerős.Ezt velem is eljátszotta, hogy ellene nevelem.Pedig ez nem igaz, arra mindig figyeltem hogy soha egy rossz szót ne szóljak az apjára a kislány előtt.Ha valami olyan dolog is történt,mindig próbáltam jó irányból megmagyarázni neki.

Az biztos, hogy a legönzetlenebb szeretetet a gyermekedtől kapod meg.Számomra is ő jelent mindent, és hát történt ami történ a kilányom születését soha nem bántam meg.Sőt inkább ez a legszebb dolgo ami történt az életemben.

46. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 45. - M.Szandra)
2007. júl. 26. 20:34
Bencus elfogadta mindkét"családját",nem nevelik ők ellenünk,csak másak az elveik,és nekünk is...
45. M.Szandra (válaszként erre: 44. - Ccd9bb7d17)
2007. júl. 26. 20:04
Ez annyira rossz, ezeken a dolgokon egy felnőtt embernek felül kéne emelkedni. Amikor az én szüleim különmentek mind a kettő természetesnek vette, hogy a másik új párját majd utálni fogjuk a testvéremmel. Ez nagyon sok értelmetlen vitához vezetett. Minket is megviselt, pedig mi már nagyok voltunk. Egy kicsi gyereknek ez nagyon rossz lehet.
2007. júl. 26. 15:48

Egyébként az elejétöl látogatta,elvitte,viszi is rendszeresen,szóval nem mondhatom hogy elhanyagolja.Bencus már 6 éves,kezd kérdezősködni,miért van 2 apukája,2anyukája.Apjánál apának és anyának szólítja őket,de ha bennünket emleget csak Juditanyát és Pistit mondhat...az apja elmagyarázta neki hogy nem szertené hogy a kedvesem apának szólítsa.Jelzem magátol kezdte...

Itthon szolt hogy anya ugye nem mondod el apának hogy nem Pistit hanem apát mondok itthon?



Szegény gyereket megkavarja teljesen

43. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 38. - Zsu77)
2007. júl. 26. 15:44
úgy akarta hogy a gyerek nevén legyen.A saját ügyvédje szolt,hogy ha akarja legyen,de akkor fizetnie kell tartásdíjat is,mert az nem a gyereket illeti,hanem az anyának jár hogy el tudja tartani a gyereket.szóval nem mindegy.Így a nevemre került,de illetéket kellett utánna fizetnem,vagyis még fizetem,mert megkértem részletre...
42. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 31. - M.Szandra)
2007. júl. 26. 15:40
Nem lemondtam,elfogadtam helyette,ki lett számolva mennyi jut egy hóra....mikor eladtam mégis kellett a gyámhivatal véleménye.Egyébként igen,szerintem kapnék valamennyit,mert jóval kevesebbet ért a ház mint amennyi bele lett irva a vagyonmegosztásba
41. Zsu77 (válaszként erre: 40. - F8b9e782de)
2007. júl. 26. 15:06

Én már megkaptam az elején, hogy ellene nevelem a 7 hónapos gyereket:)))

Mi tényleg, csak annyit tudunk tenni az apa-gyermek kapcsolatért, hogy megteremtsük a találkozásokhoz szűkséges feltételeket, aztán a többi rajtuk múlik.

Én nagyon sokat jövök-megyek, persze a kislányommal együtt és olyan édes amikor kiszemel valakit odamegy és rám mutat anya. Majd fel kell venni és megszeretget, puszikat ad. Utána közli: Etter szeet anya. Anya a babáé.

Ez a világon mindennél és mindenkinél többet ér.

40. f8b9e782de (válaszként erre: 39. - Zsu77)
2007. júl. 26. 14:52

Hidd el hogy fogsz találni.Persze az is igaz, hogy már egy gyermekkel nem ugyanaz párt keresni mint egyedülállóként.Nagyon sok férfit ez visszariaszt.De azt aki tényleg komoly kapcsolatot és családot akar,és valóban szeret annál nem lesz akadály.És nagyon fontos, hogy hogyan fog a gyerkőchöz viszonyulni.Nagyon sokmindent majd le tudsz szűrni abból ahogyan a gyerek viselkedik majd a jövendő pároddal.Én mindig azt mondtam hogy kell egy társ,de elsősorban a gyermekem számít.Ha azt nem fogadja el, vagy bármilyen módon is bántja abbana szent pillanatban repül.

Nekünk az a dolgunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a gyermekünknek hogy találkozhasson az apjával ha akar,aztán utána ha már elég érett hozzá szíve joga legyen eldönteni milyen kapcsolatot akar vele fenntartani.

39. Zsu77 (válaszként erre: 37. - F8b9e782de)
2007. júl. 26. 14:47
Ezekben bízok én is. Talán egyszer akad párom aki a kislányt apjaként szereti, a lényeg, hogy egészségesek legyünk. Azt meg, hogy milyen lesz a kapcsolat azzal az apával aki ennyire egoista (nálunk még a tükörbe is szerelmesen nézi MAGÁT:D),azon gyötörje ő magát.
38. Zsu77 (válaszként erre: 27. - Ccd9bb7d17)
2007. júl. 26. 14:43

Nálunk nagy kegyesen felajánlotta a kis pénzünknek a felét ill.a feléről lemond és Eszter nevére 18. szülinapjáig zároltatjuk egy számlán. Ez még egész jól hangzik, viszont a pént én raktam be, mert lakásra gyűjtöttem és gyűjtök. Szóval így igaz a gyerekemé lett a fele, ami szuper, de a lakás önrészéhez ismét pár év kell, hogy összegyűljön.

Tartásdíjnak felajánlott összeg magasabb, mint ami a törvény szerint járna, viszont nem akarja rögzíteni írásban ezt, csak ami járna. Én meg önző anyaként kicsit hízelkedve azt mondom, te annyira szereted a picit és annyira rendes vagy, hogy nagyobb összeget utalsz, akkor mi az oka, hogy leírni nem akarod? Ezen mindig elakad a szava.

37. f8b9e782de (válaszként erre: 35. - Zsu77)
2007. júl. 26. 14:38

Most már azért rendeződni látszik az életem.Megtaláltam a számomra megfelelő párt, aki engem is és a kislányomat is szereti.Egészségesek vagyunk, a többit pedig megoldjuk.Azt hiszem ettől többet nem is kívánnék.

Na hát ezt magyarázd meg egy egoistának aki csak magát szereti.Én próbálom kímélni ezektől a dolgoktól a kislányt,mert észreveszem rajta mennyire rossz neki ha az apja piszkálja.De el fog jönni az az idő amikor a lányom magától rájön milyen is az apja, és akkor apuci megköszönhet mindent magának.

36. Zsu77 (válaszként erre: 29. - M.Szandra)
2007. júl. 26. 14:37
Na akkor a világon semmi köze hozzá. Még ekkora szemétséget, már bocsánat a kifejezésért, még ő próbálja a lelkiismeretét nyugtatni, hát most már megértem miért nem engeded oda és nagyon jól teszed. Nem vállalta fel az apróságot, akkor majd te felneveled és ha kíváncsi lesz rá, hogy ki az apja majd szól. Nem hiszem, hogy nagyot veszít azzal, ha még jó darabig a hírét sem hallja. Az idő mindent megold.
35. Zsu77 (válaszként erre: 28. - F8b9e782de)
2007. júl. 26. 14:34

Az biztos, hogy a pénz nem lehet társa, családja az embernek. Tényleg nehezebb helyzetben vagy, de legalább boldog az apa meg beszélgessen, szerettese magát a pénzével ill. az autójával.

Utálatos dolog, hogy a kicsit próbálta befolyásolni. Mi köze a kis ártatlannak a felnőttek csúfos vitáihoz? Azért ilyenekre én is számíthatok, csak remélem, hogy kevés ilyen alkalom lesz.

34. Roxy20
2007. júl. 26. 14:15

Sziasztok!

Én 2és fél éve nevelem a fiamat egyedül. A szüleimmel élek és ők sokat segitenek. Szerencsém van mert az apuka támogat minket és minden hétvégén jön a fiáért. Viszont mostmár hiányzik egy társ az életemböl aki esténkét mellettem van. Többen udvarolnak (udvaroltak) nekem, de ha megtudják, hogy van gyerekem akor ott vége mindenek.


Amugy MSzandrának szerintem igaza van, ha azáp fél évig nem érdekelte a gyereke akor most se érdelekj csak azért, hogy nyugodtan aludjon. Ha az én gyerekemre fél évig rá se nézet volna az apja én is ugyan igy reagálnék. Azt a gyereket nem csak megcsinálni kell hanem utána gondoskodni kell a jövöjéröl.

33. f8b9e782de (válaszként erre: 32. - M.Szandra)
2007. júl. 26. 14:01
Nagyon helyes élje is le úgy az életét.Ettől még rosszabatt érdemelne.De csak saját maga miatt legyen lelkiismeretfurdalása.
32. M.Szandra (válaszként erre: 30. - F8b9e782de)
2007. júl. 26. 13:59
Nekem szó szerint azt mondta, hogy most ő miattam lelkiismeret furdalással fogja leélni az életét és rosszul fog aludni. Úgyhogy inkább megnézné. De még a nevét se tudja. Hát akkor inkább aludjon rosszul, szerintem.
31. M.Szandra (válaszként erre: 27. - Ccd9bb7d17)
2007. júl. 26. 13:57
Ilyen az én környezetemben is történt, hogy a nő megkapta a házat a tartásdíj ellenében. 1 év múlva ment a bíróságra és szó nélkül megítélték neki a havi tartásdíjat. Jogilag le se lehet mondani róla, mert nem a tiéd, hanem a gyereké.
30. f8b9e782de (válaszként erre: 29. - M.Szandra)
2007. júl. 26. 13:56
Ebben az esetben teljesen megértelek, hogy így reagálsz.Az ilyen embert nem lehet apának nevezni.Csak azt nem értem egyszeriben miért lett kiváncsi.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook