Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Dohányzás - leszokás fórum

Dohányzás - leszokás (beszélgetős fórum)


2275. 4df3fe1a4e (válaszként erre: 2273. - Dancingqueen)
2009. jan. 9. 11:56

Ezen kívül azt szeretném üzenni mindenkinek:


13 éves koromtól szívtam 26ig!Akkor tettem le 3 évre az az idő volt számomra a LEGSZEBB,LEGNYUGODTABB IDŐSZAK!Nagyon sajnálom,hogy most nem azt írhatom 5 éve leszoktam!Kitartás mindenkinek!

Káros,drága,büdős és ezálltal visszataszító!

Amikor végre sikerül letenni (és már nem hiányzik)akkor döbben rá az ember,hogy semmi szüksége nincs rá.

2274. 4df3fe1a4e (válaszként erre: 2271. - C06c587f53)
2009. jan. 9. 11:49
A tapaszt azért vettem,hogy a családom elviseljen.De még úgy érzem nem vagyok nagyon idegesítő.Ha mégsem megy nélküle hát ragasztok:-)
2273. dancingqueen (válaszként erre: 2272. - 4df3fe1a4e)
2009. jan. 9. 11:46
nem baj,jegyezgesd csak,és egyre többet fogsz észrevenni magadon,és persze mások is egyre inkább észre fogják venni:)és,ha egy pillanatra is elbizonytalanodnál vagy elgyengülnél,ezekre gondolj: légzés,kislányod,büdi szag és pénz. Azt hiszem ,ezek elég nyomós okok:)
2272. 4df3fe1a4e (válaszként erre: 2270. - Dancingqueen)
2009. jan. 9. 11:45
Semmi okom nem volt rá.Először szivarozgattam(persze letütőztem)azt gondolva,hogy attól nem leszek függő.Hamarosan jött a cigi1-1 szál.Ennyivel nincs is gond szerintem.A baj az,hogy ha dohányzom napi 1-1,5 doboz megy el.Vagyis nem tudom korlátozni a mennyiséget.Aztán eltelik egy év - 20hó és keztem érezni,hogy nem tesz jót.Sokszor azt vettem észre,hogy levegőt veszek.Így hülyén hangzik de valójában azért "vettem észre"mert nehezemre esett.Feküdtem az ágyban(nem cigizés közben),semmi terhelés és mégis "nehéz"volt a légzésem.32évesen ez elég sz.r ügy.Most ez volt az ok,hogy letettem.No meg az a havi kb22-25ezer forint amit akár a lányomnak is félre tehetek.Abba is bele gondoltam,hogy többe van a cigim mint a gázszámlám havonta!Csak 4 napja és pár órája,hogy nem szívom,eltekintve attól,hogy tegnap kicsit fájt a torkom,tüdőm (hullámzás szerűen)minden kellemetlen tünete elmúlt a dohányzásnak!Nincs eldugulva az orrom,könnyen veszem a levegőt,nem vagyok bűdös hamutartó,alig krákogok néha.Ezeket csak úgy megjegyeztem:-)
2271. c06c587f53 (válaszként erre: 2268. - 4df3fe1a4e)
2009. jan. 9. 11:37

Szerintem foglald el magad valamivel:))

De nem hiszem, hogy késő lenne.

Ha nem hiányzik, akkor minek tapasz?:)

2270. dancingqueen (válaszként erre: 2269. - 4df3fe1a4e)
2009. jan. 9. 11:15
megkérdezhetem,hogy miért szoktál vissza?csak mert kutatom az okokat,nehogy én is azokba a hibákba essek majd idővel...:S
2269. 4df3fe1a4e (válaszként erre: 2262. - Dancingqueen)
2009. jan. 9. 11:11
Köszi!Amíg bírom nem teszem fel.Furcsa,hogy ilyen jól megy.Attól féltem,hogy olyan nehéz lesz mint 5kb éve.Akkor még a fába is bele kötötttem.fel is szedtem 10 kilót amit utána a húsz hónap dohányzás mellett sem adtam le.Most viszont nem zabálok mint akkor.Reggeli ebéd vacsi.
2268. 4df3fe1a4e (válaszként erre: 2261. - C06c587f53)
2009. jan. 9. 11:04
Épp az a furcsa,hogy már több mint négy nap eltelt és nem hiányzik.Vannak hullámok de nem vészes.Szerintetek ha rosszabodik még akkor sem késő feltenni a tapaszt?
2009. jan. 9. 10:59
és mi lesz,ha erre szokunk rá?:Dvagy szoki rá aki kipróbálja?hiszen, a mozdulat a "lényeg" és az bizony megmarad...bár furi nekem,h nem füstöl. Azt hiszem,akkor ugyanerre jó az én "fogdosós" cigim is,azaz hogy csak fogom a kezembe,és kvázi semmi hatása nincs...
2009. jan. 9. 10:55

[link]

ezt találtam még...persze,rögtön beírtam google-ba:D

2265. c06c587f53 (válaszként erre: 2263. - Dancingqueen)
2009. jan. 9. 10:35

Érdekes!

Mondjuk nekem az is fontos volt, hogy meggyújtom a cigit (maga a mozdulat).

Én biztos, hogy nem fogok ilyet venni.

De a fiataloknál el tudom képzelni, hogy a discoban bagó helyett ezt szívják. Jobban járnának!

2009. jan. 9. 10:24
ízesített levegő...azt hiszem,így lehetne összefoglalni:)
2009. jan. 9. 10:20

most láttam másik fórumon: www.smoz.hu

olyasminek tűnik,mint az e-cigi,csak tized annyiba se kerül...és a mozdulatot és a füstöt tartja meg,és nem kell kimenned a szobából:)és még capuccino izesítésben is van:Dszerintetek...?

2262. dancingqueen (válaszként erre: 2260. - 4df3fe1a4e)
2009. jan. 9. 10:15

szia Wili(és más újak is persze),üdvözlünk köreinkben:)Jó látni,hogy egyre többen vagyunk:)

Abszolut igaza van KeserÉdesnek, egyénenként függ,hogy kinek mi a jó. A kézlefoglaláshoz semmiképp se nassot keress,mert az bizony plusz kilókat eredményez:)(nekem mondjuk anélkül is felcsusszantak,bár mint tudjuk,valaki pont ezt szeretné:D)Irodában jó lehet, hogy tollat"rágcsálsz" vagy pörgetsz az ujjaid között,de nekem erre tökéletes volt egy szál cigi,mert nem "kellett" megnyujtanom,csak a tudat,hogy a közelemben van,már jól esett. De szerencsére ezt is hamar elhagytam. Attól meg ne félj,hogy a "tapaszra szoksz rá",sokan vannak itt,akik annak segítségével tették le,sőt,aztán szépen lassdan a tapasz is elmarad. Próbáld meg segítség nélkül,és ha nagoyn úgy érzed,hogy nem megy,tegyél fel egyet nyugodtan,vagy rágót rágj el(hidd el,már a bizalom,hogy "működni fog" is sokat segít:)nem mondom,hogy placebo-k,de ha használod,mert akarod hogy használjon,akkor segíteni fognak:))

Hajrá,és csak így tovább!

2261. c06c587f53 (válaszként erre: 2260. - 4df3fe1a4e)
2009. jan. 9. 10:03

Változó a leszokási mód...

A családunkban a többség simán letette és nem nyúlt hozzá azóta sem. De van,aki mágneses kezeléssel szabadult meg tőle és évek óta nem szívja, pedig előtte 2-3 doboz is elment..


Én a 4. napnál tartok és nem vettem tapaszt, sőt cigi is van a közelemben. Bármikor rágyújthatnék,de nem akarok.


Viszont okos sem lehet az ember ilyen helyzetben.

Ha azt mondom, hogy szokj le minden segítség nélkül és nem sikerül,akkor lehet, hogy feladod, pedig segítséggel sikerült volna..


De az is lehet, hogy elsőre sikerül!

Szerintem úgy csináld,ahogy érzed!

2009. jan. 9. 09:32

Sziasztok!

Már 15 perce nem gyújtottam rá.Rögtön jó lett volna közölni a jó hírt de csak 15 perc után írhattam a fórumba!Valójában 98 óránál tartok.A nikotin hiány nálam a hülyeséget hozza elő.Ezért az első sor.Meglepően jól bírom.13 év után egyszer már leraktam 3 évre.Akkor úgy éreztem beledöglök a tünetekben.Zsibbadt kezem lábam.Szédültem,zabáltam stb.Kb20 hónapja vissza szoktam és most újra meg akarok szabadulni tőle.Előre látóan vettem tapaszt de nem merem feltenni.Félek,hogy olyan hatása van mint a ciginek és talán épp amiatt nem fogom tudni magállni,hogy rágyujtsak.Szerintetek ha bírom(értem itt azt,hogy a család is el tud viselni)de azért persze hiányzik a dolog feltegyem vagy jobb ha tapasz nélkül leszek túl a nehéz napokon?

2259. c06c587f53 (válaszként erre: 2257. - Siri)
2009. jan. 9. 09:24

Bulizni nem járunk, kinőttünk belőle.:)

Szívesebben megyünk barátokhoz, vagy ők jönnek hozzánk. Sajnos a többségük cigizik. De nekem most abszolút nem hiányzik a cigi. Este lesz 4 napja, hogy nem gyújtottam rá. Úgy érzem,hogy minden egyes órával messzebb kerülök tőle. :)

2258. Siri (válaszként erre: 2252. - Kai anya)
2009. jan. 9. 08:29
Szia!!! Szoríttok neked nagyon!! Sok sok kitartás és energiát küldök neked!!! De jó hogy te hízókúrán vagy! Én megértelek téged hogy ez is éppolyan rossz helyzet mint nekünk, van egy két munkatársam aki ilyennel küzd, hogy állandóan lesoványozzák és sajánlják, hogy Úr Isten milyen sovány vagy. Hát igen ez a két véglet. De hajráááááá egyél jókat helyettünk is!! Üdv. Siri
2257. Siri (válaszként erre: 2247. - C06c587f53)
2009. jan. 9. 07:54
Az első buli színhelye tök jó ha nem dohányzó hely és akkor csak hálálkodni fogsz magadnak, hogy de jó hogy nem kell kimenned 5 percenként a hidegbe elszívni egy cigit és amikor visszamész nem azt érzi mindenki hogy húúúúúúúúú milyen bagószagunk van!!!
2256. Siri (válaszként erre: 2246. - Holdkő)
2009. jan. 9. 07:53
Szia! Nagyon szorítok neked! Tetszik hogy így minden helyzetre felkészültél. Nekem az első buli nehéz volt, de nekem bejött a szotyi. Volt egy marék a zsebembe és amikor rámjött az ötperc akkor én szotyiztam. Az első bulin is túl kell esni aztán ha az sikerült utána tudod, hogy hogy fogod "túlélni" a következőt is. A mondogatom magamnak hogy nem ám ez a köcsög cigi fog diktálni amikor itt vannak a barátok és velük lehetek, inkább velük kell foglalkozni!!
2255. holdkő
2009. jan. 9. 05:29

Sziasztok! Újra itt, ez a 4. napom. Mint oly sokan mások, én is azt álmodtam ma este, hogy cigizek. Ott volt mellettem egy doboz bagó, és automatikusan kivettem egy szálat, és elpöfékeltem. Aztán jó lelkifurdim volt, amikor észhez tértem. Mikor felébredtem, először nem tudtam, hogy valóban megtörtént-e a dolog, és valóban megszegtem-e a saját magamnak tett esküt, de szerencsére nem.

Kösz Ádám, megpróbálom a tea vagy víz ivás dolgot, lehet, hogy veszek egy kacskaringós szívószálat is. :-)

2254. Tóth Ádám (válaszként erre: 2248. - Holdkő)
2009. jan. 8. 22:35
Szia, az ivás valóban segít! A szakik azt mondják, ha rágyújthatnékod van, igyál meg egy pohár vizet. Mivel nekem a víz nem megy le a torkomon, teával csináltam, nekem bevált.
2253. c06c587f53 (válaszként erre: 2252. - Kai anya)
2009. jan. 8. 21:50

ÓÓ... Ha nekem lenne ilyen gondom, hogy híznom kéne :))


A rágó jó, ha hízni szeretnél. Attól csak éhesebb leszel:)

2252. kai anya
2009. jan. 8. 21:00

Hajrá! Hajrá! Én ma csak 3rógót rágtam el... Ez olyan, mintha csak 3szál cigit szívtam volna...?:)

El voltam nélüle. És egyre jobb!:) Eldöntöttem, hogy a második hetemen fogom magam mérlegelni-hátha híztam! Azt nagggyyyoooon szeretném! Egész nap eszem, nasizok-bízom bennem, hogy rakódik rám valami.;)

Mindenkinek kitartást és további füstmentes estét!


Holnap ismét jövök-jó itt Veletek!:D

2251. c06c587f53 (válaszként erre: 2250. - Holdkő)
2009. jan. 8. 17:05

Tudom, hogy jó úton járunk:)

Hiába vagyok ingerültebb, a közérzetem meg sokkal jobb! Úgyhogy csak így tovább!!

Sikerülni fog!

2250. holdkő (válaszként erre: 2249. - C06c587f53)
2009. jan. 8. 17:03

Csak január végéig akarom kivonni magam a forgalomból, hogy addig megerősödjek az elhatározásban. Aztán persze túl kell esni ezeken a dolgokon is. Most hétvégére azért direkt egy olyan összejövetelt hoztam össze, ami veszélytelen. Tesómékkal fogunk társasozni, meg egybefasírtot sütni. Hugicám nem cigizik, így én sem leszek begerjedve.

Kedvesem is letette a cigit, és ő is ingerült volt tegnap. Ma már belátta, hogy valószínűleg emiatt...

Próbálj te is inkább megnyugodni, az idegeskedés nem segít. :-) Fel a fejjel, jó úton járunk!!!!

2249. c06c587f53 (válaszként erre: 2248. - Holdkő)
2009. jan. 8. 16:47

:)

Szerintem az nem megoldás,hogy nem mész szórakozni!

A kísértés ott lesz 3-4 hónap múlva is.

Mondjuk gondolj bele abba,hogy a társság miatt rágyújtasz,utána hazamész,mardos a lelkiismeret és rájössz, hogy nem érte meg az egészet feladni azért a néhány óra szórakozásért!


Én pl. most is érzem, hogy ingerült vagyok. Kicsit össze is kaptam a férjemmel tényleg egy jelentéktelen dolog miatt. Lelkiismeretfurdalásom van, hogy ő issza meg a levét, de a kisfiammal mégsem leszek ingerült :))


Rágyújtani meg pláne nem fogok!!:))

2248. holdkő
2009. jan. 8. 16:37

Én sem akrok rágyújtani, de ott esélyt látok rá, hogy sóvárogni kezdjek. Olvastam olyanokat, hogy kérjünk ilyenkor üdítőt, vagy vizet, igyunk lassan, és tartsuk a poharat a kezünkben, de nem tudom. A korábbi leszokásaim is ilyen helyzetekben buktak meg. Azt elhatároztam, hogy most egy jó darabig egy pici sört sem engedek meg magamnak, és nem megyek koncertre, szórakozóhelyre.

Kiszámoltam, keserÉdes 10 órával vezetsz! :-)

2247. c06c587f53 (válaszként erre: 2246. - Holdkő)
2009. jan. 8. 16:32

A bulit ne tudom, mert mióta nem szívom (70 órája) nem voltunk bulizni :))

Egyébként sem járunk, de olyan társaságba igen,ahol dohányoznak.

De én ott sem fogok rágyújtani. Remélem!!

2246. holdkő
2009. jan. 8. 16:08
Sziasztok! Még sosem fórumoztam, ez az első alkalom, mert most szükségem van egy kis támaszra, bíztatásra, ill. mások sikereire. 2,5 napja nem dohányzok, és nagyon büszke vagyok rá. A legrosszabb az ébredés, és az evés utáni űr, de eddig nem volt gond. Tapaszozok, és vettem mindenfélét figylem elterelésnek. Tik-tak ha úton vagyok, van nálam egy rejtvényújság, ha várakoznom kell, van itthon egy vagon zöldség és gyümölcs is. A hízás miatt én is aggódok, mert sajnos egyre inkább az ÉDESSÉGRE vágyok. Sportolni is kéne, ezt belátom. A leginkább a bulizástól félek, ha olyan társasággal gyűlünk össze, akik cigiznek. Ti hogyan oldjátok meg ezt a kérdést?

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook