Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Dohányzás - leszokás fórum

Dohányzás - leszokás (beszélgetős fórum)


2215. c06c587f53 (válaszként erre: 2214. - A9338a7669)
2009. jan. 7. 21:52

Az már szép eredmény:)

Az evésre gondolsz? Nekem is vissza kell fognom, igazán lemehetne egy tízes :-(

2214. a9338a7669 (válaszként erre: 2212. - C06c587f53)
2009. jan. 7. 21:40

Szeptember 18. óta. Nagy nyaralás közben hagytam abba...

Muszáj visszaállnom az ünnepek előtti "rendszerre", az úgy működött nagyon.

2213. c06c587f53 (válaszként erre: 2211. - Tóth Ádám)
2009. jan. 7. 21:30

Az én maradékom előbb-utóbb a férjemnél landol majd. Nem szereti azt a fajtát,amit szívtam, de elraktuk tartalékciginek, ha elfogy Neki egyszer késő este vagy valami..:)

Örülök, mert nem is kívánom. Nem a férjemet :-))

2212. c06c587f53 (válaszként erre: 2210. - A9338a7669)
2009. jan. 7. 21:27

A kajálás nálam is gond :(

DE akkor sem gyújtok rá! Azt már könnyebb lesz visszafognom!

Még nem olvastam, Te mióta vagy "tiszta"??

Olyan furcsa,hogy vannak a drogról, alkoholról leszokók, láttam különböző dokumentumfilmekben, hogy micsoda küzdelmeket folytattak. És rá kell jönni, hogy ez sem egyszerű, pedig "csak" cigiről van szó..

2211. Tóth Ádám (válaszként erre: 2201. - C06c587f53)
2009. jan. 7. 21:20
Szia, nekem is pont így volt, én is egy doboz közben hagytam abba...aztán sokáig otthon volt még a maradék, egészen addig, amíg egy haveromnak nem adtam. :-)
2009. jan. 7. 21:07

Sziasztok! Milyen jó látni, hogy ennyi új leszokó van itt! Bár már nem szoktam minden nap írni ide, azért bekukkantok minden nap. Sokat segített nekem is ez a fórum, nem akarom "elhagyni" :)


KeserÉdes, érdekes, mert nekem is az jött be, hogy volt (illetve még van) egy szál cigi a kocsiban. Az elején biztos bekattantam volna attól a tudattól, hogy nincs cigim. De így nyugodt voltam, hogy ott van, de nem akarok rágyújtani! :)


A kávét én is megiszom simán cigi nélkül, már ha egyáltalán kívánom. Pedig előtte ugye kávé, cigi, így indult egy nap. De most már napok telnek el úgy, hogy eszembe se jut a kávé. A kajálás viszont egyre inkább az ünnepek óta. Pedig mennyire örültem, hogy nem híztam semmit, de most valahogy elszállt az erőm. De nem adom fel! :)

2209. kai anya
2009. jan. 7. 19:00

Nem! Nem gyújtok rá! Azzal a bizonyos "csak egy szál"-al mindent elrontanék-tudom, isz próbáltam már leszokni. Szenvedek sokszor, de érzem: most fog menni igazán.:) És ez erőt ad rendesen! Remélem a hízás is hamarosan megindul!!!:) Nagyon szeretném! Lánykám most pancsol a Keresztapjával a fürdőben. Én meg nasizok.;)

Egyébként már 2hete rendszeresen tornázom-a Lányomat is jól rászoktatva, nem baj az!;) 16nap. Remek. Már csak 14 nap van addig...:) Pesrze, tudom, ez mindenkinél más! Lehet, hogy hamarabb elmúlik, vagy tovább tart. Majd kiderül.

Egyébként a büdösségről jut eszembe, hogy Tesóm volt kint bagózni, bejött és... Ez tényleg ilyen büdös???!!!??? Te jó ég!

2208. Csigusz 79 (válaszként erre: 2205. - Kai anya)
2009. jan. 7. 18:28

Szia!


16 nap után érzem hogy elmult az idegbaj és nem vágyom a cigire,már egész jol kezelem a stresszes helyzeteket,kicsit többet eszem,de sebaj,tornázni kell ennyi.

Ne szedj nyugtatot mert késöbb meg arrol kell leszoknod!Feszültséged elfog mulni garantáltan.

2207. c06c587f53 (válaszként erre: 2205. - Kai anya)
2009. jan. 7. 18:27

Ne is kérj a Tesótól!

A társasjáték jobb és büdös sem leszel tőle..

A lányod is megérdemli, hogy cigi helyett Vele foglalkozz!!

2206. c06c587f53 (válaszként erre: 2204. - Ragoka)
2009. jan. 7. 18:23

Mindenképp beszámolok, hogy alakulnak a dolgok :-))

Sok erőt kívánok Neked és mindenkinek itt a fórumon!!

2205. kai anya
2009. jan. 7. 18:20

Hú, gyerekek! Én azt gondolom-aztán lehet, hogy egy hét múlva ismét ezt írom...:(- de azt gondolom túl vagyok a nehezén, egy nagyon vészes mély ponton! Ha lett volna nálam bagó, tuti rágyújtok!!! Ezért nem tartok magamnál... Nagyon kívántam, nagyon rágyújtottam volna és próbáltam magamat "meggyőzni" hogy egy szál nem gond, meg, hogy majd kevesebbet szívok stb. Ilyen hülyeségek! De megáltam! Isteni érzés! De a rágó nélkül most úgy érzem nem menne még! Tényleg nagyon jó-én is próbáltam tapasszal, működött is, de... Nekem ez így jobb. Most is rágyújtanék. Tesóm itt van kérhetnék is egyet Tőle. De inkább elmegyek fürdeni, aztán társasjátékozokm egy nagyot a Lányommal:)))))

Kérlek mondjátok meg, hogy nagyjából mikor múlik el a cigi utáni vágy és az "idegbajság" amit ki nem állhatok, mert türelmetlen lettem és feszült.??????????:(((((( És nem szeretem. Szedjek nyugtatót....? A totokfájás egy mellékhatása, igen. Ne ijedjetek meg!:) Hosszú távon Nekünk lesz jobb! Minket fog igazolni!!! Mindjárt bemásolom, hogy most mióta vagyok tiszta!:)

2204. ragoka
2009. jan. 7. 18:09
Én 16 éves korom ota dohányzom két gyerekem van szoval mig szoptattam addig nem szivtam most 40 vagyok én kávézom és most hogy tapasz van fent simán megiszom cigi nélkül én mig más modszerrel csináltam a leszokást ideg beteg voltam szegény családomon csattant minden kiváncsi vagyok nálad hogy lesz pár napon belül de majd tartjuk egymásban a lelket
2203. ragoka
2009. jan. 7. 17:57
Én pont azért választottam a tapaszt mert igy nem gyujthatok rá akkor se ha akarnék én már minden modszert kiprobáltam de eddig semmi nem volt jo bár igazábol akaraterő=0 eddig de majd most
2202. c06c587f53 (válaszként erre: 2200. - Ragoka)
2009. jan. 7. 17:56

Szia rágóka!


Én egész jól bírom. Nekem az is segít, hogy arra gondolok, hogy milyen rossz volt,amikor szülés után 6 hónappal visszaszoktam a cigire. Az első szálnál szédültem és hányingerem volt. Na akkor kellett volna végleg letennem. Most arra gondolok, hogy minden egyes cigi nélküli nap után egyre jobban szédülnék stb, ha rágyújtanék. És megmondom őszintén, hogy nincs kedvem rosszul lenni.

De kávét sem ittam hétfő óta. Mondjuk nem is kívánom. A Capuccinot viszont szeretem, úgyhogy csak azt fogok inni. Egyébként kicsit idegesebb vagyok, mégis jobb a közérzetem.


Te mikor tetted le a koporsószeget?

Hogy bírod??

2201. c06c587f53 (válaszként erre: 2173. - Kai anya)
2009. jan. 7. 17:49

Ezek szerint mindenkinek más módszer jön be:)

Igaz, hogy csak 2. napja nem dohányzom, de van itthon vagy fél doboz cigi. Pont ezért könnyebb,mert tudom, hogy ha nagyon akarnék rágyújthatnék, de nem akarok :-)


De Neked biztos azzal a tudattal könnyebb, hogy ha akarnál sem tudnál:)


A rágó jó ötlet, sajnos én most mindent eszem, de erről is le fogok szokni, csak nem tudok egyszerre mindenről. :-)

2200. ragoka
2009. jan. 7. 17:41
Szia keserÉdes és te hogy birod
2009. jan. 7. 17:36

Sziasztok!!

Ebbe a fórumba még nem írtam :)

Most január 5-én gyújtottam rá utoljára. Egyelőre nem szeretnék tapaszt és kezelést sem. Lehet, hogy sikerül saját akaratomból is, bár 12 évig dohányoztam...

2198. ragoka
2009. jan. 7. 17:18
Sziasztok én még új vagyok itt a forumon de már régota olvaslak titeket rengeteg erőt adtatok nekem igy ma van 1 napom cigi nélkül no de tapasszal és képzeljétek ma még eszembe sem jutot a cigi ez a tapasz tényleg jó ja és én is rengeteg gyümit vettem
2197. Siri (válaszként erre: 2192. - Dancingqueen)
2009. jan. 7. 16:49

Hát építkezünk és ezért jó sok pénzicske kell oda.

Énsem látom a félretett pénzt és nem is láttam amikor már egyszer leszoktam. Én úgy vagyok vele, hogy megveszem inkább magamnak a sok sok gyümit és zöldséget én arra fordítom az árát. Imádom a gyümölcsöt!!!

2009. jan. 7. 16:24

Sziasztok!


16 napja nem cigizem és nagyon jol érzem magam,szinte már nincsennek idegbajos másodperceim,sokszor végiggondolom hogy miért jo ez nekem ha nem cigizem és baromi büszke vagyok magamra.Már volt nem egy olyan szitu ahol azt mondtam engem nem érdekel én most rágyujtok mert olyan ideges lettem,de mégsem tettem és ez visz tovább,hisz a dolgokat cigi nélkül is meglehet oldani.

Én elrakom a pénzt és az a tervem hogy minden honap végén az összegért meglepem magam valamivel,ennyi jár nekem,értelmes dolgokra fogom költeni.

Párom is belekezdett,de nem sokáig birta,én meg pláne nem ha szekált csak azért mert hiánya van,viszont ismét nem cigizik és most jol birja,egyre kevesebbszer kivánja.

2195. dancingqueen (válaszként erre: 2194. - Mothertiger)
2009. jan. 7. 15:46

hát,sajnos bizony a "maximumomról" csúszott fel még 5,szóval,ez azt jelenti,hogy soha soha soha életemben nem voltam ennyi,jóóóócskán(5 kilóval!)átléptem a lélektani határomat. No de nem baj,90 naposnak a 7. napját nyomom:)

"anyu nem fog szeretni":)ugyan,ugyan:)viszont az jó,h tesód is kedvet kapott...igazán nálunk is kedvet kaphatna apu,tesóm:S

2009. jan. 7. 15:36

Ádám: 5 hónappal azután, hogy leszoktam, elvonási tünetek? :(((


Dancingqueen: 4-5? Akkor úgy látom, neked se vészes!

Nem fogok megint cigizni, ezt megígértem mindenkinek, magamnak is. Anyu azt mondta, hogy nem fog szeretni, ha visszaszokok, és igaza is van. Én se szeretném magam, ha megtenném. Leszokásom erőt adott a húgomnak is, aki mostanában próbálkozik a leszokással, azt hiszem már egy hete nem cigizett. Ez még nem olyan sok, de kicsiből lesz a nagy eredmény!:)

Már egyáltalán nem kell a cigi. Esélyt kaptam, elfogadtam, és most elvagyok cigi nélkül is.

Tegnap havat lapátoltam és nem fulladoztam közben, ennek örülök a legjobban.:)

2193. dancingqueen (válaszként erre: 2189. - Mothertiger)
2009. jan. 7. 15:28
ugyan,két kiló smafu:)az én 4-5-ömmel versenyezz:P
2009. jan. 7. 15:27

mother: ha ez megnyugtat egy ici-picit is,nekem a fejem fájt szörnyen,utána meg a torkom rettenetesen. Igaz,nem tudom,hogy összefüggésben van-e a cigivel,de rá pár napra,hétre jött,úgyhogy azért gondolom. Ahogy Ádám is mondta,"most bosszúlja meg" szakítást a cigi:Sha már ideáig eljutottál,akkor már igazán nincs,mi visszatántorítson:)hajrá,ne add fel,ezek hamar elmúlnak!


Nekem majd csak most fog igazán látszani(remélem!) a kasszán,mivel most januárban kifizettem kocsi biztosítást,december karácsony ugye,stb,stb.szoval az év eleje,vége mindig húzós,és majd most,febr-márciustól szeretném igazán megérezni,hogy több marad a zsebemben:)Hiszen,az első hónap nálunk Godo, az a gyógyszer ára volt!(én 1 hnapot szedtem csak), majd mikor "hófordultam", akkor megleptem magam egy parfümmel,egy pulcsival,egy cipővel....:D:D:D:Dde mostmá igazán leállok a jutalmakkal,ideje, hogy a párnám alá tegyem.


Oh,szegény Sirike,akkor jól a nyakadba szakadt minden:shiányoltalak is már,hogy hol lehetsz. Oda se neki,utólag már tényleg ne bánkódj,hogy milyen lett a karácsony,mindig csak a holnap felé fordulj!Elköltöztök,jól értetttem?:)Akkor oda is jól fog jönni a kis plusz pénzike:P

2191. Siri
2009. jan. 7. 15:03

Sziasztok! HÁt ez a mai nap! Egyből be a mélyvízbe. MÁr szinte nem is emlékszem, hogy milyen volt szabin!!! jóóóóó azért még emlékszem! Fogyira visszatérve az első gyüminapot elég nehezen bírom. De bevásároltam én is salátából és egészséges nem hízlaló ételekből. De a csokoládét mindenképpen meg kell állni ez a lényeg.


Az ünnepekre visszatérve, hát már volt jobb karácsonyom mint ez! Anyumékkal volt egy nagy veszekedés, persze nem énmiattam. Csak ők ezt másképp gondolják (alkoholproblémák). Nélam elszakadt a cérna de milyen érdekes egyből változott a helyzet. Innentől engem már csak az éltet, hogy idén költözünk és a mi első karácsonyunk az tuti jó lesz. Ha ők így akarják akkor legyen így.

Megfogadtam a 2009. évre, hogy türelmesebb leszek és megpróbálom magam nem felidegesíteni olyan embereken akik az életembe nem sokat jelentenek (pl. kollégák, főnökök) az anyumékkal pedig úgy vagyok hogy átvészelem ezt az időszakot és utána mindenki azt csinál amit akar!

2190. Tóth Ádám (válaszként erre: 2189. - Mothertiger)
2009. jan. 7. 14:53
Elvonási tünetek? Ezt én valahogy a cigi bosszújának tartom...de rendben leszel, ezek átmeneti zavarok. Szép fokozatosan megerősödik az imunszervezeted is, amit eddig gyilkolt a cigi.
2009. jan. 7. 14:39

Szia Ádám, sziasztok!


Nekem kb. két kiló jött fel, de alapból mindig "jojózok", úgyhogy ez még belefért. Még csak a 70 kilót sem értem el.

A zabálás abbamaradt, és már nem is érdekel a cigaretta. Elmúlt a vágy is, és már egyáltalán nem is gondolok rá.

Csak előjött egy csomó betegségem, mióta abbahagytam a cigit. Többet fáj a fejem, nyombélfekély-gyanús vagyok, mensim kissé összezavarodott...:(((

2009. jan. 7. 14:35
Nekem az a tapasztalatom, hogy 4-5 hónap után gyakorlatilag beépül a havi költségvetésbe ez a plussz 20, és már nem is olyan feltűnő. Én épp ezért vettem belőle gyorsan egy bicajt, így megmaradt az értéke. :-)
2009. jan. 7. 14:32
Ezen már én is tűnődtem, hogy most vajon miből vennék cigit... Nem is értem. Sajnos nekem sincs meg a pénz, illetve úgy nincs meg, hogy nincs összegyűjtve, viszont tény, hogy több mindent veszek. Én is gondoltam már rá, hogy minden nap, vagy legalább minden másnap elteszem a cigi árát. Na tényleg, akkor most már be is vezetem ezt én is! :)
2186. dancingqueen (válaszként erre: 2185. - E2add1f84e)
2009. jan. 7. 14:29

na ugye hogy ugye:)legyen csak pénzed rá,hiszen a bagóra is előkerítenéd(előkerítetted volna:D)

mondom ezt én,aki hasonlóan tűnődik,hoyg hova csúszik a pénz,és el sem tudom képzelni,hogy MOST miből finanszíroznám...


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook