Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ditetetikusi gyors diéta. Velem tart valaki? fórum

Ditetetikusi gyors diéta. Velem tart valaki? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2013. júl. 1. 19:46
Ma én ezeket ettem: sajtok (vagy 15 dkg), házi túrókrém, mini paradicsom (gyümi helyett:), pisztácia, nyers zöldségek. Egész jól ment a ma:)
19. 07d3f28eb4 (válaszként erre: 17. - 117b1693d0)
2013. júl. 1. 19:08
ismerős:) édes-sós-aztán megint édes:)
18. 117b1693d0 (válaszként erre: 16. - 07d3f28eb4)
2013. júl. 1. 15:29

Szerintem olcsóbb az olivánál. Olyan 1200-1400 Ft körül van egy kiló. Persze vannak sokkal drágábbak is.

Nálunk tavaly olyan 3 liter oliva, 1 kókusz és talán egy étolaj fogyott. Hárman vagyunk és nem szoktam olajban sütni, nem csak a felhasznált olaj mennyisége miatt, hanem azért, mert belepi a házat. Inkább jénaiba teszem és megy be a sütőbe. Így sokkal kevesebb zsiradék kell hozzá.

17. 117b1693d0 (válaszként erre: 16. - 07d3f28eb4)
2013. júl. 1. 15:23

Ó, nekem nincs kifejezett kedvencem, a pilóta csak eszembe jutott, mert annak különösen magas a kalóriatartalma. Megeszek én akármit, ami elég édes, aztán meg, ha túl sok édeset ettem, akkor jöhet valami sós :D


Ma viszont eddig nagyon jól haladok. Ebéd után még mindig 1000 kcal alatt, de már a fehérje limitet teljesítettem. A ch száz grammon belül, zsír a határon.


Ma már maximum egy mozzarellát eszem valami zöldséggel és esetleg egy hosszú kávé tejjel. Ha ezt betartom, akkor pontosan 1200 kcal-t viszek be.

16. 07d3f28eb4 (válaszként erre: 15. - 117b1693d0)
2013. júl. 1. 14:19

Nem drága a kókuszzsír? Én is szemeztem már vele régebben, állítólag a fogyást is segíti. Jól tetted az átszabást, mindenkinek a saját szája íze szerint jó fogyizni, ha nem akar kudarcot.

Én ma még csak sajtot ettem, egy marék pisztáciát, kefirt és egy tányér nyers zöldséget (karalábé, répa, káposzta). Szerencsére mindjárt jön a mensi, túl vagyok a zabarohamokon, közvetlen előtte meg egy kis étvágytalanság van, ez utóbbit díjazom:) A Pilóta nekem is nagy kedvenc:)

15. 117b1693d0 (válaszként erre: 14. - 07d3f28eb4)
2013. júl. 1. 11:49

Az olajnál figyelj, hogy a hidegen sajtoltak közül válassz (a szőlőmagról jutott az eszembe, mert annak a hidegen sajtoltja horror árban van). Viszont, ami nagyon jó a kókuszolaj/kókuszzsír (ugyanaz, csak annyira könnyen szilárdul, hogy sokszor zsírnak hívják). Abból viszont nem az extra szűz kell, mert annak kókusz illata van és csak sütikhez jó, a másik a szűrt szag és ízmentes, így mindenhez fel lehet használni.


Én átszabtam magamra a diétát. Nem eszem keményítős zöldségeket egyáltalán, viszont a délelőtti kajámhoz mehet gyümölcs, amennyiben az arányokba nem kavar be és benne maradok a kalórialimitemben. Ne két kiló cseresznyére gondolj, hanem egy maréknyira édességként (most nem eszem más édességet inkább).


Összeraktam a kalóriabázisban, hogy ma mit ettem és mit fogok enni. Felhasználtam az összes fehérje és zsírlimitet és még csak 1050 kcalnál járok. Ehetnék még egy rakás szénhidrátot, de azért próbálom ezt elkerülni.


Ettem ma már pirított gombát, desszertnek málnát és cseresznyét (összesen 450g). Nem délben ebédelek, hanem valamikor kettő körül. 200g grillcsirke 100-150g zöld salátával vagy uborkával.


Este mozzarella paradicsommal vagy rukkolával.


A nap folyamán iszom 2-3 hosszú kávét tejjel vagy kapuccsínót. Ezeket is hozzáadtam.


Ha nem szendvicsezik, rágcsázik az ember, akkor egész sokat lehet enni. Bezzeg rögtön megugrana a ch, ha betolnék pár pilótakekszet, még szerencse, hogy nincs itthon :DDD

14. 07d3f28eb4 (válaszként erre: 11. - 117b1693d0)
2013. júl. 1. 11:05

Igen, imádom a túrót:) Ízesíteni is szoktam vaníliaaromával, édesítővel, kakaóval. Nincs fehérjelimit, bármennyit ehetek...

Az első szakasz szabályai ezek:

Étrend: kizárólag hal, hús, tejtermék, tofu - soványan, ha lehet, de amit nem tudok megoldani (a sovány sajt nagyon drága), nem gond. Plusz zöldség, bármilyen, keményítőtartalmúak azonban csak elvétve. Olaj, ha lehet oliva, vagy szőlőmag. Ehető még magvak, lehetőleg naturan, egy-két marékkal (sózott is belefér, de jobb a natúr).

Bűnözés: Norbi puding, rudi mehet, kis cukor fehérjeturmixban mehet.

Sütés-főzés: olajban sütés is jó, de jobb a tepsis megoldás. Főzelék sűrítéséhez főtt krumpli vagy szójaliszt.


A második szakasz ugyanez, gyümölccsel kiegészítve, napi 3-4 adag, bármilyen gyümi mehet.

13. 117b1693d0 (válaszként erre: 12. - 07d3f28eb4)
2013. júl. 1. 11:03
Jaj, a 34-es ruhákba én már régen nem akarok beleférni én sem, de azért azt szeretném, ha könnyen válogathatnék, ha elmegyek ruhát venni. Márpedig az max. a 38-40-as méret. Már 42-esekből is limitáltabb a választék. Az egész röhej, mert amikor bemegyek a boltba, nálam sokkal nagyobb nőket is látok. Mintha nem is akarnának bevételt a boltok. Vagy így akarnak a kereskedők fogyásra motiválni bennünket túlsúlyosakat? :DDD
12. 07d3f28eb4 (válaszként erre: 10. - 117b1693d0)
2013. júl. 1. 10:59
Igen, én is úgy vagyok vele, hogy igazából nem tudom, mennyi az álomsúly, mert sokat változott a testem a szüléstől. A lényeg, hogy ne legyen rajtam háj:)
11. 117b1693d0 (válaszként erre: 9. - 07d3f28eb4)
2013. jún. 30. 22:01

Sok szintetikus édesítőnél jobb a cukor moderált mennyiségben.


Túrót eszel? Van ez az 1% körüli zsírtartalmú. Ízesítve egészen ehető és a fehérjetartalma elég magas.


Mennyi fehérjét számoltatok neked egy napra?

10. 117b1693d0 (válaszként erre: 8. - 07d3f28eb4)
2013. jún. 30. 21:25

162 cm. A dukan kalkulátor szerinti ideális súlyom 63.2 kg. A testtömegösszetétel-elemző szerint - ami konkrétan meg is mér, nem csak függvényekből kalkulál - 68.3 kg.


Személy szerint jobban tetszene a kevesebb, mert nem szeretnék 70 fölé menni még átmenetileg sem, ha egyszer végre lefogyok. Nyilván az alak a lényeg nem a súly, de azért a túlsúly az túlsúly, még ha izomból is van. Semmit se jó túlzásba vinni :)

2013. jún. 30. 20:15
ja, hús helyett fehérjeturmixozok, van benne ugyan cukor (dm-es, 1500 forintos), de a barinőm azt mondta, ennyi belefér. Jobb lenne drága fehérjepor, cukor nélküli, de ezzel is fogyni fogok, nekem meg most csak ennyi anyagi keretem van rá.
2013. jún. 30. 20:14
és hány centi vagy? A futással kapcsolatban nagyon igazad van, barátnőm totál kicsinálta a testét, hogy túlsúllyal futott. Én mondjuk nagyon rossz futó vagyok, úgyhogy az az utolsó mozgásforma, amit választanék, amúgy se bírom az aerobot, ropi alakatú gyerekkoromban is a rémálom volt a tesi:)
7. 117b1693d0 (válaszként erre: 5. - 07d3f28eb4)
2013. jún. 30. 09:26

Kicsit alá akarok menni, hogy 63 legyen a mérlegen, még ha 63.9 is :D


A legfontosabba, hogy 70 alá menjek, aztán annak függvényében folytatom, hogy mennyi háj maradt rajtam. 25% a maximum zsír, amit megszeretnék tartani.

6. 117b1693d0 (válaszként erre: 4. - 07d3f28eb4)
2013. jún. 30. 09:22

Nekem is 64 alatt volt az igazán jó súlyom, ezért a 63-at tűztem ki. Izmosan ez teljesen megfelelő nekem, kb. méretekben olyan, mint egy átlagos izomzatú 53 kiló körüli, csak a mérleg mutat mást, de az másodlagos. 63 kiló már nem veszélyezteti az ízületeimet, ha ugrálok. Szeretek teniszezni, tollasozni, de most hanyagolom, mert a térdem és a bokám nem örül neki, még ha nem is fájnak. De nem negyven évesen kellene őket szétkoptatni, mert 20-30 év múlva megbosszulhatják. Úgyhogy ezért nem is futok, meggondolatlanságnak tartom a futást jelentős túlsúllyal (az más, akin csak 3-4 kiló plusz van és attól akar gyorsan megszabadulni, de ott még nem tartok).


Nekem a gyümölcsökre vigyáznom kell. Könnyen "megetetnek", vagyis éhes leszek tőlük és összekajálok mindenfélét. Szóval jobb a zöldség vagy ha gyümölcs, akkor nem magában.


Elfelejtettem, hogy nem eszel húst. Na, úgy ez érdekes lesz :))


Eszel túrót. A banános túró isteni. De, amíg nem eszel gyümölcsöt keverhetsz hozzá vaníliás proteinport, azzal is nagyon finom, legalábbis az a krémes állagú majdnem zsírmentes sokkal ehetőbb lesz tőle (kb. 1% zsírtartalmú).

5. 07d3f28eb4 (válaszként erre: 4. - 07d3f28eb4)
2013. jún. 30. 09:20
ja, bocs, közben már rájöttem, ki vagy, a másik fórumban már beszélgettünk:) 64 kg a te álomsúlyod is, azonos a cél.. És el is érjük!:)
4. 07d3f28eb4 (válaszként erre: 3. - 117b1693d0)
2013. jún. 30. 09:12

Szia, köszi az infót! Ismerem a Dukan diétát, de mivel nem eszem húst, nekem nagyon nehéz lenne hosszú hetekig fehérjén meg zöldségen élni. Két hetet még kibírok:)De az ötletek miatt mindenképp végigböngészem majd a fórumot:)

Igazad van, a plusz gyümölcs nem sokat hátráltathat a fogyásban, én csak azért szigorítok be az elején, hogy ráhangolódjak a fogyásra:) De nagyon örülök, hogy velem tartasz, erőt ad, ha nem vagyok egyedül:) Te mennyiről indulsz, és mi az álomsúlyod? Én 74 kg vagyok (173 cm), és 60-62 kilósan voltam az igazi. De az még szülés előtt volt, úgyhogy talán a 65 is szép lenne már.

2013. jún. 30. 08:20

A Dukan diétásoknál találhatsz sok ötletet. Ők egy pár napig még zöldséget sem esznek, csak leginkább fehérjét tartalmazó élelmiszereket. Aztán megy nekik felváltva a fehérjés nap és a fehérje+zöldség nap. Szóval náluk van ötlet dögivel, az neked sokat segíthet.


Pont gondolkoztam rajta, hogy belefogok, de átugrom a fehérjés kezdést, mert az nekem annyira egyhangú, hogy a végén mindent összeeszek és oda az eredmény.


Még hangolódom, de valószínűleg csatlakozom hozzád holnap.

2. 880331b0ba (válaszként erre: 1. - 07d3f28eb4)
2013. jún. 30. 08:19
szia. Mennyiről, és mennyit akarsz fogyni???
2013. jún. 30. 07:43

Sziasztok, dietetikus barátnőm állított össze nekem egy étrendet, amivel az elején elég jó ütemben lehet fogyni. Hasonló a South Beach-hez, az étrend ez:

Első 2 hét: csak fehérje+zöldség. Fehérje lehetőleg sovány, de nem baj, ha be-becsúszik 1-1 zsírosabb sajt, hús.

3-4.hét: bevezetjük a gyümölcsöt pluszba

5-6. hét: bevezetjük pluszban a teljes értékű ch-t (barna rizs, durumtészta, teljes kiőrlésű kenyér), de csak reggelire

7. héttől mehet minden, de csak ésszel:)

Holnap kezdem, jó lenne valakivel együtt csinálni... Bővebben is írok majd az egyes szakaszokról.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook