Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Csodás ajándék fórum

Csodás ajándék (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Csodás ajándék

1 2 3 4 5 6
2013. okt. 24. 10:30

Nem leszel túl népszerű ezzel a cikkel.


Nos nekem is volt 9 hónapom felkészülni a szoptatásra bele is merültem, kész ennyi, mikor akkor és ott voltam egy újszülöttel a kezemben még is néztem mint Jani a moziban így szerintem akkor és ott dől el minden. Sikerült 11 hónapig szoptatnom, DE eszembe sem jutott volna az, hogy írjak egy ilyen cikket, hisz tápszeres babáknál is van kötelék sőt, meg kell találni az összhangot semmivel nem kevesebb azaz anya aki nem tud szoptatni az más kérdés ha nem akar. Nálam az volt az elsődleges szempont boldog baba és ez egy boldog kiegyensúlyozott anya által érhető el.

2013. okt. 24. 10:24

Én abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy mindkét fiamat tudtam szoptatni, a nagynak 2 tejtestvére is van, a kicsi meg 27 hónapos koráig -nyilván nem kizárólag- szopott. Pedig 3 héttel korábban, sürgősségi császárral született, mégis volt már a kórházban tejem. (Remélem, hogy a lányommal is így lesz.)


Én úgy gondolom, hogy vannak a szerencsések, akiknek szinte semmit nem kell tenniük hogy tejük legyen, illetve vannak azok akiknek akkor sem lesz, ha fejre állnak és mindenféle tejszaporító praktikákat kipróbálnak. És ezért kívülről nem kéne ítélkezni fölöttük. Adottság is, ami nem feltétlenül a mell méretétől függ.

2013. okt. 24. 10:21
Nagyon egyoldalú a cikk.Azt írod ,hogy nem ítélkezel,mégis minden szavadban ez cseng.Szégyelljem a pofám,mert nem tudtam szoptatni?Nem fogom!Ettől még ugyanolyan anya vagyok mint mindenki más,és így is én vagyok a legfontosabb a lányomnak!!Én is szerettem volna szoptatni,de nem volt tejem és nem hagyom éhen halni csak azért mert vannak akik szerint a tápszer nem jó csak az anyatej!
2013. okt. 24. 10:15
Nem bántásbol kérdezem, de miért kell a gyermeket 3 éves koráig szoptatni?
2013. okt. 24. 10:13
Ez más kérdés... De ettől fügetlenül valóban nem kellene szobrot emelni azoknak, akik tudnak szoptatni. Aki tud, szoptasson, aki nem, az használjon segítséget. Ennyi. Hangsúlyozom, nem CSAK ettől lesz igazi anya-gyermek kapcsolat...
2013. okt. 24. 10:10

Szia!

Egy újabb "okos" cikk! Három gyerekem van, a legelső gyerekemnél szinte más dolgom se volt, mint felkészülni a szoptatásra, szülésre stb-. Amikor megszületett a kisfiam próbálkoztam, nem volt tejem és a gyerekem sem akart szopni. Kértem segítséget a kórházban, otthon is hívtam védőnőt, hogy segítsen. És nem sikerült. Fejtem amíg tudtam, bár később sem volt sok tejem. A másik két fiamat már tudtam szoptatni kisebb nehézségek ellenére is.Pedig félig sem volt annyi lehetőségem rákészülni. Szóval az első gyerekemnek is megadtam volna, ha tudom. Nem a hozzáállásommal volt a baj.

2013. okt. 24. 10:08
Én nem dobálom azt,aki nem tud szoptatni. Viszont,amin kiakadtam az az volt,amikor egy anyuka,akivel egy szobában voltunk szülés után,már az első napon kijelentette,hogy ő nem tud szoptatni! Meg sem próbálta..mikor jöttek a védőnők segíteni,1 próbálkozás után feladta és vígan falta az epret.Mikor a csecsemős szólt,hogy az eper nem tesz jót,hát vidáman közölte,hogy ő nem tud szoptatni!Mert nincs teje és slussz. Hogy lett volna ha még be sem lövellt..na mindegy,vannak ilyenek is. Nem akarásnak nyögés....aztán rám írt facebook-on,mikor már otthon voltunk,hogy tápszeres a kicsi és rengeteget hízott,a doki leszidta...stb.Mondom neki,próbáld szoptatni...Ő erre: ááááá....nincs teeeeeeeej,de nem is baj ! No comment...:/
18. 39dbe380da (válaszként erre: 1. - Barnánécsilla)
2013. okt. 24. 10:04
Menjél inkább és faragj magadról szobrot a kertben, hogy a gyerekeid oda is járhassanak téged imádni.
17. eda001
2013. okt. 24. 10:02
Szia! En az a fajta `aktiv` tagja vagyok a hoxanak, aki olvas, de nem nagyon szokott hozzaszolni a dolgokhoz. Nagyon sok hasznos dolgot tanulok innen. Most is csak azert szolok hozza, mert pont most beszelgettem az egyik baratnommel a szoptatasrol. 19 honapos a kisfiam. Elso perctol hozza kellett taplalnom, mert nem volt eleg tejem. Es csak kesobb tudtam meg,hogy mi lehetett az oka. Azert irom le, hogy segitsek par anyukanak, akik mar mindent megtettek, hogy legyen tejuk, de nem sikerult. A varandosagom alatt jartam itt helybe kulonbozo felkeszito tanfolyamokra, koztuk volt a szoptatasrol is. Azt probaltak belenk sulykolni, hogy igenis mindenki tud szoptatni, olyan nincs, hogy nem. En is azt szerettem volna, ha ez a meghitt pillanat nekunk is megadatik. De nem igy volt. Szulesem siman indult, de csaszar lett a vege. Hala az egnek, mert ha meg tovabb eroltetik a spontan szulest, talan a kisfiam nem eli tul. A dokim nem tudta felmerni, hogy nagy baba lesz es csak huztuk a dolgot. Mire vegre radobbent, hogy nem fog menni. Ekkor mar en is azt mondtam, hogy csaszar. Pedig mennyire szerettem volna siman szulni, ha mar nem adatott meg Nekunk, hogy szerelmunk gyumolcse ugy foganjon, hogy szeretjuk egymast a ferjemmel (lombikos a kisfiam). 4100 grammal es 57 cm-rel szuletett a fiam. Annyira be volt mar ekelodve a szulocsatornaba, hogy csak nagy nehezen sikerult kivenni a dokinak. Ketszer volt rajta a koldokzsinor a nyakan. 10/10-es apgarral szuletett. Mint kesobb kiderult, olyan sokaig volt a szulocsatornaba szorulva,hogy oxigenhianyos allapot alakult ki nala. De ezt akkor meg nem tudtuk. CSak kesobb vettem eszre,hogy a mozgasa elmarad a tobbi babahoz kepest. A szoptatasrol nem is beszelek,hogy nem tudott szopni. Nekunk csak szenvedes volt. Kiporbaltunk mindent,hogy segitsunk neki szopni. De nem volt eredmenyes. Ekkor kezdtem el fejni a tejem, hogy hatha igy sikerul adni neki anyatejet. Utana cumisuvegbol adtam neki oda. Mit tehettem volna? Es persze adtam potlast, mert nem volt neki eleg az a 30 ml, amit kitudtam szivni. Masfel honapig ment ez a szenvedes, mert az volt. Mikor mar csak 10 ml-t tudtam leszivni alkalmankent, abbahagytam. Kb. masfel honapos koraig kapott anyatejet is a tapszer melle. Hogy okoltam-e magam? Hogyne! Hiszen mindenki azt mondta, hogy mindenki tud szoptatni.... Az lehet, de, hogy minden baba tud-e szopni? Na arrol nem szolt a fama. 4 honaposan elvittem Deveny tornara. (Persze itt is jottek az okoskodasok... Fiu. Lusta.) De egy anya erzi, hogy ha baj van. A gyogytornasz rogton mondta, hogy laza tonusu az izomzata, az oxigenhiany miatt. Es akkor megkerdezte, hogy tudtam-e szoptatni. Mire en restelve, hogy hat nem. Azt mondta, hogy nem is csoda, annyira lazak izmai, hogy a szopoizmat nem tudta hasznalni rendesen. Nagy ko esett le a szivemrol. Szerencsere kiderult, hogy nem okozott nagy karakokat az oxigenhiany:) Jartunk tornara es szepen lassan utolerte a mozgasba a tobbieket. Mara egy cserfes, orokmozgo kisfiu lett. Nagyon okos es tanulekony. Persze felek, hogy a kesobbiekben az oxigenhiany fog-e okozni problemakat. Bocsanat, ha hosszu voltam, csak szerettem volna leirni, hogy ilyen is van.
2013. okt. 24. 09:52
Elég egyoldalú ez a cikk. Igen, az, hogy sikeres lesz-e a szoptatás, sokszor fejben dől el. Ez igaz. Viszont 9 hónap alatt nem lehet olyasmire mentálisan felkészülni, amiről fogalmad sincsen, mert nem tapasztaltad még. Főleg első gyereknél! A szoptatásról nem lehet könyvből tájékozódni! Gyakorlatban minden annyira más mint a könyvben, és sok múlik az apró részleteken! Ami igaz a 2 napos újszülöttre, már nem állja meg a helyét 3-4 hetes csecsemőnél!
2013. okt. 24. 09:50
sokszor a kórházban is cukros vizet adnak a babának. Én külföldön szültem, mindennap mérlegelték a babát, hogy mennyit fogyott a születési súlyából. Ha túl sokat fogyott volna, akkor adtak volna tápszert, de nem kellett. Kedden szültem, pénteken lövellt be a tej, de azt hittem a falat kaparom.
14. nbandus (válaszként erre: 13. - 72497ec515)
2013. okt. 24. 09:43
Jajj... :( Erről még nem is hallottam.
13. 72497ec515 (válaszként erre: 10. - 72497ec515)
2013. okt. 24. 09:41
Hozzátennék annyit,hogy nem vagyok tápszer mániás de azért még mindig jobb mint amikor a "kisebbség" a kisbabát cukros vízzel itatja hogy ne legyen éhes, a "vagyonosabb fajta" meg ledarálja a pörköltöt nokedlival..
12. Petra025 (válaszként erre: 8. - Vikucka)
2013. okt. 24. 09:39

Köszi, tetszik a 4-es hozzászólásod is:-)

Mindenkinek a saját döntése.

Nem gondolom, hogy ha valakinek nem volt rendesen meg a tejbelövellése, akkor éheztetnie kellene a babát, hogy majd megjön... Az én kisfiam a hazaindulás napján szoptatás után üvöltött, hogy éhes... Mit kellett volna csinálnom??

Én a hozzátáplálást 5 hó egy hetesen kezdtem el, addig anyatej és tápszer volt.

2013. okt. 24. 09:38
a nem kimaradt a "nem szeretem" résznél...
2013. okt. 24. 09:37
Én 7 hétig tudtam anyatejjel táplálni,aztán mindenféle tea,homeopátiás dolog következett ami vissza is hozta egy ideig ,folyamatosan hozzá kellet táplálni tápszerrel! Nem hiszem hogy ezért én rosszabb anya lennék mint bárki más! Most ikreket várok,őket is szoptatni fogom de ha elmegy a tejem akkor elmegy! Nem fogok ezen már most görcsölni. És hogy sok ember miért tápszerezik azt nem tudhatjuk,és felelőtlenség lenne fejük felett pálcát törni,ez épp olyan meddő vita, mint hogy valaki csak császárral hajlandó szülni.
2013. okt. 24. 09:36
Hát ezzel a cikkel szerintem itt sem leszel annyira népszerű...:) Én 8 hónapig szoptattam, 6 hónapig csak tejet és mellé nyáron vizet kapott, de szeretem, amikor ennyire erőltetik a szoptass!!! témát. Miért nem lehet elfogadni, hogy vannak olyan nők, akiknek nincs tejük, vagy egyszerűen nem tud szopni a baba megfelelően??? Nem attól lesz egy anya-gyermek kapcsolat harmónikus és mély, hogy a baba szopott-e vagy sem. Ha cumisüvegből ugyanúgy ölben tartva szoptatja valaki gyermekét, a meghitt pillanat úgyis meglehet. Miért jobb az, ha egy 2-3-4 éves gyerek a buszon lerángatja az anyjáról a pólót, hogy szophasson?
8. vikucka (válaszként erre: 7. - Petra025)
2013. okt. 24. 09:35
igazad van. Nem szeretem én sem ezt a felsőbbrendűségi érzést, hogy valaki TUD szoptatni. Szerencsés vagyok, tudok szoptatni, de elfogyok mellette, mert keveset tudok enni. Próbáltam sokat, nem megy. Mi ezért is kezdjük el hamarosan 4 hósan a hozzátáplálást, mert nem érzem, hogy tőlem az összes tápanyagot megkapja, amire szüksége van.
2013. okt. 24. 09:32

Én mindent megtettem a szoptatásért, 5 hónapig volt tejem, az ötödikben már csak úgy, hogy fejtem. Mert nem akart már szopni a kisfiam. Az első perctől szinte pótoltam tápszerrel, a kórházban SEMMI segítséget nem kaptam, tápszer recepttel küldtek haza. Viszont egyfolytában fejtem, és mindent kipróbáltam.

Azonban az ilyen cikkekkel, és a csapból is folyó "mindenki tud szoptazni, aki akar" dolgoktól a világ legszarabb anyának éreztem magam. Szép dolog, hogy megírtad ezt a cikket. Viszont oké, hogy rá kell állni agyban is és mindenhogyan a 9 hónapban, hogy szoptatni fogsz. De egy első gyermekes anyánál igenis legalább a védőnőnek tájékoztatni kellene, hogy lehetnek szoptatási nehézségek. Az ember azt gondolta, hogy ez automatikusan majd jön.... Bizony sokan megszenvednek vele!!!

Azt gondolom, hogy sokan szerencsések... Van akinek egyből megy a szoptatás, és szoptat is sokáig. Ez az egyik kategória, van az a kategória, aki mindent elkövet és vagy sikerrel jár és vagy nem. Illetve a harmadik, aki nem akar szoptatni, vagy gyorsan lemond róla. De az is az ő döntése, viszont a második kategóriában lévők, akiknek nem sikerül ennek ellenére, igazán kemény lelkiösszetörésen tudnak keresztül menni. Az ilyen anyukáknak bátorításra, ösztönzésre, támogatásra lenne szükségük, nem pedig olyan sugallatra, hogy még erre sem képesek.

Én mindenesetre rendesen össze voltam törve, ha újra teherbeesek teljesen máshogy fogom csinálni, és minden erőmmel azon leszek, hogy kizárólag szoptassak. De addig is, minden ismerősömnek már terhesség alatt elmondom, hogy én hogyan jártam, olvasson utána előre a dolgoknak. És a szülés után is szívvel-lélekkel bátorítom és dícsérem, hogy a tejszaporítás jól menjen neki. Nekem is jól esett volna....

6. vikucka (válaszként erre: 5. - Krisz42)
2013. okt. 24. 09:29
3 éves koráig nem evett más kaját? Mikor kezdted el a hozzátáplálást? Én fél éves korában szeretnék egy étkezést kiváltani, 4 hónaposan már többször kap egy kevés pürét. Most is néha megkóstoltatom vele. Nem érzem ezt hibának.
2013. okt. 24. 09:26

Szerintem néha az is baj,ha túlzottan figyeljük mennyit eszik,stb.Az első két gyerekemet Kanadában szültem,na ott rohangált sok anyuka cumisüveggel.Én szoptattam.Ott nincs védőnő,én nem méricskêltem,nem volt babamérleg,hat hónapig csak anyatejet kaptak,se víz,se tea,stb.Szépen fejlődtek.Nagyfiam másfél,lányom3éves koráig szopott.A 3.gyerekem itthon szültem és bevallom nyűgnek tekintettem a védőnőt,méregetést,stb.Annyira nem is csináltam,csak ha muszáj volt.Legkisebb is 3éves koráig szopott,ugyanúgy nem kapott plusszban semmit nyáron sem,ugyanis ő nyáron született,de elég volt neki az anyatej.És szerintem sokan itt rontjâk el,mert havan elég tej,akkor is hozzátáplálnak.Vagy ha a mérleg nem mutat mindig nagyobb súlyt.Mikor a lânyom pár hònapos volt,a fiam is,én is elkaptam egy hányòs gyomorvírust.Lányom is.Sugárban hânyta ki az anyatejet,elég ijesztő látvány volt,de akkor se kapott mást.Rendesen szopott,3x hányt,aztán elmúlt.Semmi baja nem lett,sőt hamarabb rendbejött mint mi.

Igen,ha probléma van,akkor lehet segítséget kérni,de nem kell apróbb problêmákon bepánikolni és amiatt nem szoptatni.

2013. okt. 24. 09:22

A szoptatás valóban fontos dolog, ha sem az anyának, sem a babának nem okoz gondot. Mit értek ez alatt? Szoptatom a 3 hónapos kislányom, van elég tejem, hála az Istennek, DE sokszor megfordult a fejemben főleg az elején, hogy mennyivel egyszerűbb lenne tápozni. Miért is? Gréta másfél órán keresztül szopott. (Most már 30-40 perc alatt lezavarja, de még igy is hosszú), talán 8-9 hetes lehetett, amikor először nyilvános helyen képes voltam, hogy szoptassam. valamikor a baba-mama szoba nem tetszett neki, valamikor a tejet nem kérte cumisüvegből. 3 hónap után jutottam el arra a pontra, hogy a szoptatás nekem nem kin, hanem öröm, hogy a gyermekem táplálhatom.

Nagyon sok érdekes tanulmányt, cikket olvastam a LL Liga honlapján, de ne itéljük már el azokat az anyákat, akiknek pótlást kell adniuk, vagy épp nem tudnak szoptatni, mert nem lövellt be a tej. Biztos fel lehet rá fejben készülni, de mi van, ha valakinek nem sikerül? Vagy hiába tesz bármit, nem elég a teje? Éhezzen az a pici? Nem birnám hallgatni a lányom sirását, mert nem tud eleget szopizni. Inkább adnék neki pótlást. Nem tudhatjuk, hogy mi áll annak a hátterében, hogy valaki nem tud, vagy épp nem akar szoptatni. Ettől ők még jó anyák. Lehet sokan érezték nyűgnek a szoptatást, mint én is, de nem vállalják fel. Mert igenis valahol áldozat. Megtanit a szoptatás arra, hogyan kerekedjek felül az önzőségemen. Mert a gyermekem kiütéses lesz a tejterméktől, igy inkább ezt hanyagolom, minden formában, vagy épp a hajdinától szélgörcse támad, akkor azt sem eszem, vagy épp a hal meghajtja, bármennyire imádom a halat, keveset ehetek ezentúl. És valóban azzal egyetértek, hogy csodás ajándék a szoptatás, de nagyon sok figyelmet igényel. Bocsánat, ha hosszú voltam.

2013. okt. 24. 09:18

Tökéletesen egyetértek Veled.

3 és fél hónapos a harmadik babám, természetesen szoptatom, bár sajnos nála kénytelen vagyok pótolni...de nem adom fel továbbra sem. A két nagynál nem volt szükség pótlásra, a legcsodálatosabb dolog a szoptatás. Sajnos apán kívül nincs semmi segítségem - a másikaknál még volt ANYU - , így nem tudok pihenni 3 gyerek és háztartás mellett, sok mindent megpróbáltam, nincs több, de legalább van 100ml minden alkalommal - most már örülök neki, de mikor először (több átsírt éjszaka után) kénytelen voltam a tápszerhez nyúlni, nagyon-nagyon elkeseredtem.

2013. okt. 24. 09:15
Klassz az írásod,egyetértek! :)))
2013. okt. 24. 09:08
Azt hiszem, abban mindannyian egyetértünk, hogy anyának lenni csodálatos dolog. A minap találkoztam egy mondattal, ami azóta is a fülembe cseng újra és újra, ami egy új szemszögből mutatott rá anya-gyermek kapcsolatra, amit eddig is tudtam, csak ezidáig kimondatlan maradt: "Egy anya legnagyobb ajándéka gyermekének, ha szoptatja."

Ugrás a teljes írásra: Csodás ajándék
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook