Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Csecsemők és az alvás fórum

Csecsemők és az alvás (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Csecsemők és az alvás

1 2 3 4 5 6 7 8
184. sara1986 (válaszként erre: 183. - 4a8c4f0081)
2010. febr. 28. 15:08

ez a "nem szabad" dolog ez így van, csak annyival kiegészítve, h a gyereknek el kell magyrázni, h miért nem szabad. Mert annak nincs információértéke, h "nem!"


Már linkeltem egy videót, most újra megteszem:

[link]

183. 4a8c4f0081 (válaszként erre: 182. - Olasznori)
2010. febr. 28. 14:30

Szió:)

Igen, én is ezért mondom, hogy hallgasson a saját megérzésére. Olvastam olyan könyvet, ahol a sírni hagyást állították a tuti módszernek.Nos, én nem tudtam megtenni. Ha anya szíve beleszakd, ne erőltesse, nincs értelme. Hallgasson a szívére mindenki, akkor nem lesz baj:) A hordozás is eltérő, valamelyik babó pl nem szereti, mert ficánkolni akar:) Pl ott a babakocsi, a lányom utálta, nem maradt meg benne, csak üvöltött.Öt hónapos koráig, mert akkor már felhajtottam félig ülő helyzetbe a támla részét, és kilátott, onnantól nem volt semmi gondja a kocsival, elötte meg még bele sem tettem, már ordított. Ezt is úgy kezelik, hogy minden baba szereti a kocsit, pedig ez nem igaz:) Lánykám azt szerette, ha nézelődhet:) A keresztanyámék unokája meg már újszülöttként elaludt a kocsiban egy könnycsepp nélkül.Most fél éves, és a mai napig ezt csinálja, beleteszik a kocsiba, aztán már alszik is:)

Tudom, hogy babákat nem lehet fegyelmezni, de a cikkben tipegőkről volt szó, és szépen elmagyarázták, hogy egy egy-két éves gyereknek ne mondja a szülő, hogy valamit ne tegyen, mert a gyerek csak meg akarja ismerni a világot, és ha rászólunk, akkor az ősbizalmat veszti el, mert a fejlődésében korlátozzuk. Egyébként szerintem annak a pszihológusnak aki ezt írta, nincs gyereke:DD Ha lesz, majd akkor megnézném, hogy a konnektorba nyúlkáláskor hogy reagálna:DD Szerintem az nem fejlődés hogy a gyereket agyoncsapja a 210. Túl akarják bonyolítani, persze hogy hagyni kell felfedezni, de azért ez túlzás hogy a fegyelmezéstől sérül a lelke:)

Én két hónapos koromig voltam kórházban, születési sérülés miatt, és ott nem kapkodtak fel.Mikor hazajött velem anyu, már rég átaludtam az éjszakát, és egyedül aludtam el.Normális ember vagyok, nincs emiatt semmi lelki sérülésem, az agyam sem károsodott, jó tanuló voltam mindíg, stb.Az én generációmban pl ez volt a módi.Nem kell ebből akkora ügyet csinálni. Ha hazajöttünk volna egy hetesen, anyum felvett volna, és akkor is ugyanolyan lennék mint most:)

182. Olasznori (válaszként erre: 181. - 4a8c4f0081)
2010. febr. 28. 13:50

Szia!


Persze nem a WC-re menetelről szólt a sírni hagyás...

Vajon miért van az,hogy ha megkérdeztem rengeteg anyát,akik hagyták sírni babájukat abban a reményben,hogy önállósodik,elalszik egyedül,hogy élték ezt meg ők anyák? A válasz az volt,hogy fájt és rettenetes érzés volt,de kitartottak,nem vették ki ringatni (max. simogatták), de a baba csak sírt tovább,végül feladta és elaludt...

A lényeg: ha vmi fáj az anyai szívnek,az hogy lehet jó a gyerekének,és nem káros??


A korlátokról: szükség van korlátokra és határokra, és szükséges nemet mondani,de ez 1-2 éves kor körül kezdődik erősebben! Egy pár hónapos babát szükségtelen fegyelmezni!

Viszont egy csecsemőkorból kilépő kisgyerek,ha nem tapasztal határokat,ugyanolyan káros,mintha addig nem elégítették volna ki elemi igényeit! A kulcsszó az,hogy mindent a maga idejében,kornak megfelelően!

2010. febr. 28. 12:59
Én meg azt mondom, hogy mindenki nyugodtan hallgasson a SAJÁT ösztöneire, ne a könyvekre, meg a népszerű pszihológiai elméletekre:) A napokban olvastam pl, hogy tipegőnek nehogymár azt merje mondani a szülő, hogy valamit nem szabad, mert az akkora törést okoz a gyerek pszihéjében, hogy alig éli túl. Hát én meg mondtam a lányomnak, hogy ne nyúlkáljon a konnektorba, sőt voltam annyira elvetemült, hogy ezt a kijelentést megtettem a sütővel, a hegyes éles tárgyakkal, és a lakásban található összes elektromos berendezéssel kapcsolatban is :D A gyerek igaz hogy életre szóló törést szenvedett pszihikailag, de legalább nem vágta agyon az áram, nem szúrta ki a szemét, és meg sem égett, és hamar leszokott arról, hogy ezeket a tárgyakat piszkálja:)A sírni hagyással- nem hagyással ugyan ez a helyzet:) Mindenki az adott helyzetben eldönti, hogy most wc-re megy, vagy bepisil stb. Az anyának is vannak szükségletei, pl evés, alvás egyéb dolgok.Én pl ha sürgősen wc-re kellett mennem, akkor oda mentem, és két perc múlva felvettem a babát:) Normális gyerek lett:)Természetesen ha nem volt olyan sürgős a mellékhelyiségbe vonulás, akkor előszőr babó, aztán anya. Nem lehet kategórikusan kijelenteni, hogy mindíg egyformán tudjunk reagálni, emberek vagyunk nem robotok:) A trendi módszerek hirdetői, és gyanítom, hogy a módszereket kidolgozó pszihológusok sem tudnak minden egyes alkalommal ugyanúgy reagálni:) Ilyen nincs, akármi közbe jöhet, és a módszereket sem lehet minden babára ráhúzni, nem egyformák.Az egyik baba reggeltől estig vigyorog, a másik reggeltől estig bőg, és mindkettő egészséges, és normális baba. Az alvásuk sem egyformán fejlődik, valaki már egy naposan is elalszik egyedül, van amelyik három évesen is kéri az összebújást.Értelmetlen ezen vitatkozni, otthon mindenki érzi a saját babájával hogy mit hogyan csináljon:)
180. c33bd8536b (válaszként erre: 179. - Julie114)
2010. febr. 28. 12:57

Szia,

Én teljesen megértelek téged. Minálunk sem szokás a számolatlan csók és ölelés. Szerintem temperantum kérdése is. Érdekes, ez még etnikumokra is leosztható.

Soha nem felejtem el, mekkora élmény volt, mikor unkahúgom elhozta hozzánk az olasz férjét, és az az obligát kézfogás után keblére ölelte a sógort, és kétszer cuppanós csókot nyomott az arcára. Jobbról is, balról is.:)

Az élmény a férjem a arckifejezése volt.:)))

Gyorsan elmentem a konyhába röhögni.


Véletlenül nem a Székelyföldön nőttél fel?

179. julie114 (válaszként erre: 175. - Gyopár)
2010. febr. 28. 08:34

Nem keverednek. Nagyon erős érzelmi kapocs lehet emberek, családtagok, szülők-gyerekek között akkor is, ha azt lépten-nyomon nem nyílvánítjuk ki csókkal-öleléssel.


Elsősorban természettől függ, de persze hozzájárul a neveltetés is.

178. julie114 (válaszként erre: 166. - Olasznori)
2010. febr. 28. 08:22
Szerintem elsiklodtál a lényeg fölött. Arról írtam, hogy bizalommal lehetett fordulni bárkihez és bármikor, ha baj volt. Nyilván olyan esetekre gondoltam, amikor valamiért nem lehetett a szülőkhöz fordulni, talán mert épp ők szorultak segítségre.
177. julie114 (válaszként erre: 164. - Sara1986)
2010. febr. 28. 07:55

Szerintem meg igen, de tényleg ne vitázzunk ezen, mert nem tudjuk meggyőzni egymást. Egyikünk sem tud felmutatni egy ősanyát, aki elmondja, miért is kötötte magára a csecsemőjét.

Ami pedig az afrikai, és és más természeti népeket illeti, én valahogy nem vágyom az ők életmódjukat kultiválni.

176. julie114 (válaszként erre: 160. - Virág85)
2010. febr. 28. 07:35
Pedig jó anyukád lennék.:)
175. gyopár (válaszként erre: 158. - Julie114)
2010. febr. 27. 18:34

Nagyon elgondolkoztató, amit írsz. Számomra ez arról szól, hogy kaptál valamit gyerekkorodban, és te is azt csinálod, ami persze természetes. Nehéz az embernek kilépni abból, amit hozott.


Szerintem a te általad használt gügyögés és puszi-muszi kifejezések valahogy összekeverednek az érzelmi gondoskodással, aminek nem így kellene lennie.

174. gyopár (válaszként erre: 168. - Manóházi)
2010. febr. 27. 18:31
Hmmmm.. erről vannak kutatások, konkrétan az agyat vizsgálták, milyen hormonok kezdenek el ilyenkor működni, ha sokáig sír egy baba, és ez miért káros. Persze biztos kevésbé káros, ha azért fölveszik és úgy teszik le, mintha egyfolytában sírna szegény fél órát. Azért én igyekszem kiválasztani inkább azt a módszert, ami biztosan nem káros, nem azt, ami kicsit káros csak. A szakemberek persze, hogy mindent képviselnek, ez szerintem sok területen így van, mi vagyunk a felelősek, hogy döntsünk az irányzatok között.
173. gyopár (válaszként erre: 154. - Manóházi)
2010. febr. 27. 18:28

Lehet, hogy félreértettem valamit, de most így te is pontosítottál. A tejért való küzdelmet sajnálom, nekem ez valamivel könnyebben ment - nekem más problémám volt a szoptatással, koraszülött babám volt, akinek meg kellett tanulnia szopizni, de sikerült neki.


Mondjuk a 40 nm2-ert nem értem, hogy ez miben akadályozza az együttalvást, de nem mondom, hogy neked is így kell feltétlenül csinálni, ha nem akarod.


Egyébként ezek a dolgok valóban nem zárják ki egymást, mint más is írta itt. Attól, hogy én a mai napig szoptatok és együttalszunk, ki lehet mozdulni is. Én pl. nappali tagozatos egyetemre járok, igaz, csak napi pár órában, de ez a gyerkőc öt hónapos kora óta így van - de a gyerek akkor sincs magára hagyva, a nagymamával van és ő vele alszik, ha kell, illetve lefekszik mellé, simogatja, hogy el tudjon aludni.

2010. febr. 27. 18:07

sírni hagyásról nekem mindig Ranschburg Jenő (amúgy Őt is ajánlom mindenkinek olvasásra) mondata jut eszembe:

Ha egy csecsemőt sírni hagyunk, egy idő után nem azért hallgat el, mert megnyugodott, hanem mert kimerült és reményveszetett.

171. sara1986 (válaszként erre: 168. - Manóházi)
2010. febr. 27. 17:39
hát a bölcsőde sak kényszer- de egyáltalán nem jó megoldáson és igen károsodik a stresszkezelő rendszer!
170. manóházi (válaszként erre: 164. - Sara1986)
2010. febr. 27. 17:09
szerintem a babahordozással sincs semmi gond, akinek tetszik, csinálja, én nem próbáltam, de jónak tűnik így ránézésre, a járókát pl. én gyűlölöm, az tényleg egy borzasztó találmány.
169. manóházi (válaszként erre: 166. - Olasznori)
2010. febr. 27. 17:08

igen, ez azért nekem is feltűnt...

én is puszilkodós vagyok, a férjem is, a kislányunk egy éves korától nap, mint nap rengeteg öleléssel és hatalmas csattanós puszikkal ajándékoz meg minket. imádom!

168. manóházi (válaszként erre: 155. - Sara1986)
2010. febr. 27. 17:06
igen értem én, rosszul írtam, az én babómnak is volt egy-két sírdogálásos elalvása, de mindig ott voltam mellette, igaz, nem kaptam ki az ágyból, és nem kezdtem el ringatni, tehát erről beszélek én is, és arról, hogy Magyarországon is vannak képviselői a felvesz-letesz, kimegy-bejön módszernek, mégpedig szakképzett pszichológusok is, így én erre írtam, hogy ténynek azért nem nevezném, hogy ez pszichésen káros lenne. ki mondja? a cikk írója, és még nyilván jópáran. ki mondja az ellenkezőjét: más cikkek írói és nyilván még jópáran. nincs ezzel semmi gond, mint már írtam, vélemény-ellenvélemény, csak ne nevezzük ténynek, mert ez így, ebben a formában nem igaz. már leírtam, de még egyszer: nekem az a véleményem, hogy ezer más dolog alakítja az elalvási/altatási ceremónián kívül a gyermekünk pszichéjét, ilyen alapon, ha wc-re kell menned, és 2 percig nem tudod magadhoz ölelni, és sír, akkor is károsodhat érzelmileg. a lényeg az, hogy ezek kiegyensúlyozzák egymást, és ha mindenki a legjobbra törekszik, akkor összességében szerintem egészséges, boldog babákat nevelünk. én is, ti is. én 15 hósan szoktattam bölcsibe, mert mint már írtam, muszáj volt, és bizony voltak sírások, sőt elárulom, majd Nektek is lesznek, akkor ilyen alapon minden bölcsis gyerek is károsodik pszichésen? nem hinném, sőt...
167. Macifül (válaszként erre: 147. - Julie114)
2010. febr. 27. 16:53

Lehetséges...

én csak leírtam, hogy ilyen is van. A rossz érzése van, ha erre gondol rész volt a lényeg.

166. Olasznori (válaszként erre: 158. - Julie114)
2010. febr. 27. 16:43

Ebben nekem csak az tűnt fel, hogy szomszédot emlegetsz család, anya, szülők helyett akikhez fordulhattál bajodban!

Én sem gügyögök, de bizony puszilok, ölelek gondolkodás nélkül, és nem divatból, hanem szívből...

2010. febr. 27. 16:05
az elefántos példát pedig csak azért hoztam fel, hogy jobban értsd, (de úgy látszik nem értem célt), hogy az embergyerek gondozásra szorul, nem úgy, mint általéában az élővilágban az utódok, mivel hamarabb születik a kelleténél. Inkább a te súllyal kapcsolatos reagálásod volt furcsa, mert ehhez nincs köze a súlynak, csak annak, hogy a baba mennyire fejletten jön világra...
164. sara1986 (válaszként erre: 157. - Julie114)
2010. febr. 27. 16:03
és mégegyszer leírom, többször nem szeretném, hogy a babahordozás nem csak az őskorban létezett és nem a létfenntartás volt a célja, mint ahogyan sok ma élő természeti népnél sem ez a cél motiválja őket. Az afrikai nők ma is hordozzák a babát. Miért? Mert egyszerűen így el tudják végezni a munkájukat és a baba sem szenved hiányt valamint ők sem őrülnek meg. Ebben hibásak azok az anyák, akikre hivatkozol, mert beleőrülnek a gyerek körüli teendőkbe. Holott ha természetesnek vennék, h amikor a gyerek sír szopizni szeretne, vagy büfizni, vagy csak összebújni, akkor sokkal könyebben menne a szoptatás is. Minden fejben dől el..
163. sara1986 (válaszként erre: 160. - Virág85)
2010. febr. 27. 16:00
én sem lennék...
162. sara1986 (válaszként erre: 158. - Julie114)
2010. febr. 27. 15:59
az hogy ezek a nők így érzik magukat, szernted kinek a hibája? Mert szerintem az övék...
161. sara1986 (válaszként erre: 159. - Julie114)
2010. febr. 27. 15:59
pontosan azért van idézőjelben, mert nyakatekert kifejezés, de ha átgondolod igenis van. Mert sajnos manapság erőt kell vegyen magán az anya, hogy meghallja az ösztöneinek súgását.
2010. febr. 27. 15:57
Julie....nem lennék szívesen a gyereked. :((
159. julie114 (válaszként erre: 153. - Sara1986)
2010. febr. 27. 14:54

Ne haragudj, de ilyen, hogy "tudatosan ösztönös" nincs.

A két kifejezés üti egymást.

158. julie114 (válaszként erre: 152. - Olasznori)
2010. febr. 27. 14:50

Nem Nóri, nem igy értettem.


Beleolvastál az általam ajánlott topicba? Hogy hogyan érzik magukat az anyák, akik 1-2-4-5 éve otthon ülnek a gyerekkel? Vagy nem vagy kiváncsi rá?


Nem vagyok érzelmileg sérült ember. Viszont olyan közösségben nőttem fel, ahol nem volt divat a gügyögés, a puszi-muszi, de ha komoly problemám akadt, simán felcsengethettem az ötödik szomszédot hajnali háromkor, és az jött segíteni gondolkodás nélkül.

157. julie114 (válaszként erre: 151. - Bomee)
2010. febr. 27. 14:36

Én is ideges lettem az övétől.:)


Einsteinnal egyetértek, ettől függetlenül sem állítottam itt senkiről, hogy "buta mint a tök". Mert személyesen nem ismerek itt senkit, és attól, hogy más a véleménye a gyereknevelésről, mint nekem, attól még lehet akár zseni is.


Miben nem volt igazam? Hogy ősanyáink nem igazán a lelki kapocs céljából hordozták a csecsemőiket? Hanem a túlélés volt az elsődleges szempontjuk?


Vagy abban, hogy túlzásnak tartottam , az elefánt gesztációs időszakát összehasonlítani az emberével?

2010. febr. 27. 13:23

az én gyerekem is sokat van a mamánál, olyankor nem is emleget :(


nem zárják ki ezek a dolgok egymást, ahogyan a babahordozás pl. megkönnyítette az életem, mert volt két szabad kezem és a gyerek sem sírt, mert kielégült az igénye, a ház sem szaladt el és akárhova el tudtunk így menni, nem cühöltem a buszon a babakocsit. Sokszor olyan volt, mintha magam mennék.

155. sara1986 (válaszként erre: 154. - Manóházi)
2010. febr. 27. 13:21

nem az a gyerek károsodik pszichésen, aki elalszik egyedül xD


hanem akit ordítani hagynak, hogy majd megtanulja, h elaludjon egyedül...

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook