Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Csecsemők és az alvás fórum

Csecsemők és az alvás (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Csecsemők és az alvás

1 2 3 4 5 6 7 8
2010. febr. 25. 22:04
régen meg kipárnáztuk, meg mittudomén már rég volt, megoldottuk mindig :)
2010. febr. 25. 22:04

hát nem esik le :)

már elég nagy

32. 116212323c (válaszként erre: 29. - Orsi26.)
2010. febr. 25. 22:04

Igen nem is azt akartam mondani hogy nagy tudor vagyok, csak mivel szakmámba vág tudom mi lehet a legrosszabb és ezekre rendszerint fel is készültem, azt hittem nem lesz ilyen amilyen...azt hittem megöszülök és kihulik az összes hajam...tök fáradt leszek és se éjjelem se nappalom nem lesz...

Szelina átaludja az éjszakákat, délelött alszik 2-3órát aztán délután 1től szintén 3órát és este 8ra ujra alszik reggelig

persze vannak eltérések de nagyjából ez az amire be van állva...

31. Bébinyuszi (válaszként erre: 25. - Sara1986)
2010. febr. 25. 22:03

az én kisfiam szobája közvetlen a miénk mellett van tehát kb annyi idő alatt érek át mintha ott lenne az ágyunk mellett. de ha becsukjuk az ajtót mégis el tudjuk szeparálni magunkat, vagy a babát hogy csendben aludhasson.

Még azt nem értem hogy az én fiam 20 órakor már alszik. Én és a férjem 22-23 ig fenn vagyunk. Ti lefekszetek a babával korábban, vagy lerakod előre az ágyatokba és utána mellé fekszetek? Lehet hogy hülyeségeket kérdezek, de ez érdekel mert mi ezt nem is tudnánk kivitelezni, csak ha én is korán lefeküdnék a babával.

Ha meg otthagyod az ágyon nem félsz hogy leesik?

30. kingi7
2010. febr. 25. 22:03
Minden baba más... :)
29. orsi26. (válaszként erre: 26. - 116212323c)
2010. febr. 25. 22:01
szerintem szakmától független mire vagy felkészülve,mert változnak nagyon sokat,nem tudni majd "milyenek lesznek"..de ha ilyen nyugodt kisbabád van,akkor biztos sokan cserélnének veled,mint én is:)Mert hogy az én fiam 21 hónaposan sem alussza át az éjszakát..erre fel sem lehet készülni..
28. kingi7 (válaszként erre: 24. - Sara1986)
2010. febr. 25. 22:00
Ez így igaz! 2 hét alatt a 4 felső fog, megviselt,2-2 jött egyszerre...pokol volt, csak tápszert evett, óránként felsírt éjszaka
2010. febr. 25. 21:58
Csak ezzel azt akartam mondani hogy nálunk nincs az a nagy sirás, vagy aggodalmak stb...mint az a cikkben van irva
26. 116212323c (válaszként erre: 24. - Sara1986)
2010. febr. 25. 21:56
persze én mindenre felvagyok készülve...:D szakmám csecsemő és kisgyermekgondozó nevelő :D szóval :D jó helyen van...
25. sara1986 (válaszként erre: 23. - Bébinyuszi)
2010. febr. 25. 21:55

a kisebbik az ágyunk meghosszabbításán a másik oldalamon fog aludni ;)

vannak akik még több gyerkekkel alszanka együtt és megolodják )

24. sara1986 (válaszként erre: 21. - 116212323c)
2010. febr. 25. 21:54
az öthónapos gyerek még elég kicsi, azért ne bízd el magad, a fogzás még bekavarhat
23. Bébinyuszi (válaszként erre: 16. - Sara1986)
2010. febr. 25. 21:54

ha megszületik a baba akkor négyen alszotok majd együtt, vagy a nagyobb babának hogy magyarázod el hogy mostantól a pici alszik közvetlen anya mellett?

Én megmondom őszintén ezért is szoktattam az ágyába, mert szeretnék nemsokára kistesót és sokkal rosszabb szerintem akkor kiszakítani a kis megszokott környezetéből amikor megérkezik a tesó. Az ő szemében amúgy is egy kis "betolakodó" lesz egy kis ideig...

22. sara1986 (válaszként erre: 17. - Nikletty)
2010. febr. 25. 21:53
akaratos semmiképp nem lesz, azt tanulja meg, hogy rád számíthat és nem azt, hogy nem.
2010. febr. 25. 21:53

végig értem a cikken...

Nos akkor én igen szerencsés vagyok ebben is, mint az élet oly sok más területén is...

Szelina 5hónapos lesz ma holnap, a második hónaptól átaludj az éjszakákat, ha nem akkor is csak egyszer kel fel éjfél környékén enni...egy szobába vagyunk mégis külön ágya van és ez nálunk bevált.

Sirás :D az mi? sirni akkor hallom amikor az inekciót kapja és egyszer amikro fájt a hasa, de azóta se, kis hisztik vannak, de az nagyon belefér...

Szerencsés vagyok, nincs gondunk az éjszakékkal, mindegy van e front...vagy éppen milyen idöszakba mit mondanak a szakemberek vagy szakkönyvek...edig semmi sem ugy alakult ahogy az meg van irva...igazán nyugodt mégis érdeklődő és aktiv a Kislányom

20. orsi26. (válaszként erre: 18. - Sara1986)
2010. febr. 25. 21:53
Szia Sára!:)
2010. febr. 25. 21:52
Levi szinte születésétől velünk alszik,a kiságyában,ha 10-szer "aludt" egyedül (amit 10 hónaposan szét is szedtünk és normál ágyat kapott,ami a mienkével van összetolva),ma egy kb.dupla és szimpla ágyban alszunk hárman.Elejétől fogva soha egyetlen éjszakát sem aludt át,nem is bírtam volna éjjel 20-szor mászkálni hozzá,mellettem valamivel könnyebb volt,bár 21 hónapos lesz és semmit nem változtak az éjszakák,továbbra is éjszakázok,még soha nem aludt át egyetlen éjszakát sem..
18. sara1986 (válaszként erre: 17. - Nikletty)
2010. febr. 25. 21:52
igen ez amit írsz pontosan a 20. század agymosása. Olvasd el a két könyvet, amit lentebb ajánlottam. mindent szépen elmagyaráz és logikusan felépíti a dolgot. A gyermek életében eljön az önállósodás kora, amikor ő maga szeretne külön aludni.
2010. febr. 25. 21:51

mi egyenlőre tervezzük a babót, és mi is első időkben,tán 1 éves korig a mi szobánba tesszük majd a babát.

Én viszont nem szeretném az ágyba szoktatni. Kérdezném: ha pici hozzászokik, utána hogy veszed rá, hogy külön is tudjon aludni? hogy lesz így pl kistesó? Szerintem igen is meg kell teremteni a szülű-gyermek viszonyt úgy, hogy közben a szűlöknek maradhasson intim élete... nem mondom, hogy soha nem venném majd magamhoz az ágyba, de nem szoktatnám oda...

Másik kérdésem: ha mindig odarohansz ha sír, akkor később ebből nem lehet az, hogy mindig akaratos lesz? akkor és azt ott akarja majd mindig amire ő épp gondol, és azt tanulja meg hisztivel mindent elérhet... vagy azzal hogy mindig ugrasz ha sír, hogy kerülöd ezt el, vagy félre értettem valamit?


Köszönöm


Sajnos igaz tapasztalatlan vagyok még, szóval bocsi, de nekem első olvasásra úgy tünt, hogy szép és jó mit ne csináljunk, de a pontos hogyanra nem találtam választ...

2010. febr. 25. 21:47
nekünk úton van a következő baba és első hónapban sikerült, ahogy szerettük volna, úgyhogy talán mégsem olyan jó fogamzásgátló
15. Bébinyuszi (válaszként erre: 9. - Sara1986)
2010. febr. 25. 21:46
oké, ez így van, de nem hinném hogy ettől sok gondja lesz majd az életben. A szeretetet ugyanúgy megkapja tőlünk, csak nem velünk alszik.
14. sara1986 (válaszként erre: 10. - Kingi7)
2010. febr. 25. 21:46
inkább jó házasságfelpezsdítő, hogy más helyet kell keresni, nem az unalmas ágyat ;)
2010. febr. 25. 21:44

Szívemből szólt ez a cikk!!

Engem mindenki támad(t) a közelemben, amiért együtt alszom a kisfiammal...de lepereg rólam.

Sajnos egyedül maradtunk, így senkit nem túr ki mellőlem, de lehet, ha férjnél lenék a kiságyban aludna...de akkor is velünk egy szobában.

12. Mokka78 (válaszként erre: 6. - Bébinyuszi)
2010. febr. 25. 21:42

Én is így tettem (sőt a fiam nem is volt hajlandó ott aludni az ágyamban) és úgy gondoltam hogy nem fogok tudni aludni ha mellettem van :)

És egyszer csak kikerült a kiságyból, kikerekedett a kis értelme és hajnali ébredéskor már nem kiabált hogy menjek, hanem átballagott és odabújt!! :) Na most ennek ki tud ellenállni :) :D Azóta ha megébred hajnalban átjön ,ha nem akkor az ágyában ébred reggel :)

2010. febr. 25. 21:42
Hát én mindíg felkeltem, a lányom még most is cicizik, 2,5 éves.Kétéves koráig óránként fenn volt éjjel, és cicizett. Ergó én két évig nem aludtam, memóriazavarok, írás, és olvasási képtelenség, és ami a legdurvább, egy idő után váratlanul elaludtam akár menet közben is.Kicsit balesetveszélyes csak.Ez a cikk szép és jó, és minden egyes mondatával egyet értek, normális esetben a babák kb három hónaposan átalusszák az éjszakát, vagy egyszer kelnek, na de ezt két évig csinálni? A megoldás az volt, hogy egyszerűen nem adtam neki cicit éjjel, és a harmadik napon elaludt egész éjjel, ez azóta is így van.Együtt aludtunk, úgyhogy közelség megvolt, de cicit nem kapott,kibírta, és végre anya sem volt többet zombi, és nem törte össze magát folyton az állandó esés kelésben:)
10. kingi7 (válaszként erre: 5. - Sara1986)
2010. febr. 25. 21:41
Jó fogamzásgátló :DDD
2010. febr. 25. 21:37
az biztos azért abban kiegyezhetünk, hogy modern szoks külön altatni a gyermeket, nem természettől adott
8. Bébinyuszi (válaszként erre: 5. - Sara1986)
2010. febr. 25. 21:35

Persze, mindenkinek más jön be:)

Az én férjem minden nap viszonylag korán kel, úgyhogy felkeltené a babát is. Nekünk így sokkal jobb, ki tudja magát pihenni a kisfiam:)

2010. febr. 25. 21:35

mert ezt szokta meg, de szerintem nincs semmi ahhoz fogható, amikor fordul egyet és érzi az apukája illatát és megnyugszik, ha esetleg rossz álma volt :)

de a cikk lényege, hogy ne hanyd sírni. Ha nem hagytad, akkor ok. Ugyanis azzal közvetíted neki azt az üzenetet, hogy nem számíthat arra, hogy a problémája, igényei megoldásra taláálnak. Ezek pedig bevésődnek az agyba, mint a későbbi rossz nevelési elvek is. Örökké bizalmatlan, rossz stresszkezelő ember lesz

2010. febr. 25. 21:33

Persze, kell a babának a bőrkontaktus, de éjjel tudom hogy én és a férjem sem tudtunk volna így aludni egy percet sem, mert féltettük volna.. Ha most berakom az ágyunkba a fiamat, ott birkózunk, játszunk, kukuccsozunk, de ott tuti nem tudna aludni. Tudja hogy alvás az ő kis ágyacskájában van, és imádja az ágyát:)

Úgy érzem nem tagadtam meg tőle semmit.. legalábbis remélem:)

2010. febr. 25. 21:30

imádom a cikkedet és teljesen egyet értek vele!

Mi együtt alszunk a kislányunkkal és bizony nekünk ez vált be, másoknak más. Viszont ha visszatekintünk a régmúltba, bizony nem aludtak külön soha a gyermekek, mindig a szülőkkel, nagyobb testvérekkel. Ajánlom mindenkinek az Éjszakai gondoskodás c. könyvet és Az Elveszett boldogság nyomában-t, mindkettő ilyen témkkal foglalkozik. Én hordozom a babám, vele alszom, még mindig szoptatom, pedig 20 hónapos(ehhez nagyban hozzájárult az együttalvás). Mindhárman ki tudjuk magunkat pihenni, tévedés, hogy nem!

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook