Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Bicskanyitogató - pedig valójában nem az fórum

Bicskanyitogató - pedig valójában nem az (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9
76. Toprengo (válaszként erre: 70. - Andi6020)
2017. jan. 24. 22:58
Semmi gond, sejtettem, hogy ezt akartad írni.
75. Toprengo (válaszként erre: 69. - Sanyinak)
2017. jan. 24. 22:57

Úgy néz ki, igen.

Bár nem hittem volna, hogy boszorkánynak, vagy gyerekgyilkosnak kiáltanak ki, dehát az embernek mindent ki kell próbálnia élete során. :-)

74. Toprengo (válaszként erre: 65. - Timycat)
2017. jan. 24. 22:56
Akkor tényleg szerencsétek van. Az én gyerekeim sokat betegek, bár a fiam mióta iskolás, azóta javult helyzet, de most ő is lebetegedett ebben a járványos időszakban.
73. Toprengo (válaszként erre: 61. - Massalhangzo)
2017. jan. 24. 22:53

Ja, a kérdésedre a válaszom sajnos megint provokativ lesz, pedig nem annak szánom.

Nem tudom, mert eddig 42 volt a legmagasabb, 1-2 alkalommal fordult elő. 40 fokos lázuk sűrűn van, főleg a fiamnak, a lányomnak inkább 39 szokott lenni. Nem tudom, lehet-e ennél magasabb testhő, nem is akarom megtudni, mert nem kísérleti alanyok a gyerekeim (bár sokan így gondoljátok).

Ja, és szoktam nekik gyógyszert adni, bár csak akkor, amikor tényleg fájdalmuk van.

72. e8da813d29 (válaszként erre: 69. - Sanyinak)
2017. jan. 24. 22:53

Az a ti problémátok :)

De a gyerekekkel ne játszatok, mert ti vagytok felelősek értük!

71. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 59. - Toprengo)
2017. jan. 24. 22:53

Más szakirodalom szerint meg igen.


Többek között Angliát is megemlíti Novák Hunor, saját tapasztalat, hogy tényleg nem veszik olyan komolyan a lázat gyereknél sem, mint idehaza, de 40 fok fölött ők is lázcsillapítást javasolnak, és a Novák által rossznak vélt hűtőfürdőt is.


Elég szabad szellemű vagyok, nyitott az új dolgokra, de nem engedném a gyerekemnek, családtagomnak, hogy 40 fok fölé kússzon a láza, rohadtul megterheli a szívet is.


De mindenki úgy viszi a vásárra a saját bőrét, ahogy akarja, a gyerekéjét is sajnos (lásd: fényevők stb.)


Én magam részéről 40 fok fölötti lázat felelőtlenségnek tartom nem megpróbálni csillapítani, a tudomány mai állása szerint az ellenkezőjéről nem tud meggyőzni senki,

70. andi6020 (válaszként erre: 60. - Andi6020)
2017. jan. 24. 22:52
38, elütöttem, Bocsi
69. sanyinak (válaszként erre: 62. - Toprengo)
2017. jan. 24. 22:51
Megyunk egyutt a boszorkanyegetes alkalmaval a magas laz altal langra gyujtott maglyara? ;)
68. Panna.33 (válaszként erre: 63. - M0ncsa)
2017. jan. 24. 22:51

[link]


Itt a cikk végén akad pár hivatkozás, bár bevallom nem néztem utána, a nyelvtudásom sem igazán bírna el vele, de te elég jó angolos vagy.

67. Toprengo (válaszként erre: 61. - Massalhangzo)
2017. jan. 24. 22:50

Néha szeretek provokálni, mert szörnyen sok ostobaságot látok a világban. De amúgy nem lételemem.

A látszattal ellentétben nekem a gyermekeim a legfontosabbak, csak nem elavult nézetek szerint szeretném őket nevelni.

Most leírhatnám, hogy a 40 fokos lázas fiam ágyánál ültem éjszaka, és figyeltem őt, mikor nyöszörgött, hogy felébred-e, és segíthetek-e neki valahogyan a vírus leküzdésében.

De nem ez a lényeg.

A lényeg az, hogy a fent leírt esetben, amikor nekem estek alpári módon az emberek, rájöttem, hogy egy ilyen helyzetben mutatkozik meg az emberek valódi arca. Előjön belőlük a sok elfojtott indulat, amit végre rázúdíthatnak valakire, hiszen egy felelőtlen, ostoba liba!

Aki ilyen tudatlan, még véletlenül sem próbál meg a dolgok mögé látni, és meglátni a másik emberben az EMBERT.

66. sanyinak (válaszként erre: 47. - Cucicsillag)
2017. jan. 24. 22:50
A ti doktor nenitek se most vegezte el nyilvan az egyetemet es ragaszkodik a regi protokollhoz.
65. timycat (válaszként erre: 51. - Toprengo)
2017. jan. 24. 22:50

Nekem szerencsém van, hányós-hasmenés nyavalya engem mindig elkerült ahogy a gyereket is és ez igaz a torokfájásra is, soha az életben nem fájt még a torkunk, és az influenza is elkerül.


Mondjuk úgy általában nem szoktunk betegek lenni. Nálunk a takonykór a "menő", de az az "izmos" fajta, évente kétszer. Idén egyen már túl vagyunk :)

64. Panna.33 (válaszként erre: 61. - Massalhangzo)
2017. jan. 24. 22:49
Nézd, nem azt írta, hogy nem mutatja meg orvosnak, csupán azt, hogy magas lázat sem csillapít, míg a gyerek nincs rosszul.
63. M0ncsa (válaszként erre: 58. - Aloevera)
2017. jan. 24. 22:47

A tojasfejerje konkretan 40 fok korul csapodik ki.

Amugy ideznem a belinkelt cikkre erkezett egyik hozaszolast:


"Panna Királyhidi Kedves Dr. Novák Hunor, kérem linkeljen nekem egy hivatalos forrást, hogy a 40°C feletti láz valóban nem jár a fehérjék denaturálódásával és szervi károsodással. Én hiszek önnek, ám erre az információra sehol sem találtam a konkrét hivatkozást (akár tankönyv, akár publikáció)"


Erre en is kivancsi lennek.

Valasz meg nem erkezett.


Egy orvos altal irt cikk onmagaban nem gyoz meg.


Egyebkent nalunk is a hivatalos gyerekorvosi nezet az, hogy 38 fok felett minositik laznak, 39 fok felet adHATo lazcsillapito, 40 fok felett ajanlatos a csillapitas.


Hat na.

62. Toprengo (válaszként erre: 60. - Andi6020)
2017. jan. 24. 22:45

Gondolhatod így, ha akarod.

Én tudom, mi az igazság, de nem fogom neked bizonygatni.

61. massalhangzo (válaszként erre: 45. - Toprengo)
2017. jan. 24. 22:45

de akkor te csak provokalni szereted az embereket, nem az a lenyeg, hogy a gyerekkel mi van :D mindenkinek megvan a maga bevalt apolasi kliseje, szerintem nem nyit mindenki forumot arrol, hogyan tartja a gyerek fejet hanyaskor, es nem probal ebbol vitakat generalni. max. ha valamiben bizonytalan, rakerdez, mikent lehetne


en magas laznal felnek, hogy esetleg valami eletveszelyes virus vagy bakterium van a hatterben, ha ezt kizarjak, okes. de ha nem mulik a laz, mindenkepp tennek ellene.


erdekelne, hogy nalad mi lenne a hatar, az az ido, amit kivarnal egy magas lazu kisgyereknel?

60. andi6020 (válaszként erre: 5. - Toprengo)
2017. jan. 24. 22:43

Persze, amíg 36 körüli, nem 42


troll vagy

59. Toprengo (válaszként erre: 58. - Aloevera)
2017. jan. 24. 22:41
Az emberi szervezetben a láz okozta magas hőmérséklettől biztosan nem csapódnak ki a fehérjék. Én így értem. :-)
58. aloevera (válaszként erre: 57. - Toprengo)
2017. jan. 24. 22:38

Nem, nem ítéllek el.

De pontosítanám, nem a láztól csapódik ki a fehérje (elnézést ha rosszul fogalmaztam) a magas hőmérséklettől csapódik ki. (úgy értettem)

57. Toprengo (válaszként erre: 55. - Aloevera)
2017. jan. 24. 22:36

A láztól nem csapódik ki a fehérje.

Amúgy köszi, hogy nem ítélsz el. :-)

56. Toprengo (válaszként erre: 52. - Panna.33)
2017. jan. 24. 22:34
Épp ezért utálom a hányós szarságot. Láznál tudod itatni a gyereket, nem jön ki belőle. Na jó, néha pisil egyet. De hányás-hasmenésnél fölül-alul kijön belőle minden, amit megitatsz vele. Hú, de utálom! Viszont már sok ilyen nyavalyán túl vagyunk, kezdek rájönni, mit kell tennem, hogy még ilyenkor is elkerüljük a kiszáradást. Komolyan mondom, mire az ember felnevel pár gyereket, kész orvos lesz belőle. :-)))
55. aloevera (válaszként erre: 5. - Toprengo)
2017. jan. 24. 22:32

Ezt én is így tudom, hogy jótékony hatású, mert megöli a vírusokat, vagyis ami a betegséget okozza.

Viszont azt is tudom, hogy bizonyos hőmérséklet felett a fehérje kicsapódik, ami életveszélyes, ezért szokták a lázat csillapítani.


Természetesen sok feltevés van, mindegyik mellett sok érv. Mindenkinek a joga van eldönteni, hogy mit csinál, természetesen a következményekkel tisztában kell lenni.


Én személy szerint 42 foknál csillapítanám (félve a következményektől)

DE nem ítélek el senkit, aki nem így cselekszik, bizonyára megvan róla győződve, hogy úgy jó, ahogy ő cselekszik. Mert ugye minden szülő a legjobbat szeretné a csemetéjének. :)

54. e8da813d29 (válaszként erre: 46. - Toprengo)
2017. jan. 24. 22:32

Az elég baj.

De melyik szakmában nincsenek nem hozzáértők?

Viszont azt is tudnod kell, hogy minden beteg más, és minden betegség más.

Emellett pedig a beteg kora is számít, egy gyerek vagy egy idős ember fokozottan érzékenyebb bármire.

Vannak olyan betegek és betegségek, amelyekben előfordulhat, hogy a 37,5 fokos testhő már magasnak számít, ez nagyon relatív.

Nem lehet önmagában csak ezt nézni.

53. Toprengo (válaszként erre: 47. - Cucicsillag)
2017. jan. 24. 22:32
Azt gondolsz, amit akarsz. Nem akarlak megváltoztatni. Szíved joga, hogy azt hidd, nincs gyermekem. Nem foglak meggyőzni az ellenkezőjéről. :-)
52. Panna.33 (válaszként erre: 51. - Toprengo)
2017. jan. 24. 22:31
Na az engem is, meg ha nem iszik. Igazából én a kiszáradástól fosok.
51. Toprengo (válaszként erre: 44. - Timycat)
2017. jan. 24. 22:30
Engem a hányás-hasmenés sokkal jobban kikészít. A láz nem zavar.
50. Toprengo (válaszként erre: 43. - Massalhangzo)
2017. jan. 24. 22:29
A legelső soroddal egyetértek.
49. Panna.33 (válaszként erre: 40. - Sanyinak)
2017. jan. 24. 22:28
Szerencsére a mi családunkban nem volt divat a hideg borogatás, sem a hűtőfürdő (amit többen hideg fürdőként érzelmeznek)
48. Toprengo (válaszként erre: 42. - Panna.33)
2017. jan. 24. 22:28
Meg hogy még egyszer kinyírassam magam - tudod, kell a tapasztalat, az edzés, hosszú az élet. :-)
2017. jan. 24. 22:28

A mi dr.nenink szt.39 fok felett csillapitani kell. Addig van az, hgy dolgozik a szervezete ellene es utana mar segiteni kene.


Az,hgy te kedves forumindito lubickolsz abban, hgy masnak ez nem tetszik es le is irjuk, beteges.

Azt csinalsz a gyerekeddel,amit akarsz ilyen alapon.

De sztem nincs is.

:D es akkor rohogjunk,mert bazi vicces....muhhaha

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook