Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Bicskanyitogató - pedig valójában nem az fórum

Bicskanyitogató - pedig valójában nem az (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9
226. gribedli*** (válaszként erre: 224. - Michelle.r)
2017. jan. 27. 10:59

Én is olvastam, de nem írtam,hogy kegyetlen.


Mert talán nem is volt akkora láza a gyereknek, meg adott is neki gyógyszert mint kiderült. Mondanám is, hogy ez ilyen trollfalvi taktika vót;)

225. michelle.r (válaszként erre: 219. - Globus)
2017. jan. 27. 10:53
Van egy állatorvos ismerősöm, ő azt mondta, azért is oltják az egész állományt, mert olyan kicsi helyre vannak összezárva szerencsétlenek, hogy folyton véresre tépik egymást.
224. michelle.r (válaszként erre: 218. - Gribedli***)
2017. jan. 27. 10:50

Felületesen olvastam végig a fórumot, de emlékszem olyanokra, hogy kegyetlen anya, a gyereke jó ha megéri a második évét, többet nem írok, mert nem pontosan emlékszem.


A 9 éves gyerekem is tudja, hogy a hülye vagy, és a hülyeségeket beszélsz, nem ugyanaz.

223. gribedli*** (válaszként erre: 219. - Globus)
2017. jan. 27. 10:17
Ja, és nem kell majd minden állat papírjára írni sem, hogy elszökött, hiszen ha csak 1 volt beteg, neki csak azzal kell elszámolnia. Attól függetlenül, hogy a többinek is beadta a gyógyszert, azokról nem kell nyilvántartàst vezetni, hogy betegek voltak, mert hivatalosan csak 1 volt az, a többinek prevencióból adja.
222. gribedli*** (válaszként erre: 219. - Globus)
2017. jan. 27. 10:14
Ja,
221. gribedli*** (válaszként erre: 219. - Globus)
2017. jan. 27. 10:13

Ezért nem értem, hogy miért gondolja valaki, hogy van tiszta hús. Ha parasztésszel gondolkodom és van 20 marhám, sajnos össze vannak zárva és meg fogja kapni mindegyik a gyógyszert. Ha erre van szabály,hogy akkor azokat nem szabadna lemászárolni, hát majd hülye lesz sutba vágni a bácsika a 3-4 év munkáját, hogy eladósodjon.


El lesz adva az antibiós hús is. Ez van. Van, aki ebből él. Én nem eszem, de átérzem a kisgazda elkeseredését. És ezt el kell fogadni, hogy abban a húsban lesznek ilyen maradványok, ezzel jár. Aki eszi, ne mesélje be magának, hogy megússza, pl egyen belőle kevesebbet.

220. gribedli*** (válaszként erre: 217. - Globus)
2017. jan. 27. 10:07
Igen, tudom, de a takarmány is permetezve van, meg minden, és az állatok takarmányára még kevesebb szabály van, mint az emberek számàra kitermelt zöldség/gyümölcsre. Szóval nem aki még azt is eszi, az duplán kapja.
219. globus (válaszként erre: 215. - Gribedli***)
2017. jan. 27. 10:04

Ha bekeverik a takarmányba, összes állat érintett.

Esetleg ha észreveszik, hogy 1 állat beteg, kivezetnék elkülönítésre,és külön pátyolgatják, de valahogy annyira életszerűtlennek tűnik. Egyszerűbb adni mindegyiknek.

218. gribedli*** (válaszként erre: 216. - Michelle.r)
2017. jan. 27. 10:03

De aki megsértődik a válaszokon, az inkább ne írjon ki semmit. Ez egy nyilvános fórum és el kell fogadni, hogy bárki hozzászólhat. Akinek ez nem tetszik, az ne írjon ki semmit, végtére is nem kötelező.


Ha csak leírta volna a véleményét, azzal ugyanez van. Ha nem fogadja el, hogy lesznek reakciók, ne írja le.


Az meg szerintem olyan szánalmas, hogy valaki direkt kiírja, és kuncog magában meg önigazol, hogy jaj, nézd a sok hülyét, hogy bemelegednek, és ő meg úgy gondolja, hogy bármiben is felettük áll ezzel. Miben? Hogy a gyereke lázasabb mint más gyereke (feltéve, hogy igaz ez a 42fok), vagy abban, hogy nem tudja, hogy a lázcsillapító és a fejfájáscsillapító az ugyanaz?

217. globus (válaszként erre: 215. - Gribedli***)
2017. jan. 27. 10:02

Hát még a nagyüzemileg termelt zöldség-gyümölcs, mennyiféle permetszert, fertőtlenítőt, gombaölőt, hozamnövelőt tartalmazhat. Egy olyan zöldség, amelynek rövid a tenyészideje, pl. retek, saláta, biztosan tele van, nincs idő lebomlásra. Egyébként is vannak felületkezelő és felszívódó jellegű kemikáliák, utóbbi talán soha nem bomlik le....Fólia alatt vegykezelés nélkül minden elgombásodna, normális jelenség. Permetezés nélkül kukacosak lennének a gyümölcsök.

Jól eltereltem, na :) Bocsi.

216. michelle.r (válaszként erre: 212. - Gribedli***)
2017. jan. 27. 09:52

Ez csak formaság. A saját véleményét úgyis le kellett volna írnia, és akkor is ugyanott vagyunk.


Másrészt az indulat nem attól szabadul el, hogy ő mit ír, hanem attól, hogy némelyek nem bírják fékezni a nyelvüket és a klaviatúrájukat.

215. gribedli*** (válaszként erre: 197. - 9b10f3d7ff)
2017. jan. 27. 09:52

Ez igaz, pedig a szabályok szerint az az állat, ami antibiotikumot kapott, nem kerülhetne az asztalra. Azt hiszem, ezt senki se tartja be, mert pl ahol 2ezer csirke van összezárva, ott nem fognak kidobni 2ezer csirkét, túl nagy veszteség lenne. A nem mészárolható állatok is mennek a mészárba, csak úgy, hogy ráírják a papírjára, hogy megszökött, így nem kell bemutatni a tetemet.


Ez a praxis.

214. michelle.r (válaszként erre: 208. - Toprengo)
2017. jan. 27. 09:49

Legközelebb írd oda, bár nagyon sokan abból sem fognak érteni, nyugi ;)


Miért ne lehetne egyébként vitaindító. A vita nem egyenlő veszekedéssel.

213. gribedli*** (válaszként erre: 203. - Globus)
2017. jan. 27. 09:46
Dettó. Ha még gyártanának maripent, nekem is elég lenne, olyan ritkán kell. Pl 11-12 évvel ezelőtt volt egy homloküreggyulladásom, ami bacifertőzés, arra ab kell és kaptam is. Azóta semmi. Lekopogom:)
212. gribedli*** (válaszként erre: 208. - Toprengo)
2017. jan. 27. 09:41

Nem vitaindításból tetted, de tudtad, hogy elszabadulnak az indulatok.


Akkor mégis vitaindításból tetted, nem?


Ha tudom, hogy elszabadulnak az indulatok, nem indítok vitát. Hülyeség utólag kimagyarázni, úgysem hiszi el a többség.


Ha csak simán nyugisan dumálni akartál volna, akkor csak kiírod a kérdést, hogy mi a véleményetek a lázcsillapításról és pont.


Egyébként meg csak simán nem hiszem, hogy 42 fokos láza volt,meg az sem igaz, hogy nem adtál neki semmit, szóval te is csak ugyanúgy csináltad, ahogy bárki más, csak megpróbáltad direkt ùgy fogalmazni, hogy ráharapjanak az indulatosabbak. Vihar a biliben. És te gerjesztetted. Direkt. Mert már tudtad, hogy ez mivel jár, szóval másodszorra már egy kicsit direkt csináltad szerintem.

211. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 207. - Toprengo)
2017. jan. 27. 09:11

Tudod ez olyan, mintha valaki leírja belerúgok a kutyámba. Kb. levonható a konzekvencia a habitusáról.


Rosszul fogalmaztál, talán a mosoly ne kellett volna, hogy ne értsenek félre. Nem biztos, hogy a vevőben van a hiba, ha eleve a az adó hibásan közvetít.

Máskor fogalmazz világosabban, ne rébuszokban, ha meg tényleg így gondolod, vállald fel.

210. Lonna4 (válaszként erre: 208. - Toprengo)
2017. jan. 27. 07:18
A gyermekek háziorvosa tudja milyen jellegű kutatást folytatsz láz témában? El mered vajon mondani neki.Megkerdeztem egy orvos ismerősöm a 42 fokos lazzal, szerinte te nem vagy ép. Szerintem is az ember kísérlet alanya nem a gyereked kéne hogy legyen.
209. Toprengo (válaszként erre: 183. - Globus)
2017. jan. 26. 23:11
Fordítsd meg a bicskát, várom. :-)
2017. jan. 26. 23:07

Újraolvastam a nevető arcokkal teletűzdelt, első bejegyzésemet.

Mindössze két nevető arcot merészeltem beletenni, az egyiket az elejére, hogy éreztessem, nem komolynak szánom az első mondatot.

A másikat a végére, mert valóban nem vitaindítónak szántam ezt a fórumot, habár az előzmények ismeretében tudtam, hogy elszabadulnak az indulatok.

Ezzel együtt itt intelligensebb reakciókat kaptam (tisztelet a kivételnek), mint a facebook-on.

2017. jan. 26. 22:51

Csak egy kósza gondolat:

Érdekes, hogy léteznek olyan emberek, akik egyetlen bejegyzés alapján, amit a lázzal kapcsolatban írtam, már tudni vélik, milyen anya és milyen ember vagyok. Bevallom nektek, én nem rendelkezem ilyen magas szintű emberismerettel.

206. M0ncsa (válaszként erre: 205. - Pengő Gyöngyi)
2017. jan. 26. 22:03

Felteve, ha orvoshoz viszed.


Nalunk a gyerekorvosnal az a modi, hogy ha a negyedik napra nem megy le a laz, akkor kell jelentkezni. Vervetellel allapitjak meg, hogy milyen jellegu a fertozes.

Ket lazas nap + 1 antibiotikumos nap (ez az a bizonyos 3 nap) akkor is jobban van a gyerek, ha virusos fertozese van, es tok foloslegesen szed antibiotikumot.


Tisztaban vagyok azzal is, hogy ah a takony hig, atlatszo, virusos fertozesre, ha suru es sarga, bakeriumos fertozesre lehet gyanakodni. De ez meg nem garantalt diagnozis.


Amugy megfelelo rutinnal elore fel lehet ismerni a kezdodo, antibiotikumos kezelest igenylo betegsegeket.

3 eve, 20 ev utan eloszor tuszos mandulagyulladasom volt.

Reggel felkeltem, kutya bajom, kicsit fajt a torkom. Belekukkantom, latom a tuszoket. Remek. Felhivtam a novert, mondom, mi van. Kerdi laz? Semmi. Akkor mit akarok? Mondom antibiotikumot, mostazonnal :D

Najo, berendelt. Doktorneni megnezett, "preventive" felirt egy gyengebb antibiotikumot (hiba volt). Hazaertem deltajt, delutan 2-kor mar 40 fokos lazzal vacogtam 3 dunna alatt. Ez tartott 3 napig... Ha nem jelentkezem azonnal, es megyek le hozza, meg amig jarokepes vagyok, nem tudom, hogyan vergodtem volna el hozza masnap. A budiig alig sikerult...

205. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 196. - Sanyinak)
2017. jan. 26. 21:41

Igen, két nap láz után. Az első antibiotikumos nap után már jobban van a gyerekem.

A váladék színéből pedig egyértelműen meg tudja egy orvos állapítani, hogy milyen fertőzésről van szó.

204. globus (válaszként erre: 201. - Sanyinak)
2017. jan. 26. 20:13
Azért pl. egy tüszős, gennyes mandulagyulladásra kell AB, arcüreg-homloküreg gyulladásra, orbáncra is. Hólyaghurut esetében baromi kellemetlen napokig szenvedni, ha el lehetne takarítani két nap alatt a tüneteket.
203. globus (válaszként erre: 200. - Sanyinak)
2017. jan. 26. 20:09

Ettől még ez a gyógyszer jó egy másik betegségre, ugyanennél a betegnél, most nem célzottan adták. Mivel leoltásra általában nincs idő (több napig tart a tenyésztés), és csak komolyabb esetben alkalmazzák, ezért adnak egy széles spektrumú ab-t. Nyilván szuper ab nincs, ami mindenre használ, előfordul, hogy pont olyant kap a beteg, ami nem jó. Hanem majd a következő. Így aztán könnyen az jön le, hogy "nekem ez a gyógyszer nem használ, többet fel ne írják", pedig nem erről van szó.

Nem vagyok reprezentatív minta, de nekem pl. még a Maripen is használ, mert annyira ritkán szedek antibiotikumot, talán tíz évente.

202. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 200. - Sanyinak)
2017. jan. 26. 20:09
"Szakemberek már régóta figyelmeztetnek az antibiotikumok túladagolása okozta veszélyekre. A túladagolás következtében kialakuló rezisztencia az állatoknál is megfigyelhető, az állati húsok fogyasztásával pedig az embernél is kialakulhat. Paolo de Catro, a mezőgazdasági szakbizottság elnöke ebben a témában készített állásfoglalás‑tervezetet, amelyben alaposabb kutatást, elemzést, és az antibiotikumok mérsékeltebb alkalmazását szorgalmazza"
201. sanyinak (válaszként erre: 199. - Globus)
2017. jan. 26. 20:06
Valoban igy van, de par nap utan a virusos fertozes tunetei a legtobb esetben enyhulnek es igy feleslegesse valik az antibiotikum alkalmazasa.
200. sanyinak (válaszként erre: 197. - 9b10f3d7ff)
2017. jan. 26. 20:02
Nem az elfogyasztott husok miatt rezisztensek ma mar a bakteriumok, hanem a feleslegesen adagolt antibiotikumok miatt. Egyre tobbszor fordul elo, h az elso felirt antibiotikum mar nem hasznal es igy meg tobb mereganyagot kell bevinni a szervezetunkbe.
199. globus (válaszként erre: 196. - Sanyinak)
2017. jan. 26. 19:59
Igazából sosem derülne ki, ha nem végeznek leoltást, ami azért általában nem jellemző... :)
198. sanyinak (válaszként erre: 195. - B598e4912b)
2017. jan. 26. 19:57

Mibol gondolod, hogy o nem torodik a gyerekeivel?!

Es milyen alapon nevezed ot kegyetlennek?

197. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 196. - Sanyinak)
2017. jan. 26. 19:56
Antibiotikumokat naponta viszünk a szervezetünkbe, az antibiotikumokon nevelt állatok húsával, na és hormonokat is. Ez a csúnya valóság. :(
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook