Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Bicskanyitogató - pedig valójában nem az fórum

Bicskanyitogató - pedig valójában nem az (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9
196. sanyinak (válaszként erre: 194. - Pengő Gyöngyi)
2017. jan. 26. 19:54

Ket nap laz utan antibiotikum?

Ez regen tenyleg divat volt es eppen emiatt nem hatnak ma mar a regi antibiotikumok, rezisztense valtak a bakteriumokkal szemben. Ket nap alatt meg az sem derul ki, hogy virusos, vagy bakterialis fertozesrol van szo. Persze regen mindegy volt, virusos fertozesre is siman felirtak az antibiotikumot - teljesen feleslegesen terhelve a szervezetet.

2017. jan. 26. 19:09

Én gyakran vagyok lázas, 40 foknál ájulok. Ha gyerekkoromban erre anyám lázcsillapítás helyett azt mondta volna, hogy ne szimulálj hülye gyerek 45 fok alatt csak gyógyulsz felette megdöglesz... Hát tuti élve eltemettem volna!


39 fokig hűvös szobába teszem a lányom, fölötte lázcsillapítás. Biztos hülye vagyok, meg túl aggódós, ám inkább ez, mint érzéketlen, kegyetlen anya legyek, aki mosolyogva fórumozik a lázas beteg gyereke mellett.

2017. jan. 26. 18:36

Nekünk egy idős bácsi a gyerekorvosunk, maximálisan megbízom benne, mert eddig csak jó tanácsokat adott. Egyszer előfordult, hogy a harmadik lázas napján vittem orvoshoz a kisfiamat, és a doktor bácsi letolt, hogy 2 nap után mindenképpen antibiotikum szükséges. Ő az orvos, ő tudja.

Ki vagyok én, hogy vitatkozzak egy emberrel, aki egész életében gyógyított??

193. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 187. - Panna.33)
2017. jan. 26. 18:32
Én azt a szülőt már Taigetosz díjra jelölném.
192. NomNom (válaszként erre: 189. - Sanyinak)
2017. jan. 26. 16:59

Nem azt mondta, hogy elkezdte gyógyszerrel tömni...

Egyébként nekem édesanyám már 38 fölött adott lázcsillapítót, de sosem voltam napokig beteg és ez is évente max 2x volt. Szóval nagy bakot nem lőtt csak azért, mert "nem lázra" adni mert nekem egy lázcsillapítót. Érdekes, hogy a topikindítónak sokat betegek a gyerekei, de hiába hagyja a lázat dolgozni, nem győzi le a betegséget olyan gyorsan a szervezetük.

Nem értem miért kell ennyire fröcsögni ezen a témán. Valóban emberfüggő is, hogy kinek mikor kell adni gyógyszert rá.

191. Lonna4 (válaszként erre: 189. - Sanyinak)
2017. jan. 26. 16:29
Fokuszalj Nem erről szól a fórum. Mit nem lehet érteni azon amit írtam? A kisebbik gyerekem nem szokott belazasodni valamivel 38fok felett már félre beszélt, ergo lázat kellett csillapítani. Kellett muszáj volt. Attól hogy te nem látod értelmét ez még így volt. Én annak nem látom értelmét hogy valaki 42 fokos lázat emleget a gyerekével kapcsolatban vigyorgó jelekkel teletuzdelve. Olvass és értelmezd amit olvasol. A láz csillapítás egy dolog a 42 fok az meg a véglet. Nem hiszem el hogy egy anya ennyire érdektelen legyen...
190. Channa* (válaszként erre: 182. - Sanyinak)
2017. jan. 26. 16:21

20 év alatt átmentünk egy olyan evolúción, hogy ennyit változzanak a dolgok?

Szerintem az ember szervezete nem változott ekkorát.


A gyerek belázasodik, izzik a feje és fájlalja pl. a homlokát, megmérjük a lázát és teszünk saját ismereteink szerint. Nálunk volt, hogy elég volt az esti fürdés a szokásos hőfokú vízzel. Volt, hogy magasabb lett és már nagyon bágyad, ekkor megkapta a gyógyszerét, ha nem vitte le, hanem feljebb ment fél órán belül, akkor kapta a borogatást csuklóra és homlokra (langyos vizes), ha ez sem segített, akkor még egy fürdés kicsit hűvösebb vízben. Szerencsére nálunk ennyi elegendő volt, ha nem ment volna le a láza, akkor ügyelet. Szerencsés voltam, mert a házunkban lakott két lány, akik nővérkék voltak és bármikor szólhattam nekik, ha valamiben nem voltam biztos.


És ugye azt már említettük, hogy lehet, hogy szerinted, a fórumindító szerint és Hunor szerint a 38 fok még nem láz, de én már gyerekkoromban is elájultam, ha 38 fölé ment. Nem vagyunk egyformák, így Hunor sem húzhatja rá mindenkire az elképzeléseit.

189. sanyinak (válaszként erre: 186. - Lonna4)
2017. jan. 26. 15:53
Én pedig az általad írt "38 fokig borogatásra" reagáltam, amiről írtál. Annak nem sok értelmét látom.
188. globus
2017. jan. 26. 14:49

Akkor összefoglalom a tényálladékot :)


Nagyobbik gyermekemnek a minap 42 fokos láza volt (fülhőmérővel mérve), ami engem cseppet sem aggasztott, mivel tudom, hogy ez azt jelenti, küzd a vírusokkal az immunrendszere, és meg fog gyógyulni.

Bármilyen magas lázat sem kell csillapítani, mert az immunrendszer működését akadályozzuk vele. :-)

(Ki mondta?(

Pl. dr. Novák Hunor magyar orvos, aki felvilágosult nézeteket vall az orvostudományban.

187. Panna.33 (válaszként erre: 184. - 9b10f3d7ff)
2017. jan. 26. 14:31
Mit is mindjak. Ha 42 fokos lázzal nem mutatja meg valaki a gyerekét orvosnak, azt Darwin-díjra jelölhetjük.
186. Lonna4 (válaszként erre: 182. - Sanyinak)
2017. jan. 26. 14:15
Koncentrálj. Gyerek 42fok, koncentrálj. Amúgy gyereke válogatja a kicsi gyerekem ennyivel már félre beszélt, a nagyobbiknak meg semmi gondja nem volt. Mondom koncentrálj a 42fok a lényeg. Akkora lazzal te mit teszel, vagy tettél ha van gyereked.. Ha nem ápolod ápoltad akkor kérdezd meg a gyerek anyját.
185. Lonna4 (válaszként erre: 182. - Sanyinak)
2017. jan. 26. 14:07
Nem volt elfogadott.. egyáltalán nem.
184. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 178. - Panna.33)
2017. jan. 26. 14:04
egyáltalán nem biztos, betelefonálhatnak sokan az orvosnak, hogy nem vitte óvodába, iskolába a gyereket x napig, tegyen már ki egy gyógyult igazolást. Ennyire egyszerű.
183. globus (válaszként erre: 180. - Michelle.r)
2017. jan. 26. 13:53

Nem biztos, hogy szó szerint ezt mondta.

Ha azt állította, amit eddig is tudtunk, hogy a hőemelkedést, kisebb lázat nem muszáj, akkor nem mondott semmi újat. Kivéve, ha fenekünkön van a tojáshéj...

Itt az a probléma, hogy fórum indítója sok-sok szmájlival vigyorogva adja elő, hogy ő a 42 fokot nem csillapítja, mert Hunor ezt mondja.

Belegondolok, hogy a net örök jóvoltából hányan olvashatják majd, a hülyeség ragályos, biztos vagyok benne, hogy bőven vannak/lesznek követői.

Egymás torkának ugrottunk, holott a bicskát meg kellett volna fordítani.

182. sanyinak (válaszként erre: 175. - Lonna4)
2017. jan. 26. 13:41

De hiszen éppen erről volt szó: ami húsz éve elfogadott volt, az nem biztos, hogy ma is az!


"38 fokig állott vizes borogatás "

Komolyan 38 fok alatt már borogattad a gyermekeidet??? Hisz az még a lázat sem éri el!

181. michelle.r (válaszként erre: 174. - Panna.33)
2017. jan. 26. 12:35

Leborulok a kitartásod előtt, de komolyan ;)

Elbalfaxkodott a doktor út a SOTE büféjében néhány évet, 'oszt beszél hülyeségeteket ;)

180. michelle.r (válaszként erre: 154. - E8da813d29)
2017. jan. 26. 12:28
Megmutatnád, hol írt, mondott olyat, hogy ne csillapíts 42 fokos lázat?
179. Lonna4
2017. jan. 26. 12:20
Annyi infó áll rendelkezésre amennyit leírt.Nem is burkoltan vitaindítónak szánta, ez sikerült. 42 fok azzzzzzzzzz a sok nekem. Én bizony felelőtlen hozzá állásnak minősíteném.Alacsonyabb láz esetén van mérlegelési lehetőség.De 41 42 foknál ez már nem ésszerű. Töprengő vitát akart sikerrel.Biztos eljön annak az ideje amikor ez nem tűnik felelőtlenségnek, pedig valójában az. Azért érdekelne a gyerek orvosa mit mond amikor elmeséli neki.Mert ugye elmeséli, vagy ennyire nem bátor?
178. Panna.33 (válaszként erre: 177. - Lonna4)
2017. jan. 26. 10:02
Nézd, ennyi információ birtokában én nem fogom keresztre feszíteni a foruminditót, hiszen nagy valószínűséggel látta orvos a gyereket. Már csak abból kiindulva, hogy iskolás gyereknek kell igazolás.
177. Lonna4 (válaszként erre: 176. - Panna.33)
2017. jan. 26. 09:27
Legtöbb anya, ahogy én is rohantam volna Szerencsére nem volt egyik gyereknek sem ekkora laza soha. Nem mertem volna megkockaztatni. A gyerek előbbre való a szülő igazánal.Szomoru ha valakiben nincs ennyi józanság.
176. Panna.33 (válaszként erre: 175. - Lonna4)
2017. jan. 26. 08:45

Az a 42 fok szerintem is sok, és nem is valószínű, hogy annyi volt, egyrészt a fülben magasabb értéket lehet mérni, másrészt a fülhőmérő nem is megbízható.

Ilyen magas láznál én biztos rohannék az ügyeletre.

175. Lonna4 (válaszként erre: 174. - Panna.33)
2017. jan. 26. 08:12
Nincs ebben semmi ellentmondás. A gyerekeim huszonevesek, de a gyerekorvosunk már 20eve is csak azt mondta hogy 38 fokig állott vizes borogatás - (szoba hőmérsékletű viz) vagy hutofurdovel ami fokozatosan huttünk hideg vízzel - csökkentsük a lázat. 39fok felett gyógyszer ha hosszabb ideig fennáll a láz. Ha anyuci kísérletezik tegye, DE NE42 FOKOS Lazzal. 42foknal ez nem helyénvaló, meg a legifjabb kutatás nevében sem. Pont mert 42fok nem a láz ténye a gond, az inkább hogy 42 foknál sem enged ebből. Mondom 42 fokos lazzal is előbbre áll az igaza mint a gyereke. A megszállottja ennek a Hunornak.
174. Panna.33 (válaszként erre: 173. - Lonna4)
2017. jan. 26. 07:06

Érzek némi ellentmondást a soraidban. Épp egy orvos próbálja a legújabb kutatások eredményeit átverekedni, miszerint nem szükséges a lázcsillapítás, ha más panasz nincs. Ő ”a Hunor".

Kíváncsi vagyok, vajon a homeopátiás-gyógygombás-sárkányfűárus stb. sarlatánokkal szemben van-e ekkora hőzöngés a nép soraiban, mint a legújabb kutatásokat a köztudatba átültetni kívánó orvos ellen.

173. Lonna4 (válaszként erre: 162. - Csikil4ny)
2017. jan. 26. 06:46
Igen majd mondja a Hunor azt javasolta.. Nekem amúgy ez még mindig a lehetetlen kategória, egy nő aki megszült egy gyereket majd csak azért hogy fórumokon dicsekedhessen megmutatja hogy ő tudja jobban mint az orvosok. Remélem a gyerek tuleli az első éveit. Veszélyes ez a fajta ember aki osszeolvas mindent és azt hiszi hogy az orvosok csak hobbiból járnak egyetemre. Amíg magán kísérletezik az ő dolga, de a gyereke más kategória. Szomorú mikor a butaság kivagyisaggal párosul.
172. Toprengo (válaszként erre: 171. - Gyöngy:))
2017. jan. 25. 22:30

Köszi!

Megértem a félelmedet. Én is féltem. Sokáig. Már nem akarok félelemben élni. Változtatok, amin tudok. Egyébként nem biztos, hogy 42 volt, mert úgy tudom, a fülhőmérő nem mér pontosan. 40-et sokat mért, az biztos. A fiam már nem lázas, köhög.

A kislányom lázas még.

171. gyöngy:) (válaszként erre: 169. - Toprengo)
2017. jan. 25. 22:28

Köszi, hogy válaszoltál!

42-nèl én már nem kérdezném a gyereket, hogy adjak-e neki gyógyszert, ott már én döntök.

Jobbulást neki!

170. Toprengo (válaszként erre: 155. - E8da813d29)
2017. jan. 25. 22:22
Tudom, hogy hihetetlenül hangzik, de a kislányomnak ma 39,8 fokig ment fel a láza. Sokszor volt bágyadt, és feküdt, de épp 39 foknál volt az, hogy felkelt, játszott is picit, evett is. Nem sokat, látszott rajta, hogy beteg, de hihetetlen, milyen erős.
169. Toprengo (válaszként erre: 143. - Gyöngy:))
2017. jan. 25. 22:18
Nem játszott, feküdt, mert fájt a feje. Többször megkérdeztem tőle, adjak-e neki gyógyszert, nem kérte. Amikor kért, adtam neki fájdalom- és lázcsillapítót. Figyeltem a tarkómerevséget, nem volt egyáltalán.
168. Toprengo (válaszként erre: 141. - Levarosbukta)
2017. jan. 25. 22:16
Mert hát ismered, ugye? :-)
2017. jan. 25. 22:09

Sziasztok!

Előre is bocsi, hogy nem válaszolok mindenkinek. Képtelenség lesz részemről, annyit írtatok. :-)

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook