Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Bicskanyitogató - pedig valójában nem az fórum

Bicskanyitogató - pedig valójában nem az (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9
136. gribedli*** (válaszként erre: 135. - Panna.33)
2017. jan. 25. 16:49
Akkor jó. Mert ha ezt írta volna fb-n is, akkor nagy valószínűséggel senki se mondott volna rà csúnyákat. Lázas vót a gyerek, adtam neki gyógyszert, jóvan. És ennyivel lezárult volna:)
135. Panna.33 (válaszként erre: 133. - Gribedli***)
2017. jan. 25. 16:27
Nem gondolnám, hogy azt hiszi, hogy magától ment le a láz. Én úgy vélem, tisztában van azzal, hogy az ibuprofén a lázat is csillapítja.
2017. jan. 25. 15:59
Amúgy az agyhártyagyuszinak más tünete is van mint a láz. Fejfájás és a nyak merevsége. És tényleg órák alatt kómába eshet vagy meghalhat, aki megkapja, általában, aki meghal ebben, annál is csak utólag tudják megmondani, hogy agyhártyagyuszi volt, mert a teszt lefolyási ideje nagyon hosszú. Szinte csak arra jó már, hogy pontosan tudják a halál okát. Kóma esetén meg még él persze. Ezért nem is a lázból szokták kikövetkeztetni. Nem kívánom senkinek.
133. gribedli*** (válaszként erre: 125. - Panna.33)
2017. jan. 25. 15:54

De adott neki fejfâjáscsillapítót, ami egyben lázcsillapító is, most meg azt hiszi, hogy magától ment le a láz, mert a gyerek öngyógyult, holott ugyanúgy a lázcsillapítótól ment le (amit ő fejfájàscsillapítónak hív, de tudjuk, hogy az ibuprofen is meg a paracetamol is mindkettő lázat IS csillapít).


Plusz a fülhőmérők tényleg annyira megbízhatatlanok, hogy még ha véletlenül jól mérte volna 10 mérésből 1x, akkor is le kell vonni 0,5 fokot, lévén, hogy "testnyílásban" mért hő az is. Szóval biztosak vagyunk, hogy 42 fokos láz volt az? Ki tudja?


Nekem még van higanyos hőmérőm és össze szoktam hasonlítani a hónaljban mért értéket a fül vagy cumihőmérővel, és óriási különbséget ad. A higanyosnak hiszek. Hónaljban. Mert ha popsiban mérik, akkor már azzal is fél fokkal magasabb lenne és ugye a higanyos az 5 perces, szóval nem tarthatom (meg nem is akarom) a gyerek seggèben 5 percig a hőmérőt:)))

132. Lonna4 (válaszként erre: 128. - 915e4d9553)
2017. jan. 25. 15:53
Aki szelet vet vihart arat. Ilyenkor nem értem min lepődsz meg. Józan eszel nem hihető hogy a kicsi gyereke mellett ücsörög miközben 42fokos laza van a gyereknek. Egy anya, 41fokos lazzal felnőtt fejjel is úgy kísértek ki wcre és úgy iktattak képtelen voltam bármire. Ha a gyerek nem panaszkodik azért van mert nem tud.
131. Polihisztor (válaszként erre: 1. - Toprengo)
2017. jan. 25. 15:49

42 °C az az elméleti maximum, halálos is lehet, kórházi kezelést igényel.

Már ha nem a hőmérő a rossz.

A fejfájást a láz okozza.

130. Lonna4 (válaszként erre: 123. - Selena78)
2017. jan. 25. 15:46
Mint ahogy én is orvost hivnek. A szomorú hogy azt hiszi mindent tud. Életemben egyszer volt 41fokos lázam és soha nem voltam annyira rosszul pedig már 19eves voltam. A magas lázat csillapítani kell 40fok felett ez nem kérdés.
129. ina87
2017. jan. 25. 15:38
nem ítélkezek csak véleményt írok,hogy szokták mondani mindenki a saját hibáján tanul nem kell hisztis szülővé válni de van az a pont mikor azért egy orvosi beavatkozás nem árt,persze ezt csak azt tudja lása aki ott van de azért sem gyermek se felnőtt egészségével nem kellene játszani.
128. 915e4d9553 (válaszként erre: 1. - Toprengo)
2017. jan. 25. 15:29

Szia Töprengő!


Hát, jól felkavartad az állóvizet!

Nem a témád bicskanyitogató, hanem ahogy néhányan Neked estek. Jól kiélezték a bicskájukat, ennél már csak a nyelvük élesebb. Olvasom a beszólásokat: troll vagy; kinek a reinkarnációja vagy?; nincs is gyereked.

Bölcs vagy, nem dőltél egyikük bicskájába sem. Okosan reagáltál, én erre (sajnos vagy nem) nem vagyok képes. Mármint ilyen higgadtságra.


Én is ugyanezt olvasom mostanában, hogy az új állásfoglalás szerint szükségtelen a lázcsillapítás, mert gyengíti a szervezet védekezőképességét. Változik a világ, változnak a megítélések. Orvos orvossal vitatkozik ezekről a komoly kérdésekről. Szaktekintélyek mondanak egymással ellentétes véleményeket.

Úgy gondolom, minden ember az orvosában bízik, neki hisz, nem bírálja felül a döntését. H nem elégedett, orvost vált.

Az általad megnevezett fiatal orvos cikkeibe beleolvastam.

Én sem vagyok már fiatal, de gyakorló nagymamaként nyitott vagyok az újra.


És akkor jöjjön az én véleményem: 42 fokos láznál én csillapítanám a lázat.


Remélhetőleg a gyerkőc azóta sokkal jobban van. Gyógyulást kívánok neki! :)

127. Panna.33 (válaszként erre: 126. - Selena78)
2017. jan. 25. 15:04

Persze hogy nem olvastad, mert a téma nem arról szól, hogy az orvossal ellentétesen vagy egyetértően cselekszik. Pusztán a lázcsillapítás szükségessége a téma.

Egyébként a fia iskolás, a lánya nem tudom, mekkora, de ha van róla 2013-as kép, akkor már óvodás, és ha betegek, akkor nyilván hiányoznak, ha hiányoznak, akkor viszont minimum egyszer megmutatja orvosnak őket betegségenként, mert igazolni kell a hiányzást a suliban, oviban. Tehát a rendelkezésre álló adatok alapján kaptak a gyerekek orvosi ellátást.

126. selena78 (válaszként erre: 125. - Panna.33)
2017. jan. 25. 14:25

Ne haragudj, de én azt sem olvastam tőle, hogy jött a doki, és azt mondta, nem kell lázat csillapítani.


Mert ha azt írta volna, ki vagyok én, hogy szembemenjek egy orvos véleményével?


Egészséges gyereknek azért nem ugrik fel a láza 40 fokra. A 40 fokos lázas gyerek beteg. Tehát orvosi ellátásra szorul. Szerintem.


És a gyerekorvos azért van, hogy ezt megoldja.

125. Panna.33 (válaszként erre: 123. - Selena78)
2017. jan. 25. 14:05
Én nem olvastam, hogy nem hív orvost, vagy nem viszi orvoshoz. Csupán annyit, hogy ha csak testhő emelkedés van, de nincs rosszul a gyerek, akkor nem ad lázcsillapítót, hogy a szervezet könnyeben legyőzze a kórokozót.
124. e8da813d29 (válaszként erre: 123. - Selena78)
2017. jan. 25. 13:55

Nem csak hogy nem hív, de a lázat sem csillapítja.


Én nem hiszem el, hogy ez igaz.

123. selena78 (válaszként erre: 122. - Lonna4)
2017. jan. 25. 13:53

Hát nem tudom...elismerem, már vén vagyok, és sokszor elcsodálkozom...


Magas lázzal én mindig orvost hívtam. Valahogy, szerintem, ő csak jobban tudta mit kell ilyen esetben tenni. Attól orvos. Az a dolga. A magas lázat is valami okozza. És én nem tudom, mi. És az is lehet, hogy én nem veszem észre a többi tünetet.


El nem tudom képzelni, hogy ott virrasztok a 40 fokos lázas gyerekem mellett, és nem hívok szakembert. Aki segít, vagy legalább megnyugtat.


Főleg, amióta láttam, hogy a 2 éves gyereket 2 óra alatt vitt el az agyhártyagyulladás.

122. Lonna4 (válaszként erre: 1. - Toprengo)
2017. jan. 25. 11:40
42.6foknal a test fehérjéi elkezdenek kicsapodni. Nem a gyereked a legjobb alany a kísérletezésre. Szerintem saját magadon kéne kiprobalni. Felelőtlenség hagyni40 fokos lázat. Nyilván magaddal kísérletezel senki nem ítélkezik, de a gyereked rád van utalva te vagy a felelős érte.
121. globus (válaszként erre: 119. - Panna.33)
2017. jan. 25. 10:27

Még erről eszembe jutott valami, tényleg utolsóként, hogy ne vigyük félre a fórumot. Szülőnek van mérlegelési joga, nem csak az számít, hogy XY ezt mondta, itt van példának okáért rengeteg fórum, ami arról szól, hogy "lassan iskolás a gyermekem, de még mindig szopik, hogyan válasszam el"? Valamikor egy egészségesnek nevezett indíttatással kezdődött és odáig fajult, hogy ebből semennyi nem sok - párhuzamot látok a lázzal kapcsolatos kijelentésben, simán félreértelmezik.

Itt senki nem lebeszélni akar a lázcsillapításról, de 42 fokos lázat vigyorogva hasznosnak beállítani szélsőséges nézet. Én nem dicsekednék vele nyílt fórumon. Akármilyen professzorra hivatkozva sem.

120. zebracsikó (válaszként erre: 118. - Globus)
2017. jan. 25. 10:18
én elolvastam a tápszer-anyatej-cikkét, semmi olyasmi nincs benne, ami azt sugallná, "méreg" a tápszer
119. Panna.33 (válaszként erre: 118. - Globus)
2017. jan. 25. 10:14
Szerintem kevesebb követője van a agyhalottak köréből, mint Labant Csabának.
118. globus (válaszként erre: 117. - Panna.33)
2017. jan. 25. 10:10

Így van. Tehát semmi nóvumot nem állít, ellenben a tápszerről annyi rosszat, mintha mérget adnánk a gyereknek.

Lázcsillapításban eddig is tudtuk, hogy meddig hőemelkedés, mettől láz, extrém láz. Neki sikerül úgy publikálni,hogy bizonyos értelmezni nem tudó lények feltétel nélkül igyák szavait.

Kicsit veszélyes, no. Mint az interneten szerzett infók, úgy általában.

117. Panna.33 (válaszként erre: 116. - Globus)
2017. jan. 25. 09:45

Én úgy olvastam, hogy az anyatejes táplálást preferálja egészségi okokból.

Nem hiszem, hogy ez tudománytalan bullshit lenne.

116. globus (válaszként erre: 114. - Panna.33)
2017. jan. 25. 09:21
Például a tápszerekkel kapcsolatban nyilatkozik elítélően, honnan tudhatja, hogy valakinél nincs más megoldás? Rengeteg gyerek tápszeren nő fel, és egyáltalán nem betegesebb, mintha anyatejes lett volna, persze erről nincs statisztika. De ÉN állítom, ezért el kell hinni :D
115. syria (válaszként erre: 5. - Toprengo)
2017. jan. 25. 09:17

Bizonyos kereteken belül. A 42 fok ezen kívül esik.


Amúgy nem értem, miért vetkőznek ki az emberek magukból ilyen, vagy hasonló téma miatt.

A legkényesebb dolgokat is meg lehetne beszélni kulturáltan. De mindig akad egy hülye, aki elveti a sulykot, a többi meg élvezettel követi.

114. Panna.33 (válaszként erre: 108. - Globus)
2017. jan. 25. 09:08
Tudnál linket küldeni, vagy témakört?
113. Panna.33 (válaszként erre: 106. - Levarosbukta)
2017. jan. 25. 09:03

Ezt úgy mihez kapcsolódva?

Ki kell szidni?

112. Panna.33 (válaszként erre: 105. - Forrest2010)
2017. jan. 25. 09:01
Valami hivatalos statisztikát linkelnél erről? Köszi.
111. Panna.33 (válaszként erre: 109. - Globus)
2017. jan. 25. 09:00

:DDD

Gondolom nem.

110. LoIIy
2017. jan. 25. 08:59

A láz a szervezet barátja, mert a gyógyulást segíti, de 39 körül csak pár órát szabad lázasan hagyni a beteget. 42-nél pedig felelőtlenség nem csillapítani.


Ha pár óra alatt nem pusztultak el a kórokozók a láztól, akkor a szervezet majd másképp veszi fel a harcot ellenük.

109. globus (válaszként erre: 104. - Panna.33)
2017. jan. 25. 08:57
Az, hogy a homeopátiát marhaságnak tartja, jó ötlet :) Vajon mi lehet a véleménye a magas lázas eset + homeopátiát ötvöző szülőkről? Meghasonlik?
108. globus (válaszként erre: 18. - Toprengo)
2017. jan. 25. 08:49
Nézz utána, mennyi hülyeséget is beszél. Volt, amit betiltottak.
107. globus (válaszként erre: 46. - Toprengo)
2017. jan. 25. 08:45

Nem kell szélsőségekbe esni, de 42-vel életveszélyes állapot van. Gondolom, azért nem mértél többet, mert a legtöbb hőmérő 42-ig mér. És akkor mi van?

Jézusom.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook