Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Békés Bogyósok fórum

Békés Bogyósok (beszélgetős fórum)


145. 470f6cae11 (válaszként erre: 144. - VictoryS)
2011. ápr. 10. 16:10

Drága Vik!!


Zenén nőttem fel, sok-sok éven keresztül énekeltem , és zongoráztam. Nem is tudom elképzelni az életemet nélküle.


Amit hallottam olyan gyönyörűséges volt, hogy bekönnyesedett tőle a szemem.

Köszönöm!

2011. ápr. 10. 15:57
Tettem fel egy új videót a naplómba! Sok szeretettel NEKTEK! :)
143. Csipkerózsika (válaszként erre: 133. - 0e9d6cd002)
2011. ápr. 10. 14:13

Csajok, ez a "háromszögelés" nem hülyeség!

Nem,nem, sajnos nem saját tapasztalatom, hogy működik... De tényleg működik.

Méghozzá a barátom az élő bizonyíték rá. Szeptemberben költöztünk össze, és egy csomót fogyott decemberig. Pedig rendesen evett itthon is, nem is figyelt oda, csak éppen más szokásokat vett fel.

Otthon anyuci minden reggel csinált neki szendvicset, amit vitt magával dolgozni, azután délután bőséges ebéd és kiadós vacsora.

Én ugye nem kelek korábban azért, hogy szendót csináljak, magamnak sem szoktam vinni, tehát változott a rendszer. Rászokott a drágám a reggelire. Arra a reggelire, ami olyanformán néz ki, mint másnál egy ebéd, tehát 2 hatalmas tányér meleg étel... Munka után még 1-2 tányér, este pedig már alig eszik valamit, inkább gyümölcsöt, vagy egy szendvicset esetleg.

Ez valójában maga a Murci módszer. Egy-két hónap alatt az összes pocakja lement, mindenkitől azt hallgattam, hogy adok-e neki enni, vagy esetleg beteg-e, mert úgy lefogyott "szegény". Már tiszta ideg voltam ezektől a vicces megjegyzésektől.

Meg attól, hogy én voltam az élő bizonyíték, hogy főzök és nem is rosszul, mert én az esti kajálásommal szépen magamra szedtem, ami róla lement...

Én nem reggelizek: nem is vagyok éhes, és nem bírok korábban kelni ezért. 10-11 körül szoktam először éhes lenni. De már látom, hogy muszáj lesz átállnom, másképp nem fogyok le.

Istenem, mit bosszankodtam, hogy én erőnek erejével nem tudok fogyni, ő meg csak dobálja le a kilókat!

2011. ápr. 10. 13:31

Sziasztok!


Wendy! Egyszer leülünk egy jó kávé mellé, egy jó kis cukiba, és csak nézzük ahogy mások eszik a sütit, mi meg majd csevegünk a kávénkat kavargatva... :)


Minibolha kedves! Igazad van, mindenki szabadságot kapott, és nem a hely a lényeg,hanem ami a szívben van. Ezért lesz majd sok meglepi a végén! :)


Kedves Vörösö Dögös barátném! Azt is ismerem amiről írsz... Majd egyszer talán veled is kávézunk egy jót és kivesézzük...


Addig is maradjunk a fogyinál. Én tegnap sokat ettem. Ma meg isteni kakaós csigát sütöttem, és ki bírná megállni hogy ne egyen belőle???? Hát én nem. Mérleg távozz tőlem!


Na megyek mert sül a második adag...

2011. ápr. 10. 10:54

Lafogyikláb!


Marcel azt írta, hogy ha ph.....-s vizben főzök babgulyást sunkával, virslivel,pici gulyáshússal és csipkedettel, az egy szenzációs fogyiétel.


Hallgatok Marcellre. Ezt főztem.


Bolhácskám, köszönöm, hogy megismertettél Marcell-barátoddal:)

2011. ápr. 10. 10:26

A valláshoz kapcsolódóan azt gondolom, hogy a barátság mélysége, és a másik iránt érzett elfogadó szeretet a meghatározója annak, hogy mennyire fogadjuk el a másik véleményét. Akár a valláshoz kapcsolódóan.


Nem tudom írtam-e ,hogy mélyen hívő ember vagyok. Hiszem az ujjászületést. Vallás terén a buddhizmus áll hozzám a legközelebb.

Magamról: 12 éve csöppentem ebbe a varázslatos világba, amit ezoterikának neveznek. Végeztem agykontrollt, reiki, regressziós visszavezetést, és reinkarnációs visszavezetést. Hiszem az Atyát és az ujjászületést.

Az életemben számtalan jelet kaptam. Nagy megtiszteltetés, hogy a baráti körömben gyógyítók, felszentelt esszénus pap, és látó is van. Tőlük mindig kapok segítséget, ha nem látom az utat.

Hiszem a mágiát, és már én is éltem vele.

A megérzéseim nagyon jók. Sokszor ha felhívnak a szeretteim, tudom hol vannak, vagy éppen mi van velük . ( Ettől ők is és én is meg szoktam kicsit ijedni).

A gyökereim Romániába valók anyai ágon. A reiki mesterem szerint ( Ö nagy név a szakmában) a véremben van a mágia.

De talán életem legkiugróbb eseményei:

- egy olyan anya, aki nagyon maga s beosztású, és iszonyatos kegyetlen természetű, de csak velem. ( ma már tudom, hogy ennek így kellett történnie. Ez indított el a mostani úton) Köszönöm az Atyának, hogy nincs bennem gyűlölet, hanem megbocsájtást érzek. Azonosulni nem tudok vele - már nem is kellene, mert halott. De nincs bennem harag iránta!

-egy teljesen ísmeretlen társaságban szellem idézés. A tányéron keresztül engem hívott a megigézett szellem.

A szellem üzenete: " Beteg lettem nem a Te hibád, éljél boldogan" Majd a tányér leírta az anyám leánykori nevét Ismétlem, senki nem ismert ott engem.

- a nagyobbi gyerekem külföldre ment dolgozni. A repülőtéren kiderült, hogy más bőrőndjét vette el. A Ferhegy tele volt utasokkal. Beálltam a sarokba. A tömegből kivállt egy ember, és hozzámjött. Kértem, hogy nézze meg a névjegyet, nem akarta, bizonygata, hogy az övé a csomag.

Nála volt a gyerek bőröndje, és nálunk az övé. Alig tudtuk levakarni, olyan hálás volt.

-azt álmodom éjjel, hogy a gyerekem beteg, nagyon-nagyon. Pár nap múlva hív telefonon. Elmondja azt, amit megálmodtam Szóról-szóra.

- A másik gyerekemet hívom Köszön, szía Anya! Kérdem: fáj a fogad? IGEN !! Honnan tudod? És fogalmam sincs. Érzem . . .

És sorolhatnám tovább


Az életemben amit nem tudok elviselni: a gyermeki könnyeket. Akkor és ott meghalok.

A bántást a kiszolgáltatott élőlények felé ( gyerek, öregek és állatok).

Nem tudok elmenni emberek mellett segítségadás nélkül..Akkor és ott nem igazán érdekel, hogy miért került bajba, segítek, ha tudok. Az, hogy az illető ezt hogyan használja, úgy gondolom, az ő döntése, engem már nem érint.

használom azokat az eszközöket, amit az Atya adott nekem. Magam felé és mások felé.

Azt mondják, nagyon jól tudok hallgatni Másokat, bajbajutottakat. És ez így van. De csak akkor , ha látom bennük azt, hogy el akarnak indulni. Ha nem, akkor a baj pátyolgatásában nem vagyok partner.


Szerintem ezek jellemzik Bibét igazándiból. Ez vagymuk én....:)

139. 470f6cae11 (válaszként erre: 129. - Wendy78)
2011. ápr. 10. 10:07
Te is Szivem nekem az vagy!!
2011. ápr. 10. 08:32

8.

Murányi Marcell

MINDENEVŐ FOGYÓZÁS

avagy a Murci-módszer


Testi mese


De ez még semmi! Minél közelebb kerültem az áhított célhoz, annál jobban lassult a fogyásom. Az utolsó néhány kiló - amely leginkább az állam alatt és a pocakomon terpeszkedett - ment le a legnehezebben.

Amikor csontra elértem a hőn áhított célt, akkor csaptam a homlokomra: te jó ég, az utómunkálatok akár hónapokig is eltarthatnak! Erről szó sem volt! Azt hittem, ledobok néhány kilót, azután olyan fantasztikus pasi leszek, amilyet még nem látotta XV. kerület.

Ez volt az álom.

A valóságban viszont a már említett helyeken emberesen lifegett a bőröm. Ezt a lifegést csak és kizárólag némi fizikai erőfeszítéssel lehet hatékonyan megszüntetni. Magyarul mozogni kell, hogy azt a...izé, fűzfánfütyülő, kaporszakállú nemjóját az egész miskulanciának!

Tudom, ez borzalmas, meg unalmas - már megint arra akar rávenni valaki, hogy mozogjál -, ráadásul el sem tudod képzelni, mikor tudnál időt szakítani egy kis mozgásra. Csak egy tipp: bármelyik tévéhíradó alatt. Annyi idő bőven elég.

Én már tudom, te még nem: nemcsak elkezdeni, hanem befejezni is kínkeserves. Ha legalább tíz kilóval könnyíted meg a helyzetedet, akkor lehet, fél évig kell még dolgoznod azon, hogy elégedett legyél magaddal.

Nagy vonalakban.

Azt javaslom, már most add fel, vagy keress valami tuti módszert, hátha megtalálod a boldogságot.


(folytatjuk:)

2011. ápr. 10. 08:14
Na és mééééég.....
2011. ápr. 10. 08:13

7.

Murányi Marcell

MINDENEVŐ FOGYÓZÁS

avagy a Murci-módszer


A háromszögelés hatására az első hét kiló szinte észrevétlenül tünt el rólam.

Azután egy hétig nem történt semmi. Semmi.

Semmi!

Őrjítő helyzet volt, de a folyamat végére megtanultam -némi képzavarral: husznkét kiló bizony hosszú idő -, a szervezetem mindig pihenőket iktat közbe, amíg átáll új kiterjedésem kezelésére. Ez törvényszerű: rengő hájamat ugyanúgy el kellett látni vérrel, mintha valami létfontoságú szerv lenne, rengeteg testemet ugyanúgy védenie kellett az immunrendszeremnek, mint a vékonykát.

Háromszor, mindig nagyjából hét kiló leadása után egy-másfél hétig megálltam a csökkenésben és tartottam a súlyomat.

E technikai szünetekre nem tudtam felkészülni, hiszen sohasem jutottam el régebben addig, hogy hét egész kilót leadjak, azt pedig el sem tudtam képzelni, hogy háromszor hetet és még egy picit.

Az első szünetnél kis híján feladtam, már-már ott tartottam, hogy visszatérek régi, bevált, zabálós életmódomhoz, azzal legalább nem volt semmi gondom, hiszen a kaja leápol, kikapcsolja az agyamat, s a jóllakottság kellemes babakori biztonságérzetet nyújt.

Mégsem adtam fel, mert dühös voltam. Igen, dühös.

Nem tudtam megérteni, hogyan lehetséges az, hogy megálltam a visszafejlődésben. Pedig minden rohadt kis előírást betartottam! Hát már önmagamban sem bízhatok? Így átvertem volna magam? Nem ezt ígértem nekem! Végállomás, nem megy tovább? Én ezt mertem tenni velem?

De nem untatlak tovább az önmarcangolás különböző fokozatainak leírásával.

Mire rájöttem a megoldásra -hiába a fogyókúra lelassítja a gondolkodást -, addigra újból elkezdtem fogyni.


(folytatjuk:)

2011. ápr. 10. 07:46

Mielőtt tövig rágnátok körmeiteket....

Itten jön a mai bónusz folytatás :)

2011. ápr. 10. 07:39

Itt vagymukk mán Lolekem!


Csak hát héjtvége vagyon, s ilyenkor LA géphez ülés megoldhatatlan, bokros (t)ennivalóim közepette.

A maileket is veszem! Millió tsók értük és hamar válaszolok.


Wendikém!


Ilyen olyan csalódásaimnak, se szeri se száma a különböző kapcsolatok elvesztése területén, különböző gyülekezetek és felekezetek kapcsán.

Mégis azt mondom, hagyjuk meg a szabadságot másoknak, hogy ottan és abban higyjenek amiben az békességük vagyon. Az Istentől szabad akaratot kaptunk a Vele való kapcsolat megélésére, tehát ne izzgasson minket, hogy ki, mit, hol, miért...

Rájöttem: ez részlet kérdés. A SZERETET a fontos!

Akik meg elfordulnak tőlünk, ilyen vagy olyan indokokkal, az is az ő lelkiismeretüket terheli (vagy nem...). Ezért majd nekik kell felelniük. Ha számonkérünk, vádaskodunk, ítélkezünk (nem mintha te ezt tetted volna), akkor olyanokká válunk mint ők. Tehát, szerintem ebből jobb ha kimaradunk.

Szerinted?


Ölel:

Bolek


(én is "használó" voltam mielőtt kimentett volna a Természetfeletti. Mindez felekezetektől mentesen történt! Az Istenkapcsolat nálam így kezdődött. Hát... mostmán ezt is tugggyátok :)

2011. ápr. 10. 07:21

6.

Murányi Marcell

MINDENEVŐ FOGYÓKÚRA

LA Murci-módszer


Háromszögelés


Elkezdtem a Murci-módszert.

Azelőtt reggelente éppen csak haraptam valamit.

Akkor ebédeltem, ha volt rá időm. A napi tápanyagszükségletem túlnyomó részét este nyolc és tizenegy között lapátoltam magamba. Hej, gyakran éjjel egykor is bevágtam második, harmadik vagy ki tudja hanyadik vacsorámat. És még a lelkiismere-furdalás szikrája sem villant fel bennem. Sőt, úgy éreztem, ez a minimum, és ez nekem jár, mert kemény munkával érdemeltem ki.

Ha visszagondolok azokra a bohó lakmározásokra, azt hiszem, átlagban nem ettem sokkal többet, mint amikor áttértem a Murci-módszerre, de az időzítés katasztrófálisan rossz volt.

Képzelj el egy háromszöget, amely az étkezésedet modellezi. Ha nem tudsz ennyire elvonatkoztatni, gondolj a cukrászda hűtőpultjában csúcsosodó piramisszeletre-ó, az a finom csokihab a piskótarétegek között-,s utána már könnyű magad élé idézni a háromszöget.

A Murci-módszer előtti állapotban a háromszög a csúcsán állt: ez a regelli, a kiszélesedő talapzata meredt az égnek: ez a vacsora, vagy inkább éjjeli...Ezt a háromszöget kellet a csúcsáról a talpára állítanom: tehát reggel sokat enni, délben kevesebbet, este és éjjel pedig semmit.

Tudom, ez olyan, mintha azt mondanám: az ég kék, a fű zöld.

Ám ha egy kicsit magadba nézel, rájössz, ez valóban ennyire egyszerű. Igaz, mindig a magától értetődő, vagy annak látszó dolgok a legnehezebbek. Egyetlen összetett mondat a háromszögelés lényege- reggel sokat enni, délben kevesebbet, este és éjjel pedig semmit-,s ami ebből következik, legalább olyan drámai, mint a magyar szórakoztató műsorok.


(folytatjuk:)

132. Wendy78
2011. ápr. 9. 23:57

Na jó, azt a témát amit megszerettem volna osztani veletek ma, azt meghagyom holnapra!


Tudom túl sok a Pegazus energia ilyen késői délután:)


Viszont holnap, ha mindenki itt lesz remélhetőleg,

megosztom veletek ezt a szomorú de egyben nagyon érdekes és furcsa történetet ami velem történt.....



Jó éjt lányok!

131. Wendy78
2011. ápr. 9. 23:51

Más: Egyébként olyan vacak,hogy ez a fórum így késő esténként csak a magányomról szól!:(


Bihbe drága! (milyen meglepő:) a Zen nekem is hasonló dolgokat hozott..Tudod, mellékhatása nem volt idáig sem, viszont mostanában hatása sem. Mégis úgy érzem én is, hogy egyre jobban nem érzek semmit de mégis hat ...valahogy...már nem eszem csak egy nap egyszer és főzőcskézni sincs kedvem stb. stb.

Jó, mondjuk a csirkés ebéded nekem betette a kaput mert megint szerencsétlen flótásnak éreztem magam.Ha én ennyit ennék és ilyen (módban), biztos híznék!

Nem gond, marad a boldog koplalás és a súlyom is egyenlőre.:)

130. Wendy78
2011. ápr. 9. 23:38

Drága Tűz Kakas Hölgy!

Neked tartoztam és szeretném ezt leróni.

Mentségemre szolgáljon,hogy annyi történés vett körbe-körbe a napokban,hogy nem tudtam kibontakozni-e kérdéskörben!..

Viszont azt mondom és Őszintén, hogy nincs mit aggódni!

Számomra irigylésre méltó akaraterővel rendelkezel!

Kiváló szervező vagy és kiváló vezető. Hatásosan irányítasz másokat ha akarsz de egy dolgot mindenféleképp meg kell tanulnod, hogy e remek képességeid kamatoztasd: rá kell jönnöd, hogy a nyers szókimondásod nem épp a diplomácia fegyvere...Soha ne hagyd figyelmen kívül a rózsáid véleményét sem:)

Ha mind ezt meg tudod oldani, a legvadabb álmaid is fölül múlná sikereid!!!



"'Ha valaki a jó ítélő képességéről, az igazságosságáról, az őszinteségről és a becsületességről híres, az már önmagában fél siker."-ez a Kakas.



Üdvözöllek téged és örülök,hogy ilyen ember vagy és ismerhetlek legalább virtuálisan!

A legfontosabb talán, hogy a Rózsáidra Nagyon Vigyázz!!!

129. Wendy78
2011. ápr. 9. 23:13

Kedves Bihbe!


Fontos lettél nekem!

Azt hiszem ez olyan mint a Kis Herceg és a Róka története!


Ehhez nem is tudok többet hozzá fűzni....:)))

128. Wendy78
2011. ápr. 9. 23:06

Kedves Vic!

Már egyszer ezt a témát elkezdtük valahol vesézni..

Arra gondolok, hogy én akkor is éreztem a szélsőséges gondolkodást tőled ebben a kérdésben...

Nem válaszoltam akkor szivem szerint, mert nem ismervén téged, nem akartam a lelkedbe gázolni esetleg...

Arra a feltevésedre mondom ezt, hogy inkább ez az út mint a drog stb...


Még mindíg úgy érzem egyébként,hogy nem merek veled erről a témáról beszélni, mert Talán nincs itt az ideje, vagy mert tényleg félek attól, hogy az ellenvetésemmel rossz érzéseket keltenék benned.

Egyszer szeretnék erre sort keríteni mert azt hiszem ha valaki ebben a témában érintett de mégis merőben másképp látja az életet az én vagyok!


Hidd el nekem, ha leülnénk egyszer és elkezdenénk mondani, mondjuk 4 éves kortól a mai napig, megdöbbennél, hogy mennyire hasonló és hol válik el az életünk és hogy MIÉRT?!

Nem tudom te hogyan vagy ezzel de én nagyon szeretek olyan emberekkel beszélgetni, akik (elsősorban értik miről beszélek:)) de más véleményen vannak mint én.Akik hasonló dolgokon mentek keresztül de mégis másképp élték meg!

Ez nagyon Izgalmas!

Viszont már nagyon unom azt,hogy olyan társasággal és egyénekkel osszam meg a gondolataimat akik vagy nem értik miről beszélek vagy félreértik, mert nincs kapcsolódási pontunk!!:)



Szóval szívből remélem,hogy egyszer talán kettesben megvitathatjuk ezt a témát!:)


Addig is hibernáltam.....

2011. ápr. 9. 17:31

Bolek Sógor , merre vagyol?


Remélem nem magammal levelezek!!!


Gyerekek, ez fantasztikus, nézzétek meg!

Az alábbi sort jelöljétek ki, és másoljátok be a böngészőbe. Összesz.rjátok a bugyótokat!!


[link]

2011. ápr. 9. 14:24
A kaja nem ízlett :((
2011. ápr. 9. 13:11

Lalányok! Szasztok!


Döbbenetes felfedezést tettem. Kb 10 napja szedem a zent. Ma kezdett el hatni.....


Ennek ellenére a Marcell módszere nagyon köllene!!


Ma ebéd: Husi leves sok zöldség, rántott pipike, habos kolompér püre, túros ( nem ló) rétes gazdagon megöntözve tejföllel. Hozzá nyer ubi szerbesen elkészítve.

Porcicák a pórszívóban, kiteregetve a mosott ruha.


Hónap dódozni kell, hoztam haza rengeteg munkát.

Puszi Mindenkinek ( persze nem úúúgy és nem oda!)

124. pintyo577 (válaszként erre: 115. - 0e9d6cd002)
2011. ápr. 9. 11:35

Nagyon ügyes vagy.

Mindíg itt vagyok a fórumon, csak nem írok (mert nincs mit), de mindíg olvaslak benneteket.


Most valahogy nekem nem megy semmi, se a kondi, se a diéta, csak a szauna, de az magában kevés


Nem tudom mit kellene csinálnom?

Itt a tavasz és nem fogyok, a francccccba!!!!

2011. ápr. 9. 10:04

5.

Murányi Marcell

MINDENEVŐ FOGYÓZÁS

avagy a Murci-módszer


Négy hónap szigorított


Mivel tisztában voltam azzal, hogy nem sikerülhet egyik napról a másikra, adtam magamnak négy hónapot.

Miért éppen négyet? Tényleg, miért? Miért is...?

Megvan!

Úgy gondoltam, heti másfél-két kilónál többet nem szabad leadnom, legalábbis átlagban ezt a mennyiséget kell lehámoznom magamról, így nem eröltetem meg habtestemet és a szervezetemet.

A második ok: az étkezésemen nem akartam változtatni, hogy elkerüljem az elvonási tüneteket követő, teljes filmszakadással járó konyhai ámokfutást. Hiszen ha kihúzom az étlapomról a szalonnát, előbb utóbb bizonyosan annyira megkívánom, hogy csak valami elképesztő mennyiség elfogyasztása nyugtat meg. Kicsit túlbisztosítottam magam, mert szalonnát színte nem is szoktam enni.

A harmadik ok: úgy éreztem, minél lassabban csinálom, annál biztosabb a végeredmény.

Végül bebizonyosodott-legalábbis számomra-, jól döntöttem.

Bocs, tudom mennyire elkeserítő, hogy a fogyáshoz idő kell. Ha már most elment a kedved a Murci-módszertől, tedd le ezt az izét, ne is törődj velem, á nem érdekes, kinek fontos, ugyan, nem érdekel senkit.


(folytatjuk:)

122. 0e9d6cd002 (válaszként erre: 117. - Csipkerózsika)
2011. ápr. 9. 09:39

Kedves Csipkerózsika!


Nagyon örülünk, hogy csatlakoztál!


Mint minden új tagot téged is megkérlek, hogy olvasd el a fórum legelső bejegyzését!

Ez a szabályzatunk :)


Továbbra is olvass minket és írj nekünk sokat-sokat!


Szeretettel:


Bolha

2011. ápr. 8. 20:57
Na megyek pihizni,mert reggel korán indulok vissza az nagy faluba! :)
2011. ápr. 8. 20:56

Fogyi téma:


Ma reggel is Mycoval kezdtem, és most is egy kisebb adagot "ettem" belőle. Annyira durván telít, hogy ebédig eszembe sem jutott a kaja. Olyan volt, mint a legjobb étvágycsökkentő, csak durva mellék- és rossz hatások nélkül. Ebédre elég volt egy mini adag, néztek is rendesen, hogy visszatetettem a fél adagból is még egy kicsit. És nem voltam utána sem éhes... :)


A hangulat meg fergeteges amint látom! Maradjatok is ilyen vidámak!


És én is észrevettem, hogy az immunrendszert kilövi a bogyó, és nekem is fájogatott a vesém! A depit meg a rossz álmokat meg már mondani sem kell gondolom...

119. VictoryS (válaszként erre: 118. - Csipkerózsika)
2011. ápr. 8. 20:54
Hát alapvetően erre nem tanít senkit a gyülekezet, mármint ha egyről beszélünk... Ez egyéni döntés kérdése, hogy ki mit tesz az életével. A gyülekezethez való csatlakozás nem egy törvényrendszer magára erőltetése az embernek, teljesen másról szól. Senki nem kötelez senki arra,hogy elhagyja a barátait, vagy a hobbiját stb. Látod, én is itt fogyózom, pedgi 17 éve a gyüliben vagyok, mondhatni itt nőttem fel. Amit anno elhagytam, azt meg jobb is volt elhagyni. (sátánizmus, alkohol, drog... mondjam még) Na ilyeneket tényleg el kell hagyni, de a normális dolgokat nem. Na persze, lehet hogy nem egy közösségről beszélünk, mert vannak más szélsőségesek, akik tényleg ilyen hülyeségeket kérnek a tagoktól. Na attól én is óva intenék mindenkit. :)
118. Csipkerózsika (válaszként erre: 65. - Wendy78)
2011. ápr. 8. 19:20

Ezzel a gyülekezettel kapcsolatban sajnos nekem is van rossz tapasztalatom. Baráti társaságunk egyik nagyon kedves és értékes - de kissé befolyásolható és kiegyensúlyozatlan - tagját sikerült beszervezniük.

Alapvetően vallásszabadság van, tehát eddig nincs is semmi probléma. A gond ott kezdődik, hogy bár ódákat zeng a dologról a srác, és a kizárólagos titok birtokosának tartja magukat, akik egyedül fognak a földön üdvözülni, mégsem azt látom, hogy jó hatással lenne rá ez az egész.

Teljesen megbízhatatlan lett és zárkózott, sehová nem akar eljönni, semmilyen társaságbeli program nem érdekli, csak bezárkózik a szobájába, nem lehet elrángatni sehova, a korábbi hobbijai nem érdeklik, amik pedig tartalmas és egészséges tevékenységek voltak (pl. sport, túrázás)

Nos, én nem szólhatok bele, ha neki ez kell, hát rajta. De nem értem, ha egy közösség és egy vallás annyira jó dolgokra tanít, mint ahogy ő beszél róla, akkor hogy lehet az, hogy minden értékes dolgot felad az életében, mért van az, hogy rosszabbul van tőle?

Mert ez a helyzet. Dicsőíti a közösségét és a vallást, miközben szemmel láthatóan depressziós...

Én nem értem mért kell ez valakinek, sajnálom a srácot, nagy kár érte. Elpazarolja az életét, én úgy látom.

Én is hiszem, hogy kell foglalkozni magunkkal, a lelkünkkel. De nem kell érte minden jó dolgot, élményt feladni.

2011. ápr. 8. 19:06
Hát én már csak a Murci módszerben bízom, minden más csődöt mondott nálam.
2011. ápr. 8. 18:20

Szombat a takarítás napja! Vagy mégse?.....


Szösz néne


Fönt a Maszat-hegy legtetején,

ahol érik a Bajuszos Pöszméte,

és ahol sose voltunk még, te meg én,

ott ül a teraszán Szösz néne.

Ott ül a teraszán,

vénkora tavaszán,

néha kiújul a köszvénye.


Ott ül dudorászva egy ósdi hokedlin,

szimatol körülötte az öszvére,

hogyhogy sohasem tetszik berekedni

a nagy dudolásban, Szösz néne?

Hogyhogy a köszvény,

hogyhogy az öszvér

nem szegi kedvét, Szösz néne?


”Hát, tudjátok, ez úgy van, gyerekek,

nálam csupa szösz az asztal, a kerevet,

csupa szösz a tévé, csupa szösz a telefon,

szösz van a padlón, csempén, plafonon,

szösz van a hokedlin, szösz van a nokedlin,

szösz van a hajamon, a fülemen, a szöszömön,

öszvér, köszvény, semmi sem búsít,

nem szegi semmi se kedvem, köszönöm. ”


Futottak a Takarítók a teraszhoz,

sipitoztak máris: „Szösz néne,

Csupa szösz a függöny, csupa szösz az abrosz,

nem lesz ennek rossz vége?

Csupa szösz a nyugdíjm csupa szösz a TAJ-szám,

szösz van a porcica kunkori bajszán,

szösztelenítsünk, portalanítsunk,

föltakarítsunk, Szösz néne?”


Fönt a Maszat-hegy legtetején,

ahol érik a Bajuszos Pöszméte,

és ahol sose voltunk még, te meg én,

dudorászik a teraszon Szösz néne:

”Szösztelenítés, portalanítás,

föltakarítás? Kösz, még ne. ”

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook