Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Békés Bogyósok fórum

Békés Bogyósok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... ❯❯
295. Csipkerózsika (válaszként erre: 291. - 0e9d6cd002)
2011. ápr. 23. 10:48

Köszönjük, hogy a kimerültséged és a húsvéti készülődés mellett szűkre szabott szabadidődben ismét megosztottál velünk egy gyöngyszemet.


Én elárulom nektek, - büszkén és örömmel - hogy fogyok. Hétfőn lesz két hete, hogy átálltam a reggeli evésre. Értsd ez úgy: reggeli zabálásra.

Vagyis a felkelést követően nem egy szendvicset eszek, hanem két tányér rendes kaját, esetleg még sütit is, vagy amit épp kívánok. Ebédre is eszek, picit kevesebbet, mondjuk egy tányér kaját.

És láss csodát: este nem vagyok éhes. 4-5 körül jön max. egy szendó, vagy valami kis gyümölcs, egy kis könnyű uzsi, ez elég is. És hihetetlen, de fogyok, pedig eszek én mindent: csokit, sütit, tésztát, husit, nem figyelek oda, eszem, amit megkívánok. És láss csodát: fogyok.

Szinte hihetetlen. Már magában az, hogy nem vagyok éhes este. Próbáltam én már leszokni az esti kajálásról, de hát kérem, ha az ember lánya délelőtt 11-kor eszik először, persze hogy estére van kiéhezve, hisz kell az energia. Na de ha már reggel feltankoltam, akkor semmi szükség rá este.

Valójában semmivel nem eszek kevesebbet szerintem, mint eddig. Mégis megy le a pocim, és az a gatya, ami 3 hete rám se jött, már kezd nagy lenni. Ja és jobban alszok, több az energiám, és soha nem érzem azt, mintha kövek lennének a gyomromban. Úgy tapasztaltam, hogy amit délig eszek, az könnyedén és észrevétlenül hasznosul, és délután lassul az emésztés.

294. Csipkerózsika (válaszként erre: 293. - Csipkerózsika)
2011. ápr. 23. 10:36
Bocsánat, SÓT.
293. Csipkerózsika (válaszként erre: 292. - 470f6cae11)
2011. ápr. 23. 10:36

Hm, sőt? Még nem hallottam erről.

Ez mire jó, megtisztítja az energiákat?

292. 470f6cae11 (válaszként erre: 290. - Tündi66)
2011. ápr. 23. 10:31

Tündi, neked most feng-sui kell.

Ha egyedül vagy , csinálj rendet. Törölgess le mindent. Pórszívózzál ki, és moss fel. Ha ezzel megvagy, egy kis tálába tegyél sót. Ezt a lakás sarkába tedd.

2011. ápr. 23. 08:15

18.

Muányi Marcell



MINDENEVŐ FOGYÓZÁS

avagy a Murci-módszer



Varázsszavak


Sokszor, főleg esténként, úgy érzed majd, nem bírod tovább, ezt a könyvet a szemétbe dobod és jól bezabálsz. Hiába minden elszánás és agyi gyúrás, s a tervszerű, megelőző lelki karbantrtás. Ne hagyd, hogy a benned lakozó gömböc ösztönlény felülkerekedjen! Minden nap, ha kell, ha nem, mond el a varázsszavakat (meglátod milyen, jól jönnek a vész pillanatában, amikor már-már felülkerekedne az ármány): TE TUDOD, KÉPES VAGY RÁ, MEGCSINÁLOD, SENKI NEM ÁLLÍTHAT MEG, TE VAGY VAGY AZ EGYETLEN, A KÖR BEZÁRULT, A JÁTSZMÁNAK VÉGE, MINDEN ELLENÁLLÁS ÉRTELMETLEN, FEGYVERT A FÖLDRE, FELTARTOTT KÉZZEL EGYENKÉNT KIFELÉ...



Tele-vízió


Biztosan megakadsz majd néhányszor. Én számtalanszor megbántam, hogy elkezdtem kogyófúrázni. Pokoli estéim voltak két-három hetente. Kínlódtam. Szenvedtem. Pánikba estem.

Annyira magam alatt voltam, hogy azt fontolgattam: veszek napszemüveget, gumipapucsot, melegítőgatyót, izomtrikót, aranyláncokat, hátrazselézem a hajam, és sűrűn pittyegő mobilommal a kezembe bevonulok egy tetováló szalonba.

Te is annyira bekattansz esténként a vélt vagy valós éhségtől, hogy a varázsszavakat nem tudod végigmondani. Arról álmodsz, hogy igazán jól lakhatsz, tele-vízióid támadnak: malomkeréknyi tányérokat látsz, s rajtuk a csodát: mi szem-szájnak ingere...

Eddig és ne tovább!

A vesztedbe rohansz!

Ilyenkor próbálj meg az emberiség kultúrtörténetének tárházából erőt meríteni. Emlékszel az egyiptomi templomok falán látható reliefekre? Láttál ezeken dagadt fáraót?


Vészhelyzet


Képzeld el, este tíz óra van, s te már annira éhes vagy, hogy az előző pontben foglaltak nem váltanak ki belőled semmit, teszel az emberiség kultúrtörténetére, és mindenre, ami nem ehető, és beszűkült tudatállapotban tapogatózol a világegyetem egyetlen fizikailag létező fogalma, a hűtőszekrény felé, amelynek középső polcán hívogató, kerek téliszalámik, pufi kis tepertők, aranypiros kolbászok várják, hogy az arcod mögé rakjad őket, zsolozmázd a pótvarázsszavakat: SPÁRTAI SZELLEM, VASAKARAT, IZOMAGY. Ha ez sem segít, játsszál orosz rulettet! Még mindig jobb bátran szembeszállni a végzettel, mint röfögve tengődni az idők végezetéig.


(folytatjuk:)

2011. ápr. 23. 00:07

Mindenkinek nagyon boldogságos ünnepeket kívánok. Az enyém olyan semilyen lesz,de majd ezt is megszokom. Én akartam vállni. A lányok megnőttek. Most meg tiszta egyedül vagyok itthon,mert Andris az Apjával a mamánál alszik. Tiszta depi lettem. Ez a házon is melátszik. Nem csináltam tavaszi nagytakarítást! Olyan a lakás,mint a lelkem. Egy nagy káosz!!!És felfordulás!!

De nem akarom elrontani a kedveteket! Szép hétvégét mindenkinek!!

289. Wendy78
2011. ápr. 22. 23:48

Sziasztok!

Úgxszint elfáradva és kimerülten.Már javítani sincs erőm.Holnap érkezik a vendég sereg!Wendyke délelőtt még boltokba rohangál és délben elkezdi főzni a pörit bográcsba lent a vízparton úgy ahogyan azt kő.Hozzá edzi elméjét a gondolathoz, hogy mingyá itt a család...) Du.kezd kialakulni a káosz amit a családom bármikor bárhol kialakít mihelyst 5 főnél többen összegyűlnek!Este 7.Átruccanunk amúgy családostól a szomszéd városba egy óra bowling.(na nem nekem hanem a pöttöm 7 éves Kármennek mert ugye ezt nem lehet kihagyni)a nagynéni csak tanítja.Aztán a nagyi visszahozza, a fölnőttek meg mennek egy barát születésnapjára Zülleni! Eszem-iszom, aztán tánc-vihánc a közeli Retro-bárban.(Így megy ez 30 felé:)

Taxi hajnal haza, aztán kedves kis családom összeszedése másnap dél körül.

Újból kipakol kaja pia tárcsa, a nagy harcsa is előkerül amit csütörtökön fogtam!!!(75cm./3kg.)

A szűzérmék is a hűtőből,szállingóznak a barátok is, saslikkal krumplisalátával a kezükben.No nem baj azt is megsütjük!A nagyi specialitása is a hurka-kolbász bent a sütőben, a töltött káposzta meg fődögél közben.(csak,hogy éhen ne haljanak a vendégek:)

Közben Budapestről betoppan az új családtag is, meg a fent említett szomszéd városi barátok is mert ha lúd...

Ha mindenki itt van és már elég hangos a csorda, ettünk-ittunk, akkor jöhet megint a múlatás...

Csonakázás fáklya fénynél a dögi körösbe!

Játék: Párokba beszállunk a csónakokba.Minden kormányos mégiszik 3 kupica jóféle házi pálinkát! Kizárólag bekötött szemmel a víz közepén. Mindezt egyszerre teszik.Azután levész róluk a kötés és kezdenek evezni.A játék célja, hogy mindenki partra jusson minél hamarabb.De nem mindegy melyik partra milyen irányba természetesen!

A győzteseket tüzijátékkal üdvözöljük, a veszteseknek meg irányt mutatunk merre van az arra!:) (a tűz mester természetesen Wendy kisasszony mint mindíg.Na erről még egyszer mesélek:), milyen a Rózsika néni rózsa bokrát lángokba borítani a fordított Római gyertyával, vagy ugyanezt nővérem ingujjába bedugni:))


Ez mulatság eltart hajnalig, aztán ki-ki vackára, ki-ki lakóautójába elszenderül. Aki nincs meg az valószínű a szomszéd stégjénél kért pálinka menedéket és hajnalban megkeressük!

Húsvét hétfő reggelén meg a leányok és asszonyok vödrös locsókodásra ébredvén, piros tojásos válaszdobásokkal megsuhintják a legényeket!

Eztán-aztán valahogyan megbékélvén, mindenki sonka lakomára lész hivatalos!

A nagy család és barátok így összegyűlnek egy asztalnál, tele tömik még a bendőt és ki-ki szédszéled a nagyvilágba ahonnan gyütt!


No lányok nálunk így telik a húsvét!

Aztán legközelebb az Évad Nyitó Kerti Parti lesz számos családi esemény...Június 10.-én. No ez is hagyományos ünnep:))...de erről majd később....

Jó éjt Nektek és Kellemes Ünnepet!

288. zupo
2011. ápr. 22. 23:24

Sziasztok!


Szintén kellemes nyuszit kívánok mindenkinek !

És egy szolgálati közlemény büdöskének: privi ment parfüm infókkal ! :)

287. mirmur1
2011. ápr. 22. 22:44

Én is csatlakozóm az előttem szólókhoz és mindenkinek kellemes húsvéti ünnepeket kívánok.

Már most félek a sok kajálástól remélem kibírom hogy ne egyek süteményt.

Ma nagyon elfáradtam, sok volt a rohangálás ezért megyek is aludni remélem a holnapi napom kicsit nyugisabb lesz.

Jó éjszakát mindenkinek!

2011. ápr. 22. 21:02
Sziasztok! Holnap a két nagylányommal megyek BP-re, ma egész nap sütöttem-főztem. Mindjárt pakolok, aztán megyek alduni, mert korán kelünk. Mindenkinek szép hétvégét!
2011. ápr. 22. 19:59
Kellemes Ünnepeket és sok jóképű locsolót kívánok mindenkinek!!!
2011. ápr. 22. 19:45

A kiégés számomra az elfáradást jelenti. A lelkesedés még meg van, de fizkailag és pszichés en kimerültem, lemerültem.

Most persze fáradt is vagyok az utazástól és a Szegeden történtektől..

Holnap jobb lesz.



"A burnout (kiégés) szindróma krónikus, emócionális megterhelések, stresszek nyomán fellépő fzikai emócionális, mentális kimerülés állapota."

H. Freudenberger


Tanultam a suliban :)


Áldott Húsvétot kívánok én is LA nektek! :)

2011. ápr. 22. 18:19

Drágáim!!


Mindenkinek békés húsvétot kívánok.


Nem panaszkodni akarok, de olyan hajtás volt az elmúlt pár hetem, hogy teljesen kifordultam magamból.


Ma délben hazajötte, és a lesötétített szobában feküdtem órákon keresztül, és semmit nem csináltam.

282. 470f6cae11 (válaszként erre: 281. - 0e9d6cd002)
2011. ápr. 22. 10:21
A kiégés az, amikor már nem érinti meg a lelked!!
2011. ápr. 22. 10:08

Anyók!


Írtóra megviselt ez a tegnapi nap.

Négy éve dolgozom a szociális szférában.

Ezalatt nap mint nap, durvábbnál durvább ember és embergyerek sorsokba látok bele.

Azt hittem már immunis vagyok, mégis ez a tegnapi dolog is mély és fájdalmas nyomot hagyott bennem.

Lehet, hogy nálam már elkezdődött a segítő szakma egyik leg általánosabb betegség, a kiégés?


Írom a Murcit is, de nálunk már Húsvéti a szünet ,így ivadékaim itthon leledzése miatt, ritkábban tudok majd jelentkezni.

280. Csipkerózsika (válaszként erre: 279. - 0e9d6cd002)
2011. ápr. 22. 09:15
Ok, már alig várom!
2011. ápr. 21. 21:03

Gyerekek!!!!


Nagyon beindultatok!!!!!

Bezzeg én csak magammal levelezgetek, amikor itthon vagyok :(


Rózyikám!


Tegnap este dupla dózist nyomtam Murcuskából a kedvedért, hogy ma ne legyenek elvonási tüneteid.

De hónap megint sokat idézek nektek, megígérem!


Nem tom most elolvasni amiket ma írtatok, mert hulla vagyok. Mint aki egy egész doboz bóhaírtó után van.


Pusza mindenkinek!

2011. ápr. 21. 20:16
Meg különben is földgázzal közlekedek, ami kevesebb mint felébe kerül a benzinnek... :)
2011. ápr. 21. 20:14

Nem volt könnyű visszaolvasni, de megküzdöttem vele. Sok témához inkább jobb ha nem írok kommentet, mert ahogy mondják "orvos, gyógyítsd meg magadat"...próbálok a magam háza táján söprögetni inkább. Ma is kérdezett valamit a barátném, és ugyanezt mondtam neki. Inkább már nem szólok, majd csak akkor,ha már nekem lesz pozitív mondani valóm, tapasztalatom.


Hát én az Észak-nyugati felében lakom az országnak, Győrben, úgyhogy Bp. még nem vészes, de még Zala egy része sem.

276. 470f6cae11 (válaszként erre: 275. - Csipkerózsika)
2011. ápr. 21. 19:25
Hát Szögeden...mögírta!
2011. ápr. 21. 18:49

Kedves Bolha hol vagy már?

Nem tudok meglenni a napi Murci-adagom nélkül.

Lehet, hogy ez egy újabb függőség...?

2011. ápr. 21. 18:13

Hát, akkor ma csak sikerült összejönnünk...kivéve a Bóha, aki most jön Szegedről, de az egész napos herce-hurcától most már tényleg megbidesedve :) :)


Bibi

273. mirmur1
2011. ápr. 21. 17:19

Sziasztok! Hű lányok nem semmi ez az eszmecsere, amit egymás között megosztotok alig bírtam vissza olvasni!

Wendy nem semmi, ami veled történt a múltban, és a jelenben is, amit ki kell bírnod! Én azt gondolom, ha valaki rosszat tesz velünk az élet hasonlóan vissza is fogja adni neki, nálam ez mindig működőt. Az én férjem egy nagyon jó ember rosszat nem igazán tudok mondani róla, de lehet, hogy még nagyon az elején vagyunk 11 éve lesz, hogy együtt vagyunk. Persze neki is van hibája (nagyon anyagias) de kinek nincs! Nélküle sokkal rosszabb lenne még akkor is, ha tudnám hogy 1 év múlva elválnánk mert akkor is volt 11 tök szuper évünk és nem cserélném el semmire.


Bihbi töltöttem fel képet nincs túl sok kép rólam, mert utálom magamat vissza nézni na meg nagyon kritikus is vagyok önmagammal .

272. 470f6cae11 (válaszként erre: 307. - Wendy78)
2011. ápr. 21. 15:42
:)
2011. ápr. 20. 17:20

La buszon vagyok


Zala volán szösszenetek:



A busz 20 percet késett.

Iszonyú bűz és tömeg.

Bácsika üvöltözik a buszvezetővel:

- Hajnalra Pestre érünk kérem szépen?

Erre a sofőr:

-Hová siet papi! Ingyen utazik nem mindegy, hogy mikorra ér fel?

2011. ápr. 20. 15:13
május 9-én Bpest. Aztrológus, aszto-elemzés :)
2011. ápr. 20. 11:55

Zuporkám Drága!


Hát te is Szűz?


Őszinte részvétünk nekünk és a családunknak! :)

Persze amilyen "veszélyes" típus a szűz, olyan különleges és kreatív is!!!! (Nahát te Bóha!) (Most mi van? Ezt olvastam!)

Bár semmit nem tudok az asztromókáról. Csak a saját tapasztalataim állnak rendelkezésemre. Igen, különlegesen hülye vagyok, ezt érzem.


Nagyon köszönöm a párfümhadjáratot Zukorkám!!!

Ha véletlenül persze rokonkáid belebotlanak egy üvegbe az továbbra is érdekel!


Párom házassági évfordulónkra akar "mindenáron" (:) meglepni vele. Vagyis ő fizeti :))))


Én 1 és egy 1/2 fél üveget 10 éven át használtam.

A 90'-nes évek végén még lehetett kapni a Nyugatinál egy kis butikban. Azóta a gyártása is megszünt. (A pézsma tulok nemi váladékából kivont anyagot is tartalmazta, gondolom ezért) Ha meglesz a rózsás randink, megorronthatjátok majd rajtam. Szerintem egyedül álló!!! (Persze ízlések és pofonok....)


Az ebayon találtam végre egy fix árasat. (ez azt jelenti, hogy egyből megveheted, nem kell rá licitálni.)



Raktam föl egy új képet magamról. :DDD

268. zupo (válaszként erre: 256. - 470f6cae11)
2011. ápr. 20. 11:29

Szia Bibe és Mindenki!


Igen, én lakom Szentendrén és ahogy nézem szerte szét lakunk az országban.Nem tudom, így hogy fog összejönni a vörös rózsás randi?

Magamról mit is írhatnék: jó karban lévő 40-es ( bocs , idén már 41-es ) vagyok. Éppen most mondta a nőgyógyászom, hogy kívül-belül letagadhatnék 10 évet( ne értsétek félre, nő az illető...) Hát a külsőt megítélni nem tudom, mert én ugyanazt látom már évek óta a tükörben, azt meg, hogy belül mi a helyzet, nem tudom, de hiszek neki. :)

Csillagjegyem szűz, annak minden előnyével és hátrányával együtt. Állandóan gondolkodom, elemzem a dolgokat, mi miért és hogyan és mi lett volna ha...stb. és ez bizony agyilag néha fárasztó.

Szeretek nevetni, szeretem a humort és az arra inspiráló embereket.

Hiszek Istenben, vagy nevezzük bárminek , hiszek abban, hogy van valami-valaki, aki ezt az egészet összefogja, viszont az egyházban nem hiszek. Szerintem Istent mindenkinek magában kell megtalálnia, nincs szükség hozzá közvetítőre.

Vonzanak az ezoterikus dolgok is, sok ilyen könyvet olvastam és tanfolyamon is voltam, viszont az elméletet sajnos szinte soha nem tudom átültetni a gyakorlatba. Nem tudom miért, lehet hogy magamban nincs elég erős hitem, nem hiszem el, hogy képes vagyok megtenni dolgokat.

Szeretek segíteni másokon, hiszek abban, hogy amit adsz, azt kapod vissza. Most kitárt karral várom, hogy csepegjen már vissza rám egy kis jó...

Van egy 20 éves házasságom, a maga hullámhegyeivel-völgyeivel, de gondolom ennyi idő után ez másnál is így van.

Van egy ovis megy egy kamasz lányom.

Ja , és örök fogyókúrázó vagyok. A világon mindenféle békés- és nem békés bogyót, teát, port, szert, diétát kipróbáltam már, úgyhogy nyugodtan kérdezzetek.

Nem tudom, elég részletes voltam-e kedves Bibe, ha valamit kifelejtettem, ami még érdekel, szólj !


Kis Büdösbogár, jól olvastam, hogy közben sikerült parfümöt szerezned? Szólj, ha így van, mert már a fél országot és egész Ausztriát mozgósítottam miattad !


Na puszi mindenkinek, mindenhova ( na nem úgy és nem oda ! ) megyek dolgozni...

2011. ápr. 20. 09:12

De édi vagy Rózsim!!!

Te tartod bennem a lelket!


Bibe nem fogod elhinni, majdnem azt írtam még reggel, csak má nem akartam ennyit, hogy:


Jó ez a fórum: Bóha ír Bóhának! :)

266. Csipkerózsika (válaszként erre: 263. - 0e9d6cd002)
2011. ápr. 20. 08:41
Hát hogyne olvasnám. Alig bírom kivárni mindig a következő rész, már gonoltam rá, hogy szólok, hogy esetleg sűrűbben is adagolhatnád...
❮❮ ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook