Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bababorzalom - Avagy minden, amit a babákról nem akarsz tudni fórum

Bababorzalom - Avagy minden, amit a babákról nem akarsz tudni (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Bababorzalom - Avagy minden, amit a babákról nem akarsz tudni

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1812. f36e266467 (válaszként erre: 1809. - Egypt)
2012. júl. 23. 18:29

:))


Aranyos :)

1811. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 1790. - Cel)
2012. júl. 23. 18:23

"A tiédéhez hasonló stílusú hozzászólások csak súlyosbítják azok gondját, akik nem képesek teljes kontroll alatt tartani érzéseiket, érzelmeiket."


Nem hinném, hogy az én kommentem súlyosbítaná ezeknek az embereknek a problémáját. De azt el tudom képzelni, hogy aki nem tudja kontroll alatt tartani az agresszióját, az ráfogja X-re, hogy azért vagyok hülye, mert kihoztad belőlem:) Magyarul keres egy bűnbakot, aki miatt dühönghet. A gyerek is ilyen bűnbak egyébként.

1810. Pen80 (válaszként erre: 1807. - Gbabi50)
2012. júl. 23. 18:15
Az éneklés a gyereknél nálunk is bejön, de magamnak hiába énekelném a Terefere Tercsit, nem hiszem, hogy megnyugtatna :D
1809. egypt (válaszként erre: 1789. - F36e266467)
2012. júl. 23. 18:02

Ez de jó!!!:)


Ezt még nem is olvastam tőle, de pont hasonlót szoktunk a kisfiamnál alkalmazni, ha rosszalkodik. Elkezdünk beszélgetni, hogy "valami rossz manó elvitte az aranyos Barnikát, vajon hol lehet?"

Nagyon hamar le szokott csillapodni, és szól, hogy itt van, és akkor örülünk neki, hogy de jó, megint a jó Barni van itt...

1808. egypt (válaszként erre: 1795. - Jozsi.38)
2012. júl. 23. 17:59
Egyáltalán nem. Óvodás korban teljesen összemosódik még a valóság és képzelet.
1807. gbabi50 (válaszként erre: 1804. - F36e266467)
2012. júl. 23. 17:25
Hat a csapkodas nem a legjobb megoldas,de ha nagyon ritkan fordul elo,meg belefer.A legjobb ha az ember sziv egy mely levegot,kifujja,szamol 100-ig es probal megnyugodni.Nalunk nagyon bevalt az enekles.Mar 2 napos koratol enekeltem neki mert ha csak ringattam uvoltott,az enek csodakat tett,ha a kormet kellett vagni akkor is enekeltunk,es az enek nem csak ot nyugtatta meg hanem engem is.Most 4,5 eves,magyarul sajnos inkabb ert de szegyel beszelni mert fel hogy nem jol mondja ,de az enekeket meg minddig nagyon tudja es enekel is.Anyit enekeltem neki ,hogy mar a netrol szedtem le a szovegeket,mert sok dallamot tudtam csak a szoveget nem vagy nem teljesen,es mar sajat magamat untam,igy hat szepen megtanultam egy csomo szoveget:)
1806. Pen80 (válaszként erre: 1785. - F36e266467)
2012. júl. 23. 17:20

Na, akkor itt félreértés van. Nem a másik mellett csapkodom az asztalt (én mondjuk évente kétszer), hanem amikor már annyira fáradt vagyok, hogy a "lassan vesz levegőt, még lassabban fúj ki" már nem elég, akkor teszem - és általában egyedül vagyok az adott helyiségben.

Egyébként jellemzően ez az utolsó csepp, ugye, a legapróbb dolog, aminél szakad a cérna.

És még mindig nem gondolom, hogy ezzel baj lenne :)))

1805. gbabi50 (válaszként erre: 1799. - F36e266467)
2012. júl. 23. 17:19
Igazad van csak a huttot nem tudtuk bezarni,kamra nincsen,es mindegyik polcot elerte,de ha nem akkor sem lehet mindent egy polcra rakni,es nem csak a tojast bantotta,es az embernek meg van dolga is ,kell fozni,takarittani,stb.nem lehet csak a gyerekkel.
1804. f36e266467 (válaszként erre: 1803. - Gbabi50)
2012. júl. 23. 17:16
És ilyenkor mi a megoldás? Mármint nálad, illetve szerinted? Kicsapkodni magunkat, vagy van más is ezen kívül?
1803. gbabi50 (válaszként erre: 1790. - Cel)
2012. júl. 23. 17:15
Azt en is sokszor tapasztaltam,foleg csecsemokorban hogy menyire megerzi a gyerek ha turelmetlen vagy feszult vagy,ugyanugy ringattam ,enekeltem mint maskor,es probaltam nyugodt lenni,de addig amig nem lettem igazan nyugodt addig o is csak sirt,bombolt.A fiu unokam ,amikor meg 8 honapos volt,keszulodtunk uatzni,meg borondok nem voltak eloszedve csak vasalgattam a ruhakat,de hat azt maskor is szoktam,semmi szokatlant nem csinaltunk,megis megerezte a levegoben hogy van valami es hiaba probaltuk delutan lefektetni ,nem lehetett.
1802. f36e266467 (válaszként erre: 1801. - Jozsi.38)
2012. júl. 23. 17:14

Oké, azt elfogadom, hogy van olyan baba, akinél ez nem működik, mert átlátja. Nincs olyan módszer, ami minden babánál működik, de minden gyereknél van olyan módszer, ami feleslegessé teszi a verést és a csapkodást.


Persze most mentálisan egészséges gyerekekről beszélve.

1801. jozsi.38 (válaszként erre: 1796. - F36e266467)
2012. júl. 23. 17:13
ez igaz, úgy 1 éves koráig kb. egy 2 éves gyereknél már nem működik, mert önálló személyiség, aki az akaratát próbálja. meg tudják különböztetni a valóságot attól, amit bebeszélne neki valaki, hidd el :) a fantáziaviláguk ettől még megvan, és hisznek a tündérekben, angyalokban, akármiben
2012. júl. 23. 17:12
Ha ráütsz a gyereked kezére, akkor egy dolgot tanítassz meg neki: Téged szabad bántani. Nincs jogod ahhoz, hogy ne bántsanak.
1799. f36e266467 (válaszként erre: 1798. - Gbabi50)
2012. júl. 23. 17:09

Nem kell a tojáshoz engedni. Ez a szülő feladata és nem az, hogy egy pici gyerektől elvárja, hogy megértse, hogy nem szabad. Ameddig ezeket nem tudja értelmezni, addig a szülőnek kell távoltartania a veszélytől a gyereket.


Nem idomítani próbálni.

1798. gbabi50 (válaszként erre: 1788. - Kukacc)
2012. júl. 23. 17:06
Amikor az en lanyaima voltak picik es meg nem ertettek szep szoval hogy azt nem szabad,akkor volt hogy picit rautottem a kezere es akkor megertette,most a rautest ugy kell erteni hogy csak olyan erovel amit meg egy szereto anyai sziv elvisel,mert ha valamiert sirt a gyerekem nekem jobban fajt mint neki.Amikor az elso unokam megszuletett,fiu,es mar jarni tudott,mindig a huttoben volt bebujva es egyenkent vette ki a tojasokat es szepen ejtette a foldre,ha raszoltam ,meg sem hallotta,ha hangosabban ,azt sem,probalkoztam a kezreutessel de sajnos olyan erosset nem hagyott a szivem hogy ussek,igy csak nevetett,szoval ami a lanyaimnal mukodott ,az unokanal mar nem,eleg sok baj volt a huttozesbol,nem tudtuk hagyan bezarni,na meg ott volt a vc.pucolas amit megint nagyon szeretett csinalni kb.1,5 evesen.A verest en sem tartom jo modszernek,mar lattam musorokat ahol tanitjak hogy mit lehet tenni veres helyett,de engem meg ugy neveltek hogy egy tasli,pofon belefert,nagyon nem vertek a szuleim,de mondom 54 evvel ezelott meg igy neveltek.Eleinte nehez volt leszokni hogy meg egy pici legyintest se csinaljak az unokam fele,foleg ne boltban,vagy utcan mert itt bizony feljelentik az embert,es elveszik a gyereket.A lanyom allandoan figyelmeztetett hogy nagyon vigyazzak ,foleg hogy ok kulfoldiek es azokat megjobban sulytja a torveny,es sok olyan eset volt amikor semmisegekert allami gondozasban vettek a gyereket.Lattam itt a boltban amikor hisztiznek a gyerekek,a szulo olbe veszi,meg ha 5-6 eves is,de nem csap a fenekere.
2012. júl. 23. 17:04
Pici gyerek úgy bújik el, hogy befogja a szemét.
1796. f36e266467 (válaszként erre: 1795. - Jozsi.38)
2012. júl. 23. 17:04

Hát boccs, de ebben messze nincs igazad. A kisgeyerk sok ideig meg sem tudja különböztetni azt, hogy én és azt, hogy anya. Egynek kezeli magát az anyával.


Azután nem kevés idő, mire meg tudja különböztetni, hogy amit ő nem lát az attól még létezik.


Ez nem hülyeség kérdése, hanem fejlettség kérdése.


Így működik.

1795. jozsi.38
2012. júl. 23. 17:02
nem kis felnőtt, gyerek. de nem HÜLYE! igen, hisz a mesében angyalokban stb. de élesen külön tudják választani a valóságot (nem tűntem el) és a fantáziavilágot
2012. júl. 23. 17:01
Ahogy szokták mondani, a gyerek szintjén kell kommunikálni a gyerekkel. Nem úgy, mint egy másik felnőttel.
1793. f36e266467 (válaszként erre: 1791. - Jozsi.38)
2012. júl. 23. 16:59

Hát ezt sem mondhatod általánosan, mert én meg láttam ezt a módszert működni.


A kisgyerek nem hülye azt mondod, mégis hisz a mesékben, az angyalokban stb.


Nem egy kis felnőtt, hanem gyerek. Egészen másképp működik sok minden benne, mint amikor már felnőtt lesz.

1792. f36e266467 (válaszként erre: 1790. - Cel)
2012. júl. 23. 16:58

Én azzal értek egyet, hogy nem kell csapkodni.


Ha már olyan mélyen van valaki, hogy nem tud mit kezdeni az indulataival, akkor azt ne a gyereke előtt vezesse le, mert ezzel neki semmi jót nem ad, viszont félelmet annál inkább.

1791. jozsi.38 (válaszként erre: 1789. - F36e266467)
2012. júl. 23. 16:58
ja igen, elmélet meg a gyakorlat :P kipróbáltam, nem vált be... simán hülyének néz egy ilyennél a gyerek, még ha két éves is :)) azért egy kisgyerek csak pici, nem hülye, ilyennel nem lehet átcsapni
1790. cel (válaszként erre: 1752. - Ee1dc9ba06)
2012. júl. 23. 16:55

A gyerekeknek olyan szuper antennáik vannak, hogy a legkisebb lelki rezdülésedet is észreveszik, lehetsz te akármilyen tudatos. Minden kínodat befelé nyelni és elfojtani magadban nagyobb bűn, mint a gőzt akkor kiengedni mikor még csak épp feszít. Nem szerencsés hisztisnek titulálni az esetleg depresszióval küzdő embert.


Minden tiszteletem azoké az embereké akik úgy tudják magukat kontrollálni, hogy semmi ki nem billenti őket lelki egyensúlyukból, de ahhoz mindenki ilyen legyen, mindenkit egy anyának kellene megszülnie egy apától, bár testvérek között is hatalmas különbségek vannak, nem még idegenek között.


A tiédéhez hasonló stílusú hozzászólások csak súlyosbítják azok gondját, akik nem képesek teljes kontroll alatt tartani érzéseiket, érzelmeiket. Nem érdemes ennyire szarkasztikusnak lenni. De mint írtam, nem vagyunk egyformák.

2012. júl. 23. 16:45

Szeretem Ranschburg Jenőt:


"a dackorszakon minden gyerek átesik. Nagyon helyes, ha megfogják a „támadó kezecskét”, és nagyon határozottan közlik a gyerekkel: Ezt nem szabad, az ember nem okoz fájdalmat a másik embernek. Ha a gyerek mégis folytatja, több lehetőség kínálkozik. Nálam például jól bevált a „mágikus játszma”. Eltűnt a kisfiam, hol van a gyerek? – csodálkozik a szülő, és úgy tesz, mintha valóban nem találná a gyereket: Érdekes, amikor így viselkedik, hirtelen eltűnik! Az ilyen korú gyereket ezzel általában zavarba hozza a szülő, mert valóban felébred benne a szeparációs aggodalom: eltűntem? Mi lesz velem, ha anyu és apu nem találnak meg? Éppen ezért abbahagyja a hisztit, és ilyenkor a szülőnek „meg kell találnia” a gyereket: Megvagy! De jó, hogy újra együtt vagyunk! Amikor a „találkozás örömén” túlesnek, a szülőnek ismét kezdeményeznie kell a témát: a másik embernek nem okozunk fájdalmat. Meg kell beszélniük azt is, mit érez a másik. „Emlékszel, amikor elestél tegnap, és beütötted a fejecskédet? Ugye, hogy fájt? Ilyesmit érez az is, akit megütsz.” Megtaníthatja kisfiát arra is: mit kell csinálnia, ha nagyon mérges. Mert egy gyerek is lehet nagyon mérges, de ilyenkor nem üt, hanem megpróbálja elmondani, amit érez (Pl. Nagyon dühös vagyok, mert abba kellett hagynom a játékot – vagy: mérges vagyok, mert nem sikerült megépítenem a várat a kockákból stb.), és ha elmondja, a szülő segít neki a probléma megoldásában. Az indulatnak nagyon gyakran éppen az az oka, hogy a gyerek érzi, hogy baj van, de nincsenek még megfelelő szavai arra, hogy zavaró érzését többé-kevésbé pontos szavakká formálja. Ha Ön sejti, mi váltja ki a gyerek dühreakcióját, már akkor, amikor elkapja a kezét, mondhatja neki: „tudom, hogy most azért vagy mérges, mert….gyere, próbáljuk együtt megoldani a problémát.” Ilyenkor, ahogy a gyerek beszéde, szókincse fejlődik, egyre ritkábban érez belső kényszert indulatának fizikai levezetésére, és egyre gyakrabban válik képessé arra, hogy szavakba öntse problémáját. Így lehetőséget ad a közös megoldásra."


Ha ez a gyereknél jól működik, akkor a szülőnél is :)

1788. Kukacc
2012. júl. 23. 16:29

Én kb: ostorral adnék vissza minden egyes "kezérecsapást", "seggéreverést" annak a szülőnek, aki megteszi a saját gyerekével. 20 hónaposnak odavágni????? Pff..

Elnézést az offért, kussolok is, csak megragadta ez a mondat a figyelmemet....

1787. f36e266467 (válaszként erre: 1786. - Egypt)
2012. júl. 23. 16:22
Persze, ez már túl túl :)
1786. egypt (válaszként erre: 1781. - F36e266467)
2012. júl. 23. 16:19
Nyilván nem erről van szó, ez már más eset.
1785. f36e266467 (válaszként erre: 1783. - Pen80)
2012. júl. 23. 16:17

Én az előző kapcsolatomban csapkodós voltam. A mostaniban nem :)


Sokkal kellemesebb így élni :)

1784. f36e266467 (válaszként erre: 1779. - Pen80)
2012. júl. 23. 16:16

Szerintem nem kell az asztalra csapni :)


És szerintem is az a kérdés, hogy ha elszakad a cérna, akkor mit tesz, meddig megy el és mennyire sűrűn szakad az a cérna :)

1783. Pen80 (válaszként erre: 1776. - F36e266467)
2012. júl. 23. 16:15
Igen, azt el tudom képzelni, hogy a folyamatos csapkodás vagy anyázás mondjuk mennyire terhelheti a másikat pszichésen.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook