Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bababorzalom - Avagy minden, amit a babákról nem akarsz tudni fórum

Bababorzalom - Avagy minden, amit a babákról nem akarsz tudni (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Bababorzalom - Avagy minden, amit a babákról nem akarsz tudni

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
1662. Alexa77 (válaszként erre: 1652. - Gbabi50)
2012. júl. 21. 08:28
Biztos vagyok benne, hogy jó anya és nagyon szereti a gyerekeit, ez nem kérdés számomra. De az, hogy a gyerekek nagyon rossz alvók, köszönhetőek annak, hogy életük első éveiben bizony más nevelte/neveli őket elsősorban, még akkor is, ha ez egy őket nagyon szerető nagymama. Az anyát nem tudja pótolni semmi és senki.
1661. gbabi50 (válaszként erre: 1655. - C22ca7f12f)
2012. júl. 20. 23:28
Koszonom,kedves vagy:)
1660. gbabi50 (válaszként erre: 738. - Alexa77)
2012. júl. 20. 21:03
Az nagyon jo ha az ember rendszert tud vinni az eleteben,de mi van akkor ha a gyerek rendszertelenul alszik,barmit is csinalsz,persze nem gondolok a makgubo teara,es mi van ha olyan munkahelyed van ami megint nem minddig rendszeres,gondolok en pl. ugyeletek,tulorak?
1659. gbabi50 (válaszként erre: 698. - Életkezdés)
2012. júl. 20. 20:48
Ez bizony a puliszka,de tejen kivul meg nagyon finom barmelyik porkolt vagy paprikas melle koretnek,vagy teheturoval,tejfolel,de a legjobb juhturoval retegezni es a sutoben osszerotyogtatni amig piros a teteje,nyam-nyam:)
1658. gbabi50 (válaszként erre: 692. - Lorci)
2012. júl. 20. 20:43
Hat igen,mar csecsemokorban kabitoztak,aztan csodalkoztak hogy miert lett agyalagyult felnott korban!Volt hogy egy darab rongyba tettek palinkaban aztatott kenyeret es azt adtak a szajaba!A lanyomnak is tanacsolta a fonokasszonya hogy milyen gyogyszereket adjon a picinek hogy aludjon de inkabb razzuk a segget es enekelek neki egesz ejjel,de nem gyogyszerezzuk meg akkorsem ha az orvosno azt mondja hogy artalmatlan,mert meg nincsen eleg adat gyujve es 100%bizonyitva a hatasa.
1657. gbabi50 (válaszként erre: 594. - D7ba7bf7ff)
2012. júl. 20. 20:23
Ezzel egyettertek!!De hany eves korban jonnek ra az emberek erre az igazsagra?Es mit tudnak tenni azert hogy ez megvalosuljon?En 54 eves vagyok es egy eve kerult veletlenul egy konyv a kezemben ami sok mindenre ravilagitott,peddig bizony sokat olvastam eletemben,de minddig veletlenszeruen,szep irodalmat,ez a konyv nagyon elgondolkodtatott,szeretnem ha meg tudnek valtozni de az iroja is mondta hogy bizony nem egy egyszeru folyamat,es a legtobb embernek nem sikerul,azert orvendek hogy elolvastam es sokszor gondolok az ottan leirtakrol.
1656. gbabi50 (válaszként erre: 540. - D7ba7bf7ff)
2012. júl. 20. 20:05
Egy kicsit leegyszerusitted a dolgokat,a neveles is sokat szamit de a genek is amit orokol a gyerek ,az is nagyon sokat szamit,arrol meg nem tehet senki,es a geneket mindket szulotol kapja,persze van szerencses eset amikor nem csak rosszat orokol,de van amikor mind ket szulotol orokli a bajokat.Az emberek meg sokfelek,ettol szep a vilag,dog unalmas lenne ha nem lennenek bolondok,akkor most kit beszelnel ki,mirol irnal itt nekunk ha mindenki szuper okos,szorgos,kiegyensulyozott lenne?Lehet hogy egyszer eljon az az ido amikor csak olyan egyenek szuletnek akik tokeletesek,remelem en akkor mar nem leszek,na de addig el kell fogadjuk a kevesbe tokeletes peldanyokat is.
1655. c22ca7f12f (válaszként erre: 1653. - Gbabi50)
2012. júl. 20. 20:02
minden tiszteletem a tied.
1654. gbabi50 (válaszként erre: 484. - Alexa77)
2012. júl. 20. 19:35
En is nagyon szerettem volna egy olyan szobat,de itt a nappali es konyha egyben van,ajto nelkul,raadasul meg lepcso is van ,felfele a halloszobakhoz lefele a bejarat,mosokonyha,stb.,a lefele lepcson van racs de most mar megtanult felfele maszni,bizony,minden pillanatban resen kell lenni,szerencsere tegnap szereltek racsot felfele is,igaz mar 1 honapja hogy egyedul felmaszot a masodik emeletre,szerencsere nem tortent semmi.
1653. gbabi50 (válaszként erre: 1648. - Egypt)
2012. júl. 20. 19:14
Igazad van,en is ezt mondom,de hat a szulo minddig szulo es ha tud segit:)Az is igaz hogy az unokaimat sokkal jobban megtudtam figyelni mint a sajat gyerekeimet mert most nem kellett munkaba menjek es penzugyekkel sem kellett bajlodnom,persze minden egy kicsit konyebb lett volna ha ithon elnenek ok is mert azert meg klenne kapcsolatom a kulvilaggal,itt idegenben,nyelvtudas nelkul nagyon maganyos az ember,ha legalabb angolul tudnek mar lenenek itt baratnoim,de sajna csak franciaul tudok,elhataroztam hogyha haza megyek beiratkozom angol tanfolyamra.
1652. gbabi50 (válaszként erre: 1651. - Alexa77)
2012. júl. 20. 19:10
A munkajan kivul minddig a gyerekekkel van,nagyon jo anya,buszke vagyok ra!A 4,5 eves fiucska mar 8-12 eveseknek valo legokat rak ossze egyedul,vagy minimalis segitseggel,egyutt legoznak es ez egy nagyon jo idotoltes,na meg meset olvas neki es ha az ido engedi sokat setalnak,most is elmentek setalni miutan hazajott a munkabol,en meg a hazimunkat leveszem a vallarol es igy tobb idot tud veluk tolteni,persze mikor elmegyek magukra maradnak,de a pici is bolcsis lesz es akkor ithon mar nem koszol anyit:),a tobbit meg megoldjak ahogyan az elsovel is,a naggyal 20 honapig segitettem.
1651. Alexa77 (válaszként erre: 1634. - Gbabi50)
2012. júl. 20. 18:22
Minden tiszteletem a lányodé, hogy ennyit dolgozik, meg a tiéd, hogy átvállalod helyette az anyai feladatokat, de a gyerekekkel mindössze annyi a baj, hogy abból kaptak iszonyatosan keveset, amire a legnagyobb szükségük lett volna: az édesanyjukból!
1650. Alexa77 (válaszként erre: 1633. - 9678a02221)
2012. júl. 20. 18:03
:-))))
1649. Alexa77 (válaszként erre: 1632. - Michelle.r)
2012. júl. 20. 18:02
Nagyon köszönöm! :-)
1648. egypt (válaszként erre: 1645. - Gbabi50)
2012. júl. 20. 17:06
Nem véletlenül alkotta meg úgy a természet, hogy fiatal embereknek van pici gyerekük... Ők még bírják, de egy idősebbnek nagyon kimerítő. Én is látom anyukámékon, hogy sokkal jobban elfáradnak, ha vigyáznak a gyerekeimre, mint én szoktam.
1647. gbabi50
2012. júl. 20. 16:58
Elnezest hogy velem van tele a forum,de nagyon erdekelt a tema,csak eddig nem volt idom olvasgatni,csak a cikket olvastam,most meg reagalok egy-egy hozzaszolasra,bocsi:)
1646. gbabi50 (válaszként erre: 314. - D7ba7bf7ff)
2012. júl. 20. 16:56
Sok igazsag van abban amit irtal,de ,DE,legyen akkarmilyen kiegyensulyozott lelkuletu valaki,ha honapokig nem alszik csak megszakitasokkal,igenis ki tud borulni idegileg,persze csak par pillanat az egesz de akkor is kibolrul,mert az emberi szervezet igenyli az alvast,pihenest,es a megvonas meg a legstabilabb embert is magvaltoztatja,lattam a sajat lanyomon,meg tapasztaltam a sajat boromon.En nem vagyok olyan stabil mint a lanyom,de o is kiborult,pedig nagyon jo kondiban van fizikailag es lekileg is ,es a 6 ev egyetem alatt,bizony sokat ejszakazott,szoval ebbol a szempontbol nem adok igazat.
1645. gbabi50 (válaszként erre: 265. - Kneseva)
2012. júl. 20. 16:27
Amit irtal en is irhattam volna ,nagyon igaz ,lanyom nem tudja megerteni miert vagyok maganyos,hisz othon egyedul elek itt meg itt vannak az unokak.Ne ertsen senki sem felre,nagyon szeretem az unokakat,de reggel 6-tol este 6-ig a picivel vagyok,meg most kezd szavakat mondani,este a lanyomek a nagyobb unokaval hazajonnek,a nagy unoka csacsog csak en nem ertem mert norvegul beszel,amit a lanyom a vejemmel beszel aztsem ertem,mert angolul beszelnek,a vejem nem magyar,a tv.t sem ertem,a lanyommal beszelunk par mondatott es kesz,egesz nap nincsen felnott tarsasagom,es ez ha honapåokig tart bizony megviseli az embert,engem legalabb,othon vannak baratok,ismerosok,emberek az utcan,ertem a beszedet,van tv.,radio,itt csak a net a tarsasagom,most azert van idom irogatni mert a vejem par nap szabit kapott,de maskulomben keso este erek ide.Ezzel azt akartam mondani hogy a gyereknek gyerek a baratja,a felnottnek meg felnott tarsasgra is szuksege van.
1644. gbabi50 (válaszként erre: 230. - Alexa77)
2012. júl. 20. 16:10
Ezt megcafolom hogy az anyja mellett a legsirosabb baboca is alszik,hat a mienk nem,pedig az anyja mellett van,es felorankent felsirt szopizni,meg amiota nem szopizik azota sem alszik ejjel,van hogy 3-5 kozott nem alszik,vagy mas idoszakokban,hat bizony te nagyon szerencses vagy adj halat az egnek:)
1643. gbabi50 (válaszként erre: 222. - Alexa77)
2012. júl. 20. 16:05
Orulj neki hogy ilyen szerencses vagy!Azert megsugom hogy nem mindenkinek sikerul ez a dolog,minden gyerek mas es mas,a lanyom kolleganoje 2 hetre ra szult,az o picije atalussza az ejszakat,nappal is sokat alszik,nem sir,a mienk nem,hat a kolleganonek sokmindenre van ideje meg energiaja,nekunk meg mindent a babara forditunk.
1642. gbabi50 (válaszként erre: 216. - Szerénke83)
2012. júl. 20. 16:00
En nem hiszem hogy valaki azt gondolja hogy egy csecsemo szandekosan ki akarja boritani a mamajat,de attol meg megteszi,szandek nelkul is,mert ha allandoan sir,meg bombol es az ember sok sok atvirasztott ejszakat tud maga mogott,bizony ki tud borulni,meg a nagyk is peddig azoknak tobb a turelmuk,tapasztalatuk,erdekes hogy az en kis dragam,2,5 eves koraban mar egy tunemeny volt es mar nem csinalt semmi olyat mitol egnek allt volna a hajam,igaz hogy orokos harc volt a fenykepezogepert,amikor akartam fotozni kiabalt hogy:-nem Nanajo finti(az o nyelven =fenykepezni)Kevin finti,de megoldottuk,eloszor o fenykepezett aztan meg nekem is megengedte:)es olyan buszken mutogatom a fotokat amiket rollam keszitett,most meg 4,5 evesen olyan okos jo gyerek hogy soha nem gondoltam volna hogy igy megvaltozik ahoz kepest hogy csecsemokent milyen volt.
1641. gbabi50 (válaszként erre: 99. - Verem)
2012. júl. 20. 15:11

Hogyan lehet relaxalni amikor uvolt a baba?

Szerintem a gyerek nem csak fizikailag faraszt ki hanem idegileg-lelkileg is mert a sokaig nemalvas bizony sok zavart okoz a szervezetben.Azt irod hogy nem dolgozott igazan nehez fizikai munkat,de a fizikai faradsagot egy jo alvassal ki lehet pihenni de a pszicheset nem olyan konnyu.Nekem egyaltalan nem az jott le a cikkbol hogy sirankozna,rinyalna,csak megirta a sajat tapasztalatat.Nekem 2 nagy lanyom van,azok is sirosak voltak,a nagyobbik akitol most az unokaim szulettek ,1 eves koraig ugy aludt hogy a cici egesz ejjel a szajaban volt,es orvendtem mert igy en is tudtam egy kicsit aludni mert bizony akkor Romaniaban nem volt gyes es kellett reggel menni munkaba,meg a szuleim is dolgoztak,es tudom mit jelent a gyerekneveles,tudtam mit varhatok az unokaimtol,meg sem volt konnyu dolgom,peddig mar a tapasztalatom is megvolt hozza.

1640. egypt (válaszként erre: 1639. - Gbabi50)
2012. júl. 20. 15:10
Értem. Nagyon rosszul jött ez így ki, borzasztó nehéz lehetett mindenkinek. Minden tiszteletem azért, hogy ezt nagymamaként végigcsináltad és bevállaltad.
1639. gbabi50 (válaszként erre: 1637. - Egypt)
2012. júl. 20. 14:54
A lanyomek Norvegiaban elnek,mivelhogy szules elott nem volt eleg ledolgozott ideje igy nem kapott gyest,a masik dolog meg hogy nem akartuk halasztani a rezidensit mert akkor meg tobb idore lett volna szetszakadva a csalad,es egy kicsit kesobre terveztek de becsuszott:)Nem en neveltem ,csak besegitettem.
1638. gbabi50 (válaszként erre: 72. - Dbf191fd2d)
2012. júl. 20. 14:51
Igen,minden hajadszalla egnek all!!errol eszembe jut egy nagyon aranyos jelenet,fiu unokam kb3-4 honapos lehetett,lanykam mar hazajott munkabol,volt szopizas,minden,de a gyerek csak uvolt,lanyom vele az oleben fel le rohangal a szobaban ,de mivel a gyerek igy is uvolt,egyszer csak ramkialt:enekelj!!,enekelj!!,mert en enekkel szoktam lecsillapitani,hirtelen azt sem tudtam melyik notaba fogjak bele,a lanyom meg ketsegbeesve csak azt hajtogatta-:enekelj!Ez egy olyan jelenet amely orokke megmarad az emlekezetemben,olyan vicces volt,meg ma is mosolygok ha eszembe jut:)
1637. egypt (válaszként erre: 1634. - Gbabi50)
2012. júl. 20. 14:44

Ti nem Magyarországon éltek?

Miért ment vissza a lányod 6 hét után dolgozni?

Én úgy gondolom, hogy nem a nagyszülőnek kell a gyereket nevelni. Ez tényleg az az eset, hogy ha nincsenek meg a megfelelő anyagi és egyéb feltételek, akkor inkább ne szüljön, ha ennyire nincs ideje a saját gyerekére.

1636. gbabi50 (válaszként erre: 64. - B7f7648620)
2012. júl. 20. 14:33
Ha siros babad lesz,majd meglatod,en is hanyszor ultem a vc-en a picivel az olemben,meg honapokig nyugodtan nem lehetett kajalni sem mert allandoan bombolt,5 honaposan mar jelezte hogy neki is adjunk amit mi eszunk:)minddig felvatva ettunk a lanykammal,de kozbe a gyerek bombolt es nyujtotta a kezet es hiaba kapott cicit,neki a rizses hus kellett meg a salata.
1635. gbabi50 (válaszként erre: 49. - Abigél)
2012. júl. 20. 14:24
Erdekes amit irtal de nem hiszem hogy egy pici babat meglehet tanittani hogy akkor aludjon amikor te akarod es azt csinaljon amit te akarsz,szerintem ez termeszet kerdese,erre szuletni kell,van aki ilyen nyugodt baba,ahova teszed ott marad,bezzeg az en unokaim ugy ki tudtak kovetelni maguknak a torodest,mar a szuleszetrol is a fiucskat masnap hazahoztuk mert a lanyom nem tudott semmit sem pihenni vele,es utanna meg kettonket is kifarasztott,igaz lanykam dolgozott es azt a 8 orat meg en kellett egyedul atveszeljem.
1634. gbabi50 (válaszként erre: 1. - 8ffce0973f)
2012. júl. 20. 14:15

Sziasztok!

Egy kicsit keson szolok hozza,de nagyon aterzem amit a cikkben irt,nem konyu gyereket nevelni:)Van akinek szerencseje van es jol alszik a babaja,de szerintem az ritkabb.En most nagyikent szolok hozza,az elso unokammal csak 6 hetet volt othon a lanyom,ketten voltunk a picivel,apuka 1200km -re volt rezidens,8honapos volt a kicsi mikor csatlakozott a csaladhoz,lanykam is rezidens volt,az elso honapban meg jol kihasznaltak mert ejszakara is beosztottak,o nem tudta hogy ez jogtalan,volt hogy este 10-tol -12,30-igsetaltam a korhaz folyosolyan amig raert szoptatni,szegeny gyermek meg sirdogalt,varta a cicit.Egy eves koraig velem aludt,teljesen felboritotta az eletritmusomat,sulyos alvasi zavarom lett,hiaba aludt a pici en nem tudtam aludni,20 honapos koraig vigyaztam ra,nagyon szeretett,szeret a mai napig,most 4,5 eves.Amikor jarni tudott allandoan porszivozni akart,nem a takaritasban faradtam el hanem a porszivoert valo harcban:)Aztan elmultak a nehez idok most nagyon ugyes jo kisfiu,de a porszivot meg minddig szereti,ma is o porszivozott es nagyon jol csinalta.A masodik unokammal az elso 3 honapban voltam de mivelhogy lanykam 8honap szulesi szabadsagot kapott,nem ejszakaztam,csak nappal segitettem,viszont amikor 8honapos lett vissza ment dolgozni,bolcsi meg csak majd aug. lesz,igy hat 7honapja itt vagyok megint es besegittek,alvasi zavar megint eloallt,ma ejjel is 2 utan sikerult elaludni,3,30-kor hoztak a picit mert nem aludt es a szulok munkaba mennek,kell a pihenes,hat ez van.Mindket unokam egy eves korukig allando figyelmet koveteltek,nem tudtak elviselni hogy valaki ne veluk foglalkozzon,bizony sokszor mar jott hogy uvoltsek mert fozni kellett,takarittani ,ok meg bomboltek,bomboltek,es csak bomboltek,es hiaba fogadtam meg hogy eleresztem a fulem melett,de par percig birtam csak mert ereztem hogy szetrobbanok,na meg kapaszkodtak a szoknyamba amikor mar jarni tudtak es azt cibaltak,hat ez az en storym,most a picike,amelyik kislany,mar jar,kb.1 honapja sokat valtozott,mar van hogy eljatszik egyedul ,kezd javulni a helyzet,de az ejszakat ritkan alusza at.Hogy a gyerkocok neha az idegeinkre mennek az egy termeszetes dolog ,foleg ha az ember lanya mar ki van purcanva a sok ejszakazastol,nemalvastol,atol meg senkisem rossz anya.

1633. 9678a02221 (válaszként erre: 1631. - Alexa77)
2012. júl. 20. 13:04

Nem szoktam kuglofot sutni,nalunk a kremes tejszinhabos csudakat szeretik a pottomok.(itt egyebkent nem ismerik a kuglofot,kakaos kalacsot es tarsait.)

De majd megnezem a csodakonyvemben,tutira van kuglof recept es atkuldom.Most mennem kell,spenot lesz ebedre,a lanyom imadja a fiam utalja,szoval harcra fel!

Ja:blogot nem csinalok,egyreszt mert van annyi hogy Tiszat lehet veluk rekeszteni,masreszt nekem tenyleg nincs arra idom,hogy fotokat toltogessek..Plusz ha eccaka megcsinalom a tortat,akkor reggel az az elso hogy a pottomok kinyitjak a hutot es nyalakodnak:)Cukormaz,fondant vajkrem,minden johet:)

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook