Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bababorzalom - Avagy minden, amit a babákról nem akarsz tudni fórum

Bababorzalom - Avagy minden, amit a babákról nem akarsz tudni (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Bababorzalom - Avagy minden, amit a babákról nem akarsz tudni

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
1602. 9678a02221 (válaszként erre: 1600. - Kilimcs)
2012. júl. 19. 19:37

Varj elmagyarazom:azt irtad hogy nem porszivozol,nem fozol,nem akarsz mosni meg mit tudom en mit nem csinalsz.Ergo:ha Te ezeket nem csinalod meg akkor A:a gyereked koszos ruhakban jar,a lakasod piszkos,es nincs fott kaja otthon,viszont igazad van bicajozni koszosan is lehet:) B variacio:Mindezeket amiket te nem csinalsz meg otthon,van valaki aki elvegzi halyetted nevezetesen a bejarono,akinek ugye pont ez a dolga hogy rendbe tartsa a lakast es megfozzon,mig te bicajozol a gyerkoccel.

Az hogy te igy osszegubancoltad,es logikatlannak erezted,az egyedul a te problemad.

Egyebkent az ANYASAGHOZ hozzatartozik az is,hogy mit eszik a gyerkoc,vagy tiszta ruha legyen rajta.Mivel a ruhaknak van egy olyan kellemetlen tulajdonsaguk,hogy viselesuk soran bepiszkolodnak,ezert az hogy a jatszoterrol hazaerve a gyerkocod ruhaja nem patyolat tiszta,nem egy nobel dijas felfedezes:)De legyen neked igazad,megalapitjuk a Logikai Nobel dijat,es ezennel atadjuk neked!

1601. Mazsinka
2012. júl. 19. 19:31
A jó anya tisztán tartja a gyereke környezetét a gyerek egészsége érdekében, ha nem ő teszi ezt meg, akkor a bejárónő, de rend van, addig anyuka bír menni a játszótérre vagy akárhova a gyerekével. Nem tudom, hogy nem lehet ezt felfogni.
1600. Kilimcs (válaszként erre: 1588. - 9678a02221)
2012. júl. 19. 19:25

mazisnka, mummy... akkor most idézek:


"1581. Mummybear 2012-07-19 16:19

Az hogy tiszta legyen a lakas, a gyereked tiszta ruhaban jarjon, egeszsegesen etkezzen , azok igenis egy jo anya ismervei. Ha te mindezeket nem csinalod, akkor vagy bejaronot tartasz, (ez is egy megoldas) vagy a koszos lakasban piszkosan eszi a gyereked a Mc'Donalds-bol a hamburgert:)"


Bocsánat, de akkora logikai bukfenc van a mondandóban mint a fene;) ha attól jó az any, hogy ez meg az van a ygerekének, , akkor ha bejárónőt alkalmaz,. a bejárónő lesz evvel a jó anya? vagy elég ha ezek megvannak a ygereknek, és anya bűnem is kell? vagy attól jó anya vki, hogy szülkt, oszt megoldja, midnegy ki által nevelődik a ygerek?


na ugye érzed már hogy nagyon hülyén fogalmaztál? logikailag nem stimmel...


Megjegyzem a jó anyaság,hoz, az elég jó anyasághoz, nem a patikatisztaság, stb kell. És a ygereket akármiylen patyolatban engeded el, biza akkor is sokszor piszkodban jön haza... Meg lehet érte szólni az anyukákat, dehát ez van.. nicns a fél világ fertőtlenítve.


Én pl kiviszem őket tiszta ruhába a játszórérre a homokozóba, oszt hazahozom őket nem olyan tisztában:)

Most megintcsak a logikai hiányosságokra hívom fel a figyelmet...


Bár én tuti rossz anya vagyok:) nem parázok másoik hüyleségén:) csak nevetek rajta, hogy mitől jó mások szerint egy anya. Mert szerintem meg attól, hogy kiegyensúlyozottak, és nyugodtak, boldogok többnyire a ygerekek:) hogy meg tudja oldani a család a problémákat, ha jönnek:)


(amúgy igen, ebbe, beletartozik az is, hogy kimossuk a ruhájukat, meg nemtérdig kosz van otthon, és egészségesen igyekszünk enni, élni.. csak ez kérem édeskevés)

1599. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 1598. - Mazsinka)
2012. júl. 19. 18:01
Csak arra céloztam, hogy nem felelőtlenül vállaltak benneteket. Utána rossz lett, megértem.
1598. Mazsinka (válaszként erre: 1595. - Ee1dc9ba06)
2012. júl. 19. 17:49
Az egy dolog, de nem boldogít engem, akit alig a falig iskoláztattak ki, vagy a húgomat, esetleg az öcsémet, akinek már nem nagyon jutott a jóból...
1597. 9678a02221 (válaszként erre: 1595. - Ee1dc9ba06)
2012. júl. 19. 17:48
Az enyem meg egy horror volt de szo szerint.Bar az anyam szerint o mindent megtett ertem,es csak a szepre jora kert..Hat inkabb nem viatakozom vele.Legyen neki igaza:)Az tuti hogy a kulvilag fele mi is happy family voltunk." szep gyerek jolszitualt szulokkel,mindig mosolygos anyuka viccelodos apuka,nagy barati kor..Hogy mi folyt a bezart ajtok mogott,ahhoz viszont mar senkinek senki koze nem volt..
1596. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 1595. - Ee1dc9ba06)
2012. júl. 19. 17:40
élet=élek
1595. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 1594. - Mazsinka)
2012. júl. 19. 17:39

Oké, de amikor bevállaltak benneteket, még rendben volt minden.

Engem a nagy semmire szült az anyám, fel se nevelt... szóval tiszta gáz volt. Nem mondom, hogy nem jó, hogy élet, de a gyerekkorom egy kalap mazsola volt az idióta szüleim miatt.

1594. Mazsinka (válaszként erre: 1592. - Ee1dc9ba06)
2012. júl. 19. 17:33

Tudom, mindig ezt fújjátok, meg én is szoktam néha, de ellenpéldát is tudok. Mi öten voltunk a családban, két tesóm van. Már nagyok voltunk, amikor anyámék bevállalták az öcsémet. Apu jól keresett, és úgy volt, hogy majd otthon marad a gyerekekkel anyu, és élünk, mint hal a vízben. Megszületett az öcsém, aput lefokozták, a gyár, ahol dolgozott, tönkrement, alig volt pénz, anyu otthon...őt is lefokozták irodai munkából később...jöttek a gondok.


Az élet sajnos kiszámíthatatlan. Egyszer még jól ég a szénád, de ki tudja, a következő napokban, hetekben, hónapokban hogy alakul...Nagyjából lehet tudni, de becsúszhat valami a gépezetbe, amire senki sem számít...Ez van.

1593. 9678a02221 (válaszként erre: 1592. - Ee1dc9ba06)
2012. júl. 19. 17:33
Ebben tokeletesen egyetertek veled.Viszont mindenki megoldja a gondjait nem csak a 'pozitiv eletfelfogasu' emberek.Akar anyagi akar masfele problamakat.Nkem valahogyan false ahogyan O jon a pozitiv eletszemleletevel,aztan elso korben ugy elkuldte a cikkiro anyukat hogy csak neztem.Zaporoztak a 'megvetem szanalmas es egyeb jelzok.Ha pl x evvel ezelott az elso baba szuletesekor az O ferjere valaki ugyanezeket a jelzoket aggatta volna,valoszinu nagyon fol lett volna haborodva.Tehat nekem ez kettosseg,es nem ertek egyet ezzel a nagyon pozitiv hozzaallasaval az eletnek.Ettol fuggetlenul valoszinu nagyon jo anyuka es feleseg!
1592. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 1587. - 9678a02221)
2012. júl. 19. 17:25

Én meg úgy gondolom, hogy az embernek azt a nehézséget kell leküzdenie, amivel az élete során találkozik. Ha Alexának anyagi gondjai lennének, akkor nyilván megpróbálná megoldani.

Elég baj, hogy sokan akkor is nyakra-főre szülik a gyerekeket, ha nincs hova, nincs meg a megfelelő anyagi háttér a felnevelésükhöz. Persze, hogy ebből feszültség, idegesség származik.

1591. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 1589. - 9678a02221)
2012. júl. 19. 17:18
Így van, egyetértek.
1590. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 1579. - 093a17e5d8)
2012. júl. 19. 17:17

De te semmilyen házimunkát nem végzel, legalábbis én így értelmeztem.

Igen, nálam a jó anya háztartást vezet, és ellátja a családot. Ez persze nem jelenti azt, hogy a biciklizés ne férjen bele a napba.

1589. 9678a02221 (válaszként erre: 1583. - Ayna)
2012. júl. 19. 17:12
Zsiroskenyer??Mar bocsi de ha valaki nem foz csak mikor eppen kedve van,akkor megis mit eszik a gyereke?Lehet itt lovagolni a szavakon,de igenis egy jo anya az gondoskodik a gyerekerol valamint a kornyezetrol ahol elnek.
1588. 9678a02221 (válaszként erre: 1585. - Kilimcs)
2012. júl. 19. 17:08
Anyam tudsz olvasni?azt irtam hogy a bejarono is megoldas.Itt ahol en elek,bevett szokas,hogy bejaronot tartanak.Atlag 400 euro a fizetesuk hetente.De olyan is van,aki csak takaritonot alkalmaz.Mi ebben olyan rossz?
1587. 9678a02221 (válaszként erre: 1581. - Alexa77)
2012. júl. 19. 17:06
Nem azt mondtam hogy almodozol.Csak azt,hogy ez minden csupa szep es jo pozitiv eletfelfogas,szamomra es meg nagyon sok anti-ponis emberke szamara kisse visszatetszo.Azt viszont nem hiszem,hogy tudod milyen az,ha valakinek napi megelhetesi gondjai vannak.Ne haragudj,de szerintem az,aki valaha is atelte azt,hogy a szulei cirkuszolnak a penz miatt,vagy hogy mi legyen holnap kajara,mert a hitel befizetese miatt,nem tud anyukad mit fozni,az nem a pozitiv eletszemleletet sajatitja el,hanem megtanulja tulelni a nehezsegeket.Barmi aron.Mert vannak olyan helyzetek az ember eleteben,amikor barmerrol nezed,mindenhonnan rossz.Ilyenkor maximum azt mondja az ember hogy sebaj lesz meg ez igy se,holnap egy uj nap.Ez viszont nem rozsaszin szemuveg,hanem remenykedes,hogy jobb lesz.
1586. Mazsinka
2012. júl. 19. 16:49

"akkor vagy bejaronot tartasz, (ez is egy megoldas)"


Tudtok ám értelmezni, azt írta, ez is egy megoldás!!!

1585. Kilimcs (válaszként erre: 1580. - 9678a02221)
2012. júl. 19. 16:47

mert aki bejárónőt tart nem lehet jó anya :O :D:D


anyám micsoda logika! :)

1584. Mazsinka (válaszként erre: 1582. - Alexa77)
2012. júl. 19. 16:46
rekanaploja. blogspot. com
1583. Ayna (válaszként erre: 1580. - 9678a02221)
2012. júl. 19. 16:45
Tehát, akkor aki nem főz rendszeresen, annak csak a Mc - i marad? :D
1582. Alexa77 (válaszként erre: 1554. - Mazsinka)
2012. júl. 19. 16:40

Utólagosan is engedélyezem. :-))) Ha zavarna, hogy beleolvas valaki, akkor nem lenne nyilvános. Aki nyilvánosan ír naplót, az vállalja, hogy bárki beleláthat az életébe. :-))

Viszont: melyikbe olvastál bele? Az itteni régibe (itt kezdtem a blogolást) vagy az igaziba, amit a blogspoton írok évek óta? rekanaploja.blogspot.com

Csak hogy teljes legyen a kép. :-))

1581. Alexa77 (válaszként erre: 1571. - 9678a02221)
2012. júl. 19. 16:36

Ha már rólam van szó, hadd szóljak én is hozzá. :-) Ismerem, milyen az, amikor a napi megélhetéssel vannak gondok. Fél életem erről szólt (még kamaszkoromban, meg utána is jó pár évig). Nem tudta lerontani a pozitív hozzáállásoma. :-))

Rózsaszín szemüvegem soha nem volt, nagyon is reálisan látom a világot, csak minden helyzetből próbálom kihozni azt, ami a lehető legjobb. Ne keverjétek már az álmodozással!!

Van egy történet, nem tudom, ismeritek-e:

Egy vándor a városba érkezik. A városkapunkál üldögél egy idős bácsi, a vándor megkérdi tőle: -Bátyám, milyen emberek laknak ebben a városban?

- Ahonnan te jössz, ott milyen emberek élnek?

- Rosszindulatúak, kötekedők, ostobák.

- Hát fiam, itt is pont ilyenek vannak.

Nemsokára újabb vándor érkezik a városba, ő is megkérdi a bácsitól ugyanazt, mint az előző.

- Fiam, ahonnan te jöttél, ott milyen emberek élnek?

- Kedvesek, szimpatikusak, tele szeretettel, nehéz volt elhagynom őket.

- Bizony itt is pont ilyenek az emberek!



Nem tudom, ennek fényében kapisgálsz-e már valamit abból, amit magyarázok a pozitív szemléletről?

1580. 9678a02221 (válaszként erre: 1568. - 093a17e5d8)
2012. júl. 19. 16:19
Az hogy tiszta legyen a lakas,a gyereked tiszta ruhaban jarjon,egeszsegesen etkezzen ,azok igenis egy jo anya ismervei.Ha te mindezeket nem csinalod,akkor vagy bejaronot tartasz,(ez is egy megoldas) vagy a koszos lakasban piszkosan eszi a gyereked a Mc'Donalds-bol a hamburgert:)
1579. 093a17e5d8 (válaszként erre: 1578. - Ee1dc9ba06)
2012. júl. 19. 15:49
Nagyon jó a kapcsolatom a gyerekeimmel, szerintem többet ér egy közös biciklizés a csillogó padlónál pl.
1578. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 1568. - 093a17e5d8)
2012. júl. 19. 15:22
Ezt majd a gyerekedtől kérdezd meg.
1577. egypt (válaszként erre: 1571. - 9678a02221)
2012. júl. 19. 14:36

Már én is írni akartam, hogy az anyagi biztonság rengeteget számít. Az én szüleim gyakorlatilag semmi máson nem veszekedtek, csak a pénzen. Nagyon szegényen éltünk, és a pénztelenség megkeserítette az életünket. Gondolom, ez sokaknak ismerős. Ha folyton azon aggódik valaki, hogy miből fizeti a számlákat, az eléggé kihat az idegállapotára. Sokkal könnyebb úgy vidámnak és türelmesnek lenni, ha legalább ez a teher nincs. A pénz nagyon megkönnyíti az életet.

A kánikulában mi nagyon kínlódtunk, két gyerekkel bezárva egy 50 nm-s lakásba, mert a környéken még egy fa sincsen. Kitettem neki az erkélyre egy bébipancsolót (másnak még erkélye sincs, tudom), de ettől eltekintve bent poshadtunk és egymás idegeire mentünk. Minden vágyam egy kertes ház, nem kell 120 nm, csak egy normál lakható, ahol van két külön gyerekszoba meg egy kis kert. A gyerekek egész nap a kertben szaladgálhatnának, én meg közben ezt-azt meg tudnék csinálni. Rengeteg időt elvesz a sok séta, játszóterezés, ami mellett ugye minden más tevékenység kizárt. A melegben meg kiraknék nekik egy medencét, és pancsolhatnának. Sokkal-sokkal egyszerűbb lenne.

1576. egypt (válaszként erre: 1573. - Mazsinka)
2012. júl. 19. 14:29
Ha nincs gyereke, akkor elfogadható? Szerintem akkor sem az.
1575. Kukacc (válaszként erre: 1573. - Mazsinka)
2012. júl. 19. 14:21
Ebben igazad van tökéletesen :)
1574. Mazsinka (válaszként erre: 1572. - Kukacc)
2012. júl. 19. 14:15
De.
1573. Mazsinka (válaszként erre: 1570. - Egypt)
2012. júl. 19. 14:15

Gyerek nélkül is lehet valaki ízléstelen, de számomra visszatetsző, ha egy kisgyerekes anyuka ribinek öltözik, mert azt hiszi, ezzel a világ felé azt sugározza: én még nő vagyok! Igen, az, de attól még ízlésesen is lehet nő.


A medence szélén a múlt héten csinos, fiatal anyuka pancsolt két pici gyerekével, az anyukán tangabugyi volt. A férfiak néha füttyögtek, csorgatták a nyálukat, összenéztek, be-beszóltak a háta mögött. Ha nagyobb a gyerek, és fel is fogja, érti, miről van szó, az számotokra elfogadható?


Számomra nem pozitív példa, és nekem sem tetszett volna, ha anyám után füttyögnek vagy mutogatnak rá, miközben pancsolunk. Szép kis anyakép lenne.

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook