Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Az idősek hogy tudnak "célok" nélkül, csak úgy élni? fórum

Az idősek hogy tudnak "célok" nélkül, csak úgy élni? (beszélgetős fórum)


164. Channa* (válaszként erre: 159. - SansaS)
2017. nov. 24. 22:00

Én vagyok a rosszindulatú?

Én nem sajnálom senkitől azt amiért megdolgoztak, nem vagyok irigy, és nem cseszegetem sem a fiatalokat, sem az idősebbeket.


Hozzátok ért 2009-be, mert egyébként már előbb elkezdődött a válság. Örülhetsz, hogy nálatok csúszott 1 évet....


Válaszoltam a fórumkérdésre, arról nem tehetek, ha nem tudod értelmezni.

163. SansaS (válaszként erre: 144. - Channa*)
2017. nov. 24. 21:58

Figyelj, döntsd már el, most keveset csinálok-e vagy sokat?


Nem járok egy hetes utazásra és nem vitorlázok, mert arra nincs pénzem. Ezen kívül viszont so más dolgok csinálok. össze-vissza beszélsz.

162. SansaS (válaszként erre: 149. - Channa*)
2017. nov. 24. 21:57

Ja, ti a szülőkkel lakhattatok az önerő összegyűjtéséig, és akkor nekem magyarázol arról, miért nem volt 22 évesen lakásom?


Talán, mert amíg otthon éltem, még be is kellett fizetnem, hogy egyáltalán ott lehetek és nem maradhattam otthon.


Nevetséges...

161. Böce (válaszként erre: 141. - 2104cc91e8)
2017. nov. 24. 21:57

És nem a szülóket "b@sztattuk", hogy miért nem adnak (nem tudtak), hanem kerestük a lehetőségeket, a megoldásokat, hogy legyen valahogy.


Meg azért közben éltünk és vigyorogtunk is:-) Irígykedés helyett is:-)

2017. nov. 24. 21:56
Az "idősek" végigrohanták az életüket, felnevelték a gyerekeiket, dolgoztak, később a szüleikről és az unokáikról is gondoskodtak (jó esetben). Ennyi idősen, mint most te, a mi korosztályunknak 1-2 gyereke már minimum óvodás volt. Úgy, hogy még szombaton is kellett dolgozni. Nem volt autó és lakás a seggünk alá téve, mindenért meg kellett dolgoznunk. Nem benzineztük el a pénzünket, előbb otthont teremtettünk a gyerekeinknek. Aztán jött az autó, de nem azért, hogy óvodába cipeljük vele a kicsiket. Őket kézenfogva vittük. Aztán rohantunk munkába, utána a gyerekért, vásárolni. Bizony, már ránk fér, ha kedvünk van tévét nézni, nézzük. Keveset ültünk, éppen itt az ideje. Ne kelljen már rohanni, érjünk rá egy kicsit kényelmesebben és úgy élni, ahogy nekünk tetszik.
159. SansaS (válaszként erre: 155. - Channa*)
2017. nov. 24. 21:55

Írtam, hogy normál esetben lekorlátozom a netet napi 1-2 órára, most kérdést írtam ki, azrt vagyok még itt. Ez nekem újdonság, nem szoktam fórumozni.

Facebook heti kétszer.


Blablabla, miért nem a fórumkérdésre válaszolsz megint személyeskedés helyett? Lehjet, hogy én unalmas vagyok, de az itteni megnyilvánulásaid alapján, te meg kib*szott rosszindulatú :)

158. 2104cc91e8 (válaszként erre: 142. - SansaS)
2017. nov. 24. 21:55

bár nem engem kérdeztél, azért válaszolok:


Azért mert szeretnek tévézni, sőőőt nagyon szeretnek tévézni,


ráadásul se kötni, se horgolni, se szappant önteni, se csavarogni/kirándulni nem szeretnek!


(csak úgy mellesleg, oly kritikus vagy és másokat szólsz meg, de semmi empátia nincs benned, gondold el, hogy mi minden baja lehet egy idősnek ami miatt pl. nem megy kirándulni, csak egy

példa: gerincsérvvel milyen esély van egy hegymászásra?)

157. SansaS (válaszként erre: 143. - Channa*)
2017. nov. 24. 21:53

Miért nyugtatna meg engem, hogy ti rizseshúst ettetek karácsonykor? Én ezzel előrébb vagyok?


Nem értem, mit nem értesz. 1989-ben születtem, 20 éves voltam a válság kitörésekor (2009-ben, nyilván előtte jött a dolog, de ekkor kezdődött el ténylegesen érződni). Tanultam, mellette dolhoztam és ekkortájt költöztem el, mert otthon nagyon elvadultak a dolgok, nagyon durva volt már a légkör.


Most döntsd már el, van időm van nincs? Felsoroltam egy csomó dolgot, amit általánosságban csinálok, te mondtad, hogy nem elég, pedig te aztán semmivel többet nem soroltál fel. Sőt, most épp azt soroltad fel, amit én is írtam.

156. Böce (válaszként erre: 149. - Channa*)
2017. nov. 24. 21:51

De bizony ám! Egyszer nem volt elég a pénz anyukám téli tüzelőjére (ő özvegyi nyugdíjat kapott csak) és csak az OTP volt meg Takarékszövetkezet.


Otp-nél kértem személyi kölcsönt, 4 ezer forintot. Kerestem akkor 6,5 ezret. Kellett 2 kezes, legalább ennyi fizetéssel.


Majd egy hónapig tartott az elbírálás, a végén odalökte az otp-s nő a pulton a papírokat: 3 ezer, kell vagy sem?


Két kezessel!

Na, ennyit az"akkor milyen könnyű volt"-ról! Hitelkártya? Külföldi munka? Ha-ha-ha! Hol volt akkor ilyesmi?

155. Channa* (válaszként erre: 142. - SansaS)
2017. nov. 24. 21:51

A férjem 61 éves és bár ő is szokott TV-t nézni, de emellett dolgozik, bicajozik ő is, eljön ő is szíházba, moziba, koncertekre, nyaralni, stb. Olvas ő is, és a céljai hasonlóak az enyémhez.

És én csupa ilyen 60 körüli embert ismerek.

Nem tudom hol élsz te...


Egyébként te lehet, hogy nem a TV-t bámulod, de gondolom mindig a neten lógsz, nem? FB, fórumok (most is órák óta mást sem csinálsz, csak ide írogatsz. Mennyivel jobb ez a TV-nél?

Szerintem semmivel.

Unalmas vagy, megkeseredett, és ennek ellenére azt hiszed, hogy különb vagy másoknál, pedig pont nem...

154. Piroska52 (válaszként erre: 146. - Böce)
2017. nov. 24. 21:50

nagyon szépen köszönöm

este meg TV-nézés

már ha lesz Barca-meccs,és lesz

153. moonlight13 (válaszként erre: 152. - Moonlight13)
2017. nov. 24. 21:50
18-20 akart lenni
152. moonlight13 (válaszként erre: 142. - SansaS)
2017. nov. 24. 21:49
Majd rájössz, ha annyi idős leszel! Elfáradtak. A szervezet nem lesz fiatalabb. Én sem kívánok már hajnali 3-4 óráig bulizni, pedig 18-30 évesen minden hétvégén ez volt a program.
151. 31bc25d879 (válaszként erre: 142. - SansaS)
2017. nov. 24. 21:47
De miért baj, hogy tévézik?
150. Böce (válaszként erre: 142. - SansaS)
2017. nov. 24. 21:46
Miért ne tenné?
149. Channa* (válaszként erre: 138. - Böce)
2017. nov. 24. 21:45

Szerintem sem volt könnyebb, sőt! hitelhez nehezebb volt jutni, hiszen 2 helyről vehettünk fel pénzt és annyi kezest kértek, hogy sokan ezért nem tudtak lakást venni.


Régen is meg kellett dolgozni a pénzért és azért, hogy megteremtsük a hátterünket.


Mi pl. szülőkkel laktunk és amikor összejött a pénzünk, akkor vettünk egy pici lakást.

148. Piroska52 (válaszként erre: 142. - SansaS)
2017. nov. 24. 21:45

azért, mert csak

mert megtehetjük

2017. nov. 24. 21:45

Megkeseredett savanyu uborka vagy, aki mindig masokra mutogat, masokat okol.

bezzeg ez meg az, de en bezzeg nem...

Mi lesz veled akkor, amikor tenyleg beut a krah?

146. Böce (válaszként erre: 145. - Piroska52)
2017. nov. 24. 21:45
Tökéletes:-)))
2017. nov. 24. 21:43

öreg nyugdíjasként,cél a következő

reggel felébredni,vonatra ülni

Pestre érni,sátálni az Andrássy úton

inni egy pohár forraltbort a karácsonyivásárban

enni valami finomat

vonatra szállni,és hazajönni

célnak jó lesz?

ketten a lányommal

144. Channa* (válaszként erre: 137. - SansaS)
2017. nov. 24. 21:43
Na jó, ha nem csinálsz semmit, mert sem időd nincs, sem pénzed, akkor te mennyivel élsz tartalmasabb életet a nagyszüleidnél, illetve azoknál az idős embereknél, akikről szól ez a fórum. Én úgy látom, hogy te pont olyan vagy, mint a nagyszüleid....
143. Channa* (válaszként erre: 135. - SansaS)
2017. nov. 24. 21:41

Remélem megnyugtat, amit most írok.


A válság alatt én is és a férjem is munkanélküliek voltunk. Én 2 évig nem találtam normális állást, azaz olyat, amihez értek és keresek is vele annyit, amire szükségem volt. Abban a 2 évben volt olyan karácsony, amikor szenteste a hétvégéről megmaradt rizseshúst vacsoráztuk, mert olyan jól álltunk, és alig tudtam kifizetni a fiam ballagó öltönyét. Te akkor már dolgoztál? Ezek szerint nem tanultál?

Vagy az nem igaz, hogy 28 éves vagy, vagy valami nem stimmel. A válság ideje alatt neked elvileg 18-19 évesnek kellett lenned, azaz még talán tanultál.


Én 5 napot dolgozok, azaz csak 1 nappal dolgozok kevesebbet, de van időm mindenre, amire akarom, hogy legyen. Heti 3 torna, barátnőzés, háztartás, olvasás és most így karácsony előtt kreatívkodás.


Hogy nincs időd bármire?

Ezt sosem fogom megérteni. Nekem a kicsi gyerekem mellett is volt időm mindenre, hát még most, hogy már nem kell állandóan vele foglalkoznom....

142. SansaS (válaszként erre: 138. - Böce)
2017. nov. 24. 21:41
Jó, és akkor szerinted miért van az, hogy sok 60-65 körüli ember napi több órán át tévézik? :)
141. 2104cc91e8 (válaszként erre: 138. - Böce)
2017. nov. 24. 21:39

Így ahogy mondod!

Én 850.- Ft.-ot kerestem havonta és ebből 600.- Ft. volt az albérlet ami csak egy szoba volt,

konyha és fürdőszoba nélkül, budi az udvar végében!

Évekig spóroltunk lakásra és négy kölcsönt

vettünk fel rá!

140. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 133. - 31bc25d879)
2017. nov. 24. 21:35
Amikor en voltam huszoneves, nem vehettem lakast hitelre, pedig ki tudtam volna fizetni a beugrot es fent is tudtam volna tartani meg magamat is.
139. 31bc25d879 (válaszként erre: 138. - Böce)
2017. nov. 24. 21:33
oké:)
138. Böce (válaszként erre: 133. - 31bc25d879)
2017. nov. 24. 21:32

Régen sem volt könnyebb, ha a szülők nem tudtak segíteni és csak a saját fizetésetekre voltatok utalva.

Az albérlet a fizukhoz képes akkor sem volt olcsóbb. Csak akkor nem fórumon rinyáltunk, hanem dolgoztunk. És nem másokat irigyeltünk meg hibáztattunk.

137. SansaS (válaszként erre: 129. - Channa*)
2017. nov. 24. 21:31
Ha ezekre költenénk a pénzünket, nem tudnánk belátható időn belül összegyűjteni annyi tőkét hogy hazamehessünk. Érted? Nekünk még meg kell teremteni egy olyan otthont, amiből gond esetén nem az utcára kell menni.
136. Böce (válaszként erre: 131. - 9b10f3d7ff)
2017. nov. 24. 21:30

Hát ez az! Nem az anyagi javak a jókedv, a derű, az optimizmus, dinamizmus és pozitív életszemlélet csimborasszója! :-)


Buli van, haverok, fanta, a többit meg megoldjuk! Ámen!:-)


Ez így volt, így van és így lesz!:-) Tudjátok, mint Lenin!:-)

135. SansaS (válaszként erre: 126. - Channa*)
2017. nov. 24. 21:30

"Nekem már 22 évesen volt lakásom"


Amikor én 20-22 éves voltam, éppen a válság közepén jártunk, és a keleti régióban k*rvára örültünk, amikor volt munkánk és ki bírtuk nyögni valahogy az albérleti díjat meg a kaját. Amikor nem volt éppen munkánk az elbocsátások miatt, örültünk, ha kitart nagy nehezen felhalmozott valami.

De nyilván ez is kifogás, válság sem volt, munkanélküliség sem, és ha lett volna, az is az én hibám, miért nem születtem 20 évvel előbb vagy később :)


"nem sok dolgoz csinálsz."

6 nap munka mellett szerintem nem kevés.


Színház?

Ha otthon vagyunk.

Utazások?

Ha utazásra költenénk a pénzünket, soha nem mehetnénk haza.

Bulik?

Írtam, hogy járunk fesztiválokra és szabadtéri rendezvényekre? Nem olvastad?


Nyilván, ez fogom csinálni :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook