Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Az idősek hogy tudnak "célok" nélkül, csak úgy élni? fórum

Az idősek hogy tudnak "célok" nélkül, csak úgy élni? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
194. 300c83c7b2 (válaszként erre: 182. - SansaS)
2017. nov. 25. 07:13
47 négyzetméteres,1,5 szobás panelban nőttem fel, a szüleimmel és a húgommal. Bár mindenkinek olyan boldog gyerekkora lett volna, mint nekem. Hidd el, ott is lehet élni, sokan örülnének, ha legalább panel lakásra futná nekik. Próbálj meg örülni annak, amid van!
193. 12d083b51b (válaszként erre: 1. - SansaS)
2017. nov. 25. 06:41

Hol élsz te???

Amikor a "kis kínai" azt mondja a 45 éves, munkát kereső!!! jó kiállású, munkabíró jelentkezőnek, hogy: te nem kelleszesz!!!, mert öreg vagy!


Érted, 45 évesen. És a vendéglátó egység ablakára kiírva, hogy pohárszedő-mosogató munkakörre felvétel, és bemegy az 50-52 éves éves, egyébként jó erőben levő nő, és azt mondja a tulaj neki, hogy ő 20-22 éves fiatal lányokat keres... mert ugye a vendég ...

Akkor nem mondanád meg, hova is menjünk mi dolgozni pl. 60 felett??


Csak reménykedni tudok, hogy ezt te sem gondoltad komolyan.

Csak reménykedni tudok, hogy beteg vagy és orvosra van szükséged.

Nézz a tükörbe, amikor unalmadban, jó dolgodban ilyen hülyeségeken jár az agyad???

És ne feledd: ha szerencséd van, egyszer te is megöregedsz! És majd akkor megtudod!

192. Mária 54 (válaszként erre: 182. - SansaS)
2017. nov. 25. 06:35

Nem értem, mi a gondod az idősekkel. Úgy gondolom, a nagyszüleid 70-80 év körüliek. Ahelyett, hogy azzal foglalkozol, mi a céljuk, jobb lenne megkérdezni őket, mi fáj? De még ha olyan szerencsések, hogy nincs semmi testi bajuk, akkor is természetes a lelassulás ebben a korban. Ha megkérdeznéd őket, mi a céljuk, meglepődnél. Békében, nyugalomban szeretnének élni, mert végre megtehetik.

Örülj, hogy kb. 3 év múlva egy saját lakásra szert tehetsz. Sokan kezdtük panelban. Örültünk annak is, bár a nagyrésze hitelből volt. A

191. forrest2010 (válaszként erre: 14. - SansaS)
2017. nov. 24. 23:39
te komolyan azt képzeled ? h itt a nyugdíjasok zöme lustaságból ? kényelemből nem utazik ? nem bogaram ! egyszerűen nincsen rávalójuk ! és akkor még örülhet az a nyögdíjas , h nem kell mellette olyan naccságáknál takarítást vállalni , akik a büdös életbe nem tudták meg mi is az ? dolgozni ?! mert ugye az azért nem munka h a fodrásznál-műkörmösnél-ugribugrinál eltölti némelyik emberke az idejét ?! vannak ilyenek is jónéhányan ! h ennyiből áll nekik az élet ! na meg dolguk annyi h : " szép legyen " !
190. Böce
2017. nov. 24. 23:33

"Az idősek hogy tudnak "célok" nélkül, csak úgy élni?"


Hát képzeld, csak úgy élnek bele a világba, boldogan! :-))))

189. forrest2010 (válaszként erre: 1. - SansaS)
2017. nov. 24. 23:29
....arany kis bogaram ! voltál te már valaha idős ? gondolj bele / 63 vagyok / a gyerekkorom java úgy telt el , h még nem volt tv ! volt más ! aztán ledolgoztuk a magunk 42-43 évét és összevakartuk a legszükségesebbet :) közbe jó néhány nyavalyát sikerült begyűjtenünk és örülünk , h még élünk :) ritka és szerencsés az olyan ember , akinek 60 környékén nem jönnek elő az egészségügyi problémák ! nemtom hány éves vagy ? de majd ha ledolgoztad az életedet akkor szívesen meghallgatnám , h mire ? mennyi energiád van még ? na és hozzávaló rávalód ?!
188. 124637ff9b (válaszként erre: 1. - SansaS)
2017. nov. 24. 23:25

Akinek nincs célja az életben, az meghal, cél nélkül nem lehet élni.

Vannak kisebb és nagyobb célok, mikor hogy.

Vannak világmegváltók, meg "egyszerűen" megérni az estét.

Meglátod majd, nagyobb élettapasztalat után.

Az jó dolog, hogy figyeled a környezeteted, esetleg ösztönzőleg is hathatsz emberekre, akiket passzivnak ítélsz. Pl. Színházba vinni a nagymamát.

187. Böce (válaszként erre: 185. - Cimpi)
2017. nov. 24. 23:24

Na és, ha neki így jó, miért ne tehetné meg? Nem mindenki az a jövő-menő típus, van aki szeret otthon ülni.


Bár idősen, egyedül lenni az elbutuláshoz vezethet, de hiába van ez így, attól még nem vagyunk egyformák...

186. Regin_a (válaszként erre: 1. - SansaS)
2017. nov. 24. 23:08

Sok hülyeséget összeirkáltál 28 éves létedre.

Fogalmad sincs az öregségröl, annak minden nyavalyáirol


"Felkeltek, dolgozni mentek, aztán haza és kész, kitakarítottak, rendbe raktak ezt-azt a ház körül, aztán estig ültek a tévé előtt."

Majd ha 55 éves leszel, te is örülni fogsz ha este eldőlhetsz a tv elött és ha körbenézel ez az élet

Ne filmeken nevelkedj!

185. cimpi (válaszként erre: 1. - SansaS)
2017. nov. 24. 22:56
Én fél éve lettem nyugdijas..lehet mivel az elején vagyok még,de nem untakoztam eddig. Kertes házban élek párommal, a gyerek kirepültek már..Lányoméknál ban két kicsi unoka,fiamnál még nincs. Mivel a lányomék épitkeztek nemrég kb. tőlünk 7 km-re,sokszor átruccanok segíteni a gyerekekre vigyázni,vagy elhozzák őket,bár a nagy már oviba jár.. Nyáron rengeteg dolog a kertben. ősszel befőztem sokféle lekvárt,befőttet,savanyúságot.. Ilyenkor már nyugisabb,de szinte naponta főzök és jövök megyek mindig van tennivaló..Édesanyám 86 éves hetente beugrok hozzá a közeli városba ..10 kmre van..Szeretek keresztrejvényt fejteni,kell agytevékenység miatt is. :) hoxázni :9 és tévt is nézek, filmeket is töltök le ami érdekel.. Egy héten kétszer eljárok /nyár kivételével) tornázni.. de lehet ez nem elég ,ilyenkor télen többet pihenek,az tény..Egyébként ki mit csinál,hogyan köti le magát,sokmindnetől függ..Főleg családi helyzet,.hol lakik,vannak -e barátai..nyitott -e a ilágra vagy otthonülő tipus.. Van olyan ismerősöm, aki egyedül él,régóta elvált már,nyugdíjas,lánya Angliában él,ritkán jár haza.. kevés barátja van.. szinte Ő egész nap tévét néz és sütit süt,amit be is termel ..:)alig mozdul ki a panellakásából,ezt azért írom mert ott nem tud mit csinálni,mondja Ő..Hivjuk többen is színházba,koncertre jöjjön velünk.de oda sem jön. szóval,lehetséges vannak, akikre illik kicsit amit írtál...de nem általánosítva..
184. Böce (válaszként erre: 182. - SansaS)
2017. nov. 24. 22:40

28 éves vagy még. De már most nem boldogít, ha "csak" egy paneled lesz. Amiből persze majd tovább léphetsz. És nem is ez a lényeg.


Te sosem leszel boldog. Hacsak rá nem jössz, hogy a boldogság nem ez.

183. 31bc25d879 (válaszként erre: 182. - SansaS)
2017. nov. 24. 22:33

Hát akkor panaszra egyáltalán nincs okod.

A panel nem rossz ám. Egy percig ne sajnáld és ha minimális hitel...akkor meg örülj, nem kell 20+ évig nyögni a hiteleket és kamatokat. Te most nyögöd...fogd fel így. Még akár szerencsésnek is mondhatod magad:)

182. SansaS (válaszként erre: 181. - 31bc25d879)
2017. nov. 24. 22:29

Erre azért így nem akarok válaszolni, ha nem gond. Ha jól megy minden, kb. 3 év múlva meglesz egy nagyvárosi (Győr, Debrecen, Budapest) 2-3 szobás panel javarésze, akkor már csak némi hitel kell.


Persze, sajnálom, hogy tisztességesen végigdolgozzuk ezeket az éveket, és ennyiből egy panelra futja.

181. 31bc25d879 (válaszként erre: 179. - SansaS)
2017. nov. 24. 22:26

Figyi!


Mennyit kerestek a férjeddel és mennyi a kiadásotok? Mennyit tudtok félre tenni, spórolni?


Nem akarok a zsebedbe turkálni, semmi közöm hozzá, ha nem akarsz ne válaszolj, csak most már kíváncsi vagyok, hogy tényleg ennyire kilátástalan-e a jelen és a jövő.


(ha nem akarsz ne válaszolj)

180. SansaS (válaszként erre: 177. - 31bc25d879)
2017. nov. 24. 22:25

Itt külföldön biztosan nem, brutális árak vannak, az albérletre is durva összeg megy el, hiába egy kis garzon.


Otthon akarunk felvenni, nyilván nem megyünk vissza albérletbe, de nagyváros közelében akarunk mindenképpen a munka miatt, ahhoz viszont szintén gyűjteni kell, mert egy 2-3 szobás panel is 12+millió. És közben még az árak is mennek felfelé... :/

179. SansaS (válaszként erre: 176. - Channa*)
2017. nov. 24. 22:22

Ez esetben téves a megfogalmzásom, másoktól nem sajnálom, csak én is szeretném ha lenne, tekintve, hogy teszek érte ;)


Az irigység az én fogalmaim szerint azt jelenti, hogy vágyunk arra, ami másnak már megvan.


A rezsire meg közösköltségre én is kifzetem albérlet mellett, az nem helyette van.

178. Channa* (válaszként erre: 175. - SansaS)
2017. nov. 24. 22:18
Nem most épp dolgozik, ahogy teszi heti 5-6 napban és nem 8 órában nyomja, hanem 12-14 órában. És tudod miért? Azért, hogy legyen pénze arra amire kell neki. Esetleg egy lakásra:D
177. 31bc25d879 (válaszként erre: 173. - SansaS)
2017. nov. 24. 22:16

Az albérletet az egyik legrosszabb megoldásnak tartom.

Nem tudtok felvenni hitelt és egy pici garzont venni? Az albérleti díjból már fizethetnéd a sajátodat is.

Külföldi munka?

176. Channa* (válaszként erre: 173. - SansaS)
2017. nov. 24. 22:16

Nem keresem vissza a hozzászólásodat, amelyikben kifejted, hogy irigy vagy.


Ami azt jelenti, hogy sajnálod másoktól.


Akinek saját lakása van az meg a rezsire fizeti ki azt sok pénzt, meg a közösköltségre, stb.

Mindenkinek vannak kiadásai nem csak neked. Keress annyit, hogy elég legyen mindenre. Más is ezt teszi. Én is. Ha nem lenne szükségem ennyi pénzre, akkor elmennék egy jó kis gyári melóra, ahol megkeresném a minimálbért és ülnék a TV előtt...

175. SansaS (válaszként erre: 174. - Channa*)
2017. nov. 24. 22:14
Képzelem :) A te elveid alapján most éppen ő is egy bezzeg-ember és nála szarabb helyzetben lévőknek osztja az észt, miközben magára mutogat, mert vitte tovább a mintád :D
174. Channa* (válaszként erre: 172. - SansaS)
2017. nov. 24. 22:12

Szerencsére az én gyerekem normális:DDDD

Én neveltem:)

173. SansaS (válaszként erre: 164. - Channa*)
2017. nov. 24. 22:12
Én se sajnálom másoktól, amiért megdolgoztak, bocsi, én azt sajnálom, hogy én is ugyanúgy dolgozom, mint mások és még többet is, csak az én pénzem elment/elmegy albérletre, dobom ki az ablakon a sok pénzt, amiből előre juthatnék.
172. SansaS (válaszként erre: 169. - Channa*)
2017. nov. 24. 22:10

Nem tudon, feltűnt-e, hogy az alkoholistáknak sem lesznek feltétlenül alkoholista gyerekei és a bántalmazóknak sem bántalmazó gyerekei. Valaki épp azért csinálja másképp, mert megtapasztalta a rossz példát.


Ki mondta, hogy nem élhettek a szülőkkel? Azt nem értem, mire fel jössz de bezzegelni, hogy bezzeg neked volt lakásod 22 évesen. Ha mi is ott élhetünk valamelyik szülőnél spórolni és nem a válság közepén vagyunk, nekünk is lett volna, mert szorgalmasan dolgoztunk már akkor is, nem a seggünkön ülve vártuk a sült galambot.


Nem te vagy az anyám véletlenül? Ő nyomja ezt a bezzegelős dumát, miközben mutogat azokra, akiknek segítettek valamiképpen.

171. 2104cc91e8 (válaszként erre: 165. - Böce)
2017. nov. 24. 22:06

Igenis :D


De csakis azért nehogy valaki megszóljon, hogy

szegény 77 éves férjem sokat ül a TV előtt!

170. Piroska52 (válaszként erre: 162. - SansaS)
2017. nov. 24. 22:05

na itt a baj,nem tolták a feneked alá a lakást,és még azt is elvárták ,hogy ami vizet ,áramot, bármit használsz ahhoz esetleg hozzájárulj

meg a boltba sem ingyen lehet vásárolni

öreg hiba

169. Channa* (válaszként erre: 162. - SansaS)
2017. nov. 24. 22:04

Senki nem tehet arról, hogy neked ilyenek a szüleid. Sajnos te is ilyen leszel, mert ezt a mintát kaptad.


Miért ne élhettünk volna a szülőkkel? Miért könnyebb így?

Szerintem örülj annak, hogy ezt a sok "nehézséget" egészségesen csinálod végig, mert van akinek ez nem adatik meg és hidd el, hogy nekik sokkal nehezebb.

Jöhetnék saját példával is: amikor a fiam megszületett a férjemet akkor műtötték először rákkal. Szerinted kinek jobb? Vagy itt a fórumon is sokan vannak fiatalon súlyos betegek és ők sokkal pozitívabbak, mint te vagy.

168. 2104cc91e8 (válaszként erre: 161. - Böce)
2017. nov. 24. 22:03

Így van: amikor férjhez mentem a saját ruháimat hoztam el otthonról egy kis bőröndben, az volt az

"útravalóm" és ez természetes volt!

Nem sírtunk, nem panaszkodtunk és mindent meg

teremtettünk magunknak, sok-sok lemondással és rengeteg spórolással!

167. Mária 54 (válaszként erre: 159. - SansaS)
2017. nov. 24. 22:03
Mi tettünk a céljainkért. Hol vannak a te céljaid és mit teszel érte?
166. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 162. - SansaS)
2017. nov. 24. 22:01
Megint masokra mutogatsz.
165. Böce (válaszként erre: 158. - 2104cc91e8)
2017. nov. 24. 22:00
Ugyanmár, holnap irány a Csomolungma! :-)
❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook