Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Az idősek hogy tudnak "célok" nélkül, csak úgy élni? fórum

Az idősek hogy tudnak "célok" nélkül, csak úgy élni? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
224. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 223. - Globus)
2017. nov. 25. 09:40
Igen!!
223. globus (válaszként erre: 220. - 1c2bf7d42c)
2017. nov. 25. 09:29
Polcz Alaine?
222. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 214. - 12d083b51b)
2017. nov. 25. 09:25
Mashol meg azon vannak felhaborodva, hogy a nyugdijas miert dolgozik, elveszi a fiataltol a munkat!
221. 61a61656b0 (válaszként erre: 1. - SansaS)
2017. nov. 25. 09:22

Ugyan én még a harmincas éveim elején járok,de én szívesebben csinálok otthon semmit,minthogy egész nap legyen valami "célom".

Nem mindenkinek van besózva a hátsója,van akinek megfelelő az egész napos céltalanul kelek-fekszek, valakinek meg nem.

220. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 210. - Forrest2010)
2017. nov. 25. 09:14
Ki az az idos asszony, aki tulelte a naci poklot, egy hires ember felesege lett es a haldoklas tudomanyaval foglalkozott? Nem jut eszembe a neve... Nagy eleterorol, az elet szereteterol, optimimusrol tett tanubixonysagot egesz eleteben, pedig a poklok-poklat jarta megh.
219. fehérke111 (válaszként erre: 1. - SansaS)
2017. nov. 25. 09:08

Ezt is elolvastam (a múltkori kérdésedet is) - nos, ezek alapján úgy gondolom, hogy mindkettő amolyan provokáció, és sajnos elég sokan "ugranak" rá. Az előzőhöz sajnos én is :-)))

Egyszer elég volt :-)))

218. forrest2010 (válaszként erre: 212. - 10cc61fb5a)
2017. nov. 25. 09:05
:)))))))) Te Hangoska ! ezt se hallottam még soha :)))) : popeszkál = ? az mi a manó ?
217. forrest2010 (válaszként erre: 214. - 12d083b51b)
2017. nov. 25. 09:02
igaz , h egyre emelkedik a nyd-korhatár :( nekünk is mázlink volt , h egyáltalán elértük , de ......én a politikusok helyébe maximálnám , h 40akárhány év meló után akárhány éves is valaki , elmehessen nyd-ba ha szeretne ! így sokaknak reményük se arra , h egyáltalán valaha elérik ! és addig , amíg bárki , bármilyen jogcímen kap valamiféle ellátást , juttatást akkor kaphassa az is aki ledolgozta a maga 42-3-4-5 évét ! mert annyi idő alatt rengeteget fizetett be állambácsinak :( kaphasson is belőle vissza !!! aztán ha van még energiája .... akkor hajrá !
216. forrest2010 (válaszként erre: 43. - SansaS)
2017. nov. 25. 08:55
...nem voltam még 15 amikor elkezdtem dolgozni , 23 évesek voltunk amikor vettük a telkünket , 26 évesen a saját féligse kész házikónkba költöztünk :) OTP-vel + azért 1 kis szülői segítséggel :) / tudod , úgy , mint a politikusok , csak nem annyival , mint ők :( / és mivel nálunk aztán semmi se úgy indult , mint jobb helyeken szokás :( 20 évesen , előregyártott elemekből indult a házasságunk , mert a 2 gyerekünk már volt :( hát Istenem korán kezdtük :) de mára a férjem úgy lepukkant , h örülök h él , nemhogy még ide-oda-amoda utazgassunk , egyébként se nagyon lenne miből :( nem vagyunk mi német nyd-asok :)))))))))))
2017. nov. 25. 08:54
Végig követtem, az elején hozzá is szóltam, de utána láttam, h értelmetlen bármit is írni...
214. 12d083b51b (válaszként erre: 211. - Szabot.88)
2017. nov. 25. 08:51

Nem provokatív, és nem szórakozik! Sajnos!

Tök komolyan gondolja, hogy fel van háborodva az idősekre (szüleire!!) amiért egész nap csak tétlenül ücsörgünk, ahelyett, hogy még mindig csak mi dolgoznánk, és támogatnánk őt, a fiatalt!


Olvasd végig mindkét fórumot!!!

213. 12d083b51b (válaszként erre: 206. - E6e53c9032)
2017. nov. 25. 08:48

Olyan házban lakok, ahol a 100 lakásból kb. fele idős (még nálam is idősebb) nyugdíjas. És igen, van rá példa, nem is egy, hogy felvállalja a napi boltba járást, a napi/heti takarítást...

- amikor szivességből csináltam én is, és naponta "talált" még egy csekket, + még egy csekket,... és naponta álljak sorba a postán 1-1 csekkel, holott amikor a sajátomat vittem, szóltam neki, de neki nincs, nem igaz, mert a postás őneki is bedobálta.

- Aki pedig valami kis "nyugdíj-kiegészítés" célzattal vállalta, az naponta 3x is szaladj a boltba, mert ez is kell, + ismét csak, mert az is kell... egyik gyógyszertár, + másik gyógyszertár.


Szóval az a havi 2-3 ezer Ft egy idő után már nem igazán fedezte azt, hogy napi 24 órás készenléti szolgálatot biztosítson .

Arról nem beszélve, hogy a másik részéről megy az irígység, mert annyi pénzért ő is megcsinálná, és miért nem őt kérte meg...


Ezek, hogy a másiknak segíteni, és közösségi, jótékonysági tevékenységet végezni. Szép szavak, megvalósítani már sokkal nehezebb.

2017. nov. 25. 08:47

Én elég sok idős emberrel találkozom nap mint nap és nem látom hogy csak úgy cél nélkül lődörögnének.

Szüleim 65 évesek, mindig van vmi programjuk. Anyácskám pl minden héten megy moziba, apum heti 2x sportol, együtt is sokat mennek, színházba, táncolni, étterembe, koncertre.

Sosem unatkoznak. Anyukám már nyugdíjas, de néha felkérik tanítani, apu még visz egy vállalkozást, így a hétköznapokon sem csak láblóga van.

Kolléganőm már 67 éves, tök fitt, dolgozik, unokázik sokat, jól el van.

Szomszédunkban is sok a nyugdíjas, de elég sokat látom őket az utcán, egyik-másik itt a ház előtti kiskertekben popeszkál naphosszat, megint mások unokákat visznek-hoznak.

Nem nagyon értem a nyitó hsz-t...

211. szabot.88 (válaszként erre: 209. - 12d083b51b)
2017. nov. 25. 08:45
Itt a lényeg. Friss regisztráció... Ki ír két fórumot. Vagy csak bután tette fel a kérdéseit, vagy direkt tette provokatívan és sokan ugrottunk is. Remélem jól szórakozik.
210. forrest2010 (válaszként erre: 197. - Kisj)
2017. nov. 25. 08:40

nahát ! végre 1 rokonlélek :)))))


én meg felmegyek a netre és megkeresem Etka-anyót és tanulmányozom , h hogyan is tovább , h megérhessem azt a kort , amit neki sikerült :)


de utána előkeresek Lomb Kató életéről is néhány hasznos információt , mert ő is követendő példa számomra :))))))


+ vannak még néhányan a régi idős korosztályból , akiktől ellesném , h hogyan sikerült nekik túlélni a 60-70-80-90-es éveiket :))))))))

2017. nov. 25. 08:37

Szóval! A kérdező egy hete regisztrált, és rögtön indított egy fórumot:


[link]


Ebből kiderül, hogy alapjaiban az a gondja, hogy az idős szülei őt, a 20+ életerős fiatalt anyagilag nem támogatják, így kénytelen volt munkát vállalni. Igaz, hogy csak külföldön talált olyat, ami a fizetési igényeinek elegendő, de hát mégiscsak borzasztó...


Mivel azon a fórumon nem talált megértésre, így most itt áll értetlenül a nagy világban, mert micsoda dolog az, hogy mi nyugdíjasok csak ülünk egész nap, és őneki kell dolgoznia azért, hogy megéljen.


Azt hiszem, egész életében egy elkényeztetett anyuci pici tündérkéje, aki most nem igazán tudja, érti, mi is történik körülötte. Sajnálom.

208. fincsi5 (válaszként erre: 207. - Piroska52)
2017. nov. 25. 08:27

Jó reggelt! Én csak apró lépésekben; most megpróbálom bemozogni a derekamat.D


Jó utat.:)))

2017. nov. 25. 08:09

jó reggelt,

cél nélkül megiszom a kávém ,aztán majd a vonaton elolvasom a hsz-kat, most nem érek rá

szép napot

206. e6e53c9032 (válaszként erre: 185. - Cimpi)
2017. nov. 25. 08:07
Cimmpi, ahogy te írod,azt látom én is a környezetemben.Ami a panelba szorult,magányos nyugdíjast illeti:lehet keresni tevékenységet.Idősebbeknek, akik már nem mobilak, segíteni,vagy környékbeli kisgyerekes családokkal jóban lenni, vagy új hobbit találni-mondjuk kézműveskedni, és ezzel kapcsolatban hasonló érdeklődésűekkel összejárni. Vagy ha szeret sütni, süssön másoknak-örömet szerez, és nem ő hízik tőle:-) Kell valami aktivitás,különben az ember csak magát sajnálja, és betegségeket gyűjt.
2017. nov. 25. 08:01
Em olvastam végig a fórumot,de miért ne lehetnének az időseknek is céljai?Például!hogy mit ültet a kertbe tavasszal,karácsonykor kinél, hogyan gyűlik össze a család,hogy nyugdíjasként végre jut ideje egy kisebb házfelújításra, hogy elutazik egy gyógyfürdőbe....Persze, idealista vagyok, mert ha valakinek a rezsire sem telik,nyilván nincsenek magasröptű céljai. De a szűk környezetemben olyan ötvenesek,hatvanasok vannak akik fiatalon belehasítottak a munkába,több állásban is, vagy saját vállalkozásban, így most azért tudják élvezni a kemény évek gyümölcsét.
2017. nov. 25. 07:50
Nehezen.
2017. nov. 25. 07:49
én ebben az agyonhajszolt világban szeretnék úgy élni, hogy csak Tvzek és olvasok .. lehet hogy megunnám, de most nagyon jól esne.
2017. nov. 25. 07:40

Nekem boldog idoszak volt az eletemben, amikor csak egy szobat bereltem - altalaban nem egyedul.

Ha valami nem volt jo, kerestunk masikat.

semmi kotelezettseg... Az elet belefert 2 borondbe.

Aki nem tud orulni a szabadsagnak, aki nem tud boldogan tervezgetni, keszulni a jovondeobeli eletere, azzal valami baj van.

Mert a sajat lakas mar kotelezettseg, ott nincs kibuvo. Egy kicsit roghozkotottseg is. mert a szamlak jonnek, akar van ravalo, akar nincs.

201. forrest2010 (válaszként erre: 142. - SansaS)
2017. nov. 25. 07:35
.....tudod , szerintem sokaknál az csak az alapzaj / h megy a tv ! / mint hajdanán , megboldogult gyerekkoromban , amikor tv-nk még nem volt , de a rádió egész nap szólt :))))))) de attól még nem rádióztunk egész nap :)))))
200. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 197. - Kisj)
2017. nov. 25. 07:35

Menjunk egyutt!

Vagy vegig gyalogolhatnad Europat 4 honap alatt, ahogy az a visegradi no tette - 3600 km-t :)

199. 12d083b51b (válaszként erre: 196. - 1c2bf7d42c)
2017. nov. 25. 07:35

Szia! Ma valóban alapjaiban cél nélkül fogok jönni-menni-gyalogolni.

Tudjátok azzal, hogy itt egész nap csak ülök a 4 fal között és csak lustítok, és semmi mást... szóval amikor tehetem, csak lemegyek egy körre, hogy megmozgassam magamat. Itt a panelban nem igazán van elegendő hely ahhoz. Ez a kis lakás csak akkor tűnik nagynak, amikor fűteni + takarítani kell!


Tegnap megfőztem mára is, majd vasárnap is 2 napra főzök. De + a közeli zöldségesben 250-300 Ft-ért adják a régi, u.n. konzum szaloncukrot. Két nappal előbb ott jártam, és a végén csak elfelejtettem venni belőle.

Ennek legalább nyugdíjbarát ára van! Nem lehet kihagyni!

198. 300c83c7b2 (válaszként erre: 195. - 31bc25d879)
2017. nov. 25. 07:34

Szerintem is!

Nálam is hasonló a szitu.

197. kisj
2017. nov. 25. 07:31

Végigolvastam a fórumot. Nagyon tanúságos volt.

Azt hiszem veszek néhány zongoraórát és beiratkozom balettleckékre is.

Persze csak akkor, miután hazajöttem a Himalája expedícióról.

2017. nov. 25. 07:29

Szep jo reggelt cel nelkuli idosek!

reggeli, kave, tea megvolt?

Mentek cel nelkul a piacra bevadarolni hetvegere?

Suttok, foztok valamit a csaladnak - csak ugy cel nelkul?

2017. nov. 25. 07:21

Nekem az a célom, hogy mihamarabb elmehessek nyugdíjba, 33 éve dolgozom. Ku.va mesze van még az a 6-7 év. De azt pl. elég jó és hosszútávú célnak tartom, hogy megérjem egészséges legyek, legyen még agyam, erőm, kedvem, pénzem és minél többet tudjak majd még akkor is a családom körében boldogságban, szeretetben, békében és együtt. Most kb. csak negyedévente utazunk wellnesselni, akkor havonta tervezzük.

Ez célnak szerintem tök korrekt:)

❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook