Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Arab a pasim fórum

Arab a pasim (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
339. pipacs90 (válaszként erre: 337. - 549be03e80)
2014. ápr. 7. 01:21
Mármint? Melyikre érted ,hogy nem mutatták ?
338. pipacs90 (válaszként erre: 329. - Fiúsmami)
2014. ápr. 7. 01:19

Fiúsmami!

Szerintem ez nem az a csatorna . Komolyan olvasom amit írsz és se eleje se vége .

A barátaidnak pedig ... Hát ha nem jött be a vegyes házasság akkor nagyon egyszerű . Váljanak el ...addig míg megtehetik nehogy ők is eltűnjenek mint a szomszédasszony lánya Franciaországban ;)

337. 549be03e80 (válaszként erre: 293. - Pipacs90)
2014. ápr. 7. 01:17
Igy igaz,en is csak most hallom eloszor toled,mert itt semmi ilyent nem mutattak,es ezt pozitivan gondolom!:)
336. pipacs90 (válaszként erre: 327. - Fiúsmami)
2014. ápr. 7. 01:14

Fiúsmami !

Ez valahogy nekünk nem jön össze .. Nem tudom honnan veszed ,hogy nem volt hitem és azt sem tudom miből gondolod ,hogy feladtam volna a hitemet érte vagy bárki másért ---?--- Aztán írod ,hogy Te hívő ember vagy és megkérdezed ,hogy a párom megkeresztelkedett volna ? Akkor válaszolok erre elsőre.

Én még nem voltam a felesége a férjemnek amikor egy barátnőmet ( mély döbbenet volt akkor is ) szó szerint behülyítették a Jehovák ... Nem akart egyedül menni a gyülibe és beállított hozzám ,hogy nem e mennék el vele :O Nos elmondom miért döbbentem meg . Először is a csajszinak játéktermei voltak amit ő üzemeltetett és a modellszakmában dolgozott. Na ez így nekem sehogy nem fért össze és nagyon hirtelen volt minden . Akkoriban forgattak egy klippet (Zámbó Yimmi) és ez a lány szerepelt benne .Az utolsó forgatásra már nem ment el pedig addig csak erről beszélt ,hogy mennyire jó hogy beválogatták stb... Nos hát én néztem ki a fejemből, hogy mi lett ezzel a csajjal és egy közös ismerősünktől megtudtam ,hogy nem nagyon beszél róla de elég komoly betegsége van . A lényeg az ,hogy ő keresett egy menedéket vagy nem is tudom mit de valamit megtalált a gyülekezetben amit addig másban nem . Egyébként az érdekessége hogy akkoriban 18-19 lehetett és egy krónikus vastagbél gyulladás miatt a végbelét akarták kivezetni az orvosok . ( Csak a dolog lényege illetve a súlya miatt részleteztem)A barátnőm nem engedte a műtétet, és egy idő után felszámolt minden játéktermet és maradt a gyülekezet ... Az üzleteiből turi lett a kocsiját eladta ,mondván neki ez nem kell mert jó a tömegközlekedés is ...Így ismeretlenül ez nem olyan gáz de nekem és azoknak akik ismerték az volt . Szóval amikor engem is próbált "beszervezni" akkor hozott nekem ilyen kis könyveket ,hogy olvassak utána ha gondolom. Volt köztük vallás, teológiai könyvek, imakönyvek és persze minden vallásról szólt egy fejezet . Őszinte leszek én kettőbe néztem bele . Érdekelt a Buddhizmus és az iszlám . Eszembe sem volt ekkor még ,hogy komolyabban foglalkozzak a vallással de érdekes volt .A kis könyvet el is olvastam és a végében volt leírva,hogy hol találhatóak mecsetek stb ... Elmentem mert pontosan a nők az iszlámban ami érdekelt( bevallom más akkor még nem nagyon ) és kérni akartam olyan könyvet amiben ezekről írnak . Jöttek a kendős nők és láttam ,hallottam imát ARABUL ! Na ez ami engem megfogott először . egyszerűen 18 évesen engem nem érdekelt semmi ami a vallással kapcsolatos DE AZ ARAB NYELV NAGYON TETSZETT és imádkozni pedig csak arab nyelven lehet ... Hát így kerültem bele és természetesen ahogy ment az idő kezdtem érteni is amit mondok....

A férjem a SEHADA tételem után 11 hónappal lett hivatalosan a férjem ! ezen felül pedig ha a vallásokat ismered akkor azt is tudod ,hogy muszlim embernek a gyereke muszlimnak születik ! EZ NEM AZ A VALLÁS AMI ARRÓL SZÓL ,HOGY HA NEM VOLTÁL ELSŐÁLDOZÓ AKKOR A PAP NEM AD ÖSSZE VAGY HA NEM VAGY TAGJA A KERESZTÉNY EGYHÁZNAK AKKOR NEM TEMET EL PAP MERT .... és ebbe ne menjünk bele mert kényes és lehet sokakat bántó téma .

Szóval amit leírtál ...mondhatni kár volt a karakterért mert se nem adta fel senki a hitét senkiért , se nem várja el senki semmit ( az más kérdés, hogy aki muszlim férfihez megy feleségül az vagy felveszi a vallást vagy jobb ha nem megy hozzá, mert nem fog működni ) a házasság DE EZ NEM KÖTELEZŐ!!! Azt pedig végképp nem tudom hol olvastad IDÉZEM A SORAID :.Megértem nem adtál fel semmit,mert nem is volt saját hited,felvetted a férjedét. ...

Én azt írtam nem vagyok fanatikus hívő! Ja igen és nem szoktam imádkozni sem naponta 5 X ... Ezt még nem írtam de most írom :)


Egy mondatodat idézném ismét : És sose értettem valaki,hogyan várhatja el mástól ,ha szereti,hogy feladja a hitét.


ELHISZEM ,HOGY NEM ÉRTED .NEM IS FOGOD SOHA. Ugyanis olyan nincs ,hogy valaki a hitét feladja !!! Esetleg megváltoznak a nézetei és vallást vált ... De aki soha nem vált az a muszlim és az izraelita ;)Bizony bizony így van ez .

Hát az pedig ,hogy a vegyes házassággal nem értesz egyet ...

335. Fiúsmami (válaszként erre: 333. - 9b10f3d7ff)
2014. ápr. 7. 00:33
Bocsánat jelenséggel ,most olvastam vissza
334. Fiúsmami (válaszként erre: 331. - 9b10f3d7ff)
2014. ápr. 7. 00:31
Ezt mire alapozod?Azért mert valakivel nem egyezik a véleményed akkor az csak okos tojás lehet?Szerintem te vagy az aki a magas lórol osztod az észt.Ki googliztad a szép szinonímáit és?Nem hiszem,hogy te vagy az a személy aki eldönti ki milyen ember.Én nem itélkezem feletted,nem is ismerlek,hogyan formálsz jogot magadnak ,hogy bárkit le okos tojásozz?Mert ?Csak az lehet okos aki veled egyetért?
333. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 332. - Fiúsmami)
2014. ápr. 7. 00:28
:DDD
332. Fiúsmami (válaszként erre: 326. - 9b10f3d7ff)
2014. ápr. 7. 00:26
Egyébként a szinonima nem azonos a jelentéssel.:)Szóval ha belemnnénk a metafizikai vonzatába akkor ezt itt bővebben ki tudnám fejteni,de nem teszem,nem kell idegeskedni én csupán a véleményemet írtam le .nem kell egyet értened,nem is érdekell,hogy egyet értesz e velem.Van annyira erős az éntudatom,hogy a te véleményedtől függetlenül is tudjam magamról,hogy mik a képességeim.
331. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 329. - Fiúsmami)
2014. ápr. 7. 00:23
Na, te nem vagy vitapartner sem, egy magától elszállt okostojás vagy, aki mások tollával ékeskedik.
330. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 328. - Fiúsmami)
2014. ápr. 7. 00:21

De nehéz a felfogásod.


Ha azt írod szép férfi, akkor egy szép férfi emberre gondolhat aki olvassa.


Ha azt írod mellé, szép a lelke, akkor az más.

De egy Istenért ne ismerd be, hogy nem tudtad megfogalmazni írásban,azt amire gondoltál.

329. Fiúsmami (válaszként erre: 326. - 9b10f3d7ff)
2014. ápr. 7. 00:19
A külföldön élő barátaink között van több vegyes házasság,és zsidó,muzulmán,stb.Sőt egy nagyon kedves barátnőm férje,kelet afrikából származik,saját bevallása szerint is sok magyar lány nem tudja minek teszi ki magát mikor belemegy egy vegyes házasságba.Szóval ha csupán at tudod felhozni,hogy magyar nyelven a szép szónak mik a szinonímái akkor elég gyenge lábakon állnak az érveid.
328. Fiúsmami (válaszként erre: 326. - 9b10f3d7ff)
2014. ápr. 7. 00:15
Értem,tehát az ember lelke nem lehet szép?E egy fórum nem lettem szakértő,mint te:),mint nyelvész:)
327. Fiúsmami (válaszként erre: 286. - Pipacs90)
2014. ápr. 7. 00:12
Én elhiszem,hogy neked ez jó és nem olvastam végig az összes hsz-t,de biztos te is találkoztál kint olyanokkal akinek nem olyan jó mint neked.Oké tudom ilyen mindnehol van.A koránt felületesen ismerem,mert a sógorom rengeteg arab orvost tanít .És azt is elhiszem,hogy nem minden család bigott.De egy pár vegyes házasságot láttam már ami nem volt ilyen happy.A szomszédom lánya nem tudom mért nem kapott segítséget.Amit tudod,hogy anyós irányított mindent és kapott rendesen hideget meleget.De mivel én hívő vagyok (nem karácsonyi :) )ezért én nem értek egyet a vegyes házassággal.Nincs az a pasi akiért feladnám a hitemtet.Én is böjtölök,nem nagyböjtkor meg ilyenek hanem komolyan.És sose értettem valaki,hogyan várhatja el mástól ,ha szereti,hogy feladja a hitét.Oké te nem vagyhívő.Megértem nem adtál fel semmit,mert nem is volt saját hited,felvetted a férjedét.Ő ha kérted volna megkeresztelkedett volna?Szerintem nem ,de nem baj én elfogadom,hogy te így élsz,engem nem zavar csak nem értek vele egyet.A szépség alatt nem a külső szépséget értettem csupán.
326. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 324. - Fiúsmami)
2014. ápr. 7. 00:10

Az én fogalom táram szűk??? Bagoly mondja verébnek esete forog fent az esetedben :DDD Te nem tudtad megfogalmazni, hogy nem szépre gondolsz. Még a szinonimái között sem lehet lélekre, viselkedésre utalót találni.

fenséges, pazar, nagyszerű, pompás, fényűző, esztétikus, ízléses, mutatós, szemrevaló, tetszetős, dekoratív, elbűvölő, gyönyörű, elragadó, bámulatos, lenyűgöző, csodás, varázslatos, ellenállhatatlan, díszes, ékes, káprázatos, csinos, csodálatos, bájos, látványos, ragyogó, szépséges, vonzó, attraktív, impozáns, mesés, bűbájos, lélegzetelállító, csodaszép, gyönyörűséges, meseszép, oltári, szemet gyönyörködtető DE nem jelöl nemes lelkületút sehol


Akkor miért nem azt írtad, nagyszerű, emberi, tisztszívű,nemes, érzelmekkel teli stb.


És miért volt ez olyan fontos, hogy közöld élnek külföldön ismerőseid. Ebben az országban kinek nem??? Most akkor szakértő lettél ???

325. Fiúsmami (válaszként erre: 284. - Megi04)
2014. ápr. 6. 23:56
Én sem járok pántosban,de ez csak egy példa volt,én azért arra lennék kiváncsi hány arab férfi adja fel a vallását egy magyar nőért.
324. Fiúsmami (válaszként erre: 282. - 9b10f3d7ff)
2014. ápr. 6. 23:53
A szép az ami érdek nélkül tetszik,nem csak külső sépség létezik,szerintem elég szűk a fogalom tárad,és én nem de a baráti társaságom egy része Izraelben,Kínában ,Németországban él.
2014. ápr. 6. 22:54
Viszont ahogy Ő ide jött az érdekes és vicces:))))) 3-an jöttek turistaként . December 22 -én landoltak akkor még Ferihegyen . Lengén öltözve, 18 évesen agyatlanul :D Ferihegy ajtaja kinyílik ők meg megborultak ahogy az a nagykönyvben meg van írva ... Diagnózis: Trópusi osztály : összeesett a vérkeringésük :)))))) Valami melegítő ,hőfok szabályzó sátorban feküdtek 2 napot. Kijövetelkor kerestek valami boltot ...Igen ám de minden zárva volt ,így oda álltak ahova mindenki ... Templom volt :D Szóval nem volt egyszerű semmi :)))) Ja persze a sok felvágottnak is örültek utána és !! Ízlett is nekik amíg meg nem tudták ,hogy ez disznó hús:D Ohh hát ülhetnék itt reggelig :D
2014. ápr. 6. 22:47

Igen mert nem volt egyszerű,vagyis én kicsit megbonyolítottam :D Ha lesz egy naplóm :) ott leírom bővebben de itt nem szeretnék már nagy litániát írni mások untatására :)

Röviden és nagyon tömören ( bár ez nekem soha nem megy ) ...

1988-ban egy barátnőmön keresztül ismerkedtünk meg. A barinőm ( arab) férje itt volt plasztikai sebész magyarban . Véletlen futottunk össze és nála első látásra szerelem ez a miénk.17 éves voltam és annyira nem érdekelt a komoly kapcsolat:) Persze a barátnőm jelezte ,hogy ott akkor valami beindult én pedig otthon " viccesen " meg is említettem ,hogy óhh hát szerelmes belém egy arab ... Na jött az elad egy tevéért szöveg meg már nem is tudom mi . Ja igen a biztos van 4 felesége meg ilyesmi.Hát ezzel majdnem le is zártam még a gondolatát is ,hogy nekünk közünk legyen egymáshoz valaha is :P Egy évig felé sem mentem vagy ha " befutott " ő is egy társaságba ahova én akkor eljöttem gyorsan . Féltem de szó szerint :D Egy év után összefutottunk az utcán és bombaként jött ,hogy ha megyek vele ő elvesz engem most azonnal :))))) Nem mentem .... Magyar fiúval jártam és nem is akartam belefolyni egy arab kapcsolatba mert csak a negatívat kaptam jobbról balról. Ő viszont nem nagyon tágított és nyert ... hahah itt űl és azt mondja ...biztos nyert? :))))))) Hát most megzavart ...nem biztos de aztán csak egy pár lettünk :) Majd egy naplóban egyszer részletezem :)

321. Judy90naposa (válaszként erre: 320. - Pipacs90)
2014. ápr. 6. 22:29
Azt még nem írtad le, hogyan ismerkedtetek meg! :P
320. pipacs90 (válaszként erre: 318. - Muraja)
2014. ápr. 6. 22:26
Én még így CH-val nem hallottam és nem is olvastam ,de persze ez nem jelenti azt ,hogy akkor nincs . A Haram leginkább bűnt jelent mis haram pedig ,hogy nem bűn . (így ejtik )
319. Judy90naposa (válaszként erre: 299. - Pipacs90)
2014. ápr. 6. 22:19
De jó, ez nagyon aranyos! :D
318. Muraja (válaszként erre: 313. - Pipacs90)
2014. ápr. 6. 22:19

En direkt a Ch hasznaltam szlav nyelvekben van az ugy nevezett erös hangzasu CH - nalatok a Charam e a Hallal - nal hasznaljak chamduila etc.

Eleg sok ram ragadt mivek ezek a idejövö emberkek nagyon nem beszltek a angolt. Ha pedig a koloniakbol voltak akkor meg talan vagy francia Libanon de jöttek a Gulf haboruban Maroccobol is avval hogy och Kuwajtiak . Volt ittt minden Eszak afrikai araborszagokbol meglehetett ismeni mert keverik bele a franciat nagyon kiveve egyiptomot . Charam azt is jelenti hogy tisztatlan ugye ? mind az egyes romaknal a maranne .

317. Judy90naposa (válaszként erre: 285. - Megi04)
2014. ápr. 6. 22:07
Na te szegény, én is kifogtam az anyóssal! :I
316. Roza78
2014. ápr. 6. 21:59
Én voltam már többször Egyiptomban nyaralni és ha fúj a szél a parton akkor szinte hideg van. Így lehet könnyen leegni, mert nem érezni, hogy éget a nap. A sivatagban viszont nagy a hőség. :-)
315. csakegyharit (válaszként erre: 314. - Pipacs90)
2014. ápr. 6. 21:43
Hát fázni jobban szeretek, mint megsülni. De azért a sivatag az mégiscsak sivatag. Hát ha egyszer az életben kimegyek, akkor tuti, hogy decemberben fogok:D
314. pipacs90 (válaszként erre: 312. - Csakegyharit)
2014. ápr. 6. 21:40
Más a páratartalom és így az itteni 40 fok és az ottani nem ugyan az . Ott például nincs fagy télen De ha Decemberben kimegy valaki az érezni fog olyan fázást amit itt még nem érzett ( este . éjjel ) a csontja is fázik az embernek .
313. pipacs90 (válaszként erre: 309. - Muraja)
2014. ápr. 6. 21:37

De igen . Gondolom HARAM-OT akartál írni ami bűnt jelent .


Nagyon jó kérdés és örülök is neki . A kutya a lakásban tisztátalan állatnak számít --- nem részletezem miért mert hosszú lenne .

Például a Koránban leírtakat megint csak értelmezése kérdése ,hogy mennyire intelligensen tudja az ember " a mai világ szerint lefordítani ) A dolog összetett : A szó szoros értelmében igen mert minden ami tisztátalan állat az haram ...


Ami miatt mégsem ,tehát bizonytalan mert sehol nincs egyértelműen említve , azt bemásolom ,mert fejből én sem tudom .


A Kegyes Korán egy kutya kerül említésre. Ez pedig a barlanglakók kutyája, ami a hétalvókra vigyáz a barlang bejáratánál. Az iszlám hagyománya szerint egyike lesz annak a tíz állatnak, ami bejut a mennyországba.


Bár a kutya -ennek ellenére- tisztátalan állat, Mohamed próféta még az ebeknek is jogokat biztosított. Egy alkalommal egy hegyet is megkerültetett a kortársaival, hogy ne zavarjanak meg egy szoptató szukát.

Mohhamed próféta:

Ösztönözte a muszlimokat, hogy legyenek jók az állatokhoz és megtiltotta a bántalmazásukat. Egyszer azt mondta Mohammed próféta : {Megbüntettek egy asszonyt azért, mert bezárt egy macskát, míg az el nem pusztult. Ezért került a Pokolba. Míg bezárva tartotta a macskát, nem adott neki enni és inni és azért sem engedte ki, hogy a föld rovaraiból ehessen.} 100


Azt is mondta, hogy egy ember adott egy nagyon szomjas kutyának vizet, így cselekedetének jutalma képen Isten megbocsájtotta a bűneit. Megkérdezték a Prófétát : „Isten követe, meg leszünk jutalmazva az állatokkal szembeni jóságunkért?” Azt mondta: {Minden élő állattal vagy emberrel szembeni jóságért van jutalom.} 101


Vannak akik úgy tartják ,hogy ha kutya van a házban akkor oda nem jönnek be az angyalok...


Mondju mi nem vagyunk fanatikusok szerencsére:) Nem a feltétlen a Korán szerint élünk mert NINCS OLYAN EMBER A KORÁN SZERINT TUD ÉLNI ÉS MINDENT BE TUD TARTANI ...

pL : – A WC-be bal lábával lépjen be és mondja:

(Biszmillah. Allahummá inni a’udzu biká min al-khobsz wa al-khabáisz). Biszmillah. Ó, Allah, menedéket keresek nálad a sátántól és a sátánnőktől. (al-Buhári, Muszlim)


Na most képzeld el ezt a szitut mikor hasmenésed van :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

312. csakegyharit (válaszként erre: 266. - Pipacs90)
2014. ápr. 6. 21:24
Szívesen kimennék oda, meg Egyiptomban is:) Az egyetlen, ami elriaszt, az a forróság, mert azt ki nem állhatom. ott meg gondolom nem 10 fok van.
311. Slyte (válaszként erre: 1. - Eweliiin)
2014. ápr. 6. 21:20

Nekem csak jó tapasztalatom van! :)

Ugyanakkor egy teljesen más kultúra, a neveltetést nem lehet levetkőzni. Jó, ha rugalmas vagy, alkalmazkodóképes.

Minden kapcsolat kockázatos, de egy ilyen kicsit jobban.

310. pipacs90 (válaszként erre: 308. - Roza78)
2014. ápr. 6. 21:02
Én azt gondolom ,hogy nem volt ennyi gonoszság ebben az országban . Talán azért érzem ezt mert nekem kimaradt pár év és ezt a mai országot nem ismertem :( Sajnos ha jobban figyelünk akkor nem feltétlen csak a primitívebb rétegből kerülnek ki a " családirtók" . Az emberek már nem egymásért hanem egymás ellen fordulnak mert keserűek és sehogy nem látják az alagút végét . A fiatalok még az elejét sem nagyon. Sajnos senki nem bízik meg a másikban ,sőt már a családon belül sem . Van itt egy érdekes példa ami nekem új volt . A saját telkén az ember éjszakára nem fogadhat vendéget ,illetve igen de ez pénzbe kerül . elkezdtünk erről beszélgetni a párommal és ő azt mondta ,hogy nagyon nagy baj az ,hogy az emberek itt ennyire széthúznak . Na mert ugye honnan is tudja meg a hivatalos szerv ha valakinél vendég alszik? Ugye senki nem hiszi ,hogy onnan mert a nyaralóknál kommandóznak és azt figyelik kinél alszik ott valaki és kitől mennek el este 11 -kor a buli , bográcsozás végén... De vannak a kedves szomszédok és majd jelentgetnek ... Na itt a baj . Ilyen törvényt csak olyan országban tudnak meghozni ahol az emberek egymás ellen fordulnak .Hogy miért jó vagy miért lesz jobb attól a szomszédnak ha a másikat pénzbírságra ítélik ? Ne erre nincs válasz , vagy annyi ,hogy az emberi gonoszságnak nincs határa. Kint is APEH , NAV csak máshogy hívják, de kint ha bemegy egy ellenőr és bajt lát akkor a legtöbb esetben tudjátok mit csinál? Oda szól a boltosnak ,hogy ez meg ez nem jó így de gyorsan tegyen ki egy táblát ,hogy zárva és majd vissza jön ellenőrizni .... Ennyi . Természetesen ez csak kis dolgokban működik pl. nem ad számlát vagy... Nyilván a romlott húst nem árulhatja senki büntetlenül. Egy szónak is 100 a vége . Én nem tudom meddig mehet ez még így és azt sem tudom mi lesz ennek a vége ,de az emberek összefogása nagyon kellene . Remélem sikerül párt találnod és elhiszem ,hogy bizalmatlan vagy . A magyar törvények nagyon nem jók . Ha valakit beengedsz a lakásodba akkor azt lehet ki sem tudod tenni többet ... Már még ha nemfizető albérlő akkor sem . Azért ezek azt hiszem nem normális dolgok :((((
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook