Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Arab a pasim fórum

Arab a pasim (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
369. pipacs90 (válaszként erre: 359. - Judy90naposa)
2014. ápr. 7. 15:10

Ha könyvet nem is de talán egy naplót majd csinálok :) Sok -sok képpel és a mai valósággal;) Azt hiszem titkos lesz és aki szeretné megnézni ,olvasni azt beengedem :D

Csodás helyeken jártam és tudom ha nem így alakult volna az életem a felére sem jutottam volna el ! Tegnap este a párom azt mondta ,hogy hétvégén menjünk el egy aquaparkba és már tervezi a nyári Tunéziát . Tényleg megtöltöm a fényképező gépem mert itt annyi negatívat osztottak ,hogy én megmutatom ,hogy ilyen is tud lenni egy arab -magyar házasság ;) Bár a férjem tegnap azt mondta ,hogy hagyjam mert sajnálja azokat akiknek ez nem adatik meg és szerinte sok haragosom lesz így virtuálisan ... Én pedig azt gondolom ,hogy más örömének is tudni kell örülni és el kell fogadni ha valami nem úgy van ahogyan gondoljuk ! Mert ez az igazi valóság-show nem pedig az ami a tv-ben van ;)

368. megi04 (válaszként erre: 366. - Pipacs90)
2014. ápr. 7. 15:03
Ne tartsd vissza magad,engem is érdekel,megköszönöm.:)Nekem nagyon dús,és nagyon erős szálú.:)
367. megi04 (válaszként erre: 364. - Pipacs90)
2014. ápr. 7. 15:00

Ezt én is észrevettem..Valamit MI nem csinálunk jól..:( De szintén Magyar szokás,hogy ha "irigyek" vagyunk,akkor nem változtatunk,egyszerűbb köpködni a jobbat...

Nem,ezen nem szeretnék vitatkozni,nálam sokkal,de sokkal okosabb emberek is ezt mondják.Olyan fokú széthúzás,irigység,sehol máshol az egész világon nincs,mint nálunk! :( Ez nagyon szomorú,de tény! :(

366. pipacs90 (válaszként erre: 355. - Calendon)
2014. ápr. 7. 14:58

Most viccelsz ? ODA ÍRTAM ?HOGY KI OLLÓZTAM mert nem ismerem a buddhizmust ! :)

Mért szerinted a Koránból fejből idéztem én vagy azok akik bemásolták ide csak a negatívat ?

Am érdekel a ricinusolajos hajpakolás ? Na mert ha igen ... Szívből segítek mert az arab nőknek nem véletlen olyan szép a hajuk ! A kendősöknek is és azoknak is akik nem kendősök . Én nem vagyok arab de az enyém is derék feletti .......... egy ideje mióta átvettem a szokásukat és úgy ápolom a hajam ahogy ők ;) Csak mert olvastam egy hsz -ed és komolyan nagyon szívesen megosztom veled ,hogy mitől lesz szép a hajad!

365. pipacs90 (válaszként erre: 360. - Megi04)
2014. ápr. 7. 14:52
Már nem röhögök :DDDDDDDDD Annyira neteztem ,hogy lefőtt a víz a grízgaluskámról... csinálhatok másika :D :)))))
364. pipacs90 (válaszként erre: 362. - 549be03e80)
2014. ápr. 7. 14:50

Igen ,de ez a jó magyar szokás! ....Tudod én nem meggyőzni akarok embereket csak szemléltetni szerettem volna a más kultúra azon részét amit egy európai nem biztos ,hogy lát! Ha ez bűn vagy ezzel megbántok valakit akkor én kérek elnézést !

Én nagyon szeretek más kultúráról filmet nézni ha hiteles ( National Geographic) Mindegy miről szó ,csak hiteles legyen . Elnézem én a bantu törzseket is és érzem ,hogy én nem tudnék úgy élni !!!!!! És mit látok ? Nevetnek , táncolnak és némelyik talán már 100 éves...Elgondolkozom ,hogy biztos mindent jól csinálunk ? Oda nem jutott el a stressz pedig ... nincstelenek és ruhátlanok stb... VALAMITŐL MÉGIS TUDNAK NEVETNI ! ;) és ezért jó amit látok ...

363. pipacs90 (válaszként erre: 357. - Calendon)
2014. ápr. 7. 14:43

Nevess ! Az jó az immunrendszernek és ha én mosolyt csalok az arcodra az nekem jó!

Amikor a képeket nézed akkor pedig ne sóvárogj ,hogy ez az arab nő és a családja milyen " kényszervigyorgásban " van lefotózva ,és örülj ,hogy neked is ilyen szép családod van ;)!! Micsoda terrorban élnek , élünk ugye? ;)

362. 549be03e80 (válaszként erre: 356. - Pipacs90)
2014. ápr. 7. 14:40
mivel nezek horrorfilmeket,hat megneztem,azota is vacogok!:)))A szamaras igaz,ezzel a hozzaallassal kizarolag itthoni forumokon talalkoztam,barmilyen joindulatunak szanom a hozzaszolast..gondolom jo kep az otthoni allapotokrol....valaki bajban van,kerdez valamit,az elso 300 hozzaszolas gunyoros rosszindulatu,majd egymassal is hajbakapnak...ha valaki probal segiteni a nyomorultnak,azonnak 100 leszolas..:(
361. megi04 (válaszként erre: 354. - Pipacs90)
2014. ápr. 7. 14:34
Valószínűleg igen...:) Vagy lásd pl.KRISNA VÖLGY..ITT,Magyarországon.Napi szinten sírnak..
360. megi04 (válaszként erre: 356. - Pipacs90)
2014. ápr. 7. 14:31
Jaaaaaajj pipacs! URAD és PARANCSOLÓD (szólj rá,ne röhögjön)nem lehet,hogy kényszerít,hogy mosolyogj????
359. Judy90naposa (válaszként erre: 322. - Pipacs90)
2014. ápr. 7. 14:30

Erről érdemes lenne írnod egy könyvet, legalább lenne a "Fátyol mögött" és az ahhoz hasonló könyveknek egy ellenpéldája is. :))

Még a jelenlegi párom előtt egy török férfi udvarolt nekem néhány évig, de a szüleim annyira maradiak ilyen téren, hogy inkább továbbléptem. Amit nem is bántam meg, mert csodálatos párom van, de azért néha gondolok rá, hogy milyen lett volna egy "másik" világban élni...

358. 549be03e80 (válaszként erre: 354. - Pipacs90)
2014. ápr. 7. 14:30
Ehhez is hozzatudok szolni,leven csomo budhista ismerosom,es a mosque mellett van a budhista templom,atellenben a hindu sikh templom,mellette a kereszteny templom,mogotte a mormon templom es a szomszedban a roman adventista e Jehova tanuk temploma,szoval igazi vallasi negyed,nem veletlenul, velem egyutt itt el a legtobb bevandorlo!:) Szoval igaz,az egyenjogusag,ha megnezel egy kinai kungfu,vagy tortenelmi filmet,lathatod,ferfi es no egyarant harcos(egyik kedvencem a filmekben) Es persze a modern idokben is,sok kinai no van vezeto allasban.
357. Calendon (válaszként erre: 356. - Pipacs90)
2014. ápr. 7. 14:25
Csak nevetek rajtad,tudod itt mindenki tisztában van valamennyire az arab férfiakról és a szokásaikról ..
2014. ápr. 7. 14:24
Most mutatok egy érdekes képsorozatot ( annak akit érdekel ) na mert ez nem kötelező olvasmány ... :) Én mindenkinek elfogadom a véleményét akkor ha van valami alapja ... Hát nekem van és nem üres szavakkal dobálom itt a népet hanem tényekkel ... Képek fent ;) Olyan nagyon borzalmas képsorok ezek ,hogy gyenge idegzetűek ne is nézzék meg .... De tényleg ...én szóltam .
355. Calendon (válaszként erre: 354. - Pipacs90)
2014. ápr. 7. 14:21
Google-ról nem nehéz tájékozodni :)
354. pipacs90 (válaszként erre: 352. - Megi04)
2014. ápr. 7. 14:18

Tudod mi jutott eszembe ? ( megint felnevettem ) :))))))))))))))))))))

Itt olyan emberekkel beszélgetünk akiknek voltaképpen annyi infójuk van az arab nők életéről mint nekem a mondjuk Buddhista nők helyzetéről :D


Én is utána ollóztam : Találtam egy ilyet ...


A buddhizmus és a nők


A Szabadító egy női istenség, és ugyanakkor egy nő, aki istenséggé lett. A nők szerepe a buddhizmusban gyakran alacsonyabb rendűnek tűnik a férfiakénál. Például Bölcsesség Holdja – a későbbi Szabadító – történetében a szerzetesek minden tétovázás nélkül őszintén azt tanácsolták neki, arra törekedjen, hogy következő életében férfiként születhessen újjá.


Ezt a nézetet más példák is tükrözik. Híres művében, a Bódhiszattva ösvényben, Sántidéva ezt írja: „Bár minden női lény férfivá válna!” Hogy az ilyen kívánságokat megértsük, vetnünk kell egy pillantást az ősi indiai körülményekre. A nők társadalmi helyzete rendkívül hátrányos volt. Teljes mértékben a férfiaktól függtek, és nagyon kevés szabadságuk vagy hatalmuk volt döntéseket hozni. A családi élet és a házimunka feladataihoz láncolva nem sok esélyük maradt a dharmához közel kerülni. Ilyen körülmények mellett sokkal kedvezőbb volt férfinak, mint nőnek lenni. Sántidéva természetesen nem tekintette alsóbbrendűnek a nőket, csak a nők helyzetét találta kedvezőtlenebbnek a szellemi gyakorlásra.


Azonban, ami egykor, a fennálló körülmények függvényeként érvényes volt, az nem sokat ér ma, ezen körülmények megszűntével. A valóságban – és ez napjainkban, ha lehet inkább érvényes, mint valaha – a buddhizmus nem tesz különbséget férfi és nő között, mindkettőnek azonos szellemi adottságokat tulajdonít, és ugyanolyan képességeket a megvalósításhoz.


NA MA NEM ALSZOM :D most azon fogok agyalni ,hogy ez tényleg így van ?? Na ok de akkor miért ez a sok buddhizmusba áttérő NŐ , férfi -?- Az amerikai színészek ,énekesek és még sorolhatnám még név szerint is ......mazohisták és ezzel a vallással kínozzák magukat ?????? :D :D :D

353. pipacs90 (válaszként erre: 350. - Fiúsmami)
2014. ápr. 7. 14:01

Hát hogy a viharba ne ismerném el ? KÖNYÖRGÖM MIRŐL IS BESZÉLÜNK ? Ez nem kényszer és ha már valaki úgy dönt ,hogy az antarktiszi György király-szigetére utazik akkor vegyen már fel nagykabátot mert ellenkező esetben be fog fagyni a hátsója ;)Nem logikus?


A magyar azt mondja ha kell a tehén akkor kelljen a borja is ;) Ha lefordítom ezt arabra akkor úgy is hangozhatna ,hogy ha egy más kultúrába költözöl akkor fogadd el mindazt ami azzal jár.. Vagy .... maradj a se....en . Semmi nem kötelező ;)

352. megi04
2014. ápr. 7. 13:32

Bocsánat még valami.Nem azt állítom,hogy egy nő kevesebb mint egy férfi! Sőt! De ha már itt tartunk,Isten a férfit,mindig is a nő ELÉ helyezte.Igen.Ő a férfi,én a nő.Neki lettem teremtve.Nem Ő nekem.:) Persze,ezt mi remekül elcartuk:) Mert "na,majd mi megmutatjuk!! 2centis haj,nadrág,vezető állás!Majd apuka otthon marad babázni!Majd mi megmutatjuk!!!!!!!!!STB.


Megmutattuk! Szuper! Rengeteg férfi impotens,meddő.Rengeteg nő stresszkupac,a nőíességet sikerült kíméletlenül elnyomni,megölni.Családot összetartani már nem tudnak,csak a gyerekekkel üvöltözni.Megérte? Lócart! Csak senki nem meri bevallani!!!! Nem vagyok arab,de igenis az a véleményem,hogy a keleti nő,szép,és megmaradt titokzatos nőnek! Ameddig mi....:( Szégyen! Természetesen,tisztelet a kivételnek.De sajnos,ők vannak kevesebben! :(

351. megi04
2014. ápr. 7. 13:25

Pfffffffú...fiúsmami...Ne haragudj,tényleg,bocsánatot kérek ezért,de veled vitázni olyan,mint sajtreszelővel...szerelmeskedni...


Én,maradi nő vagyok.(Az itt olvasottakhoz mérten,mégcsak nem is civilizált).Ha én beleszeretek egy férfiba,felőlem az lehet bármilyen hívő!Ha azt akarja,hogy kövessem a vallását,én követem!Miért? Mert nagyon-nagyon szeretem,és úgy gondolom,EZEN nem múlik a dolog!Hogy miért nem? Mert egyrészt a szívemben abban hiszek,amibe akarok.Másrész,Isten,az Isten,akkor is,ha Istennek hívjuk,akkor is ha Allahnak,és akkor is ha Krisnának.Az embereknek mindnyájan jót akarnak,és erkölcsös életet.Azon kívül a Bibliában is az van,hogy ("Ahova te mész,odamegyek én is")hogy NEKEM KELL KÖVETNEM ŐT,és NEM NEKI ENGEM!

Úgy gondolom,az arab kultúrában,ezerszer fontosabb a vallás,mint nálunk.Ők-velünk ellentétben-( ami szomorú tény)valóban próbálnak a hitük szerint élni,(ahogyan RÉGEN mi is tettük,sajnos mára csak az álszentség maradt! :( Kitűnő példa erre,hogy mekkora közbotrányt okozott a most hozott törvény,miszerint a sulikban kötelező lesz a hit,és erkölcs tan...)


A pántos ruhát,tudom,hogy csak példaként említetted,ezért válaszoltam én is ezzel a példával.Mondhattam volna azt is:Igen,én ebben is maradi vagyok.A "bájaim" csak,és kizárólag a férjemre tartoznak.Nem attól vagyok boldog,ha más pasik is legeltetik rajtam a szemüket."

És vannak dolgok,amik szerintem is csak a pasikra tartoznak.Ez nálam azt jelenti,hogy engem nem érdekelnek.Szívesebben beszélgetek a férjem barátainak,kollegáinak a feleségével,mint a pasikkal.És hiszed vagy sem(mert sok nő nem hiszi,de ez legyen az ő bajuk)a pasik megnézik a "ku..ás nőket,csorgathatják a nyálukat,de "normális" pasi feleségül "ilyen nőt" nem vesz.Társnak nem kell.Felnőtt fiaim is vannak(18 évesen született az első)és igen...ők is "jártak" lányokkal.De párnak,az kellett,aki (egyébként gyönyörű lány!!!)de a bájait,CSAK nekik "teszi ki".Baba korukban,KATOLIKUSNAK lettek megkeresztelve.(Csak mondom)...

350. Fiúsmami (válaszként erre: 336. - Pipacs90)
2014. ápr. 7. 11:25
Na hát a jehova tanui se százasok,de te magad is elismmered,hogy egy arab házasság csak akkor működik jól ha a nej is betér.
349. 549be03e80 (válaszként erre: 347. - Pipacs90)
2014. ápr. 7. 05:08
Adelaide,eghajlat szempontjabol idealis lenne szamotokra,mert hasonlo a kozel keletihez.Itt Brisbane-ben mar inkabb tropusi es csomo izzadassal jar es az ezzel kapcsolatos bajokkal,mint rengeteg rovar,mergeskigyo,es halalos csipesu pokok,amelyek minden hazban talalhatok,igy nalunk is,sokaig tartott,amig megszoktam az ezzel kapcsolatos ovatossagot,es figyelmet,meg igy is kaptam nehany merges csipest,ami viszont nagyon fajdalmas tud lenni,meg a nem halalosnal is.Ez vonatkozik a tengerre is.Sajnos a fold legmergesebb kigyoi,pokjai,es tengeri allatai mind megtalalhatok itt, egy kupacban....
348. 549be03e80 (válaszként erre: 346. - Pipacs90)
2014. ápr. 7. 05:01
akkor egyetertunk a 25 evvel ezelottiben.Egyebkent ifjonc koromban nekem is elegem volt a "bezzeg"-ekbol,es igen mostmar en is elkezdtem!:))))
347. pipacs90 (válaszként erre: 344. - 549be03e80)
2014. ápr. 7. 01:47
Háát .Ez legyen életedben a legnagyobb baj ,hogy nem tudsz hazaköltözni :) A fiam szokta emlegetni ,hogy jó lenne belőni célnak Ausztráliát :)
346. pipacs90 (válaszként erre: 340. - 549be03e80)
2014. ápr. 7. 01:40
25 éve ... Hát igen , pedig mindig utáltam mikor anyumék mondták ,hogy bezzeg a mi időnkbe :D És tessék . Lassan én is elkezdem :)))))) 25 éve csupa jó dolog volt szerintem :)) Én pl akkor voltam kismama és olyan egyszerűen ment az amit mára már túlbonyolítottak .
345. 549be03e80 (válaszként erre: 343. - Pipacs90)
2014. ápr. 7. 01:40
ja igy mar vilagos!:)
344. 549be03e80 (válaszként erre: 323. - Pipacs90)
2014. ápr. 7. 01:39
ezert nem tudnak mostmar visszakoltozni,mert annyira megszoktam a meleget,es az europai nepeknel egy ido utan megfordithatatlanul felhigul a veruk itt,az idojaras hatasara,ezt orvosok allitjak,nem en,en meg kulonosen nem tudnak,mert a szivmutetetem ota,eletem vegeig kell szednem a verhigitot,ami extra erzekennye tesz engem a hirtelen homerseklet valtozas hatasara,mint pl. a hideg:)(es termeszetesen ezzel egyutt extra verzekennye)
343. pipacs90 (válaszként erre: 341. - 549be03e80)
2014. ápr. 7. 01:34

Aludni ? ÁÁÁÁÁÁÁ :D Mi egy dili család vagyunk ahogy írtam :))))))

Itt éjjel 3 -kor rotyog a fazékban a kaja és délelőtt 11 -ig ne csöngessen senki mert alszunk :D

342. 549be03e80 (válaszként erre: 313. - Pipacs90)
2014. ápr. 7. 01:32
ez a wc! Jot rohogtem!,tetszett!:)))
341. 549be03e80 (válaszként erre: 339. - Pipacs90)
2014. ápr. 7. 01:28
ja meg nem alszol? az osszesre! Itt Mo.nem all a kozponti helyes,sot egesz Eu sem.Csak azsia,Amerika,es a kozel-kelet!:)(Ami nem baj=nekem)
340. 549be03e80 (válaszként erre: 310. - Pipacs90)
2014. ápr. 7. 01:27
Latod pipacs,ezert nem erezned itt jol magad,mert engem is aggaszt,hogy biztatjak a tvben a jo nepet,csak kopje be a szomszedjat,ha nem torvenyes dolgot csinal,es sajnos az utobbi idoben csinaljak is.25 evvel ezelott amikor ide jottem,az ajtokat nem zartak,a kocsiajtokat sem,mert nem loptak!!!Az emberek sokkal baratsagosabbak voltak,ma mar csak a velem egykoruak akik koszonnek nekem es en is nekik,ismernek-e engem,vagy nem teljesen mindegy,ez volt a szokas! Ma mar nem!:(A segitokeszseg viszont megmaradt 3 kamasz fiu vesztette el,eloszor az apjat,majd az anyjukat is,es a legkisebbek agytumorja van,amit nem tudnak megmuteni mert olyan helyen van,csak gyogyszerezik.Nos a tv felhivast intezett,segitseget kert a fiuknak.24 ora lefogasa alatt 1,2 millio ausztral gyult ossze nekik!!!:)De nem egyedi eset,idorol-idore tortenik hasonlo,es ez azert vigasztal! De a bekopesekre buzditas nem!
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook