Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Arab a pasim fórum

Arab a pasim (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
249. pipacs90 (válaszként erre: 246. - 549be03e80)
2014. ápr. 5. 21:07
Hát ha rajtamúlna én mennék :) Én mindig azt szoktam mondani ,hogy nem vagyunk lebetonozva és ha menni kell hát menjünk :) Bár sok ismim nem érti ,hogy hogy lehet így élni :)))Két ismerősöm lakik kint és nagyon jól feltalálták magukat . Az egyikőjüknek könnyebb volt mert a fia már régebben kint élt és úgy ment utánuk. Mostanában nem tudom mivel foglalkozik de eleinte küldött képeket és mindenféle rendezvényeken lángost és egyéb finomságokat sütöttek :) A másik ismerősöm az egy lapra tett fel mindet és ő merész volt ... Itthon eladott mindent ,már amije volt. Lakás ,kocsi és apróságok . A dolog pikantériája az volt ,hogy izraelita létére reggel szembesült azzal ,hogy egy iszlám láger szerűben ébredt és körülötte mindenki imádkozott :D Így leírva nem olyan jó de mi nagyon visítottunk mikor skypon elmesélte a sztorit:D
2014. ápr. 5. 17:40
Én csináltam magamnak naplót , az interaktivitásba , amit láthat bárki , így nem kellett leszednem minden képet , ha vannak olyan képeid amit szívesen megmutatnál azoknak , akik érdeklődők , oda tudsz feltenni . Én sose jártam semerre , mindig kellett a pénz másra , de nagyon szeretem látni a világ minden gyönyörűségét , rengeteg csodálatos hely van a földön , ahova , ha a valóságban nem is , de így az interneten keresztül bárki eljuthat .
247. forrest2010 (válaszként erre: 244. - Pipacs90)
2014. ápr. 5. 17:35
Nem szemrehányásként írtam , én is leszedtem olyan képeimet , amiről úgy gondoltam , ne legyen ott tartósan , csini volt az előző képeken lévő hölgy !!! ráadásul , pont ott gömbölyű , ahol kell .
246. 549be03e80 (válaszként erre: 245. - Pipacs90)
2014. ápr. 5. 17:27

Hat koltozz ide,sok magyar vandorol ki mostanaban!:)

Es nem kell felni a megjegyzesektol se,mert sokkal toleransabb tarsadalom, mint barmelyik europai,sot amerikai! Volt indiai kollegam,aki azert jott ide Amerikabol,mert ott eros rasszizmust tapasztalt,amit itt nemmannyira,mert helyenkent itt is elofordul,de nem altalanos!

245. pipacs90 (válaszként erre: 242. - 549be03e80)
2014. ápr. 5. 14:48
Halva :) Én is nagyon szeretem . Szép helyen élsz és ott is eléldegélnék :) ;)
244. pipacs90 (válaszként erre: 241. - Forrest2010)
2014. ápr. 5. 14:46
Igen el tűnt mert levettem . Nem enged csak ennyi képet feltölteni Fogalmam sincs miért . Bár ezeket is le fogom venni :)
243. megi04 (válaszként erre: 240. - Pipacs90)
2014. ápr. 5. 14:38
Anyááááááááám!Hova kell mennem olyan "borzalmas" kendőért,ami az első képen levő hölgy fején van?????????????????????????????????????????
242. 549be03e80 (válaszként erre: 234. - 9b10f3d7ff)
2014. ápr. 5. 14:35

En NEM europai kulturaban elek,Ausztralia megcsak veletlenul sem hasonlit semmifele europai kulturara!

Nem orulnek,mivel odaszant kereszteny vagyok,es bizonyos dolgokat nagyonis megertek a muzlim vallasbol!:)

Hat e serteshust megcsak veletlenul sem talalnam fel akinek a vallasa tiltja,tiszteletben tartanam a vallasat,ez tisztelet kerdese.Egyebkent hallal boltok vannak ahol vasarolok a Shopping Centre-ben,sokkal "organikusabb" a hus,es a kedvencem a halva,amit csak naluk lehet venni.Egyebkent kifejezetten arab arusok vannak,sot a Woolly is oreajuk van "berendezkedve" sok arab, es afraikai fuszerfele es edesseg van,ami csoppet sem baj,mind finom!: Az europai kultura marcsak azert sem tetszik sok a smartxxss,azt hiszik ok talaltak fel a spanyolviaszt,es ok a merce minden dologban ,de ez nem igy van,peldaul egesz Europa siman rafene Ausztraliara es meg lenne mellette hely boven,es akkor meg Azsiarol,Afrikarol,es Amerikarol,Eszak/Del meg nem irtam es a tobbezer szigetrol a Pacific tersegben,szoval azert nem olyan "nagy" az a hires Europa!:)))

241. forrest2010 (válaszként erre: 227. - Kantara)
2014. ápr. 5. 13:37
Ami tegnap fenn volt kép az is eltünt .
240. pipacs90 (válaszként erre: 237. - 9b10f3d7ff)
2014. ápr. 5. 12:45
Köszönöm szépen ! A lelke nagyon jó és biztos vagyok benne ,hogy akivel összeköti az életét az boldog lesz mellette . Neki a család szent és akkor boldog ha minden rendben van . Persze ő már 2 meglátás szerint tud gondolkozni és így könnyebb :) Magyar gondolkozása : Bulizni , élni , stb Arab gondolkozása: megteremteni a biztonságot és addig nem házasodni és nem gyereket vállalni mert annak nem lesz jó vége .Ezen felül nem iszik alkoholt mert ő pia nélkül is jól tudja érezni magát ... Nem érti ,hogy mitől lesz EMO-s egy 13-14 éves és miért festik a hajukat a srácok :D Na ismét ez egy olyan téma amin a sógornőm is meglepődött és a plázában elnézve a fiúkat azt mondta ,hogy nagyon nem férfias ... Tehát nekik is van véleményük a kiragadott részekből ,na mert itthon sem mindenki Emos és nem minden pasi festi a haját + a körmét :D szerencsére
239. pipacs90 (válaszként erre: 235. - 9b10f3d7ff)
2014. ápr. 5. 12:27
Igen próbálok 2 "felfogás szerint gondolkozni " :) A páromnak mikor kicsit elragadtatja magát szoktam mondani ,hogy helló te most magyarul beszélsz de arabul gondolkozol --és nevet :) Volt magyar lány barátnője a fiamnak és több mint egy évig tartott a kapcsolat.Úgy láttam szerelem . A lány természetesen ahogyan annak lennie is kell többet és komolyabban szerette volna folytatni . a fiam 25 éves és még tanul miközben dolgozik is . Angliába menet úgy váltak el egymástól ,hogy majd lesz ahogy lesz Insa Allah (ahogy Isten akarja ) És pár hónap után kiderült ,hogy nem működik a távkapcsolat és ehhez ők még fiatalok és talán nem eléggé akarják ,hogy működjön. Ennyi volt és nincs harag :)Az élet itthon és kint is napi szinten hoz változásokat és ezért azt gondolom ,hogy ma már nagy messzeségbe tervezni nagyon nem lehet. Ezért nem tudom én sem ,hogy ma itt holnap talán ott mert igen NEM TUDNI MIT HOZ A JÖVŐ.
238. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 236. - Pipacs90)
2014. ápr. 5. 12:22
Ezt, csak egy nagy LIKE-vel tudom lereagálni.
2014. ápr. 5. 12:19

Pipacs, most néztem csak a fiad, nagyon helyes fiú, amikor néztem az oldalad, még Ő nem volt fent.


Kívánom, hogy bármilyen származású lány lesz a párja, legyen boldog vele. És az Édesanyjából induljon ki, akadnak itt is gyöngyszemek! :)

236. pipacs90 (válaszként erre: 225. - 549be03e80)
2014. ápr. 5. 12:16
Tudod azért ez sem pont így működik ahogyan azt sokan elképzelik :) Nem az ókorban élünk és hidd el ,hogy aki elvesz egy lányt feleségül az tudja mit " visz haza " :))) Mellesleg ők is neten beszélgetnek és mindenkinek van telefonja is . Az igaz ,hogy az esküvő előtt csak családi körökben lenne szabad találkozni de .... hát igen ezek a mai fiatalok már csak ilyenek :) Megoldanak mindent ... Iskolába , egyetemre és szórakozni is járnak a fiatalok ahogy az a képen is látszik .Igaz nem posztolják ki a feleségjelöltjüket és nem mutogatják őket ,de nekem ez szimpatikus. Nem szokás szétkürtölni de valószínű ,hogy képeket is küldenek egymásnak ha már kellő képen ismerik egymást . A szem .. na igen ez egy másik fejezet ,hogy miért is tudnak az arab nők a szemükkel is beszélni ... Aki most arra gondol ,hogy nincs szex és így elvenni valakit stb.. Hát igazából az itthoni eredményeket elnézve és a válások alapján teljesen mindegy ,hogy az ágyban is megismerik -e egymást vagy sem .
235. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 233. - Pipacs90)
2014. ápr. 5. 12:14

Gratulálok a gyermekedhez! Olyan jó olvasni, hogy reálisan látod az életet, nem állítasz olyan dolgokat, hogy bezzeg tuti nem lesz ez,vagy az, mert tényleg soha nem lehet tudni, mit hoz az élet, a jövő.


Ismerek olyan nőt, aki azt mondta, ő biztos nem menne férjhez arabhoz, pont a propaganda miatt. 15 éve boldog a férjével és a gyermekével. Ennyit a soha kijelentésről. :)

234. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 225. - 549be03e80)
2014. ápr. 5. 12:09

Én azt tapasztalom, hogy aki csadorban van sokkal nagyobb az önbizalma, mint az aki mindenét kiteszi.

Ők nem másoknak akarnak megfelelni, hanem Önmaguknak, a hitüknek, és nem a kollégának, szomszédnak akarnak tetszelegni, hanem a férjüknek.

És őszintén, tedd a szívedre a kezed, nem lennél boldog a tudattól, hogy a feleséged, kedvesed, csakis neked veszi fel a szexi fehérneműt, szexi sejtelmes ruhát? Az a baj, a külvilágnak akarunk megfelelni és nem önmagunk próbálunk lenni.

Aki nem a mi Európai értékrendünk szerint él, az civilizálatlan egyeseknek, pedig nem az, csupán más. Az emberek nagy része úgy van kitalálva, ami más, az biztos rossz.

Egy példát írok le. Muszlim vendégem volt és feltálaltam neki sertéshúst, nagyon jól esett neki. Úgy voltam vele ugyan már én szeretem a sertéshúst, mit lehet azon nem szeretni?? Azóta is kellemetlen, ha visszagondolok, milyen ostoba voltam, hiszen, ha nekem felszolgálnának egy kutyát, és később tudnám meg mit ettem, bizony borzalmas undort éreznék, hiszen a mi kultúránkban, ez teljesen szokatlan, míg másoknál mindennapos. Ha elfogadnánk egymást olyannak, amilyen, amíg minket nem bántanak, sokkal egyszerűbb lenne az életünk.

233. pipacs90 (válaszként erre: 230. - 9b10f3d7ff)
2014. ápr. 5. 11:59

Köszönöm! :)

A farmeros az én " kisfiam" ... Na és most nagyon komolyan mondom ,hogy minden elfogultság nélkül írom ,hogy itthon és Angliában is annak ellenére ,hogy arab nem kell erőlködnie ,hogy úgymond csajozzon . Pár hete nevetve mesélte ,hogy kifejezetten előnyös helyzetben van mert a magyar csajok szétszedik... Persze ,hogy imponál neki és nem egy halvérű srác... ;) De szerencsére két lábbal áll a földön és tudja milyen életet szeretne magának . A családról is konkrét elképzelése van és remélem ,hogy ha egyszer oda kerül a sor nem fogja bővíteni az elvált emberek csoportját. ( Bár ezt soha nem tudhatom ) ... Nem szeretne magyar feleséget pedig sokáig élt itthon. Persze az élet kiszámíthatatlan ....

232. megi04 (válaszként erre: 230. - 9b10f3d7ff)
2014. ápr. 5. 11:48
:D:D:D:D Igen...tisztán látszik az erölködés...:D
231. pipacs90 (válaszként erre: 226. - 549be03e80)
2014. ápr. 5. 11:45
Ezzel egyetértek és azt gondolom ,hogy ha ilyen közegben élsz akkor tudod ,hogy a nők nem kényszerből veszik fel sem a csadort sem pedig más ruhadarabot. egyszerűen ők ezt szokták meg és így érzik jól magukat. A fiatalok farmerhez és edzőcipőhöz is felveszik de teljesen logikus ,hogy akinek engedik a csőnacit annak nem erőltetik a kendőt sem ( pl. családilag) Én még most is azt gondolom ,hogy egy merőben más kultúra és ezt nem kell elfogadnia annak akitől távol áll . Viszont óriási tévedés azt hinni ,hogy kint az arab nők olyan sanyarú életet élnének és a tűzhely mellé vannak kötve a nyakukon 5 -10 gyerekkel:) Sajnos ismét írom ,hogy mint mindenütt az arab országokban is élnek agyhalottak és valóban most is cudar világ van kint amit a síita muzulmánok szítanak . Elítélendő és a a szunni muszlimok ki nem állhatják őket mert folyton a bajt csinálják és ezzel ,ezért általánosan egy kalap alá veszik a muszlim vallású embereket. Nekem sem tetszik sőt a párom kifejezetten utálja amikor egy nőnek csak a szeme látható. Van a családunkban is egy ilyen öltözékű nő és sokat beszélgettem vele erről . Mellesleg majdnem hogy ő az egyik legszebb lány . Nem akar és nem tud máshogy élni ! Ő így érzi jól magát és otthon természetesen ugyan olyan ruhában ,kiengedett derékig érő hajjal mászkál mint mint a többiek. El kell fogadni és ennyi ...
230. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 228. - Pipacs90)
2014. ápr. 5. 11:44
Pont most néztem én is, látszik, hogy görcsösen"próbálnak, boldognak látszódni", Helyes család.
229. megi04 (válaszként erre: 228. - Pipacs90)
2014. ápr. 5. 11:41
Teszteltem! :) Megmutattam a fiúknak a képet.A képen levő kendős-nadrágot viselő hölgyről az a vélemény,hogy :"Varázslatosan nőies"-nagyon szép! :) Szerintem is,és csak azért mutattam meg nekik,hogy férfi szakértő is legyen,"ne érje szó a ház elejét"! :)Itt jegyezném meg,hogy a szóban forgó "úriemberek"( :D ) eléggé válogatósak. :)
228. pipacs90 (válaszként erre: 227. - Kantara)
2014. ápr. 5. 11:24
Tegnap valamiért nem tudtam feltenni képeket ,de most megpróbálom :) Végül is egyszerű családi képeket teszek fel na csak azok miatt is akik azt gondolják ,hogy a kendő = azzal hogy elnyomás... Hát akkor próba. Később leveszem mert nem szeretném a képgalériát elárasztani ilyen "borzalmakkal" :D
227. Kantara (válaszként erre: 211. - Pipacs90)
2014. ápr. 5. 06:48

nem találtam meg a képeket, érdekelt volna.

Egyébként igen, sokkal boldogabbak odakinn.

226. 549be03e80 (válaszként erre: 207. - Pipacs90)
2014. ápr. 5. 03:11
En is meleg orszagban elek nyaron sokszor +45 fok van 90%-s paratartalommal es igenis kenyelmesnek es szellosnek tartom a laza rovidnadragot a t-shirt-l,en is ezt viselem,szoval van annyira kenyelmes mint a csador.A nok arcat meg veletlenul sem tudom megnezni mert a csador eltakarja,nemelyiknek a szemet is,marcsak tudom az arab negyed kellos kozepen lakom kozel a mosque-jukhoz, es hat a sogorom iraki arab,aki mar 25 eve hazas a hugommal es szepen elnek,van baratom holgy aki Dubai-ban lakik a mamaja magyar,a papaja jemeni,szoval azert van ralatasom a kulturajukra.
225. 549be03e80 (válaszként erre: 206. - 569a7df0cf)
2014. ápr. 5. 02:43
Hat nekem ez a cikk sokkolo volt,es nagyon szomoru.Ha fiatal lennek semmikeppen nem vennek felesegul muzlim not,marcsak azert sem mert fogalmam sincs hogy nez ki a csador a szemet kiveve mindent eltakar.
224. pipacs90 (válaszként erre: 216. - Csakegyharit)
2014. ápr. 5. 00:09
Szaudról én nem sokat tudok ,de van itt a Hoxán ( nem itt a topikban ) magyar nő aki kint él Rijad-ban . Sok képet posztolt és naplót is vezet a kinti életről . Többször volt már itthon és eddig mindig vissza vágyott a férjéhez . Azt hiszem hitelesebb lenne ha ő írna valamit mert ő mégis csak ott él évek óta . Azt a képekből ítélve nem gondolom ,hogy nem mehet sehova mert a képei nem erről árulkodnak. Bár lehet hogy csak neki is bejött az élet ... Nem tudom :)
223. pipacs90 (válaszként erre: 220. - Laprincipessa)
2014. ápr. 4. 23:29
Így igaz ,és nem csak Szaudban hanem vannak kint olyan helyek ahova csak nők és a gyerekek mehetnek be pl: kávézók és már több ilyen strand is van :)
222. pipacs90 (válaszként erre: 215. - 130454e42d)
2014. ápr. 4. 23:26
Én azt írtam ,együtt főznek , vásárolgatnak , sztorizgatnak és minden hétre jut valami jó kis program mert nagy a család! Pl: esküvő, szülinap vagy ép gyerek születik . Ezeknek az eseményeknek megvan a jó hangulata . Ja igen és külön ülnek a nők és a férfiak . Így nyugodtan beszélgethet mindenki arról amiről csak akar :) Nem kell félrevonulni ha valaki a női dolgokról szeretne beszélni és a " buli " végén sem lesz féltékeny senki ,hogy mért nézted a srácot az pedig mért nézett téged:)Ahogy írtam minden okkal történik és van benne logika is . Az hogy nem becsülik az európai nőket az részben így igaz. Én ha ez kint téma akkor mindig mondom ,hogy helló ÉN IS EURÓPAI VAGYOK ÁMMM ;)
221. pipacs90 (válaszként erre: 213. - Megi04)
2014. ápr. 4. 23:15
Tudod én azon gondolkoztam mikor ebbe a topikba beleolvastam ,hogy olyan érdekes ,hogy az emberekből csak úgy árad a negatív. Én megértem ha valakitől messze áll a más nép kultúrája és nincs is ezzel baj. De azt nem nagyon értem ,hogy ,és most nem feltétlen csak erről a topikról beszélek ,hogy miért van az ,hogy az emberek ennyire csak a negatív felé látnak . Olvastam itt is a Korán idézeteket és lám milyen furcsa de senki nem tett be ide olyan idézetet amiben pl. az van leírva ,hogy 3x gondolj az anyára és csak a 4. az apa .... Nem szó szerint idéztem mert fölösleges . Szóval ez a Korán egy érdekes könyv csupa negatív tartalommal :) (...) A betegségekről csak annyit ,hogy én a mai napig mindig nevetek amikor valamin felhúzom magam és megszólal a férjem. Írom úgy ahogy ő szokta mondani : Halloood! Te most miért feszíted magad ennyire? Attól nem lesz jobb csak még cukorbeteg is leszel és akkor csinálsz egy plussz problémát. Este vedd ki az " aksit " és felejts el mindent mert rosszul fogsz aludni. Hát igaza van ebben is .Mellesleg az itteni barátaink meg szokták jegyezni ,hogy hihetetlen ,hogy a párom mennyire figyel arra ,hogy pl. ittam e ma oliva olajat stb ... Talán mert fontos vagyok neki ? ... Ha kér valamit akkor a légyszívessel kezdi és nem hozzá máá egy ... van . Ami pedig a belső nyugalommal összefügg az az ,hogy biztonságban élnek ami sajnos itthon nem mondható el . A család össze tart és nem széthúz ! A férj nem akar másik feleséget sőt aki van azt nem szeretné sem átszabatni sem pedig lefogyasztani ;) Bármennyire is hihetetlen de működik így is a dolog . Egyébként pedig egy nő arca sok mindent elárul ÉS ISMÉTLEM ÖNMAGAM ,HOGY ÉN NEM EGY PRIMITÍV TÖRZS-ről írogatok itt hanem egyszerűen átfogóan az arab népről, ezen belül pedig nem az iszlámista terroristákról állítom ,hogy minden rendben van velük . Mondjuk a topik címe is Arab a pasim és nem az Iszlám :))) Szóval érdemes megnézni egy -egy arab nő vonásait, vagy csak egyszerűen egy nyugodt ember vonásait legyen az bármelyik országból való ( 45 év felett ;) Szerintem sokat elárul... Akik annyira sajnálják az arab nőket azoknak azt tanácsolom ,hogy kicsit járjanak nyitott szemmel és nézzenek ne a távolba csak ide a közelbe .Komoly tanulmány az emberek életminősége mert ki ül az arcra egy idő után . ajánlom erre a tanulmányra a az új 4-es metrót :) Hát csodákat lehet leolvasni a mi asszonyaink tekintetéből is ...És most dobok fel ismét 2 képet ..Nincs fotoshop és bizony egy megtört asszony nem így néz ki szerintem ... Sima családi fotó. Az egyik a sógornőm a másik pedig egy 48 éves KENDŐS rokonunk. Tudom polgárpukkasztó a mai világban ha valaki boldog és tud örülni az életnek .Sajnálom ha ezzel bárkinek is bezavartam a lelkébe és nem volt szándékom .Egyszerűen én egy életre jó döntést hoztam és nem mondom ,hogy gondtalan az életünk de egy biztos : boldog vagyok és nem kell azon agyalnom ,hogy mi lesz velem ha megöregszem . .. Sajnos ,hogy ma már ebben a bizonytalan világban ezek nagy dolgok .
220. laprincipessa (válaszként erre: 216. - Csakegyharit)
2014. ápr. 4. 22:53
Szaúd-Arábiában sok plázába nem teheti be a lábát férfi egyedül, csak ha valamelyik női családtagja vele van, azért hogy ne zavarják a többi nőt vásárlás közben. Néhány kávézóban is ugyanez a helyzet. Ezt egy szauditól hallottam, nem a Frei Dossziéból...
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook