Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Arab a pasim fórum

Arab a pasim (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
189. pipacs90 (válaszként erre: 180. - Kantara)
2014. ápr. 4. 09:01
Sajnos nem tudtam én sem úgy leírni ahogyan magamban megfogalmaztam mert akkor nagyon bele kellett volna mennem a részletekbe ,de köszönöm :)Kantara ! Én szinte biztos vagyok benne ,hogy nem fogadják el azok akik előítélkeznek. Én egyszerűen csak leírtam bizonyos dolgokról a tapasztalatom és próbáltam a mai időkben rávilágítani a Koránban írt értelmezésre. Hogy miért is engedi a Korán a többnejűséget az már annyira bonyolult ,hogy a történelembe és a háború utáni időkbe amikor is kevés férfi élt és rengeteg nő. Nem írtam a kendőről sem pedig ugye aki elolvassa és érti a koránt az azt a részt sem hagyja ki ,hogy TILOS a kendő viselését erőltetni pont úgy mint ahogy téríteni sem szabad az iszlámban! Az én dédnagyim még hordott kendőt és nélküle ki sem ment volna az utcára pedig keresztény volt és senki nem kötelezte hogy kendős néni legyen :)Más idők voltak azok és akkoriban ugye azt mondták ,hogy bekötötték az asszony fejét ... Ugyan így van ezzel minden arab nő is aki a kendő mellett dönt. Megszokta és tartja a vallásnak ezt a részét de nem kötelezően . Ilyen témánál mindig megemlítem ,hogy nem a primitív emberekről beszélek mert minden országban van ,létezik kényszerítés is .A magyar emberek közt is vannak akik megtiltják a gyerekeiknek vagy a feleségüknek ,hogy ne vegyenek fel mini szoknyát stb. Vidéken is más ami elfogadott és Pesten is.Aki a médiából és a youtobe-ről ragad ki részleteket azzal én nem veszem fel a vitát mert nem célom megnőzni valakit ,hogy úgy gondolkozzon mint ahogyan én :)
2014. ápr. 4. 08:47

Látom nagyon népszerű ez az álidézet a Koránból. Én személy szerint nem ismerem, de most utánanéztem az alábbi bekezdéseknek magából az említett könyvből, tehát kicsit hitelesebb forrásból.


44:

{51} Az óvakodók pedig biztos helyen lesznek, {52} kertekben és forrásoknál, {53} Szundusz és Isztabrak brokátba öltözve, egymással szemben heverve. {54} Így van ez. És nagy szemű Húrin-Ín-okat adunk nekik feleségül, {55} és biztonságban mindenféle gyümölcsöt kívánnak ott.


56:

{15} Arannyal és drágakővel átszőtt pamlagokon {16} hevernek kényelmesen egymással szemben, {17} és örökifjú fiúk járnak körbe közöttük {18} kelyhekkel, kancsókkal és forrásvízzel telt poharakkal, {19} nem fáj tőle a fejük és nem részegednek meg;


Forrás: [link]


Az 55. fejezetet nem találtam ezen az oldalon, de ha valaki a fentiekből az alábbi mondatot szűri le az többet árul el róla, mint az arabokról.

187. 0a13a7d41c (válaszként erre: 156. - 9b10f3d7ff)
2014. ápr. 4. 08:34
Ha valaki elválik a házastársától annak azért többnyire nyomós oka van. Kérdés hogy az emberi szabadságot mennyire lehet erőszakkal korlátozni ezekben a dolgokban?
186. 0a13a7d41c (válaszként erre: 155. - Megi04)
2014. ápr. 4. 08:32
Az egyenjogúság nem azt jelenti hogy ugyanazok a feladatai.
185. 0a13a7d41c (válaszként erre: 153. - Megi04)
2014. ápr. 4. 08:30
Nincs. De ha még előtte megismeri a dolgokat, akkor van választási lehetősége.
184. 0a13a7d41c (válaszként erre: 154. - 9b10f3d7ff)
2014. ápr. 4. 08:29
Egyetértek a lényeg a gyakorlat.
2014. ápr. 4. 07:40

Innen az idezet:


 A férfiak a Paradicsomban folyamatos szexuális élvezetben részesülhetnek páratlan szépségű szűz nőkkel és fiatal fiúkkal. (Korán 44:51-54, 55:56-58, 55:72, 56:17)

182. 549be03e80 (válaszként erre: 181. - 569a7df0cf)
2014. ápr. 4. 07:39

Es + Pakisztanban,es Afganisztanban,van rola boven felvetel a youtube-n...


A figyelmem megragadta a muzlimok a paradicsomban vegtelen szex a szuz lanyokkal ES FIATAL FIUKKAL!!!...Hmmm.....

181. 569a7df0cf (válaszként erre: 179. - Pipacs90)
2014. ápr. 4. 07:12

Es melyi orszagrol irsz?

Mert peldaul Egyiptomban 90 szazalek feletti a megcsonkitott nok szama...

Ha te nem talalkoztal tobbneju emberrel, akkor nyilvan nincs is ilyen....

"Nem is ertenek, hogy a magyar apak es anyak megeroszakoljak a sajat gyermekeiket" Tenyleg? Ilyen meg soha nem tortent arab orszagban????

A nyilvanos kivegzesek Szaud-Arabiaban, Iranban, Irakban?

180. Kantara (válaszként erre: 177. - Pipacs90)
2014. ápr. 4. 05:56
végre. Én ezt nem tudtam volna ilyen frappánsan összeszedni. Bár erősen kétlem, hogy az előítéletes kedves kommentelők felfogják-e egyáltalán.
2014. ápr. 4. 01:15

Vannak olyan " közkedvelt" témák amiket mi európaiak csak akkor érthetünk meg ha benne élünk és (vagy ) valóban van rálátásunk a dolgokra.

Ilyenek pl : a többnejűség , a miért ülnek külön a nők és a férfiak és ha lány születik elsőre az nem jó ..stb.


Azt azért leírnám ,hogy én éltem kint és ezek magyarázatát annak alapján írom le ahogy megtapasztaltam és ahogy én láttam ,vagy kint hallottam róla. Természetesen én is sok kérdést tettem fel kint a rokonaimnak és hatalmasakat nevettünk egy -egy résznél :))

Na akkor elsőnek a rettegett többnejűségről írnék . Valójában nekem nem sikerült találkoznom többnejű férfival. ennek az az oka ,hogy ez nem ilyen egyszerű ahogy azt sokan gondolják.

Ez a dolog koránt sem úgy működik ,hogy a férj egyet gondol és haza állít egy új második feleséggel... a többnejűségnek nagyon komoly feltételei vannak . Pl : Elsőként az első feleség írásos beleegyezése kell hozzá ,hogy lehessen második vagy több feleség! Ezen kívül ha valakinek pl. 2 felesége van akkor egyformán kell bánni velük és ugyan azt kell megadni mindkettőnek Pl: 2 lakás , kettőt kell eltartani és mindig EGYFORMÁN ! Na már most kint ha ezt a témát hoztam fel a pasik felnevettek és óóóóóó na még csak az kellene ,hogy 2 legyen amikor ezzel az egyel se bírok ... volt a válasz. De ha ezt a többnejűséget boncolgatjuk akkor érdemes a másik oldal véleményét is átgondolni . Tudjátok mit mondanak az arab nők és férfiak erre? Hogy nálunk sokkal több a "többnejű" mint náluk csak itt máshogy hívják ezt . Első feleség akitől született 1,2,3 gyerek és azt leváltja egy második . Jó esetben a férj segít a gyerekek nevelésében ,de ha mégsem akkor szerencsétlen nőnek nem sok esélye van egy második férjre mondjuk 3-om gyerekkel.

Aztán ugye AZ ELSŐ GYEREK NEM JÓ HA LÁNY ... Régebben sajnos igaz ,hogy a lány gyereket ha elsőre született megölték. Sajnos ez egyfajta primitív gondolkozásnak volt köszönhető mint ahogy a csonkítás is ami ma már és most nem az afrikai törzsekről beszélek , tiltott! Miért örültek jobban a fiúnak régebben ( mert ma már ez sincs így ) Azért mert az apa a családfő és egyben a családfenntartó is volt. Akkoriban a nők még nem dolgoztak és ha az apa meghalt a legidősebb fiú az apa helyett eltartotta a családját! Másodiknak nagyon lányt vártak mert ő segített be a kisebb gyerekek nevelésébe és a háztartásba is . Tehát semmi nem ok nélkül történt akkoriban és ezeket a dolgokat lehet értelmezni így is úgy is. Ez alapján a görögök is félelmetesek a Taigetoszról mélybe dobott, fogyatékos csecsemők miatt ;) Tehát ugyan így értelmezendő normális ésszel a Korán is hiszen pl. amikor a korán íródott még nem voltak bankok így kamat is haram = bűn -ként van említve de változtak az idők ...

Szerintem ha az arab tv minden nap bemutatná a magyar híradót akkor minket is kannibálnak gondolnának az arab nők . Nem is értenék ,hogy a magyar apák és anyák megerőszakolják a saját gyerekeiket :O és kidobálják az ablakon :O A férj megöli a családját és a saját gyermekét is ? Hát pedig ezek minden napos témák nálunk is SAJNOS :/ Mi lenne ha ez után általánosítanának minket? Nekünk hogy esik ha kimegyünk nem messzire csak ide a szomszédos Ausztriába és meglátunk egy kirakati feliratot ,hogy MAGYAR NE LOPJ! Kellemetlen ugye? Hmmm ....

178. pipacs90 (válaszként erre: 176. - Csakegyharit)
2014. ápr. 3. 23:08
Mik mennek ? Valami konkrétumot szívesen olvasnék. Aztán majd írom én is ,hogy amikor ide jött az én arab sógornőm akkor neki mi volt a meglátása rólunk nőkről és a mi helyzetünkről. Nagyon érdekesen látta az itteni helyzetet ...
177. pipacs90 (válaszként erre: 175. - 9b10f3d7ff)
2014. ápr. 3. 23:03

Már itt is vagyok. Nagyjából ilyesmi komikat vártam . Kultúra, vallás, és persze a lányom nélkül soha ...

A hasonló témájú topikokban mindig valaki megemlíti és persze olvastam én is .

Az én véleményem az ,hogy -közhely- de nem szabad általánosítani . Nem csak az arab hanem egyik nép sem általánosítható.Ha minket is az alapján általánosítanának amit a média a világba "ordít" rólunk ,az sem lenne pozitív . Egyszerűen azt kellene már megérteni ,hogy mindig az embert nézzük és ne a származását. Szerintem sokkal inkább számít ,hogy ki mennyire tanult , intelligens stb.... Én sem tanácsolnám senkinek ,hogy egy beduinnal álljon össze :D A vallás is többféle képen értelmezhető és sajnos az is igaz ,hogy vannak fanatikusok is. Többek közt ezek miatt a fanatikusok miatt élek most én is itthon. De őszinte leszek . Valóban kint több nő " csak " otthon van bár senki nem tiltja nekik ,hogy dolgozzanak ! Sőt azt is kevesen tudják ,hogy ha egy nő mégis dolgozni akar akkor a fizetése csak ! az övé és soha nem rendelkezhet az ő keresetével senki más . De ezekről majd talán később írok. a vallást is majd későbbre hagyom mert ahogy olvastam sajnos nagy itt a tudatlanság.Nem bántásnak szántam hanem egyszerűen érdekes nekem amiket olvastam.

2014. ápr. 3. 22:57
Elolvastam a hozzászólások nagy részét...és hát nálam ez az arab téma kiveri a biztosítékot, úgyhogy inkább nem is írok erről semmit. Nem tudom megérteni, hogy mi a bajuk a nőkkel? Egy vallásnak a szeretetre kéne épülnie és a szeretet, meg az, ahogy bánnak a nőkkel, nekem nem fér össze. Tudom, itt írta valaki, hogy írja a Korán, hogy éljenek békében, de hát mindenki tudja, hogy mik mennek egy ilyen házasságban...teljesen más az értékrendjük és én ezt képtelen vagyok felfogni. Mindenesetre örülök, hogy nem oda születtem nőként.
175. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 174. - Pipacs90)
2014. ápr. 3. 21:49

Szia Pipacs!


Vártam a véleményedet.

2014. ápr. 3. 20:27

Sziasztok!

Olvasgatom a hsz.-eket bár még a felénél sem tartok . Arab férjjel ,gyerekkel talán majd hozzá is tudok szólni a témához :) Nah olvasgatok tovább.

173. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 172. - Megi04)
2014. ápr. 3. 19:52

Éppen most ollóztam onnan.


Az iszlám arra tanít minket, hogy ne nyilvánítsunk véleményt olyan dolgokról, amelyről nincs tudásunk. Óvakodjunk attól, hogy felelőtlen kijelentéseket tegyünk, vagy felelőtlenül cselekedjünk, mert minderről számot kell majd adnunk Allah előtt.


Micsoda bődületes hülyeség.

172. megi04 (válaszként erre: 171. - 3b1a5ec920)
2014. ápr. 3. 19:49
Úr Isten!!! Imádkoznak,és a hitük szerint dicsérik az Ő urukat?? Szörnyű!!Ahelyett,hogy pucér csajokat/pasikat,hülyeségeket posztolgatnának! Fertelem! :(
2014. ápr. 3. 19:31

az fb-n van egy oldal: iszlam.com

erdekessegkent bele lehet olvasgatni

nem szeretnek igy elni

170. megi04 (válaszként erre: 167. - 4c1a787e8f)
2014. ápr. 3. 19:22
Dehogynem!Csak még idő kell,hogy megértsék.Sokan nem értik ám..Vagy szégyenlik,hogy akkor ők milyen maradiak már..:)
169. Skopsko (válaszként erre: 14. - Calendon)
2014. ápr. 3. 19:13
Csak nem verporkolt volt vacsorara? :o)
168. 3d787b167a (válaszként erre: 166. - 9bbc382386)
2014. ápr. 3. 19:05
Miért?
167. 4c1a787e8f (válaszként erre: 165. - Megi04)
2014. ápr. 3. 18:57

A feminizmussal szemben egyre több nő áll vissza a fakanál mellé több diplomával, saját döntése alapján. Amerikában is. Máshol is.

Láttunk itt sok idézetet, amit ma szidni szokás, mert milyen már az, hogy..


De valahol mégis érdekes, hogy a világ három nagy kultúrája valahol hasonlót mond e témában. Akkor azért nem lehet, hogy valami van a dologban? Nem zörög a haraszt..

2014. ápr. 3. 18:51
Szóba nem állnék velük...
165. megi04 (válaszként erre: 163. - 4c1a787e8f)
2014. ápr. 3. 18:32
Reménykedem benne.:) Különben kihal az emberiség:)
164. megi04
2014. ápr. 3. 18:26

Ezzel a nagy "egyenjogúsággal" mi csináltunk belőlük tesze-tosza majmokat.A nők kezdenek ki a pasival,és nehezményezik,hogy meló után nem áll neki mosogatni.Aztán panaszkodunk,te jó ég!NINCSENEK férfiak! Honnan a nyavajából lennének? Tán hagyjuk,hogy azok legyenek? Tisztelet a kivételnek!

Ja! Ezt pasik mondták,egy tegnap előtti késő esti műsorban...Igazuk van:) "Nekünk" nőknek semmi sem jó..:)

163. 4c1a787e8f (válaszként erre: 162. - Megi04)
2014. ápr. 3. 18:25
Ne félj, nem vagy egyedül.
162. megi04 (válaszként erre: 160. - Megi04)
2014. ápr. 3. 18:22

Nem köszönök előre egy pasinak(ha csak nem az apám,vagy nem 80 éves)Örülök,ha kinyítja előttem az ajtót,le segíti a kabátomat.Megköszönöm.Nem vágok fát,és nem barkácsolok kerti lakot.A férjem nem mosogat,nem mos.Nálunk hála az égnek nem cserélődtek fel a szerepek,az egyenjogúság oltárán:)

Nem viselek 2 centis tengerész gyalogos frizkót,és a férjem sem visel rózsaszín virágos cuki térdgatyót...Soha az életben nem ütött meg.És soha nem leszünk egyenjogúak.:) Maradi vagyok....:)

161. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 160. - Megi04)
2014. ápr. 3. 18:18
Van benne igazság.
160. megi04 (válaszként erre: 158. - 130454e42d)
2014. ápr. 3. 18:15
Nem keverem.Ameddig egy pasi nem szül,addig nem leszünk egyenjogúak,ha tetszik,ha nem.
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook