Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Angol-magyar / magyar-angol fordításban segítene valaki? fórum

Angol-magyar / magyar-angol fordításban segítene valaki? (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
2011. dec. 12. 14:46
én itten vagyok
517. K.né
2011. dec. 12. 14:42
Sziasztok van itt valaki?
516. B.Marcell (válaszként erre: 515. - 07c4794583)
2011. dec. 4. 03:07
nagyon nagyon kosozonom,regisztralok es inditok Staff-os forumot:),szuper otlet!!!!nagyon szepen kosziiiiiiiiiii!!!!Remelem lesz olyan is amiben meg en tudok majd neked segiteni!!!!:-)
515. 07c4794583 (válaszként erre: 514. - B.Marcell)
2011. dec. 4. 02:53

Ó, az nagyon kicsi, nekik nem lesz...


Én a helyedben indítanék egyet Staffordshire-ben élő magyarok címmel, aztán hátha jelentkeznek páran, hiszen ott van Stoke on Trent is, tuti van ott egy rakás magyar, csak senki nem indított listát. Még :)


Lehetsz te is nyugodtan kezdeményező. Nekem a zürichi lista iszonyú sokat segített, sőt, mi innen csináljuk az útitárs- és fuvarszervezést is, na meg megy az adok-veszek, meg a hajtépés persze :))) mármint ha szóba kerül a politika.

Ha már 1 segítőkész embert találsz, beljebb vagy. Az ilyen virtuális társaság szerintem mindig jó dolog.

Ha mást, nem keresd meg az Angliai magyarok topikot, hátha ott van valaki a közeledben...esetleg az index fórumon [link] ez a topik elég aktív.

514. B.Marcell (válaszként erre: 513. - 07c4794583)
2011. dec. 4. 02:31
huu hat ez szuper dolog,megneztem ,nalunk not found van:(,de de ismerunk par embert csaladot,de nem valami segitokesz emberkek,sajnos.Burton Upon Trent ahol most elunk,Angliaban
513. 07c4794583 (válaszként erre: 512. - B.Marcell)
2011. dec. 4. 02:18

Melyik városban élsz?


Én Zürichben, így a yahoogroups-on kikerestem a "magyarok zürichben" levelezőlistát, és feliratkoztam rá. Napi 3-10 email jön különféle kérésekkel, segítünk egymásnak, mit hogy kell, hol lehet tejfölt kapni, minden hülyeséggel :)


Ha mondjuk Münchenben élnél, akkor ez lenne:

[link]


van ennek is 269 tagja, nagyon praktikus tud lenni.


persze egész kisvárosoknak nem valószínű, hogy van, de valami helyi közösség csak akad. nem ismertek senkit?

512. B.Marcell (válaszként erre: 511. - 07c4794583)
2011. dec. 4. 01:48
hogy van ez a levelezolista,errol most hallok toled eloszor
511. 07c4794583 (válaszként erre: 510. - B.Marcell)
2011. dec. 4. 01:32

Tudom, milyen nehéz, én is külföldön élek, én is lefutottam pár kört, mire magyar háziorvost találtam. De állati mázlim volt, egy tündér a pasas, és vén, mint az országút (nem bízom a fiatal dokikban :) ), és pár utcára lakik tőlem. Én levelezőlistán kértem segítséget, biztos ott is van ottani magyarok listája, ahol élsz, rengeteg hasznos információ szokott így érkezni, mindenképp iratkozz fel!

Még magyar gyerekorvost is találhatsz.


Én bár nem vagyok orvos, de leginkább allergiára, ekcémára, aftára vagy rosszabb esetben fekélyre tippelek, de még persze sokminden lehet.


Még a víz is más Angliában, meg az ételekben más dolgokat használnak, másmilyen a búza is, esetleg a tej, szóval lehet, hosszú menet lesz megtalálni, mire reagált így a nyelve - hacsak nem valóban belgyógyászati probléma van, de azért reménykedjünk, hogy nem...


Sok szerencsét az orvossal, remélem, csak allergiáról van szó tényleg.

510. B.Marcell (válaszként erre: 508. - 07c4794583)
2011. dec. 4. 01:24
termeszetesen,megengedem,hogy kerdezz,mivel en szorulok segitsegre!!!:) igen koltoztunk,eloszor otthonrol,ide angliaba,majd utana iden marciusban szinten koltoztunk,egy masik alberletbe.es az etkezeseben is tortentek valtozasok,valoban.Otthon mas volt amegszokott iz,itt is mas,erre tudok gondolni esetleg.Igazabol miota kijottunk,azota vannak ezek az elvaltoazok a nyelven,hogy oszinte legyek.az utolso ecsetelo doboza,alig ha nem meg van meg,elo is keresem,de ha nincs meg,fel tudom hivni a rendelot,ott bent van a gepben mit irtak neki utoljara.az az igazsag,h rengeteg dolgot ertunk am amit mondanak,de meg sem eleget,:)februarban keszulunk nyelvsuliba,mar fel is iratkoztunk
509. B.Marcell (válaszként erre: 508. - 07c4794583)
2011. dec. 4. 01:17
nagyon sok dolgot ert a parom,csak meg ahhoz nem eleget,h perfektul beszeljen.nagyon nagyon koszonom,hogy ennyire segitokesz vagy!!!!!!!!!
508. 07c4794583 (válaszként erre: 507. - B.Marcell)
2011. dec. 4. 01:12

hát nézd, egy dokinak ez a "tavaly óta" ez nem lesz túl pontos, de azért lefordítom (bár magam se értem, mi az, hogy "tavaly óta"...)


- Since last year strange white patches appeared on his tongue

- A doctor prescribed a lotion which helped, but the patches re-appeared again after a couple of weeks

- this we repeated 3 times

- last week the pakistani doctor, a new one, said to give him paracetamol if it hurts, but by the time we got an appointment, the patches disappeared

- now he has them again for a couple of days now, this time accompanied by headaches on the back and on the top of his head

- he is also very somnolent, lost his appetite

- I would like a complete medical examination from A to Z, including blood test.


Ha megengedsz pár megjegyzést, kellene nagyjából a pontos időpontja annak, mikor először megjelentek a foltok, hogy azelőtt volt-e valami változás (költözés, étrend, stb) az életében, valamint az ecsetelő neve is érdekelni fogja az orvost.


A legjobb lenne, ha elvinnél valakit, aki tolmácsol neked, mert az egy dolog, hogy ezt felolvasod, de hogy fogod érteni, mit válaszol? :s

507. B.Marcell (válaszként erre: 506. - 07c4794583)
2011. dec. 4. 00:43

Szia,Kedves Butternut!kosoznom ,hogy irtal!!!

holnap leirom privibe a problemam.Oke??Kezdek aggodni a Kisfiam miatt,ugy velem lepnem kell,mert valami gondd lehet,es teljes verkepet,vizelet vizsgalatot,cukrot,nyelverol kaparekot szeretnek,de nem vagyunk megelegedve a haziorvosunkal,igy egyenesen hetfon a gyermek klinikara szeretnek menni,kezemben a leforditott papirral,na inkabb leirom most neked mi is a gondom.Tavaj ota fura feher foltok jelentek mega nyelven,mellyel ahogy eszre vettuk,egybol vittuk a dokihoz,felirt ra valami ecsetelot,attol elmulott,de par hetre ra ujra elojott,ezt 3x megcsinaltuk,multheten szinten vissza vittem,akkor megint egy uj pakisztani doki volt,akitol azt kaptuk,h adjunk ra neki paracetamolt ha faj,de kepzeld mire rank kerult a sor,mert ugye eloszor idopontot kell kerni,ami lehet kerelemtol szamitva egy heten belul is,szoval mire bevittuka dokihoz elmulott neki,de most par napja ujra jelentkezett,de ez meg semmi egy hete 3x mondta,h faj a feje,hol hatul a kupaja,hol a feje teteje,eleg etvagytalan,es aluszekony, teljes belgyogyaszati kivizsgalast szeretnek,ugy atol cettig igazabol,verkep minden.Azert megyek a klinikara mert elegem van mar,h mindig elutasitanak a nemtorodom hozza allasukkal,es leraznak,h semmi baj nincs amikor latom,h nem oke a dolog.Leukemiatol elkezdve,terkepnyelv,mindenrol olvastam mar,szoval mindenkepp szeretnem ha vegre valaki komolyan venne,es tudomasul vennek,hogy az en gyerekem es ha en ugy latom,hogy nem oke valami akkor csinaljak azt amit kerek,szoval ennyi lenne igazabol amit szeretnek:)

2011. dec. 4. 00:28

Másold be ide, többen sokkal valószínűbb, hogy a nehezebb kifejezéseket is megtaláljuk, mintha csak egy emberre hagyatkozol.


Nem mondom, hogy perfekt vagyok, de azért elég jól meg szoktam oldani szakszöveget is.

2011. dec. 4. 00:12

Sziasztok!

Egy olyan segitsegre lenne szugsegem,hogy orvoshoz szeretnek menni a Kisfiammal,Angliaban,es lenne par kerdesem,illetve keresem a Dokinktol.Csak vannak olyan dolgok,szok amiket meg a google fordito sem ertelmez.Ugy szeretnek elmenni ,h a kezemben van egy leforditott lista amit kerdezni,es kerni szeretnek a dokitol.Tudna abban segiteni nekem valaki,hogy leforditja a magyar irasomat angolra,amivel Hetfon menni tudok az orvoshoz??Meg nem vagyok olyan reg ota angliaban,h perfektul tudnek beszelni.Nagyon szepen kerem,segitsetek ha tudok ,eleg fontos lenne ez nekunk.

2011. nov. 30. 16:40
Mit szeretnél?:)
2011. nov. 30. 15:26
Van itt valaki? :D
2011. nov. 30. 09:25
Sziasztok! Van itt valaki aki most tudna segíteni?
501. zsizsi123 (válaszként erre: 500. - Viac24)
2011. nov. 28. 22:02
:))) Örültünk neked, hidd el.:)
500. viac24
2011. nov. 28. 21:53
Köszönöm!!Bocsi mégegyszer,de fogalmam sincs,h kerültem ide az előbb....
2011. nov. 28. 21:46

Ha elakadtok, keress bátran.:)


Ha közel laktok, jöhet órára is, felkészítem.:)))


Na, jó éjszakát!

2011. nov. 28. 21:46
Köszi aranyos vagy, ha jön a 3. forduló és nem boldogulunk akkor lehet igénybe vesszük a segítséged. Megyek mert lassan az uraságot ágyba kell parancsolni. Még egyszer köszi.
2011. nov. 28. 21:43
7.-es, most vette fel az angolt emelt szinten, mert 8.-ban szeretné letenni az alapfokot.
2011. nov. 28. 21:41

Ha tudok, segítek.


Hányadikos?

2011. nov. 28. 21:37
Juhé, van kit keresni ha elakadunk a következő fordulónál! :):):) Egyébként a többi feladatot egyedül csinálta meg! Csak holnap le kell adni, gondoltam picit besegítek neki! :)
2011. nov. 28. 21:32

Itt találtam:


[link]


Amúgy csak beírtam a keresőbe a kérdést, amit feltettél.:))))

2011. nov. 28. 21:31

Nem töltünk semmit, neten kerestem rá.:)


Amúgy angoltanár vagyok.:)

492. duci-juci (válaszként erre: 486. - Viac24)
2011. nov. 28. 21:29
Gratula, sok boldogságot!
491. duci-juci (válaszként erre: 487. - Zsizsi123)
2011. nov. 28. 21:28
Igen-igen ez a szöveg! Ti is töltitek a levelezős angolt? Én sajnos nem tudok segíteni neki, mert németet tanultam, úgyhogy angol nulla!
2011. nov. 28. 21:26
Ó, igazán nem zavartál!!:) Van ilyen. Tényleg sok boldogságot a picihez!!!!:))))
489. viac24 (válaszként erre: 486. - Viac24)
2011. nov. 28. 21:23
bocsi,ezt G-VJ 2714 es hozzá.sz hoz írtam,de meghülyült a gépünk,úgynéz ki :(
❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook